PZC Informatie voor bewoners over 'Buitenplaats Schuddebeurs' Slabbekoorn diende als burgemeester 'welzijn van de gemeenschap' Wellicht minder ritten voor stadsbus in Goes VANDAAG INDE A L D 1 streek ASSISTENT-FILIAALLEIDER/STER VERKOPERS/VERKOOPSTERS COMMISSIE WIL HOGERE BANKGARANTIE Uitbaning PROTESTBRIEF VAN INITIATIEFGROEP Gratis GEMEENTE ZIERIKZEE W/NMÏSH DINSDAG 11 APRIL 1989 NA TWAALF JAAR AFSCHEID OP 28 APRIL Automobilist rijdt door na aanrijding Gespreksavond PvdA in Zierikzee Surfplanken van dak auto gestolen BROUWERSHAVEN Nieuwe leider Zierikzees 5 volleybal GOES SERVETBANDEN ALDI BEST B.V. BROUWERSHAVEN - Over enige tijd wordt voor de bewoners van Schud debeurs een informatiebijeenkomst over het plan landhuizenterrein 'Bui tenplaats Schuddebeurs' gehouden. Burgemeester C. Slabbekoorn zegde dat maandagavond toe tijdens een vergadering van de adviescommissie volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning in de gemeente Brouwershaven. Vragen van toehoorders op de publie ke tribune, voorafgaande aan de open bare vergadering in de raadzaal van het stadhuis, maakten duidelijk dat sommige bewoners van de aangren zende Haneweg en Donkereweg nog niet goed weten wat te denke van de op stapel staande bouw van 46 landhui zen in hun onmiddellijke woon-omge- ving. En met name commissielid A. de Vlieger (PvdA) onderkende de nood zaak van een voorlichtingsavond, een wens die overigens door alle commis sieleden werd onderschreven. De toezegging van de burgemeester deed echter niets af aan het feit dat het bestemmingsplan Schuddebeurs, waarvan het landhuizenterrein onder deel is, al in 1982 werd vastgesteld door de gemeenteraad en goedgekeurd door gedeputeerde staten. Zowel bur gemeester Slabbekoorn als directeur gemeentewerken ing J. H. M. Beek konden dat niet genoeg benadrukken. „Het plan ligt dan ook vast en over de opzet ervan is dus geen enkele diskus- sie meer mogelijk," bleek uit hun woorden. „Overeenkomstig het streekplan en bestemmingsplannen komt thans de uitvoering aan de orde, in de vorm van twee woningen per hec tare". Woordvoerders van de publieke tribu ne, P. W. Vanderschee en andere bewo ners van de Brouwse buurtschap Schuddebeurs nabij Zierikzee, kregen desgevraagd onder meer te horen dat onlangs gesignaleerde kritiek op on der meer het kappen van bomen voor de bouw van de landhuizen 'niet ge heel overeenkomstig de waarheid is', zoals hoofd gemeentewerken Beek het uitdrukte. De werkelijkheid is volgens hem dat destijds juist een aantal hec tare groen werd aangeplant met de be doeling later, en thans is het dan zover, deels weer te kappen voor de reeds in 1975 voorziene bouw van de landhui zen. Burgemeester Slabbekoorn was zelfs de overtuiging toegedaan dat de na de bouw te planten bomen van meer waarde voor de natuur zullen blijken te zijn dan de vele struiken die momenteel op het terrein nogal over heersend aanwezig zijn. Enkele bewoners gaven te verstaan grote moeite hebben met de uitbaning van het terrein Buitenplaats op de Donkereweg en maakten zich alsnog sterk voor uitbaning op de Klooster- weg. „De te verwachten toename komt neer op een verkrachting van de Donkereweg", zo werd naar voren ge- De scheidende burgemeester C. Slabbekoorn. BROUWERSHAVEN - Wanneer de burgemeester van Brouwershaven C. Slabbekoorn door zijn gemeente loopt, kan hij niets aanwijzen dat hij de afgelopen 12 jaar tot stand heeft ge bracht. Echt niet? „Natuurlijk is er in die tijd wel het één en ander in Brou wershaven veranderd. Maar dat is het werk van iedereen: het ambtelijk ap paraat, de wethouders, en uiteinde lijk natuurlijk de raad." Vanaf 1977 heeft Slabbekoorn als bur gemeester geprobeerd 'het welzijn van de gemeenschap' te dienen. Vrijdag 28 april, precies op zijn 65ste verjaardag, neemt hij afscheid. Een kille manager heeft Slabbekoorn nooit willen zijn. Naar zijn overtuiging gaat het er als burgemeester niet om over de ruggen van anderen successen te boeken. Zorgen dat alles goed draait en zelf op de achtergrond blijven, dat is de burgemeesters streven geweest. Hij spreekt van 'rentmeesterschap': een goed beheer voeren ten opzichte van de gemeenschap, waarvan de eerste burger overigens nadrukkelijk deel uitmaakt. De bejaardenreisjes konden altijd op het echtpaar Slabbekoorn re kenen. Hij zegt: „Juist dan, bij zo'n reisje, sta je dicht bij de mensen." Voor de bevolking wilde hij graag aan spreekpunt zijn. De mentaliteit van de Brouwse bevol king staat hem erg aan: „Hét zijn over het algemeen mensen die heel hard hebben gewerkt voor weinig geld." Precies het milieu waarin Slabbe koorn zelf is opgegroeid. Zijn vader was landarbeider, die in het Zuid-Be- velandse Vlake met hard werken een schrale boterham verdiende. Dankzij steun van familie kon Slabbekoorn naar de ambachtsschool in Goes en vervolgens naar de scheepvaartoplei ding in Middelburg. Slabbekoorn groeide op in een rood nest. Als jongen was hij lid van de AJC: de arbeiders jeugdcentrale. Van de PvdA werd hij in 1946 lid. Een logische keuze: „Want dat was de partij die op kwam voor de mensen die het moeilijk hadden en bovendien gekant tegen het militarisme. Voor de oorlog droe gen we het gebroken geweertje en de oorlogsjaren zorgden voor een gewel dige afschuw voor elke dictatuur. Je hebt elke overtuiging te respecteren, ook al is het de jouwe niet, leerden we in de AJC." In 1947 werd Slabbekoorn in Hans- weert - waar hij bij de douane werkte - lid van het afdelingsbestuur van de PvdA. Het meeste werk ging evenwel in de Vara zitten, omdat de omroep meer om mensen verlegen zat dan de politieke partij. Bovendien: „We zagen de radio als een enorm middel voor scholing en vorming, om de arbei dersklasse te verheffen." De Vara bleef zijn aandacht houden; hij zat jaren in het hoofdbestuur. De PvdA-afdeling in Hansweert vroeg hem eindjaren vijftig om raadslid te worden. Aan dat ver zoek voldeed hij. Hoewel hij vooral niet wil suggereren dat een burge meester zonder ervaring als raadslid het niet goed zou kunnen doen, heeft hij zelf profijt gehad van zijn vroegere functie: „Als je zelf in de raad hebt ge zeten, weet je als geen ander waar de raad recht op heeft." bracht. Burgemeester Slabbekoorn meende echter dat het zo'n vaart ze ker niet zal lopen. En bovendien kan er ook niet meer worden getornd aan het feit dat zowel provincie als water staat een uitbaning op de Klooster- weg niet toestaan, aldus de burge meester. Commentaar van de publie ke tribune: „Dan is dat bij de vaststel ling van het plan bepaald niet goed geregeld". Behalve het onderkennen van de wens een informatie-avond voor de bewo ners van Schuddebeurs te beleggen was er voor de commissie verder geen aanleiding om nog door te borduren op de vragen en opmerkingen van de toehoorders. Aan de orde was dan ook met name de ontwerp-exploitatie- overeenkomst voor de te realiseren Buitenplaats Schuddebeurs die, als de gemeenteraad goedkeuring verleent, zal worden aangegaan met aanne mingsbedrijf Kok 's-Heer Arendsker- ke bv te Zierikzee. Vragen van de commissieleden met betrekking tot een aantal in de over eenkomst opgenomen voorwaarden werden in grote lijnen tot tevreden heid beantwoord. Punt van kritiek van zowel de commissieleden De Vlieger (PvdA) als P. van der Meide (SGP/ GPV/RPF) was de hoogte van een door de exploitant aan de de gemeente te verstrekken bankgarantie (twee ton). Want dat is aan de lage kant, vonden De Vlieger en Van der Meide. VVD- commissielid J. K. Goemans meende daarentegen dat een garantie van twee ton voldoende zal blijken te zijn, maar had er uiteindelijk geen bezwaar tegen dat b en w proberen alsnog een verhoging van dat bedrag te bewerk stelligen. Commissielid Van der Meide merkte het plan landhuizenterrein overigens aan als een positieve uitbreiding van Schuddebeurs. „De buitenplaats past in de stijl van het geheel en zal de leef baarheid van de buurtschap ten goede komen". Een van de stadsbussen op de Oostsingel buiten de binnenstad van Goes. De Initiatiefgroep behoud Stadsbus Goes (ISG) wil het gebruik van deze bussen stimuleren door onder meer de route uit te breiden naar de Grote Markt in het centrum. Na de herindeling - waarbij de ge meente Reimerswaal ontstond - werd Slabbekoorn in 1970 wethouder. Een 'hele fijne tijd' had hij met zijn collega wethouders van respectievelijk de SGP en de ARP. De visie op de maat schappij mocht verschillend zijn, hun principes dwongen tot een grote mate van eerlijkeheid. Een mooie tijd, maar wel hard werken: „Je had je gewone werk en je was bestuurder. Dat is voor jezelf niet goed en bovendien in tijden van werkloosheid niet te rechtvaardi gen." Hij koos voor het bestuurlijke - 'want dan werk je direct voor de men sen' - en werd in 1977 burgemeester van Brouwershaven. „Ik ben in Brouwershaven gekomen omdat het Brouwershaven was." Am bitie om burgemeester te worden in teen andere, grotere gemeente heeft hij nooit gehad. „Hier ben ik op mijn plaats." Ook als 'gewoon burger', want na zijn pensonering blijft het echtpaar Slabbekoorn in Brouwershaven wo nen. Als burgemeester moest hij boven de partijen staan, zoals dat zo mooi heet. „Je kunt dan niet alleen doen wat jouw partij wil. Bovendien wil het lid maatschappij van een partij niet zeg gen datje het maar steeds met de par tij eens bent. Ik heb wat in de clinch gelegen met het hoofdkantoor in Am sterdam!" Slabbekoorn haalt voor beelden aan. Hijzelf is ervan overtuigd dat er op Schouwen meer politie moet komen. Lang niet iedere sociaal-demo craat zal de roep om 'meer politie' on dersteunen. En wellicht was menig partijgenoot lichtelijk verwonderd toen het Brouwse gemeentebestuur toestemming gaf voor een proefperio de om met ultra lichte vlegtuigjes te vliegen, waartegen natuurbescher mers zich verzetten. Zoals eerder ge meld vindt Slabbekoorn dat er wel er gere problemen zijn dan de geluids overlast die ulv's veroorzaken. In de afgelopen jaren hebben in Brou wershaven de scholen een nieuw on derkomen gekregen, is het stadhuis verbouwd en hebben dorpshuizen in Zonnemaire en Noórdgouwe een op knapbeurt gekregen. Alles is - stelt Slabbekoorn - in samenwerking met anderen gerealiseerd. Het hoeft even wel geen geheim te zijn dat de burge meester zichzelf erg heeft ingezet om in Brouwershaven een woonzorgpro ject te krijgen. Enkele belangrijke ob stakels daarvoor moeten nog geno men worden, maar Slabbekoorn hoopt dat het er over een paar jaar staat. Be moeienis heeft hij er zelf na 1 mei niet meer mee. Of het moest zijn als voor zitter van de stichting welzijn ouderen, een functie die hij nog een tijd hoopt te vervullen. Vrijdag 28 april neemt Slabbekoorn tijdens een buitengewone raadsverga dering in het Tonnenmagazijn af scheid. Na afloop van de vergadering, die om 14.30 uur begint, is er gelegen heid de burgemeester en zijn vrouw de hand te drukken. Bij de uitnodiging is een klein briefje gevoegd. De tekst daarvan lijkt een feilloze karakterise ring van de Slabbekoorns: liever geen bloemen of alcohol, maar een bijdrage voor een project in de derde wereld. BURGH-HAAMSTEDE - Bij een aan rijding op de kruising Krayesteinse- weg met de provinciale weg bij Burgh-Haamstede is zondagmiddag om kwart voor zes de auto van C. van Z. uit Aalsmeer flink beschadigd. De andere automobilist is zonder zich be kend te maken doorgereden. Van Z. kwam van de provinciale weg en wilde rechtsaf de Bouwmansweg in slaan. Op het zelfde moment reed een auto vanuit de Krayesteinseweg het kruispunt op in de richting Bouw mansweg. Een aanrijding was het ge volg, waarbij de auto van Van Z. tegen een lantarenpaal tot stilstand kwam. De bestuurder van de andere auto is doorgereden. Zijn identiteit is nog niet bekend. Vermoedelijk is hij door het rode licht gereden. ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de Partij van de Arbeid houdt donderdag 20 april een gespreks avond in de Graanbeurs. De bijeen komst sluit aan op een eerder gehou den thema-avond over de werkgele genheidssituatie op Schouwen - Dui- veland. Thema van de avond is het onderwerp 'Vergroot het scholingsaanbod de kans op werk op Schouwen - Duive- land?'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Deskundigen die hun visie op het on derwerp geven zijn de heren D. van Leeuwen, directeur Zeeuwse dag- en avondscholengemeenschap; onderne mer H. G. Freriks en D. van der Wek ken, directeur regionaal orgaan Leer lingwezen. De bijeenkomst staat on der leiding van R. Soesman, rector rijksscholengemeenschap Professor Zeeman. GOES - De stadsbusdienst in Goes moet blijven en een betere dienstrege ling krijgen. De Initiatiefgroep be houd Stadsbus Goes (ISG) vreest dat het lage gebruik van deze dienst tot vermindering van het aantal ritten leidt. De initiatiefgroep stelt in haar brief van vrijdag aan het college van b en w van Goes voor, het gebruik van de bus te stimuleren door onder meer gratis vervoerkaarten, uitbreiding van de route in de binnenstad via de Grote Markt en in de wijk Goese Pol der en een betere aansluiting op de aanvangstijden van de scholen voor voortgezet onderwijs in de wijk Goes-West. Drie raadsleden maken onder andere deel uit van de ISG: D. W. van de Merwe (d66), J. D. Lukasse (sgp) en A. A. van Oosten (ppr/psp). SCHARENDIJKE - In een kwartier tijd zijn zondagmiddag aan de Brou- wersdam in Scharendijke twee surf planken met toebehoren gestolen. De eigenaar, R. K. uit Brussel, deed aan gifte van diefstal van twee planken, een giek, een zeil en een mast ter waar de van 5.000 gulden. Het surfmateriaal zat op het dak van zijn auto vastge bonden. Tussen 15.30 en 15.45 uur sne den de daders de spanbanden los en namen alles mee. Vergadering ASV - De Algemene Sport Vereniging (ASV) Brouwersha ven houdt donderdag de algemene le denvergadering met bestuursverkie zing in de kantine van het sportcom plex Onder de Molen. Op de agenda staat onder andere het voorstel om de afdeling volleybal incidenteel toe te staan deel te nemen aan toernooien op zondag. De vergadering begint om 20.30 uur. In het kader van het Normeringssys teem Voorzieningenniveau Streekver voer (NVS) worden dit jaar tellingen verricht van het aantal stadsbuspas sagiers in Goes. De ISG vraagt b en w om bij de minister van Verkeer en Wa terstaat mevrouw N. Smit-Kroes ont heffing aan te vragen voor die tellin gen. Volgens de werkgroep is het nor meringssysteem vooral afgestemd op de randstad en niet op het dunbevolk te platteland. Raadslid Lukasse van de ISG sluit niet uit dat een huidige telling van passagiers negatief uitvalt ten aanzien van de stadsbusdienst. Na de uitvoering van de voorstellen van de ISG moet de stadsbus de telling kunnen doorstaan, aldus Lukasse. „Verdwijnen zal hij nooit", zegt R. Wa terreus, het hoofd van bureau Vervoer van de NV Streekvervoer Zuid-West- Nederland, over de Goese stadsbus. Het ziet er wel naar uit dat als het aan tal passagiers niet toeneemt, de stads bussen volgend jaar minder ritten rij den. Waterreus ziet geen heil in de sti mulering van het stadsbusgebruik door gratis vervoer op dinsdag en za terdag, wanneer er markt is. „Dat heb ben we al vaak genoeg geprobeerd, zonder dat het echt leidde tot meer passagiers." Volgens hem heeft Goes weinig behoefte aan een busdienst in de binnenstad: „Goes is een kleine stad; de afstanden tussen woning en werk zijn meestal kort." Volgens J. D. Lukasse stellen vooral vele ouderen het op prijs om zo dicht mogelijk bij de dinsdag- en zaterdag- markten te kunnen komen met de bus. Wanneer er op de Grote Markt een bushalte komt, dan kunnen ook veel automobilisten verder van de overvol le binnenstad parkeren en per bus ver der gaan. Dit zou de overlast door par keren rond het centrum verminderen. ZIERIKZEE Het Ziekenliuistjjj maar een week koploper geweesl de recreatievolleybalcompetitie I het rayon Zierikzee. De Stulp SpeJ vrijdagavond een inhaalwedstrijj gen Léon Sport en won deze ontij ting met 3-0. De Stulp is opnieuw J loper in poule Al en heeft zelfs tj punten meer dan het nu als tweedel klasseerde Zweedse Rode Kruis z kenhuis-1. Léon Sport is in een kol tijd teruggevallen van de tweeden! de laatste plaats. In A2 verloor koploper Auberge Ml time 2 zeer onverwacht van PTT-lJ 2-1. PTT-1 klom door deze oven ning naar de tweede plaats, maai hl toch nog drie punten achterstand! de koploper. Taxi Lemsom verll met 2-1 van VC Lob en het ziet e naar uit dat Taxi Lemsom en Peel kers zullen degraderen naar poule! Hoogstwaarschijnlijk zullen plaatsen worden ingenomen doorlL co Holm en PJZ, die in BI de diel uitmaken. Marco Holm won met? van WIK-2 en PJZ won met 3-0 ZWN-1. Marco Holm is lijstaanvoerl met 18 punten uit acht wedstrijd! gevolgd door PJZ, dat 2 punten lal staat geklasseerd. Toch is Kwiek I nog in de race om de tweede plaats,] team droogde de Zeeuwse StronT met 3-0 af en staat nu als derde gekll seerd, drie punten onder PJZ, heeft een wedstijd minder gespeeld| In B2 is Zweedse Rode Kruisziekl huis-2 rode lantaarndrager geworl door een 3-0 nederlaag tegen Brol Het ziekenhuisteam zal volgend! zoen naar poule C moeten verhuizel In Cl won koploper Cluzona metf van DTS en bleef daardoor gen. Auberge Maritime-4 bleef bijl steken tegen ZWN-2, waardoor! team zich handhaafde op de twej plaats maar een achterstand heeft'j vijf punten op koploper Cluzona. In C2 maakt Fa. Bouwman de die| uit. Vrijdag werd ook Auberge Mari me-5 met 3-0 naar huis gestuurd. brordus bleef op de tweede plaats dl met 2-1 te winnen van PV Zierikzeel Overige uitslagen Dl: DFS Dl-B D; WIK Dl-Brouw D 2-1; D2: Zeel dia D-Renesse D 3-0; D3: Aubergel| ritime D-WIK D2 1-2. Programma voor vrijdagavond19.1II j Auberge Maritime 5-Willibrordus Mevo J; PTT D-Kwiek D2; PV Zierikzei-4 3; 19.50 uur: Auberge Maritime-4-Cluim Zeelandia-1-Auberge Maritime-2; Zmm Rode Kruis Ziekenhuis D-DFS D2; tl gum-Renesse-2; 20.45 uur: VC ioMl Lemsom; De Zeeuwse Stromen D-KwiekS Integrate-ZWN-2; 21.40 uur: De Stulp-m 1; PJZ-WIK-2; De Schorpioen-Zweedstf de Kruis Ziekenhuis-1 in zilver en pleet. JUWELIER SINDS 1834 L. Kerkstraat 30 GOES Bingo-dansant - De buurtsoos van stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt vrijdagavond de laatste bingo dansant van het seizoen in De Pit aan de Appelstraat. De zaal gaat om 19.30 uur open. De bingo-dansant, met le vende muziek, is om 1.00 uur afgeslo ten. PZC BESTEMMINGSPLAN 'HARINGVLIETPLEIN' De burgemeester van Zierikzee maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 26 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de gemeente raad in zijn vergadering van 20 maart 1989 de eer ste gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan 'Haringvlietplein' heeft vastgesteld. Aangezien bij de raad geen bezwaren zijn inge diend en het plan overeenkomstig het ter inzage gelegde ontwerp is vastgesteld, is niemand be voegd tot het indienen van een bezwaarschrift bij gedeputeerde staten van Zeeland. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 12 a]5ril 1989 gedurende een maand voor een ieder ter inzage op de afdeling algemene zaken. Zierikzee, 11 april 1989 De burgemeester van Zierikzee, J. J. P. M. Asselbergs r Aldi-Markt is een onderdeel van één van de grootste levensmiddelen- groepen in Europa en wij breiden nog steeds uit. Voor ons filiaal in Vlissingen en Oost-Souburg zoeken wij die op een prettige en vlotte wijze met onze klanten kan omgaan. Na een gedegen inwerkperiode zult u namelijk worden belast met kas sawerkzaamheden, het bijvullen van goederen en het zelfstandig ver zorgen van volledige taken die u worden toevertrouwd. Naast de filiaalleider zult u een team van medewerk(st)ers volgens mo derne maganement-methoden leiden. Verder kunt u bij ons alles leren wat nodig is, want u wordt door een ervaren kracht planmatig ingewerkt. U behoeft dus geen specifieke kennis te hebben. Leeftijd 20-26 jaar. Wij bieden: een functie met zelfstandige en duidelijke bevoegdheden. Een prima salaris en reiskostenvergoeding. Ook zoeken wij gemiddeld 20 uur p/week Die op een prettige en vlotte wijze met onze klanten kan omgaan. U wordt belast, na een inwerkperiode, met kassawerkzaamheden, het bijvullen van goederen en het zelfstandig verzorgen van taken die u worden toevertrouwd. Leeftijd: 17 tot 19 jaar U ontvangt een prima salaris en reiskostenvergoeding. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de heer Kraayeveld, Amber- berg 87, 4707 NR Roosendaal, (tel. 01650-36388 tussen 19.00-20.00 uur;. Postbus 304, 5680 AH Best, i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 22