PZC Varkevisser snelste in finale Albert Blees verdedigt voorsprong met allure Misstap van TOP in derby tegen TOGO Niels Koole crosst en zwemt naar win Markusse smaakmaker motorcross in Rilland VAN DE GRAAF VERRAST IEDEREEN sport MAANDAG 17 APRIL 1989 Olympia loop weer punt ui De Witte gaat naar Marathon Weer winst rugbyploeg Demarrage HOCKEY Rapide Sportief Startschot ZEEUWSE REVALITEIT IN DERDE KLAS Derde klas Triathlon Uitslagen De junioren in de Omloop van Borsele rijden hier nog in een gesloten peloton. 'S-HEERENHOEK - De zesde Omloop van Borsele, een wielerkoers voor nieuwelingen, bracht zaterdag niet het verwachte spectakel. Onder een mild zonnetje en zonder de gevreese wind, bleef het peloton lang bij el kaar. Pas in de laatste van drie te rij den ronden van 24 kilometer, slaag den enkele renners er in definitief aan de aandacht van de groep te ontsnap pen. Onder hen de latere winnaar Mare Varkevisser, eerder dit seizoen al zegevierend in de klassieke Woude nomloop in Zwaagwesteinde. Onder toeziend oog van Superconfex- ploegleider Jan Raas, vertrokken 120 nieuwelingen in 's-Heerenhoek voor een tocht van 72 kilometer over de Zuidbevelandse dijken. De weergoden waren de toekomstige vedetten gun stig gezind, waardoor regelmatig snel heden van 55 kilometer per uur werden bereikt. Behoudens enkele schermut selingen in de spits vn de wedstrijd wa ren er in de eerste ronde geen echte ontsnappingen. De hoge snelheid had slechts tot gevolg dt tientallen de aan sluiting met de hoofdmacht verloren en ook de vele lekke banden waren me de debet aan de verdere uitdunning van het peloton. Het eerste slachtoffer van materiaal defect was Arnold Duinhouwer uit Brouwershaven die na tien kilometer zijn verdere aspiraties al kon vergete. Nog triester verging het Francois Noo- ten uit Oosterhout, die na een valpartij in de tweede ronde voor onderzoek naar het ziekenhuis werd gevoerd. Tegen het einde van de tweede ronde sloegen voor onderzoek naar het zie kenhuis werd gevoerd. Tegen het ein de van de tweede ronde sloegen enkele vluchters een kleine bres en liepen uit tot maximaal 30 seconden. Deze ont wikkelingen hadden tot gevolg dat Je roen van der Pluijm uit Goes en de Zeeuws-Vlaamse troef Derk Jan Fran se het contact met het peloton verlo ren. De twee leiders werden op twaalf kilo meter van de finish turuggepakt. Met een eheter trok Weber opnieuw ten aanval en dit keer kreeg hij Dennis Heilbron (Bergen op Zoom) en Cas Graafmans (Dongen) mee. Het drietal kreeg kort daarna gezelschap van de zeer sterk rijdende Arno van Sand- beek uit Heeswij k-Dinther. De snel heid die Van Sanbeek bij de leiders ontwikkelde, deed eerst Weber de das om. Niet lang daarna reed deze renners ook de andere twee moeiteloos uit het wiel. Weber, Heilbron en Graafmans verdwenen in de anonimiteit van de grote groep. Helemaal alleen probeer de Van Sandbeek, kilometers lang, het peloton te trotseren. Een peloton waarin Jimmy Duijnkerke uit Yerseke zich als enige Zeeuw nadrukkelijk ma nifesteerde, maar ook hij kreeg de af stand naar Van Sandbeek niet over brugd. Op twee kilometer van de finish de marreerde Mark Varkevisser uit Rijs- berg weg uit de hoofdmacht. Het bleek het juiste moment, want op 200 meter van het finishdoek in 's-Heerenhoek streek hij neer op de moegestreden Van Sandbeek. Varkevisser sprong on- middelik weer weg en kwam even later zegevierend over de streep. Van Sand beek, ongetwijfeld de man van de wed strijd, kon nog net het peloton voor blijven. De sprint van de groep werd gewonnen door de nationale kam pioen Marco Engels. De uitslag: 1 M. Varkevisser, Rijsburg, 72 km in 1.42.57: 2 A. v. Sandbeek, Heeswijk- Dinther, op 2 sec.: 3 M. Engels, Liessel op 3 sec.: 4 G. v/d Locht, Uden; 5 G. v/d Broek, Veghel; 6 F. de Bresser, Best: 7 P. v/d Velden. Heerle; 8 L. Groffen, Tilburg; 9 V. Feitsma, Hollandscheveld; 10 R. v/d Handel, Deume; 11M. Schij venaars, Oudenbosch; 12 G. Swa- gemakers, Kruisland; 13 R. Oomen, Etten- Leur; 14 J. Duijnkerke, Yerseke; 15 F. v/d Sande, Putte; 16 A. Roitero, Drunen; 17 J. P. Leyten, Udenhout; 18 P. Jilisen, Beugen; 19 S. Floor, Nieuwegein; 22 P. J. Kraan, Zwaan- hoek. MIDDELBURG - Het weekendv hockeycompetities werd bel door de herenwedstrijden, daan mes een reserve-weekend hadde heren van Olympia blijven bove staan en liepen dit weekend weer een punt uit. Dit omdat R een verdiend 2-2 gelijkspel weg de, uit bij Voorne. Olympia speelde uit bij Spijkent behaalde een 2-3 overwinning, d ste helft werd bepaald door een spelend Olympia, dat door een bal van Maarten de Heus op 0-1 k Door aanvallend spel kreeg de goede kansen en Martijn Snc zorgde voorf 0-2 en vlak voor scoorde Luc de Jong na een sol] Na de rust was het spel van Oil wat minder, zodat Spijkenisse ti terug kon komen. Door dit resil staat Olympia drie punten vol Voorne, met voor Olympia de I uit bij Rapide. De heren van Rapide speelden Voorne en kwamen met 2-2 tem pide begon afwachtend, omdat! moest winnen om aansluiting t den bij Olympia. Voorne kwam. maar vlak daarop scoorde Mailt 1-1. Rapide was het gevaarlijks! van der Zee scoorde met een si rende lob zelfs 1-2. Na de rust Voorne onder te grote druk, en ki het karwei niet afmaken. Verdi 2-2 gelijk konden ze niet komen Vlissingen speelde thuis tegen en verloor met 2-4. Goes verloi partij onnodig, want Made viel en scoorde 4x. Goes had het ba het spel, maar kon niet voldoe; maken, waar Made het dus i moeilijk mee had. Voor Goes sc. Tonn Hintzen en Eelco Blikslag] HSD speelde thuis tegen HO speelde 2-2 gelijk. De wedstrijd lijk opgaand maar HSD opende re via Wouter Bakx. HSD hield onder grote druk op hun eigei maar kon niet voorkomen dat uit een counter scoorde, 1-1. Na was het hetzelfde, een drukkenc wat ook op 2-1 kwam door Frani son. HCGO bleef gevaarlijk corn en kwam doordoor op 2-2. HSD; dert was de enige wedstrijd.il klas verloor HSD met 4-0 vanZ ruststand 1-0. VLISSINGEN - Chris de Wittel singen wordt met ingang van hel we seizoen trainer van Marathl oefenmeester, die de laatste jaT vrouwen van Tonny Leytise EVl der zijn hoede had, maar bij de| halverwege de competitie op n tief werd gesteld, neemt de jongl nenploeg van Marathon onda hoede. De Witte zal bovendien af Ier deel uitmaken van dit team l HILVERSUM (ANP) - Albert Blees wordt een serieuze kanshebber voor de nationale schaaktitel. De 27-jarige Tukker consolideerde het weekeinde in Hilversum zijn voorsprong met al lure. Hij speelde twee keer remise en was daarmee in feite onfortuinlijk. Zowel zaterdag tegen Van der Wiel als zondag tegen Kuijf had de laagst inge schaalde speler, met zwart, het beste van het matige spel. Beide malen slaagde de witspeler er nog net in re mise te forceren. Door de gelijkspelen kwam de koplo per halverwege de titelstrijd op 4 1/2 uit 6. Een vol punt meer dan het pelo ton achtervolgers dat tot vier groeide. Piket haalde het maximale rendement uit beide ronden en voegde zich bij Kuijf, Langeweg en Vanheste met 3 1/2 punt. Van der Wiel en Van der Sterren, de routiniers, bleven vooralsnog ste ken op een vijftig procent score, titel verdediger Douven op een fractie meer dan veertig procent. Uitslagen vijfde ronde: Douven - Kuijf 1-0, Van der Sterren - Vanheste 1/2-1/2, Lange weg - Nijboer 1-0, Brenninkmeijer - Gelpke 1-0, Piket - Cuijpers 1-0. Van der Wiel - Blees 1/2-1/2. Zesde ronde: Kuijf - Blees 1/2-1/2, Cuijpers - Van der Wiel 1/2-1/2, Gelpke - Piket 0-1, Nij boer - Brenninkmeijer 1-0, Vanheste - Lan geweg l/2rl/2, Douven - Van der Sterren 1-0. Stand: 1.' Blees 4 1/2 punt, 2. Kuijf, Lange weg, Vanheste, Piket 3 1/2, 6. Van der Ster ren, Cuijpers, Van der Wiel 3,9. Douven 2 1/2, 10. Brenninkmeijer, Nijboer, Gelpke 21. VLISSINGEN De eerste zwemeros- sing, een zwem-loopwedstrijd waar bij voor de verandering het loopge deelte eens niet over het asfalt, maar over een crossparkoers gaat, is ge wonnen door de jonge Middelburger Niels Koole. Hij profiteerde daarbij duidelijk van z'n atletiekachter- grond, door bij het cross-gedeelte zijn aanvankelijke achterstand op een voudige wijze om te buigen tot een royale voorsprong. Alhoewel de omstandigheden zater dagmiddag ideaal waren had de regen van de voorgaande dagen het cross parkoers op sommige plaatsen be hoorlijk drassig gemaakt. Hierdoor werd het onderdeel waar de zwemcros- sing haar speciale karakter aan ont leend, de cross, scherprechter in de wedstrijd. Bij de wedstrijdatleten werd duidelijk de concurrentie gevoeld van een loop/ fietswedstrijd in Terneuzen op dezelf de dag en een zwem/loopwedstrijd in Breda de volgende dag. Er waren slechts 27 deelnemers en van de bekende Zeeuwse triatleten kwam alleen Niels Koole aan de start. Zij broer Floris-Jan bleef met een licht geïrriteerde dijbeenspier aan de kant. Nadat het startschot was gegeven vormde zich in het bad het voor de toeschouwers gebruikelijke onover zichtelijke beeld van in het water mo lenwiekende armen, trappelende be nen, draaiende lichamen en naar adem happende hoofden. Als snelste kwam Jan Brink (wed strijdzwemmer bij Stormvogel in Vlis singen) uit het water, gevolgd door Ni co de Ligt uit Hellevoetsluis en Piet Schop uit Goes. Conzuela Navest kwam als eerste dame en vijfde in to taal het bad uit, ruim voor favoriet Koole. In de gangen van het zwembad werd vervolgens al snel duidelijk wie wel en wie geen triathlon-specialist waren. VLISSINGEN - De Zeeuwse korfbal ploegen willen elkaar in een beslis sende fase nog wel eens onderuit ha len. Dat ondervond TOP, de der- deklasser in de landelijke competitie, zaterdag ook weer. Het team is een heel eind op weg naar promotie, maar liep in de derby tegen TOGO tegen een 7-11 nederlaag op. Een streep door de rekening, omdat in de laatste wed strijden nu geen foutjes meer ge maakt mogen worden. De andere Zeeuwse teams kunnen practisch zonder enige druk naar het einde toeleven. Swift verloor welis waar bij VEO en ook Ondo, Zuidwes ters en Blauw Wit bleven met lege han den staan, maar de rest Blauw Wit uit gezonderd) heeft zich inmiddels prac tisch veilig gespeeld. Veo-Swift 10-8 Op het veld kan Swift tegen deze Voorburgse tegenstander kennelijk niet uit de voeten. Eerder werd thuis in een modderballet al met 10-12 verloren en ook nu moest men een sterk vierde kwartier bovenhalen om de opgelopen 5-3 achterstand in de eerste helft weg te werken. De bezoe kers deden dat en leken bij de 5-6 stand op weg om de opponent onder de voet te lopen. Maar Swift miste scherpte, weet zich inmiddels een subtopper en was even niet bij de les toen de arbitra ge bij 8-8 en paar zwakke momenten had. Veo maakte meteen gebruik van die mindere instelling en liep in de slotminuten nog naar 10-8. Swift-doelpunten: Leo Langebeeke (2), Ma rianne Marinussen (2), Joost Boone, Peter Joziasse, Carla en Jan Peter Pouwer. Animo-IJsselvogels 9-8 Een zwaar be vochten overwinning, maar wel eentje die de thuisploeg in veilige haven brengt. Een wedstrijd ook die veel kracht en inzet kostte, wat in de eerste helft bij 3-2 loonde. Öaarna namen de Vogels de wedstrijd echter over en moest Animo tot diep in de tweede helft achtervolgen. Nog altijd op die voortreffelijke inzet werd eerst bij 6-6 en daarna bij 8-8 aangesloten, waarna een sterke eindsprint de winst ver diend bij Animo bracht. Animo-doelpunten: Ellen Kort, Wilma de Visser en Peter Crucq tallen 21, Jacqueline Jasperse, Chantal van de Ketterij en Peter de Pagter. Ondo-Rozenburg 6-8 In dit duel van de subtoppers in de tweede klas kwam Ondo zwak uit de startblokken. De ploeg was niet gretig genoeg, maakte veel fouten en toonde weinig inzet. „Het leek of ze op zomerreces waren", voorzag coach Teun Huibregtsen de eerste helft van commentaar. Daarna liep het allemaal wel wat beter, maar echt werken voor de zege kon Ondo nooit opbrengen. Rozenburg strafte dat bekwaam af. Ondo-doelpunten: Hans Mesu (4), Ko Wisse en Martin Dekker. Tjoba-Zuiderkwartier 11-8 De thuis ploeg zette zijn tegenstanders vanaf het begin onder zware druk. Dat, en het betere korfbal onder de uitsteken de leiding van arbiter Meesen kwamen in de tussenstand tot uitdrukking: 5-3 bij de rust. De gebruikelijke kleine in zinking kwam meteen na de pauze en stelde de gasten in staat om bij 5-5 aan te sluiten.. Even zat Tjoba vast, maar na 7-8 daverde de ploeg onder leiding van Johan Harinck plots over zijn te genstander heen: 11-8. Johan Harinck was met drie doelpunten meteen pok topscorer. De 11-7 nederlaag die TOP bij Togo te slikken kreeg was weliswaar iets ge flatteerd, maar zeker niet onver diend. Het zag er overigens lange tijd naar uit dat de bezoekers ook deze hindernis zouden nemen: 1-3, 2-4 en 6- 7 waren tussenstanden die TOP ver trouwen gaven in een goed resultaat. Maar bij 7-6 voordeel vielen de gasten onverwacht stil en kon een vrijuit spelende thuisploeg de wedstrijd in handen nemen. Op deze fraaie korfbaldag en overigens nadat de wedstrijd drie kwartier te laat was begonnen omdat de aangewe zen scheidsrechter niet verscheen (Sjaak Thoma uit Oost-Souburg reis de na een telefoontje toen maar naar Goes af) werd TOP in de slotfase be slissend onderuit gehaald. Onder meer door doelpunten van Jacco van Beu gen, Wim van Dalen en Bob Schouten. Maassluis-Zuidwesters eindigde, vol gens coach Machielse 'onnodig' in een 7-5 nederlaag voor de bezoekers. ,,We waren de hele wedstrijd de betere ploeg. In de eerste helft lieten we dat zien in de score (3-4), maar daarna wa ren de agressie en de creativiteit uit ons spel verdwenen." Luctor - Valto werd pas in het laatste deel van de tweede helft beslist. Tot een kwartier voor tijd had de thuis ploeg het veel betere van het spel, maar de ploeg demonstreerde ook in deze wedstrijd weer een opvallend slechte afwerking van de kansen. Daardoor kon Valto, na een 2-2 bij de rust, daarna zelfs naar 2-4 weglopen. De kwaliteit zegevierde tenslotte toch. Na bij 4-4 de aansluiting te hebben ge maakt. ging Luctor door naar 6-4 en tenslotte een magere 6-5 winst. Kees Opsteegh, Ard van der Staal. Mark Kolijn. Ad Verschuure en Sandra Machielse scoorden. Bij Blauw Wit - Des was de eerste helft voor de thuisploeg. Na een bliksemstart, die 3-0 opleverde, kwamen de bezoekers wel wat meer in de wedstrijd,.maar 6-5 bij de rust wekte het nodige vertrouwen in het eindre sultaat. Dat moest meteen daarna worden herzien, omdat een tussensprint de gasten op 6-7 bracht. Des had tenslotte ook de lang ste adem en won met 11-9. Leon Verschuure was de beste Blauw Wit-schutter. Stand overgangsklasse A: DVO 11-9-0- 2 106- 80 18 Kinderdijk 11-8-1- 2 102- 85 17 Swift 11-6-1- 4 133-107 13 VEO 11-6-0- 5 109- 99 12 KVS 11-5-1- 5 98-107 11 HKC 11-4-0- 7 94-116 8 Albatros 11-3-1- 7 93-107 7 VES 11-1-0-10 78-112 2 Stand district le klasse G: Snel 11-8-2- 1 97- 75 18 Pemix 11-7-2- 2 96- 80 16 Meervogels 11-4-4- 3 92- 87 12 KOAG 11-6-0- 5 87- 80 12 Animo 11-4-3- 4 97-102 11 Merwede 11-4-1- 6 81- 98 9 Vriendenschaar (H) 11-2-1- 8 90-101 5 IJsselvogels 11-2-1- 8 80- 90 5 2-F: 3-M: Kwiek (H) 11-17 TOP (A) 11-18 Rozenburg 10-13 Dijkvogels 11-16 OnsEibernest 11-13 Avanti 11-16 OSCR 11-12 oiympia(S) 11-13 Ondo 10-10 Togo 11-12 Tjoba 11-10 NIO 11- 9 Zuiderkwartier 11-7 Kwiek R i 10-2 De Algemene 11- 4 VIOS(N) 10- 0 3-N: R2-N: Sagitta 11-16 Animo 2 11-20 Maassluis 11-15 Swift2 11-20 Oranje-Nassau 11 14 Tjoba2 11-12 Luctor 11-13 Merwede2 11-10 DES 11-11 Snel 3 10- 7 Zuidwesters 11- 8 Vr.schaar3 10- 7 Valto 11- 8 Albatros 3 9- 5 Blauw-Wit 11-3 PKC 5 11-3 Waar Brink zich doodgemoedereerd ging staan afdrogen en omkleden, schoot Koole op topsnelheid in de schoenen met snelssluiting en was hij al ruimschoots het zwembad uit voor dat hij zijn loopshirt over het nog natte bovenlichaam had getrokken. Koole kwam als achtste het water uit, verliet als vierde het zwembad om aan de cross te beginnen. Intussen had een andere triatleet, Nico de Ligt de lei ding genomen. Het loopparkoers was door trimmers eerder op de dag behoorlijk kapot ge lopen, en er moesten per ronde twee sloten en een steil 'handen en voeten' hellinkje worden genomen. De zwaarte van het parkoers werd de visser uit Hellevoetsluis noodlottig. Koole had twee van de vier te lopen rondes nodig om De Ligt te achterha len en kon daarna enigszins op reserve zijn voorsprong consolideren. Zodoen de kon Niels Koole wat krachten spa ren voor de zwem/loopwedstrijd zon dag in Breda, waar hij in een veld van 380 deelnemers wil starten. De pas 17-jarige Koole verschuift dit seizoen zijn aandacht van de atletiek naar de triathlon. "Gedurende de winter heb ik al zo'n driemaal per week op zwemmen getraind en sinds begin maart, na de Nederlandse cross kampioenschappen ben ik oi gaan fietsen", aldus Koole, dii zins teleurgesteld is over zijnp sie als loper het afgelopen jaai Koole pleit overigens voor bet< leg tussen de wedstrijdorganii onderling, om de Zeeuwse tri wedstrijden gelijkmatig over da| der te verdelen. „Ik wil me voorbereiden op het grotere tril werk door zo veel mogelijk Zl wedstrijden te doen. Dat kanalj ze niet op dezelfde dagen i zijn". Bij de dames waren er slechts v strijddeelnemers, waarvan 0 Navest met de beste heren me Zij houdt het volgens eigen ze het vervolg alleen bij zwemmei Mara Nieuwenhuize, ook uit voetsluis, deed het lopen be werkloze fysiotherapeute kwar lerlaaste het water uit en liep i een tweeëntwintigste plaats il en een eerste plaats bij de dato 1 Niels Koole; 2 Bico de Ligt; 3 Piet Mark de Boer; 5 Ron v. Belzen; 6 Leeuwen; 7 Sjaco de Visser: 8 G Jobse; 9 Geert-Jan v. d. Ruit;10M jer; 11 Niek Dekker; 12 Jean Wonde Rienus de Visser; 14 Grundmann Gorren; 16 Theo Poppe; 17 RonDi 18 Jaap Hoogland; 19 Albert de V Piet Jongepier; 21 Jan Brink; 22 Mo wenhuize; 23 Piet v. Vaardegem; 24 la Navest; 25 Mitzy Nieuwenhuize; 2 Afman; 27 Erik de Ridder. ze stonden wel even een beetje te la chen toen ik naar de start reed", vertel de hij. Maar dat lachen ging al snel over in be wondering toen het starthek was ge vallen. In zijn in Zeeland al bekende stijl gooide hij de machine met speels gemak de eerste bocht. Alleen de Belg Peeters wist met zijn lichtere tweetakt in de buurt van Van de Graaf te blij ven, die tot enkele ronden voor het ein de de leiding in handen hield maar toen de Belg voor moest laten gaan. ,,Ik was echt moe", verklaarde hij. „Het is toch heel wat anders dan een club wedstrijd waar je even de kans kan krijgen om te herstellen, dat ging hier niet". Ook in de tweede manche was hij als eerste weg en nam nu direct voorsprong op Peeters. Het zag er lang naar uit dat Van der Graaf nu zou vol houden tot het eind. maar op twee ron den van het einde kwam de Belg met grote voorsprong als leider door. „Ik remde de machine dood en viel stil", verklaarde Van de Graaf na afloop die wel snel genoeg terug in wedstrijd was om zijn tweede plaats veilig te stellen. Bij de 250 cc junioren lijkt niemand bij machte om de Hulsternaar Gino van de Wiele van de overwinning af te hou den. In een grandioze stijl pakte hij ook zondag weer tweemaal de over winning en Van de Wiele lijkt hard op weg om de titel in deze klasse naar Zeeuwsch-Vlaanderen te halen. Eenzelfde prestatie leverde de HILVERSUM (ANP) - Het Nederlands rugbyteam heeft zondag in Hilversum een zwak seizoen in de FIRA B-poule sterk afgesloten met een zege van 21- 13 op de Bondsrepubliek Duitsland. De fysiek sterkere Westduitsers hiel den Oranje vooral in de eerste helft zwaar onder druk en sloten met wind in de rug de eerste veertig minuten af met een voorsprong van 9-3. In de tweede helft herstelden de ner veuze Nederlanders zich en kwamen binnen een kwartier op gelijke hoogte (9-9). Na deze onverwachte opleving begonnen de Duitsers fouten te ma ken. Drie minuten daarna besliste Eman met een schitterende try, die door Marcker werd geconverteerd, de wedstrijd: 21-13. In een voorwedstrijd won Jong Oranje met 31-7 van Jong West-Duitsland. André van de Graaf was een opvallende verschijning met zijn zware off-the- CROSS SCHERPRECHTER IN EERSTE ZWEM-LOOPWEDSTRIJD road motor bij de vrije tijdsrijders. Zeeuwsch-Vlaming Herman van de Bos bij de 500 cc en ook hij is in zijn klasse de te kloppën man voor de titel. Bij de 125 cc senioren zorgde Martien Jansen voor een Zeeuwse ereplaats met tweemaal een derde plaats klas seerde de Zeeuws-Vlaming zich in de top. Erwin Berenden, Erik van de Wek ken en Jaap Kuzee reden als dagleden mee, waarvan met name Van der Wek ken en Berendsen het goed deden. Vooral Van der Wekken verraste met een zesde plaats, voor Berendsen zat er na twee valpartijen niet meer in dan een 10e plaats, Rien van Liere pakte de elfde plaats. Kuzee finishte als vijftien de. Bij de 125 cc junioren hield Patrick Piessens de Zeeuws-Vlaamse eer hoog met een derde plaats. De belangrijkste uitslagen: Junioren 125 cc: 1 Werner Geleijns (Ned), 2 Filip Schepens (B), 3 Patrick Piessens (Ned.); junioren 250 cc: 8. Ab Geldof; 125 cc senioren: 1 Erik van Soest. 2 Martien Jansen. 3 Jan Goethals. 10 Erwin Berendsen. 11 Rien van Liere. 14 Jaap Kuzee. Junioren 250 cc: 1 Gino van de Wiele (Ned), 2 Rony Heyrman (B), 3 Van der Plas (BNationalen 250 cc: 1 Luc van Clapdorp, 2 Chris Markusse, 3 Marinus Valentijn (Ned). Nationalen 500 cc: 1 Herman van den Bos (Ned), 2 Ray Dolphijn (Ned), 3 Jan Hebbe- linck (Bi. Internationalen 500 cc: 1 Nico Heystek (Ned), 2 Van Huffel (B), 3 Franc- kaert (B). Inters 500 cc: 1 Dhauwe, 2 De Win- ne, 3 Van Boom (allen België); Vrijetijdrij- ders: 1 Peeters (B), 2 Van der Graaf (Ned), 3 Breen (Ned). Zijspannen: 1 Van Vlierberge- he/Van Liere. 2 Viane/Viane. 3 Van Osse- laer/v. Osselaer. 4 Goovarts/Bosman. RILLAND-BATH Motorcrosser/organistor Chris Markusse kan terugzien op een bijzonde re geslaagde motorcrossdag waarbij het publiek meer dan zes uur lang spannende manches kon zien. Dat Markusse met twee tweede plaatsen, daarbij zelf een van de grote smaakmakers was verhoogde de feestvreugde. De Zeeuwen hebben zich zondag danig geweerd. Met overwinningen van Gino van de Wiele (250 jun.), Herman van de Bos (500 nationalen), en ereplaatsen voor Martien Jansen (derde bij de se nioren 125 cc) en André van de Graaf (tweede bij de vrijetijdsrijders). De aandacht ging zondag uit naar Chris Markusse bij de 250 cc nationa len. Vantevoren had de coureur uit 's- Heer-Abtskerke zichzelf geen al te ho ge kansen toebedacht. De organisatie kostte veel tijd waardoor hij weinig had gehad en tot in de late uurtjes had moeten werken. Maar toch was hij nog dicht bij de eindoverwinning. Vooral in de eerste manche waarin Van Clap dorp, de absolute topper in deze klas se, vanaf de start de leiding nam en aan een grote voorsprong pakte. Voor de Bevelander duurde de wedstrijd en kele meters tekort. In de laatste ronde kwam hij in het wiel van de leider maar de tijd was tekort om nog een succes volle aanval te plaatsen. In de tweede manche startte Markusse beter en ging direct in de aanval. Iets te gretig misschien want bij het inha len raakte hij in de fout en verloor een aantal plaatsen. Van Clapdorp pakte intussen een ruime voorsprong en stond die niet meer af. Markusse fi nishte andermaal als tweede. Veel bewonering was er deze middag zeker voor Goesenaar André van der Graaf die met zijn zware off the road machine deelnam bij de vrijetijdsrij ders. Ondanks het feit dat zijn concur renten met veel lichtere en wendbaar der machines reden liet Van der Graaf de Belgen even zien dat er met een zware machine goed te crossen valt mits je baas bent over de machine. „Ja,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 14