PZC All Ready naar zege Volleybaltitel is nu al voor VVR Bevelanders haalt uit Serooskerke vist achter het net Wissenkerke verrast SKNW1 Nieuwland komt steedl dichter bij de titel sport De Witte gaat naar Marathon Handhaving Puinhoop BESLISSING IN PROMOTIEKLAS Moeizaam begin SPANNING STIJGT IN DERDE KLAS LAATSTE SPEELDAG IN AFDELING WIM DIELEMAN SCOORT DRIEMAAL MAANDAG 17 APRIL 1989 1 Vlissingendames in bekerfinale Afdelingselftal tegen Limburg Kloetinge-dames winnen verdiend Gemiste kans voor WIK Pieter Hamelink smasht voor De Sterre in de volleybalderby tegen Scheldesport. VLISSINGEN - Twee wedstrijden gingen er zaterdag slechts door in de eerste klas afdeling van het veldkorf- bal. All Heady versloeg in een thuis wedstrijd Volharding met 9-7, terwijl de ontmoeting Ondo 2 en Top 2 in 7-4 eindigde. Seolto-Stormvogels en Tjo- ba 3-Atlas werden afgelast. Daar ston den de velden blank. Dat was ook het geval bij BKC - Togo 3. All Ready-Volharding liet twee hard werkende ploegen zien, die elkaar ook in het missen van doelkansen weinig toegaven. Wat de wedstrijd aan kwali teit ontbeerde werd door spanning vergoed en om en om trokken (na een 4-3 ruststand) de ploegen naar de slot fase. Daarin was de thuisploeg het ge lukkigst in de afwerking. Arjan Hage was met drie goals topscorer. In de tweede klas haalde Zaamslag een onverwacht ruime zege bij Animo 3. Na een te harde eerste helft stond het 3-3, daarna liepen de bezoekers met snelle acties over hun tegenstan der heen. Het werd tenslotte 6-9 met Zaamslag-doelpunten van Sjaak Wes- terbeeke (3), Monique de Rooy, Mar- greet Francke, Marianne Fraanje, Pie ter Hamelink, Petro van Doorn en Cor van Ham. Afdeling le klasse-A: Atlas 1 Stormvogels 1 Seolto 1 Ondo 2 TOP 2 All Ready 1 Tjoba 3 Swift 3 Volharding 1 11-10-1-0 94-50 21 12-8-2-2 82-50 18 11-6-2-3 76-72 14 13-7-0-6 88-74 14 12-4-3-5 78-75 11 12- 3-3-6 85-92 9 10-3-0-7 63-82 6 12-2-2-8 52-98 6 11-2-1-8 50-75 5 De Sterre nog volop in de race VLISSINGEN - Vanavond (half acht) speelt een noordelijke selectie van het Zeeuws afdelingselftal in en tegen Domburg. Vanwege werk en blessu res vielen enkele spelers af en om die reden zijn alsnog aan die selectie toe gevoegd: doelman Arold Versluijs van VCK en spits Edwin in de Weij van Rillandia. De wedstrijd vanavond wordt gefloten door Jan van Belzen uit Arnemuiden en die trekt vanavond voor de 700e keer zijn zwarte pak aan. Hij wordt bij gestaan door de grensrechters Stoffel Schipper en Ton Vromans. VLISSINGEN - De Zeeuwse bekers benaderen de spannende slotfase. De Vlissingen-dames bereikten donder dagavond in Hoofdplaat de finale van de damesbeker door met 5-1 van Spui te winnen. De andere finalist is Oost- kapelle en de beide Zeeuwse dames toppers ontmoeten elkaar in de finale op zaterdag 29 april. Zaterdagmiddag wordt in Wissenker- ke de halve finale afgewerkt van de Zeeuwse zaterdagbeker tussen Rillan dia en ZSC. Dauwendaele speelt op 29 april de andere halve finale tegen de winnaar van Apollo-s-Heer Arendsker- ke (wedstrijd wordt op 22 april ge speeld). De finale van de A-juniorenbeker wordt op 29 april gespeeld tussen Axel Al en Arnemuiden Al. De halve finales van de B-juniorenbe ker staan voor zaterdag 22 april op het programma: Hontenisse Bl-Waïche- ren BI in Kruiningen en Breskens Bl- Middelburg BI in Vlissingen (Zeeland Sport). De halve finales bij de C-junioren zijn voor zaterdag 6 mei vastgesteld: Vlis singen Cl-Terneuzen Cl in Breskens en ZSCCl-DauwendaeleCl inWissen- kerke. VLISSINGEN - Het gejuich waarmee zaterdag het vijftiende punt in de vierde set door de spelers van De Sterre werd be groet, was veelzeggend voor de opluchting in de Zuiddorpse gelederen. De formatie van Jan Schut was in de zo belangrijke Zeeuwse derby tegen Scheldesport in de derde divisie F van de landelijke volleybalcompetitie allerminst op dreef en moest alles geven om drie punten rijker te worden. Maar De Sterre slaagde uiteindelijk net in die opzet (3-1: 15-10, 11-15, 15-13 en 15-10), profiteerde van de nederlaag van concurrent VC Goirle en speelt als gevolg daarvan een nacompetitie met als inzet een plaats in de tweede divisie. De drie punten-zege op Scheldesport hing echter geruime tijd aan een zijden draadje, want voor eigen publiek ging De Sterre af en toe door een diep dal. Een op revanche belust Scheldesport was dank zij een enorme vechtlust in staat om gelijke tred te houden met de op promotie azende ploeg en had zelfs goede kansen om in de derde set voor de tweede achtereenvolgende keer te winnen. De Terneuzenaars slaagden er evenwel niet in om een 1-6 en 6-10 voor sprong in winst om te zetten. De formatie van Theo Sameel bewees daarmee wel dat de ploeg de sportieve plicht wilde nakomen. „We hadden be loofd dat we het niet cadeau wilden ge ven," verklaarde Theo Sameel de on gekend grote inzet van zijn spelers. „We hadden vrijdagavond nog een teambespreking gehad. We hadden nog een theoretische kans van één pro cent om ons te handhaven en daarom zijn we er van het begin af aan tegen aan gegaan." Scheldesport was daardoor de gelijke van De Sterre, dat er wederom niet in slaagde om in een belangrijke wed strijd te schitteren. Jan Schut: „Je hebt het in de hele competitie kunnen zien. Elke wedstrijd die we moesten winnen, verloren we. De mensen die het eigenlijk moesten maken, waren er niet bewust bij. Ik heb dan ook gewis seld wat ik kon." Schut wisselde onder anderen Lon Statujew en Frank Audenaerde, voor wie Harry van Putte en Jos de Clerck in de ploeg kwamen. „De wisselspelers hebben ons gered," keek Schut later terug op de wedstrijd, die eraan toe voegde dat hij zijn ploeg niet veel kans geeft in de promotiewedstrijden die nu volgen. En mocht de Sterre onver hoopt het tweede divisieschap realise ren, dan moet de selectie versterkt worden. De trainer uit Axel noemde in dat ver band een nieuwe spelverdeler en Jur- jen Bakker (Scheldesport), die hoog op het verlanglijstje van De Sterre staat. Theo Sarneel verzekerde echter dat zijn ploeg intact blijft. „Het is onze doelstelling om volgend jaar in de pro motieklas kampioen te worden." De mannen van Morres/Hulst sloten de competitie af met een 3-1 overwin ning op het gedegradeerde Ever Rea dy. „We hoopten nog op een klein won der," vertelde Egbert Versprille, ver wijzend naar de concurrenten De Sterre en VC Goirle. In een rommelige wedstrijd, met over en weer veel fou ten, zegevierde de Hulst ploeg: 15-12, 13-15,15-13 en 15-11. Tonny Leynse/EVVC besloot de com petitie in de tweede divisie B met een 3-1 nederlaag tegen het sterke Vollkei, waardoor de Vlissingers op een gedeel de vijfde plaats eindigen. De formatie van Ger Keijzers begon met een expe rimentele opstelling, waarin naast Sjaak Caljouw ook Joop Dees met de spelverdeling werd belast. Al snel bleek echter dat Dees niet geheel fit aan deze wedstrijd was begonnen. Na een ruime nederlaag in de eerste set (15-5) greep Keijzers terug naar de ou de vertrouwde opstelling. Ook dat mocht niet baten. Tonny Leynse/ EWC verloor de tweede set met 15-7 en scoorde in de derde set tegen: 12-15. Veel meer zat er evenwel niet in. Voll kei stelde orde op zaken en bepaalde door een 15-4 zege in de vierde set de eindstand op 3-1. Veel beter verging het de vrouwen van Morres/Hulst, die zich door een afgete kende 3-0 overwinning in de allesbe- slissende wedstrijd tegen VCE/PSV in de derde divisie handhaafden. Jo Eve- raert was vanzelfsprekend heel tevre den. „Er is geweldig goed gespeeld, heel aandachtig, ze waren er helemaal. De opslag was verzorgd, het klopte al lemaal," zei de trainer, die eraan toe voegde dat hij met meer plezier zou trainen als zijn spelers deze discipline altijd zouden kunnen opbrengen. De setstanden: 15-6,15-11,15-11. De vrouwen van Tonny Leynse/EVVC verloren thuis in een vijfsetter van AKS (2-3) en Mytilus-trainer Klaas Sijp hield aan het laatste duel in 3F (tegen het tegen degradatie vechten de IKS'72) een kater over. Oorzaak: de volgens hem erg slechte arbitrage, waardoor zijn team werd benadeeld. Sijp sprak zelfs van een puinhoop. „Er waren geen lijnrechters en latei- bleek dat de tweede scheidsrechter ie mand van IKS was. Dat was overdui delijk te merken en dat heeft tot nogal wat wrevel geleid." Klaas Sijp wond zich zelfs zo op, dat hij door de eerste scheidsrechter van de bank werd ver wijderd. „Het doet overigens niks af aan het feit dat IKS gevochten heeft en dat wij een stapje tekort deden, maar als ik eerste scheidsrechter was geweest, dan had ik onder zulke omstandigheden, (met voor IKS grote belangen) niet eens ge floten." De setstanden: 15-8, 15-12, 14- 16 en 15-12. Het volleybalteam van VVR werd zaterdag tot kampioen van de promotieklas gekroond na de zege in IJzendijke. VLISSINGEN - Eén week eerder dan werd verwacht realiseerde het vol leybalteam van VVR zaterdagmiddag in IJzendijke het kampioenschap van de Zeeuwse promotieklas. In het hol van de leeuw versloeg VVR in een rechtstreekse confrontatie achtervol ger IJVC met 1-3 (15-17, 9-15, 15-13 en 12-15). Daardoor vergrootte VVR de voorsprong met nog één wedstrijd te spelen tot vijf punten. De formatie van Hans Dieleman werd dus onbereikbaar voor IJVC, dat in een spannende wedstrijd slechts zel den tot grote hoogte kon reiken. Theo Tazelaar, de speler/trainer van IJVC, had er dan ook geen enkele moeite mee om de suprematie van WR te er kennen. „WR is terecht kampioen ge worden, daar valt niets op af te dingen. Het was niet echt een hoogstaande wedstrijd, maar zij beschikten over de meeste degelijke ploeg," vertelde hij. Tazelaar vond dat zijn ploeg zaterdag niet lekker draaide. „De schwung was er niet bij ons. Maar er was aan de an dere kant niet één speler die baalde, want we hebben een lekkere pot ge speeld." Het ontbrak de ploeg uit IJzendijke echter aan een goede opslag, waardoor WR in staat werd gesteld om het ini tiatief te nemenDaar stond tegenover dat de bezoekers vaak geen kijk had den op de snelle middenaanval. „Maar aan de buitenkanten liep het slecht." vond Theo Tazelaar, die meteen al in VLISSINGEN - Chris de Witte uit Vli- singen wordt met ingang van het nieu we seizoen trainer van Marathon. De oefenmeester, die de laatste jaren de vrouwen van Tonny Leynse/EWC on der zijn hoede had, maar bij deze club halverwege de competitie op non-ac tief werd gesteld, neemt de jonge man- nenploeg van Marathon onder zijn hoede. De Witte zal bovendien als spe ler deel uitmaken van dit team. de eerste set met zijn ploeg naar een 15-17 nederlaag werd gespeeld. „Het was voor ons belangrijk om de eerste tik uit te delen," keek de winnende trainer/speler Hans Dieleman later te rug. „Daarbij heeft de lengte en de slagkracht de doorslag gegeven." Hans Dieleman leidde WR vanuit de laagste klasse tot aan de derde divisie en beseft dat zijn ploeg volgend sei zoen een zwaar karwei te wachten staat. „We gaan derde divisie spelen, want we willen dat ook wel eens een keertje meemaken. Maar we hebben slechts zeven man, dat is een smalle basis." Dieleman hoopt dan ook op de komst van een linkshandigde spelver deler en een middenman. „Ronselen doen we niet," verzekerde de trainer. „Maar we hopen dat de mensen zelf reageren." De Polder verstevigde de derde plaats door een 0-3 overwinning bij Labyel- lov. Met spelverdeler Rene Burgers in het 1-5 systeem in zijn element trok De Polder tot drie keer toe met gemak aan het langste eind: 3-15, 12-15 en 9- 15. Voorwaarts wees thuis in een weinig hoogstaand duel BOK terug (3-0) en Dynamo'70 2 versloeg met de goed de buterende 16-jarige spelverdeler Mar cel Caljouw evenals eerder in de com petitie de eigen eerste keus. Het werd 3-0: 15-11, 15-12 en 15-13. Tonny Leyn se/EVVC 2 wees Mytilus met 3-1 terug. De vrouwen van Tonny Leynse/EVVC 2 hadden enorm opgezien tegen de derby met Marathon. Maar na een moeizaam begin (13-15) ging Tonny Leynse/EVVC toch beter draaien: 8-15 en 2-15 waren de veelzeggende cijfers van de tweede en derde set, waardoor de voorsprong van drie punten aan kop van de ranglijst werd gehand haafd. De Vlissingse reserves hebben zaterdag aa neen punt uit bij Sa- vok genoeg om feest te vieren. De vrouwen van achtervolger Dynamo'70 hadden ook een makje te gen Zuidzande. Na de vlot tot stand gekomen eerste winst (15-3) volgde door concentratieverlies een span nende tweede set (15-13), waarna Dynamo'70 in de derde set de puntjes weer op de i zette: 15-2. Voorwaarts versloeg BOK in een vijf setter (3-2) en CVC verstevigde de der de positie door een knappe 0-3 over winning bij Savok. Onderaan de rang lijst kwam Mytilus 2 door een 3-2 ne derlaag tegen SC Morres op gelijke hoogte met Marathon. Beide ploegen gaan met elf punten de laatste compe titiewedstrijd tegemoet. VLISSINGEN - De spanning is in de zaterdag derde klas tot een kook punt opgevoerd. Leider WHS ver speelde zijn voorsprong door thuis met 0-1 van Tholense Boys te verlie zen, waardoor Bevelanders gelijk weer aan naast de leiders komt dankzij een probleemloze 0-3 winst bij Bruse Boys. En dan te bedenken, dat komende zaterdag de laatste wedstrijd wordt gespeeld: Beve landers - WHS. Dinteloord (moeizaam 1-1 in Kapel- Ie) zoü wel eens de lachende derde kunnen worden. De Brabanders spelen de laatste wedstrijd thuis te gen Yerseke, dat zich juist vrij van degradatiezorgen speelde ten koste van Nieuwdorp: 3-2. Er moet volgende week ook een de gradant bekend worden, waarbij het belangrijkste duel Zaamslag-Kapel- le is. Bruse Boys - Bevelanders De Dui- velandse ploeg kwam zeer verzwakt in het veld. De drie spitsen (Tonnie en Jacob van den Berge en Theun de Ronde) waren afwezig wegens schorsingen en ziekte. Bevelanders was daardoor veruit de betere ploeg en won gemakkelijk en verdiend. Na zes minuten scoorde Leo Wilderom al 0-1. Acht minuten na de rust zorg de Kees de Haze voor 0-2, waarna Cherry Strating de eindstand op de verdiende 0-3 bracht. Yerseke - Nieuwdorp Een agressief spelend Yerseke is dankzij de 3-2 eindelijk veilig. Toch verrasten de bezoekers bijna nog. Na 12 minuten werd een vrije trap van Ron de Vos van richting veranderd (0-1) en na een half uur scoorde Ronald de Jon ge via de paal 0-2. Yerseke blijkt in de eindsprint te geloven en kwam twee minuten voor rust op 1-2. John ny Vette nam de vrije trap en Wim Zoeteweij tikte de bal binnen. Een aanvallend Yerseke na de rust. In de 7e minuut kopte Vette raak (2- 2) en Johnny Vette strafte acht mi nuten later slecht wegwerken af: 3-2. De rest van de wedstrijd was chao tisch. Paniek bij Yerseke, maar ge- KLOETINGE - De Kloetingse da mes voelen zich inmiddels als een vis in het water in de interregionale damesklas. De Zeeuwse ploeg be hoort nu tot de middenmoot en dat ondervond degradatiekandidaat Vlaardingen weer eens: 3-1. Kloetinge speelde een sterke wed strijd. Vlaardingen maakte zelfs niet de indruk voor een laatste kans te vechten en met een beetje geluk had de zege veel groter uitgevallen. Na een kwartier scoorde Corina Eek- hardt op aangeven van Jacqueline van Assche al 1-0. Vlaardingen kreeg geen enkele kans. Tien minuten na de rust be kroonde Diana de Vos een solo met 2-0 en toen werd het zelfs uit de aller eerste Vlaardingen-kans nog 2-1. Het was het enige gevaar voor Jo- landa Bosselaar. Vijf minuten voor tijd kwam de uitslag dikverdiend op 3-1 door Diana de Vos. zien de inzet bleef de stand verdiend 3-2. Kapelle - Dinteloord Aan spanning was geen gebrek in deze wedstrijd. Wel aan kansen. Beide ploegen kun nen de belangen en de spanning bij na niet meer aan. Tot de rust bleef het 0-0. Een kwartier na de rust kon Jacco Bekenes een voorzet van Pe- VLISSINGEN - Op de laatste dag van de competitie heeft WIK de pro motie naar de eerste klas zaterdag middag op de tocht gezet. De ploeg had de eerste periode gewonnen en zou bij winst in Hoedekenskerke ook plaatsvervangend zijn in de tweede periode, omdat Kruiningen al kampioen was. Maar de kanshebbers verloren ver rassend met 2-1 en omdat Brouwers haven niets aan het toeval had over gelaten (1-5 winst in Borssele) neemt die ploeg nu de titel van Kruiningen over in de tweede periode en volgen er nog twee wedstrijden tussen bei de periodekampioenen WIK en Brouwershaven. De eerste komende zaterdag en de tweede op 6 mei. Vanavond (maan dag) wordt er in Domburg geloot voor de volgorde (wie eerst thuis speelt) voor aanvang van de wed strijd Domburg 1 - Zeeuws afde lingselftal. ter de Waard intikken: 1-0, VierJ nuten later stond het al weer gi Een vrije trap stuitte af op de® en laatste man Ad Vissers schoof bal beheerst in de hoek: l-i. Met( tomeloze inzet werd Dinteloord der druk gehouden, maar het nende doelpunt wilde er niet in werd zelfs nog om een strafschop schreeuwd (hands maar de lust (overigens van beide kanten) verde een achteraf wel terechte op. Oostkapelle - Veere Het venijn! in de staart van de streekderl Oostkapelle knokte voor diende gelijkmaker, maar sche! rechter Jan Maranus vond een tv tal situaties (hands) onvoldoei voor een strafschop, tot ongenoei van de met 1-2 achter staande thi club. Intussen liepen Buijs en 1 Baan van Oostkapelle (aan de an re kant werd Harrie Koster geboi een waarschuwing op en zelfs 20 nuten na de wedstrijd in de kanl noteerde de arbiter nog OostkaL le-invaller doelman Ad CoppoJ wegens commentaar op zijn leidfl Veere speelde een betere eej helft. Hans Zondervan maakte e een half uur 0-1 van. Oostkapi speelde na de rust sterk aanvallJ Veere moest het hebben van enij uitvallen. Haro Hazelaar mal verdiend gelijk na 25 minuten maar zeven minuten later scoil Martin Koppejan voor de verras| de 1-2. SEROOSKERKE - Elk jaar doet Serooskerke mee voor de titel. En ook ieder seizoen komt het net iets te kort om een kampioenschap te behalen. Zaterdag klom de Wal- cherse ploeg, door de 2-1 winst op SSC en het verlies van Hoek, we derom dicht tegen de eerste plaats aan en is leider De Zwerver tot op twee punten genaderd, maar de eindsprint zal waarschijnlijk te laat komen. Met nog één wedstrijd te gaan is er weinig hoop voor Serooskerke. Toch wil Serooskerke-trainer Jan Meul- meester de strijdbijl niet naast zich neerleggen. Volgende week moet Serooskerke immers nog naar Hoek: „We kunnen niets cadeau doen", stelde Meulmeester na de 2-1 winst op SSC uit Sprang-Capelle. „Bij winst is er nog een theoretische kans dat we gelijk komen, maar we zullen net iets te kort komen, vrees ik. Vorige week hebben we het tegen De Zwerver laten zitten (0-0, red.)", aldus Jan Meulmeester, die zater dag ook geconfronteerd werd met de degradatie van zijn toekomstige ploeg Kloetinge. „Dat is natuurlijk heel onplezierig, maar gedane zaken nemen geen keer. Met 14 punten wa ren ze toch te zwak. Volgend seizoen gaan we opnieuw beginnen", stelde Meulmeester nuchter vast. Het laatste thuisduel van kerke kende in de beginfase! rommelige start. Na tien mini moest SSC al twee wisselspelef zetten. Een SSC-speler kwaï een val ongelukkig terecht enn naar het ziekenhuis worden I voerd. Daar werd een sleutel! breuk geconstateerd. In deze fase van de strijd bracht Riemens zijn ploeg op voorspi Johan van de Have legde di mooi terug voor de voeten van Riemens, die ineens uithaalde In de tweede helft kwamen er volop kansen voor Seroosk maar ook in de laatste thuis strijd lukte het niet deze kans verzilveren. Alleen Bert Riemens wist het d vinden na een prima aanval v ne Geschiere, 2-0. Dat doelpun overigens nogerg belangrijk, o tien minuten voor tijd SSC vis strafschop de marge verkleind! Serooskerke - SSC'55 2-1 <1-0). 13. f- Riemens; 65. 2-0 Bert Riemens; Frank Paaijens. Scheidsrechter:S| uit Wagenberg. Toeschouwers: AZW - Nieuw-Lekkerland 10-2) 1 Wim de Haan 0-1; 10. Tinus StaifJi Jan Boelen 0-3; 58. Nico Bouwmanlfi Wim de Haan 1-4; 89. Jan i Scheidsrechter: P. M. Nefs uit Bergl Zoom. Toeschouwers: 100. Bij-mi den: boekingen voor Jan van Drol VLISSINGEN - De beslissingen in de eerste klas van de Zeeuwse za terdagcompetitie zijn gevallen en daardoor vielen er op de laatste competitiedag nog vreemde resul taten te noteren. Het gepromoveerde GPC werd thuis met 1-5 door Apollo geklopt en s- Heer Arendskerke liet zich thuis verrassen door Dauwendaele (1-3) en het gedegradeerde Wissenkerke kwam nog aan de derde winstpartij, tegen mede-degradant SKNWK: 5-2 Duiveland-Rillandia 3-5 - Toen het even op tempo moest na de rust werd Duiveland prompt overspeeld. Richard Lambertus had de score ge opend (0-1) en via Jacco de Jonge kwam de ruststand op 1-1. De Jonge schoot zijn ploeg na rust zelfs naar 2-1, maar toen zette de kampioen de zaken even recht. Kees Clement (2- 2), Jaap van Gorssel (2-3) en tenslot te twee treffers van Edwin in de Weij brachten de kampioenen in veilig heid: 2-5. Jacco de Jonge maakte er nog 3-5 van. Wissenkerke-SKNWK 5-2 - Einde lijk weer eens succes voor Wissen kerke. Mogelijk geeft dat moed voor volgend seizoen. Marcel Slootma- ker, Marcel van Hekken en Peter van Stel zorgden voor een 3-0 rust stand. Na de rust verslapte het even en kwam SKNWK door Adrie Mat- thijsse en Andre Goedegebure op 3-2. Marcel van Hekken en Daaf van der Maas maakten het karwei af: 5-2. s-Heer Arendskerke-Dauwendaele 1-3 - Een teleurstellende wedstrijd van de thuisclub. Dauwendaele was de betere ploeg en kwam door Eric Fransen bij rust al op 0-2. Roedi Weststrate zorgde twaalf minuten na rust wel voor 1-2, maar Theo Tan- ge maakte aan alle onzekerheid een einde: 1-3. GPC-APOLLO 1-5 - De Vlissingers werden verrast door een veel ge vaarlijker Apollo, dat al snel door Nico Iversen (2x) en Peter Braam uitliep naar 0-3. De ruststand^ door Leon Roelse op 1-3, mal thuisclub miste ook na de i veel kansen. Apollo liep uitnaai verdiende 1-5 door Iversen en J| Braam. Krabbendijke-Heinkenszand I Een ongevaarlijk Heinkeni had weinig in te brengen in I bendijke. Gerard Godeschalkfj nus Schouten brachten de I stand op 2-0 en met regelmaat! die voorsprong na rust uitgebf tot 4-0 door Giel Houtekamer e| rard Godeschalk. VCK-Colijnsplaatse Boys 1--J vijf minuten verraste Wim Sier! al de trage VCK-verdedigingj Later speelde de thuisclub I mee. Arjen Boschra zorgde ooi een 1-1 ruststand, maar de al faalde in de tweede helft, Dal profiteerden de bezoekers via| de Looff (1-2) en die voorsproni nog gemakkelijk vastgehoudel VLISSINGEN - Normaal gesproken wordt Nieuwland volgende week thuis tegen Klundert kampioen van de vierde klas van het landelijk za terdagvoetbal. Na de 0-4 winst bij het gedegradeer de Wolfaartsdijk hebben de leiders nog maar een punt nodig, on geacht het resultaat van een weer winnende SPS: 2-0 tegen Mevo. Wolfaartsdijk-Nieuwland 0-4 Nieuwland beheerste de gehele wed strijd. Na vijf minuten al profiteerde Hugo Crucq van een verkeerde te rugspeelbal: 0-1. De obsessie van Crucq echter bij strafschoppen duurt voort, want in Wolphaartsdijk miste hij ook weer. Met twee treffers van Wim Dieleman kwam de rust stand op 0-3. Nieuwland deed het kalm aan na de hervatting en kwam nog verdiend op 0-4, weer door Die leman. SPS-Mevo 2-0 - In het veld was de Schouwse ploeg zeker niet minder, maar de ploeg kan geen vuist ma ken. SPS had dan ook meer en bete re kansen en kwam voor rust door Rene van Vossen op 1-0. Gezien het aantal kansen - ook na rust - kwam de uitslag verdiend op 2-0 in de 65e minuut door Dick Uijl. DFS-Middelburg 2-1 - De thuisclub mocht niet mopperen met de tref fers. Arjan Mondeel viel in een klu wen van spelers en moest de bal los laten. Daarvan profiteerde Simon Hart: 1-0. Middelburg had een veld- overwicht, maar kreeg weinig kan sen. Een minuut na de rust verslik ten de Middelburgers zich in een verre uittrap en scoorde Marco Jon ker al 2-0. Eric Malcorops kopte en kele minuten later de spanning te rug (2-1), maar ondanks een grote dosis inzet, een veldoverwicht, kwam er geen gelijkmaker en hield DFS zelfs nog de mooiste kansen. Meeuwen-Kogelvangers 1-1 - Hoe wel er niets meer op het spel stond was het toch een pittige pot voetbal. Jan Knook trof van afstand de Meeuwen-paal en aan de andere kant had Meeuwen pech met een kopbal van Rinus Wijkhuis tegen de lat. Rust 0-0. Meeuwen kwam na rust op 1-0 door Theo Francke, na een indirecte vrije trap vlak bij het doel. Een kwartier voor tijd speelde Ad Lous wat ongelukkig terug en moest de plotseling vrijkomende Jo han Kreeft gestuit worden. Het le verde een strafschop op, die werd benut door Jan Knook en mei 1 waren beide ploegen tevreuei Wemeldinge-SSV 3-2 - De ttiuT speelde sterk aanvallend en I bij rust al op 2-0. Eerst koptei de Vos raak en Johnny Stroo tekende voor de 2e. SSV speef de rust beter. Jack Wijnanasi de 2-1 en in de 20e minuut wei 2-2 door een strafschop Bom. Wemeldinge schrok to| nieuw wakker, begon weer sn feller te spelen en pakte nog r via Johnny Timmerman: U-1 Klundert-NOAD'67 3-1 - verdedigend spelend N0AD«| de slotminuten nog naar K| diende nederlaag gespeeld van Drimmelen zorgde na /o| ten voor 1-0 en twee rninut0! profiteerde de opkomen®! Zuidweg van een aarzeling- 1 stand leek lang stand te hou i danks een veel sterker eni Klundert. NOAD was voortui in de verdediging, raakte vee V in paniek (wilde trapped hield vol tot drie minuten v Toen werd het 2-1 door Pauj Reijt en twee minuten latere V 3-1 door Martin de Ruijter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 12