HEAO Vlissingen viert jubileum met popfestival Landgoed Zeelandia wordt wellicht hotel-restaurant weekenddiensten Vesting het Rondeel wordt voor 2 miljoen opgeknapt streek FEEST VRIJDAG 14 MEI PROMO 89 OPVOLGER WAVE '88 BIJ NOORDWELLE Horeca-stop (H) HONDA WSV 't Zand ho voor de 22ste keer de Zandmar Vlissingse Raad Kerken actief in conciliair proces wm DOMBURG MIDDELBURG 't ZAND Grieks specialiteitenrestaurant 1 JAAR s SHIRTS VRIJDAG 14 APRIL 1989 De Honda Accord Sedan is zonder twijfel een hele mooie auto. Dat zult u als u onze showroom bezoekt, meteen beamen. Maar de Accord is meer dan dat. U vindt de meest voor uitstrevende technieken - ontwikkeld in de Formule 1 racerij - terug in deze wagen. En om daarmee nader kennis te ken is een proefrit onvermijdelijk, nt alleen dan ervaart u hoe soepel de :ord stuurt, hoe stabiel u door de hten gaat en hoe snel de krachtige liter motor reageert. Kom daarom eens langs voor een uitgebreide proefrit. De Honda Accord kan uiteraard ook worden geleasd. Als u daarover meer wilt weten, vraag dan eens bij uw dealer naar de lease mogelijk heden. U bent van harte welkom. VLISSINGEN - Promo '89 is de naam van het popfestival dat donderdag 24 augustus wordt gehouden op het ter rein van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Het vermaarde Rhythm 'n Booze werd vorig jaar al ingeruild voor Wave '88, waarbij onvervalste rock 'n roll plaats moest maken voor funk en soul. Dit festival was een een dagsvlieg. De studentenvereniging van de HEAO heeft de draad opgepakt en het 10-jarig bestaan van de school aangegrepen om Vlissingen geen zo mer zonder popmuziek te bezorgen. De programmering van Promo '89 is nog niet rond. In de voorlopige plan ning wordt gesproken van Earthquake Roodie The Trembling Walls, Julya Loko, Soulsister en een niet nader aan geduide hoofdact. Volgens Ralph Jo- rissen, voorzitter van de studentenver eniging, wordt dat waarschijnlijk The Fortunes. Ook bestaat de kans dat de snel in populariteit stijgende Lois La ne naar de Scheldestad komt. Hij zegt echter nadrukkelijk dat deze namen allemaal nog onder voorbehoud zijn. Frans Meijer, producer van onder meer het Veronica-televisieprogram- ma Nederland Muziekland, wil zich na melijk ook met de organisatie van het evenement bemoeien. Vanwege zijn contacten in het muziekwereldje kun nen hierdoor misschien nog klinken- der namen naar Vlissingen worden ge haald. Promo '89 bestaat uit meer dan alleen optredende bands. Het moet een to taal festival worden dat met name ge richt is op studenten uit het hoger be roepsonderwijs. Jorissen wil Promo laat openen door een bekende Neder lander, liefst uit het zakenleven. Daar na zal een receptie volgen voor af gevaardigden van studentenvereni gingen van de 18 HEAO's elders in het land, oud-studenten, -docenten en an dere bij de school betrokken personen. Hierna (rond 17.30 uur) gaat het open luchtfestival van start. Op het terrein van de Hogeschool aan de Edisonweg wordt een podium van 12 meter lang en 7 meter breed ge plaatst. Hierop moeten bands spelen van zowel regionale als (inter)nationa- le allure. Vanwege de te verwachten decibels moet de laatste band in de open lucht om 24.00 uur de speakers dichtdraaien. In de HTS-kantine mag een uurtje langer worden doorgegaan. Verder zal het festival bestaan uit een discoshow, gepresenteerd door Linda de Mol of Pat Sharp, en een modeshow door enkele Vlissingse boetieks. De kosten van Promo '89 zijn begroot op 55.000 gulden. De HEAO neemt een deel hiervan voor haar rekening. Ver der is de studentenvereniging druk doende sponsors uit het bedrijfsleven aan te trekken. Van de Culturele Raad Vlissingen krijgen de organisatoren een waarderingssubsidie van 2.000 gulden. Ralph Jorissen vindt dat be drag rijkelijk laag. „Vlissingen wil zich profileren als studentenstad. Ze doet echter onvoldoende voor deze bevolkingsgroep. Naar het Straatfes tival gaat bijvoorbeeld twee ton en Promo '89 krijgt 2.000 gulden, terwijl het aantal studenten in Vlissingen nog steeds stijgt. Daarnaast zal het festival veel mensen van buiten de ge meente trekken". Klaas Overdam, functionaris van de Culturele Raad, vindt deze kritiek ont erecht. Hij is van oordeel dat niet meer geld kan worden verstrekt, omdat het Lezing geneesmiddelen - Tij dens een bijeenkomst vrijdag 21 april van het Natuurkundig Gezelschap in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg geeft prof dr H. Timmerman een lezing met als titel: 'Nieuwe geneesmiddelen: zoeken en vinden of ontwerpen en bevestigen Prof Timmerman is hoogleraar aan de Vrije Universiteit van Amsterdam, vakgroep farmacochemie. De lezing begint om 20.00 uur. programma nog niet rond is. „Wij ver strekken subsidies voor culturele eve nementen. Het is nog de vraag in hoe verre de acts cultureel zijn in de ogen van ons bestuur". Hij vindt ook dat Promo zich niet mag vergelijken met het Straatfestival. „Een nieuwe activi teit kan onmogelijk direct hetzelfde hoge niveau hebben. Het Straatfesti val vindt voor de negende keer plaats, maar is ooit met 30.000 gulden begon nen". Desondanks is Overdam blij met Pro mo '89. Hij hoopt zelfs dat het in de toe komst een volwaardige opvolger van Wave '88 wordt. De Culturele Raad zal zelf geen initiatief meer nemen tot een popfestival. Wave '88 was volgens Overdam een noodgreep na de ophef fing van Rhythm 'n Booze. „Met be paalde bands liepen al contracten voor 1988 toen de organisatoren er de brui aan gaven. De Culturele Raad heeft dat opgevangen door Wave '88 op poten te zetten". Voor een groot opge zet popfestival is in zijn ogen geen ruimte in Vlissingen. Daarom wil hij moderne muziek integreren in het Straatfestival. Het moet echter artis tiek interessant zijn en voor een brede groep toegankelijk. Mathilde Santing en Rufus voldoen aan die voorwaar den en treden deze zomer in het Arse naal op tijdens het Straatfestival. Ralph Jorissen wil diverse stromingen binnen Promo '89 aan bod laten ko men. Op de verschillende HBO-instel- lingen heersen volgens hem verschil lende muziekvoorkeuren. De voorzit ter van de studentenvereniging: „Leerlingen van de zeevaartschool gaan waarschijnlijk uit hun bol van rock 'n roll, terwijl HEAO'ers meer voorkeur hebben voor funk en soul". Het festival is ook toegankelijk voor niet-studenten. Dat was een eis van de Culturele Raad om voor een subsidie in aanmerking te komen. In de begro ting wordt uitgegaan van 2250 bezoe kers, maar Jorissen verwacht dit aan tal te overtreffen. NOORDWELLE - De eigenaar van het restaurant De Waag in Serooskerke (Sch), C. Simmers, heeft plannen van het landgoed Zeelandia in Noordwel- le een exclusief hotel-restaurant te maken. De plannen zijn gebaseerd op het huidige aanzien van het landgoed. Althans vanaf de weg zou dat hetzelf de blijven. Een verzoek om wijziging van het bestemmingsplan komt dins dag aan de orde in een vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning. Het plan is volgens Simmers nog in de 'onderzoeksfase'. Marktonderzoek moet bijvoorbeeld uitwijzen of hij op voldoende klandizie kan rekenen en de aankoop is nog niet rond. Pas als de Het landgoed Zeelandia in Noordwelle 15 en 16 april 1989 Alarmnummer: 01184-14444 Huisartsen Vlissingen - Za. 00.00-24.00 uur: A. J. Mijnlieff.N. Beetslaan 15, tel. 12525; zo. 00.00-24.00 uur: A. H. van Dijk, Koude- kerkseweg 52, tel. 13459. Visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen (zonder afspraak): 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Vr. 18.00-za. 24.00uur: A. 1. van Heusden, Bellinkplein 3, tel. 23011; zo. 00.00-24.00 uur: F. L. Berg- hauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen (zonder afspraak): 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zuid - Patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie onder Souburg, Nieuwland en Ar- nemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden - za. 00.00-24.00 uur: M. M. L. Pennings, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630; zo. 00.00-24.00 uur: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkerke, Se rooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk - za. 08.00-zo. 23.00 uur: M. J. M. E. Mol en W. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke - Patiënten van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noor- lander en Van der Male: vr. 18.00-zo. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Patiënten van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook Grijpskerke): vr. 18.00-ma. 08.00 uur: B. Bouwense, Val- kenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185- 2190. Tandarts M. Smallegange/R. Oosterhof, Ger- brandystraat 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. Spreekuur: za. en zo. 11.00-12.00 uur. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803. Visites aanvragen 08.00-09.00 uur. Kleine huisdieren: mevrouw Th. Drie- huis-van Haselen, Vlissingen, tel. 01184-66548. Consult alleen na telefo nische afspraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a, Oostkapel le, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Apotheken De waarnemingsdienst van de apo theek vangt aan vrijdag 17.30 uur en eindigt de vrijdagmorgen daaropvol gend. Middelburg - L. v. d. Boogert, Vrij landstraat 79, tel. 27471. Vlissingen - Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 61593. Wijkverpleging Te bereiken via tel. 01184-14444. Verloskundige Vlissingen - Vr. 18.00-ma. 08.00 uur: mevrouw De Gaay, tel. 71768. Middelburg - Vr. 18.00-ma. 24.00 uur: mevrouw Drijdijk, tel. 26045. definitieve besluiten zijn genomen, wenst Simmers toelichting te geven op de plannen. In het hoofdgebouw is een restaurant voorzien en een beperkt aantal hotel kamers. In een tweede fase zou volgens het hoofd ruimtelijke ordening S. Meerhof de schuur kunnen worden verbouwd tot hotel-accommodatie. Enkele jaren geleden heeft het ge meentebestuur een zogenoemde 'ho reca-stop' afgekondigd, die inhoudt dat verdere uitbreiding van de horeca niet gewenst is. Met de stop beoogde het gemeentebestuur vooral het aan tal discotheken en andere mogelijke lawaaimakers binnen de perken te houden, met name in Renesse. Vol gens ambtenaar Meerhof is de ten dens binnen de gemeente wel wat ver anderd en vindt niet iedereen het noodzakelijk meer dat de maatrege len voor Renesse hun beperkende in vloed hebben op wat er in de rest van de gemeente gebeurt. Voor de vestiging van een hotel-res taurant is een wijziging van het be stemmingsplan nodig, in die zin dat de agrarische een horeca-bestemming wordt. De leden van de commissie ruimtelijke orde adviseren dinsdag over het verzoek om wijziging. De ver gadering in het gemeentehuis begint om 19.30 uur. Op de agenda staan ver der twee verzoeken van particulieren de bestemmingsplannen Hogeweg en Haamstede Kom te wijzigen. NCVB De afdeling Domburg van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt woensdag 19 april in het plaatselijke ontmoetingscen trum Het Schuttershof de maandelijk se ledenvergadering. M. van Berge spreekt over het onderwerp 'natuurge neeswijzen'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Verkoping De gereformeerde vrouwenvereniging Persis houdt op zaterdag 22 april in de Middelburgse Klarenbeek-LTS een verkoping van onder meer kleding, bloemen en ge bak. De opbrengst is voor kerkelijke doeleinden zoals zending. De gerefor meerde jeugdvereniging verkoopt ar tikelen voor de actie 'Open deur'. Deze actie staat voor de verspreiding van bijbels achter het ijzeren gordijn. De verkoping begint 10.00 uur SGP-kiesvereniging Het SGP-kamerlid C. N. van Dis spreekt maandag voor de Middelburgse SGP- kiesvereniging Tot de wet en de getui genis over actuele ontwikkelingen in de politiek. Hij gaat ondermeer in op zijn werkbezoek aan de Verenigde Sta ten en op de Europese Gemeenschap en de komende Europese verkiezin gen. De bijeenkomst wordt gehouden in de bovenzaal Segeersstraatkerk en begint om 19.30 uur. NCVB De afdeling 't Zand van de NCVB houdt op woensdag 19 april een ledenvergadering in de Ontmoetings- kerk in 't Zand. De Middelburger H. Mandemaker geeft een lezing over Ca nada aangevuld met dia's. De bijeen komst begint om 17.45 uur. Het is zover WIJ BESTAAN Wij vieren dit samen met de muzikanten Lange Noordstr. 14 Middelburg Telefoon: 01180-26561 (120 zitplaatsen) v VLISSINGEN - De Raad vanK in Vlissingen houdt donderdf april een verslagavond in het l van het conciliair proces vantf tigheid, vrede en heelheid v schepping. De bijeenkomst berin 20.00 uur en vindt plaats in Het A Bonedijkstraat 163 in Vlissingen Aan de parochies, <wijk)gemeL groepen van de Vlissingse kerke zich met het conciliaire proces he beziggehouden, is gevraagd vers] doen van hun activiteiten. De be ling is deze verslagen te bundelt op 20 april te komen tot hetopst van een geloofsbrief van de vi^si kerken, die op pinksteren aan dek gangers kan worden aangeboden Tijdens de bijeenkomst zijn in de tekeningen te zien van leerlingen de St. Paulus-Mavo. Het Rondeel op de landtong tussen Koopmans- en Vissershaven. VLISSINGEN - Het oudste vesting werk in Vlissingen, het Rondeel op de landtong tussen de Koopmans- en Vis sershaven, krijgt nog dit jaar een for se opknapbeurt. Het college van bur gemeester en wethouders heeft de ge meenteraad voorgesteld voor dat doel geld beschikbaar te stellen. De kosten van het werk belopen min stens twee miljoen gulden. Ing W. A. Bochove, oud-directeur openbare werken van Vlissingen, ging althans februari vorig jaar van dat bedrag uit. De gemeente Vlissingen was al gerui me tijd van plan het Rondeel aan te pakken. Het monument uit 1308 dreig de, zoals raadslid C. J. van der Weele (rpcu) het noemde, een lelijke puist te worden tussen de nieuwbouw rond de Koopmans- en Vissershaven. De wil was aanwezig, maar het ontbrak tot voor kort aan geld. Voor dat nijpende probleem is een oplossing gevonden. Het college van b en w wil financiële middelen voor nog niet uitgevoerde plannen besteden aan de renovatie van het Rondeel, vertelde wethouder W. Wisse (openbare werken) donder dag. Vlissingen probeert ook nog wat centen los te weken bij de rijksdienst voor monumentenzorg. Het Rondeel is dringend toe aan een restauratie. De damwand die in 1929 rond het monument is geslagen, is op diverse plaatsen doorgeroest en ver toont verzakkingen. Het metselwerk boven die damwand bevindt zich bo vendien in een matige tot slechte staat. De stalen platen waaruit de damwand is opgebouwd, zijn ook niet lang genoeg. Zij reiken slechts tot vijf meter beneden Normaal Amsterdams Peil (NAP). Rijkswaterstaat wil de vaargeul naar de Koopmanshaven uitbaggeren tot die diepte. Als dat te dicht bij het Rondeel gebeurt, is de kans aanwezig dat de grond achter de muren van het monument in het wa- De gemeente Vlissingen behoeft zich over de financiering van de opknap beurt van het Keizersbolwerk niet druk te maken. Het rijk is eigenaar van dat monument. Over de renovatie van het Rondeel buigen zich volgende week drie raadscommissies: openbare werken maandag vanaf 19.30 uur, volkshuisvesting dinsdag en financiën woensdag, allebei vanaf 17.00 uur. Zij komen allemaal bijeen in het gemeen tehuis. MIDDELBURG De wandel vereniging 't Zand, onderafdeling de gelijknamige wijkverenigin Middelburg, houdt zaterdag 22 voor de 22e keer de Zandman, wandeltocht over afstanden van 15,25 en 40 km. Er kan zowel in gr verband als individueel worden genomen. De deelnemers aan del ste afstand starten 's morgens negen uur, de 25 km-lopers vertre om twaalf uur en de overige afs kunnen 's middags tussen halftw, twee uur vertrekken. Het startbui is gevestigd in het wijkgebouw De guide Baars aan de Baarsjesstrai Middelburg. ter wegzakt. Het baggerwerk is nodig om ook bij laag water scheepvaart mogelijk te maken. Het werk aan het Rondeel kan, ver klaarde projectleider F. W. J. van de Linde van Rijkswaterstaat, op korte termijn beginnen. De spullen voor de uitvoering van het karwei zijn nog aan wezig bij de Koopmanshaven. Als de klus komende tijd kan worden ge klaard, valt het, volgens Van de Linde, wat goedkoper uit. Storm kan in dat jaargetijde weinig roet in het eten gooien. Rijkswaterstaat neemt bij de werkzaamheden aan het Rondeel niet tegelijkertijd het Keizersbolwerk mee. Het Keizersbolwerk, de stenen kolos aan het begin van de Boulevard De Ruyter, staat er ook slecht voor. Een fundering ontbreekt. Zolang die er niet is, kan de vaargeul daar niet tot vijf meter min NAP worden uitgebaggerd. De muren van het Keizersbolwerk be vinden zich maar vier meter onder NAP. Rijkswaterstaat wil een funde ring aanbrengen, maar daarvoor is meer technisch onderzoek nodig dan verwacht. Van de Linde tilde daar niet zo zwaar, omdat andere technische hulpmiddelen moeten worden ge bruikt dan voor het Rondeel. Ervaar eens Formule 1-techniek. HERENMODE LANGE DELFT 11 MIDDELBURG TEL. 13891 Die exclusieve kwaliteit is verkrijgbaar in herenmodezaken van niveau. Afwijkende mouwlengtes zijn binnen 24 uur leverbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 22