>zc en w Domburg alsnog bereid bt overleg over affaire Wattel wemvierdaagse voor vijftiende keer Vlissings bad ■P )ocumentatiecentrum Mikkers heet nu Werkgroep Sagu Plan investering van miljoenen in camping Hengstdijk Vlissinger (65) bouwde kerkorgel in slaapkamer Project over Molukkers in bibliotheek Souburg streek ad verklaart beroepen ongegrond 'brengst voor unicef erkoop molukse produkten niet op zevla meenemen levenswerk na zes jaar voltooid Zaalvoetbal in Vlissingen Zaalvoetbal in Middelburg WOENSDAG 12 APRIL 1989 ,17 flippijnen Wsv De Vrolijke Tippelaars houdt voorj aar s wandeltocht Reservering Domburg: 4000 inwoners MIDDELBURG SINT LAURENS VLISSINGEN Hout EXPOSITIE OVER KAMP LUNETTEN Project Minister De Koning komt naar symposium Aktief in Techniek M. Dellebeke wint solistenconcours ONDA-Nieuwland Weense avond Groep Papilion in Heinkenszand %BüBG - Burgemeester en wet- *ers van Domburg blijven bereid ■een oplossing te zoeken voor de ^ing van oud-wethouder L. Wat- X voorwaarde dat zij past in de ffidsopvattingen van de gemeente. ■alsnog heeft de kampeerboer vol- K (je gemeenteraad geen been om nni staan in zijn beroep tegen het af- en van vrijstellingen voor een mi- jnping en groepskamperen. „Dat Iers overtredingen zijn, geeft Wat- let het recht om maar zijn gang te zei de VVD'er P. Overmeen iagavond, doelend op de reeks [eten en zelfs enkele ontruimin- Tie de affaire rond de ex-wethou- lenmerken. Dat b en w desondanks serieus willen zoeken naar een opening voor nieuw overleg bleek uit een raadsstuk, dat op de valreep werd uitgereikt en dat te ruggrijpt op een vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening. Ook die zag niets in genade voor recht, gezien de taferelen op de overbezette camping. Na de hoorzitting koos Wat- tel eieren voor zijn geld en drong als nog aan op een gesprek met het dage lijks gemeentebestuur. Dat vroeg hem zijn ideëen op papier te zetten, waarna ze opnieuw worden bekeken. Die onverwachte wending deed overi gens niets af aan het raadsvoorstel van dinsdagavond, waarin het college vroeg om de twee beroepen ongegrond SINGEN - Het Vlissings sport- senbad doet dit jaar van 17 tot en net '1 april voor de vijftiende keer de nationale zwemvierdaagse De opbrengst van dit evenement [om weer ten Soedc aan het kinder- s van de Verenigde Naties, UNI- De deelnemers zwemmen een bedrag bij elkaar door zich te la- sponsoren door familieleden en I inden. lationale zwemvierdaagse was vo- J iar in Vlissingen een groot succes. I waterprojecten van UNICEF in 1 Afrikaanse land Burundi werd het pan toe hoogste bedrag bij elkaar acht, te weten bijna 15.000 gulden, organisatoren verwachten dat veer 1750 mensen aan de activi- zullen deelnemen. Deelname |io|c t in dat de deelnemers gedurende dagen elke dag 500 meter afleggen in Bén van de binnenbaden van het Vlij sings sportfondsenbad. Voor kin nen ouderen bedraagt de afstand ilijks 250 meter. Veel scholen heb- zich al aangemeld. De centen die iwemmers inzamelen, moeten ui- jk 12 mei bij het zwembad zijn •handigd. nauwelijks water, dingsmiddelen en ■het tót onvoldoende voe- gaan veelal niet naar school. UNICEF probeert ervoor te zorgen dat wel in die belangrijke le vensbehoeften wordt voorzien. De ruim 50.000 mensen die in 1988 over het hele land aan de zwemvierdaagse hebben meegedaan, zwommen onge veer een half miljoen gulden bij elkaar. Voor de actie is het sportfondsenbad aan het Baskenburgplein in Vlissin gen van 10.00 tot 19.30 uur geopend. De afstanden die worden gezwommen, worden op een speciale, bij het zwem bad te verkrijgen sponsorkaart bijge schreven. Opbrengst van de zwemvierdaagse t dit jaar ten goede aan waterpro- en op de Filippijnen. Kinderen |ben daar vaak geen onderdak, VLISSINGEN - De Vlissingse Wandel sportvereniging De Vrolijke Tippe laars houdt zaterdag 15 april haar voorjaarswandeltocht. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. De start is bij het clubhuis Zeeland Sport aan het Baskensburgplein in Vlissingen. De 40 kilometer-lopers vertrekken om 9.00 uur en de 25 kilometer-lopers tussen 10.00 en 12.00 uur. Voor de overige af standen is de start tussen 12.00 en 13.00 uur. k-4""" lm twee stuwende krachten achter de Werkgroep Sagu: Nico Lopulissa (links) Njonkie Pattinama. ST-SOUBURG - Het Documenta- centrum Molukkers uit Oost-Sou- rg heeft sinds kort een nieuwe am: Werkgroep Sagu. Sagu is het odukt van de Molukse sago-palm. De oude naam dekte de lading niet Jjnetr Het in 1979 opgerichte centrum steeds actiever geworden op het Brein van ontwikkelingsprojecten de Molukken. Zo worden vanaf andag ambachtelijke artikelen ■verkocht van kleine Molukse produ- Briten. Een andere activiteit is het tdersteunen van een herbebossings- [oject op het eiland Ambon. ior de verkoop van ambachtelijke pdukten is Sagu een samenwer- gsverband met de Molukse ontwik- B'mgsorganisatie Rela '69 in Utrecht ingegaan. Deze organisatie heeft een Ending op Ambon, die produkten '°pt uit de informele sector: scharre ls in de marge van de stedelijke eco- Hjimie. Veel mensen werken - naast t gewone werk - thuis om wat bij te Brdienen. In werkplaatsen aan huis B>rden op kleine schaal artikelen met hand gemaakt: kleurige geweven Bawls, broches, haarspelden, oorbel- Ep,sarongs (traditionele vrouwenge- HMen) en andere decoratieve artike- V1 Toeristen, de plaatselijke midden- pnd en Rela '69 zijn de belangrijkste Ipemers. In Utrecht worden de siera- 1® <h sinds de jaren '70 verkocht. Na hek van onkosten is de winst voor de ■olukkers. dgens secretaris N. Lopulissa van groep Sagu loopt het daar als een em "Ge mensen kennen het plastic t wel. Al het gebruikte materiaal wt rechtstreeks uit de natuur: oor- Jen van schelpen en schildpadhui- 'n' hroches van een cocosnotenschil. ®eer de verkoop in Oost-Souburg a loopt, zullen we de wereldwinkels hssingen en Middelburg vragen of bh ^rïfkten ook willen verkopen. hoeven er zelf niet beter van te wor- werkgroep Sagu geeft voorlich ting over een herbebossingsproject op Ambon en de milieuproblematiek op de Molukken. Als gevolg van de enorme bevolkingsgroei in en om de stad Ambon heeft er een vergaande ontbossing plaatsgevonden. Voorzit ter N. Pattinama van Sagu: „Een fu nest gevolg hiervan is bijvoorbeeld erosie. De wortels van de bomen hou den het water niet meer vast, dan krijg je aardverschuivingen". Het project is een combinatie van herbe bossing en landbouw. Herbebossing is noodzakelijk voor de bescherming van het oorspronkelijke gebied en de brandhoutvoorziening van de bevol king. Het herbeboste land moet ook lage voedselgewassen als maïs, peul vruchten en het knolgewas cassave opleveren. De grond wordt dan zo op timaal mogelijk benut. Docenten van een Ambonese universi teit verrichten het veldonderzoek. De plaatselijke bevolking en studenten van de universiteit beginnen binnen kort met het veldwerk. De Nederland se hulporgansatie Cebemo financiert het project met tienduizenden gul dens. Lopulissa: „Het project dient als voor beeld voor de hele samenleving. Tot nu toe stonden de commerciële belan gen voorop. Op de Molukken leeft nu wel het besef dat de ontbossing een halt moet worden toegeroepen. De re gering wil tien procent van het eiland tot beschermd gebied maken. Als het project slaagt, heeft het zeker een gro te uitwerking op de rest van de Moluk ken. Ook op internationaal niveau, bij voorbeeld bij de Verenigde Naties, ziet men de gevolgen in van het kappen van bossen voor tropisch hardhout". Elke maandagavond worden van 19.00 tot 20.00 uur in buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Sou burg ambachtelijke artikelen ver kocht. Boeken, foto's en dia-series over de Molukken kunnnen dan gratis van de werkgroep Sagu worden ge leend. te verklaren. Met uitzondering van de twee aanwezige raadsleden van de Christelijke Groepering kon de Dom- burgse gemeenteraad ziëh daarin vin den, al sprak een enkeling de hoop uit „op een opklaring". Wethouder L. La- bruijère wilde die kans niet bij voor baat de grond in boren. Domburg kan er weliswaar niet omheen om de kam- peervoorschriften strikt na te leven, anderzijds „zijn we, zoals een goede ge meente betaamt, altijd bereid tot een oplossing, die een conflict voorkomt". Opnieuw met uitzondering van de twee CG'ers ging de raad in principe akkoord met het vormen van een fi nanciële reserve van 2,5 miljoen door vanaf 1991 jaarlijks 400.000,- opzij te leggen, hand-in-hand met de uitvoe ring van het kuuroordproject Hof Domburg. Dit miljoenenplan levert de badplaats ieder jaar een flink be drag aan extra-inkomsten op, redene ren gedeputeerde staten, die vorige week akkoord gingen met de opzet. Van dat extraatje zou de gemeente een deel moeten reserveren om even tuele tegenvallers op te vangen maar ook als 'appeltje voor de dorst'. Alleen al de onroerend goedbelasting, het rioolrecht, de (verhoogde) toeris tenbelasting en de hogere uitkering uit het gemeentefonds leveren Dom burg een kleine 550.000,- per jaar méér op, is de veilige prognose van b en w. In totaal wordt er tegen 1995 uit gegaan van bijna 1,5 miljoen over nachtingen en volgens wethouder La- bruijère zit er daarnaast nog eens een flinke uitbreiding van het aantal kam peerplaatsen - hij had het over 200 tot 300 - in de pen. Hoewel de raad pas definitieve beslui ten moet nemen bij de behandeling van de voorjaarsnota voor '89, hieven enkele leden een waarschuwende vin ger. Zo vond de PvdA'er J. Geldof dat de gemeente zich niet te snel rijk moet rekenen, door nu al uit te gaan van een jaarlijks extraatje van 7 ton. Hij noem de het ook „nogal ambitieus" om 2 mil joen weg te zetten voor de bevordering van het toerisme. Smeer die 400.000,- per jaar desnoods uit over 6 of 7 jaar, was zijn voorzichtige advies. Ook S. J. Lous (cda) stelde zich terughoudend op en wees op „zowel mee- als tegen vallers". Voor de Christelijke Groepe ring blijft Hof Domburg ondanks het enthousiasme vanachter de collegeta fel een risico, waarvoor - zo herhaalde fractievoorzitter A. Wisse - de gemeen te hoe dan ook garanties moet bieden. Dat bracht hem en zijn fractiegenoot J. C. Paardekooper dan ook tot een duidelijk 'nee'. DOMBURG - Domburg is de grens van 4000 inwoners gepasseerd. Een verheugde burgemeester H. W. Hiet- kamp zei dit dinsdagavond in de raadsvergadering. „We zijn er bijzon der gelukkig mee", gaf hij toe, „ook al zijn we geen groeigemeente". De bevolkingstoename is een gevolg van 'natuurlijke aanwas'. De jongste Domburger en zijn ouders zullen bin nenkort in de bloemetjes worden ge zet. Rommelmarkt - Het Middelburg se drum bugle corps Blue Spirit houdt zaterdag een overdekte rom melmarkt op het parkeerterrein naast de molen aan de J. H. Huyssenstraat in Middelburg-Zuid. De markt begint om 8.00 uur en gaat door tot in de middag. Bram Flipse achter zijn zelfgebouwde orgel. HENGSTDIJK - De familie Van den Bosch, die de Hengstdijkse camping De Vogel exploiteert, koestert plan nen om het kampeer- annex bunga lowpark aan de gelijknamige kreek, op korte termijn uit te bouwen tot een recreatiecentrum van de eerste orde. Binnen de familiekring wordt mo menteel de laatste hand gelegd aan verschillende alternatieve uitbrei dingsplannen. Hiervoor is ook profes sionele hulp van architecten inge schakeld. Het meest verstrekkende plan voor ziet in een uitbreiding van de camping op de zuidelijke kreekoever. Op het terrein van circa 10 hectare, dat de fa milie op het oog heeft, is ruimte voor een overdekt zwembad met mam moetglijbaan, een sport/evenemen tenhal, fitnessruimten, een visvijver, een sauna, een kantine, alsmede enke le tientallen staanplaatsen. Op korte termijn zal de familie Van den Bosch met de verschillende in stanties, provincie en gemeente, over leg voeren over de uitbreidingsplan nen. Vooruitlopend op deze besprekin gen wilde J. van den Bosch weinig over de ambitieuze plannen kwijt. „Binnen de familiekring zijn we er nog niet hele maal uit. Het klopt dat we plannen. VLISSINGEN - Met geconcentreerde hand- en voetbewegingen tovert hij de mooiste klanken uit het kunstwerk dat tot het plafond reikt. De 65-jarige Vlissinger Bram Flipse achter zijn zelf gebouwde huispijporgel. Zes jaar lang werkte hij in zijn rijtjeswoning aan het muziekinstrument. Het le venswerk is voltooid. „Het geluid doet beslist niet onder voor dat van een vakorgel", zegt hij trots. „De me chaniek is hooguit wat minder verf ijnd". Het omvangrijke karwei vormde voor Flipse de therapie om er weer bovenop te komen, nadat hij overwerkt afge keurd werd voor zijn baan op de teken kamer van de Koninklijke Maatschap pij De Schelde. Hij was jarenlang hulp organist geweest voor de Vlissingse St. Jacobskerk en bespeelde ook an dere orgels zoals die van het Open Hof, de kerk in zijn woonwijk Paauwen- burg. Door aan een orgel te bouwen kon hij zijn gedachten verplaatsen. „Als ik vantevoren had geweten dat het zoveel tijd en geduld zou vergen, was ik er echter nooit aan begonnen", zegt hij achteraf. Het orgel bestaat uit 378 houten pij pen. Stuk voor stuk met de hand ge maakt. Drie verschillende houtsoor ten (eiken, meranti en grenen) zijn ge bruikt. De ombouw (de kas) en de zit bank zijn uit massief eiken opgetrok ken. Het gevaarte vult bijna de gehele slaapkamer; het geluid de hele wo ning. Flipse trekt alle registers open om het te laten horen. Vingervlug brengt hij speelse Italiaanse muziek ten gehore. „De buren luisteren inder daad ook mee", zegt hij nadat hij de laatste toets heeft aangeslagen. „Ik beperk het orgelspel daarom tot enke le uren in de morgen en in de avond. Je moet niet overdrijven". Het bouwen van een orgel heeft de Vlissinger zichzelf aangeleerd. Als werktuigkundige had hij een groot technisch inzicht. Met daarnaast ad viezen van een collega en gegevens uit een boek is hij aan de slag gegaan. Hij had oud uitgewerkt hout nodig. Bij antiquairs en uit advertenties schar relde hij tafels en bedden bijeen. Een timmerman verwerkte de meubels tot planken. Op de vliering van zijn woning schiep hij uiteindelijk uit het hout een kerkor gel op kamergrootte. Hij heeft een keer in zijn vinger gezaagd en ook eens met het topje van een vinger in een schaaf machine gezeten. Zijn kinderen waar schuwden hem: „Straks is het orgel af, maar kun je er zelf niet meer op spe len". Zover is het niet gekomen. Bram Flip se speelt met zichtbaar genoegen op zijn handgemaakte instrument. Op zijn repertoire heeft hij veel religieuze muziek staan. Orgel en kerk lijken on losmakelijk met elkaar verbonden. Ten onrechte vindt de orgelbouwer. Een orgel biedt zoveel andere moge lijkheden. Het geluid van zijn orgel zou in de ruimte van een kerk verloren gaan. Het is toegesneden op de kamer waarin het staat. Flipse opent een deurtje in de flank van de klankkast. Met liefde bekijkt hij het binnenwerk, bestaande uit pijpen in alle mogelijke variaties. „Prachtig hè. Daar kan een electronisch orgel toch niet aan tip pen. Dat produceert niet meer dan in geblikt geluid". tegen koploper Delphi 3; het werd een kleine (1-0) nederlaag. PZEM 3 kreeg door het 4-4 gelijk spel tegen Pechiney 1 weer een waardevol winstpunt bin- Activiteiten SKW - Morgen (woensdag) zijn er in het wijkcentrum aan de Van Cittersstraat in Sint Lau rens activiteiten voor jongeren van de SKW-sectie Sint Laurens. Kinderen van 4 tot 8 jaar kunnen creatief bezig zijn; voor de groep 8- tot 12-jarigen is er een 'playbackshow' opgezet en wordt het spel Hints gespeeld. De middag be gint om 14 uur. Muziekuitvoering - De Souburg- se muziekvereniging Vlijt en Volhar ding verzorgt zaterdag een stuivercon cert in het Scheldekwartier in Vlissin gen. Het jeugdkorps, de drumband en fanfare treden op onder leiding van Ger Blom. Het Nationaal Accordeon orkest onder leiding van Henriëtte Ei kenaar verleent medewerking. Na af loop is er een bal rr^t de Fiësta Band. Het concert begint om 19.30 uur en is toegankelijk tegen betaling van een entreeprijs van vijf cent. VLISSINGEN - In de tweede klasse zaalvoetbal in Vlissingen boekte BW 1 een zeer ruime (10-4) overwinning te gen de ploeg van SC Torna 3. Een klei ne (3-2) zege van Delphi 2 was het re sultaat van het treffen tegen het team van Haven van Vlissingen 1. Van Rui ten Fruit 2 verdrong VAW 1 als koplo per in deze klasse door met 3-2 te win nen. Ondanks de grote zege op DW 1 (9-3) komt Schinkel Assurantie 2 niet meer in aanmerking voor de top. De middenmoter FC Total 1 versloeg VPS 1 met 4-0. In de derde klasse haalde BW 2 na ge ruime tijd weer eens de volle winst bin nen. De ploeg versloeg THC 1 met 3-2. De ploeg van Westkapelle 2 blijft als tweede geklasseerd doordat ze Hoechst Boys 1 met 3-2 wist te ver slaan. Vanuus 1 verloor weer, deze keer met gering verschil (4-3), van Haven van Vlissingen 2. Kampioen Windhoek 1 moest weer genoegen nemen met een verliespartij, nu tegen SSVW 1. Het werd 3-2. In de vierde klasse A kon Uiterton 2 niet verhinderen dat het met 6-2 werd verslagen door DW 2. Mento 1 ver sloeg zijn naaste concurrent GVBK 1 met 6-2. VPS 2 heeft zich goed geweerd In de vierde klasse B kreeg PZEM 4 geen kans om koploper De Zeeuwse Ruiter te verslaan. PZEM 4 verloor met 3-1. Vanuus 2 kon zijn positie niet verbeteren. De ploeg werd met 8-0 ver slagen door TCV 2. VAW 3 kon twee winstpunten aan het totaal toevoegen. De tegenstander CGP 1 was niet opge komen. Schinkel Assurantie 3 behield theoretisch nog een kleine kans voor de toppositie. Het won met 5-1 van Westkapelle 3. Het wedstrijdprogramma: sporthal Bas- kenburg woensdag: 18.30 uur THC VAW2, 19.10 uur Haven van Vlissingen 2 BW 2. Sporthal Souburg woensdag: 18.30 uur To rna 3 FC Total, 19.10 uur Haven van Vlis singen 1 BW 1,19.50 uur VAW 1 Delphi 2, 20.30 uur DW 1 Van Ruiten Fruit 2, 21.10 uur VPS 1 Schinkel Assurantie 2. Sporthal Zeevaartschool woensdag: 19.30 uur SSVW Vanuus 1, 20.10 uur Hoechst Boys Windhoek, 20.50 uur RCS Westka pelle 2, 21.10 uur CGP - TCV 2. Sporthal Souburg donderdag: 18.45 uur CGP West kapelle 3,19.25 uur PZEM 4 Schinkel As surantie 3, 20.05 uur Vanuus 2 GVBK 2, 20.45 uur VAW 3 De Zeeuwse Ruiter, 21.25 uur Toma 2 De Stoof. OOST-SOUBURG - De Molukse op vangkampen zijn allemaal verdwe nen, op één na: Lunetten bij Vught. Fotografe Andrea Luyten heeft een jaar m. de woonwijk gewoond. Een tentoonstelling van haar beeldmate riaal is van 22 april tot 13 mei in de bibliotheek van Oost-Souburg te zien. De expositie maakt onderdeel uit van een groot project over Molukkers in Nederland. Het doel: de drempel van de bibliotheek verlagen voor die be volkingsgroep. 'Moluks dorp in Nederland', is de titel van de tentoonstelling van Luyten. Negentien van dergelijke dorpen heeft Zeeland in de loop van de jaren vijftig gekend. De woningnood was groot in de tijd dat de ex-militairen van het Ko ninklijk Nederlands Indisch Leger (KNIL) naar Nederland kwamen. Ze zouden, zo was de opzet, ook niet lang blijven. De soldaten werden om die re denen met de gezinsleden in tijdelijke kampen ondergebracht, van Westka pelle tot Brijdorpe bij Brouwershaven. De Molukse stichting Mae Uku - waar mee de leeszaal in Oost-Souburg het project gestalte geeft - heeft over de Zeeuwse kampen een eigen tentoon- steling gemaakt van oude foto's en ar chiefstukken. Alex Soplantila, vrijwilliger bij Mae Uku, heeft veel archieven doorzocht en ontdekte dat de geschiedenis zich her haalt. Ook de bewoners van de Moluk se dorpen in Zeeland wilden aanvan kelijk hun tijdelijke verblijfplaatsen niet verlaten. Zij kwam in 1956 al in op stand tegen de opheffing van de cen trale keukens in de kampen. Dat bete kende het begin van het einde voor hen; dat was voor hen het eerste teken van het permanente verblijf buiten de Zuid-Molukken, in Nederland. Mensen die zich verzetten, werden onder meer overgeplaatst naar Brijdorpe op Schouwen-Duiveland. Dat was een strafkamp waar zo'n tien Molukse ge zinnen woonden. „Lunetten bij Vught is voor Molukkers een symbool", ver klaart Soplantila. De openbare bibliotheek in Oost-Sou burg en Mae Uku waren al een tijdje van plan samen wat te doen. „Oost- Souburg kent een vrij grote Molukse gemeenschap", vertelt directeur Pe ter Stok, „en wij willen die mensen graag ook bij ons werk betrekken. Via het onderwijsvoorrangsproject op basisscholen is het gelukt dit op touw te zetten". Het project begint zater dag 22 april met een officiële opening door Henk Smeets, medewerker van het Moluks Historisch Musuem in Utrecht. De deuren van de bibliotheek zijn voor de gelegenheid die zaterdag vanaf 10.30 uur open. Smeets houdt een inlei ding over de Molukse kampen. Het project bestaat naast de twee exposi ties over oude woonwijken uit: een se lectie houtskooltekeningen van Mo lukkers in het Vlissingse Havendorp - het gebied bij de buitenhaven waar de Olau Line nu is gevestigd -, een ten toonstelling van de Souburgse werk groep Sagu over de aanleg van water leiding op de Molukken en een exposi tie van een aantal oude gebruiksvoor werpen uit de Molukken. Het programma van de openingsdag vermeldt ook optredens door de Mo lukse dans- en fluitgroepen van Mae Uku en een videofilm over de Moluk ken. Het leven in Havendorp wordt dinsdagavond 27 april verder uitge- hebben, maar we willen eerst een aan tal zaken - en niet alleen financiële - duidelijk op een rijtje hebben. We ho pen dan over enige tijd met het uitein delijke plan naar buiten te treden", al dus Van den Bosch. De recreatie-ondernemer stelde ver der nadrukkelijk dat voor welk alter natief ook gekozen wordt, de familie van plan is om een miljoeneninveste ring te doen. Van den Bosch sluit even wel niet uit dat de familie besluit een dergelijke investering buiten Zeeland te doen. Gedacht wordt dan aan Bos- bad Hoeven in Noord-Brabant. MIDDELBURG - In de eerste klas van de zaalvoetbalcompetitie in het rayon Middelburg is Jong Ambon II leider FC Laurens I tot op twee pun ten genaderd. De Molukse zaalvoet ballers behaalden een 4-3 overwin ning op Mobuco. Loodgietersbedrijf Middelburg is enkele plaatsen in de rangschikking gestegen dank zij een forse 6-1 winst op Middelburg II. Overige uitslagen, tweede klas: Chrompack - RPM I 1-5, Arnemuiden - OCMA 2-3, Streekschool I - Zeelandia 13-3, FC Laurens II - Arnemuiden 2-0; derde klas: Dauwen- daele II - Mostel Royal 2-2, De Pantalon II - Kraaien 4-2, SV Duo I - Zeelandia II1-6, De Pantalon II - Rosario II 3-4; vierde klas: Trefcenter - Sinar '75 II2-0, FC Laurens III - Dauwendaele III 3-4; vijfde klas: Dauwen- daele IV - Welsinge II1-2. De stand, eerste klas: 1 FC Laurens 117-27,2 Jong Ambon n 16-25, 3 De Pinten 16-22, 4 Loodgietersbedrijf Middelburg 17-20 5 Mo buco 17-19, 6 Draadkrabbers II 17-19, 7 As surantiekantoor De Bruyne 16-10, 8 Dau wendaele I 16-10, 9 Amgas 15-6, 10 Middel burg II 17-6. Tweede klas: 1 Rosario 116-31, 2 OCMA 16- 21, 3 Arnemuiden 18-18, 4 FC Laurens II16- 18,5 SVSW '72 16-17,6 Sinar '75 17-17,7 RPM 117-16, 8 Chrompack 16-10, 9 Streekschool I 17-10,10 Zeelandia 117-8. Derde klas: 1 Bijou Lederwaren 118-31,2 Ro sario II17-28,3 Zeelandia II18-28,4 De Pan talon II17-23,5 Kraaien 16-12,6 Raja Wali II 16-12, 7 Dauwendaele II 17-12, 8 Mostel Royal 16-10, 9 SV Duo 116-7,10 VPV 14-1. Vierde klas: 1 Trefcenter 16-27, 2 Combina tie 17-26, 3 Bijou Lederwaren II 17-22, 4 FC Laurens III 18-22, 5 Middelburg BI 16-18, 6 Hoechstboys 14-17, 7 Sinar '75 II 16-12, 8 Dauwendaele III 17-8, 9 Brandweer 16-6, 10 RPM II15-4. Vijfde klas: 1 SV Duo II16-25, 2 FC Laurens IV 16-19, 3 Welsinge II 17-19, 4 Draadkrab bers III16-14,5 Streekschool n 15-12,6 VCK 16-12, 7 Dauwendaele IV 16-11. diept met een dia-serie over een huwe lijksfeest in die voormalige Vlissingse buurt. De huidige wijk voor Molukkers in Oost-Souburg is begin jaren zestig opgeleverd. Vandaar dat dinsdag avond 9 mei een film wordt vertoond over die Vlissingse dorpskern anno 1963. Beide bijeenkomsten beginnen 19.30 uur en worden opgeluisterd door een Molukse muziekgroep. Voor kin deren houdt Mae Uku woensdagmid dag 26 april, 3 mei en 10 mei speciale activiteiten in de bibliotheek aan de Kanaalstraat, onder meer tekenen, kleuren, een quiz en denk-en-doe-spe- len. De slotmanifestatie wordt zaterdag middag 13 mei buiten de muren van de bibliotheek gehouden, in de Molukse woonwijk van Souburg aan de Krom- wegesingel/Prins Hendrikstraat. Het 'oude' kampleven wordt daar weer enigszins nieuw leven ingeblazen met een 'makan patita' (kinderpicknick) en kinderspelen. „Wij deden echt heel veel spelletjes in het kamp", herinnert Soplantila zich, „Zo speelden we een soort slagbal met een stokje en allerlei spelen met knikkers. Die kampspelen willen we opnieuw introduceren". HEINKENSZAND - Minister drs J. de Koning van sociale zaken en werkge legenheid houdt woensdag 3 mei in Heinkenszand een inleiding over het dreigend tekort aan technische vaklui. De bewindsman spreekt tij dens het symposium Aktief in Tech niek, dat ter afsluiting van de gelijk namige scholencampagne wordt ge houden. De bijeenkomst begint om 13.30 uur in De Stenge in Heinkens zand. CNV-voorzitter H. Hofstede en onder- wijssecretaris mevrouw drs S. C. Ter- steeg van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV) laten eveneens hun licht schijnen over de behoefte aan technische vaklieden. Voorzitter R. Ruules van de Kring van Werkgevers in de Kanaalzone leidt na zijn inleiding de discussie. Eerder dit jaar brachten leerlingen uit de hoogste groepen van de basisschool en de eerste klassen van het voortge zet onderwijs bezoeken aan Zeeuwse ondernemingen. De naar aanleiding van die bedrijfsbezoeken gemaakte werkstukken worden tijdens het sym posium tentoongesteld. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Ma rian Dellebeke heeft zaterdag het on derling solistenconcours gewonnen van de muziekvereniging 'Oefening na den Arbeid' (ONDA) in Nieuw- en Sint-Joosland. Zij speelde op cornet Prelude and Capriccio van Eduard Gregson en behaalde daarmee 54 pun ten, goed voor de wisselbeker bij de senioren. Marcel de Meulmeester werd eerste bij de junioren tot 16 jaar. Hij kreeg voor de Introduction and Scherzo van A. Goeyens op bariton 52 punten. De ze sentwintig deelnemers werden beoor deeld door de heer H. Blom uit Renes- se. Marius Reijnoudt begeleidde de muzikanten op de piano. Voor de Nieuwlandse muzikanten geldt de on derlinge competitie als een generale repetitie voor het aanstaande KNF-so- listenconcours. Uitslag, jeugdafdeling: Marcel de Meul meester 52 pt; Niels Meliefste 51 pt; Pedro Westerweel, Dick Igounet 49 pt; Emest San- derse 44 pt; Monique de Meulmeester 43 pt; Jouke Vluggen 41 pt; Ido Tasma, Lilian de Klerk 39 pt. Senioren: Marian Dellebeke 54 pt; Simone Knuijt, duo Alex van Eenennaam en Piet Meliefste, duo Marian Dellebeke en Joke Goedhart 53 pt; Alex van Eenennaam, sex tet Marian Peijte, Karin Sanderse, Bram Knuijt, Anita Balk, Nico Baas en Sytse Mal- jaars 50 pt; Simon Baas, Cindy de Klerk 49 pt: Tannie de Klerk, Henk Balk, Annelies Meliefste 48 pt; Rob Nefs 46 pt; Kees de Klerk, Bram Knuijt 45 pt; Annette Baas 42 pt, Natascha Nefs 40 pt; Dirk Goedhart 38 pt. - MIDDELBURG/HEINKENSZAND - De 'Weense Avond' van het Middel burgs Musical- en Operettegezel schap 'Groep Papillon' krijgt een ver volg. Enkele weken geleden, om pre cies te zijn zaterdag 4 maart, was de belangstelling voor het evenement in de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal zo groot dat er meer dan honderd mensen teleurgesteld moesten wor den. De Walcherse voorstelling was uitverkocht. Door het succes van die avond wil Papillon het ook eens op Zuid-Beveland proberen. Zaterdag 22 april houdt de groep een Weense Avond in het Ontmoetingscentrum De Stenge in Heinkenszand. In het bij zonder bedoeld om ook in die regio wat meer bekendheid te krijgen. Ove rigens is het niet de eerste keer dat Pa pillon naar Zuid-Beveland trekt. Vo rig jaar werd in Goes met succes de operette 'Maske in Blau' gebracht. De Weense Avond in Heinkenszand is identiek aan de Middelburgse uitvoe ring: veel operetteklanken en Weense muziek. Ook het gedeelte in oosterse sfeer met melodieën uit 'Land des La- chelns' en 'Viktoria und ihr Husar' ont breken niet. Alle onderdelen worden gebracht in een passende omlijsting van kleurrijke decors en schitterende kostuums die door de groepsleden voor het grootste deel zelf zijn vervaar digd. Ook de zaal wordt in Weense sfe ren gebracht. Papillon, dat momenteel drieëntwin tig leden telt, staat al jaren onder lei ding van Jaap Edel. Papillon is geen statisch koor. Er wordt ook geacteerd en de laatste jaren wordt er steeds meer choreografie verwerkt in de op tredens. Papillon komt niet alleen naar Hein kenszand. Ook het Juliana Blaasor- kest is van de partij. Dit gezelschap zorgt voor gezellige muziek voor de aanvang van de Weense Avond en tij dens de pauzes. De Weense Avond wordt besloten met een bal. Als het ex periment in Heinkenszand slaagt is Papillon van plan ook daar een jaar lijks terugkerend evenement van de maken. De Weense Avond in Hein kenszand begint om acht uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 17