pnnende strijd Hulst Atleet Mario Wiliems is op de weg terug VV'24 te sterk or oudjes Ajax AZVV bewijst de Zeeuwse teams geen dienst: 1-5 Titelkansen van Savok stijgen Zaalvoetbalvereniging viert het jubileum GST OM TE VERLIEZEN sport A DERDE IN TERNEUZEN In vorm Goed doel NIEUW LEKKERLAND VEILIG Deur dicht VOLLEYBAL AFDELING: Kampioen MAANDAG 17 APRIL 1989 Trimloopclub houdt wedstrijd aamslag en erneuzense oys oersaai NEUZEN - Er was zaterdag heel wat verbeeldingskracht nodig om in Terneuzense Boys - Zaamslag een wedstrijd ntdekken tussen twee in degradatiegevaar verkerende gen. Qua voetbal was de derby van een heel matig niveau, r dat was gezien de belangen min of meer te verwachten, erger as: de wedstrijd ontbeerde iedere vorm van bele- van strijd en van emotie, alsof geen van beide ploegen Ie winnen. De 0-0 eindstand paste perfect in het beeld van egentig veelal vervelende minuten. hield Zaamslag-trainer Ben Pau- na afloop vol dat zijn ploeg voor inst naar Terneuzen was geko- „Voor ons hoeft Terneuzense niet te degraderen", zei hij, ir voorlopig hebben we alleen aan ilfte denken. Hadden we vandaag nnen, dan hadden we ons toch in veiligheid gespeeld". Jan Doorns (Terneuzense Boys) het allemaal nog duidelijker: moesten winnen om er zeker van ri dat we Kapelle achter ons zou- ïouden. We staan er nu nog rede- H oor, maar Kapelle had toch ook Htord kunnen verslaan. Zoveel H ïwas er voor ons dus niet om van Be luntuit te gaan". H nog slecht seen speeldag op togramma zijn Zaamslag en Ter- H mseBoys door het 0-0 gelijke spel n onderlinge duel en de 1-1 van ^Blle tegen Dinteloord in elk geval ^■tójdniet helemaal zeker van hun Zaamslag heeft (met een thuis- ^Btnjd tegen Kapelle voor de boeg) ^■waar alles nog in eigen hand en ^Blfde geldt in feite ook voor Ter- ^fcse Boys (uit tegen Veere), maar maar even tegenzitten en de zaterdag heeft geen enkele be is meer. duurde zaterdagmiddag overi- heel lang voordat een van beide en tot een eerste doelpoging Ronald de Visser kopte na 26 iten uit een voorzet van Martin 'e Bossche voorlangs, nadat het ich voordien vooral op het mid- eld had afgespeeld. Jneren deed Terneuzense Boys in t'ste helft nauwelijks, maar het f aamslag in elk geval zover in be ll dat de tegenstander zich niet kans kon creeren. Jan de :e Peter Jansen bleven voorin htbaar en op het middenveld had ■uitenburg zijn handen meer dan pJaap Pijpelink. konden de bal te weinig in bezit gaf Ben Pauwels naderhand als verklaring voor de geringe aanval- spogingen van zijn ploeg. Terneuzense Boys was dus nauwelijks beter dan Zaamslag, maar kon later tenminste nog wijzen op een aantal doelkansen. Jack Scheele was tweemaal dicht bij een treffer (maar schoot beide keren met onvoldoende overtuiging in) en Danny de Vries liet vanaf rechts kort achter elkaar twee voorzetten los die niet ongevaalijk waren. „Voor de rust was Martin van de Bos sche bij ons de enige die een ruime vol doende haalde", vond Jan Dooms na afloop, „de rest zat te weinig in de wed strijd om Zaamslag naar een achter stand te kunnen spelen". Na de hervatting had Zaamslag aan vankelijk meer greep op de tegenstan der en nadat Peter Herrebout de met een gescheurde wenkbrauw uitgeval len Johan Haak had vervangen, kon den de bezoekers zich zowaar ook nog enkele keren aanvallend onderschei den. Ko Ruitenburg werd in kansrijke positie de voet dwarsgezet door Jaap Romeijnsen en een verre bal van Pe ter Herrebout belandde bovenop de lat. Maar na zo'n twintig minuten moest Zaamslag opnieuw terug en was het andermaal Terneuzense Boys dat de beste kansen op de winst kreeg. „Ik dacht", gaf Ben Pauwels toe, „dat we na de rust onze zaakjes onder controle hadden, maar in het slotkwartier lie pen wij toch weer achter onze tegen stander aan". Een handsbal van Peter Dees in het strafschopgebied bleef echter onbe straft en Leo Stal kopte op luttele me ter van het doel (na een subtiele voor zet van Rolf Wilting) recht in de han den van Zaamslag-doelman Bram Dekker. Toen Jack Scheele in de laat ste minuten op aangeven van Leo Stal ook nog eens hoog over schoot was het duidelijk dat de derby geen winnaar zou opleveren. Tern.Boys - Zaamslag rust- en eindstand 0- 0. Aantal toeschouwers: 450. Bijzonderhe den: geen. Eén van de spaarzame aanvallen van terneuzense Boys tegen Zaamslag. 'n de eerste klas van de Hul- ^alvoetbalcompetitie spitst de de tweede degradatieplaats ;oe tussen de teams van GTI, Nec- 'ann en Meerpaal. Van deze drie 'en zo,'gde Neckermann vorige .voor een grote verrassing, door 'er/Vajo Sport met 9-3 te ver- Wnann werkte zich daardoor op ■n puntje boven GTI en Meerpaal, ©'ge week een gelijkspel (2-2) •M kwamen, 't Zilveren Kruis te korte metten met De Ruyter f kumpioen Sport verloor in het ©duel van Paradijs: 2-3. weede klas werd Torro op de e speeldag ondanks een 11-2 ne- 8 tegen Bilderbeek winnaar van Lr en laatste periode. De ploeg e fierde, maar omdat de overi- ^en al eerder een periodetitel flen 'The Movies/Vajo Sport 2 en 't Laantje) of kampioen van de tweede klas werden (Bilderbeek), leg de Torro beslag op de periodetitel. In de nacompetitie voor een plaats in de eerste klas komt Torro woensdag avond al uit tegen The Movies/Vajo Sport 2. De uitslagen: Eerste klas: Mortier/Vajo Sport- Necker mann 3-9; De Ruyter- 't Zilveren Kruis 2-9; Meerpaal- GTI 2-2; Cafe Sport- Paradijs 2-3. Tweede klas: Torro- Bilderbeek 2-11; Bogaert- Cafe Sport 2 3-6; 't Laantje- The Movies/Vajo Sport 2 3-1; Klaus/Tii. Bies- broeck 2- De Smickel 5-7. De stand in de eerste klas: Cafe Sport 22- 39; Paradijs 22-31; 't Zilveren Kruis 22-25; Mortier/Vajo Sport 23-25; De Ruyter 22-21; GTI 22-19; Neckermann 22-19: Meerpaal 22- 17; 't Kiekenskot 22-4. Tweede klas: Bilder beek 21-37; The Movies/Vajo Sport 2 21-33; 't Laantje 21-32; Klaus/Th. Biesbroeck 2 21-21; De Smickel 21-20; Torro 21-15; Bogaert 21-7; Cafe Sport 2 21-3. TERNEUZEN - Met een derde plaats in de loop- en fietswedstrijd in Terneuzen kreeg de triathleet Mario Wiliems zaterdag de bevesti ging dat hij zich nog steeds met de beste specialisten in deze streek kan meten. De Terneuzenaar, die zich in 1987 als derde klasseerde in de strijd om het Zeeuws kampioen schap, stond vorig seizoen buiten spel, nadat hij thuis een zware en kelblessure had opgelopen. Mario Wiliems vatte pas vorig na jaar de draad weer op. Met een onge kende ijver en een ijzeren discipline heeft hij zich voorbereid op het nieu we seizoen. Daarin wil Wiliems weer in alle voor het Zeeuws kampioen schap meetellende triathlons van start gaan. Mario Wiliems legde zich de afgelo pen maanden vooral op het zwem men en lopen toe en nam een kleine trainingsachterstand op de fiets op de koop toe. „Tot begin februari heb ik geen aandacht geschonken aan het fietsen, want ik had me gericht op de eerste wedstrijd van dit jaar, de zwemloop in Vlissingen," vertel de hij zaterdag na afloop. Daarin on dervond hij nauwelijks nog hinder van zijn blessure: een gescheurde enkelband. Wiliems: „Die enkel is nog altijd ge voelig, maar het lopen gaat eigenlijk heel goed. Ik wil straks de halve ma rathon van Terneuzen (zes mei) meelopen, om eens te zien hoe het werkelijk gaat. Mijn beste tijd is daar 1.21 uur. Ik wil eens kijken of ik dat kan verbeteren." Het werd zaterdag wel duidelijk dat veel triatleten, die de fietsloop als een goede test beschouwden in de aanloop naar het nieuwe sei zoen, al vroeg in vorm zijn. Floris- Jan Koole, Jan Louisse en Adri Flip- se, de beste drie atleten van vorig jaar, waren er niet bij, maar verder was een groot aantal Zeeuwse beoe fenaars van deze sport wel van de partij. Eddy Vink uit Westdorpe ging in de loop- en fietswedstrijd het snelst van start. Zijn met het lopen opge bouwde voorsprong moest hij ech ter al in de eerste ronde van het fiet sen prijsgeven. Theo van Hal uit Middelburg en Mario Wiliems gin gen daarna geruime tijd aan de lei ding. Maar in de tweede fietsronde kwam Jan van der Eijk (Middel burg) op kop. Met een krachtige pe daalslag nam hij een kleine minuut afstand van de sterke Theo van Hal, die in de laatste ronde fietsen de tweede plaats veilig stelde. Camiel de Rooij uit Terneuzen legde beslag op de overwinning bij de ve teranen. Met zijn tijd zou hij zich als tweede bij de senioren hebben ge klasseerd. Ronnie Babijn was veruit het snelst bij de junioren en Karin de Vosburchart uit Middelburg ze gevierde bij de vrouwen. De uitslagen: Senioren (drie ronden van 2200 meter lo pen en 10.5 kilometer fietsen): 1 Jan van der Eijk, Middelburg, 1.08.35 uur; 2 Theo van Hal, Middelburg, 1.09.29; 3 Mario Wil iems, Terneuzen, 1.09.53; 4 Stan Brooy- mans, Terhole, 1.09.57; 5 Wibo Verstraten, Zoutelande, 1.10.14; 6 Marcel Traas, s' Heerenhoek, 1.11.23; 7 Luc Martens, Koe wacht, 1.11.23; 8 Pierre van Damme, Koe wacht, 1.11.24; 9 Eddy Vink, Westdorpe, 1.11.35; 10 Karei Meertens, Hoek, 1.11.35. Veteranen: 1 Camiel de Rooij, Terneuzen, 1.09.24: 2 Fons Warrens, Kloosterzande. 1.11.10; 3 Hans Jasperse. Axel, 1.11.85. Junioren (twee ronden van 2200 meter lo pen en 10,5 kilometer fietsen): 1 Ronnie Babijn, Terneuzen, 46.11 min.; 2 Marlon Roels, Koewacht, 47.20; 3 Omer Roels, Koewacht, 47.59. Vrouwen: 1 Karin de Vosburchart, Mid delburg, 57.54; 2 Nicole Spruit, Terneu zen, 58.32; 3 Marjan Gans, Axel, 1.01.13 uur. Tweetallen: 1 De Jaeger/De Jaeger, 1.06.34 uur; 2 Gijsels/De Rijke, 1.07.14; 3 Verburg/Velzen, 1.10,12. Het gesloten deelnemersveld tijdens de fiets-loopivedstrijd in Terneuzen. TMet een slotoffensief om hun achterstand weg te werken £en ze de uitblinkende doelman van de Walle van HVV'24 in de se tot een katachtige reactie. De jacieden was er zaterdag kenne- nog veel aan gelegen om het dschappelijk partijtje met een spel af te sluiten. Paul van de reageerde echter voortreffelijk n kopstoot van Barry Hulshoff eld daardoor zijn ploeg overeind, leverde HVV'24 een zwaar be ten 4-3 overwinning op. tslag gaf een vertekend beeld van ardig duel, waarin de 'toppers ;oen' negentig minuten lang een verwicht hadden. Zonder Sjaak ■tenTheo van Duijvenbode, maar Lnder anderen Jan Mulder, Leo Veen, Barry Hulshoff en Dick 'enaker slaagde oud-Ajax erin om zij voortreffelijk positiespel de stander zijn wil op te leggen. Het ■ak de ploeg tegen een versterkte ■qongde ploeg van HVV-vetera- chter aan geluk in de afwerking fempo. name het gebrek aan snelheid ideoud-Ajacieden duur te staan, (en een kwartier profiteerde de !een aantal eerste elftalspelers evulde veteranenploeg uit Hulst namelijk van. Carlo Blommaert e tot twee keer toe een medespe- 1 eter van Driessche en Arno Zwe- in staat om te scoren en tekende >r de derde treffer, waardoor de Amsterdammers wel erg vlug tegen een 3-0 achterstand aankeken. Daarna stelden de bezoekers zich echter beter in op de jonge aanvallers van Hulst. Voor de Ajax-ploeg was de ontmoe ting met HVV'24 het begin van een lange reeks wedstrijden, waarin we kelijks voor een niet onaanzienlijk bedrag nog eens tegen een balletje wordt getrapt. Met een paar spelers, die vroeger niet tot de selectie be hoorden (Zo speelde de cabaretier Freek de Jonge bijvoorbeeld als lin kervleugelverdediger en deden Frans Bouwmeester en Arti Brouwers mee) reist dit team stad en land af, om tot de wintermaanden in actie te komen. Rudy Neefs, die namens HVV'24 de contacten met Ajax had gelegd, ver telde dat de opbrengst van de oud- Ajacieden in dit soort wedstrijden naar Sjaak Swart gaat, die het bedrag vervolgens aan een goed doel be steedt. Na het voortvarende begin slaagde HVV'24 er no geen keer in om de corpulente doelman Heinz Stuy te ver slaan. Dat bleek net voldoende om de overwinning veilig te stellen, want de ex-profs stelden daar drie treffers te genover. Die kwamen allemaal op naam van Ruud Geels. De topscorer van weleer schoo teen maal raak uit een afgeslagen hoekschop en be nutte twee strafschoppen. Ruud Geels in een kopduel met een speler van HVV'24. AXEL - Tijdens de wedstrijd tussen AZVV en Nieuw Lekkerland werd het weer eens duidelijk waar het bij het voetbalspel om draait, namelijk sco ren. De Axelaars, reeds gedegradeerd, kwamen met veel moeite tot één doel punt. De bezoekers echter benutten hun kansen beter en wisten door een uiteindelijke uitslag van 1-5 aan de gradatie te ontkomen. Direct na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Nefs uit Bergen op Zoom bleek waarvoor de ploeg uit Nieuw Lekkerland naar Axel was afge reisd, namelijk om te winnen. Wim de Haan bracht de bezoekers reeds na drie minuten op het goede pad door een van de eerste aanvallen van zijn ploeg scorend af te ronden. AZW had - zeker na deze vroege tref fer - moeite om in het spel te komen. Het miste alle precisie en ook organi satorisch rammelde het nogal in de be ginfase. Zo kreeg doelman Johnny Dieleman in de tiende minuut het muurtje bij een vrije trap niet op tijd in het gelid. Tinus Stout profiteerde en knalde het leer vanaf 20 meter in één keer in het net0-2. Toch verzuimde de ploeg van oefen- meester Paul Dirksen daarna defini tief door te drukken, waardoor de thuisploeg het spel meer en meer naar zich toe kon trekken en de vijandelijke defensie voor de rest van de eerste helft onder een constante druk zette. Een veelheid van kansen was het re sultaat, maar de Nieuw Lekkerlandse doelman Jan de Vos verkeerde in bloedvorm. Hij keerde achtereenvol gens inzetten van Herman Pijpelink (kopbal), Rinus Scheele (kopbal) en Jan van Drongelen (afstandschot) op overtuigende wijze. Slechts één keer had hij hulp van hogerhand nodig in de 40ste minuut spatte een schot van Theo Hanny vanaf 20 meter op de lat uiteen. Jan van Drongelen gaf het machteloze gevoel in de rood-witte gelederen ge stalte weer door vlak voor rust op niet al te zachtzinnige wijze een bal uit de dug-out van de bezoekers te gaan ha len, die daar te lang werd vastgehou den. Het kwam hem en Nieuw Lekker land-trainer Dirksen op een boeking te staan. Meteen na de rust verdween ook het laatste restje hoop voor AZW. In de tweede minuut was het Jan Boelen die op links aangespeeld werd en 0-3 op het scorebord bracht door schitterend in de rechter bovenhoek af te ronden. Ondanks de teleurstelling vergaten de gastheren hun positieve plicht niet, waarvoor ze uiteindelijk na 13 minu ten beloond werden Nico Bouwman ontving de bal uit een vrije trap van Jan van Drongelen en rondde netjes af, 1-3. Nieuw Lekkerland liet AZVV echter niet meer zover komen als in de eerste drie kwartier. Onder leiding van Ti nus Stout hield het haar verdediging goed gesloten, waardoor de ploeg van Ferdy Hermans niet echt gevaarlijk meer kon worden. De rood-witte formatie uit Axel han teerde zelf als verdediging veelal de buitenspelval. Na 21 minuten wist Wim de Haan hieraan te ontlopen door vanaf de eigen helft op te komen. Hij omspeelde vervolgens Johnny Dieleman en scoorde beheerst1-4. De weerstand van thuisploeg was nu definitief gebroken. Men trachte met de moed der wanhoop aanvallend nog voor enig gevaar te zorgen, hetgeen echter resulteerde in counters voor de bezoekers. Nadat Boelen al eens de lat getroffen had onderschepte hij in de laatste minuut een aanval van AZW en bracht de eindestand 1-5 op het sco rebord. AZW-Nieuw Lekkerland (0-2) 1-5. 3. Wim de Haan 0-1,10. Tinus Stout 0-2,47. Jan Boelen 0-3,58. Nico Bouwman 1-3, 66. Wim de Haan 1-4,89. Jan Boelen 1-5. ScheidsrechterP.M. Nefs uit Bergen op Zoom. Toeschouwers 100. Bijzonderheden Boekingen voor Jan van Drongelen (AZVV) en Paul Dirksen (Nieuw Lekkerland) wegens wangedrag. AXEL - De trimloopclub van de NSM in Sluiskil houdt zaterdag in het Axel- se bos een loop- en fietswedstrijd, waarvoor tot donderdag bij Alex Lip pens (Boutsstraat, Axel) kan worden ingeschreven. Het betreft een wed strijd over drie ronden lopen (drie kilo meter) en drie ronden fietsen (10,5 kilo meter). Er kan zowel individueel als in tweetallen worden gestart. Tot nu toe hebben zich reeds negentig atleten, onder wie Jan Louisse, Marco van der Meulen, Mario Wiliems, Jan van der Eijk en Terese van Laere aange meld. De start van deze wedstrijd is za terdag om 15.00 uur bij het zwembad 't Plaatje in Axel. TERNEUZEN - Met no geen wed strijd te spelen verzekerde het tweede vrouwenteam van Savok zich zater dag in de eerste klas van de volleybal competitie van een goede uitgangspo sitie in de titelstrijd. De Sasse ploeg won met 3-0 van Ardito en kan volgen de week in eigen huis tegen Schelde- sport het kampioenschap realiseren. Ook de vrouwen van Athanatos en Scheldesport maakten zaterdag een goede beurt. Athanatos won thuis van Sgravo met 3-0 en Scheldesport reken de in Vlissingen af met het voor de laatste kans vechtende Marathon 2. In een bij vlagen goede wedstrijd voltrok de Terneuzense debutant in deze klas echter het vonnis over de Vlissingse re serves, die door een 1-3 nederlaag naar de tweede klas degraderen. De mannen van Athanatos waren te sterk voor CVC, dat zich na afloop bij monde van trainer Roger Boogaert nogal opwond over de arbitrage van Marc Boon. „Het was waardeloos," oordeelde Boogaert. „De scheidsrech ter heeft alles verknoeid. Ik zal niet zeggen dat CVC met een andere scheidsrechter wel had gewonnen, ver sta me goed, maar dit was niet leuk meer. Er was geen lol meer aan. Mijn spelers stonden op halve kracht te vol leyballen. Het was dan ook in vijftig minuten gebeurd." De setstanden: 15- 11, 15-5 en 15-7. De Kikkers boekten ten koste van Ar dito 2 een nuttige overwinning (3-1: 15-4, 9-15, 15-0 en 17-15). Dat gebeurde overigens na een zeer wisselvallig ge speelde wedstrijd. Nadat beide ploe gen elkaar in de eerste set tot 4-4 in evenwicht hadden gehouden, liep De Kikkers daarna meteen uit naar een 15-4 overwinning. De Aardenburgers waren in de wolken en verloren het hoofd. Na verlies in de tweede set volg de echter een nieuwe opleving, waar door uiteindelijk de eindstand op 3-1 werd bepaald: 15-4, 9-15, 15-0 en 17-15. Zuidzande kon het thuis niet bolwer ken tegen Tonny Leynse/EWC 3 (1-3) en de mannen van Morres/Hulst heb ben er onder leiding van William Tael- man weer meer plezier in. Dat leverde tegen BOK 2 een dikverdiende over winning op: 0-3. Het tweede mannenteam van Schel desport werd zaterdag kampioen van de tweede klas B door een 1-3 over winning bij Ardito 2. De bezoekers raakten heel even in paniek, toen Ar dito 2 in de tweede set op gelijke hoog te kwam: 1-1. Maar echt serieus be dreigen kon deze ploeg Scheldesport niet. Een fanatiek spelende Terneu zense ploeg gaf het initiatief niet meer uit handen en won uiteindelijk met 15-12, 6-15,13-15 en 9-15. OOSTBURG - Zaterdag vierde de Oostburgse zaalvoetbalvereniging Zavia haar tienjarig bestaan. De festi viteiten werden in sporthal 'De Veer- hoek' gehouden. Een zaalvoetbaltoer nooi tussen teams van het eerste uur opende de dag. Het bleek dat velen het spelletje nog niet verleerd waren en het was opvallend dat het over het al gemeen spannende wedstrijden wa ren, die slechts met een enkel doel punt verschil gewonnen werden of ge lijk eindigden. De finale ging tussen Skandia Sauna, dat Sjaak Verduyn, Henk Ottens, Christ Keymel, Jan Manneke, Sjaak Riemens en Frank Verschorre in de ge lederen had, en Diepvries, met Willem van de Broecke, Sjaak van de Broecke, Joop de Jonge en Johan Albregtse. Henk Ottens en Sjaak Verduyn waren gedurende het gehele toernooi goed op dreef en hun spel was ook in de laatste wedstrijd van beslissende betekenis. Tot 4-3 ging de strijd gelijk op, maar aan het eind drukte Skandia Sauna door en won uiteindelijk met 6-3. De eindstand van het toernooi was als volgt: 1 Skandia Sauna; 2 Diepvries; 3 De Tol; 4 Raes; 5 Vooruit; 6 Bron; 7 Oude Raedthuys; 8 Sikkels; 9 Tem Boys; 10 De Roode Leeuw. 's Avonds was er een feestavond, die geopend werd door voorzitter Jannis van de Voorde. Na zijn welkomswoord, ging de voorzitter even terug in de tijd en keek terug op enkele hoogtepunten uit het bestaan van de vereniging. Wethouder J. de Vries van de gemeen te Oostburg, zelf ook een zaalvoetbal- Ier, sprak over het feest van de herden king. „Tijdens het toernooi bleek dat de meeste spelers hun streken nog steeds bij zich dragen, ikzelf trouwens ook, werd me verteld." Voordat het echte feest begon huldig de Jannis van de Voorde eerste klas kampioen Breskens '88 en bekerwin naar Churchill Lions. Van Cocq/Edel- weiss, de kampioen uit de tweede klas was geen vertegenwoordiger aanwe zig. Mevrouw Tilly Dhaenens kreeg nog een bos bloemen uitgereikt vanwege de goede zorgen voor de heren scheids- rechaers en de shirts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 29