PZC Florent Willems ontsnapte aan een vliegramp ...zij hebben speelsters waar wij niet aan kunnen tippen... sport toppers van weleer Zo gezegd WEDSTRIJD MAANDAG 17 APRIL 1989 1 Tragedie Competitie Riant Uitblinkster Kampioen Veerboot Zwangerschap Praatpaal Flo Korfbaldichtheid Hollanditis Ajacied Freek TERNEUZEN - Het was nog in de glorietijd van Florent Wil lems dat hij werd uitgenodigd om een partij in Londen te ko men boksen. De jonge Terneuzenaar, vooral gevreesd door de vele knock-outs die hij op zijn naam had, zou zijn internatio naal debuut maken op die dag. Zijn manger, Ernest Tyncke, had al geregeld dat ze met een vliegtuig van Brussel zouden opstijgen, maar door vertragingen op weg naar het vliegveld werd het toestel gemist. „De Bokser", zoals zijn bijnaam later zou worden, reisde door naar de haven van Oostende. „Het ss Prince Charles zou den stoeren vechter van daaruit naar Dover vervoeren", zo schreven de Belgische kranten in die tijd. „Maar omdat er plotseling een geweldig noodweer opstak, bleef de mailboot den ganschen nacht voor de haven van Dover dobberen." Florentinus Alphonsius Bernardus Willems (geboren op 11 december 1913) werd kortom door grote tegen slagen achtervolgd tijdens die reis. Zo dacht hij tenminste aanvankelijk nog. Hij was niet meer op tijd voor het ge vecht en moest dus zonder te boksen terug naar huis. Maar in de Engelse ha venstad werd hij opgeschrikt door een rampzalig nieuwsbericht. Het vlieg tuig waarin hij de reis naar Londen zou maken, was onderweg verongelukt. En alle inzittenden waren daarbij om het leven gekomen. Het incident is hem bijgebleven tot op de dag van vandaag. De inmiddels 75- jarige Florent Willems, ooit een prof bokser van allure, heeft er alle knipsels nog van bewaard. Zijn allereerste vlucht was zijn dood geworden, als hij die dag de trein naar het vliegveld niet had gemist. De „Bokser" bleef echter gespaard voor het noodlot. Florent Willems was een specialist van knock-outs tijdens zijn prachtige carriere. Hij sloeg talloze tegenstan ders tegen de planken, bleef zelfs tegen de beroemde Belgische kampioen Ka- rel Seijs tot de laatste ronde overeind en ziet die onbesliste tweekamp nog altijd als het beste resultaat uit zijn loopbaan. Zijn meeste gevechten bokste hij in de Belgische sportpaleizen. „Ik ben gebo ren in Sluiskil", vertelt hij op zijn ap partement in Temeuzen, dat uitziet over de Westerschelde. „Maar in Zee land waren in die tijd nog geen bok sers. Ik was dus op Belgie aangewe zen." Twee verslagen uit de Belgische kran ten van voor de oorlog geven aan hoe gevreesd en hoe sterk hij was. „Den Hollandschen bosker versloeg den ge- duchten beroepsbokser Bridon, <een der beste middengewichten, die reeds den gevaarlijken negen Ro meo klopte", zo staat er onder meer te lezen. ,Den jongen knokker Willems", schrijft een andere krant, „maakte er een spannende, doch korte tragedie van. Zijn tegenstander, een Fransch- man, ging wel vijf maal tegen de plan ken en kwam telkenkere wanhopig overeind. Maar hij kon het tegen den stoeren forcing en het onweerstaan bare hameren van den krachtmensch maar drie ronden volhouden." Vooral als amateur won Florent Wil lems vrijwel al zijn partijen op knock out. Zijn profstatus („we kregen voor de oorlog ongeveer 75 gulden voor een gevecht") bracht hem naar vele boks- gala's in Nederland en Belgie. Hij heeft tussendoor met zijn vrouw ook veertig jaar een sigarenzaak gehad in Temeuzen en is ook eigenaar van een boksschool geweest. „Jonge talenten, zoals Tinus Jonk man, Jose Stockman, Trudes Ha melink en Dries van Alphen hebben we daar wel gehad, maar ze hebben het nooit echt ver gebracht." „De Bokser", die zijn aktieve loopbaan net na de oorlog beeindigde, oogt nog altijd gezond, hoewel hij twee jaar geleden een flinke operatie moest on dergaan. „Ze hebben me een nieuwe heup gegeven, omdat ik niet meer zo goed ter been was." Zijn vrouw verzekert echter ook: „Hij is nooit gehavend uit een gevecht ge komen, maar zijn hersenen hebben er wel onder geleden. Ze zeggen wel eens: elke klap op het hoofd is een bloeduit storting. En hoe ouder hij wordt, hoe meer ik het ga geloven." Carla (links) en Monique Paauwe: Twee vaste schakels van de Biezentrappers HULST - Kapelle is volgens Gerard Korsuize, de enthousiaste coach van de Biezentrappers, de bakermat van het vrouwenvoetbal. „Al zeker twintig jaar wordt er in Kapelle door vrouwen op het veld gespeeld. En met succes. Zelfs toen het vrouwenvoetbal nog 'wild' was". Voor vrouwenzaal voetballers zijn vier jaar geleden pas de deuren van de sporthal open gegaan. Carla en Monique Paauwe, twee vaste schakels in het team van de Biezentrappers sloten zich direct aan. Carla Paauwe, met haar twintig jaar de oudste van de twee, heeft weieens aan atletiek gedaan. „Het rondjeslo pen werd op den duur erg saai. Voet bal is gezellig, en vooral als we lekker kunnen combineren dan heb ik het naar mijn zin", zegt de verdedigster die regelmatig opkomt èn scoort. Monique, haar één jaar jongere zus, is de sluitpost van het succesvolle Biezentrappers, dat die zaterdag avond in Hulst met 5-2 van Bies- broeck/Klaus wint en zich zodoende voor de tweede achtereenvolgende maal Zeeuws zaalvoetbalkampioen mag noemen. „Eigenlijk zijn deze twee wedstrijden, om het Zeeuwse kampioenschap de enige krachtme tingen in het hele seizoen. Wij heb ben in twaalf wedstrijden, evenzo veel doelpunten tegengekregen, en zelf 171 keer gescoord. Een aardig ge middelde zou ik zeggen". van. „Ik train bijna nooit", zegt de Carla Paauwe, die dit seizoen we gens een zweepslag enkele wedstrij den heeft moeten missen. „Wat moet je in zo'n halve hal doen. Je kunt niet eens een partijtje spelen". Monique die de sport fanatieker neemt, volgt trouw de trainingen. „Soms vraag ik me weieens af waarom ik het doe, we worden zo toch ook kampioen. Maar ja, ik denk er beter van te worden". Drie uur voor het treffen tussen de kampioen van Walcheren en de kampioen van Zeeuws Vlaanderen, zitten de zussen heel ontspannen in hun ouderlijk huis in Biezelinge. „Ach, de eerste wedstrijd hebben wij ons een vrij riante uitgangsposi tie van 3-1 verworven. Biesbroeck moet komen. Maar wacht maar af tot we op de boot zitten, dan zullen de kriebels in de buik wel komen. „Mag ik een voorspelling maken", mengt Marco Eerkes de vriend van Monique Paauwe zich in het ge sprek. „Ik denk dat jullie eerst ach ter komen en dat jullie daarna over Biesbroeck heen lopen". Zijn op merking wordt niet in dank afgeno men. De zussen zijn voorzichtiger in hun uitspraken. „Je weet maar nooit", zegt de keepster. Een keer in de twee weken krijgen de speelsters de helft van Sporthal het Groene Woud om hun training af te werken. Ze mogen ook met de jon gens mee trainen, maar lang niet ie dere speelster maakt daar gebruik Het probleem van deelneming aan een zwakke competitie is een regel matig terugkerend onderwerp van gesprek in huize Paauwe. „Eigenlijk UIT zouden we met West-Brabant samen moeten gaan. De reistijden worden dan misschien wel langer, maar de wedstrijden boeiender. Gerard Kor suize heeft dit al jaren aangekaart bij de afdeling, maar hij krijgt altijd te horen, 'we zullen het meenemen', echt opschieten doet het niet", zegt de jongste die aan het HBOV in Goes studeert. Vergeleken met het vrouwenveld- voetbal staat het zaalvoetbal nog in de kinderschoenen. Niet wat het ni veau betreft -in de finalewedstrijd demonstreerden de speelsters van beide ploegen hun techniek, inzicht en gevoel voor samenspel- maar wel qua organisatie. Waarschijnlijk speelt de historie hierbij een rol. Veldvoetbal voor vrouwen is vanaf 1955 georganiseerd in de Algemene Nederlandse Dames Voetbalbond (ANDVB). Het zogenaamde wilde voetbal kreeg veel pioniersters ach ter zich. In 1967 startte een heuse competitie. Maar de ANDVB wilde meer. De KNVB moest het vrouwen voetbal als volwaardige sport erken nen. Na voortdurend aandringen van de ANDVB ging de KNVB uiteindelijk overstag. Het vrouwenvoetbal werd in 1971 een officiële tak binnen de KNVB. Momenteel zijn er bijna 40.000 geregistreerde veldvoetbal- sters. Het aantal zaalvoetbalsters steekt daar wat mager bij af. Neder land kent 6000 speelsters en Zeeland ongeveer 170. Waarschijnlijk omdat zaalvoetbal pas enkele jaren geleden ontdekt is door vrouwen en officials. Wendela Meertens van de Biezen trappers, en zaterdagavond met drie doelpunten de absolute uitblinkster van de wedstrijd, weet waarover ze spreekt als ze veld- met zaalvoetbal vergelijkt. Bij Kloetinge 1 speelt ze wekelijks in de veldcompetitie. „Vaak sta je bij het veldvoetbal erg geïsoleerd. In de zaal kun je het spel naar je toe trekken, door goed vrij te lopen, waardoor je fijn veel ballen krijgt. Ik vind zaalvoetbal veel afwis selender". Monique en Carla Paau we, hebben nooit op het veld ge speeld. „Het lijkt me niets", zegt Car la die niet schroomt om er, als het no dig is, hard in te gaan. „Al die lange ballen, ik hou nu eenmal van combi natiespel, en wat dat betreft is Bie zentrappers voor mij het ideale team". „Dat klopt", beweert Marco Eerkes, die elke wedstrijd vanaf de tribune volgt. „Soms zie je bij tegen standsters individueel sterkere speelsters lopen dan bij Biezentrap pers, maar Kapelle tikt veel slim mer". Op de veerboot naar Perkpolder klinkt het lied, 'we zijn weer kam pioen'. Er zit schijnbaar nog een an der succesvol team op de boot, want de speelsters van Biezentrappers, de begeleiders en supporters zwij gen nog in alle toonaarden. Stil wordt een kopje koffie gedronken. Carla Paauwe steekt nog een sigaret op. „Dit is niet de laatste hoor", be weert ze lachend. In de kleedkamer van Den Dullaert wijst Gerard Korsuize de speelsters nog maar eens op het belang van de wedstrijd. De goedspelende Chris tian Lauwers, van Biesbroeck opent de score, maar daarna dicteert Bie zentrappers het spel. Marian Bene den, van Biezentrappers schiet twee keer raak. De keepster van Bies broeck houdt er een paar pijnlijke vingers aan over. Met nog een kwar tier te spelen zien ook de supporters van Hulst dat het een verloren zaak is. „Bij Biezentrappers zitten voet balsters waar wij niet aan kunnen tippen. En die nummer 9 (Wendela Meertens red.) moet je de bal niet ge ven, want dan gaat hij erin", klinkt het van Zeeuws-Vlaamse kant. Na afloop snelden de Biezentrappers in vier auto's naar de boot. „We vie ren het kampioenschap bij mij thuis", zegt Gerard Korsuize. Bie zentrappers wacht nu nog de onbe kende kampioen van Brabant. Als de ploeg wint volgt de strijd om het Nederlandse kampioenschap. „Dan zouden we wel meer moeten trainen, want het vorige jaar verloren we kansloos van Rodias uit Eindho ven", zegt de solide keepster van Bie zentrappers. En ik denk niet dat ie dereen dat op kan brengen", zegt ze terwijl ze sluiks naar haar zus kijkt. %Edith Ramakers. Ex-bokser Florent Willems laat zien hoe hij er in zijn glorietijd uitzag Orlandini zit toch ook niet.y: end in de cockpit van een KLM- tuig dat naar New York vliegt?» (Feyenoord-directeur Hans Kraay Vrije Volk na een opmerking overzij, vuldige afwezigheid bij wedstrijden! „Eddy Plankaert is het niet waai voor te rijden. Je werkt de hele do hem voorin te houden en dan sta zomaar af. Lachend". Panasonic-coureur Alan Piper in Revue). „Veel profvoetballers staan 1 maatschappelijke werkelijkhei showmannetjes Profvoetballer Dick Bults in de Let der Courant). „Een kanjer. Koerst die ook t meer?" (Actrice Carry Tefsen over ploegled ter Post in Wieier Revue). „Of ik win, of ik val". (Sprinter Wim Arras in Wieier Favoi „In de laatste jaren voor ik naa drid kwam, las ik wel eens ver van Barry Hughes, hoe die metsi bezig was, hoe die over het for, van een elftal praatte. Dan dac dat kan ik nooit. Nu denk ik: hijt die verhaaltjes al twintig jaar. doel dus: hij ZEGT het ai mooi, want tegelijk vraag ik me o laat in de praktijk nou nog zien. nu wel duidelijk dat die manzim frustreerd is. Waarom handlu me? Ik doe wat ik kan en ik cam wat ik niet kan". (Leo Beenhakker, trainer van Real) in Nieuwe Revu). „Zondag, Ned. 3, 15.00 uur. Sport verzorgt zondagmidda\ rechtstreeks verslag van de Bel wielerklassieker Luik-Bastei Luik. Het commentaar wordt I verzorgd door Mart Smeets ei Nelissen. Overigens zendt de wedstrijd ook uit, dus uitwijken gelijk". (Aankondiging op de media-pagii Het Parool). „Nee, van die huilpartij vai Hooydonck nadat hij de Roni Vlaanderen had gewonnen niets gezien. Ik zou me daarb geen houding weten te geven. I daar niet tegen. Renners die opt dium staan te huilen, daar l niets van". (Wielerploegleider Jan Raas in Else „Ze zijn hier in Spanje als voor sneeuw. Moetje toch nagai een van de journalisten me u dag vroeg. Of ik bang was dat te gen door de sneeuw te laat in h dion zouden zijn. Begrijpen ju hoe leuk ik het vind dat ik eikei journalisten te woord moetstaa relds hè?" ('Don Leo' Beenhakker in Nieuwe R „Libregts kennende denk ik geen enkele twijfel moet zijn dat WK in 1990 haalt. Alleendel heeft uitgewezen dat, als M naar een WK toegaat - 1974,lüi altijd een interim-man komt. zijn drie of vier partijen die da rol in kunnen spelen: de pers. i Iers, de KNVB en iemand die i ambieert. En ik denk dat er I mand is die dat ambieert. Wie Dat zeg ik niet". (Aad de Mos in Penthouse). „Ik zeg altijd: overal op wordt gevoetbald, dus ik zal alt ergens werk vinden. Desnoods f manager van de KNVB, ik hei Thijs Libregts al gezegd, dat ik m de koffers wel wil dragen". (Leo Beenhakker in Nieuwe RevulJ „Leiden startte in de eerste /ij zonder vel, wat in de 5 minuteÊ sulteerde in een prima genomS schop Leiden kwam todill rust op gelijke hoogte met Sj '46, door een benutte strafselif Ruud Boot, wegens hens in schopgebied van een verdedig Sportlust '46". (Passage uit een wedstrijdveil Leidsch Nieuwsblad, zusterkrait| Haarlemmer). Binnenkort klinkt het fluisterend door de rijen der atleten: 'The Eagle has landed'. De vliegende dope-bri gade is neergestreken. De internatio nale atletiekfederatie (IAAF) wil bin nenkort op uitgebreide schaal speur- zoekers inzetten om het dopingge- bruik in de atletiekwereld aan ban den te leggen. De IAAF wil deze vliegende onderzoeksteams zelfs on der de vlag van de Verenigde Naties laten opereren. Met een speciaal pas poort om onaangekondigd, waar ook ter wereld, neer te strijken. Volgens Primo Nebiolo, voorzitter van de IAAF, heeft het weinig zin dat de vliegende brigade controles uitoe fent in een land, waarvoor men eerst visa heeft moeten aanvragen. Van onaangekondigde controles zou dan geen sprake meer zijn. De invoering van de vliegende brigades moet nog worden goedgekeurd door het IAAF-congres, dat in september bij eenkomt. Dit wordt overigens als een formaliteit beschouwd. Krijgt die 125 kilo zware mannelijke kogelstoter uit de Sovjetunie dan eindelijk te horen dat het onderzoek van zijn urine, behalve een vergevor derde zwangerschap, niets heeft op geleverd? De toeschouwers die vorige week vol verwachting naar de Middel burgse sporthal aan de Nassaulaan gingen om zaalvoetbalwedstrijd Maartense Tapijt - Comdes te bekij ken, zijn van een koude kermis thuis gekomen. Zo'n vijftig minuten voor aanvang van het duel in de landelij ke districtsklas belde de ploeg uit Eindhoven af. „We staan bij een ANWB-praatpaal in Geertruiden- berg met autopech", zo werd aan de zaalhouder in de Nassaulaan meege deeld. Bij tegenstander Maartense Tapijt werd niet eens zo vreemd opgekeken. De hoofdstedelijke zaalvoetballers waren namelijk al enige tijd op de hoogte van een mogelijke afwezig heid van de Brabantse formatie. Coach Cees Outermans: „Twee we ken geleden speelden we in Eindho ven tegen Tongelreep en toen werd ons al verteld dat Comdes niet zou komen. Een aantal spelers kon op die avond niet en de rest wilde naar PSV tegen FC Den Haag gaan kijken. Het interesseert die mannen toch niets meer, omdat die club volgend jaar wordt opgeheven." Outermans kan weinig waardering opbrengen voor de handelwijze van de Brabanders. „Een heleboel men sen kwamen voor niets naar de sport hal en we maken toch een hoop on kosten. Een speler als Edwin Leynse komt bijvoorbeeld speciaal uit Rot terdam voor deze wedstrijd." Het af zeggen zal dan ook voor de Braban ders nog wel een financieel staartje hebben. „We zullen in ieder geval alle gemaakte kosten declareren bij de KNVB", aldus Outermans, die wel verwacht dat Comdes zal opdraaien voor de kosten. „De reden die ze op geven voor het wegblijven rammelt in ieder geval aan alle kanten. Ik heb nog nooit gehoord van een ANWB- praatpaal, waarmee je rechtstreeks aaar een sporthal kunt bellen...." overspoeld door de geruchtenstroom over haar vermeende dopingge- bruik. Flo is het beu. Flo is het zat. Er moet maar eens een einde aan ko men. Daarom eist ze nu van de Ame rikaanse atletiekfederatie (TAC), dat andere atleten haar niet meer onge straft - en zonder bewijs - beschuldi gen van het gebruik van dope. Twee maanden geleden kondigde Griffith haar afscheid aan. De sleutel van haar medicijnkast gooide ze weg om haar 'onaardse' prestaties te gel de te maken. Volgens het Amerikaan se dagblad USA Today wil de drie voudige Olympische kampioene nu ook een einde maken aan de ver dachtmakingen over het gebruik van anabolen. „Florence heeft er genoeg van als menselijke punchball te fun geren", verklaarde Rafael Chodos als advocaat van de Amerikaanse. a a a a b a a laaaaeena na .'.•.•.•aWa a V \y aV w a a a a a a I a o a ana balverbond. De afdeling Zuid-West strooit in de jongste editie met cijfers, waaruit onder meer blijkt dat Arne- muiden na Westkapelle een goede tweede is. Te bewijzen is het nooit, maar het ligt voor de hand dat Westkapelle tevens recordhouder is als het op 'korfbalhu welijken' aankomt. Van de 2668 in- wonders zijn er 170 lid van Stormvo gels, de plaatselijke korfbalclub. Per duizend inwoners zijn dat er 63,72. Arnemuiden komt niet verder dan 43,28 korfballers per duizend inwo ners. Volgens de gegevens telt Arne muiden 4459 inwoners. De korfbal vereniging TOP slokt er 193 van op. Voor een club als Tjoba is het te be treuren dat de vereniging wordt on dergebracht onder de gemeente Goes. Daardoor wordt 's-Heer Hen drikskinderen, dat toch kanshebber Arme Florence Griffth-Joynerde 'bionische vrouw' die de wereld ver steld heeft doen staan van haar snel heid. De Amerikaanse atlete, bekend van haar 'mannentijden' is inmid dels gestopt, maar wordt nog altijd „Wij willen dat er een amendement komt op het artikel, dat ongegronde beschuldigingen strafbaar stelt." Omdat aanval nu eenmaal de beste verdediging is, dreigt Flo zelfs in het offensief te gaan en Carl Lewis voor het gerecht te dagen. Hij is met zijn beschuldigingen één van de boosdoe ners, vindt Flo wier krokodillentra nen nog altijd niet gedroogd zijn. Ar me Flo. Westkapelle is de Zeeuwse gemeente met de grootste 'korfbaldichtheid'. Dat blijkt uit gegevens in het laatste bulletin van de afdeling Zuid-West van het Koninklijk Nederlands Korf- zou zijn voor een topklassering, niet opgenomen in het klassement. Op vallend is toch dat grote gemeenten redelijk goed scoren. Goes (Blauw wit, Olympia, Togo, Tjoba) komt uit op 17,96 per duizend, Vlissingen (Ani mo, Atlas, Seolto, Zuidwesters) reikt tot 13,28 per duizend en Middelburg (ONDO, Swift) komt uit op 14,21 per duizend. Het laagst scoort Tholen. De vereniging Emergo telt 21 leden en dat is iets meer dan 1 promille: 1,11 per duizend. 'Zijn de Britten op weg analfabeten te worden op het gebied van voet baltactiek'? Rob Hughes, sportre dacteur, stelt in de Sunday Times vast dat het Britse voetbal diep ge zonken is. Het aanschouwen van de Europacup-ontmoeting tussen Real Madrid en AC Milan sterkte hem nog eens in die mening. „Ogenschijlijk kwamen Spanje en Italië tegen el kaar uit, maar de ware kracht die in deze wedstrijd school, was Hol lands. Zoals de afgelopen zomer al te zien heeft gegeven dat Holland en de Sovjetunie de vernieuwers zijn in de voetbalwereld, zo vormden de Euro pacup-ontmoetingen een bevesti ging van die belangrijke invloeden", concludeert Hughes. Hughes steekt vervolgens zijn voor liefde voor het Nederlandse voetbal niet onder stoelen of banken. Met teksten als „De Nederlanders zijn de pioniers van de jaren negentig, zoals de Britten de pioniers waren bij de oorsprong, het onstaan van het voet balspel", zwaait hij Holland alle lof toe. Volgens Hughes heeft AC Milan het geheel aan Frank Rikjaard (zijn wordt consequent zo gespeld, red.), Ruud Gullit en Marco van Basten te danken dat ReaL Madrid op het ei gen veld niet uit de verf kwam. „Luis ter naar Cruijff, luister naar Been hakker en kijk naar Gullit en Co. Dan hoor je en zie je hoe het moet". „De steenrijke Silvio Berlusconi heeft trainer Arrigo Sacchi de op dracht gegeven hem 'prachtig voet bal' voor te toveren en de Nederlan ders zorgen daarvoor, maar nog zijn ze niet helemaal tevreden. Rikjaard klaagt bij de trainer dat hij zich niet gelukkig voelt in de verdediging en dat hij liever op het middenveld speelt. En dat terwijl Rikjaar en Franco Baresi (die een onbezoldigde Nederlander had kunnen zijn) om de beurt mee ten aanval trekken met een vrijheid waar zelfs Beckenbauer zich geen raad had geweten". Met een avondvullend programma in Carré krijgt hij het publiek geffl t ker op de banken dan met een partijtje voetbal. Cabaretier Freeka i trad zaterdagmiddag als gastspeler op in een elftal van oud-Ajaciew 1 Hulst speelde tegen een versterkte ploeg HVV-veteranen. Voor mes tackles hadden de toeschouwers beter illustere voorgangers alsI Duijvenbode, Ruud Krol of Peter Boeve aan het werk kunnen zien, 1 bebrilde cabaretier gaf aan de bezetting van zijn positie een geheel e vuüing. m Oud-Ajax, met onder anderen Jan Mulder, Leo van Veen, Barry i Dick Schoenaker zette HVV voortdurend onder druk, maar zelfs a punten van Ruud Geels bleken niet voldoende om de Zeeuws-Vla"1 bedwingen. HVV'24 zegevierde tenslotte met 4-3 en tegen die tijd zag j Jonge het, getuige de foto, kennelijk niet allemaal zo scherp meer. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 16