zc rfenis deed Michels as om in Leverkusen Sfinx' openbaar terechtgesteld :'p|i|||l||l|||p|l; weer in training Volleyballers op ongekend niveau Remy Mangnus bedenkt internationale stunt n sport 25 agenaar bekent doodsteken Feyenoord-speler Van Heumen stapt op Sluiskil wint in bekerstrijd van Goes: 3-2 Outsider speelt hoofdrol bij het NK schaken VRIJDAG 14 APRIL 1989 ERWACHTINGEN WAREN TE HOOG GESPANNEN rote plannen Opvolger NIEUWE ZEGE OP VS Van Hanegem EUROPESE GRENZEN OPEN LOPEN IN 1992 Sponsors Televisie Lerby Van Aerle Profs in VS jax houdt tweede •us achter hand MSTERDAM (GPD) Volgens Ajax-voorzitter Michael van Praag neemt Ajax pas con- ct op met Rinus Michels als de besprekingen met Leo Beenhakker stuklopen. Zowel eenhakker als Michels is kandidaat voor de functie van hoofdtrainer bij de Amsterdam- e club. et vertrek van Michels doorkruist ze plannen niet", aldus voorzitter ichael van Praag, overigens „vre- 1 lijk verrast" door de ontwikkelin- n in Leverkusen. „Langer wach- n dan 1 april konden we ons niet rmitteren. Pas als Beenhakker ze aanbieding naast zich neer zou <igen, gaan we met Michels rond de fel zitten. Eerder niet", ice-voorzitter André Kraan juicht 'et tweede tussentijdse vertrek van Tichels bij een club uit de Bundesli- i eerder brak hij voortijdig met iC Köln - in zoverre toe „dat het '-ze positie er iets gelukkiger op Laakt". Kraan: „Want we hebben er leereen serieuze kandidaat bij. Het u echter zeer onbillijk zijn om alle et Beenhakker gemaakte afspra ken nu te annuleren", aan geeft toe dat het bestuur de -jarige Michels „ietsjes hoger" op Je verlanglijst had staan. „In princi- maakte het ons niet zoveel uit wie hn de twee komt, maar de uitstra- g van Michels is dank zij het Euro- ees kampioenschap natuurlijk orra. Die man kan hier geen vaadmeer doen. Hij heeft bewezen iathij zo'n klus aan kan en is boven den vreselijk populair". 0 Beenhakker, die het bij Real Madrid wel gezien heeft, maakt met Aad de Mos en Johan Cruijff deel uit van het legertje 'verloren zonen' van de voormalige Ajax-voorzitter Ton Harmsen. Beenhakker werd in 1981 in de Watergraafsmeer, waar Cruijff zich met de technische gang van zaken ging bemoeien, het gat van de deur gewezen. Vervolgens vluchtte hij voor twee jaar naar Real Zaragoza, maakte met Volendam het meest curieuze seizoen uit zijn loopbaan mee en trad op 1 juli 1985 in dienst van de KNVB als interim-bondscoach. Toen Michels, die last had van hartklachten, terugkeerde als bondsmanager technische zaken, werkte Beenhakker in Zeist enige tijd uitstekend met hem samen. „Ik voel nog steeds een bepaalde binding met Ajax", merkte Been hakker (46), Rotterdammer en in de beginfase van zijn trainerscarrière actief bij Veendam, Cambuur, Go Ahead, Feyenoord (jeugd) en Ajax (idem), onlangs nog op. „Het was per slot van rekening de eerste club waar ik kennismaakte met topvoet bal. Die club heeft iets. Zoals Johan Cruijff bij Ajax werkte, dat lijkt me wel wat". Ajax zal het van de wensen van de nieuwe technisch directeur af laten hangen of er een mutaties in de tech nische staf aangebracht zullen wor den. Van alle in De Meer werkzame, bij de top-elftallen ingezette trai ners Kohn, Van Gaal, Hulshoff loopt het contract overigens nog een jaar door. Van Michels is bekend dat hij niets meer voelt voor het leiden van de trainingen en in de nadagen van zijn loopbaan alleen nog maar een bureaubaan ambieert. Bij Been hakker is het omgekeerde het geval. Kraan noemt het gerucht dat Mi chels graag Nol de Ruiter, met wie hij tijdens zijn dienstverband bij de KNVB en vooral in Westduitsland een uitstekende relatie opbouwde, naar Ajax zou willen halen als rech terhand en veldtrainer, een „india nenverhaal". Kraan: „De noodzaak van het aantrekken van een extra trainer is absoluut niet aanwezig. Zoiets zou trouwens, gezien de re cente prestaties van Ajax, ook onte recht zijn. Het is net zo'n indianen verhaal als het bericht dat we Been hakker en Michels samen naar Ajax zouden willen halen. Daar is abso luut geen sprake van. En als we het al zouden willen, is het financieel volstrekt onhaalbaar". EN HAAG/LEVERKUSEN (ANP/SID/DPA) - Als Ri- s Michels over enkele jaren van zijn pensioen geniet I hij met gemengde gevoelens terugdenken aan de ondsrepubliek Duitsland. In het land waar hij als ainer van de nationale ploeg successen vierde in 1974 mislukte hij twee maal als technisch verant- oordelijke man bij een club in de Bundesliga. Eerst 1. FC Köln, in 1983. Zes jaar later bij Leverkusen, aar hij plotseling besloot het maar voor gezien te uden. Hij sloop niet weg als een dief in de nacht, aar na onderling overleg met de clubleiding. aar Michels op 25 juni 1988 op de schouders van Gullit s. het Olympiastadion in München verliet na de Euro- se titel van Oranje, sloeg hij nog geen tien maanden iter de poorten van het Ulrich Haberland stadion in everkusen achter zich dicht. Definitief en ruim een larte vroeg, want zijn contract liep pas op 30 juni 1990 t Doorgaan met elkaar had geen enkele zin meer. Het erkklimaat was er niet meer naar. Dan moet je een eslissing nemen. Of ik naar Ajax ga? Daarover laat ik ie op dit moment niet uit. Eerst deze zaak eens rustig srwerken". ie 61-jarige Michels, die kampioenschappen behaalde iet Ajax en Barcelona, strandde op de te hoge ver achtingen in Noordrijn-Westfalen. Ruim een week na iranje's succes, meldde hij zich al in Leverkusen. De lissie van Michels was meteen een hachelijke. De aspi- ne-stad was nog dronken van geluk, omdat de favorie- :n aan de hand van de populaire Erich Ribbeek onver- acht de UEFA-beker hadden veroverd. Prolongatie n die bokaal en jacht op het landskampioenschap, t waren de eisen die aan Michels werden gesteld. „De ensen zijn verwend. Voor minder doen ze het niet. Ik 1 me niet verzetten tegen het verwachtingspatroon", i 'Rinoes' in juli, toen hij onder een warm zonnetje in enst trad. ij had grote plannen, wilde het samenraapsel van ve tten aanvallender dan ooit laten voetballen. 'On- "itsj eigenlijk, in de stijl van Oranje. Spoedig kwam kritiek. Cha, Tita, Lesniak, Buncol, Kastl. Grote na- en, weinig prestaties. Manager Michael Meier don- rdag: „Na drie wedstrijden heeft het begin van het nde zich eigenlijk al ingezet. Zijn krediet werd eeds kleiner. De verwachtingen waren na het winnen n de UEFA-beker gewoon te hoog gespannen. Het ijt me. Michels is een uitstekende trainer met uit- raling. Een buitengewoon man." Oostende woorden. Meier was degene die Michels joor een salaris van ongeveer 50.000 gulden per maand jkar de Bondsrepubliek haalde, waar hij bovendien in ndure auto mocht rijden en een luxe hotelkamer be- oonde. Meier toen: „Hij is de beste trainer die ik ooit ,eb gekend." De eerlijkheid dient te zeggen dat Meier ie enige van het bestuur was, die tot het einde achter ,jn oogappel bleef staan. ,e spelers deden dat niet. Spits Kastl rebelleerde toen j reserve was, doelman Vollborn liet de Duitse sensa- ekranten spellen, dat Michels het dure gezelschap niet eer kon motiveren. Alleen aanvoerder Rolff zocht het ratige presteren bij de spelers zelf. Hij nodigde Michels Bit voor een afscheidsetentje en zei: „Deze beslissing is een stap terug voor de vereniging. Het heeft niet alleen aan Michels gelegen." Toch: de uitschakeling in Europees verband door Bele- nenses, het matige aantal punten van 24 (uit 26) in de competitie, de ironie van de Amsterdammer Michels, die in Duitsland niet begrepen en als cynisch werd uit gelegd. Na weer een teleurstelling zei Michels eens: „We missen gewoon te veel kansen. Veel aanvallers bij ons verdienen dat predikaat hélemaal niet." Leverkusen gaat op zoek naar een opvolger. Jeugdtrai ner Gelsdorf krijgt eerst een kans. Hij mag proberen de nationale beker te winnen, maar het is de vraag of hij het seizoen afmaakt. Voor volgend seizoen circuleert een andere grote naam uit de trainerscaroussel: die van de Oostenrijker Ernst Happel, momenteel trainer bij Tirol in Oostenrijk. Berti Vogts geldt niet meer tot de kandidaten. Binnen een jaar heeft Rinus Michels ervaren dat in de voetbalsport vreugde en verdriet dicht bij elkaar liggen. De vraag blijft open: Komt Michels terug op de bank. Het is bekend dat zijn echtgenote zich liever definitief in Amsterdam vestigt. Als Michels en Ajax elkaar op korte termijn kunnen vinden zou hij zijn glanzende carriere op dezelfde plek waar hij begon ook kunnen afsluiten. Sombere tijden voor Rinus Michels, die voor de tweede keer in zijn loopbaan vroegtijdig vertrekt bij een Duitse werkgever. 0NN (GPD) Verscheidene se- ,euze Westduitse kranten probeer- -\n gisteren uit te leggen waarom inus Michels is mislukt bij Bayer verkusen. De Kölner Stadt An- 'ger schrijft: „Rinus Michels, on- l rs'heiden met titels en ordes, ge- et in de hele wereld het allerhoog- e aanzien. Alleen in Duitsland °rdt de voetballeraar als een etballende, zwakke leerling be- ndeld. Boulevardkranten laten fv straat over hem afstemmen, fans Je en hem uit, spelers vallen over hem heen. Wat Michels ervaart is niets anders dan een openbare te rechtstelling". De krant stelt verder dat de uiterst gecompliceerde, ondoorzichtige, overbemande bestuursstructuur bij de fabrieksploeg van Bayer een slangenkuil is. De General Anzei- ger: „Een sterke club had een aange slagen trainer ook voor de aanvallen in de pers beschermd. Bayer 04 Le verkusen had Michels echter al lang tot vrij wild verklaard". Een sleutelrol in de anti-Michels- campagne speelde, volgens de Duit se kranten, het massablad Bild dat sinds weken vrijwel dagelijks Mi chels bikkelhard heeft aangevallen. De redactie stelde een „rapport" op, waaruit blijkt dat Michels „blijft zit ten", hield straatinterviews, die moesten bewijzen dat 80 procent van de mensen vond dat hij weg moest, bleef hameren op zijn salaris en stelde dat de club in ieder geval 10.000 mark hotelkosten bespaarde als Michels de laan uit werd ge stuurd. r'HAAG "hen Haag F FfVoua -. i P KAAG (ANP) - De 17-jarige R.R. itv" 8 heeft bekend de 18-jari- yenoord-voetballer J. Senn van °P zondag 2 april te hebben gestoken. ee^ Politie van Den Haag don derdag bevestigd. R. meldde zich vori ge week vrijwillig bij de politie. Senn van Basel probeerde te bemiddelen bij een ruzie van twee meisjes voor de in gang van een discotheek aan de He rengracht in de hofstad. Er ontstond Edwin Benne, één van de uitblinkers aan Nederlandse kant, springt hoger dan het Amerikaanse blok. ORLANDO (ANP) - De Nederlandse volleybalselectie is er opnieuw in ge slaagd de Verenigde Staten op eigen bodem te laten struikelen. Dat de af getekende 3-0 zege van Phoenix geen toevalstreffer was, demonstreerden de Oranjehemden in het fonkelnieu we sportpaleis van Orlando in Flori da. Voor bijna vijfduizend toeschou wers wonnen de volgelingen van bondscoach Arie Selinger na een on gemeen boeiend, dik 2,5 uur durend spektakel met het kleinst mogelijke verschil: 3-2 (15-12, 14-16, 15-11, 13-15, 16-14). Van het begin had de krachtmeting een ongekend hoog niveau, met pak kende scenes en spektaculaire balwis selingen. Arie Selinger had de wed strijdvoorbereiding beperkt tot het la ten rondgaan van een kranteartikel waarin de Nederlandse equipe werd voorgesteld als een dozijn straatlan taarns met een hopelijk goede tand artsverzekering. De USA-formatie zou het parket namelijk betreden met „bloed in de ogen". Selinger na afloop: „Dit was inderdaad oorlog. Amerika liet geen middel onbe nut om het gedeukte prestige weer enigszins op te vijzelen. Verbaal ge weld tegen de scheidsrechter, opjui- nen van de toeschouwers, persoonlijke intimidatie van de tegenstander. We hebben moeten vechten voor elke bal. Dat is eigenlijk de grootste winst van vanavond." De leiding van de Nederlandse volley- balploeg heeft de Amerikaanse coach Doug Beal gepolst voor de opvolging van Arie Selinger. Beal was de grote man achter de opkomst van het Ame rikaanse mannenteam. Hij maakte de ploeg tot de beste van de wereld en leidde de VS naar Olympisch goud in 1984. VRIJDAG 14.40-15.00 BBC 2: Under Sail: zeilmagazine (Lome Leader). 16.20-16.55 Did 2: Pfiff: sportprogramma voor de jeugd. 17.00-17.25 BBC 2: Paarderennen: in Newbu ry. 17.15-18.45 BRT 2: Wielrennen: Grote Prijs van Bavikhoven. 18.30-18.55 Ned 2: Sport: met autosport (Tul penrally), een voorbeschouwing op de mara thon van Rotterdam, beelden van de play- off-basketbalwedstrijd Meppel-Den Bosch en doelpunten uit het verleden van de eerde re ontmoetingen tussen Ajax en Feyenoord. 19.00-21.00 SKY: Tennis: Davis Cup tennis (Oostenrijk-Zweden en Tsjechoslowakije- Westduitsland). 21.00-23.00 SKY: Amerikaans honkbal. 22.50-23.20 Did 2: Die Sport-Reportage: met o.a. Bundesligavoetbal (VfB Stuttgart-Bo- chum en Kaiserslautem-Bayer Urdingen). 22.50-23.45 BRT 2: Volleybal: samenvatting van de Bekerfinale vanuit Roeselare. 23.00-00.00 TV 5: Sports Loisirs. 23.00-00.00 SKY: Australische motorsport. 00.00-01.00 SKY: Tafeltennis: WK in Dort mund. ZWOLLE (GPD) Net als vorig sei zoen zal een hulptrainer PEC Zwolle moeten behouden voor de eredivisie. Elf maanden geleden slaagde Ben Hendriks als interim-opvolger van Co Adriaanse daar, via een blamerende opvoering (0-0) tegen Volendam, op het laatste nippertje in, nu is het de beurt aan Ype Hamming. Met instemming van het bestuur en de spelersgroep neemt Hamming de trai ning en de coaching over van Theo La- seroms, die volgend seizoen zal wor den opgevolgd door Theo de Jong. Ex- intemational Laseroms kijkt de rest van het seizoen over de schouder van Hamming mee en heeft het recht in te grijpen als hij dat nodig vindt. Gister middag na afloop van de training, die al werd geleid door Hamming, gingen de spelers en Laseroms schootvoetend akkoord met het compromis-voorstel van voorzitter De Groot. Als het aan Jacobs ligt, wordt Van Ha negem volgend seizoen niet aan de technische staf van Feyenoord toege voegd. De trainer van de Rotterdamse club heeft in een brief aan algemeen directeur Kraay zijn bezwaren tegen de komst van de 45-jarige oud-inter national uiteen gezet. Kraay, die drie weken geleden een in formeel onderhoud met Van Hanegem had, heeft over de eventuele benoe ming van de oud-Feyenoorder het laatste woord. Gezien het standpunt van Jacobs c.s. zal hij waarschijnlijk afzien van het aantrekken van de bij SLUISKIL - Degradant Sluiskil heeft donderdagavond laten zien zich nog te kunnen meten met de top van de derde klas. In het bekerduel, op het kruispunt van twee wegen (Sluiskil naar de derde klas, Goes naar de twee de klas) zegevierden de Zeeuws-Vla mingen met 3-2. Sluiskil had donderdagavond het ge luk dat het al na een kwartier op een comfortabele 2-0-voorsprong stond door doelpunten van Peter Zwart en Gerard Dellaert. Goes dicteerde daar na de wedstrijd, kreeg ook kansen, maar kwam in eerste instantie niet tot scoren. Vijf minuten na rust kwam Sluiskil via Dellaert zelfs op 3-0, maar door doelpunten van Ronnie Krijger en Romeo van Aerde kwam Goes te rug en was er plotseling weer volop spanning in de wedstrijd. Goes bleef drukken en Sluiskil gokte op de coun ter, maar in de stand kwam geen ver andering meer: 3-2. DEN BOSCH (GPD) - Gijs van Heumen heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond meegedeeld dat hij zijn contract als bondscoach van het Nederlands dameshockeyteam niet wenst te verlengen. De ver bintenis van de 36-jarige Bos schenaar, die in full-time dienst was, loopt tot en met het toer nooi om de Champions Trophy in september van dit jaar. GRAAUW - Het is weliswaar nog ver weg, maar Remy Mangnus is er nu al bijna dagelijks voor in de weer. De or ganisator van trimlopen, die soms op <een dag duizend atleten naar Graauw trekken, heeft weer een nieu we uitdaging. Hij wil in 1992 met een internationaal gezelschap van zo'n vijftig lopers een toemee maken door Europa. „We zijn van plan om in dat jaar de Europese grenzen open te lo pen", geeft Mangnus al iets van zijn ideeen prijs. Zonder enige schroom heeft hij inmid dels al enkele instanties benaderd. Zo ging er deze week een brief de deur uit naar het Europese parlement in Lu xemburg om de veelomvattende plan nen duidelijk te maken en bovendien is er over enkele weken al een onder houd met de burgemeester van Barce lona. „Het is de bedoeling", legt Mangnus uit, „dat we drie dagen voor de officiële opening van de Olympische Spelen in Barcelona aankomen. Daar over wil ik met de burgemeester en het stadsbestuur van gedachten wisselen. Want we gaan er, als het lukt, een ge weldige happening van maken." De Zeeuwse trimfanaat heeft in de we ken voor dat bezoek alles tot in kleine details overdacht. Hij schrijft bijvoor beeld aan het Europese parlement dat de groep van zo'n vijftig internationale lopers tien kilometer voor elke lands grens zal starten. „Daarna lopen ze bij wijze van spreken de grens open. Ik stel me voor dat daar een groot gezel schap van volgers en genodigden bij aanwezig zal zijn." Hij wil vooralsnog de grootste stunt die hij ooit heeft bedacht nog een beetje geheim houden. Het wachten is nu nog op de medewerking van het Eu ropese parlement, waarmee hij mon deling al contacten heeft gelegd. „Ze vonden het een prachtig idee, maar wilden eerst alles even op papier zien. We hebben deze week het officiële verzoek opgestuurd." Voor Remy Mangnus staat het echter al vast dat de toemee door zal gaan. Zijn vereniging, Sint Aloy, wordt er zij delings bij betrokken en zijn medewer kers hebben zich in principe al achter de plannen geschaard. „Het organisa- tie-eomite zal vooral bestaan uit mensen die al enkele jaren de Europa cup voor trimmers orgniseren. We gaan uit van drie man uit Duitsland, drie uit Frankrijk, uit Belgie, uit Lu xemburg en drie mensen van Sint Aloy. Maar voorlopig ben ik al als de president aangewezen." getrek en geduw, waarbij R. een vlees mes tevoorschijn haalde en Senn van Basel neerstak. Zijn bedoeling was om de voetballer op een afstand te hou den, maar hij onderschatte daarbij de kracht van de steek, aldus de politie. Het enthousiasme van Remy Mang nus gaat nog verder: „Deze Europese toernee wordt niet zo maar een trim- tocht. Nee, we gaan proberen om alle televisiestations uit de betrokken landen er warm voor te maken. Het moet een stunt worden, die overal aanslaat. We zullen daarom op 11 juni al een persconferentie houden in Lu xemburg, waarop onze plannen officieel bekend worden gemaakt." Wie de duizendpoot uit Graauw van dicht bij kent, zal het moeten beamen: wat Mangnus ook in zijn hoofd haalt, het gaat altijd door. „De start van de toernooi zal in Nederland zijn", zo heeft hij zelf al min of meer bepaald. „Maar over de plaats valt nog niets te zeggen. We gaan op zoek naar sponsors in alle landen. Stel bij voorbeeld dat ik een bedrijf vind, dat honderdduizend gulden geeft, dan gaan we daar van start." „Vanuit die plaats Nederland", ont hult hij verder, „trekken we langs twaalf aangesloten landen. Overal zul len we met onze groep de grens open lopen. En overal zal er in het land zelf ook een Europese loop worden georga niseerd. Ik verwacht dat er in totaal wel honderdduizend mensen aan mee doen. Totdat we uiteindelijk in Barce lona aankomen. Daar moet het festijn een hoogtepunt bereiken. Ik heb de burgemeester een onderhoud ge vraagd, om daarover nu al te praten." Het tekent de eenvoud van Mangnus dat hij aan dat gesprek nog geen grote publiciteit wil geven. „Ik rij et een dag FC Utrecht overbodig geworden Van Hanegem. Kraay kon woensdagavond niet reage ren op de stellingname van Jacobs. Hij zit voor spelerszaken in het buiten land. Sören Lerby mist de thuiswedstrijd van PSV tegen Roda, die zaterdag wordt gespeeld. Hij kreeg zondag te gen FC Twente de derde gele kaart, wat automatisch een schorsing voor een duel oplevert. Woensdag was de Deen nog van de partij in de met 5-2 gewonnen bekerontmoeting tegen FC Den Haag. De kuitblessure van Berry van Aerle, die woensdag tijdens de bekerwed strijd tegen FC Den Haag al na een kwartier uitviel, valt mee. De interna tional kan zaterdag gewoon meedoen in de competitiewedstrijd van PSV te gen Roda JC. Van Aerle, die een trap tegen de kuit kreeg, hoefde niet naar het ziekenhuis voor onderzoek. Hij is donderdag door de medische staf van PSV behandeld. Vrijdag hervat hij de training. Bestuursleden van de American Soc cer League (ASL) en de Western Soc cer League (WSL) hebben fusieplan nen aangekondigd. Ze willen, als voorbereiding op de wereldtitelstrijd van 1994 in eigen land, komen tot een groot opgezette, professionele voet balcompetitie. De Franse eerste divisieclub Racing Club de Paris zal, mits het deze compe titie niet degradeert, ook het volgende seizoen op het hoogste niveau uitko men. Dat maakte Jean Sadoul, de voorzitter van de profliga, donderdag in Parijs bekend. Wat er met de, voor namelijk peperdure, spelers gaat ge beuren, is nog onzeker. Alleen van de twee verdedigers Bossis (stopt) en Si- looy (naar Ajax) zijn de toekomstplan nen bekend. HILVERSUM (ANP) - Een volstrekte outsider speelt op koele wijze de hoofdrol in de nationale titelstrijd schaken. Albert Blees, de debutant met de laagste ELo-rating in het spe- lersveld, nam donderdag in Hilver sum alleen de leiding. De 27-jarige modale schaakprof vloer de in de vierde ronde de te ambitieuze Jeroen Piket. Voor Blees betekende dat zijn tweede overwinning in het toernooi. In feite zijn derde, want de hangpartij tegen Brenninkmeijer staat glad gewonnen. Als de winst een feit is, daarin komt de naar Amster dam verhuisde Tukker op de fraaie score van drie en een half uit vier, een vol punt meer dan de achtervolgers. De uitslagen van de op donderdag in Hil versum gespeelde partijen uit de vierde ronde van de nationale titelstrijd schaken zijn: Kuijf - Van der Wiel 0-1, Blees - Piket 1- 0, Cuijpers - Brenninkmeijer 1-0, Geipke - Langeweg 1/2-1/2, Nijboer - Van der Sterren 1/2-1/2, Vanheste - Douven 1-0. Stand: 1. Blees 2 1/2 1 afg., 2. Cuijpers, Van der Sterren, Vanheste 2 1/2, 5. Kuijf, Geipke, Langeweg 2. 8. Van der Wiel 1 1/2 1 afg., 9. Brenninkmeijer, Piket 1 1 afg., 11. Nijboer 1,12. Douven 1/2 1 afg. De partij tussen Blees en Piket had het vol gende verloop: wit: Blees, zwart: Piket 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 d7-d6, 3. Pbl-c3 g7- g6, 4. e2-e4 Lf8-g7, 5. Pgl-f3 0-0, 6. Lfl-e2 e7- e5, 7. 0-0 Pb8-a6, 8. b2-b3 e5xd4, 9. Pf3xd4 Tf8-e8, 10. 12-f3 c7-c6, 11. Lcl-b2 d6-d5, 12. e4xd5 c6xd5, 13. Ddl-d2 d5xc4, 14. Le2xc4 Lc8-e6, 15. Lc4xe6 Te8xe6, 16. Tal-dl Te6- d6,17. Dd2-f2 Pa6-c7,18. Kgl-hl Dd8-d7, 19. Lb2-a3 Td6-a6, 20. Pd4-b5 Dd7-c8,21. La3-e7 Pc7xb5, 22. Pc3xb5 Dc8-c6, 23. a2-a4 Pf6-e8, 24. Tfl-el Ta6-a5, 25. Le7-d8 Ta5xb5, 26. a4xb5 Dc6xb5,27. Df2-e2 Dc6xe2,28. Telxe2 Pe8-f6, 29. Tdl-d6 Lg7-f8. 30. Ld8-e7 Ta8-c8, 31. g2-g4 Tc8-e8, 32. Td6-d8 Te8xd8, 33. Le7xd8 Pf6-d7, 34. Ld8-e7 b7-b6, 35. Te2-d2 Pd7-c5, 36. Td2-d8 Pc5-e6, 37. Td8-a8 a7-a5, 38. Ta8-b8 zwart geeft op (1-0). van tevoren zelf in een busje naartoe. Wat me daar te wachten staat? Ik heb geen idee. Hij zal er zelf wel zijn, de bur gemeester, hoop ik en er zal ook wel een tolk zijn. Ik spreek namelijk zelf geen woord Spaans." „Het mag eigenlijk in dit stadium nog niet naar buiten komen", vindt hij wel iswaar. „We moeten tenslotte nog toe stemming krijgen van allerlei instan ties, maar zoiets groots kun je niet stil houden. Ik ben er nu al dag en nacht mee bezig." De eerste schatting is dat er in totaal een paar honderd man nodig zal zijn om de hele organisatie rond te krijgen. Daarnaast zal er tijdens de voorberei ding voortdurend contact moeten zijn met de medewerkers in de andere lan den. Financieel zal het hele gebeuren ongetwijfeld ook een grote zorgvuldig heid eisen. Voor een begroting van honderdduizenden guldens deinst Mangnus niet terug, maar dat zijn alle maal ruwe schattingen. Daags voor zijn vertrek naar Wenen, waar hij dit weekeinde met een groep van veertig lopers aan een marathon deelneemt, zijn de gedachten van de nijvere organisator al op 1992 gericht. „Ik hoop dat het allemaal rond zal ko men. Het Europa van 1992 zal natuur lijk volop in de publiciteit staan. Daar willen wij met onze toernee een beetje aan meewerken." trJ Paardesport Tampa, wereldbeker springen: openings wedstrijd Jachtspringconeours, tabel A, 1,55 meter: 1. Millar (Can) Big Ben 58,39, 2. Jenkins (VSt) Playback 60,98, 3. John Whi- taker (GBr) Milton 61,75, 4. Lenehan (VSt) Lenny 62,02,5. Carlsen (Can) Kahlua en Far- gis (VSt) MUI Pearl beiden 62,35, 7. Bourdy (Fra) Morgat 62,36, 8. Bost (Fra) Norton de Rhuys 64,24, 9. Peter Leone (VSt) Threes and Sevens 65,66, 10. Hansen (VSt) Zadok 66,37, 12. Lansink (Ned) Felix 67,10, 40. Voorn (Ned) Nugget 91,57. knockout-springen, tabel A, 1,50 meter: 1 Lenehan (VSt) Country, 2. Millar (Can) Win chester, 3. Ward (VSt) Activate en Gabathu- ler (Zwi) Grand Seigneur, 5. Voom (Ned) Goldika, Goldstein (VSt) Aristo, Kappler (VSt) Warrant en Deslauriers (Can) Asterix Schaken Barcelona, wereldbekertoernooi, twaalfde ronde: Spasski (Fra) - Nikoüc (Joe) 1/2-1/2, Illescas (Spa)- Vaganjan (Sov) 1-0, Kasparov (Sov) - Salov (Sov) 1-0, Joesoepov (Sov) - Speelman (Gbr> afg., Ribli (Hon) - Beljavski (Sov) 1-0, Seirawan (Vst) - Ljubojevic (Joe) 0-1, Kortsjnoj (Zwi) - Short (Gbr) 1/2-1/2, Hübner (Brd) - Hjartarsson (IJs) 1-0. Stand na twaalf ronden: 1. Ljubojevic 8 1/2 uit 12, 2. Short 8 uit 12, 3. Kasparov 7 1/2 uit 11, 4. Hübner 7 uit 11, 5. Kortsjnoj 6uit 11,6. Joesoepov 51/2 uit 11 en 1 afg.partij, 7. Spasski 5 1/2 uit 12, 8. Salov 5 uit 11 en 1 afg.partij, 9. Illescas 5 uit 12 en 1 afg.partij, 10. Seirawan. Ribli en Nikolic al len 5 uit 11,13. Hjartarsson 5 uit 12,14. Bel javski en Vaganjan beiden 4 1/2 uit 11, 16. Speelman4 uit 11 en 1 afg.partij, 17. Noguei- ras 3 uit 11. Wielrennen Remy Mangnus heeft een internatio nale stunt in gedachten. Ronde van Nedersaksen: vierde etappe: 1. Spruch (Pol) 153 km in 3 uur, 13 minuten en 21 seconden, 2. Aldag (BrD), 3. Mackowski (POl), 4. Lehnert (BrD), 5. Privara (Tsj), 6. Raich (Pol), 7. Rademakers (Ned), 8. Leh- mann (BrD), 9. Kovacs (Roe), 10. Krawczyk (Pol) allen zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Wolf (DDR) 12.56.23, 2. Spruch op 0.13, 3. Dittert (DDR) 0.15, 4. Bodyk (Pol) 0.27, 5. Lehnert 0.29, 6. Liese (DDR) 0.30, 7. Aldag 0.32, 8. Krawzcyk 0.32, 9. Meier (DDR) 0.33, 10. Lehmann 0.34

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 27