Europese titel ontbreekt op lijst van Maradona Lensen bewijst klasse in Axel Vonck doet aanval op veteranenrecord 5 km Superloop werkte als een verjongingskuur Delgado valt even aan in de Ronde van Spanje z Veendam bedwingt FC Groningen: 0-0 NA POLI TEGEN STUTTGART I2C sP°rt Overgang Michel Boerebach naar PSV nu definitief Nacompetitie Hontenisse Eerste remise Jeroen Piket Arno Seijbel jeugdspeler van het jaar MOTORCROSS-WEDSTRIJDEN KEES HOOGESTEGER VOLBRENGT TOCHT HERMANS OP 26 MINUTEN LAATSTE Afdaling Ontsnapping WOENSDAG 3 MEI 1989 TIJDENS INTERLAND IN FRANKRIJK Stefan Pettersson voor rest van het jaar uitgeschakeld Breukink blijft langer bij Post FC Den Haag wint van Emmen: 3-0 ROTTERDAM (ANP) - Rinus Michels staat bij Feyenoord hoog op de lijst met kandidaten voor de in de Kuip nieuwe functie van technisch directeur. „We hebben nog niet met elkaar gepraat, maar we gaan dat belist een keer dölén", liet Jorien van den Herik, als president-commissaris van de NV Sta dion de grote baas bij de Rotterdamse club, vanuit Italië weten. „We ma ken echter geen haast met het aantrekken van een technisch directeur. Voor het einde van dit jaar moet hij er in ieder geval zijn." Nu eerste keus Leo Beenhakker (naar Ajax) is afgevallen, lijkt de oud-bonds- coach, die vorige maand ontslag nam bij Leverkusen, de belangrijkste gega digde om de technische leiding bij Feyenoord in handen te nemen. Alge meen directeur Hans Kraay heeft op dit moment nog de eindverantwoor ding over het commerciële en sportieve gedeelte. Met name trainer Rob Ja cobs voelt zich echter niet prettig in de huidige situatie. Hij zou onder Kraay te weinig armslag hebben. „Ik heb nog niets van Feyenoord gehoord, maar ik heb zeker interesse", reageerde Michels verrast op zijn kandidatuur. „Veel zal afhangen, hoe de taakomschrijving er uitziet. Je hebt tegenwoordig technisch directeuren in alle soorten en maten. Beenhakker gaat bij Ajax dadelijk op de bank zitten, maar voor mij hoeft dat niet meer zo nodig. Het verbaast me overigens niet echt, dat mijn naam in verband wordt gebracht met Feyenoord. Op het mo ment, dat Beenhakker voor Ajax koos, kon je de klok erop gelijk zetten, dat ik bij Feyenoord in beeld zou komen. Ik wacht rustig, vanuit een heldei perspectief, de ontwikkelingen af." KERKRADE (GPD) - Michel Boere bach heeft gisteren een contract voor twee jaar bij PSV getekend. De 25-jarige libero van Roda JC is de eerste aankoop van de landskam pioen. De twee jaar geleden van Go Ahead Eagles overgekomen voetballer is ui termate tevreden met de vorstelijke aanbieding die PSV hem deed. Reeds een week geleden bereikte de Eindhovense nummer één in de eredi visie een overeenkomst met Roda, dat voor Boerebach ongeveer 1,5 miljoen ontvangt. Met het oog op belangstelling uit het buitenland (Frankrijk, alsmede het Italiaanse Sampdoria) en de plotselin ge interesse van Ajax, besloot Boere bach in eerste instantie een slag om de arm te houden. De aanbieding van PSV bleek uiteindelijk echter de meest aantrekkelijke. „Ik kan in het buitenland weliswaar meer verdienen, PSV heeft in sportief opzicht meer te bieden. NAPELS (AFP/RTR/SID) - De dubbele finale van het UEFA- Cuptoernooi tussen Napoli en VfB Stuttgart, vanavond wordt in Napels de eerste wedstrijd gespeeld, vormt een nieuw hoog tepunt in de met successen overladen loopbaan van Diego Ma radona. Een Europese beker ontbreekt nog op t de erelijst van de kleine Argentijn, die tot dusver één wereldtitel (1986 in Me xico), twee landstitels (Argentinië en Italië) en één nationale beker (met Barcelona) wist te bemachtigen. Maradona is eindelijk volledig her steld van een hardnekkige dijbeen blessure en lijkt net op tijd op zijn oude niveau te zijn. In de halve finale tegen Bayern München (2-2 en 2-0) zette hij als vanouds het spel naar zijn hand. „Als Stuttgart erin slaagt Diego uit te schakelen, krijgen we het heel moei lijk", meent Napoli-trainer Ottavio Bianchi, die de formatie van Arie Haan hoger aanslaat dan Bayern. „Met Bayern hadden we in de halve fi- - nale relatief weinig problemen. Stutt gart is veel gevaarlijker, vooral in tac tisch opzicht. De ploeg van collega Haan, die ik me als speler nog goed kan herinneren, past op het midden veld ruimtedekking toe en gaat op ei gen helft over tot een zeer straffe man dekking", weet Bianchi, die bij Stutt gart de in Napels geboren Gaudino het meest vreest. Jürgen Hartmann zal met de bewa king van Maradona worden belast. „Ik ben niet bang voor hem", zegt de 26-ja- rige verdediger zelfverzekerd. ,,Ik voel me sterk. Ik vind het een uitdaging te gen hem te spelen." Ook Schafer zal voortdurend in de buurt van Marado na te vinden zijn. „Maar uitschakelen kun je Maradona nooit helemaal", be seft Arie Haan. Napoli is voor het eerste duel in het met 80.000 „tifosi" volgepakte stadion San Paolo niet alleen door het thuis voordeel favoriet. De Italiaanse club, die voor de eerste keer sinds de oprich ting in 1926 in een Europese finale uit komt, kent in tegenstelling tot Stutt gart geen blessures of uitsluitingen. Carnevale is verlost van een schorsing en zal samen met de Braziliaan Careca de aanval leiden. „Ik zou liegen als ik zou zeggen, dat deze twee finale-wed- AXEL Jacky Lensen uit Philippine bewees in de tweede motorcrosswed strijd om de RES-trofee in Axel, dat hij in zijn afdeling en zijn klasse, de amateurs 500 cc motorcross, absoluut de sterkste is. Werner Rammeloo ze gevierde na felle duels bij de 125 cc. Jaap van Cadzand pakte de overwin ning bij de 250 en de gebroeders Jan sen maakten de dienst uit bij de off the road-klasse waarbij Martien zich de sterkste toonde. Bij de 80 cc zorgde Tonny Questier uit Knokke voor de enige Belgische overwinning. Bij de 500 cc stond er geen maat op de klasse van Jacky Lensen in beide man ches reed hij van start tot finish met grote voorsprong aan de leiding, ook Jaap van Cadzand en Johan Schelle- man de toppers in de 250 cc konden de man uit Philippine niet bedreigen. Van Van Cadzand behaalde wel de overwinning bij de 250 cc voor Schelle- man. In de 125 cc-klasse ging de strijd voor namelijk tussen Adwin Cortvriedt, Wemer Rammeloo en Jaap Munter. Vooral Jaap Munter heeft er alles aan gedaan om tenminste één overwin ning mee te nemen over de Wester- ichelde. In de eerste manche nam de Middelburger direct de leiding op de hielen gezeten door Rammeloo en Cortvriend. Munter moest het afleg gen tegen het Zeeuws-Vlaamse geweld en finishte als derde achter Rammeloo en Corvriendt. In de tweede manche reed Munter van start tot finish aan de leiding en gaf zijn Zeeuws-Viaamse op ponenten geen kans. Maar Rammeloo verdedigde met succes zijn tweede plaats tegen Corvriendt waardoor hij genoeg punten pakte voor de eindze ge. Bij de 80 cc zag het er lang naar uit dat er toch nog een beker naar Middelburg zou gaan. Thomas Adriaanse won de eerste manche na felle duels met Ton ny Questier uit Knokke. In de tweede manche nam de Belg direct de leiding maar Adriaanse zat direct in het wiel gereed om de aanval in te zetten. Een valpartij in een van de bochten sloeg hem ver terug waardoor Questier met voorsprong de eerste manche en het dagklassement kon pakken. UITSLAGEN: 80 cc 1 Tonny Questier Knok ke, 2 Thomas Adriaanse Middelburg, 3 Dan ny Ingels Maldegem; 125 cc: 1 Werner Ram meloo Philippine, 2 Jaap Munter Middel burg. 3 Adwin Cortvriendt Axel; 250 cc 1 Jaap van Cadzand Axel, 2 Johan Schetle- man, 3 Jaap van Tatenhove Terneuzen; 500 cc 1 Jacky Lens.en Philippine, 2 Luc van Looy Koningshooik, 3 Ivan van Walle Meer- donk; Off the road: 1 Martien Jansen, 2 Sam HULST - Piet Vonck uit Hulst zal op donderdag (Hemelvaartsdag) in Frankrijk een aanval doen op het Nederlandse veteranen-record op de vijf kilometer. De Hulsterse at leet neemt in Le Touquet deel aan de atletiek-interland tussen Frank rijk, België en Nederland. Piet Vonck zal samen met Henk Tie- bosch uit Rotterdam op de piste in de Franse badplaats de recordpo ging ondernemen. De te kloppen tijd van 14 minuten en 54 seconden staat reeds 17 jaar lang op naam van Dirk de Bruin. Vonck liep onlangs in Terneuzen op de drie kilometer al een zeer ge slaagde race. De klok stopte op 8 minuut 49, wat voldoende bleek te zijn voor een tweede beste Neder landse veteranen-tijd op die af stand. "Ik voel dat mijn conditie de laatste tijd goed vooruit is gegaan", aldus de veteraan. "Ik denk dan ook dat die presta tie van twee weken geleden wel de vorm van het moment aangeeft". Hij heeft goede hoop dat zijn aanval zal slagen. "De 14.54 is een erg scherpe tijd op de vijf kilometer, dat is zeker. Maar ik voel dat het moge lijk is om er onder te duiken na ze ventienjaar." Op een ruime verbetering van het record hoeft echter niemand te re kenen. De Hulstenaar gaat dan ook uit van een verschil van hooguit en kele seconden. Na zijn recordpoging is het nog on zeker of Piet Vonck zaterdag aan de start zal verschijnen bij de halve marathon in Terneuzen. "Het hangt er van af hoe diep ik in Le Touquet zal moeten gaan. Er is nu nog totaal niks over te zeggen, maar als ik me in de loop van vrijdag vol doende hersteld voel van de vijf ki lometer, dan zal ik in Terneuzen toch ook aanwezig zijn." Piet Vonck: hoogstens met enkele seconden. strijden voor ons niet op het goede mo ment komen", aldus Bianchi. In de frontlinie van het Westduitse team vervangt de Joegoslaaf Katanec de geschorste Klinsmann, die het vol gende seizoen waarschijnlijk bij de toekomstige Italiaanse kampioen In- ternazionale zal spelen. Libero Allgö- wer, international Buchwald en vormgever Sigurvinsson tobben met blessures, maar zullen woensdag avond vrijwel zeker in het veld staan. Arie Haan liet weinig twijfels be staan over zijn bedoelingen voor de eerste wedstrijd: „Het liefst win ik met 5-0, maar met een gelijkspel ben ik al dik tevreden". STOCKHOLM (TT/RTR) - Stefan Pet tersson, de Zweedse spits van Ajax, is voor de rest van het jaar uitgescha keld. De in de wedstrijd tegen MVV opgelopen blessure, bleek dinsdag ochtend tijdens een kijkoperatie in Stockholm veel ernstiger dan ver wacht. Chirurg Lasse Peterson diende een band in de linkerknie van de aan valler te hechten. Ook de meniscus was beschadigd. Volgens Peterson staat voor de gene zing van deze blessure in het gunstig ste geval acht maanden. Mocht de ge nezing tegenvallen dan is de kans groot dat Pettersson voor een jaar is uitgeschakeld. ROOSENDAAL - In de kantine van de voetbalvereniging Alliance in Roo sendaal werd gisterenavond de loting gehouden voor de nacompetitie met de derde degradatieplaats uit de vier de klas van het zondavoetbal als in zet. Aan die nacompetitie neemt ook Hontenisse deel. Helemaal zeker is het programma voor die nacompeti tie nog niet, omdat morgen (Hemel vaartsdag) de laatste speeldag in de vierde klas E wordt afgewerkt. Voor de tiende plaats in die klas ko men momenteel nog drie clubs in aan merking: Korvel met 18 punten, Gu- dok met 17 punten en Berkdijk met 16 punten. Ervan uitgaand dat morgen in 4E de beslissing valt is het volgende programma vastgesteld: zondag 7 mei: Zundert - Hontenisse en UVV - nummer 10 4E zaterdag 13 mei: Hontenisse - UVV en numeer 1- 4E - Zundert maandag 15 mei: Hontenisse - num mer 10 4E (in Steenbergen) en UVV - Zundert (in Steenbergen). Alle wedstrijden beginnen om hall' drie, met uitzondering van die van za terdag 15 mei. Het begintijdstip is dan 17.00 uur. DEN HAAG (ANP) - Eric Breukink, kopman voor de ploeg van Peter Post in de Ronde van Frankrijk, heeft tus sentijds zijn contract met één jaar verlengd, tot 1 januari 1991. De over eenkomst met de 25-jarige renner, die in 1988 tweede werd in de Giro, past in de plannen van de ploegleider zijn ploeg te herstructureren voor de twee jaar die de overeenkomst met sponsor Panasonic in ieder geval nog door loopt. Zeker is ook dat in het nieuwe seizoen Van Poppel, Van Vliet, Cornelissen, De Rooy, Nulens, Van Lancker en Peiper bij de groep blijven. De ploegleider heeft al gesprekken gevoerd met Jean-Marie Wampers, zijn succesvol ste renner in 1989. De Belg, die al ken baar had gemaakt te willen blijven, heeft een verbeterde aanbieding op zak. Eric Vanderaerden zal echter een stap terug moeten doen bij contract verlenging, waardoor Post in feite het vertrek van de Belg heeft ingeleid. MUNCHEN (DPA) - Jeroen Piket heeft dinsdag het eerste halve punt moeten afstaan. Met zwart kwam de groot meester in wording in de vierde ronde van het toernooi van München niet verder dan remise tegen de Hongaar Groszpeter. Van der Sterren maakte van de gelegenheid gebruik zijn ach terstand te halveren. Met wit ver sloeg hij de Westduitser Kindermann. Piket leidt na vier ronden met 3 1/2 punt. Van der Sterren staat tweede met een halfje minder. Uitslagen vierde ronde: Wahls (BRD) - Zü- ger (Zwi) 1-0. Hansen (Den) - Cebalo (Joe) afg., Schlosser (BRD) - Petursson (IJs) 1-0, Groszpeter (Hon) - Piket (Ned) 1/2-1/2. Van der Sterren (ned) - Kindermann (BRD) 1-0. Bischoff (BRD) - Hickl (BRD) 1/2-1/2. Stand: 1. Piket 3 1/2, 2. Van der Sterren 3, 3. Petursson 2 1/2, 4. Bischoff, Hickl, Kinder mann, Schlosser, Wahls, Groszpeter 2, 10. Cebalo 1 1 afg., 11. Hansen 1/2 1 afg., 12. Züger 1/2. Kees Hoogesteger (tweede van rechtsvlak bij de Kreekrakdam in gezelschap van enkele clubgenoten vanAV '56. GOES De superloop van zeventig kilometer rond het Veersemeer heeft de krachten van Kees Hooger- steger gisteren allerminst gesloopt. Ingendeel, de gigantische afstand werkte als een verjongingskuur op de atleet uit Wemeldinge: „Ik hen 53 jaar, maar ik voel me weer 20", lachte Hoogersteger, nadat hij op merkelijk fris over de laatste kilo meter door Goes dartelde. Koos Og- gel, voorzitter van de Goese atle tiekvereniging AV '56, kon zijn ogen niet geloven en sprak aan de finish: „Het is verbluffend zo fris als hij er na zeventig slopende kilo meters nog uitziet". Oggel noemde deze sponsorloop van Kees Hoogersteger 'ludiek en uniek'. Met het voltooien van zijn tocht bracht de veteraan van AV '56 ruim drieduizend gulden bijeen voor bijzondere voorzieningen aan de kunststofbaan, die momenteel in Goes wordt aangelegd. Aan de finish in Goes, bij het club huis van AV '56, stond Kees Hooge steger versteld van zichzelf: „Ik had er vast op gerekend een enorme in zinking' te krijgen, zo tussen de vijf tigste en zestigste kilometer, maar ik voelde me steeds perfect. Ik had nog wel verder kunnen lopen. Ik moet ook bekennen, dat ik na een periode van rust als een gek ge traind heb, want ik wilde natuurlijk niet op mijn gezicht gaan. Mijn eer stond toch op het spel". Alles verliep zo voortvarend, dat Hoogesteger tijdens de zeventig-ki- lometer-loop besloot om in oktober deel te nemen aan de marathon van Berlijn. „Die beslissing werd inder daad onderweg geboren. Samen met René Zweedijk, de fysiothera peut, die mij onderweg enkele keren masseerde, zal ik aan die marathon deelnemen". Hoogesteger, die om half elf van start ging, werd op enkele trajecten vergezeld door atleten van zijn ver eniging. Om half vijf bereikte hij over de Kreekrakdam Zuid-Beve land al weer. Het laatste gedeelte, van de Kreekrakdam tot Goes, werd een ware triomftoch. Een ze ventig man en vrouw sterke trai ningsgroep van AV '56 vergezelde de allerminst eenzame loper toen. Hoogesteger: „Toen voelde ik hele maal geen vermoeidheid meer". GANDIA (ANP/AFP) - Pedro Delgado heeft voor het eerst serieus aangezet in de Ronde van Spanje. De renner uit Segovia deed de mindere klimmers in de bergen pijn, maar zette zijn aanval niet door. Door die ontwikkeling sprintte de helft van de groep na de etappe over 228,1 kilometer, van Albacete naar Gandia, voor de dagzege. Die ging naar de Westduitser Dietzen. Neder lands sprinttroef Hermans spurtte niet mee. Hij vertoefde in de derde groep en werd op ruim 26 minuten laatste. De Colombiaan Hernandez behield de leiderstrui. Hij kreeg wel tien secon den straftijd, omdat hij bij een beklim ming steun zocht aan een auto van de Spaanse televisie. Hernandez heeft nog 59 seconden voorsprong op de Westduitsers Hilse. Delgado, de winnaar van de Tour de France, in de Vuelta veertiende in het klassement op ruim drie minuten, los te zijn grote concurrenten voor de eindzege tijdens de afdaling van de Col de Campello, na 144 kilometer. Zijn landgenoten Pino, Fuerte en Le- jaretta, de Fransman Caritoux en de Colombiaan Parra, die twee maal lek reed, konden niet aanpikken. Ook ploeggenoot Indurain ontbrak. Het Spaanse talent miste de slag omdat hij van fiets wisselde. Delgado zette daarop niet door. Erwin Nijboer was de meest opvallen de Nederlander in de rit, die over een berg van de eerste, een van de derde en twee van de tweede categorie voerde. De renners in het peloton keken elkaar verbaasd aan toen Nijboer na twee ki lometer wegreed. Later bleek, dat hij zijn 25e verjaardag met wat publiciteit voor de geplaagde sponsor Caja Rujal wilde opsieren. Bij kilometer tien kreeg hij zestien pedalisten bij zich, onder wie Arntz en Kools. De voor sprong van de groep beliep maximaal 3.52, maar na 66 kilometer volgde de hergroepering. Rene Beuker volgde het voorbeeld van zijn ploegmaat, door na 89 kilometer weg te fietsen. Hij kreeg de Spanjaard Bernardo-Ruiz met zich mee. Toen na ruim 140 kilometer de Col de Campello beklommen moest worden, was het ODEN HAAG (ANP) - In de eerste divi sie werd dinsdag één wedstrijd ge speeld. De uitslag is: FC Den Haag - Emmen 3-0 FC Den Haag - Emmen 3-0 (0-0). 60. Otto 1-0, 73. Post 2-0, 90. Lems 3-0 (strafschop). Scheidsrechter: De Munnik, toeschouwers: 6500. Geel: Schelle vis'(Den Haag), Smand, Haak, Volkerink (Emmen). EERSTE DIVISIE Vitesse 31 19 7 5 45 48-17 Den Haag 31 19 6 6 44 70-33 Excelsior 31 19 6 6 44 58-31 NEC 32 19 6 7 44 66-35 AZ 31 16 7 8 39 68-39 Heerenveen 31 17 5 9 39 58-40 NAC 31 14 10 7 38 55-42 SW 31 14 6 11 34 47-47 Graafschap 31 12 7 12 31 42-47 GA Eagles 32 12 7 13 31 45-41 Cambuur 31 12 6 13 30 43-48 Heracles 31 10 9 12 29 42-52 Eindhoven 32 11 6 15 28 40-44 DS '79 31 10 4 17 24 48-55 Telstar 31 9 6 16 24 44-58 Helmond S. 32 5 11 16 21 33-61 RBC 31 6 6 19 18 27-54 Emmen 31 7 2 22 16 31-81 Wageningen 32 5 5 22 15 35-75 NEC, GA Eagles en Heerenveen periode kampioenen VIERDE PERIODE Den Haag 5 4 1 0 9 11- 2 Excelsior 5 4 0 1 8 12- 6 NAC 4 3 1 0 7 12- 5 Vitesse 4 3 0 1 6 7-2 Heracles 4 3 0 1 6 6-4 NEC 5 3 0 2 6 10- 6 Telstar 5 3 0 2 6 10- 7 SW 5 3 0 2 6 9-6 Heerenveen 5 2 2 1 6 10- 9 Cambuur 5 3 0 2 6 6-6 AZ 5 3 0 2 6 6-8 Graafschap 4 2 0 2 4 5-5 Eindhoven 5 1 1 3 3 5-6 DS '79 5 1 1 3 3 6-9 Helmond S 51133 6-9 Wageningen 5 1 0 4 2 6-13 Emmen 5 1 0 4 2 3-12 GA Eagles 5 0 14 1 3-12 RBC 4 0 0 4 0 1-7 tr~3 Voetbal Engelse competitie: Aston Villa - Sou thampton 1-2, Luton - Charlton 5-2, Man chester United - Wimbledon 1-0. Schotse competitie: Glasgow Rangers - Dundee Uni ted 2-0. Wielrennen Vierdaagse van Duinkerken: eerste etappe, 187,8 kilometer van Duinkerken naar Ber- cy-Sur-Mer: 1. Marie (Fra) 4 uur, 40 minuten en 4 seconden, 2. Bomans (Bel) op 0,01, 3. Early (Ier), 4. Pedersen (Den), 5. Hernandez (Spa), 6. Sergeant(Bel), 7. De Wolf (Bel) allen zelfde tijd als Bomans, 8. Van Poppel (Ned) 0,26, 9. Arras (Bel), 10 Wust (BRD) beiden zelfde tijd als Van Poppel. vlug gedaan met de ontsnapping. Del gado voerde zijn act op in de afdaling, de Rus Ivanov en de Colombiaan Var gas streken als eersten op Ruiz neer. Na 200 kilometer was de hergroepe ring. Nadat zeven renners, onder wie Cabestany en Blanco-Villar, een laat ste poging waagden maar vijfhonderd meter voor de streep werden ingelo pen, sloeg Dietzen toe. De uitslag is: 1. Dietzen (BRD) 228,1 kilome ter van Albacete naar Gandia in 5.26.26, 2. Murguialday (Spa), 3. Ghirotto (Ita), 4. Blan- co-Villar (Spa), 5. Ruiz-Cabestany (Spa), 6. Iglesias (Spa), 7. Joaquim Hernandez (Spa), 8. Esparza (Spa), 9. Dominguez (Spa), 10. Beuker (Ned), 11. Pagnin (Ita), 12. Neves (Por), 13. Claveyrolat (Fra), 14. Moeravski (Sov), 15. Virvaleix (Fra), allen zelfde tijd als Dietzen. Nederlanders: 30. Suykerbuyk z.t., 114. Harmeling 17.06, 130. Kools z.t., 134, Arntz z.t., 161. Nijboer 26.15, 164. en laatste Hermans z.t. Algemeen klassement: 1. Omar Hernandez (Col) 39.06.51,2. Hilse (BRD) 0.59, 3. Sanchez (Spai 1.14, 4. Echave (Spa) 1.22, 5. Morales (Col) z.t., 6. Farfan (Col) 1.53, 7. Suykerbuyk (Ned) 1.55, 8. Le Clerc (Fra) 2.44, 9. Laguia (Spa) 2.46,10. Palacio (Col) 2.50,11. Quevedo (Spa) 3.01,12. Bouvatier (Fra) z.t., 13. Alonso (Spa) 3.06, 14. Delgado (Spa) 3.20, 15. Indu rain (Spa) z.t. Nederlanders: 110. Beuker 46.04, 128. Arntz 54.46, 135. Kools 56.42, 155. Harmeling 1.07.46, 159. Hermans 1.10.13, 162. Nijboer 1.20.32. MIDDELBURG De 19-jarige Arno Seijbel uit Nieuw- en Sint Joosland is gekozen tot jeugd speler van het jaar van de Neder landse rugbybond. Verschillen de malen maakte deze speler van Oemoemenoe uit Middelburg deel uit van de nationale jeugd- selectie. Vier jaar geleden werd Wilco Bouwens, ook een speler van Oemoemenoe, eveneens ge kozen tot jeugdspeler van het jaar. VEENDAM (ANP) - In de eredivisie van het betaalde voetbal werd dins dagavond één wedstrijd gespeeld: Veendam - Groningen 0-0. Met een doelpuntloze derby mocht Veendam tevreden zijn. De Veendammers had den het puntje broodnodig in de strijd tegen degradatie, terwijl FC Gronin gen er niet veel mee opschoot. Veendam moest zich in de tweede helft voornamelijk beperken tot verdedi gen. Groningen viel aan, maar slaagde er niet in een vuist te maken. Veendam had zelfs tegen de verhouding in de mogelijkheid beide punten in de knip te steken. De beste kans was in de tweede helft namelijk voor Hindriks, die na een flitsende counter strandde op doelman Tukker. De Groninger krachtmeting, die wei nig hoogstandjes te zien gaf, was meer spannend dan fraai. De traditionele ri valiteit tussen beide clubs ontaardde nooit in een schoppartij. Dat was voor al de verdienste van scheidsrechter Van Swieten, die drie gele kaarten uit deelde en binnenbrandjes snel bluste. De eerste helft stond in het teken van veel blessures en twee levensgrote sco ringskansen voor beide ploegen. De beste mogelijkheid kreeg Meijer. Na een hokeschop van Roossien miste doelman Hoekstra de bal, waarna de spits de bal op de borst nam om het leer vervolgens voor een leeg doel op de lat te koppen. Aan de andere kant was Huizingh dichtbij een treffer. Bij FC Groningen werd de geblesseer de De Wolf als opruimer gemist. Veen dam kon er echter geen gebruik van maken. Gall en Hindriks kwamen niet verder dan wat dreigende acties. Veendam - FC Groningen 0-0 Scheidsrech ter: Van Swieten. Toeschouwers: 8.600. Gele kaarten: Hindriks (Veendam), Koevermans en Eykeikamp (FC Groningen) EREDIVISIE PSV 30 20 5 5 45 69-30 Ajax 30 19 6 5 44 69-31 FC Twente 30 10 16 4 36 43-22 Feyenoord 30 14 8 8 36 60-46 Roda JC 30 12 11 7 35 48-34 Groningen 30 13 8 9 34 58-45 Fortuna S 30 11 9 10 31 36-32 Den Bosch 30 12 6 12 30 37-46 Sparta 30 9 11 10 29 39-41 Haarlem 30 10 9 11 29 33-44 Volendam 30 11 6 13 28 38-47 FC Utrecht 30 10 6 14 26 46-52 Willem II 30 8 9 13 25 46-59 RKC 30 8 8 14 24 47-58 MW 30 8 8 14 24 37-56 PEC Zwolle 30 8 7 15 23 43-60 Veendam 30 8 6 16 22 33-53 VW 30 3 13 14 19 31-57

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 25