ËC 'abaksverslaafden zijn bbaat bij groepssteun [rbeidsbureau vaker igeschakeld bij er vullen vacatures Glaswand weert geluid, maar behoudt uitzicht Nieuwe sluizen met weg moeten centrum Vlissingen ontsluiten streek A lissingse raadscommissie Inog niet uit eventueel [sluiten deel boulevard Middelburg wil bijdragen aan weg naar Souburg Waslijst overtredingen in verkeer beboet met in totaal 2.755 gulden llSlNGSCURSUS STOP-MET-ROKEN f '.VERSLAG GAB WALCHEREN 'Tussen echt en onecht' in het museum Vlissingen LANGS VLISSINGSE SLOEWEG AFSTUDEERPROJECT HTS'ERS Afscheidsdienst ds J. Lukasse Zomeravondvoetbal in Vlissingen weer begonnen Lichtgewonde bij botsing door voorrangsfout Bedrijfsvolleybal in Middelburg DONDERDAG 13 APRIL 1989 Logboek P EUW AAN ORDE IN MEI KANTONRECHTER MIDDELBURG Roldeuren sINGEN - Eens een roker, altijd iker? Een groot deel van de ro- eeft al ettelijke pogingen onder ste stoppen. Acupunctuur, hyp- fkauwgom met nicotine-smaak, ookkuren, een doe-het-zelf pak- :t mocht niet baten. Of bij voor een stop-met-roken week in een Lje] jn binnen- of buitenland voor !'n hthonderd gulden. Een stop- letloken groepstraining lijkt nog i jtt in de markt. Hulpverlening of In Vlissingen begint maan- i april een cursus voor iedereen ■n het rokende stokje af wil. Jeid nemen van de rookwaar is Setioor iedereen een kwestie van 'ge- Lu stoppen'. De praktijk leert dat ■errierheid van de rokers die zo- aars opt. na korte tijd weer gaat ro- ■o'n vijftig mensen bezochten on- in Vlissingen de informatie avond over de training. Kauwgom kauwend en nagels bijtend brachten ze de avond door, want vanzelfspre kend mocht niet gerookt worden. Een enkeling hield zijn pakje sigaretten of shag bij de hand, 'omdat ik me anders zo onwennig voel'. Een bijna wanhopi ge bezoeker vroeg of tijdens de cursus een dokter of psychiater dag en nacht bereikbaar zou zijn, 'anders lukt het me toch niet.' Volgens L. van Dijk van de stichting Leven Gezondheid raakt 70 tot 80 procent van de deelnemers op het ein de van de training geen 'stinkstok' meer aan. Uit enquêtes blijkt dat na een jaar zo'n 40 procent het heeft vol gehouden. De stichting houdt de cur sus in samenwerking met de plaatselij ke kruisvereniging en het Zeeuws con sultatiebureau voor alcohol en drugs. De stoppoging moet slagen door infor- "■na I:"' 'ft* M matie over de rookafhankelijkheid en rookgewoonte te geven. Ook moeten natuurlijke hulpmiddelen (geen medi cijnen) en steun van de groep ervoor zorgen dat de stopper uiteindelijk weer opgelucht kan ademhalen. De stichting Leven Gezondheid uit het Utrechtse Bosch en Duin begon in 1968 met de stop-met-roken hulpverle ning. Het 'produkt' is overgewaaid uit de Verenigde Staten en aan Neder landse normen aangepast. Zo zijn angstwekkende zaken als een film over een longoperatie eruit gehaald. Sinds 1971 wordt de stichting gesubsi dieerd door het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur. In de eerste week, waarin het verboden is geworden te roken, komen de deel nemers van de cursus vier avonden bij elkaar. Dat vormt .de basis van het eventuele succes. Naarmate de trai ning - kosten 90 gulden - vordert, wor den de tussenpozen tussen de bijeen komsten langer. Bij niet-slagen kan de helft van het geld teruggevraagd wor den. Van Dijk zegt geen wonderen te willen verkopen. „Meteen stoppen is moeilijk, maar wel het effectiefst. Als je het langzaam afbouwt en uiteinde lijk stopt krijg je toch alle ontwen ningsverschijnselen op je dak. Aan het begin draait de stopper in een krin getje rond, waarvan hij zelf het middel punt is. In de groepstraining kun je je ervaring kwijt aan mensen die precies hetzelfde meemaken. De begeleiders helpen slechts, de deelnemers zorgen er zélf voor dat ze niet meer gaan ro ken." hige bezoekers aan de informatie-avond over stoppen met roken hielden linla/cjes rookioaar toch maar bij de hand, omdat ze zich anders onwennig ■1ELBURG - Het Gewestelijk Ar- [dsbureau Walcheren wordt steeds ingeschakeld door werkzoe- ndt n en werkgevers. Vorig jaar het marktaandeel van het GAB fop de vacaturemarkt van 29 naar 34 Bicent. In de horeca liep het zelfs op San 43 naar 61 procent en in de sector ^■oneel in algemene dienst' van 14 ^■33 procent. Bitblijkt uit het jaarverslag over 1988. jpvallend was de terugloop van het ^-aandeel in de metaalsector (van Sar 11 procent) als gevolg van het ):tief ontslag bij de Koninklijke ■schappij De Schelde en de on- |tige effecten daarvan voor andere SINGEN „Wij zijn er nog lang (uit". CDA-raadslid M. Bode sloeg dagavond in de Vlissingse raads- issie verkeer met die opmer- de spijker op de kop. Vele sugges ts over de afsluiting van een deel an ee Vlissingse boulevard passeer- Iffl ia tweeënhalf uur de revue, maar •raadscommissie kon aan het einde van de discussie geen definitief oor- ■vellen. Het punt is uitgesteld, zo- ■vethouder W. Wisse van verkeer Tot de vergadering van de gemeen- Bd in mei. (college van b en w kreeg weinig voor zijn voorstel de Boulevard 'teen en een deel van de Boulevard :ert in juli en augustus voor het 'tohseerd verkeer af te sluiten, jol het twintigkoppige publiek als 'eerderheid van de raadsleden ble- iv v uii uc i aauöicucii uic- ■[ertegen. Na veel over en weer ge- Ir'vfV60^ suSgestie van alle ande- Br winnen: dat stuk van de bou- J alleen afsluiten op zondagen ■ftpakweg elf uur 's morgens tot zes ■Is avonds. De boulevard mag zich Bf op die dagen en dan nog op die er,m een grote populariteit verheu- hn h? wandelaars, fietsers en auto- ■"isten, luidde het argument. De Ternemers en bewoners lijden bij de ïte^ch d(}0 oplossin£ bovendien de Bloder W. Wisse van verkeer liet !e, van z'n standpunt afbrengen ptru voorstel. Hij benadrukte dat ze zc®tier om een proef gaat, niet en met; minder. Afhankelijk van fesuitaten van dat experiment afsinic bekeken of definitief tot Editing wordt besloten. De wethou- n dat verband de invoering een autoloze zondag op de Vlis- boulevard onvoldoende. De ls an beperkt. Hij voegde an toe dat het college van b en w 'jn van de Boulevard Evertsen ,.*v®td Bankert - tot de Zee- |en O' een wandelgebied wil Ben F q Haanstra, mevrouw M. P. der vveeifV iden PvdA) en c J- van ^protestants ehriste- vond Wisse in de raadscom missie verkeer aan zijn kant. M. Bode (cda) noemde een waslijst van ver keerskundige tegenargumenten op. Hij vreesde ook vervelende conse quenties voor restaurants en hotels aan dat stuk van de boulevard. Haan stra schatte dat heel anders in. „Geen enkele autobestuurder kan stoppen. Ik weet echt niet wat het economisch voordeel daarvan is". Hij pleitte sa men met mevrouw Bakx-Post voor af sluiting van de hele Boulevard Ban kert tot de Coosje Buskenstraat. „La ten we de proef breed opzetten. De meeste terrassen zijn ook daar". L. Nijman, eigenaar van een nieuw res taurant recht tegenover de Résidenee Bankert, tekende fel protest aan tegen de afsluiting in juli en augustus. Hij noemde het voorstel zeer ondoor dacht. „Hoe moet ik bevoorraden 's Ochtends mag dat, tussen zeven en elf uur. Ik heb onvoldoende ruimte om al le spullen voor een drukke dag in te slaan. IJs smelt als het op een warme dag niet direct mijn zaak in kan". Nij man pleitte voor afsluiting op de zon dagen tot zes uur 's avonds. Mevrouw J. Punt-Osnabrugge viel hem daarin bij als bewoonster van de Boulevard Evertsen. „Het Is te gek als wij alleen 's morgens met de auto aan de voorkant van onze woning kunnen komen". Zoveel problemen als de afsluiting van de Boulevard Evertsen en een stukje van de Boulevard Bankert opriepen, zo weinig moeite had de verkeerscom- missie met het volledig weren van bromfietsen en motoren. Maar één in spreker, O. Poelmeijer uit Vlissingen, bleek daar een fervent tegenstander van. Hij vond het schokkend dat de raadsleden zo gemakkelijk over belan gen van motorrijders heenstapten. Poelmeijer wil eventueel een negatief besluit van de gemeente Vlissingen ju ridisch aanvechten via de Koninklijke Nederlandse Motorsport Vereniging of de ANWB. Twee sprekers die opkwa men voor nieuwe parkeergelegenheid voor gehandicapten als een afsluiting doorgaat, konden in elk geval met een toezegging van wethouder Wisse naar huis. Hij beloofde dat op het terrein voor het Strandhotel drie speciale plaatsen worden genjaakt. De aandacht wordt gericht op de voor delen die het niet-roken met zich mee brengt. Met ogenschijnlijk simpele handreikingen moet het leven zonder rookwaren lukken. Zo moet in de twee weken vóór de training een logboek bijgehouden worden waarin elk opge stoken rokertje genoteerd wordt. Veel mensen steken bijna onbewust een si garet of shagje op. Om alvast te wen nen moet in een moeilijke situatie niet meer gerookt worden. In de eerste week moet veel water gedronken en fruit gegeten worden, om een vol ge voel in de maag te krijgen. Vergroten van de zelf-controle ('vertel het de om geving') en zelfbeloning moeten effect hebben. Ook het uitwisselen van erva ringen met andere stoppers is een be langrijk onderdeel van de training. Na de informatie-avond hebben ruim veertig mensen zich opgegeven voor de training. Eenmaal buiten het kruis- gebouw aan de Vlissingse Leliënlaan stopt een groot deel van hen toch weer een sigaret in de mond 'om het af te leren'. bedrijven in de regio. Ook in de bouw daalde het marktaandeel: van 47 naar 36 procent. Het Walcherse arbeidsbureau, met vestigingen in Middelburg en Vlissin gen, schreef vorig jaar 6837 werkzoe kenden in. Er waren 7217 uitschrijvin gen, een kleine 300 meer dan in 1987. Van de 1609 geregistreerde vacatures (10 procent meer dan het jaar daar voor) werd 62 procent via het gab ver vuld, evenveel als in 1987. Het markt bereik van het arbeidsbureau (het aan tal ingediende vacatures gedeeld door het veronderstelde totaalaantal op Walcheren) liep op van 53 naar 55 pro cent. MIDDELBURG - Het college van b en w van Middelburg wil 132.000 ge meentelijke guldens bijdragen aan de aanleg van een nieuwe verbindings weg tussen de Torenweg in Middel burg en de Lekstraat in Oost-Sou burg. Deze weg, die naar verwachting in de loop van de maand mei gereed is, moet de Oude Vlissingseweg ontlas ten van het gemotoriseerde verkeer. Het plan voor de weg is ontwikkeld door een samenwerkingsverband van de provincie Zeeland, het Wegschap Walcheren en de gemeenten Vlissin gen en Middelburg. De bewegwijze ring naar de wijken Dauwendaele, Magistraatwijk en Reijershove moet eveneens worden uitgebreid. Het voorstel komt aan de orde in de raads vergadering van maandag 17 april. Dan komt ook de vernieuwing van het wegdek van de Spinhuisweg ter tafel. Deze weg ontsluit de gehele wijk Reij ershove en is dringend aan een op knapbeurt toe. De weg is nogal geha vend door het bouwverkeer dat er ge bruik van heeft gemaakt. De raad be handelt ook een voorstel om de voor malige kleuterschool Poppenburg aan de Warande (die al vijfjaar leeg staat) te verkopen aan de Walcherse Bouwu- nie. Op de vrij te komen plaats zullen drie woningen worden gebouwd. Een 'achteraf-voorstel' betreft een kre diet van bijna zestien mille voor een reeds uitgevoerde bodemsanering in de Vlissingsestraat. Het betreft grond in de achtertuinen van de percelen 13/ 15 en 17. In deze twee panden reali seert de Woningbouwvereniging Mid delburg op het ogenblik vier woning wetwoningen. In de tuinen werd lood aangetroffen. De grond is inmiddels af gegraven en vervangen door een laag schone aarde. Omdat deze bodemsa nering de bouwwwerkzaamheden niet rfiocht ophouden, is zij reeds uitge voerd. Het college wil bijna veertig mille be schikbaar stellen voor de aanschaf van een nieuwe afwasmachine en ruim achttien mille voor de aankoop van nieuwe toneelgordijnen voor de Stads schouwburg. De gemeenteraad komt om 14.00 uur bijeen. VLISSINGEN - In het Stedelijk Mu seum Vlissingen nemen deskundigen zaterdag antiek en curiosa onder de loep. Belangstellenden kunnen met erfstukken of andere voorwerpen te recht op de middag 'Tussen echt en on echt'. Vanaf 14.00 uur worden er oorde len uitgesproken over waarde en tijd van herkomst van de voorgèlegde voorwerpen. De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum tekent voor de organisatie van het evenement dat wordt gehouden in het kader van de open museumdagen. De glazen geluidswand langs de Vlissingse Sloeweg begint vorm te krijgen. VLISSINGEN De nieuwste wijk in Vlissingen, Rosenburg, komt er be schut bij te liggen. Een muur scheidt de woningen al die vlak bij de Bossen- burghweg zijn neergezet. Glasplaten en een aarden wal moeten de toekom stige kopers van huizen beschermen tegen te veel lawaai van het verkeer over de drukke Sloeweg. Op de hoek Bossenburghweg-Sloeweg komt voor de verandering geen obstakel voor nieuwsgierige automobilisten. De gemeente Vlissingen heeft niet voor niets drie verschillende oplossin gen gekozen. De premie A-huizen 'aan de Bossenburghweg' mochten slechts weinig bouwgrond vergen. Een muur neemt weinig plaats in. De aarden wal is ook een vrij goedkope oplossing. Op de plek waar de glasplaten komen, wil de gemeente Vlissingen de voorbijrij dende autobestuurders een aardig doorkijkje gunnen op de landschappe lijke Meliskerkse watergang. Het res terende 'open gat' moet de wijk Rosen burg niet volledig van de buitenwereld afsluiten, hebben stedebouwkundigen aangegeven. De woningen ter plaatse krijgen extra voorzieningen om te veel geluidsoverlast te weren. VLISSINGEN - Tijdens vrijwel elke discussie over de ontsluiting van de Vlissingse binnenstad borrelt het idee wel op: de aanleg van een weg over de sluizen in het Kanaal door Walcheren. Veel enthousiasme heeft de gedachtenspinsel nog niet bij de gemeente opgeroepen, maar mis schien komt daar dankzij de studen ten Erwin Luijk, Pieter van der Meu- len en Ronald Oostinga van de Hogere Technische School (hts) in Vlissingen verandering in. Zij maken een afstu deeropdracht over het actuele thema. De drie HTS'ers wilden in eerste in stantie alleen een vernieuwd sluizen- complex ontwerpen. De twee huidige sluizen zijn, volgens hen, over twintig jaar verouderd. Zij stammen uit 1954 en zijn niet meer zo geschikt voor het scheepvaartverkeer anno 1989. De stu denten breidden hun afstudeeronder werp uit na publicaties over de bouw van een weg door de Spuikom. „Voor de binnenstad van Vlissingen lost de aanleg van die weg weinig op", oor deelt Oostinga. „De Paul Kruger- straat en Koudekerkseweg blijven dan de belangrijkste aan- en afvoerwe- gen". Luijk voegt toe: „Zo'n verbin ding over de sluizen is een leuke oplos sing. Je schept zo een cirkeltje rond de Vlissingse binnenstad". Het toekomstige sluizencomplex in Vlissingen bestaat, aldus het plan van de HTS'ers, in de toekomst nog maar uit één grotere sluis. Die doorgang moet op de plek komen waar de keer sluis nog ligt. „Die sluis is in 1929 ge bouwd voor De Schelde, maar dat be drijf maakt er geen gebruik meer van", geeft Luijk aan. „De loodsen waarin de KMS marineschepen bouwt, zijn 25 meter breed en 200 meter lang. De ma rinefregatten die daaruit komen, kun nen gemakkelijk door de sluis die wij gaan ontwerpen". De bouw van sluis op de plek van de huidige keersluis biedt, menen de drie studenten, het voordeel dat het scheepvaartverkeer gewoon door kan blijven varen. De ou de schutsluizen blijven in functie tot de nieuwe sluis gereed is. Een pro bleem is wel dat de firma Van den Ak ker een gedeelte van het werkterrein aan de Piet Heinkade verliest. De Vlis- singers hebben daaraan gedacht: de onderneming moet een stukje op schuiven richting de binnenstad. in Vlissingen evenals de Roompot- sluis uitrusten met roldeuren. Dat zijn sluisdeuren die op rails lopen. Voor de aanleg van een weg over de deuren zijn die zeer geschikt, geven de HTS'ers aan. Ze gaan in hun ontwerp uit van drie deuren. Het voordeel daarvan is dat voor kleinere schepen de middelste deur en één van de twee buitenste deuren kunnen worden ge bruikt. De schuttijd wordt daardoor bekort. „De grote sluis is voor veel vaartuigen momenteel te groot en de kleine te klein", legt Van der Meulen uit. Voor het autoverkeer moet over twee buitenste deuren een wegdek komen, is het idee. De middelste deur is be doeld voor fietsers, bromfietsers en voetgangers. Automobilisten behoe ven dan in elk geval nooit te wachten. De technici buigen zich logischerwijs ook over een nieuwe verbinding tussen de weg over de sluizen en de Vlissingse binnenstad. De Piet Heinkade is naar hun oordeel niet geschikt voor de ver werking van een grote verkeers stroom. De ontsluitingsweg moet daarom achter de woningen op het Ei land komen. Die straat sluit verderop aan op de Commandoweg. De Piet Heinkade kan een woonerf worden, stellen de studenten. Bewoners behoe ven aan de achterzijde niet voor over last te vrezen, omdat daar een geluids scherm is gepland. Twee HTS-studenten hebben eerder, in 1974, een onderzoek gedaan naar een zuidelijke ontsluiting van het cen trum van Vlissingen. W. de Bruijn en J. G. Geldof pleitten indertijd voor de aanleg van een hoge brug of een tunnel vanaf de Commandoweg tot aan de landtong tussen de beide binnenha vens. Een weg over de sluizen viel niet zo bij hen in de smaak, omdat verkeer van de rijksweg A58 dan een omweg zou moeten maken. Dat bezwaar snijdt sinds de ingebruikname van de Sloebrug in 1978 nog meer hout. Oos tinga: „Het gaat niet alleen om de aan voer, maar ook om de afvoer van au to's". De Bruijn en Geldof wezen er overigens al op dat een weg over de Spuikom onvoldoende soelaas biedt. 'Het nadeel van die verbinding is', meldden zij, 'dat het aantal toegangs wegen naar het centrum niet wordt uitgebreid. Een nieuw knelpunt komt op het kruispunt Coosje Busken- straat-Spuistraat te liggen'. Het plan voor een brug of een tunnel van De Bruijn en Geldof is in een lade verdwenen. Van der Meulen, Oostinga en Luijk laten zich ook niet over de uit voerbaarheid van hun project uit. „We wilden iets concreets doen en liefst in de eigen omgeving". Ze willen eind mei, wanneer het onderzoek gereed is, het resultaat wel overhandigen aan het gemeentebestuur van Vlissingen. Van der Meulen, Oostinga en Luijk verwijzen voor de constructie van de sluis met een weg daaroverheen naar de Roompotsluis die in de Ooster- schelde-stormvloedkering is ge maakt. Zij willen het nieuwe project MIDDELBURG - „Je bent jong en je bent stom", was het excuus van de 21- jarige Vlissinger A. A. J. M. P. voor zijn reeks overtredingen. Hij verscheen woensdag voor de Middelburgse kan tonrechter mr H. Bruin, omdat hij vo rig jaar herhaaldelijk zonder rijbewijs en onverzekerd op een motor had gere den, tweemaal een snelheidsovertre ding had begaan en zijn auto niet had verzekerd. Deze waslijst van overtre dingen leverde hém een totaal aan boetes op van f 2.755,- en twaalf maan den voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter ver oordeelde P. overeenkomstig de eis van officier van justitie mr Th. H. Lind. Te weten: f 130,- voor het rijden van 70 kilometer per uur in Vlissingen, f 195,- De drie HTS'ers die een alternatief hebben gevonden voor de ontsluiting van het centrum van Vlissingen (vlnr) Erwin Luijk, Ronald Oostinga en Pieter van der Meulen. voor het 30 kilometer te hard rijden in de gemeente Valkenisse. Voor het rij den zonder rijbewijs op een onverze kerde motor werd P. tweemaal veroor deeld tot boetes van f 185,- en f 500,- en vier maanden voorwaardelijke rijont zegging en nog eens f65,- voor een gladde band. Een boete van f 500,- en vier maanden voorwaardelijke rijont zegging kreeg hij vanwege een rit in een onverzekerde auto. P. had vorig jaar ook nog twee voorwaardelijke boetes met een totaal van f 495,- gekre gen, die hij nu, omdat de proeftijd nog niet voorbij was, moest betalen. De 30-jarige P. A. J. uit Vlissingen had vorig jaar een nieuwe auto gekocht en zijn oude auto onverzekerd en onge keurd voor de deur laten staan. Omdat J. het aannemelijk maakte dat hij niet meer in zijn oude auto reed, eiste de officier een boete van f 500,-, waarvan f300,- voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar voor de onverzeker de auto en f 180,- voor het niet gekeurd zijn van het vehikel. J. werd overeen komstig de eis veroordeeld. De in Oost-Souburg wonende H. R. W. kreeg vijf boetes van f 75,- vanwege vijf mislukte pogingen om zonder trein kaartje te reizen. De veroordelingen waren conform de eis van de officier. KOUDEKERKE - Ds J. Lukasse gaat zondag voor de laatste maal als geeste lijk verzorger voor in een van de kerk diensten van verpleeghuis Der Boede in Koudekerke. De dienst begint om 10.30 uur in gebouw De Vliedberg. Na afloop van de dienst is er gelegenheid om afscheid te nemen, ds Lukasse is vanaf 24 april in dienst van de Neder landse hervormde kerk in de gemeente Veere, Vrouwenpolder en Kleversker- ke. De overige uitslagen zijn, heren tweede klas: Oostkapelle I - SSW 2-1, Stegink - Amor I 2- 1, Lijnbach - 't Zand I 2-2; derde klas: Mid delburg Zuid - Zuiderduin 1-3, Gieterij Mid delburg - De Wellinge I 3-0; vierde klas: WBVM - Astrow 0-3, Klarenbeek - De Wellin ge II3-0; vijfde klas: De Pantalon II - Amor II 2-1, SSGM - Frans Gillissen 0-3, Voskamp/ Dauwendaele - SV Duo II 2-0; zesde klas: Heao-Vlissingen - Premier Middelburg II 0- 3, PGVII - Brandweer 3-0, De Waayenburgh - MSVS 3-1. Dames, tweede klas: Herstaco II - Jong Am- bon 1-1, Bijou Lederwaren - DVC De Abdij 0-3; derde klas: Zonneveld II - Serooskerke III1-1, Scheldemond - DVC Raas 3-0, Mara- thorn - SV Duo II 3-0. De stand, heren, eerste klas: 1 Tecona 15-27, 2 Loverendale SVS 15-22, 3 Tonny Leynse 16-22, 4 Youngboys/Toekomst 16-20, 5 GM Sietske 15-15, 6 Premier Middelburg 15-15, 7 Amnesty International 16-15, 8 Kruitmo- len/Dauwendaele 15-10, 9 Hoechst 115-7,10 PGV/JCV 16-1. Tweede klas: 1 't Zand 116-31,2 Oostkapelle I 17-24, 3 Smash/Streekschool 15-21, 4 De Pantalon 115-17, 5 Amor I 15-15, 6 Lijnbach 16-15,7 Stegink 16-15, 8 SV Duo 115-7, 9 Her der SVS 15-6, 10 SSW 16-3. Derde klas: 1 Gieterij Middelburg 16-29, 2 LW16-25,3 Zuiderduin 16-25,4 De Wellinge I 15-17, 5 Profiel '85 15-12, 6 Maco I 15-12, 7 VPS 15-11, 8 Installatiebedrijf Goes 15-11, 9 Middelburg Zuid 16-10, 10 't Zand n 15-2. Vierde klas: 1 Oostkapelle II15-28, 2 MDGO 15-26, 3 Astrow 16-24, 4 Klarenbeek 16-22, 5 Franken Machinefabriek 16-18,6 Hoechst II 15-13, 7 WBVM 16-11, 8 PZC 15-8, 9 De Wel linge II15-4,10 Provincie 115-0. Vijfde klas: 1 Frans Gillissen 16-27, 2 Kruit- molen 15-25, 3 De Pantalon II16-23, 4 Toor- envliedt 15-18, 5 Riagg Zeeland 15-14, 6 SV Duo II 15-11, 7 SSGM 16-11, 8 Voskamp/ Dauwendaele 16-11, 9 Amor II 15-10, 10 Mammoeters 15-4. Zesde klas: 1 Premier Middelburg II15-29, 2 Maco II 15-22, 3 VT Walcheren 15-21, 4 Pro vincie II15-21, 5 PGV II Greenpeace 16-20, 6 Heao Vlissingen 16-11, 7 Brandweer 16-9, 8 MSVS 15-8, 9 De Waayenburgh 16-8, 10 Ra dio Holland 15-5. Dames eerste klas: 1 Wondergem/Melse SVS 14-28, 2 PZEM 16-27, 3 't Zand I 16-19, 4 Herstaco I 16-18, 5 Astrow 15-15, 6 Tonny Leynse 16-13, 7 Oostkapelle 116-12, 8 Zonne veld 115-10, 9 SV Duo 115-8, 10 LW I 16-4. Tweede klas: 1 DVC De Abdij 15-28, 2 Uit zendbureau Walcheren/Dauwendaele 15-24, 3 De Wellinge 16-21, 4 MZ/Slagerij Malie paard 15-20, 5 Herstaco II16-16, 6 MPSO 15- 14, 7 Bijou Lederwaren 16-13, 8 Jong Ambon 16-11, 9 Astrow II15-7,10 Oostkapelle II15- 0. Derde klas: 1 Scheldemond 16-27, 2 Hille- brand SVS 15-26, 3 Marathom 16-25, 4 Se rooskerke III 15-18, 5 LW II 15-17, 6 DVC Raas 15-14, 7 Zonneveld II16-14, 8 't Zand n 15-8, 9 SV Duo II 16-5, 10 Maartense/Dau- wendaele 15-0. VLISSINGEN - Afgelopen week is het Vlissings zomeravondvoetbal van start gegaan. Ondanks het slechte weer werd er vrijwel elke avond ge speeld en begon favoriet RWS met een 2-0 overwinning op Pechiney. PZEM had weinig moeite met nieuweling SSVW, 3-1, terwijl Uiterton, dat vorig seizoen nog degradatiewedstrijden speelde, nu gelijk startte met een 2-0 overwinning op BW. In de tweede klas nog maar een wed strijd: VAW-2 haalde flink uit tegen een met acht man spelend Hoechst Boys, 9-1. Nieuwkomer Vijgheter wil hoge ogen gaan gooien in de derde klas want het begon met een 5-1 overwin ning op SSW. RWS-2 verraste met een 2-1 winst op PVS en ook PZEM-3 be gon met winst, 2-1 op SSW. BW-2 en Hoppit speelden tegen elkaar gelijk, 2-2. Uitslagen eerste klas: PZEM-l-SSVW-1 3-1, RWS-l-Pechiney-1 2-0, BW-l-Uiterton-1 0- 2. Stand: PZEM-1 1-2 3-1, RWS 1 1-2 2-0, Ui terton 1 1-2 2-0, VAW 0-0, Pechiney 1 1-0 0-2, BW 1 1-0 0-2, SSVW 11-0 1-3. Uitslagen tweede klas: VAW 2-Hoechst Boys 1 9-1. Uit slagen derde klas: BW 2-Hoppit 1 2-2, SSW 1-Vijgheter 1 1-5, PVS 1-RWS 2 1-2, SSW 1- PZEM 3 1-2. Stand: Vijgheter 11-2 5-1, RWS 2 1-2 2-1, PZEM 3 1-2 2-1, BW 2 1-1 2-2, Hop pit 1 1-1 2-2, PVS 1 1-0 1-2, SW 1 2-0 2-7. Vanaf volgende week zal er een dubbel programma worden gedraaid met als toppers dinsdag 18 april Uiterton- PZEM, maandag 17 april RWS 2-Vijg- heter, vrijdag 21 april Vijgheter-Hop- pit. VLISSINGEN - Bij een aanrijding in zijn woonplaats is woensdagmorgen de 53-jarige Vlissinger P. C. K. licht gewond geraakt. Hij is met nekpijn ter observatie naar het Bethesda St. Josephziekenhuis in Vlissingen gebracht. Na behandeling mocht hij weer huiswaarts keren. K. reed rond kwart voor acht in zijn au to over de Bossenburghweg, komende uit de richting van de Zuidbeekseweg. De automobilist G. F. van D. (33) uit Vlissingen kwam uit de wijk Bossen- burgh en reed de Bossenburghweg op. Hij verleende daarbij geen voorrang aan K. De auto's kwamen met elkaar in botsing, waarbij die van K. in een slip raakte. Hij ramde het bushokje in de berm en belandde in de sloot. De abri werd volledig vernield. Zijn auto is door een Oostsouburgs garagebe drijf uit de sloot gehaald. Burgerlijke stand WESTKAPELLE Geboren: Marlien, dv H. J. Stroo en A. A. Schuiling; Adriana C. P. dv C. P. Groenleer en P. J. Westerbeke. Overleden: E. Passenier, wv Lous. MIDDELBURG - In de eerste klas he ren van het bedrijfsvolleybal in Mid delburg liep Amnesty International een 0-3 nederlaag op tegen Kruitmo- len/Dauwendaele (12-15, 7-15 en 7-15), PGV/JCV ging onderuit tegen Premier Middelburg, 0-3 (3-15,12-15 en 10-15) en Young Boys/Toekomst hield het team van Tonny Leynse van een overwin ning af, 2-0 (17-16,15-10 en 5-3). In de dames eerste klas zegevierde PZEM met 3-0 over Oostkapelle, 't Zand bleef met 3-0 de baas over LW (15-2, 15-6, 15-6) en Herstaco stuurde Zonneveld met een 3-0 nederlaag naar huis (15-1,15-7 en 15-4). In de heren tweede klas liep 't Zand I na zestien wedstrijden het eerste ver- liespuntje op, Frans Gillissen staat al leen aan de leiding in de vijfde klas en Scheldemond is de nieuwe leider in de dames derde klas. In de overige klas sen handhaafden de koplopers hun po sities. V

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 23