zc uiter Albert Voorn acht op 'topper' Scheldesport eerste kampioen in Bevobo Verdachten Heizel-drama wacht nog veroordeling kus Miehels nu ich ter discussie Landelijke competitie ingrijpend gewijzigd sport 279: 25 Voetbalduels MING-UP WERELDBEKER LEVERT ZEGE OP Constant BESLISSENDE FASE NADERT ZEEUWSE TENNISTOP HEEFT GOED OVERWINTERD KbHg Steun DONDERDAG 13 APRIL 1989 der Sterren Kuijf |n leiding Samsung compöct-disc speler Uitslagen Zwemcrossing is nieuwe loot aan triathlon-stam 1PA (GPD) Albert Voorn, wie anders, zorgde voor de discussie op de toeschouwerstribu- nde Tampa-arena. Zweetdruppeltjes op z'n bovenlip, een eigenwijze trek op 't gezicht: de ruiter nam op de Florida State Fairgrounds stelling tegen de handelaren. „Nee, ik win hier t Voor mij is het gewoon leuk meerijden". En met een knik naar de Hollanders die meeluis- jen: „Als die rijke heren nu eens een crack voor mij kochten, ja dan....". Amper een uurtje ;r sloeg" Voorn met zijn 'delicate merry' ruim tienduizend gulden aan de haak door het jacht- cours te winnen. Het kan dus toch.... verrassende zege tijdens een war- g-up voor de wereldbekerfinale in m Amerika, maakte Voorns op langen niet minder actueel. De rui- Iheeft zelf het gevoel, sinds hij an- lialf uur bijles kreeg van de wereld- Ier-houder Ian Miller, echt iets van .pringsport te begrijpen. „Wat hij twee jaar geleden geleerd heeft is openbaring. Eigenlijk heb ik mijn i leven gruwelijk zitten tobben". IvERSUM (ANP) - Rini Kuijf heeft 1 in de derde ronde van de nationa- (telstrijd schaken gehandhaafd als lloper. Hij deelde woensdag in de lo-studio in Hilversum na een lfdzakelijk theoretisch gevecht het |t met Jeroen Vanheste. Boskoper kreeg gezelschap van 1 van der Sterren. De Amsterdam- was in een wildwest-partij tegen pke beter op schot en scoorde zijn |te volle punt. Door de overwinning i hij net als Kuijf op twee uit drie. Igeweg - Cuijpers werd een regel- lige remise. De overige drie partij- Piket - Van der Wiel, Brennink- ljer - Blees en Douven - Nijboer wer- I na scherpe strijd afgebroken. litslagen van de op woensdag gespeelde lijen in de derde ronde van de nationale jstrp schaken zijn: Vanheste - Kuijf |/2, Douven - Nijboer afgebroken, Van (Stenen - Gelpke 1-0, Langeweg - Cuij- 11/2-1/2, Brenninkmeijer - Blees afgebro- I Piket - Van der Wiel afgebroken. Afge- len partij 2e ronde: Nijboer - Vanheste 1/2. lid: 1. Van der Sterren, Kuijf 2, 3. Blees 1 1 afg., 4. Gelpke, Vanheste, Cuijpers, [geweg 1 1/2, 8. Brenninkmeijer, Piket 1 10. Douven, Van der Wiel, Nijboer II afg. lartij tussen Van der Sterren en Gelpke Ihet volgende verloop: ■Van der Sterren, zwart: Gelpke |-Md7-d5,2. Pgl-f3 Lc8-f5,3. c2-c4 e7-e6, Idl-b3 Pb8-c6, 5. C4-C5 Ta8-b8, 6. Lcl-f4 06,7. e2-e3 g7-g5, 8. Lf4-g3 Pg8-e7,9. Pbl- 3-g7,10. Lfl-e2 Lf5-g6, 11. h2-h3 0-0, 12. ■b7-b6, 13. Pc3-b5 b6xc5, 14. Lg3xc7 ffb5, 15. Lc7xd8 Tb5xb3, 16. Ld8xe7 17. Le7xf8 Kg8xf8, 18. Tfl-cl 19. Tcixc5 Pc6-b4, 20. Tc5-c8+ Je7, 21. Tc8-c7 Ke7-f6, 22. Tc7xa7 jd3,23. a2-a4 Lg6-e4,24. a4-a5 Kf6-g6,25. ft Pd3xf2, 26. Ta7-b7 Pf2xh3+, 27. Ji3 Le4xf3, 28. a6-a7 Te2xe3, 29. Tb7-b4 feö, 30. a7-a8D g5-g4, 31. h3xg4 h5xg4, 32. B Te3-e4, 33. Tal-a7 Te4-f4 34. Tb4-b7 |h6, 35. Tb7xf7 Lg7xd4+, 36. Kgl-fl Sf7,37. Ta7xf7 Lf3-e4, 38. Dg8xg4 zwart ft op (1-0). Maar het materiaal ontbreekt om het geleerde in de praktijk te brengen, en dat zit Voorn dwars. „Ik word daar de laatste tijd wel eens moedeloos van. Ik heb goede paarden, maar niet die top per waarmee je ooit een grote wed strijd wint. En het ergste is: ik denk dat ik zo'n paard ook nooit meer krijg". In dat opzicht staat Jos Lansink er rooskleuriger voor. De ruiter uit Ros- sum heeft de kwaliteiten van Optie- beurs Felix optimaal benut en kan, pech of fouten buiten beschouwing ge laten, zich meten met de kansrijke sub-top. „Ook voor deze zware par- coursen hoef ik met Felix niet bang te zijn", zegt de Twentenaar. „Alleen de eerste wedstrijd is het afwachten. Fe lix is in het begin nogal 'kijkerig' en dan is een foutje zo gemaakt". Tot en met de Europese kampioenschappen in Rotterdam in augustus kan Lan sink in elk geval Felix behouden. De meest constante Nederlandse rui ter van de laatste jaren, Albert Voorn, is er dan wellicht helemaal niet bij. De 32-jarige stilist is tot 1 juni ge schorst voor de landenploeg en zijn relatie met Henk Nooren (na de Win nipeg-affaire in Aken) maakt een se lectie voor het EK niet eenvoudiger. „De bondscoach en ik communiceren niet meer met eikaar", geeft Voorn toe. „Pas als hij Voorn weer in het team wil, zal er wel weer gesproken worden. Het EK telt dan, het verleden niet meer. Maar ik wil hoe dan ook graag in de equipe rijden. Daar doe ik alles voor". Albert Voorn heeft van zijn hart nooit een moordkuil gemaakt. Ook tijdens een persconferentie is hij niet te be roerd voor het oog van de wereld zijn mening te geven. Dat maakte hem tot een eenling in hippisch Nederland. „Achteraf gezien ben ik van alle pro blemen niet slechter geworden". Hij vond onmiddellijk een sponsor (West- falia), toen zijn vorige geldschieter wil de stoppen. Een gevolg van de publici teit, die Voorn nooit uit de weg gaat; positief of negatief. „Ruiters zijn vaak bang om iets te zeggen", is zijn me ning. „Daar heb ik geen zin in. Voor mijn vak is het van belang de publici teit te halen, me te verkopen. Al ga je dan een keer op je gezicht of worden mensen kwaad". Met de Westfalia-paarden Golika, Nugget en Joker gaat Voorn de strijd met de parcoursen van grootmeester Bertalan de Nemethy aan. Jos Lan sink moet het doen met alleen Felix. „De Amerikanen zullen ongetwijfeld weten wat De Nemethy in petto heeft" meent Lansink. Voorn denkt het ook te weten: „De trend is om valstrikken in de parcoursen te verstoppen en zo fouten te forceren. Ik ben daar niet ge lukkig mee. Datgaat ten koste van het vertrouwen van het paard". En juist zijn - vaak problematische - paarden hebben dat vertrouwen hard nodig als het er om gaat spannen. Overigens is de Nederlandse inbreng met één verminderd. Het Hollandse paard The Freak van de Duitser Dirk Hafemeister is kreupel geraakt. Maar Hafemeister heeft in elk geval nog een topper achter de hand. Hij wel. SLUISKIL - Het eerste elftal van de voetbalvereniging Sluiskil speelt de ze week nog tweemaal voor de beker. Vanavond (donderdag) staat voor de vierde ronde van de KNVB-beker het duel met Goes op het programma. En zondag speelt Sluiskil voor de Opel- cup tegen HW'24. Sluiskil - Goes be gint om half zeven (en niet om kwart voor zeven, zoals eerder gemeld) en Sluiskil - HW'24 om half drie. De winnaar van dat laatste duel treft overigens op eigen veld Vlissingen. Op welke dag die wedstrijd gespeeld wordt is nog onbekend. RCS-Vlissingen:Vanavond om 19.00 uur speelt ROS een vriendschappelij ke wedstrijd tegen SSV'65 uit Goes. Zondag ontvangt de Souburgse ver eniging Vlissingen. Deze wedstrijd be gint om 14.30 uur. TORONTO (RTR) - Desai Williams, ploeggenoot en vriend van Ben John son, heeft dinsdag in Toronto voor de Canadese onderzoekscommissie naar het gebruik van dope verklaard dat ex-bondscoach Charlie Francis grote druk op hem had uitgeoefend verboden stimulerende middelen te nemen. „Doping speelde een belangrijke rol in mijn besluit de groep van Francis te verlaten", aldus Williams, die in 1983 voor een periode van vier jaar met de coach brak. Williams bekende tijdens het vier uur durende verhoor, dat hij gedurede korte tijd in 1987 spierversterkende middelen had genomen. Hij was toen weer onder het regime van Francis, die onlangs ontheven werd uit zijn functie van bondscoach. Williams: „Ik kreeg geen echte kans er al te veel over te piekeren, want de druk was erg groot en de middelen werden vaak aangeboden. De filosofie van Francis was: We doen het op mijn manier of je gaat de laan uit". Williams noemde nog een reden waarom hij overstag was gegaan. „Ik had genoeg van de hele situatie. Er waren jongens, die je gemakkelijk aan kon en ineens van je wegliepen. Dan kom je vanzelf wel op de gedachte hetzelf de te pakken". jEKKUSEN (SID) - Doelman Rudi- |VolIborn van Bayer Leverkusen |t zich gemengd in de discussie de netelige positie van trainer hs Miehels: „Meneer Miehels is Igoede trainer, maar hij kan ons «meer motiveren. Misschien heeft |wel geen zin meer. Anderzijds t hij zoveel trots, dat hij zich lie- ^®oor de club laat ontslaan." |61-jarige trainer uit Amsterdam het moeilijk in de Bondsrepu- f Leverkusen heeft drie maal ach- |lkaar verloren in de Bundesliga. Berekend in het meest succesvolle lij aar van geldschieter Bayer V' ^864 drukken de profs van Lever en de stemming. Of, zoals de West- Jsers dat uitdrukken: 'Rinus steht ■Knus.' De troepen marcheren niet "j de zin van de 'generaal'. Brkusen staat twaalfde in de Bun- jp en werd als bekerhouder in de gte ronde van het UEFA Cup-toer- i uitgeschakeld door Belenenses. pief is eigenlijk alleen, dat de club W' ^ve finales van de nationale ftr is doorgedrongen en kampioen JË er Bremen ontvangt. Nochtans: ■luitse pers acht het goed mogelijk, MP trainer met het maandsalaris .O gulden de laan uitvliegt als Btr-r'Van bomende zaterdag tegen n verloren gaat. Saillant detail: [t°ln is de club waar Miehels eer- De club hoopt nu maar op het winnen van de beker, waardoor de mogelijk heid zou bestaan op elegante wijze uit elkaar te gaan. Als belangrijkste kan didaat voor de opvolging is oud-inter national Berti Vogts al in beeld. LONDEN/BRUSSEL (AFP) - De Euro pese voetbalunie is sneller met het weer toelaten van Engelse voetbal clubs op het vasteland dan de Belgi sche justitie met het vonnissen van de schuldigen aan het Heizeldrama. Op 28 april doet het Brusselse gerecht uitspraak in de zaak tegen 29 verdach ten. Een gemengd gezelschap van 26 Britse „hooligans" en drie Belgische heren, die weliswaar zelf niet tot ge welddadigheden overgingen, maar wie wel grove nataligheid wordt verweten. Het zijn de vroegere secretaris-gene raal van de Belgische voetbalbond en twee officieren van de gendarmerie, die verantwoordelijk waren voor de handhaving van de orde in het Heizel- stadion op 29 mei 1985. Na vijfjaar wachten hebben de Britse clubs overigens nog lang niet de zeker heid, dat zij met hun aanhang in het seizoen 1990-91 daadwerkelijk op het Europese vasteland kunnen verschij nen; het UEFA-besluit in Palmela ten spijt. Daartoe is de medewerking noodzakelijk van de Britse en - tame lijk curieus - ook van de Belgische overheid. De Britse regering wil de relschoppers het land niet laten uitgaan, de Belgi sche regering wil ze niet binnen heb ben. Na het Heizeldrama, dat de aan leiding vormde tot het aftreden van de regering Martens, zijn Engelse voet balteams en hun aanhang tot „non gratae" verklaard in België. Bij de Engelse clubs, die tussen 1977 en 1984 niet minder dan zeven bekers ver overden in het Europa Cup 1 toernooi, heeft de beslissing van de UEFA groot enthousiasme gewekt. Vooral bij Ever- ton, dat tweemaal kampioen werd, maar zich het Europese vervolg zag ontgaan. „Deze maatregel is goed voor de voetbalsport in zijn geheel. Er gaat een nieuwe stimulans van uit," aldus secretaris Jim Greenwood. TERNEUZEN - In de play-offs van het Temeuzense bedrijfsvolleybal (Bevo bo) is deze week de eerste beslissing gevallen. In 3A werd Scheldesport de eerste kampioen van het jubileum jaar. Verwacht mag worden dat de overige kampioenen en de degradan ten zich nu wekelijks aanbieden. Verrassend was die titel voor Schelde sport niet direct. De nieuwkomer in deze competitie, net als, alle andere nieuwe teams ingedeeld in de derde klas, gaf al vroeg blijk op dit niveau ge makkelijk mee te kunnen. Na de eerste ronde moest men weliswaar Dees 3 en Gemeente 2 nog voor laten gaan, maar de ploeg demonstreerde de aanwezige kwaliteit met vijf overwinningen op rij vooral in deze play-offs. De titel en pro motie naar de tweede divisie zijn in middels een feit en ook in die hogere klas verwacht de ploeg zeker in de sub top mee te spelen. In de hoofdklas kan Stunt Markt de champagne ook al bestellen. Zelf werd met 3-0 van Dow gewonnen, terwijl Zeldenrustcollege, met Dees een van de twee overbleven concurrenten, kansloos tegen Kramer HiFi sneuvel de (15-5,15-6,15-13). Het lijkt er op dat Zeldenrustcollege zijn beste jaren heeft gehad en door vergrijzing aan kracht en kwaliteit heeft ingeboet. Stunt Markt-Zeldenrustcollege staat volgende week dinsdag (19.30 uur) op het programma. Als het Hulster Stunt Markt uit dat duel één punt haalt is de Bevobo-titel een feit. Dan kan Dees, dat een reglementaire 3-0 overwinning op Sterbanden toegewezen kreeg (de tegenstander verscheen slechts met 4 spelers), het verschil niet meer goed maken. Nog in de hoofdklas verraste NHI met een geblesseerde Eddy Roe- lofs MTS/MEAO (2-1) en won een volle dig V.& V. gemakkelijk van Wiekslag. Wiekslag-Beldo wijst volgende week waarschijnlijk Beldo als tweede degra dant (samen met NHI) aan. Terwijl in de tweede klas nog even on zeker blijft wie met PSV promoveert naar de hoogste afdeling is degradatie inmiddels wel al zo goed als zeker. ABN verdwijnt met Philips naar de derde klas. Kampioen Scheldesport bezet een van hun plaatsen, terwijl Dees 3 de beste kansen heeft op de tweede promotieplaats. Uitslagen: Stunt Markt-Dow 3-0; Zelden- rustcollege-Kramer HiFi 0-3; Dees-Sterban- den 3-0 (regl.); De Meyer-Gemeente 1-2; Mts/Meao-NHI 1-2; V.& V.-Wiekslag 3-0; De Hoop-Pzem 1-2; PSV 1-PSV 2 2-1; Noordzee- Philips 2-1Rabo-Dow 32-2; Gemeente 2-B.& S. 0-3; Dees 3-Havenschap 2-1; Bundel- touw-Scheldesport 0-3 (Scheldesport kam pioen en promotie); Voorwaarts-Kramer 4 2-1; Mts/Meao-Kramer 3 1-2; Gemeente 3- Beldo 2 0-3. Stand: IA. Stunt Markt 5-29; Dees 5-26; Kra mer HiFi 5-20; Zeldenrustcollege 4-18; Dow 5-8; Kramer 2 5-5; Sterbanden 4-4. IB. V.& V. 5-20; Mts/Meao 5-20; Wiekslag 5-17; De Meyer 4-16; Gemeente 4-14; Beldo 5-12; NHI 4-9. 2A. PSV 4-22; De Pooter 4-18; Foto Nee- lemans 4-17; Dees 2 4-14; Pzem 5-13; De Hoop 5-12; PSV 2 6-11. 2B. Dow 3 4-22; Van Zeist Automaten 5-20; Rabo 4-19; Noordzee 5-17; Philips 5-14; Dow 2 4-13; ABN 4-9. 3A. Scheldesport 5-24; Dees 3 5-19; Gemeente 2 5-17; B.& S. 5-16; Havenschap 4-14; Bundel- Advertentie) Gemotoriseerd lade-systeem. Programmeerbaar geheugen voor 15 muzieknummers. Automatische herhaalfunctie. Snelzoeksysteem 349?^ Aanbieding geldig t/m za 22 april of zolang de voorraad strekt. VROOM 7S DREESM ANN 'erkte en...zijn contract niet uit- ■bestuurlijke apparaat van Bayer B aa* Seen spontane beslissingen i °'Sens insiders is het alleen «„J8®11 te danken, dat Miehels nog WJ z't- „Maar als we van Köln ■fezen, moeten we eens gaan na- Ml!" /eS' manager Michael ie L'n?ta bene de grote man achter E «f1? van Miehels naar Leverku- fit V-'i?'ver(ier: >!k heb onderschat Lii' imaS0 in de Bundesliga an ''j.n internationale betekenis K-nu Se'f"- fi'J als kribbig en I Bovendien wordt de Neder- IftprP edS ver£e'eken met voor- ftosan™'1 Ribbeek, die los was in H I; i!!Ch,els'ais kij al niet eerder weg t'izC„ USen aan het eind van het verlaat -een jaar voor het aflo- zln contract-, lijkt wel zeker. VLISSINGEN - De landelijke tennis- competitie, die het komend weekein de van start gaat, is in een nieuw jasje gestoken. De zeven zondagen waarin het programma inclusief de beslis singsronde tot dusver afgewerkt moest worden, blijven weliswaar een vaststaand gegeven, binnen deze be grenzing heeft toch een ingrijpende wijziging plaats gevonden. De poules die ditmaal geformeerd zijn, hebben namelijk een uitbreiding tot acht teams ondergaan, die elk via loting drie of vier thuiswedstrijden toege wezen hebben gekregen. Automati sche promotie en versterkte degrada tie zijn daarnaast de elementen die de verandere aanpak kenmerken. Na de gewijzigde puntentelling - het aantal gewonnen partijen werd maat gevend - die in 1983 haar beslag kreeg, is dit dus een volgende ingreep, en dat alles met als doel het competitiever loop aantrekkelijker te maken. Zo goed als zeker is het, dat een vergro ting van het deelnemersveld zo als nu heeft plaats gevonden, voor meer va riatie zal zorgen, terwijl de spanning met betrekking tot het kampioen schap en de posities aan de staart van de rangschikking langer voortduurt. Dat de tegenstanders in deze halve competitie binnen een grotere straal gezocht zullen moeten worden is an derzijds een nadeel dat overigens in de nabije toekomst wellicht ten grond slag gaat liggen aan verdere aanpas sing van de competitieopzet. Verre rei zen en lange speeltijden - wedstrijden die 10 uur vergen zijn geen uitzonde ring - zouden in 1990 het deze keer nog afgewezen voorstel tot zes te vermin deren, immers wel eens in positieve zin kunnen beïnvloeden. De Zeeuwse top heeft goed overwin terd. De Competitie Combinatie Zee land staat nog recht overeind, zoals uit een eerder in deze krant verschenen artikel kon worden opgemaakt. In Zeeuws-Vlaanderen dicteert Animo wederom de gang van zaken. Of door genoemde vernieuwingen de progno ses met betrekking tot de te verwach ten prestaties er gunstiger komen uit te zien, moet echter betwijfeld worden. De uitbreiding van de poules heeft de concurrentie evenredig verzwaard, terwijl bovendien alle équipes op dit niveau uit het district gescheiden zijn ingedeeld, zodat in de praktijk alleen van eigen kracht kan worden uitge gaan. Van de in totaal vijf in de over- gangsklasse-A respectievelijk de B-af deling hun kansen beproevende for maties, kunnen in feite dan ook alleen Animo reële titelkansen worden toe gedacht. De ambitieuze Temeuzena- ren beschikken namelijk over een uit gebalanceerd team. Mike en Rob Si mon - laatstgenoemde mag zich voor malig Nederlands jeugdkampioen noemen - spelen de herenpartijen ter wijl Stefanie Rottier - op dit moment landelijk hoog genoteerd - en Isabelle Leenhouwers het kwartet complete ren. Isabelle Leenhouwers completeert kwartet van Animo. In de tweede klas hebben de Zeeuwse vertegenwoordigers meer steun aan elkaar en staan er derhalve een aantal derby's op het programma. MLTC, dat uitkomt met Dennis de Jong, Erik Eversdij, Esther Levolger en Heieen André de la Porte, moet in dit ver band een duel uitvechten met de Sou burgers Antoine van Bockel, Ronald van de Broek, Jeanet Engelse en Jea- net Meijers. Zeeuws-Vlaanderen is in de zelfde pou le allereerst present met Hulster Am bacht, dat Gyon Asselman, Jeroen Verstraeten, Franceska Adriaansens en Cynthia van Heemskerken op de spelerslijst heeft staan. De reserves van Animo, met Mark Albers, Tim van Dijk, Tim van Veldhoven, Martine Nij- sten en Martine van Maarleveld in de basis, zijn de volgenden die acte de presence geven, terwijl Smash de rij sluit. De ploeg uit St.-Jansteen is, zo als de situatie er nu voorstaat, tot de gradatie gedoemd, want Roland van Remortel en Mark de Brouwer zullen samen op pad moeten. Nathaly Tijs- sen en An Hans, die normaal gespro ken de damespartijen zouden vertol ken, hebben de voorkeur gegeven aan sp'elen in België, en voor hen zijn nog geen vervangsters gevonden. Ludo et Emergo, dat via promotie bij keuze weer in de tweede klas is beland, heeft het minder getroffen. De Oost burgers die kunnen rekenen op Pa trick Marteyn, John Dijkman, Miriam Brakman en Wilma Kupfer, en Hans Petiet als algemeen reserve, moeten opboksen tegen formaties uit Zuid- Holland en Noord-Brabant. Poule-indeling: Overgangsklasse A-afd. 5: Juliana 1, Sittard 3, Zandvoort 2, BTCI 1, Victoria 2, Unicum 2, Heerenduin 1, CC Zee land 1. Overgangsklasse B-afd. 1: Kralingen 1, BTCI 2, Son 3, Brunssum 2, Volley 2, CC Zeeland 2, Blerick 1, Ready M2. Over gangsklasse B afd. 4: SBOZ 1, Ray Prickers 1, Stobblek 1, GTR/NIP 3, Ready-M 1, Doornakkers 1, CC Zeeland 3, Lunteren 1. Overgangsklasse B afd. 7: Frisselstein 3, Ra pid 1, Ergon/Tesqua 3, ELTV 4, CC Zeeland 4, Aemstelspelers 2, Bemisse 1, Victoria 3. Overgangsklasse B afd. 8: Aeolus Oledo 2, Dash 1, Pynacker 1, Leeuwenbergh 3, Hil versum 4, Hoek van Holland 1, Animo 1, Wilskracht 1. Tweede klasse afd. 18: Dash'35, BTCI 4, Polanen 1, Krimpen-IJ 2, Laatjes Kaai 1, Lobbelaar 1, Oud Beijer- land, Ludo et Emergo. Tweede klasse afd. 19: MLTC 1, Smash 1, Pellikaan Tennis 4, Souburg 1, Breda 1, Animo 2, Hulster Am bacht 1, Tilburg 3. touw 4-13; Dethon 4-10. 3B. Kramer 3 4-24; Voorwaarts 4-21; Mts/Meao 2 5-21; Kramer 4 4-18; Beldo 2 5-14; Philips 2 5-11; Gemeente 3 5-5. Juniorencompetitie, A-jun. Interr. Vlissin gen Al-Rood Wit Al 2-0, Roosendaal Al- Halsteren Al 6-0, Goes Al-HW Al 0-3, Dos- ko Al-RCS Al 0-2, Middelburg Al-NAC Al 3-3, Zierikzee Al-Vogelwaarde Al 4-1; B-jun Interr.: Middelburg Bl-Kloetinge BI 1-1, NAC Bl-Intemos BI 3-2, TSC Bi-Zierikzee BI 2-1, Jeka Bl-Baronie BI 2-2, Vlissingen Bl-RBC BI 1-4, HW Bl-Tem. Boys BI 4-0; hoofdklas A-jun.: Zaamslag Al-Lewed. Boys Al 0-2, Amemuiden Al-Breskens Al 2-3, Wemeldinge Al-Axel Al 0-17, Koewacht Al-VCK Al 2-0, Patrijzen Al-Tem. Boys Al 1-0; hoofdklas B-jun.: VCK Bl-Yerseke BI 1-1, RCS Bl-Yerseke BI 8-1, Breskens Bl- AZW BI afgelast, Kapelle Bl-Dauwendae- le BI 3-2, Axel Bl-Temeuzen BI 0-9; hoofd klas IC-jun.: Oostburg Cl-Vlissingen Cl 1-0, Aardenburg Cl-Temeuzen Cl 1-5; hoofd klas 2C-jun.: Steen Cl-Yerseke Cl 3-2, Ka pelle Cl-Yerseke Cl 4-3, SDO Cl-HVV Cl 5- 0; hoofdklas 3C-jun.: Middelburg Cl-Dau- wendaele Cl 0-3, RCS Cl-VCK Cl 1-4, Zie rikzee Cl-Bruse Boys Cl 5-2; promotieklas A-jun.: Kruiningen Al-Kapelle Al 1-2, Dau- wendaele Al-Kloetinge Al 4-1, Com Boys Al-Hontenise Al 0-2; groep A4: Oostkapelle Al- Middelburg Al 3-1, Mevo Al-Zeelandia Al Mevo n.o.g.; groep A5: Middelburg A3- Wissenkerke Al 3-2, Kapelle A2-Bruse Boys Al 1-9; groep A6: Duiveland Al-Meeuwen Al 3-0, Serooskerke Al-RCS A2 2-1, Vlissin gen A2-Zonnemaire Al 9-7; groep A7: Hein- kenszand Al-Hansw. Boys Al 2-3, Graauw Al-Wolfaartsdijk Al 0-2; groep A8: Luctor '88 Al-Vlissingen A3 5-1, Kloetinge A3-RCS A3 6-2, Volharding Al-Kruiningen A2 6-0; groep A9: Steen Al-Aardenburg Al 5-1, Philippine Al-Temeuzen Al 1-0, Oost burg Al-Axel A2 5-0; groep AIO: Temeuzen A2-HW A2 0-8; B- en C-junioren, promo tieklas 1 B-jun.: DFS BI-Mevo BI 1-4. Se rooskerke Bl-Jong Ambon BI 5-2; promo tieklas 2B-jun.: Hoek Bl-Steen BI 1-2; groep B5: Dauwendaele B2-Noormannen BI 3-0; groep B6: Wemeldinge Bl-Zierikzee B2 6-4, SKNWK B1 -Hoedekenkskerke BI 0- 6, Patrijzen Bl-Kruiningen BI 6-0; groep B7: RCS B3-VCK B2 3-3, Middelburg B2-Nieuw- dorp BI 5-5; groep B8: Zld. Sport Bl-Nieuw- land bl 2-1, Kloetinge B2-Krabbendijke B2 6-0, kapelle B2-SSV B2 3-1; groep B9: Dau wendaele B3-Rillandia Bl 1-5, RCS B2- Heinkenszand Bl 4-1, Goes Bl-Krabbendij- ke Bl 3-0; groep B1Ö: Veere Bl-Lewed. Boys Bl 3-4, Renesse Bl-Amemuiden Bl 1-1, Meeuwen Bl-'s-H. Arendskerke Bl 1-5; groep BH: Schoondijke Bl-Oostburg Bl 0- 4, Spui Bl-Ria W Bl 1-2; groep B12: Tem. Boys B2-Hoek B2 10-1, IJzendijke Bl-Sluis Bl 5-0; groep B13: HWB2-Blervliet Bl 0-13, Koewacht Bl-Hontenisse B2 3-1; groep C4: Heïnkenszand Cl-Meeuwen Cl 1-3, ZSC Cl- Middelburg C2 4-0; groep C5: Amemuiden Cl-Brouwershaven Cl 2-2; groep C6: 's-H. Arendskerke Cl-Lewed. Boys Cl 1-2, Hansw. Boys Cl-Kapelle C2 8-2, Yerseke C2-Luctor '88 Cl 1-5; groep C7: Dreischor Cl-Bevelanders Cl 3-1, Wissenkerke Cl-Re- nesse Cl 1-0, Mevo Cl-DFS Cl 0-1; groep C8: Kruiningen Cl-Goes Cl 3-0, Rillandia Cl- Waarde Cl 5-0; groep C9: dauwendaele C3- Kwadendamme Cl 0-7, Kloetinge C2-RCS C3 1-7, Rillandia C2-Apollo Cl 3-1; groep C10: RCS C4-Zld. Sport Cl 5-4, Col.pl. Boys Cl-Duiveland Cl 0-8; groep Cll: Breskens Cl-Serooskerke Cl afgelast, Middelburg C3-Noormannen Cl 1-8, Vlissingen C2-GPC Cl 2-2; groep C12: VCK C2-Oostkapelle Cl 0-7, Dauwendaele C2-Meeuwen C2 6-1; groep €13: Hotenisse Cl-Philippine Cl 0-1, Vogelwaarde Cl-IJzendijke Cl 1-1, Terneu- zen C2-Groede Cl 0-1; groep C14: Biervliet Cl-Aardenburg C2 5-0, Spui Cl-Zaamslag Cl 1-7, Hoek Cl-AZW Cl 1-5; groep €15: HW C2-temeuzen C3 6-4, Tem. Boys C2-Vo- gelwaarde €2 2-5, Schoondijke Cl-Oostburg C2 5-0; groep C16: Com Boys Cl-Clinge Cl 2-1, Graauw Cl-Axel Cl 1-2. VLISSINGEN - Aan de inmiddels lange rij van triathlon-afgeleide sportvormen wordt zaterdag een nieuw element toegevoegd. De Re creatievereniging Vlissingen houdt dan op de sportterreinen van Bas- kensburg Nederlands (en waarschijn lijk 's werelds) eerste 'zwemcrossing'. Een zwem-loop-wedstrijd met een speciaal tintje. Organisator Karei Bömer vertelt: „Het is een totaal nieuw evenement, waarvoor ik me heb laten inspireren door de triathlon en door de uitzendin gen over loop- en cyclocrossen. In deze crossen moeten de sporters - vooral in België - door de blubber baggeren, over hindernissen klauteren en derge lijke. Op deze gedachte voortbordu rend is het idee ontstaan om, gebruik makend van het hele Baskensburg- complex, een zwemcrossing te organi seren. Hierbij start men in het Sport- fondsenbad met zwemmen (wedstrij datleten 1250 meter) om daarna drie maal een zware crossronde van 1350 meter te lopen over sportvelden, door sloten en greppels, over een dijkje en over diverse kunstmatig opgeworpen hindemissen". Daar deze wedstrijd niet georgani seerd wordt in samenwerking met de pas enige maanden officieel opereren de Triathlonvereniging Zeeland is hier in feite sprake van een 'wilde' organi satie. Voorzitter van de Triathlonver eniging, Sjaak Sinke daarover: „Wij zijn zelf net gestart een aantal wed strijden onder de vlag van de NTB (Ne derlandse Triathlon Bond) te brengen, en dus zelf nog maar juist het wilde sta dium ontgroeid. Wij gaan dan ook geen heksenjacht ontketenen, inte gendeel, wij staan positief tegenover nieuwe initiatieven die onze tak van sport promoten. Natuurlijk zouden we graag willen dat alle Zeeuwse wedstrij den onder de vlag van de NTB georga niseerd worden. Daarom hopen wij bij de vergadering voor het volgend sei zoen met deze nieuwe organisaties rond de tafel te zitten om tot een goede spreiding van wedstrijden te komen". Inmiddels is er al veel belangstelling voor de zwemcrossing, ook van bui ten de provincie. Karei Bömer ver wacht 250 deelnemers verdeeld over het recreatieve en wedstrijddeel. Als deelnemers worden de namen van de Middelburgse talenten Floris-Jan en Niels Koole en de atleet Ron Dellebe- ke genoemd. Ook heeft zich al een groep triatleten uit Eindhoven aange meld die voor sterke concurrentie voor de aanwezig Zeeuwen kunnen gaan zorgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 43