PZC Terneuzen wil deur naar België openhouden voor afvalverbranding Eerste aanleunwoning in Schoondijke betrokken Glaswand weert geluid, maar behoudt uitzicht streek Vlissingse raadscommissie nog niet uit eventueel afsluiten deel boulevard Terneuzen wil snelle aanpak bodemvervuiling stortplaats Zaamslag Scholen in Kloosterzande en Westdorpe voetbalden Middelburg wil bijdragen aan weg naar Souburg DONDERDAG 13 APRIL 1989 AARZELING OVER ZEEUWSE INSTALLATIE Normen OPNIEUW AAN ORDE IN MEI SANERINGSONDERZOEK NIET ECHT NODIG Feestavonden in basisschool in Oostburg Deltaschool Goes zonder apparatuur door inbraak Circus Bassie en Adriaan op bezoek ;jjjjy#^ Westdorpe pakt dit jaar uit met koninginnedag ECHTPAAR POISSONNIER KREEG SLEUTELS Lichtgewonde bij botsing door voorrangsfout 'Tussen echt en onecht' in het museum Vlissingen COLLEGE VRAAGT 132.000 Regeltjes Sanering Auto ontdaan van vier wieldoppen Bowlingteam De Vlaanderen werd kampioen Techniek voor meisjes in cursus Oostburg LANGS VLISSINGSE SLOEWEG Bekeuring voor 156 hardrijders Vijf bekeuringen alcoholcontrole TERNEUZEN Een centrale Zeeuw se afvalverbrandingsinstallatie is waarschijnlijk maar net rendabel en houdt daarom risico's in. B en w van Terneuzen willen over de haalbaar heid van een dergelijke installatie meer informatie van de provincie. Daarnaast vindt het college het ook zinvol de mogelijkheid van afvoer van het Zeeuws-Vlaamse afval naar een verbrandingsinstallatie in België open te houden. Wethouder J. van Rooijen (milieu) zei dat woensdagavond in de raadscom missie voor welzijn en milieu. Volgens Van Rooijen heeft eigen onderzoek door de gemeente uitgewezen dat in België zeker bereidheid bestaat Zeeuws-Vlaams afval te ontvangen en te verwerken, maar het probleem is dat de meeste installaties niet aan de normen, zoals die door Nederland wor den gehanteerd, voldoen. Ook in Bel gië is men aanpassingen aan het voor bereiden. De installaties zijn over het algemeen gebouwd met omvangrijke overheidssubsidies en ook de aanpas singen zullen fikse bedragen vergen. Volgens directeur openbare werken ing J. Huigh hoeven de Zeeuws-Vlaam se gemeenten er niet op te rekenen dat ze in België eventueel voor een dubbel tje op de eerste rang zullen zitten. Daartegenover staat echter dat de transportkosten bij afvoer naar België aan de lage kant zouden zijn. Huigh: „Het lijkt echt een zaak voor de lange re termijn. En dan zal de hele zaak heel goed gepland moeten gebeuren. Maar ik zeg u: Als we afvoer naar België structureel willen zien - en dat moeten we wel - dan zijn we waarschijnlijk bij na net zo duur uit als in Nederland." De commissieleden waren het eens met 'de optie' van het college voor storten in België. In een te realiseren centrale Zeeuwse verbrandingsin stallatie had men over het algemeen niet zo erg veel vertrouwen. Het raadslid A. van Himme (Links Per spectief) vond dat, indien toch voor zo'n voorziening wordt gekozen, tege lijkertijd bekeken zou moeten wor den of de afvoer eventueel vanaf de Koegorspolder bij Sluiskil niet per schip zou kunnen plaatsvinden. Dat zou in elk geval goedkoper zijn dan per as. Hij plaatste ('en okee ik ben zelf Belg') wel vraagtekens bij de naleving van de 'regels' in België. Van Rooijen was met hem eens dat het niet zo moet zijn dat Zeeuwsch-Vlaanderen straks z'n vuil over de grens brengt, zelf van de pro blemen af is en de Belgen ermee opza delt. Vandaar dat ook de Belgische Burgerlijke stand SLUIS Geboren: Daphné, dv H. A. Jansen en A. R. G. Peuteman. Ondertrouwd: B. C. Hinneman en C. A. Van Lierde; A. L. Verwilst en Y. A. U. Rammeloo. Getrouwd: H. F. A. E. van der Pluijm en E. H. M. Becker Hoff. Overleden: E. Penne, 61jr. ev J. van der Knaap. VLISSINGEN „Wij zijn er nog lang niet uit". CDA-raadslid M. Bode sloeg dinsdagavond in de Vlissingse raads commissie verkeer met die opmer king de spijker op de kop. Vele sugges ties over de afsluiting van een deel van de Vlissingse boulevard passeer den in tweeënhalf uur de revue, maar de raadscommissie kon aan het einde van de discussie geen definitief oor deel vellen. Het punt is uitgesteld, zo als wethouder W. Wisse van verkeer zei, tot de vergadering van de gemeen teraad in mei. Het college van b en w kreeg weinig steun voor zijn voorstel de Boulevard Evertsen en een deel van de Boulevard Bankert in juli en augustus voor het gemotoriseerd verkeer af te sluiten. Zowel het twintigkoppige publiek als de meerderheid van de raadsleden ble ken ertegen. Na veel over en weer ge praat leek één suggestie van alle ande re het te winnen: dat stuk van de bou levard alleen afsluiten op zondagen van pakweg elf uur 's morgens tot zes uur 's avonds. De boulevard mag zich vooral op die dagen en dan nog op die uren in een grote populariteit verheu gen bij wandelaars, fietsers en auto mobilisten, luidde het argument. De ondernemers en bewoners lijden bij de keuze voor die oplossing bovendien de minste schade. Wethouder W. Wisse van verkeer liet zich niet van z'n standpunt afbrengen door dit voorstel. Hij benadrukte dat het deze zomer om een proef gaat, niet meer en niet minder. Afhankelijk van de resultaten van dat experiment moet worden bekeken of definitief tot afsluiting wordt besloten. De wethou der vond in dat verband de invoering van een autoloze zondag op de Vlis singse boulevard onvoldoende. De proef is dan te beperkt. Hij voegde daaraan toe dat het college van b en w op termijn van de Boulevard Evertsen en Boulevard Bankert - tot de Zee vaartschool - een wandelgebied wil maken. Alleen F. G. Haanstra, mevrouw M. P. Bakx-Post (beiden PvdA) en C. J. van der Weele (rechts protestants christe lijke unie) vond Wisse in de raadscom- TERNEUZEN - B en w van Terneuzen willen de bodemverontreiniging op een voormalige stortplaats in de Klei ne Huissenspolder bij Zaamslag zo snel mogelijk aanpakken. Werken volgens 'de regeltjes' vindt het colle ge best, maar tegelijkertijd stellen b en w vast dat daarmee teveel kostba re tijd verloren gaat. Uit eerste onder zoeken is gebleken dat de verontreini ging afkomstig is van Dow Chemical. Op initiatief van de gemeente is dan ook overleg met het chemieconcern geopend over het weghalen van het chemisch afval en de financiering daarvan. Een eerste gesprek tussen de drie par tijen heeft al plaatsgevonden; in mei praat men verder. Overigens heeft Dow geen juridische aansprakelijk heid erkent. Maar het bedrijf distan tieert zich, meldde wethouder J. van Rooijen woensdagavond in de raads commissie voor welzijn en milieu, niet van de zaak. De schoonmaakoperatie is overigens vertraagd door het feit dat er onzekerheid bestaat over de even tuele verspreiding van de verontreini ging over de polder. Daarom moet na der onderzoek worden gepleegd. Maar dat hoeft, kwamen Van Rooijen én de commissieleden woensdag avond tot de conclusie, nog niet te be tekenen dat de hele operatie moet wor den uitgesteld. Het kan in de praktijk best én-én zijn, ofwel én opruimen én verder onderzoek plegen. Commissie normen een rol spelen bij de uiteinde lijke keuze. Men was het erover eens dat, indien Zeeuwsch-Vlaanderen niet meedoet aan de totstandkoming van een centrale Zeeuwse verbrandingsin stallatie, die voorziening waarschijn lijk ook helemaal niet haalbaar zal zijn. Maar een echte keuze maakte de commissie woensdagavond, ook al ge zien het feit dat de hele afvalverwer king in Nederland in beweging is, niet. Ing Huigh: „We kunnen beter even af wachten." missie verkeer aan zijn kant. M. Bode (cda) noemde een waslijst van ver keerskundige tegenargumenten op. Hij vreesde ook vervelende conse quenties voor restaurants en hotels aan dat stuk van de boulevard. Haan stra schatte dat heel anders in. „Geen enkele autobestuurder kan stoppen. Ik weet echt niet wat het economisch voordeel daarvan is". Hij pleitte sa men met mevrouw Bakx-Post voor af sluiting van de hele Boulevard Ban kert tot de Coosje Buskenstraat. „La ten we de proef breed opzetten. De meeste terrassen zijn ook daar". L. Nijman, eigenaar van een nieuw res taurant recht tegenover de Résidence Bankert, tekende fel protest aan tegen de afsluiting in juli en augustus. Hij noemde het voorstel zeer ondoor dacht. „Hoe moet ik bevoorraden 's Ochtends mag dat, tussen zeven en elf uur. Ik heb onvoldoende ruimte om al le spullen voor een drukke dag in te slaan. IJs smelt als het op een warme dag niet direct mijn zaak in kan". Nij man pleitte voor afsluiting op de zon dagen tot zes uur 's avonds. Mevrouw J. Punt-Osnabrugge viel hem daarin bij als bewoonster van de Boulevard Evertsen. „Het Is te gek als wij alleen 's morgens met de auto aan de voorkant van onze woning kunnen komen". Zoveel problemen als de afsluiting van de Boulevard Evertsen en een stukje van de Boulevard Bankert opriepen, zo weinig moeite had de verkeerscom- missie met het volledig weren van bromfietsen en motoren. Maar één in spreker, O. Poelmeijer uit Vlissingen, bleek daar een fervent tegenstander van. Hij vond het schokkend dat de raadsleden zo gemakkelijk over belan gen van motorrijders heenstapten. Poelmeijer wil eventueel een negatief besluit van de gemeente Vlissingen ju ridisch aanvechten via de Koninklijke Nederlandse Motorsport Vereniging of de ANWB. Twee sprekers die opkwa men voor nieuwe parkeergelegenheid voor gehandicapten als een afsluiting doorgaat, konden in elk geval met een toezegging van wethouder Wisse naar huis. Hij beloofde dat op het terrein voor het Strandhotel drie speciale plaatsen worden gemaakt. OOSTBURG Vrijdag en zaterdag worden in een tot theater omgebouw de basisschool in Oostburg feestavon den gehouden. De leerlingen, leer krachten en ouders hebben gezorgd voor een bomvol programma dat gro tendeels na schooltijd werd ingestu deerd. Beide avonden zijn dan ook al 'uitverkocht'. Voor de pauze worden drie toneelstuk jes en een musical opgevoerd. Groep 2 brengt 'De slaperige boer' en de groe pen 3 en 4 'Jeroen Poetskatoen' en 'Clowntjes dansen'. De musical 'De tijdmachine' door de groepen 7 en 8 sluit het programma voor de pauze af. Arjen Boidin en Paul Jansema verzor gen in de pauze een muzikaal inter mezzo op accordeons. Na de pauze ko men de groepen 5 en 6 in actie met de musical 'Vlieg op!'. De beide avonden beginnen om 19.00 uur. Volgende week woensdag worden de musicals nog eens opgevoerd. 'De tijd machine' wordt dan gespeeld in het bejaardentehuis 'De Burcht' in Oost burg en "Vlieg op!' in het verpleegte huis 'De Stelle' in Oostburg. GOES - In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in de Delta school aan de Naereboutstraat in Goes. De daders namen een radio-cas setterecorder, een videorecorder, een filmcamera en wat kleingeld mee. De totale waarde van de buit bedraagt ongeveer 2400 gulden. De inbrekers hadden zich toegang verschaft door een ruit in te slaan. YERSEKE - Het Circus van Bassie en Adriaan, de clown en de acrobaat die vooral via de televisie bekendheid ver wierven, komt donderdag 27 april naar Yerseke. Het duo is in de grote circus tent omringd door internationale cir cusartiesten: trapezewerkers, domp teurs, jongeleurs en dressuurkunste- naars. De voorstelling, waarvoor kaar tjes kunnen worden gekocht bij de VW in Yerseke, begint om 16.15 uur. Directrice Vergouwe (links) van 'Ruschevliet' overhandigde de sleutels van de eerste aanleunwoning in Schoondijke aan het echtpaar Poissonnier. SCHOONDIJKE - De heer en me vrouw Poissonnier uit Breskens ont vingen woensdag als eersten de sleu tels van een aanleunwoning in Schoondijke. De sleutels werden overhandigd door de directrice van VLISSINGEN - Bij een aanrijding in zijn woonplaats is woensdagmorgen de 53-jarige Vlissinger P. C. K. licht gewond geraakt. Hij is met nekpijn ter observatie naar het Bethesda St. Josephziekenhuis in Vlissingen gebracht. Na behandeling mocht hij weer huiswaarts keren. K. reed rond kwart voor acht in zijn au to over de Bossenburghweg, komende uit de richting van de Zuidbeekseweg. De automobilist G. F. van D. (33) uit Vlissingen kwam uit de wijk Bossen- burgh en reed de Bossenburghweg op. Hij verleende daarbij geen voorrang aan K. De auto's kwamen met elkaar in botsing, waarbij die van K. in een slip raakte. Hij ramde het bushokje in de berm en belandde in de sloot. De abri werd volledig vernield. Zijn auto is door een Oostsouburgs garagebe drijf uit de sloot gehaald. het bejaardentehuis 'Ruschevliet' mevrouw Vergouwe. De 24 aanleun woningen samen hebben de naam 'Ruschehof gekregen. Inmiddels zijn dertien van de aanleun woningen verhuurd. Alle woningen hebben een woonkamer, keuken, twee slaapkamers, een douche met toilet, een berging en op de begane grond een terras en op de eerste verdieping een balkon. De opdrachtgever voor de bouw van de aanleunwoningen is de Stichting Gereformeerde Bouwcorpo ratie voor Bejaarden te Hoofddorp. De huurders kregen vijf sleutels, waarvan er één in het nabij gelegen bejaarden tehuis wordt bewaard. Dit gebeurt in verband met de alarmering. De bewo ners van 'Ruschehof kunnen van acti viteiten in het bejaardentehuis ge bruik maken. Zo zijn ze welkom tij dens de ouderengym, de avondsluiting en tweemaal per week bij de activitei tenbegeleiding. Daarnaast staat het bejaardentehuis klaar voor eerste hulp bij ongelukken en wanneer er kleine reparaties moeten worden uit gevoerd in de woning. Verder kunnen de ouderen, indien nodig, gebruik ma ken van de open tafel. De huurprijs van de woningen be draagt 653,75 voor de begane grond en 622,50 voor de etagewoningen. VLISSINGEN - In het Stedelijk Mu seum Vlissingen nemen deskundigen zaterdag antiek en curiosa onder de loep. Belangstellenden kunnen met erfstukken of andere voorwerpen te recht op de middag 'Tussen echt en on echt'. Vanaf 14.00 uur worden er oorde len uitgesproken over waarde en tijd van herkomst van de voorgelegde voorwerpen. De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum tekent voor de organisatie van het evenement dat wordt gehouden in het kader van de open museumdagen. lid A. van Himme (links perspectief) vond dat zo snel mogelijk sanerings- en beheersmaatregelen moeten wor den getroffen. E. Schoenmaker (cda): „Er is sprake van ernstige vervuiling. Die moet zo snel mogelijk worden op geruimd. Volgens mijn fractie is een saneringsonderzoek niet nodig. Het is waarschijnlijk ook goedkoper als we niet wachten". D66-er R. Arends: „Zo snel mogelijk opruimen, het zelf bekostigen en met de vervuiler praten over betaling". PvdA-commissielid A. Stahl-Hemel- soet was kort. Zij wil zo snel mogelijk een voorstel van b en w op tafel, waarin kredieten voor de schoonmaakopera tie worden gevraagd. Wethouder Van Rooijen: „Wij zeggen: Hoe eerder dat spul weg is, hoe beter. Wij stellen ons namelijk niet ten doel alles volgens de regeltjes te doen; wij willen gewoon zo snel mogelijk af van die verontreini ging. Ik moet inderdaad vaststellen dat de provincie die regeltjes soms be langrijker vindt. Wij staan op het standpunt dat procedures veel geld kosten en dat je dat geld beter direct kunt besteden aan de sanering zelf. Echt, we streven ernaar sneller te zijn dan de regels". Provincie, gemeente en Dow praten nu over een concreet plan van aanpak met daarnaast nader on derzoek naar de eventuele versprei ding van het verontreinigd afval. MIDDELBURG - Het college van b en w van Middelburg wil 132.000 ge meentelijke guldens bijdragen aan de aanleg van een nieuwe verbindings weg tussen de Torenweg in Middel burg en de Lekstraat in Oost-Sou burg. Deze weg, die naar verwachting in de loop van de maand mei gereed is, moet de Oude Vlissingseweg ontlas ten van het gemotoriseerde verkeer. Het plan voor de weg is ontwikkeld door een samenwerkingsverband van de provincie Zeeland, het Wegschap Walcheren en de gemeenten Vlissin gen en Middelburg. De bewegwijze ring naar de wijken Dauwendaele, Magistraat wijk en Reijershove moet eveneens worden uitgebreid. Het voorstel komt aan de orde in de raads vergadering van maandag 17 april. Dan komt ook de vernieuwing van het wegdek van de Spinhuisweg ter tafel. Deze weg ontsluit de gehele wijk Reij ershove en is dringend aan een op knapbeurt toe. De weg is nogal geha vend door het bouwverkeer dat er ge bruik van heeft gemaakt. De raad be handelt ook een voorstel om de voor malige kleuterschool Poppenburg aan de Warande (die al vijfjaar leeg staat) te verkopen aan de Walcherse Bouwu- nie. Op de vrij te komen plaats zullen drie woningen worden gebouwd. Een 'achteraf-voorstel' betreft een kre diet van bijna zestien mille voor een reeds uitgevoerde bodemsanering in de Vlissingsestraat. Het betreft grond in de achtertuinen van de percelen 13/ 15 en 17. In deze twee panden reali seert de Woningbouwvereniging Mid delburg op het ogenblik vier woning wetwoningen. In de tuinen werd lood aangetroffen. De grond is inmiddels af gegraven en vervangen door een laag schone aarde. Omdat deze bodemsa nering de bouwwwerkzaamheden niet mocht ophouden, is zij reeds uitge voerd. Het college wil bijna veertig mille be schikbaar stellen voor de aanschaf van een nieuwe afwasmachine en ruim achttien mille voor de aankoop van TERNEUZEN In de Zuidlandstraat in Terneuzen werden dinsdagavond tussen 20.00 uur en 22.30 uur de vier wieldoppen van de Audi 80 van G. C. uit IJzendijke gestolen. De waarde van de wieldoppen bedraagt 400 gulden. De gedupeerde heeft aangifte gedaan van de diefstal bij de politie. nieuwe toneelgordijnen voor de Stads schouwburg. De gemeenteraad komt om 14.00 uur bijeen. HULST Woensdag werden de voor ronden afgewerkt van het schoolvoet- bal 1989 voor jongens en meisjes teams van basisscholen. De wedstrij den werden gespeeld op de sporterrei- nen in Kloosterzande en Westdorpe. Van de deelnemende scholen plaat sten zich zowel in Kloosterzande als in Westdorpe twee jongens- en twee meisjesteams voor de finalewedstrij den die woensdag in Vogelwaarde worden gehouden. Bij de jongens strijden elftallen van De Schakel (Vogelwaarde), Ter Duinen (Kloosterzande), De Warande (Axel) en De Kreeke (Westdorpe) volgende week om de hoogste eer, terwijl de fina lewedstrijden bij de meisjes worden gespeeld door teams van De Schakel (Vogelwaarde), De Ark (Hulst), Prinses Marijke (Axel) en Prins Frederik Hen drik (Sas van Gent). In Vogelwaarde worden tegelijkertijd de directe finale wedstrijden gespeeld voor jongens-ze ventallen. De deelnemende scholen zijn De Werf (Philippine), De Schakel (Vogelwaarde), De Oostvogel (Lams- waarde), Sint Jozef (Hengstdijk) en Ter Vliet (Terhole). De wedstrijden in Vogelwaarde beginnen om 14.00 uur. VLISSINGEN De nieuwste wijk in Vlissingen, Rosenburg, komt er be schut bij te liggen. Een muur scheidt de woningen al die vlak bij de Bossen burghweg zijn neergezet. Glasplaten en een aarden wal moeten de toekom stige kopers van huizen beschermen tegen te veel lawaai van het verkeer over de drukke Sloeweg. Op de hoek Bossenburghweg-Sloeweg komt voor de verandering geen obstakel voor nieuwsgierige automobilisten. De gemeente Vlissingen heeft niet voor niets drie verschillende oplossin gen gekozen. De premie A-huizen 'aan de Bossenburghweg' mochten slechts weinig bouwgrond vergen. Een muur neemt weinig plaats in. De aarden wal is ook een vrij goedkope oplossing. Op de plek waar de glasplaten komen, wil de gemeente Vlissingen de voorbijrij dende autobestuurders een aardig doorkijkje gunnen op de landschappe lijke Meliskerkse watergang. Het res terende 'open gat' moet de wijk Rosen burg niet volledig van de buitenwereld afsluiten, hebben stedebouwkundigen aangegeven. De woningen ter plaatse krijgen extra voorzieningen om te veel geluidsoverlast te weren. WESTDORPE-Na jaren van b kelijke kalmte op Koningin, pakt Westdorpe dit jaar uit rae groter aantal festiviteiten. Ver lende verenigingen staken de k0 bij elkaar om de Westdorpenar terdag 29 april te onthalen bruisend Koninginnefeest. meester ing J. van Rest van Sa Gent zal 's morgens aanwezig wanneer bij bejaardencentrum laet het Wilhelmus wordt gespe de nationale driekleur wordt sen. Dat is tevens het sein voor het eis ke begin van het feest ter ere v koningin. Daarvoor is er om 9.0 beschuit en limonade voor de ren van groep een en twee van de school De Kreek. Op dezelfde lo het schoolterrein, versieren de liertjes van groep drie tot en met hun fietsen. Daarmee gaan ze o uur in optocht naar het bejaar huis 't Verlaet, voorafgegaan do fanfare Eikels Worden Boomen.l bejaardenoord wordt het nati volkslied gespeeld en de vlag geh De morgen wordt afgesloten me len voor kinderen tot en met groi bij De Kreek. Tegelijkertijd is ert zelfde lokatie een zeskamp vo jeugd. De middag begint met een i voor de kinderen tot 15 jaar. Van tot 16.00 uur moeten de deelnem mensen in het dorp zoeken, diee roep uitbeelden. Om 14.00 uur tevens een zeskamp voor jon vanaf 16 jaar. Op hetzelfde tijdsti er een kaarting en bingo voor jaarden. Deze activiteiten plaats in en om De Kreeke. Koni nedag 1989 wordt voor Westdor gesloten met een lampion-optocl begint om 20.00 uur. De stoet vei vanaf de kerk. SAS VAN GENT - Nadat enkel ken geleden het eerste team van lingclub De Vlaanderen er in w; slaagd de titel in de wacht tesl wist het tweede team deze week eens beslag te leggen op het pioenschap. De reserves uit Sai Gent wisten in het bowlingcen te Breda Sacharias Haarmod Hoogerheide en Hotel 'De Prin Ossendrecht met 3-0 te verslaan net toereikend was om de kampi vlag te kunnen hijsen. Verlies in het voorlaatste treffen het Reisbergense Napaoleon I de spanning nog even terug. Maa eindelijk slaagden de Sassenar toch in om via de laatste wedstri gen 'De Prins' met een punt sprong op het Bredase Bodew competitie zegevierend af te slui Voor de bekercompetie speeld eerste team van 'De Vlaanderi Schiedam, waar De Panda's uitZ drecht en Rabobank uit Putten met 2-1 werden verslagen. Zeeuwse derby tegen Strandpav Herwegh uit Biggekerke moest* Sassenaren met dezelfde cijfers aan de tegenstander laten. Eindstand kampioenseompetitie: Vlaanderen 2 (Sas van Gent) 50; 2BT wes bv (Breda) 49; 3 Golden Arrows® burg) 44; 4 Napoleon (Rijsbergem 38; charias Haarmode (Hoogerheid)25:6 'De Prins' (Ossendrecht) 21; 7 Chloridi ling Team (Spijkenisse): 8 Peanuts IS nisse) 5. OOSTBURG - De stichting cei voor jeugd- en jongerenwerk in Zeeuwsch-Vlaanderen (SJC) binnenkort cursussen 'elektrii en 'houtbewerking' voor meisje 10 tot en met 13 jaar. Meisjes ku via de 'Technika 10 hobbyclub) nieuwsgierigheid naar techniscl ken botvieren. Meisjes kunnen v hobbyclubs een een aantal techn vaardigheden onder de knie 1 en zodoende hun 'ervaringsat stand' op jongens inhalen. De lessen worden door vrouwen ven. De meisjes zien op die man» 'vrouwen het ook kunnen, dat plezier in hebben en vooral, dathi woon is dat vrouwen zich met teel bezig houden'. Technika 10 zoekt rigens nog steeds een aantal vn voor de begeleiding bij de cursu Meisjes zullen dan ook eerder k voor een technische studie en technisch beroep is de hoop. De triciteitslessen worden vanaf n dag gehouden in het SJC-kanto Oostburg. De lessen houtbewei beginnen dinsdag in gemeenscl centrum 't Zoute Vestje in Sluis) cursussen worden gegeven 18.30 en 20.00 uur. De glazen geluidswand langs de Vlissingse Sloeweg begint vorm te krijgen. KLOOSTERZANDE - De pol»" Kloosterzande hield snelheidsw les in Terhole en Vogelwaarde, o hole werd dinsdagochtend gec# leerd. Er passeerden 1168 voert) waarvan er 128 de maximum stane snelheid van 50 kilome" uur overschreden. De hoogst?01 snelheid bedroeg 91 kilometer, 's Middags verplaatste de con post zich naar Vogelwaarde. Da den 176 passanten geteld. Daan den er 28 te hard. Een automot® zijn snelheid oplopen tot 127 kilo per uur. HULST - Bij een alcoholcontrole de rijkspolitie in Oost-Zeem Vlaanderen zijn in de nacht van dag op woensdag 44 voertuig®» troleerd. Veertien automobilist dergingen de blaastest. Daa" gen vijf bestuurders een pi baal voor rijden onder invloed, werd een Maleisiër aangeht® illegaal in ons land verbleef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 42