PZC Ralley, ringrijden en quiz op oranjefeest Hoek Sportkampioenen '88 in Sas van Gent gehuldigd Kampioen Zeeuws-Vlaamse hoofdklas streek MAATREGELEN GAAN NIET VER GENOEG UITGEBREID PROGRAMMA Springkussen REGILIO TUUR REIKTE ONDERSCHEIDINGEN UIT DINSDAG 18 APRIL 1989 AXEL OOSTBURG Wandeling afgelast Sloopbevel schuur Borsele betwist bij Raad van State Inzittenden auto veldpolitie gewond bij achtervolging Fietsster lichtgewond bij aanrijding Hulst BRESKENS WESTDORPE Folkloristische bolling Arjaon HOEK HOOFDPLAAT KOEWACHT LAMSWAARDE OOSTBURG SAS VAN GENT SINT-JANSTEEN TERNEUZEN Basketbalvereniginjj houdt sponsorloop WESTDORPE ZAAMSLAG~ Clingse fracties bepleiten sluiting Golden Ten-huizen HULST - Verschillende fracties in de Hulster gemeenteraad zijn van me ning dat de wijzigingen in de algeme ne politieverordening (APV) om de wildgroei van Golden Ten-casino's aan banden te leggen niet ver genoeg gaan. In plaats van een bevriezing van het aantal speelholen zou het col lege van b en w van de Reynaertstad volgens het CDA-raadslid E. L. L. Ha- geman-Brands moeten kiezen voor een 'terugschroevend beleid' gericht op de sluiting van de huidige drie speellokaties. Burgemeester mr F. A. W. Jacobs be klemtoonde maandag tijdens de ver gadering van de commissie openbare orde en gemeentelijke wetgeving dat ook hij graag het aantal speelzalen in de gemeente tot nul zou willen reduce ren. „Op het moment zijn echter nog geen wettelijke middelen voorhanden om dit in Hulst te doen. Het enige wat we wel kunnen binnen het kader van maatregelen ter bescherming van de openbare orde is, net zoals we in het recente verleden met de sexshops heb ben gedaan, de zaak bevriezen en er met de APV op toezien dat er geen nieuwe gelegenheden meer bij ko men", voerde Jacobs aan. Dat de gemeentebestuurders in een machteloze positie gemanoeuvreerd zijn, was tegen het zere been van com missielid J. J. van Dorsselaer (Clingse Lijst). „Als gebleken is dat er bij de ca sino's in Kapellebrug tal van calami teiten hebben plaatsgevonden, dat er geschoten is, dat er zaken zijn overval len, dan vraag ik mij echt af of we niet meer kunnen doen. Vergeten wordt dat die tenten voor heel wat leed zor gen. Ik zou graag zien dat ze dicht gaan", zei Van Dorsselaer. Jacobs gaf toe dat de speelgelegenhe- den criminaliteit aantrekkende objec ten zijn en dat er gekke dingen plaats vinden. „Ik heb een der zaken bezocht na een overval en toen bleek dat van de 34 slachtoffers er al 22 verdwenen waren voordat de politie ter plaatse was. Het was de eerste keer in mijn loopbaan dat ik slachtoffers van de plaats van het misdrijf zag verdwij nen", vertelde hij. Niettemin beklemtoonde Jacobs nog maals dat weinig tegen de speelzalen ondernomen kan worden. „Bewijzen dat de zaken criminelen aantrekken en overvalgevoelig zijn is praktisch on mogelijk. We kunnen ook geen juwe lierszaken sluiten als die twee keer overvallen zijn." Mevrouw Hageman vond een verge lijking van Golden Ten-casino's met J. J. van Dorsselaer (Clingse Lijst) juwelierszaken niet op zijn plaats. Ze was van mening dat voor de casino's in de gemeente een soort 'rampenbe strijdingsplan' moet worden ge maakt. Onder voorbehoud dat de poli- tiecommissie zich nog eens over de kwestie buigt kon zij toch instemmen met de voorgestelde wijzigingen in de APV. De WD-er A. P. T. N. Houben vond het spijtig dat de voorgestelde wijzigin gen zo laat komen. „Dat is geen ver wijt aan het college, maar hadden we een wat betere APV gehad, dan had den we de casinogolf misschien voor kunnen zijn", stelde hij. Niettemin keurde ook hij de voorgestelde wijzi gingen goed. Van Dorsselaer bleef van mening dat het college meer kan doen dan een be vriezing van het aantal van drie speel lokalen en geen toestemming verlenen aan nieuwe exploitanten. Zo dacht hij aan invoering van wettelijk vastgeleg de sluitingstijden voor deze speelgele- genheden. Over dit idee was burge meester Jacobs bepaald niet enthou siast. Niettemin beloofde Jacobs het CDA-commissielid Hageman dat de kwestie nog eens tijdens een vergade ring van de politiecommissie aan de orde zal worden gesteld. Het ontkoppen van de tulpen in de omgeving van Koewacht is al begonnen. Op de achtergrond de vlasroterij Andries. 1 KOEWACHT - Waar eens het vlas stond, bloeien nu de tulpen. In de omgeving van Koewacht kunnen degenendM voorheen naar de Keukenhof reden om de kleurenpracht van deze bloemen te bewonderen, dichter bij huis feil hart ophalen. Velden met gele en paarse tulpen waren er de afgelopen dagen te zien. Voor korte tijd, want inmiddels zijn J bollenkwekers begonnen met het ontkoppen van de tulpen. HOEK - Zaterdag 29 april wordt ook in Hoek Koninginnedag gevierd. Hoogtepunten van de dag zijn de jaar lijkse Windlustralley, de scholenquiz en vooral het ringrijden met paard en sjees voor jong en oud. Het feest be gint om 9.30 uur met een aubade van het Koperensemble vanaf bejaarden centrum Vremdiecke. Het is de bedoe ling dat de inwoners van Hoek mas saal meezingen. Vervolgens is er een ballonwedstrijd, muzikaal omlijst door Showband Ire ne uit Terneuzen. Om 10.00 uur geeft het Koperensemble een koffieconcert in het bejaardencentrum en begint ook het straattekenen voor groep 1 tot en met groep 4 van de basisscholen. Ook dat gebeurt bij het bejaardencen trum. Direct na afloop worden de prij zen uitgereikt. Voor de groepen 5 en 6 is er een etalagewedstrijd die begint bij openbare basisschool Op Weg en als eindpunt buurthuis De Hoekse Rakkers heeft. Voor de groepen 7 en 8 is een puzzeltocht uitgezet, die ook bij Op Weg start en eindigt bij het buurt huis. Om 10.30 uur begint op het Molenplein een Vlaamse Kermis, georganiseerd door het buurthuis. Tot 16.00 uur is daar van alles te beleven voor jong en oud. Van 10.30 uur tot 12.00 uur wordt op het voetbalveld een gekostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld. Om 13.00 uur is de start van de Windlustrally. Hiervoor kan men zich inschrijven tus sen 12.00 en 12.45 uur in het buurthuis. De rally vindt plaats onder auspiciën van de ZEVAC. Er wordt gereden in toer- en wedstrijdklasse. Om 13.30 uur begint de scholenquiz voor de school jeugd van Hoek. Op het Molenplein wordt een groot springkussen geplaatst. Er kan in leeftijdsgroepen worden gesprongen: van 14.00 tot 14.30 uur het voortgezet onderwijs, van 14.30 tot 15.00 uur de groepen 1, 2 en 3, van 15.00 tot 15.30 uur de groepen 7 en 8 en van 15.30 tot 16.00 uur de groepen 4, 5 en 6. GOES - De dorpswandeling door Kloetinge die de Heemkundige Kring De Bevelanden zaterdag had willen houden, is afgelast. De rondleider is ziek. Waarschijnlijk wordt de tocht alsnog in juli gehouden. DEN HAAG - Bewoner J. Roelse uit Hoedenkenskerke is het niet eens met de aanschrijving van de gemeente Borsele een schuur bij zijn woning ge deeltelijk te slopen. Daarom drong hij maandag bij de waarnemend voorzit ter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr J. van der Does aan op schorsing van de aanschrij ving van de gemeente, van 10 maart .dit jaar. Volgens de gemeente heeft Roelse zich in 1984 niet aan gemaakte afspraken gehouden bij de bouw van een serre. Daardoor werd het toegestane be bouwde oppervlak op zijn perceel met acht vierkante meter overschreden. De afspraak was volgens de gemeente dat deze vierkante meters in minde ring zouden worden gebracht door ver kleining van de schuur. Roelse zegt dat de voorlichting van de gemeente verwarrend en misleidend is geweest. Ook op een hoorzitting in 1987 waarin hij zijn bezwaren tegen de gedwongen sloop van de schuur naar voren bracht, was de indruk gewekt dat de serre zou kunnen blijven staan. Op zes februari ontving hij tot zijn ver bazing een aanschrijving onder poli- tiedwang. Zijn bezwaren tegen deze beslissing werden 10 maart ongegrond verklaard. De waarnemend voorzitter doet spoe dig uitspraak. Om 15.00 uur begint het spektakel op de Markt: ringrijden met paard en sjees voor elke leeftijd. Belangstellen den kunnen inschrijven op de Markt zelf. Aan het ringrijden zijn leuke prij zen verbonden. Om 15.30 uur beginnen de touwtrekwedstrijden op het gras veld bij het buurthuis en om 16.00 uur is er 'Handje Drukken Over The Top' op de Markt. Vanaf 17.00 uur is het tijd voor een drankje en een hapje in het buurthuis, in afwachting van de ver schillende prijsuitreikingen. Vrijdag 28 april is er disco in het buurthuis met medewerking van 'Disco Flash'. De disco-avond begint om 20.00 uur en duurt tot 1.00 uur. PHILIPPINE - Bij een ongeluk met een dienstauto van de veldpolitie tij dens een achtervolging in Philippine zijn zaterdagavond de twee inzitten den gewond geraakt. De 67-jarige jachtopziener C. R. uit Biervliet raak te ernstig gewond en is opgenomen in het streekziekenhuis De Honte in Ter- neuzen. De bestuurder, de 31-jarige veldpolitieman R. B. uit Meliskerke, raakte lichtgewond en kon na behan deling naar huis. Een personenauto met vals Belgisch kenteken negeerde omstreeks kwart voor negen op de Isabellaweg verschil lende keren een stopteken. De achter volging werd ingezet, waarbij de dienstauto van de weg raakte en ver volgens tegen de leuning van de brug over het Isabellakanaal tot stilstand kwam. De dienstauto werd geheel ver nield. De achtervolgde heeft zich uit de voeten gemaakt. De groep Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen van de rijkspo litie heeft de zaak in onderzoek. HULST - De fietsster C. K. uit Graauw is maandagmorgen om streeks 10.00 uur lichtgewond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Zandstraat met de Carmelweg in Hulst. De bestuurster van het rijwiel verleen de op de kruising geen voorrang aan automobilist J. R. uit Hulst. De auto liep schade op aan de motorkap en de voorruit. Regïlio Tuur reikt de D-pupillen van Philippine hun herdenkingsteken uit tijdens de huldiging van de Sasse sportkam- pioenen. SAS VAN GENT - Sas van Gent hul digde gisteravond haar sportkam pioenen 1988. De 21-jarige Nederlands kampioen vedergewicht boksen, Re- gilio Tuur, was naar Sas van Gent ge komen om de 142 aanwezige kampioe nen van Sas een medaille om te han gen voor hun sportieve prestaties van het afgelopen jaar. In cultureel centrum-De Speije ont ving de wethouder van sportzaken, L. E. Marquinie, de 142 Sasse kampioe nen, die in gezelschap van ouders of verzorgers aanwezig waren. In zijn openingswoord dankte de wethouder de besturen van alle sportverenigin gen voor hun inzet in het totale sport gebeuren en noemde de sport een be langrijke kurk waar de gemeente Sas van Gent op drijft. Wegens ziekte kon bokskampioen Ar nold van der Leijden, uitgenodigd om de medailles uit te reiken, niet aanwe zig zijn. Regilio Tuur nam zijn plaats in. De aanwezigen ontvingen hem on der luid applaus. Op een vraag van een jeugdig kampioentje of hij de Ameri kaan Banks een fruitmandje had ge stuurd na zijn k o op de Olympische Spelen van Seoul, antwoordde Regi lio: „Nee, want hij kon niet kauwen. Dus had hij er toch niks aan." Regilio kreeg uit handen van de wet houder een aandenken van de ge meente Sas van Gent en een medaille, die hij zeker verdiende, aldus de wet houder. Hieronder volgt een greep uit de 142 kam pioenen: Provinciale kampioenen van tennisvereni ging Philten uit Philippine; het team van de bollingbond uit Sas van Gent: landelijk kampioen 4e klas A; provinciaal kampioen Duiven Mij De Volharding uit Westdorpe; provinciaal kampioene zwem- en poloclub De Bruinsvis: Els van Haelst, winterkam pioen rugslag dames; alle individuele regio nale, provinciale en landelijke kampioenen Lezing islam - In het wijkgebouw naast de Ichtuskerk in Axel wordt dinsdag 25 april een lezing gehouden door ds J. J. Poort uit Oisterwijk met als onderwerp 'Gods volk in de greep van de islam'. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, is een initiatief van het Genootschap Nederland-Israel af deling Zeeuwsch-Vlaanderen. van gymnastiekvereniging De Thor; regio nale kampioenen van tennisvereniging Den Dijk; vereniging van fokkers en liefhebbers van Duitse herdershonden Sas van Gent: de hond Gero van Mühlenlans met eigenaar M. d'Hooge; vogelvereniging De Sasse Vogel vrienden: regionale kampioenen; biljartver eniging HGL-KOT '86: provinciale kam pioenen; Duiven Mij De Vrede: regionaal en provinciaal kampioenen; regionaal kam pioenen in verschillende afdelingen van voetbalvereniging Corn Boys; regionaal kampioen voorjaar- en herfstkampioen voetbalvereniging Philippine uit Philippi ne; provinciaal kampioen volleybal Savok; individueel, provinciaal- en landelijk kam pioen tennisclub De Drive; het team van bollingvereniging Sint-Albert, Sas van Gent: regionale kampioenen en tot slot van de judoschool Delta Sport Axel: kampioene van Nederland, open categorie tot 72 kilo gram en kampioene van Oostenrijk. Marion van Dorssen uit Sas van Gent. Tot slot kregen de kampioenen een preven tieve uitleg van dokter Quist uit Utrecht, ondersteund door dia's, op het gebied van sportblessures. Hartweek De opbrengst van de tijdens de Nationale Hartweek gehou den collecte was in de kem Westdorpe 1471,40, 100,- meer dan vorig jaar. Het kampioensteam van Broodje Ben na de gewonnen wedstrijd in Oostburg. OOSTBURG - Het zaalvoetbalteam van Broodje Ben/De Ridder werd gis teravond in sporthal De Veerhoek in Oostburg kampioen van de Zeeuws- Vlaamse hoofdklas. Het ongeslagen Terneuzense team moest daarvoor tot op de laatste competitiedag de strijd aangaan met concurrent Verpoorte. Broodje Ben/De Ridder had het giste ren lastiger dan de 4-1 overwinning te gen Instruad doet vermoeden. Na een ruststand van 0-0 werd pas halverwege de tweede helft de score (0-1) geopend door Paul van der Hooft. Instruad-spe- ler Willy de Wever had inmiddels een vijf minutenstraf gekregen. Daarvan profiteerde Broodje Ben on middellijk. Het tweede doelpunt volg de al snel via Jan van Nierop. na een vloeiende combinatie met Paul van der Hooft. Toen uitblinker Bert Wil ting 0-3 scoorde, was de regiotitel bijna binnen. Eerst redde Mario de Vreeze de eer (1- 3), maar in de laatste minuut mocht doelman Theo de Jonge via een benut te strafschop (1-4) de kroon op het werk zetten. Broodje Ben/De Ridder ziet de wens, promotie naar het landelijk zaalvoet bal zo goed als zeker in vervulling gaan. Het promotieduel tegen Schin kel Assurantiën (kampioen boven de Westerschelde) zal waarschijnlijk een formaliteit worden. De Walcherse ploeg heeft immers te kennen gegeven niets te voelen voor de landelijke klas se. BRESKENS - Op de Arjoanbolbaan in Breskens wordt zaterdag 29 april een folkloristische bolling gehouden. Er wordt dan gespeeld met ouder wetse bollen, die gemaakt zijn van pokhout. Men verwacht dat het een leuke middag wordt, omdat niemand weet hoe deze bollen rollen. Aan de bolling mogen alle inwoners van Bres kens en omgeving meedoen. Inschrij ven kan vanaf 13.00 uur op de bolbaan. De bolling begint om 13.30 uur. Boiling Rianda de Zutter heeft de bolling gewonnen die werd gehouden op de Arjoanbolbaan in Breskens. Er namen in totaal 33 krulbollers deel. De verdere uitslag: 2 Arnold de Ruys- scher, 3 Arnold Sutin, 4 Annemarie de Zutter, 5 Emiel Pieters. Zaterdag wordt de laatste ronde ge speeld in de onderlinge competitie met IJzendijke. Na afloop worden de bekers uitgereikt. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Kaarting De muziekvereniging Breskens/Groede houdt vrijdag een kaarting in café 't Zonneke in Bres kens. De deelnemers kunnen kiezen uit jokeren of bieden. De kaarting be gint om 19.30 uur. Bolling - Rianda de Zutter heeft de bolling gewonnen die werd gehouden op de Arjoanbolbaan in Breskens. Er namen in totaal 33 krulbollers deel. De verdere uitslag: 2 Arnold de Ruys- scher, 3 Arnold Sutin, 4 Annemarie de Zutter, 5 Emiel Pieters. Zaterdag wordt de laatste ronde ge speeld in de onderlinge competitie met IJzendijke. Na afloop worden de bekers uitgereikt. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Hartstichting - De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Hoek 3013,50 gulden opgebracht. PvdA De fractie van de Partij van de Arbeid komt dinsdag bijeen in het 'Wapen van Zeeland' in Hoofdplaat. Aan de orde komt de agenda voor de gemeenteraadsvergadering in Oost burg. De vergadering begint om 19.30 uur. Tennistoernooi - De Koewachtse tennisvereniging De Eikenhof speelde haar openingstournooi. Er waren 46 deelnemers. Bij de dames werd Magda Dobbelaar eerste en Edith Wauman haalde de tweede plaats. Van de heren won Guido Gelderland. Achille de Vlieger werd tweede. Schieting In café De Lamsoren in Lamswaarde wordt donderdag een schieting gehouden. Aanvang 14.30 uur. Bridge De Oostburgse recreatie bridgeclub speelde in café Du Com merce in Oostburg voor de promotie en de degradatie. De uitslag, groep A (10 paren): 1 echt paar Brugge, 2 echtpaar Den Hamer, 3 echtpaar Van Weegen, 4 de heer Lan- gedijk/mevrouw De Ruijter. Groep B (8 paren): 1 dames Spieren- burg/Buysrogge, 2 echtpaar Steenber gen, 3 dames Van Wezel/De Zeeuw, 4 echtpaar Legrand. Bolling - Op de banen van Raak tegen Staak in Oostburg wordt vrijdag een koninginnenbolling gehouden. Aan de bolling mogen (uiteraard) al leen dames deelnamen. De bolling be gint om 19.00 uur. Zaterdag komt er een bevriende club uit Gent in Oostburg spelen. Aanvang 14.30 uur. Byzantijnse mis - Een heilige! volgens de Byzantijnse ritus wl zondag 23 april gehouden in de F Eligiuskerk te Oostburg. De miswl opgeluisterd door het Tilburgs Bjl tijns Koor en wordt uitgezonden! de KRO en begint om 10.00 uur. Het Tilburgs Byzantijns Koor i vlak na de Tweede Wereldoorlog ol richt. Dat was ten behoeve van 1 Russische emigranten die niet r naar hun vaderland terug kondeil ren en behoefte hadden aan hun el Byzantijnse liturgie. Het koor, datl tig leden telt, staat al dertigjaarof leiding van frater Frederico van f gen. Het Tilburgse koor, dat inhei de kerk-Slavisch zingt, wordt regel tig gevraagd in andere parochies tf men zingen. Niet alleen voor Oostl ropeanen, maar ook voor Nedel ders die met de Byzantijnse litif kennis willen maken. Hartweek De opbrengst val in de Nationale Hartweek gehoij collecte bedroeg in Sas van 2736,18, 200,- meer dan vorigja| Koersbal De katholieke bond! ouderen hield in gemeenschap» trum de Warande in Sint-JansteenT wedstijd koersbal. Er waren 18 de| mers. uitslag: 1 J. Schelfaut-O. Baart, TAelman-M. van Bunder. TERNEUZEN - De Terneuzensel ketbalvereniging Scheldesporthl zaterdag 22 april een sponsoil voor haar leden en introduceesf loop, die voor het eerst wordt g den, komt in plaats van de rom markt en bingo-avond, die de ging voorheen hield om aan de bi nodige financiële middelen te kol Nu blijkt dat mensen daarop zijij gekeken, wil men via dit meer sp(J ve element proberen de versterken. Om 14.30 gaan op del tiekbaan in het Zuidersportpark a nioren en senioren van start. Van I tot 16.30 uur maakt de jeugd zij| wachting. Gevonden voorwerpen het politiebureau aan de Rosegi in Terneuzen zijn de volgende ge| den voorwerpen gedeponeerd: 1' portemonnee, huissleutel, sleutel wit kinderschoentje, skateboard! sleutels, bruine portemonnee, Vl sleutel, gereedschapstas, goudkl ge armband, bruin etui met sleutf sleutels, zwarte boodschappel zwart label met sleutel, oranje rej pak, bruine dameshandschoen, g kleurige ketting met kralentasjej dop, zwarte dameshandschoen,, te damesportemonnee, autosll (Datsun), bromfietshelm, bikini! met 4 sleutels, bruin label metsl| en herenhorloge. KVO - De afdeling Westdorpe val Katholieke Vrouwen OrganiJ (KVO) houdt donderdag' een 1 komst in zaal Concordia. De 1 Spaas, hoofd ecologie bij Dow in I neuzen, houdt een inleiding over F is het met ons milieu gesteld in I eigen omgeving, de Kanaalzone! wat kan de huisvrouw doen ter vf tering'. De bijeenkomst begint 19.30 uur. Communie - Veertien kinderei groep 4 van de basisschool De Kri in Westdorpe doen zondag 23 april Eerste Heilige Communie. Thema! de mis, die om 10.30 uur begint J parochiekerk, is 'Samen op Voorganger is pastor M. Erpelincl Sas van Gent. Muzikale medewerj verleent het jongerenkoor, ondej ding van Eric van Laere, uit Westj pe. Zendingsavond - De meerde en hervormde zending missies houden donderdag 20ap gezamenlijke zendingsavond I bouw De Poort in Zaamslag. Me '1 Sandee uit Kamperland spree J haar werk in Burkina Faso. Aa 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 30