PZC Marco Dieleman (14): aanvallen Hulster Ambacht een tennisclub voor iedereen Eikenhof organiseert Eerste Koewacht Open sport RUITERVERENIGING SLUIT COMPETITIE SCHAAKTALENT ZOEKT HET AVONTUUR Volleyballers) Scheldesportl hopen op eet klein wonder iVRIJDAG 14 APRIL 1989 AXEL - Het Zeeuws indoorruiterseizoen wordt morgen, zater dag, in manege De Magrette afgesloten met de finale om de Graeve Jan dressuurtrofee. Een trofee genoemd naar de gelijk namige vereniging. Graeve Jan opende ook zes maanden gele den het seizoen en nam vervolgens een groot deel (9 van de 25) van de wedstrijden voor zijn rekening. Extra beloning MARGARINE-CLUB VIERT JUBILEUM Margarine-club TENNISTOERNOOI HOOGTEPUNT SEIZOEN Organisatie Stroomversnelling Moet winnen Verkrampt spel Graeve Jan blijft aan weg timmeren Graeve Jan-voorzitter Fred. Schuurhuis reikt opnieuw een prijs uit. In totaal kwamen dan ook ruim negen honderd combinaties in de ring van de Axelse manege. Voorzitter Fred Schuurhuis, die nu ruim een jaar gele den het roer van zijn voorganger Willy de Groote overnam, is al aardig bedre ven in het uitreiken van bekers en ro zetten. Iets nieuws voor de aktieve preases is het uitreiken van de gouden legpenning voor de eindoverwinnaar bij de paarden. Aan een prognose over wie de eer te beurt valt om dit waardevolle 18-ka- raats gouden kleinnood in ontvangst te nemen, durven Schuurhuis en zijn medebestuursleden zich niet te wa gen. „Het verleden heeft al meerdere malen bewezen dat bij dressuurwed- strijden een prognose maken bijzon der moeilijk is. Tijdens de laatste wed strijd wordt de uitgesproken favoriet soms verwezen naar de rangen van de kanslozen. Uit het niets verschijnt soms de eindoverwinnaar", zegt Schuurhuis. Tot de favorieten behoort ongetwijfeld Zeeuws kampioen Eppo Roovers, die met Adron onder het zadel in de klasse Zwaar met vier punten de leiding heeft. Een van de gedoodverfde win naars is ook Anneriet Burm met haar paard Caspar. Deze Hulster combina tie gaat de laatste wedstrijd met twee overwinningen en een tweede plaats van start. Heel wat gemakkelijker voorspel baar is wie de hoogste eer, met als ex tra beloning een pony-deken, bij de pony's voor zich gaat opeisen. Zeeuws kampioene Nicole Slabbekoorn met haar Siri gaat hier in de klasse Zwaar met het maximaal aantal punten aan de leiding. Schuurhuis: „Voor Nicole is het haar laatste indoorwedstrijd bij de pony's. Ze wordt 18 jaar en dit betekend voor haar het einde van de ponysport. Zij zal hierdoor ongetwijfeld extra ge brand zijn op een afscheid met een overwinning van een van de sterkst be zette dressuurcompetities in de pro vincie. Hoewel ze de hete adem van Ca- rola Melis met Vaillante uit de klasse Midden en van Sylvia Walraven met Valentijn uit de klasse Licht in haar nek voelt, zal er mijn inziens toch een klein wondertje moeten gebeuren wil len deze beide combinaties haar nog van de eerste plaats verdringen. Nicole beschikt over een grote dosis wed strijdervaring en heeft al vele malen, zoals op de nationale kampioenschap pen, haar proeven onder druk afge legd. Iets wat duidelijk in haar voor deel spreekt en waardoor zij ook als uitgesproken favoriet van start gaat." Niet alleen kwaliteit is gedurende deze competitie, die uit vier wedstrijden be staat, maar ook de kwantiteit bepaal de het succes van deze competitie. Iets waarvoor het bestuur - buiten Fred Schuurhuis bestaande uit secretaris Piet Kosters, penningmeester Adrie van der Velde, wedstrijdsecretaris Thea Veldman en de leden Don Erke- lens en Ferry en Luc Freyzer - van deze aktieve Axelse ruitersport vereniging wel een verklaring voor hebben. Fred Schuurhuis: „Dit is het succes van een vereniging die de laatste ja ren een hele fijne sfeer ademt. Als voorzitter voel ik me dan ook een ge lukkig man. Omdat er op alle plaatsen in het bestuur mensen zitten die voor hun taak berekend zijn en, evenals een groot aantal leden, steeds bezig zijn om de club de hoogte in te stuwen kan je dit allemaal verwezenlijken." Een tweede punt en zeker niet minder belangrijk is volgens het Graeve Jan bestuur de manege waarin zij hun do micilie hebben gevonden. Penning meester Adrie van der Velde, negen jaar geleden een van de oprichters van de club, hierover: „Een bak met derge lijke afmetingen als in 'De Magrette' tref je nergens in Zeeland. Je kunt hier binnen losrijden, dus ben je niet afhan kelijk van het weer en dat trekt de rui ters aan. Vandaar steeds het groot aantal deelnemers tijdens de dres- suurweds trij den „Deze manege heeft ook een gunstige invloed op de toeloop van nieuwe le den", vult Schuurhuis zijn schatbe waarder aan. „Er komen hier nogal wat recreatieruiters. Doordat deze ma nege ons thuishonk is, organiseren we voor deze mensen wedstrijdjes. Dit blijkt erg stimulerend te werken, want menigeen sluit zich na verloop van tijd zich aan bij onze vereniging. Mede daardoor is ons ledental, dit in tegen stelling tot de meeste andere vereni gingen, het afgelopen jaar flink geste gen." Hoewel Graeve Jan zeker met tevre denheid op het afgelopen seizoen kan terugkijken, is het bestuur beslist nog niet tevreden. Zo zullen volgend sei zoen de wedstrijden, zoals nu zaterdag ook al het geval is, om 9.00 uur van start gaan. Schuurhuis: „Door het groot aantal combinaties dat je moet verwerken, kwam het nogal eens voor dat mensen zich moesten haasten om de laatste boot te halen. Dat is niet leuk en daar willen we door deze maat regel verbetering in brengen." Een ander aandachtspunt van het be stuur zijn de springruiters. „In tegen stelling tot de dressuurwedstrijden is hier de belangstelling iets afgeno men", steld Fred Schuurhuis. „Daar willen we verandering in brengen. Iets dat we beslist niet willen bereiken door belangrijke geldprijzen ter be schikking te stellen. Wij vinden het erg prijzenswaardig dat een aantal vereni gingen op deze wijze een aantal toprui- ters naar hun wedstrijden weet te trek ken, maar wij richten ons duidelijk op de basis. In voorgaande jaren kwamen hier nogal wat Belgische ruiters aan de start en die hebben we nu gemist. Door persoonlijke benadering willen we die weer voor onze wedstrijden interesse ren en hopen zodoende ook hier weer de stijgende lijn te pakken te krijgen." Ook aan het tienjarig bestaan wil het Graeve Jan bestuur het aanstaande seizoen extra aandacht besteden. Waardoor de ruiters zich verzekerd we ten van een intressant indoorseizoen 1989/1990 in de Axelse manege 'De Ma grette'. Het huidige bestuur van Tennisclub 'Hulster Ambacht': A. Hartman (voorzitter)L. d'Hooghe (secretaris), H. van de Klooster (penningmeester)R. Renique (technische commissie), G. de Moor (jeugdcommissie), H. Dujardin (barcommis- sie), C. van Tiggelen (jeugdcommissie)L. van der Wiele ledenadministratieG. Totté (baancommissie) ontbreekt op deze foto. HULST - Dit jaar herdenkt tennisver eniging 'Hulster Ambacht' uit Hulst het feit dat ze op 22 maart 1939 is opge richt. Op die dag riepen een aantal middenstanders de 'margarineclub' in het leven, als tegenhanger van de in dezelfde plaats aanwezige 'boter- club'. Kort na de oprichtingsdatum telde 'Hulster Ambacht' 32 leden. Nu, vijftig jaar later, is dat aantal ge groeid tot 650, waardoor de Hulstse vereniging tot een van de grootste sportverenigingen uit deze streek ge rekend mag worden. Ongeveer een jaar geleden begon een groepje leden van 'Hulster Ambacht' aan de voorbereidingen van het jubi leumjaar. Het groepje, bestaande uit de huidige voorzitter Anton Hartman, oud-voorzitter Walther Lauwereys en de leden van Jean Deruyck, Wil Siewe en Ger Leermaker, zette een vrij uitge breid en gevarieerd programma in el kaar. Het meeste werk zat in de tot standkoming van een jubileumboek en het speuren naar de adressen van de oud-leden. In het werk werd de com missie veelvuldig geconfronteerd met oude anekdotes, die al of niet bekend waren. Over het oprichtingsjaar weet Walther Lauwereys het volgende te vertellen: „Destijds was er al een ten nisclub in Hulst, maar het was daar vrijwel onmogelijk om door de ballota gecommissie te komen. Vele Hulstena ren werden dan ook geweigerd om lid te worden en dit was wel de grootste reden om een tweede vereniging in on ze stad op te richten. De in die tijd als huisarts werkzame dokter Caspari, die ook geweigerd was, stelde voor om de club 'Hulster Ambacht' te noemen, met de nadruk op ambacht, een club voor iedereen." Met de komst van Hul ster Ambacht was het niet zo dat er geen sprake meer was van elitegroep jes binnen de vereniging. „Die waren er zeker," zegt Walther Lauwereys. „Er zat een flinke elitaire groep in het le denbestand en dat heeft nog geruime tijd geduurd. Toen ik in de loop van de vijftiger jaren lid werd, kon het vaak gebeuren dat je met gebogen hoofd stond te tennissen, omdat er nogal wat voorname mensen aanwezig waren." Louis Lockefeer was de eerste voor zitter van de 'margarine-club'. „De andere tennisvereniging werd de 'bo- terclub' genoemd," legt Lauwereys uit. „Overigens bestaat deze club nog steeds, al staan de activiteiten op een uiterst laag pitje." Tussen de boter- en margarineclub moet altijd een zekere rivaliteit be staan hebben. „Sommige boterleden hebben bij ons tenminste nooit willen tennissen," zegt Anton Hartman. „Hun niveau lag trouwens veel hoger. Naar onze mening wisten vele leden van Hulster Ambacht in het begin nauwelijks iets van de spelregels." De notulen uit een vergadering van 11 mei 1939 onderstrepen dit laatste: Tenslotte beveelt de voorzitter het boekje 'Hoe wordt men een goed ten nisser' aan'. „Later toen steeds meer boterleden naar onze vereniging over kwamen, ging het niveau flink om hoog." Het aantal leden bleef in de eer ste periode klein. „Op jaarvergaderin gen werd er soms medegedeeld dat er één lid bijgekomen was, terwijl er één zijn lidmaatschap had opgezegd." De echte groei zette zich pas in de tweede helft van de jaren zeventig in. Van 1974 tot 1979 groeide het aantal tennisen- thousiastelingen in Hulst van 250 naar 500. „Dit had verschillende oorzaken," weet Walther Lauwereys, die in die pe riode voorzitter was, „landelijk gezien nam tennis in populariteit toe. In Hulst werd er veel aan promotie op de scholen gedaan, er kwam een nieuw clubgebouw en ook twee verharde, verlichte banen." Sportief gezien behaalde Hulster Am bacht ook zijn hoogtepunten. Bekend ste voorbeeld uit deze tijd zijn de pres taties van Sandra Begijn, die tegen woordig haar tennisdomicilie in het Belgische Beveren heeft. In het verle den was Martha de Boy, al lid vanaf het oprichtingsj aar en nog steeds com petitie spelend, goed voor een aantal Zeeuwse kampioenschappen. Jean Loup Deltour heeft in de loop der tijd ook heel wat successen weten te beha len. Ooit was hij Zeeuws jeugdkam pioen en vorig jaar pakte hij de Zeeuw se titel bij de senioren. De viering van het jubileum is het he le jaar door. Hoogtepunten zijn onge twijfeld de receptie, die op zaterdag 29 april aanstaande gehouden zal worden, een internationaal weekend (eind juni) en de feestavond op 30 sep tember. Het bestuur hoopt op veel be langstelling tijdens de komende re ceptie. Wat betreft het geven van een attentie wil Anton Hartman kwijt: „Liever ontvangen wij een financiële bijdrage. Het totaalbedrag willen wij ten goede doen komen aan het rol- stoeltennis." KOEWACHT - Voor het eerst in het zevenjarig bestaan van de Koe- wachtse tennisvereniging 'De Ei kenhof zal van 31 juli tot en met 6 augustus de 'Koewacht Open' geor ganiseerd worden. Nadat de Ko ninklijke Nederlandse Lawn Ten nis Bond zijn goedkeuring heeft ge geven en de eerste Koewacht Open op de officiële toernooi-agenda is geplaatst, staat niets het organisa tie-comité in de weg om De Koe wacht Open tot een succes te ma ken. De toernooi-organisatie, bestaande uit A. Blaak, J. Boeckling en M. Fi scher, is al geruime tijd doende met de voorbereidingen. De benodigde sponsors werden aangeschreven en het organisatiecomité was blij ver rast door de respons. De financiële injectie van deze sponsors stelt de Koewachtse Tennisvereniging De Eikenhof in staat om een lang ge koesterde wens, de realisatie van een nieuwe lichtinstallatie, uit te voeren. Ook de renovatie van het clubge bouw, de herbouw van de kleedlo kaliteit en de aanleg van douche ruimten krijgen vaste vormen. Na dat een aanvraag tot financiering van een telefoonaansluiting door de Gemeente Axel niet werd gehono reerd, besloot de actieve tennisver eniging de aansluiting op het tele foonnet uit eigen midden te bekos tigen. Eikenhof-voorzitter Jo Kindt: „De eerste Koewacht Open moet voor onze vereniging het hoogtepunt van het zojuist gestartte seizoen '89-'90 worden. Wij hopen en ver wachten dat een groot aantal deel nemers uit Zeeuwsch-Vlaanderen en daarbuiten zal inschrijven voor dit toernooi. Voor onze vereniging is het Koewacht Open-toernooi een ideale gelegenheid, tennisliefheb- bers, deelnemers en belangstellen den, kennis te laten maken met ten nisvereniging De Eikenhof. Want net als zoveel sportverenigingen overal in het land ontkomen wij ook niet aan daling van het ledental. Door middel van een inmiddels ge- startte ledenwerfactie proberen wij de mensen warm te maken voor de tennissport en onze vereniging. De ze ledenwerfactie houdt in dat bij nieuwe leden geen inschrijfgeld in rekening gebracht zal worden. Wij hopen dat vooral de jeugd in de leef tijd 13-17 jaar de weg naar onze ac commodatie De Eikenhof zal weten te vinden". Naast de organisatie van een wer vingsmiddag om het jeugdledenbe stand te vergroten staat er voor de jeugdleden ook een stageweek ge pland op de evenementenkalender. Deze jeugdstageweek wordt ge houden in de week van 1 tot en met 5 mei aanstaande. Naar aanleiding van het succes van de vorig seizoen georganiseerde sta geweek voor seniorleden, organi seert tennisvereniging De Eikenhof dit jaar een tweetal stageweken. Het team van Eikenhof I, dat uit komt in de heren-dubbelcompetitie was het vorig seizoen erg succesvol. Na de degradatie in het seizoen '87 wist het team, bestaande uit Jo Kindt, Jo van Waesberghe, Jack Boekcling en Erik Martens de pro motie te bewerkstelligen. Het Openingstoernooi staat gepro grammeerd op zondag 16 april maar vanaf het moment dat op 1 april jl. op de banen van tennisver eniging De Eikenhof weer de eerste ballen geslagen werden, zijn de blikken van bestuur en leden van De Eikenhof vooral gericht op de Eerste Koewacht Open. Een toer nooi dat het begin van een lange traditie zal worden, want deze overtuiging leeft sterk bij de en thousiaste leden van De Eikenhof. TERNEUZEN - Het Terneuzense schaaktalent Marco Dieleman kiest al jaren voor een aanvallend concept. Een verdedigende ingestelde tegen stander is voor hem een uitdaging om des te aanvallender te spelen. De speelwijze van de 14-jarige Mavo scholier heeft zijn ontwikkeling bij het schaken niet in de weg gestaan. Zeeuws beste schaker bij de C-jeugd kan nu al een indrukwekkende erelijst voorleggen. In deze categorie werd hij onder meer vier keer achtereen Zeeuws kampioen. Hieraan toege voegd: twee keer Zeeuws kampioen snelschaken, zeven keer toernooiwinst op het Lensentoemooi in Axel en vorig jaar de eerste plaats in het ECI-toer nooi in Sas van Gent. Een van de mooi ste toernooien van Zeeland levert hem straks wellicht een startbewijs op met een sterke internationale bezetting. Voor het overige won Marco Dieleman spelenderwijs een aantal minder be kende toernooien. Bij zijn vereniging de Schaakclub Ter- neuzen staat hij nu al op de drempel om als vaste basisspeler van het eerste seniorenteam in competitie uit te ko men. „Ik heb al verschillende keren meegedaan. Ik zie het spelen tegen ou deren als een voordeel. Ze onderschat ten je vaak en je ziet ze denken: het is toch maar een jeugdspeler." Marco Dieleman begon op vijfjarige leeftijd al met schaken. De kleuter kon warempel nog niet eens lezen. De stel lingen uit het boek Timman vormden voor hem echter geen enkel probleem. Zijn vader, Tinus Dieleman, herinnert het zich nog als de dag van gisteren. „Mijn oudste zoon Johnny zat al op de schaakclub. Ik wilde ook iets van het schaken leren en probeerde via de Timman stellingen erachter te komen. Op een gegeven moment zat ik achter het schaakbord, toen Marco enkele stellingen uit het Timman boek in de praktijk bracht. Niet veel later gaf ik hem op als lid van de schaakclub Ter- neuzen. Drie weken later won Marco in Sluiskil zijn eerste beste toernooi bij de groep tot en met tien jaar." Het schaaktalent ontwikkelde zich snel. In 1981 behaalde Marco zijn pion-diploma en in 1984 had hij al een koningsdiploma op zak. Toen had de jeugdige Terneuzenaar al een voor sprong op zijn leeftijdsgenoten. Met zeven jaar behaalde Marco Dieleman zijn eerste Zeeuwse titel. Door zoveel mogelijk spelletjes schaak te spelen Marco Dieleman. en door de prima opvang bij zijn club geraakte alles in een stroomversnel ling. „Bij de schaakclub worden de besten vanaf twaalf jaar eruit gese lecteerd. Deze jongens en meisjes krij gen door het spelen van schaakpartij tjes tegen de senioren meer weer stand", vertelt Tinus Dieleman. De stap naar het hoogste senioren team (er zijn drie teams) is een kwestie van tijd geworden. Jan Ko Dees is zijn leermeester, terwijl schaakfreaken als Gosse Kamminga en Adrie Paauwe binnen de Terneuzense schaakclub met meer dan 100 leden al jaren het vertrouwde gezicht bepalen. Het is ook geen toeval dat de grootste con current van Dieleman op Zeeuws ni veau binnen zijn eigen vereniging zit: Petra Boonman. Zij krijgt persoonlijk les van Adrie Dubbeldam. Enkele jaren geleden deed Schaak club Terneuzen achteraf een prima zaak met het aantrekken van de Ne derlandse jeugdcoach Cor van Wij- gerden. Hij werd uitgenodigd om in 1986 een zevental trainingen in het Ri vierenhuis (schaakhome) in Terneu zen te verzorgen. Vanaf dat moment bleef de nationale coach Marco Diele man volgen en haalde hem dit seizoen bij de Nederlandse selectie voor de C- jeugd. „Ik heb ontzettend veel van Van Wijgerden opgestoken en zijn programma helemaal opgevolgd." De bekroning voor de schaakbelofte was het trainingskamp in Sint Mi- chiels-Gestel (nabij Eindhoven), waar Marco Dieleman als enige Zeeuwse jeugdspeler tussen de Nederlandse top aanwezig was. „We hebben daar gedu rende drie dagen zeven uur per dag training gehad. De groep kreeg sten cils met opgaven en er werd gewerkt met een bepaald thema. Zo moest eerst de stelling goed worden gezet voordat men ging aanvallen." De Paasvakantie wordt de laatste ja ren volledig 'opgeslokt' door het scha ken. Dan vinden namelijk doorgaans de Nederlandse kampioenschappen plaats. Dit jaar is het kampioenschap in Nijmegen voor Marco Dieleman niet naar volle tevredenheid verlo pen. „Ik had een slechte start en dan ben je eigenlijk al kansloos voor een goede klassering. Eén winstpartij op drie was te weinig om nog een voor aanstaande rol te spelen. In totaal worden er negen partijen afgewerkt. Later heb ik me wel kunnen herstel len." Marco Dieleman traint elke dag na het maken van zijn huiswerk een uur en speelt regelmatig toernooien of com petitie in het weekeinde. Hij gaat te werk met bepaalde systemen. „Een aanvallende schaker speelt vanuit de openingen met acht, negen zetten. Ik speel de laatste tijd twee systemen: met wit het Vierpaardenspel en met zwart het Franse systeem. In het scha ken zitten tal van variaties, maar je kunt niet zomaar overschakelen van de aanval naar de verdediging. Als je op winst staat, kan je altijd nog verlie zen. Op een hoger niveau geeft men een bijna gewonnen partij niet zomaar meer uit handen." Ook het naspelen van de partij be hoort tot een vaste ritueel van de Ter neuzense schaker. „Het analyseren van een partij hoort erbij vind ik. Er zijn spelers die daar een hekel aan heb ben. Of ik nu gewonnen of verloren heb, je leert er altijd van." Bij langdurige schaakpartijtjes gaat de Terneuzenaar regelmatig van zijn stoel af. „Ik ga vaak lopen, want enkele uren achtereen stilzitten dat is niks voor mij. Dan ga ik eens bij een ander bord kijken, alleen bij bepaalde situa ties kan je niet zomaar van je stoel af gaan." Marco Dieleman is leergierig en die prestatiedrang kan hem in de toe komst bij de senioren tot de Zeeuwse top brengen. „Marco moet nu nog mentaal rijpen, maar hij is nog maar veertien jaar", zegt Tinus Dieleman die door zijn zoons helemaal in het schaakmilieu is terecht gekomen. Nu Johnny (broer van Marco) het presta tieschaken heeft opgegeven, zijn alle ogen gericht op Marco. „Als je een maal zover komt, probeer je toch er alles uit te halen", meent Marco Diele man. Tinus Dieleman knikt gerust stellend. TERNEUZEN - Door een aantal onverwachte ontwikkelingen er nog een zeer kleine kans da| de volleyballers van Scheld! sport volgend seizoen toch nol in de derde divisie spelen, formatie van Theo Sarneelëi Eddy Koers speelt de laatste \tl ken onbevangen en bekroond! die speelwijze met overwinnij gen. Daardoor is Scheldespol plotseling nog in de race voor J| tiende plaats, die volgens dl promotie/degradatieregeling i het nieuwste Informatie Bulil tin van de Nederlandse volle] balbond recht geeft op het s len van promotie/degradatil wedstrijden, met als inzet eel plaats in de derde divisie. Er moet dan echter wel een kiel wonder gebeuren. De achtel stand van Scheldesport 1 TDK/Brevok 2, de huidige nor mer tien, bedraagt namelijk d punten. Met de wedstrijden! Sterre- Scheldesport en TdI Brevok 2- VC Goirle op de laatsj speeldag (zaterdag) op het j gramma, moet Scheldesport dl ruim winnen van De Sterree! mag TDK/Brevok 2 geen pul pakken tegen VC Goirle. M laatste ligt min of meer in de lil der verwachting, omdat y| Goirle nog in een felle strijd ve| wikkeld is om de tweede plaa die recht geeft op het spelen val promotie/degradatiewedstrij den, waarbij promotie naar d tweede divisie op het spel staal De grootste concurrent van v| Goirle: De Sterre. Deze ploeg ontvangt zaterdl om 17.45 uur (en niet zoals J bruikelijk is in Axel om 15.45uif Scheldesport, waarvan eerder! de competitie gemakkelijk wel gewonnen. Hoewel het teamzo| der ambities aan de competii begon, is er De Sterre in deze laf van de competitie vanzelfspij kend alles aan gelegen om o maal te presteren. In de wetenschap dat De Steil met 3-0 of 3-1 moet winnen, zil de meningen over de te aan I dag te leggen inzet bij Schell sport volgens Herman de Ru| ter verdeeld. Zal, om eens e voorbeeld te geven, Schelf sport in de derde set voluit s| len als de ploeg een reèle n lijkheid heeft om een 2-1 vod sprong te nemen? „We hebb| het er over gehad," geeft 1 Ruijter graag toe. „Dat is 1 moeilijk. Aan de ene kant del ik dat je in principe op wil moet spelen, maar aan de andl kant weet je dat er in BrabaJ ook uitslagen zijn, waar jee vraagteken bij kunt zettl Maar normaal gesproken is I Sterre natuurlijk gewoon sterk voor ons." Het staat voor Herman de Ril ter overigens wel vast dat Self desport een plaats in de derdel visie waard is. „We hebben vl de week zo maar eens zitten f len. We hebben wel een keerl zes, zeven in de derde set bijf 1-1 tussenstand op set-point I staan. Tegen Morres (14-8 vof sprong) en Van Tartwijk (14-1 geeft hij als voorbeeld, ,,kond| we het toch niet afmaken,, scheelt ons alles bij elkaar o veer de punten die we tekort I men. Verkrampt spel", noemt! als voornaamste oorzaak vl dat keer op keer falen in de sll fase van een set. „Sommige ml sen werden juist heel voorzil tig, de service ging een paar lil fout. Dat is dodelijk in dat sol situaties. Dat kun je niet onj straft blijven doen. Daar 1 bij dat we thuis bijna alle punj gepakt hebben. Tegen Ovl (twee weken geleden) hebben| uit voor het eerst met 3-2 g nen." Herman de Ruijter (28) is er j niet uit wat hij volgend seiaj gaat doen. Scheldesport, Sterre, Morres/Hulst: hij zoul geen enkele ploeg misstaanj Terneuzenaar overweegt i met volleyballen te stoppen. I verandert binnenkort van w| „en er is aan het eind van del mer gezinsuitbreiding op korf Ik was het afgelopen jaar vijfi gen in de week met volleyball zig. Ik moet misschien ook e? aan andere belangen denken I Herman de Ruijter vindt i Scheldesport in de derde thuishoort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 44