PZC Hulst bekijkt plan Moerschans opnieuw Forse boetes voor snelheidsovertreders 111811 Echtpaar Van Opdorp zestig jaar getrouwd Belgische vakbond laakt situatie fietsers bij Gent Terneuzense kunstenaars maken prentbriefkaarten Braks geïnteresseerd in Boerenbroodplan Landinrichtingsplan gebied rondom Schoondijke is klaar streek KOPPELING MET WOONWAGENKWESTIE 21 Hap-snap-beleid FEESt IN IJZENDIJKE IN NAJAAR VERKRIJGBAAR BINNENKORT INSPRAAKBIJEENKOMSTEN Inspraakronde 1 WOENSDAG 3 MEI 1989 Touringcar ramt geparkeerde auto Computerclub houdt bijeenkomst AXEL BIERVLIET HENGSTDIJK HULST Popfestival in Ledeltheater HULST Havenman De Meyer kreeg Belgische onderscheiding KLOOSTERZANDE LAMSWAARDE OOSTBURG OSSENISSE TERNEUZEN Hardrijders op de bon in Terneuzen TERNEUZEN IJZENDIJKE HULST - Het gemeentebestuur van Hulst gaat zich nog eens beraden over het nieuwe uitbreidingsplan voor de Moer- schanswijk. Getracht zal worden om zoveel mogelijk aan de bezwaren van de wijkbewoners tegemoet te komen, zonder dat daarvoor het voor de gemeente Hulst belangrijke uitbrei dingsplan geweld wordt aangedaan. Na de herziening is het gemeentebe stuur bereid om met betrokkenen nog eens over de uiteindelijke invulling van het plan van gedachten te wisse len. Die toezegging deed wethouder G. A. van de Voorde (ruimtelijke ordening) van Hulst gisteravond aan het eind van de drukbezochte hoorzitting. Ongeveer dertig wijkbewoners waren naar het stadhuis gekomen om hun ongenoegen te uiten over het door de gemeente gelanceerde plan om de Moerschanswijk uit te breiden met dertig bungalowkavels. Hiervoor zou den een trapveldje en wat groenvoor zieningen moeten wijken. De buurtbewoners voerden deze argu menten dinsdagavond verschillende malen aan. „Het verdwijnen van het trapveldje ervaren wij als een gemis", benadrukte een wijkbewoonster, die er gelijk aan toevoegde dat zij het on begrijpelijk vond dat een wethouder (Van de Voorde, red.) de ene dag samen met schoolkinderen boompjes inplant om ze vervolgens op een andere dag weer uit de grond te halen. f Dat het gemeentebestuur alleen kon aangeven wat er op het kleine stukje gemeentegrond - de gemeente bezit noordoostelijk van de wijk ruim tien hectare bouwgrond - in de nabije toe komst gedaan zou worden en niet op de rest stoorde een aantal aanwezi gen. „Als U niet kan aantonen wat er verder in het gebied nog gaat gebeu ren, dan getuigt deze stap die u nu wilt maken van een hap-snap-beleid", stelde ir T. P. M. Hillaert. Van de Voorde dacht daar heel anders over. „In de jaren '70 hadden wij ook heel andere plannen met de wijk. Dat is ook heel anders gelopen. Toen had den we nog toekomstdromen dat Hulst zou uitgroeien tot een gemeente van 40.000 inwoners. De tijd van dro men is voorbij. De bevolking in deze streek kan alleen nog maar teruglo pen. Willen we als woongemeente blij ven meetellen, dan moeten we potentiele kopers van bouwgrond iets kunnen bieden. Daarom dit plan", voerde de wethouder aan. Tijdens de hoorzitting bleek overdui delijk dat de Hulster woonwagen kwestie een belangrijke invloed heeft uitgeoefend op de planontwikkeling. Net zoals andere gemeenten is Hulst ook genoodzaakt om het huidige woonwagencentrum te saneren en drie andere nieuwe lokaties aan te wijzen. Slaagt de gemeente er niet in om geschikte lokaties te vinden, dan is de provincie de aangewezen instan tie om uit te maken waar een woon wagencentrum moet komen. Het gemeentebestuur van Hulst, we tende dat de provinciale lokatiecom- missie het huidige in opspraak zijnde uitbreidingsplannetje beschouwt als een prima plaats voor een woonwagen- centrumpje, wil het zover niet laten komen. Wethouder Van de Voorde be- SLUIS - Een touringcar en een perso nenauto zijn beschadigd bij een aan rijding in Sluis, dinsdagmorgen om kwart over elf. De touringcar, bestuurd door de Belg M. de P. uit Lendelede, botste in de Lange Wolstraat tegen de geparkeerd staande auto van G. de M. uit Sluis. TERNEUZEN - Op de zitting van het kantongerecht in Terneuzen werden dinsdag forse boetes uitgedeeld aan snelheidsovertreders. Zo kreeg J. van E. uit Rotterdam door de kantonrech- ter-plaatsvervanger mr E. N. J. de Rechter een boete van 425 gulden op gelegd. I)e Rotterdammer reed met een snelheid van 107 kilometer per uur door Kuitaart, waar binnen de be bouwde kom 50 kilometer is toege staan. Zijn verweer „ik ben ehauffeur-zieken- bezorger en ik had een patiënt in mijn auto die zo snel mogelijk naar de plaats van bestemming moest", mocht niet baten. Officier van Justitie mr J M. Groen eiste een boete van 425 gulden of negen dagen hechtenis. De kantonrechter deed er 50 gulden af. „Ik let bijna nooit op de snelheid," voerde Ch. V. uit Gent aan voor het te AARDENBURG - Minister P. Braks van landbouw en visserij heeft in een brief aan de heer Schelte van Jelger- huis, initiatiefnemer van het Zeeuws Boerenbroodplan Aardenburg, te kennen gegeven dat hij graag op de hoogte gehouden wil worden van de ontwikkelingen rond het Zeeuws Boerenbroodplan Aardenburg. De minister deelde tevens mee dat hij met bijzondere aandacht kennis heeft genomen van het plan. Van Jelgerhuis ontving de brief van het ministerie nadat hij minister Braks het zojuist ontworpen tegelta bleau van het Boerenbroodplan voor zijn nieuwe kamer had aangeboden. De plannen rond het Zeeuws Boeren broodplan Aardenburg vorderen ge staag. De tarwe op de met kippenmest bestrooide akker van agrariër Gerard Baecke zou er nog nooit zo mooi bij hebben gestaan en de opbrengst is reeds verkocht. Verder heeft een twee de landbouwer een perceel grond voor het ideële doel beschikbaar gesteld. De grote blikvanger van het Aarden- burgs experiment, een door studenten van de kunstacademie Sint Lukas in Gent ontworpen bord met op wit fond de gestyleerde letters 'Zeeuws Boeren broodplan Aardenburg' en het wapen van Aardenburg, wacht met twee an tieke zaaiwielen en zijn as op het mo ment dat het officieel geplaatst en ont huld zal worden op het proefveld in Draaibrug. TERNEUZEN - De werkgroep Zeeuwsch-Vlaanderen van de Hobby Computer Club (HCC) houdt maan dag een bijeenkomst in het gebouw Pro Rege aan de De Jongestraat in Terneuzen. De samenkomst begint om 19.30 uur. Het is de tweede bijeenkomst van de jonge HCC. De eerste was een maand geleden. Op het programma staat een toelichting op en een demonstratie van bulletin-boards. Na de pauze wordt een demonstratie D-base-pro- gramma gegeven. vestigde dit gisteren desgevraagd. „Dit uitbreidingsplan en de woonwa genkwestie zijn onlosmakelijk met el kaar verbonden. Niettemin hebben we nu een goede oplossing gevonden, doordat we en een centrumlokatie aan de Zoutestraat hebben aangewe zen en een nieuwe uitbreidingsplan hebben ontwikkeld", aldus Van de Voorde. Uit de reacties van de insprekers bleek duidelijk dat de protesten, die eerder deze maand op het stadhuis van Hulst belandden, in een aantal gevallen ze ker zullen worden omgezet in officiële bezwaarschriften. Ook zal het gemeentebestuur een oplossing moeten vinden voor een ambtelijke blunder uit het verleden. Het gaat hier om de zaak van de familie M. Benja- minsen, die beginjaren 280 schriftelijk door een inmiddels gepensioneerde ambtenaar te kennen werd gegeven dat de Poorterslaan nooit zou worden doorgetrokken en dat er nooit geen woningen achter de kavel van de fami lie gebouwd zouden worden. Het in op spraak zijnde uitbreidingsplan, waar tegen door meer dan 50 mensen pro test is aangetekend, voorziet juist wel in een doortrekking van de genoemde laan. Wethouder Van de Voorde gaf toe met deze kwestie in de maag te zitten, maar sloot een oplossing voor deze ne telige kwestie niet uit. De heer en mevrouw Van Opdorp-De Sutter in bejaardentehuis Emmanuel in IJzendijke. ii_ iTl n-nVvnvnn in UnnfHnl Qot IJ ZEN DIJ KL - Het echtpaar P. van Opdorp-C. de Sutter uit IJzendijke vierde dinsdag zijn zestigjarig huwe lijk. De echtelieden kregen bezoek van onder anderen burgemeester J. Kruize en zijn echtgenote en ontvin gen een gelukstelegram van koningin Beatrix en van de commissaris van de koningin in Zeeland dr C. Boertien. De heer Van Opdorp is 87 jaar geleden geboren in Hoofdplaat. Mevrouw Van Opdorp-de Sutter zag 80 jaar geleden in Oostburg het levenslicht. Na hun huwelijk woonden ze in Hoofdplaat waar de heer Van Opdorp werkzaam was als landbouwer. Het echtpaar heeft 12 kinderen, 22 kleinkinderen en 9 achterkleinkinderen. Sinds een jaar wonen de heer en mevrouw Van Op dorp in bejaardentehuis Emmaüs in IJzendijke. 4 MEI 1989 (Hemelvaartsdag) CENTRAAL ALARMNUMMER 01150-12200 Huisartsen: Terneuzen, don. 8.00-vrij. 8.00 uur: H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat. en zon. 11.30 en 17.00 uur. Oostburg en Aardenburg: woe. 19.00- vrij. 8.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuw- straat 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: H. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: don. N. B. v. d. Maas, IJzendijke, tel. 01176-1266. Vrij.: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: R. J. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel. 01172-1956. Axel: J. Hoefman, Oranjestraat, tel. 01155-1555. Sas van Gent en omstreken: M. Die- rick. Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe, tel. 1366. Hulst: woe. 18.00-vrij. 18.00 uur: C. L. Th. v. d. Mee, Wilhelminalaan 13, tel. 01140-14215. Spoedgevallenspreekuur zonder af spraak don. en vrij. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: J. Neete- son, J. Hobeinstraat 8, Philippine, tel. 01159-1769. Kloosterzande en Hontenisse: W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. 01148- 1377. hard rijden (105 km. p/u) binnen de be bouwde kom van Sas van Gent. Hij was vanwege een verhuizing zijn schikking kwijtgeraakt. De eis van de officier was onverbiddelijk: 400 gulden boete of acht dagen hechtenis. Mr De Rechter kon ver meegaan met de eis en vonniste V. tot 375 gulden boete. - P. d' H. uit Oosterhout had 99 kilome ter per uur gereden, ver boven het toe gestane maximum. Mr Groen eiste een boete van 375 gulden. De kantonrech ter hield rekening met de reis van Oos terhout naar Terneuzen en vonniste de Brabander tot 325 gulden boete. J. de V. uit Hulst had problemen met de opgelegde eis van zestig gulden boete voor parkeren langs een gele streep. „Ik kan dit niet betalen" was zijn verweer. „Dan moet je de auto maar verkopen", was het antwoord van de kantonrechter die toch nog 25 gulden van de eis afdeed. Michel Huisman met het mapje kaarten waarmee de Terneuzense kunstenaars zich presenteren. Het tableau van het Zeeuws Boeren broodplan Aardenburg met daarop nostalgische taferelen van een zaaien de, maaiende, garden-bindende boer, een molen en een oud stadje met op de voorgrond bakker Henry en wuiven de korenhalmen, dat in de bakkerij en regelmatig tijdens het weekeinde in de etalage prijkt, houdt de belangstel ling rond het boerenbrood gaande. Dit tegeltableau, ontworpen door de Twentse kunstenaar Gerrit Wigger, kon dank zij de steun van twaalf spon sors, ondernemers, raadsleden en par ticulieren uit West-Zeeuwsch-Vlaan- deren, tot stand komen. Wanneer alles volgens plan verloopt zal het Zeeuws boerenbrood aan het eind van dit jaar te krijgen zijn. TERNEUZEN - Acht Terneuzense kunstenaars zijn voor het eerst geza menlijk voor het voetlicht getreden. Dat door middel van een set prent briefkaarten (in stemmig zwart-wit) waarop hun werk staat afgebeeld. De Terneuzense dichter Michel (Henk) Huisman is de initiatiefnemer ge weest tot deze uitgifte in een oplaag van ieder honderd exemplaren. „Ik vond dat er eindelijk eens aandacht moest komen voor Terneuzense kun stenaars", aldus Huisman die zelf in de set is vertegenwoordigd met een handgeschreven gedicht, 'Winter nacht'. Een subsidie stelde hem in staat de Axelse kunstenaar en foto graaf Giorgio Rubino en een drukker de opdracht te geven tot de vervaardi ging. Huisman: „Het moet maar eens bekend worden wat er in deze stad, cultureel gesproken, omgaat." De opbrengst van de prentbriefkaar ten is bestemd voor Porgy Bess, vol gens Huisman hèt kunstenaarscen trum van Terneuzen. Niet alleen in Porgy maar ook in de Terneuzens boekhandels is het mapje met de acht kaarten straks (In ieder geval vóór het Schelde Jazz Festival) te koop. De bijdragen zijn zeer verschillend van aard maar het verbindend element is Terneuzen. Van de componist Anton van Prooijen bijvoorbeeld zijn twee de len uit één van zijn experimentele par tituren op de voorzijde afgedrukt. Ro- by Bellemans, galerijhouder te Axel, werd geportretteerd door John Ver schuren en van Peter Clijsen wordt een glas-in-lood raam in beeld gebracht. Ook Jan Breeuwer's sculptuur 'Wit- mens' maakt deel uit van de collectie, alsmede het schilderij 'Twee makrelen en een citroen' van Cees van Langevel- de. J. van Driel maakte de penteke ning 'Manita' en Piet Griep schilderde een vissersboot op de Westerschelde. Het is voor het eerst dat deze kunste naars per post kunnen worden verzon den. Als het aan Huisman ligt en hij ook aanvullende subsidies kan krijgen van gemeente en provincie, wordt deze serie gevolgd door een nieuwe serie maar dan in kleur. SCHOONDIJKE - Het voorontwerp- landinrichtingsplan voor de 'ruilver kaveling Schoondijke' is rond. De ko mende twee maanden kunnen belang hebbenden en belangstellenden op in spraakbijeenkomsten hun stem laten horen. Het voorontwerp is vooral ge richt op de verbetering van de verka veling van de agrarische bedrijven in het gebied van bijna 3000 hectare. Maar de landinrichtingscommissie heeft ook rekening gehouden met de belangen van natuur en landschap, zo stelt de commissie zelf in een persbe richt bij het plan. De ruilverkaveling Schoondijke sluit aan op de verkavelingen Sluis-Oost- burg en Breskens-Zuidzande. Voor de ze herinrichtingen zijn al inspraakbij eenkomsten gehouden. Net als bij an dere ruilverkavelingen met een admi nistratief karkakter richt het plan zich vooral op afstandsverkorting, vorm verbetering en vergroting van de (agrarische) percelen, vergroting van de huiskavel en het verbeteren van de tailontwatering. Voor ingrijpende wij zigingen in het stelsel van wegen en hoofdwaterlopen zijn bij administra tieve verkavelingen geen gelden be schikbaar. Voor maatregelen ten behoeve van na tuur, landschap en openluchtrecreatie is ook niet veel geld beschikbaar. Maar volgens de landinrichtingscommissie is er 'binnen de beschikbare financiële mogelijkheden op een zeer aanvaard bare wijze recht gedaan aan de verlan gens van natuur- en landschapszijde'. Zo zal de ontstaansgeschiedenis van het gebied worden benadrukt door dijkbeplantingen. Via grondruil wordt geprobeerd een bijdrage te leveren aan de afronding van het reservaatsgebied Het Grote Gat aan de zuid-oostkant van Oostburg. Of de milieu-organisa- (Van onze correspondent GENT - De sectie metaal van het Bel gische Algemeen Christelijk Vakver bond (ACV) is een actie begonnen voor meer veiligheid voor fietsers langs de President Kennedylaan, de industrieweg die Zelzate verbindt met Gent. De onveiligheid waaraan fietsers op veel plaatsen langs de Ken nedylaan bloot staan, is een oud zeer. Enkele jaren geleden liet het Belgi sche ministerie van openbare werken weliswaar een nieuw fietspad aanleg gen, maar dat heeft het ongenoegen niet helemaal weggenomen. Op diverse punten van de druk bere den industrieweg tussen de grens en Gent blijven fietsers lijfelijk gevaar lo pen. Actiegroepen verwijzen in dit ver band naar de situatie in Zeeuwsch- Vlaanderen, waar de fietser wél wordt beschouwd als een volwaardige weg gebruiker. Met zwarte vlaggen en een fietstocht tussen Oostakker en Zelzate heeft het ACV nogmaals gewezen op de gevaar lijke toestand. Voorts zijn er brieven gestuurd naar de minister van open bare werken, waarin wordt aangedron gen op aanpassingswerken in de tun nel onder het zeekanaal in Zelzate zo dat deze ook bruikbaar wordt voor fietsers, een beter onderhoud van de Kennedylaan en de installatie van ver keerslichten op de kruising op de Ken nedylaan ter hoogte van Wachtebeke. De vakbond noemt de verkeerssitua tie nabij het staalbedrijf Sidmar le vensgevaarlijk. Er zijn ook klachten over de slechte kwaliteit van het weg dek van de industrieweg en het groot aantal lekke banden waarvan fietsers op deze weg het slachtoffer zijn. Bingo-avond - in buurthuis De Boemerang in de Mozartstraat in Axel wordt vrijdag de laatste bingo-avond van het seizoen gehouden. De bingo avond begint om 20.00 uur. Oecumene - In de rooms katholie ke kerk in Biervliet wordt op Hemel vaartsdag een oecumenische dienst gehouden, met medewerking van de harmonie en het zangkoor Gloria Deo uit Biervliet. De dienst begint om 9.30 uur. Gaaibolling - Op camping De Vo gel in Hengstdijk wordt donderdag vanaf 14.00 uur een gaaibolling gehou den. Het is de eerste koningsbolling dit seizoen. In de kantine van de camping kan vanaf 20.00 uur bingo worden ge speeld. Voor zaterdag staat om 20.00 uur een kaarting op het programma, met de spelsoorten bieden zonder roem en jokeren. Zondag is er om 20.00 uur wederom een bingo. OOSTBURG - Joe in West (Jongeren Organiseren Evenementen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen) houdt vrijdag een popfestival in het Ledeltheater in Oostburg met als hoofdact de Neder landstalige rockgroep 'Tröckener Kecks'. Om zeven uur begint de Bel gisch-Zeeuwse band de 'Corner Cats' het festival met rock-a-billymuziek. Een uur later bezet de Axelse band '7 On a date' het podium voor melodieu ze muziek met licht jazz-invloeden. Rond negen uur brengt de 'Miles Browning Band' uit Vlissingen een combinatie van funk en rock. Vanaf tien uur is het de beurt aan de Amster damse band 'Tröckener Kecks'. ties dat voldoende vinden, zal donder dag 25 mei blijken. Dan wordt de eerste inspraakbijeen komst speciaal voor hen gehouden. Op dinsdag 6 en woensdag 14 juni zijn alle belanghebbenden en belangstellen den welkom. Deze drie bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur in zaal Wijffels in Schoondijke. Op dinsdag 20 en don derdag 22 juni hebben belanghebben de grondgebruikers vanaf 13.30 uur in dezelfde zaal de gelegenheid om vra gen op de commissieleden af te vuren. Vervolgens is er op dinsdag 27 en don derdag 29 juni nog de mogelijkheid om in een persoonlijk gesprek nog wat za ken voor- en of uit te leggen. Een spe ciale krant over de verkavelingsplan nen is huis aan huis bezorgd in het dorp Schoondijke. H.A.M.A.de Meyer met zijn Belgische onderscheiding. TERNEUZEN - De Terneuzenaar H. A. M. A. de Meijer is benoemd tot Rid der in de Orde van Leopold de Twee de. De hoge Belgische onderscheiding werd hem, naar pas dinsdag bekend werd, enkele weken geleden overhan digd door A. Boeckaert, consul-gene raal van België in Rotterdam. Dat gebeurde ten huize van de familie De Meijer in Terneuzen in aanwezig heid van ere-consul mevrouw L. Tho- maes-Van Cantfort en loco-burge meester J. van Rooijen van Terneuzen. Volgens een mededeling van de Belgi sche ambassade in Den Haag ontving de heer De Meijer de onderscheiding omdat hij zich jarenlang inzette voor een goede samenwerking tussen Ne derlandse en Belgische scheepvaart en havenkringen in met name het Ka naalzone-gebied. Ook ijverde hij voor de bouw van een nieuw sluizencomplex. De Meijer deed dat als directeur van scheepvaart- havenbedrijf Aug. de Meyer in Terneu zen en als voorzitter van de Maritieme Vereniging Terneuzen. De heer De Meijer werd op 18 april 1909 in Terneu- zen geboren. Schieting - In café W. Blommaert in Hulst wordt donderdag een schie ting gehouden. De aanvang is om 14.30 uur. Viswedstrijd - Zeehengelvereni- ging De Vogel uit Kloosterzande houdt zaterdag een viswedstrijd aan de Westerschelde nabij Hoogstuk. Er wordt gevist van 14.30 tot 17.30 uur. De prijsuitreiking vindt na afloop plaats in café In de kastanje in Kloosterzan de. Schieting - In café De Vier Jaarge tijden in Lamswaarde wordt donder dag een schieting gehouden. De aan vang is om 14.30 uur. Bolling - Op de banen van de bol- club Raak Tegen Staak in Oostburg wordt zaterdag een verjaardagsbol- ling gehouden. De aanvang is om 13.30 uur. Bingo - Het feest- en activiteiten co mité in Ossenisse houdt vrijdag een lente-bingo in verenigingsgebouw Hof ter Nesse in Ossenisse. De bingo be gint om 20.00 uur. Zaamslag: C. Verboom, Axelsestraat 2, tel. 01153-1377. Clinge, Sint-Jansteen en Koewacht: L. Adriaansens, Hoofdstraat 34, Sint- Jansteen, tel. 01140-12929. Apotheken Terneuzen: don.: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel. 12060. Vrij.: A. J. Klaassen, winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01140-14225 (spoedrecepten te lefonisch). Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchtstraat 16, tel. 01170-2170. (Spoerecepten telefonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: E. F. de Nijs, Wil helminalaan 11, Hulst, tel. 01140- 13004. Spreekuur 13.00 uur. Terneuzen en Axel: Spreekuren J. R. van Overbeek volgens afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: H. H. F. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren, Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Breskens: G. A. M. de Bruijckere, Dorpstraat 133, tel. 01172-2769. Sas van Gent: E. O. M. David, West- dam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800. Spreekuur 11-12 uur en volgens af spraak. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: spreek uren do. en vrij. 12.00-12.30 uur: A van Herk, Breedestraat 25, Oostburg, tel. 01170-2493. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: spreek uur 12-12.30 uur: P. J. F. de Booy, Ca nadalaan 1, Sas van Gent, tel. 01158- 3022. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: 'T'eie- foonno. 01170-3139, u kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat, dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele- foonno. 01140-12191, u kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat. Kruisvereniging Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telefoonno. 01150-19049, u kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat. Eucharistieviering - Vandaag, woensdag, wordt in de basiliek in Hulst een eucharistieviering gehou den voor de vruchten der aarde. Het initiatief hiervoor is genomen door de kring Hulst van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond en de Katho lieke Vrouwen Organisatie. De eucha ristieviering staat in het teken van diepere bezinning op het huidige land bouwbeleid. Voorganger in deze vie ring is pastor J. van de Heyden uit Clinge, in samenwerking met de werk groep NCB en KVO. De zang wordt verzorgd door het dameskoor onder leiding van Johan Vernimmen. De eu charistieviering begint om 19.30 uur. Nederlands Hervormde Kerk. Aar denburg 10 ds. Lorier: Axel 9 ds. Maas land; Biervliet 9.30 ds. Meeuse en past. De Nijs; Hulst 10 ds. v.d. Wel; Phi lippine 10 dhr. Senf; Schoondijke 19.30 dodenherdenking; Terneuzen: Grote Kerk 10 ds. Hoogendoorn. Gereformeerde Kerk. Aardenburg 10 ds. Lorier; Axel 10 ds. v.d. Weide; Bres kens 9.30 ds. Nummerdor; Hoek 10 ds. Blokland; Oostburg 9.30 dhr. Trimpe; Terneuzen Opstandingskerk 9 dhr. de Best; Schoondijke 19.30 ds. De Vries; Zaamslag 9.30 ds. De Jonge. Gereformeerde Gemeente. Axel 10 leesdienst. Oud Gereformeerde Gemeente. Oost burg 9.30 en 14.30 leesdienst; Terneu zen 10 en 17 leesdienst. Vrije Evangelische Gemeente. Nieu'w- vliet 9.30 ds. Mietus. Zevende Dags Adventisten (zaterdag). Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Axel 10 ds. Bosma; Hoek 9.30 ds. Kra mer; Terneuzen 10 ds. Mewe; Zaam slag 9.30 ds. Kruizinga. Christelijk Gereformeerde Kerk. Zaamslag 9.30 leesdienst. Gereformeerde Gemeente in Neder land. Terneuzen 9.30, 14 en 18 lees dienst; Oostburg 10 en 14.30 lees dienst; Hoek 9.30 en 14 leesdienst. TERNEUZEN - De gemeentepolitie Terneuzen heeft dinsdag rond het middaguur dertig bekeuringen uitge deeld aan automobilisten die te hard over de Axelsestraat reden. In totaal passeerden 789 auto's, waar van er 289 harder reden dan vijftig, de toegestane snelheid. De snelste weg gebruiker reed 86 kilometer per uur. Elly en Kikkert - In het gebouw De Kandelaar aan de Van Cantfort- straat in Terneuzen treden zaterdag avond Elly en Rikkert op. Peter van Essen begeleidt hen op diverse instru menten. De voorstelling begint om 19.30 uur. Zondagmorgen spreekt in De Kandelaar ds G. M. A. Hendriksen, voormalig predikant in Terneuzen. Deze dienst begint om 10.00 uur. Zaalvoetbal De zaalvoetbalver eniging Sporting van den Hemel uit Terneuzen houdt zaterdag voor het vijfde achtereenvolgende jaar haar toernooi, waaraan zes ploegen deelne men. In een halve competitie nemen de teams van PTT Bundeltouw, EK Yugo, ZVH Oostburg, FCC Project team, Dallinga en Sporting van den Hemel het tegen elkaar op. Het toer nooi in sporthal 't Zwaantje begint om 19 uur. Aurinhuis In het Aurinhuis in IJ zendijke houdt Jos Hermans vrijdag een lezing, getiteld 'Tussen levens'. Aan de orde komt onder meer: zijn wij ons bewust van een hiernamaals; hoe bereiden we ons voor op komende le vens; hoe, waar, wanneer en waarom reïncarneren we en wat gebeurt er met ons tussen twee levens in. De lezing be gint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 37