PZC Vrijzinnige vereniging moet tegenwicht bieden Bridgedrive Lions Club Afscheid na 25 jaar in dienst van Valkenisse Vlissingen stopt weghalen vuile grond bij Maxalloys streek JUBILEUMVIERING IN VLISSINGEN GEMEENTESECRETARIS MEIJERS MET VUT A utomatisering BELEGGINGSMAATSCHAPPIJ WIL ZELF SANEREN Goeder trouw VRIJDAG 14 APRIL 1989 Jazzdemonstratie in Kruitmolenhal Tafeltennis voor bedrijven in Middelburg Interkerkelijk korenweekeinde Informatie-avond over Maisbaai Kennismaking nieuwe inwoners in Middelburg hield onderling solistenconcours Tentoonstelling tekeningen sport voor gehandicapte Barbershopkorcn zingen in Dombm Wt VLISSINGEN Vrijzinnigen hebben als speciale groepering binnen de Ne derlands hervormde kerk bestaans recht, ondanks de openheid van de moederkerk. Zij moeten, volgens ds J. B. van Bork van de jubilerende ver eniging van vrijzinnig hervormden in Vlissingen, tegenwicht bieden aan or thodoxe neigingen in de hervormde kerk. Zolang strenge Nederlands her vormden blijven bestaan, moeten de vrijzinnigen ook elkaar op blijven zoeken, meent Van Bork. De Vlissingse notaris J. C. Paap legde in 1914 de basis voor de vereniging van vrijzinnige hervormden in Vlissingen. „Je hoort van veel oud-Vlissingers: die vereniging is voor de elite, voor de ge goede burgerij, dat is allemaal geld", vertelt Van Bork. „Dat was zo. Veel im port zat er tussen. Niet vreemd. Zon der al te neerbuigend te willen doen: vrijzinnigen hebben altijd open ge staan voor een kritische benadering van het geloof. Dat trekt eerder ge schoolden aan". I. L. Dronkers is pas voorzitter van de Vlissingse vereni ging geworden. „Wij hebben de naam voor de hogergeschoolden te zijn, maar de laatste jaren speelt dat geen rol meer". Van Bork legt er sterk de nadruk op dat 'zijn' vrijzinnigen met opzet ervoor hebben gekozen binnen de Nederlands hervormde kerk te blijven. Dronkers spreekt in dat kader van een 'modali teit'. De gereformeerde bond, de ortho doxe tegenvoeter van vrijzinnige ver enigingen, heeft ook die status. De bei de stromingen hebben in sommige plaatsen zoveel aanhang dat ze de lo kale Nederlands hervormde kerk 'in handen' hebben. Retranchement, Aar denburg en Oostburg waren bijvoor beeld zo goed als vrijzinnig. Van Bork is als predikant begonnen in Retran chement. Vlissingen was in 1914 niet Burgerlijke stand MIDDELBURG Geboren: Bas, zv J. A. W. Luesken en M. E. Steenaard; Pietemella, dv W. Joosse en D. A. T. Kesselaar; Rochelle A. dv G. Franssen en E. J. F. Kamer ling. Ondertrouwd: P. F. Kutschenreuter, 24 jr. en I. Chr. Kuipers, 27 jr.; A. van Eist, 39 jr. en L. Slager, 39 jr.; J. W. van de Garde, 22 jr. en L. G. Dronkers, 19 jr.; R. van der Jagt, 24 jr. en M. P. A. Looij, 23 jr.; J. A. Los, 23 jr.; E. Over- eem, 20 jr.; V. P. M. van den Dries, 26 jr. en M. Adriaansen, 26 jr.; P. van Son, 45 jr. en J. Berwald, 28 jr.; M. Th. H. Mon- sees, 23 jr. en S. E. Franssen, 24 jr.; J. Lorier, 26 jr. en P. E. Filius, 27 jr.; A. van Huizen, 25 jr. en B. D. Esselman, 21 jr. Getrouwd: M. Blankenburgh, 22 jr. en L. M. Th. de Leur, 20 jr.; A. Dekker, 32 jr. en W. P. de Hamer, 19 jr.; C. S. van der Waal, 27 jr. en D. Biesheuvel, 23 jr.; M. Stroo, 26 jr. en N. L. Voom, 21 jr.; J. C. J. M. Mes, 29 jr. en N. Yamaki, 27 jr.; C. J. Meijler, 34 jr. en H. van den Boog, 33 jr. Overleden: M. den Decker, 86 jr. ev I. Tange; A. M. van der Weel, 79 jr. geh gew met L. Leijnse; J. Niewenhuijse, 93 jr. ev J. J. Crucq; A. de Visser, 57 jr. ev P. A. J. Tinbergen; P. M. de Witte, 85 jr. geh gew met P. Lampert; J. Rouwit, 61 jr. ev J. J. Snijders; J. Gideonse, 83 jr. ev J. Boone; J. van Peenen, 84 jr. geh gew met G. Alkema; J. J. van der Hiele, 73 jr. geh gew met P. Overweel; J. E. Coops, 81 jr.; T. P. de Smit, 75 jr. geh gew met E. J. P. Lauer; M. Strobos, 49 jr. ev B. H. C. van den Broek; J. M. Sin- ke, 84 jr. geh gew met G. J. van Dort. VLISSINGEN Geboren: Willem A. R. Naarden; Asma Alhajaji; Justin Vogel; Charlotte Vo gel; Alexander Bolier; Irma M. Wou ters; Chantal Kuzee; Rafaella Reinier- se; Guus van Spaandonk; Lukas Kla- mer; Tom Stroo; Tonny van der Knijff; Jasper de Smit; Albert W. Kuiper; Jim my Huijbrechts; Richard Wisse; Firgel J. A. Harhangi; Rudolf S. N. Wisse; Hendrik L. P. A. Lingier; Marissa Te- vel; Alexander R. A. van Mill; Comé Suurmond; Mijke A. de Bruijne; Ro nald M. de Hondt; Pieter J. van Duine; Maria Eijkelenboom; Linda Louwerse; Esmee Schuijt; Mevlut A. Demiralp; Johanna M. Vogel; Erik van Duijn; Maaike Smit; Hilda J. Wijkhuijs; Mi chael V. Kind; Daniël J. J. van't Wes- tende; Karel P. S. Arends; Sylvana C. M. Oostdijk; Xander D. K. van Doorn; Jeffrey 1.1. Ruiz. Getrouwd: F. Bleijenberg, 27 jr. en F. Arendse, 21 jr.; H. L. P. A. Lingier, 24 jr. en J. P. M. Dielemans, 24 jr.; H. Jabour, 28 jr. en J. A. Lijnema, 35 jr.; P. Sinke, 36 jr. en S. Wolterbeek, 29 jr.; E. A. Ste- ketee, 22 jr. enC. J. Warren, 18 jr.; J. H. Cieraad, 26 jr. en P. Meijers, 22 jr. Overleden: N. Hoek geb. Theune, 91 jr.; J. van den Berg, 83 jr.; G. J. J. Jan- sen, 52 jr.; J. F. van Wezel, 46 jr.; Chr. P. Schuilwerve geb. Jonckman, 71 jr.; H. van Zalen, 81 jr.; H. Verweij, 63 jr.; L. C. van Oosten, 81 jr.; E. J. Talmon geb. van Son, 95 jr.; J. T. Werkman, 38 jr.; D. Tom, 89 jr.; M. A. de Jonge geb. Smaar- dijk, 79 jr.; J. P. Goeseije, 82 jr.; J. Ma rijs, 71 jr.; Th. C. M. Verstegen, 56 jr.; J. W. Michielsen, 68 jr.; G. J. Hoebeke, 75 jr.; D. Vader, 66 jr.; A. M. de Cooker geb. van de Voorde, 95 jr. ARNEMUIDEN Geboren: Blasina H. M. van Belzen; Wouter M. Groenendijk; Nadine F. de Koeijer. Ondertrouwd: J. Hollebrandse, 22 jr. en J. de Nooijer, 19 jr.; B. van Belzen, 27 jr. en A. vn Belzen, 22 jr. Getrouwd: J. Oosterling, 23 jr. en J. E. Allaart, 22 jr.; C. van Belzen, 21 jr. en C. A. Janse, 21 jr.; W. P. M. Moerland, 23 jr. en K. de Nooijer, 20 jr. Overleden: J. Meulmeester, 88 jr. MARIEKERKE Geboren: Willem S. zv L. P. Corbijn en J. S. M. Wagenaar; Leo, zv J. A. de Grot en J. de Kam; Jans C. dv J. Maljaars en L. Minderhoud; Koen, zv A. de Visser en M. H. Willems; Pieter, zv J. Bouman en W. Provoost. Ondertrouwd: A. Willemse, 20 jr. en L. M. Sluijs, 19 jr.; J. J. Kodde, 24 jr. en J. Smaardijk, 24 jr. Getrouwd: L. J. van Zijderveld, 22 jr. en G. G. van weele, 19 jr. Overleden: A. Wisse, 48 jr. vrijzinnig. De Nederlands hervormde kerk wilde op verzoek geen vrijzinnige predikant benoemen, waarna de eigen vereniging in het leven werd geroepen; één jaar na de oprichting van de lande lijke organisatie van vrijzinnige her vormden. De vrijzinnigen namen het heft in ei gen handen, omdat zij ervan uitgingen zelfstandig sterker te staan. Zij huur den de Engelse kerk van de Engelse ge meente op de hoek verlengde Hobein- straat - Paul Krugerstraat. De Engelse gemeente ging in 1919 teloor en de in 1914 gebouwde kerk kwam in handen van de hervormde kerk. De vereniging van vrijzinnige hervormden bleef het achthoekige gebouw van de nieuwe ei genaar huren tot 1964. De kerk moest dat jaar wijken voor de bouw van het stadhuis, ,,'t Is ontzettend jammer dat die kerk is gesloopt voor een status symbool", stelt Van Bork vast. „Het gemeentehuis heeft overigens veel weg van een kerk, zeker met die to ren". De vereniging kerkt sinds 1964 in het oude woonhuis 'Ophir' aan de Bad huisstraat, tegenover de Leeuwen- trap. Notaris J. Verhagen heeft zich voor de aankoop van dat statige pand het vuur uit z'n sloffen gelopen. Om de kosten te drukken delen de vrijzinni gen de woning met de remonstrantse broederschap. De muziekschool maakt er ook gebruik van. Tot grote wasdom is de vrijzinnige ver eniging in de Scheldestad nooit geko men. De organisatie telde in 1953 onge veer 120 leden, heeft voorzitter Dron kers opgediept. De eerste eigen predi kant, N. van der Wall, is ook dat jaar aangesteld. Hij werkte voor de vrijzin nigen in Vlissingen en Goes en de re monstranten van de kring Midden- Zeeland. Het ledental beloopt nu 43. De gemiddelde leeftijd ligt op 73 jaar. Ondanks die weinig opwekkende cij fers vindt Dronkers de vereniging geen aflopende zaak. „Je kunt dat niet zeg gen. Om de veertien dagen houden wij een kerkdienst die door zo'n dertig mensen wordt bezocht. Dat is een rela tief hoge opkomst". Tussen die kerk gangers zitten ook remonstranten uit onder meer Vlissingen en Zeeuwsch- Vlaanderen. De remonstrantse broe derschap telt in dat gebied 25 leden. De daling van het ledental, de veran dering van het karakter van de Neder lands hervormde kerk, dat zouden op het eerste gezicht voldoende redenen kunnen zijn om de jubilerende vereni ging maar op te heffen. Dronkers en Van Bork voelen daar niet voor. „Op den duur zijn wij misschien overbo dig", stelt Dronkers, „maar wij hebben ook nog onze pastorale zorg. De oude re leden stellen dat zeer op prijs". De viering van het jubileum, vandaag vanaf 19.30 uur in 'Ophir', staat ook min of meer in het teken van de pasto rale zorg. De vereniging tracht geld bij elkaar te krijgen voor vernieuwing van de ringleiding voor slechthorenden. Dr G. H. Buijssen luistert vandaag de vie ring op met een lezing over 'De zin van Erasmus in zijn tijd'. Voor gepensio neerd predikant Van Bork staat de zin van een vrijzinnige vereniging vast. ,,'t Is misschien nuttig de 'kleine vrijzinni ge randverschijnselen' onder één noe mer te brengen, maar ook hiervoor geldt: de wens is de vader van de ge dachte". MIDDELBURG - Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Lions Club Walcheren hielden de ladies (partners van de leden) een bridgedrive. De ba ten kwamen ten goede aan de Stich ting Vogelopvang Walcheren (De Mik- ke). Inclusief de opbrengst van de bar en de loterij kwam het nettoresultaat uit op ruim 2200 gulden. Gezien de vo le zaal (zeventig paren) en het resul taat vraagt dit evenement om herha ling. De uitslag van de eerste drie paren in MIDDELBURG - De Middelburgse Turnvereniging (MTV) geeft zaterdag 22 april een jazzdemonstratie in sport hal De Kruitmolen in Middelburg. Naast MTV doen andere Zeeuwse turnverenigingen als Astro uit Sou burg en Deltasport uit Zierikzee mee aan de uitvoering. De semi-professio- nele Stichting Dans uit Goes besluit de avond. De jazzdemonstraties duren van 13.30 tot 16.00 en van 19.00 tot 22.30 uur. elke lijn: groep A: 1 Breedvelö-G nenboom, 2 Schute-Schultimr Luycx-Van Dam. Groep B: 1 hJ boom-Kolenbrander, 2 echtpaar mer, 3 de dames Sandberg-oiySj, Groep C: 1 Ambachtsheer-Kri de dames Alewijnse-Laroes, 3 paar De Jonge. Groep D: 1' Hart Krijger, 2 de dames Boer-Minet dames Akerboom-Van Zanten. E: 1 Gedrojc-mevrouw Terwissch de dames Mulder-De Bliek, 3 echt] De Rijcke. Groep F: l de da Bosch-Straks, 2 Van Geersber partner, 3 Verstraten-Opdorp. G: 1 de dames Visser, 2 echtpaar noldus, 3 de dames Beye-VanBan Gemeentesecretaris Meijers tijdens de afscheidsreceptie in gesprek met oud burgemeester Dregmans. De Engelse kerk in Vlissingen waarvan de vrijzinnige vereniging tot de afbraak - voor de bouw van het nieuwe stadhuis - in 1964 gebruik maakte, (foto gemeen te-archief Vlissingen KOUDEKERKE - De Koudekerke naar A. Meijers (60) heeft donderdag zijn 25-jarig jubileum als gemeentese cretaris gevierd en tevens afscheid genomen van de gemeente Valkenisse wegens het bereiken van de vut-leef- tijd. Tijdens een buitengewone raads vergadering in het verenigingsge bouw De Couburg overhandigde bur gemeester drs W. J. Plomp hem de ere penning van de gemeente. Meijers werd tijdens de toespraken geschetst als geen slechte baas voor het perso- MIDDELBURG In de eerste klas van de Walcherse Bedrijfs Tafelten nis Vereniging (WBTV) is Gieterij I dank zij een 7-3 winst op Provincie naast Van Dijck Petit op een gedeelde tweede plaats gekomen. Middelburg I haalde Amor met 10-0 onderuit en blijft vierde in de rangschikking. Meulenberg heeft de leiding in de der de klas overgenomen van Madi I. De drukkerijformatie komt door een 9-1 zege op Madi II net een puntje boven Madi I uit. Het eerste team van Madi boekte een 7-3 overwinning op TZS. Geschiere Wattel ging met 8-2 voor de bijl tegen Meppers. De stand, eerste klas: 1 PZEM 13-108,2 Van Dijck-Petit 12-76, 3 Gieterij I 13- 76, 4 Middelburg I 13-72, 5 CBBZ I 11- 52, 6 PNL 112-51, 7 Amor 13-40, 8 Pro vincie 13-25. Tweede klas: 1 Basco 13-105,2 Middel burg II 13-97, 3 PZC 13-80, 4 Admini stratiekantoor Lansu 13-77, 5 CBBZ II 13-43,6 Gieterij II13-42,7 PNL II13-38, 8 Havenschap 13-38. Derde klas: 1 Meulenberg 13-94,2 Madi I 13-93, 3 Hogeschool 13-77, 4 TZS 13- 72,5 Geschiere Wattel 13-67,6 Meppers 13-63, 7 Middelburg III13-28, 8 Madi II 13-26. Het wedstrijdprogramma voor woens dag 19 april: eerste klas: CBBZ I- Amor, Gieterij I-PNL I, PZEM-Van Dijck Petit, Provincie-Middelburg I; tweede klas: CBBZ II-Administratie- kantoor Lansu, Gieterij II-PNL II, Ha- venschap-Basco, PZC-Middelburg II; derde klas: Geschiere Wattel-TZS. neel en een goed adviseur voor het college van b en w. De scheidende gemeentesecretaris sprak tijdens zijn afscheid er zijn te leurstelling over uit dat hij tijdens zijn loopbaan het minst in aanraking is ge weest met zijn eigenlijke werkgever; de gemeenteraad. Meijers toonde daar overigens begrip voor. „De leden heb ben ander werk naast hun raadsar- beid. Ze moeten een boel informatie verwerken en vergaderingen bijwo nen". Anderzijds vond hij het jammer dat ze om tijd te winnen niet vaker de deskundigheid van het ambtelijk ap paraat hebben geraadpleegd. Meijers bekende de meeste moeite te hebben gehad met zijn gedwongen passiviteit tijdens het bijwonen van raadsvergaderingen. „Ik heb me vaak zowel zitten verkneukelen als ergeren. Raadslid - nu wethouder - Lampert lette daarom altijd op mijn gezicht. Sindsdien heb ik geprobeerd mezelf een pokerface aan te meten". A. van Vlaanderen, fractievoorzitter van het CDA, vertelde namens alle raadsleden dat hij de indruk had dat Meijers meer in het oor van de voorzittende burge meester fluisterde dan dat hij sprak tij dens de vergaderingen. Meijers vertrekt op het moment dat de automatisering van de secretarie voor de deur staat. Van Vlaanderen is bang dat straks minder personeel no dig zal zijn. „Volgens mij delen wij die mening", zei hij tegen de secretaris. GRIJPSKERKE - Het interkerkelijk koor Sameach in Grijpskerke houdt zaterdag en zondag een korenweekein de. Aan dit weekeinde doen mee de ko ren Or Tamim uit Terneuzen, Shaloom uit Arnemuiden en het Jongerenkoor uit Vlissingen. Zaterdag zingen de ge zamenlijke koren in Walcherse bejaar denhuizen en de avond wordt in Grijpskerke gevuld met spel en zang. Zondag werken de koren mee aan de gezamenlijke kerkdiensten om 9.00 en 10.30 uur in de gereformeerde kerk in Grijpskerke. MIDDELBURG - In de Zeeuwse bliotheek aan de Kousteensedij Middelburg is dinsdag 18 april ee formatie-avond voor buurtbewo en belangstellenden over de voor de Maisbaai. Vertegenwoórdi van de gemeente en de Woningbo vereniging Middelburg lichten a uitwerking van de derde fase toe het gedeelte tussen Oude Werfst en Dokstraat wil de woningbom eniging 76 flatwoningen bouwen bouwhoogte varieert van 5 woonl: aan de Loskade tot 3 woonlagen woningblokken, die dwars op deO Werfstraat en de Dokstraat worden bouwd. De Dokstraat blijft straat en krijgt een voetganger: binding met het Maisbaaigebied Oude Werfstraat wordt een soortp met parkeerruimte. Het ontwerp-bestemmingsplan baai is een uitwerking (detaillei van het bestemmingsplan, dat del delburgse gemeenteraad op 13 1987 heeft vastgesteld. Daarin lege gemeente de uitgangspunten voor hoogte, type en plaats van de ningbouw. Deze werkwijze houd dat tegen deze uitgangspunten bezwaar meer kan worden gein! De bijeenkomst begint om 20 u Ontwerp-bestemmingsplan en bo plan liggen met ingang van 20 veertien dagen ter inzage op de ling algemene zaken van de gemee Lange Noordstraat 11. „U maakt niet voor niets van de gele genheid gebruik met de vut te gaan". Burgemeester Plomp schetste de ont wikkeling van het ambt van gemeen tesecretaris door de jaren heen. „Een bestuurs-administratieve peepshow door het loketluikje", noemde hij zijn verhandeling. Verder gaf hij toe vaak meningsverschillen op het zakelijk vlak met Meijers te hebben gehad. „Onze persoonlijke verhouding was er één van vriendschap en respect voor elkaar. Meijers is een scherp den ker met mensenkennis en praktisch psychologisch inzicht en dat maakt -%j /-( hem een goed adviseur". Namens de V 6GFG S VjGIlOG^GI raad bood Plomp hem een schilderij - - - van het vooroorlogse duinlandschap tussen Vlissingen en Dishoek aan. De secretaris werd tevens toegespro ken door de oud-burgemeesters Dreg mans en Francke en namens de vereni ging van burgemeesters en secretaris sen op Walcheren. Meijers gaf deze ver eniging nog een raad mee: „De belang stelling voor de vergaderingen is ta nende, maar blijf contact houden met elkaar. Desnoods zonder burgemees ters". Namens het personeel voerde D. J. Holtkamp, hoofd algemene zaken, het woord. Hij bood de scheidende se cretaris een fototoestel aan. Holtkamp wordt door het college voorgedragen als opvolger van Meijers. MIDDELBURG - Dinsdag 2 mei ont vangt het gemeentebestuur van Mid delburg van 19.30 tot 22.30 uur nieuwe inwoners in de Burgerzaal van het stadhuis. Burgemeester en wethou ders houden een korte toespraak en er is een optreden van het accordeon kwintet van de Zeeuwse Muziek school. Na de pauze krijgen de nieuwkomers gelegenheid om kennis te maken met het college van b en w en de andere raadsleden. De avond zal ook worden bezocht door een aantal afdelingshoof- deh. De inwoners worden rondgeleid door het gotische deel van het stad huis en kunnen kijken naar de docu mentaire 'Middelburg 1000 jaar jong'. VLISSINGEN De Rotterdamse be leggingsmaatschappij Indiana bv heeft in strijd met de wet grond ver wijderd van het vervuilde Maxalloys- terrein in Vlissingen, waarvan zij ei genaresse is. De landsadvocaat heeft vorig jaar beslag laten leggen op het voormalige fabrieksterrein aan de Oostsouburgseweg (naast het PZC- complex). Het is verboden goederen te ontvreemden van een terrein, waarop beslag is gelegd. Ook grond valt daaronder. De kwestie Maxalloys sleept al lange tijd tussen overheid (gemeente Vlis singen en het rijk) en Indiana. Maxal loys was een recyclingsbedrijf dat waardevolle metalen uit chemische af valstoffen haalde. Na het faillissement van de firma eindjaren zeventig bleek de bodem verontreinigd te zijn met nikkel, olie, koper, molybdeen en ar seen. Het perceel verwisselde daarna twee keer van eigenaar. De verschil lende bedrijven stonden alle onder lei ding van dezelfde directeur. De staat liet beslag leggen op de Vlis singse grond, omdat Indiana zich on gerechtvaardigd zou hebben verrijkt. De beleggingsmaatschappij zou het terrein uit speculatieve overwegingen hebben gekocht. Door de overheid voor de kosten van de sanering te laten opdraaien (Maxalloys is ten slotte niet meer aanspreekbaar), zou Indiana schone grond overhouden zonder een cent uit te geven. W. van 't Wout, direc teur van Indiana en ex-directeur van Maxalloys, vindt de beslaglegging zeer onterecht. Van verrijking kan in zijn ogen geen sprake zijn omdat de sane ring nog niet heeft plaats gevonden en de staat nog geen kosten heeft ge maakt. Het voormalige Maxalloysterrein in Vlissingen Een kort geding over de opheffing van het beslag verloor Indiana vorig jaar. De rechter bepaalde wel dat de ge meente Vlissingen binnen een jaar met de sanering moest zijn begonnen. Om deze operatie besteksgereed te la ten maken, vroeg de gemeente toe stemming het terrein te mogen betre den. Ing A. Matze, hoofd van de afde ling milieuzaken: „Indiana was met een eigen onderzoek bezig en vroeg ons te wachten. Dat zijn we echter niet van plan. Desnoods laten we met een beroep op de wet een dwangbevel uitvaardigen". Eind maart arriveerde op het stadhuis een rapport van Indiana. Hierin werd de juistheid van het gemeentelijk on derzoek in twijfel getrokken. De maat schappij lanceerde een eigen voorstel: de bodem van het onverharde deel van het terrein 30 centimeter afgraven en verder de verharding en alle rommel verwijderen. Volgens Matze is dat on voldoende. Sommige giftige stoffen zijn dieper in de bodem gedrongen. Van 't Wout noemt de plannen van de gemeente verouderd en te duur. „De sanering die wij voor ogen hebben is veel goedkoper, omdat we het in eigen beheer doen zonder externe deskundi gen". Vanwege de meningsverschillen heeft er een gesprek plaats gevonden tussen de advocaten van de twee partijen. Het heeft Indiana en de overheid niet dichter tot elkaar gebracht. Matze: „Indiana heeft altijd iedere vorm van medewerking geweigerd, dus wordt het terrein gesaneerd volgens de plan nen van de gemeente". Tot zijn stom me verbazing heeft Indiana afgelopen zaterdag met een kraan een deel van de verontreinigde grond verwijderd. Twee vrachten grond werden afge voerd naar onbekende bestemming. De landsadvocaat heeft Indiana on middellijk gesommeerd de werkzaam heden te staken. Een voortgang van het werk kon woensdag worden verij deld. Een vrachtwagen werd door de politie teruggestuurd. De landsadvo caat heeft een telefax naar de Rotter damse maatschappij doen uitgaan met twee eisen: stopzetting van het verwijderen van goederen én een beantwoording van de vraag waar de vervuilende grond is gebleven. India na kreeg tot uiterlijk donderdag de tijd te antwoorden. Anders zou ze een kort geding aan haar broek krijgen. Volgens directeur Van 't Wout is het antwoord donderdagmorgen de deur uitgegaan. Daarin wordt erop gewezen dat Indiana te goeder trouw is. „We vragen nogmaals om een persoonlijk gesprek met de landsadvocaat om hem ervan te overtuigen dat we slechts goede bedoelingen hebben en niet de criminelen zijn met wie hij meestal te maken heeft", zegt hij. De goede bedoelingen ten spijt geeft Van 't Wout toe zaterdag inderdaad actief te zijn geweest op het Maxalloyster rein. „Dat was bedoeld om voorname lijk visueel vuil te verwijderen. Daar naast is ook een hoeveelheid grond af gegraven. Deze aarde ligt momenteel opgeslagen op een eigen terrein in Rot terdam en zal in eigen beheer worden verwerkt". Dat de bevoegde instanties hierover niet zijn ingelicht, noemt de directeur een kleine procedurefout. „Formeel hadden we inderdaad toe stemming moeten vragen. In die zin hebben we de wet gvertreden, maar ik zal er niet wakker van liggen. U rijdt toch ook weieens door rood licht?". De gemeente en de landsadvocaat til len zwaarder aan de overtreding. Van 't Wout vindt dat ze overdrijven. „Wij willen het terrein zelf saneren. Ze zou den gek zijn ons daarvan te weerhou den. Als we geen toestemming krijgen aan de gang te gaan, wil ik die afdwin gen. Wanneer eventuele gesprekken niets opleveren, wil ik het voor de rech ter uitvechten". Matze had gister avond het antwoord van Indiana nog niet binnen. De landsadvocaat was niet bereikbaar. VEERE - De muziekvereniging! re's Genoegen uit Veere hield 1 25ste onderlinge solistenconcours jurering was in handen van de hei Cevaal en de pianobegeleiding» verzorgd door de heer L. Zietse waren in totaal 36 deelnemers, hoogst aantal punten werd behi door Marijke Poppe op alt sax ii ere-afdeling met 54 punten, i prijs met lof. Van de slagwerkers digde Martin de Buck op de f plaats met 53,5 punten, goed voor eerste prijs. De winnaars zijn: derde afdeling: i Schoe, bugel 50,5 punten, Cathelijne Overbeeke, trompet 50 punten, Am Molenaar, bugel 49,5 punten, We Ploeg, bugel 49 punten, Jeroen 1 mellophoon 48,5 punten, Cécile van beeke, bariton 48,5 punten, Lianne B( bugel 48 punten, allen een eerste prijs chiel Pouwer, cornet 46 punten, Wilko cornet 45 punten, Hendrikje Kroese,ba 44,5 punten, tweede prijs. Duo's derde, ling: Hendrikje Kroese en Cécile van( beeke, bariton 48 punten, eerste prijs, dy van de Ploeg en Lianne Boone, bug punten, tweede prijs. Trio derde a" Michiel Pouwer, cornet, Edwin Schoe, net, Wilko Hey, bugel 48 punten, eerste] Tweede afdeling: Saskia Verhage, bos punten, eerste prijs. Duo tweede a" Karin Riemens, trompet en CarineLoi se, sopr.sax 48,5 punten, eerste prijs,! van Overbeeke en Janita Rooze, bug punten, eerste prijs. Eerste afdeling" tje Kroese, bariton 52,5 punten, eerste Johanna Willeboordse, comet 45,5 po tweede prijs. Kwartet eerste afdeling: ne Louwerse, sopr.sax. Marijke Poppi sax, Nel Jobse, ten.sax en Nel Tilroe, ba 51 punten, eerste prijs. Introductie-aH slagwerkensemble: F. van de Paal.H Paal, R. Geldof, Martin de Buck, Gera Tilroe, Bram Louwerse, BrammeinR Bram Pieter Poppe, Raphael Spaeter, fred Wattel en Annie Boone, 50 punten ste prijs. Ere-afdeling slagwerkensemt van de Paal, H. van de Paal, R. Geldof raldine Tilroe, Martin de Buck, Bram werse 51,5 punten, eerste prijs. Ere-afd slagwerk.' Martin de Buck, 53,5 punten ste prijs. F. van de Paal, 53 punten,e prijs. Ere-afdeling: Marijke Poppe, t 54 punten, eerste prijs met lof. Bral Overbeeke, sopr.sax 53 punten, Gerda de Bree, trompet 53 punten, e prijs. MIDDELBURG - Wethouder van zijnszaken M. Vinke van opent maandag in de hal van 1» meentelijk kantoor Stadhuisste een tentoonstelling van 12 tekem over sportbeoefening van gehand ten. Ze zijn gemaakt door GerritP uit Amersfoort, winnaar van t" terdam Marathon 1987 voor rolstf leten, in opdracht van het Nat# Fonds Sport Gehandicapten (Nf De kunstwerken spelen een cffl rol tijdens de collecte voor c captensport, die wordt gehouden 17 tot 23 april. Het NFSG 1 voor de twaalfde keer aan bij te derlandse volk. Uit de opbreng» den de extrakosten betaald, dier zijn om "gehandicapten te laten ten. Tijdens de collecteweek r Pomps tekeningen in de wachtn van de gemeentelijke afdeling1»1 zakeri, Stadhuisstraat 2. DOMBURG - Twee barbers'11 ren treden vanavond (vrijdag' Domburg. De voorstelling wor® ven in ontmoetingscentrum Schuttershof. Present zijn het rs ond' shopkoor Sea Sound Singel ding van Rob van der Meuk barbershopkoor Coast Line onder leidng van Wouter concert begint om 20.00 uur. rele Raad Domburg/Oostkap kent voor de organisatie. DeC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 20