PZC Terneuzen verrast tegen Spui: 1-1 Piet Westerweel snelste in Nieuwvliet Paul Pieters lid van Scheldespor Voorwaarts bijna zeker van titel Philippine nu ook in een benarde positie sport ,VHUL$T KAMPIOENSCHAP IS NU AL EEN FEIT DAMESVOETBAL-COMPETITIE Gelukkig ZONDAGAFDELINGSVOETBAL BASKETBALCOMPETITIE Dames HOOFDPLAAT WINNAAR VAN STREEKDERBY Gevaar Verrassend MAANDAG 10 APRIL 1989 Verrassende winnaar in toernooi van HKC Schaakcompetitie Het Witte Paard BELGISCHE AFSTANDSLOPER EEN AANWINSli Juichende spelers storten zich in het kampioensfeest. HVV heeft de competitie bekroond met de titel. HVV stort zich in een bruisend feest HULST - De voetballers van HW'24 beleefden gisteren op eigen veld een historische dag. Het doelpunt in de belangrijke streekderby tegen Koe wacht, van invaller Carlo Blom- maert, was de inleiding voor een bruisend kampioensfeest, waarop men in Hulst twintig jaar gewacht had. Het bleef in de resterende mi nuten bij dat ene doelpunt. Even was er nog spanning. Maar toen, na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Witte uit Vlissingen, nam de aanhang bezit van de kampioenen. Het treffen tussen Patrijzen en Vo gelwaarde was immers in 1-1 geëin digd. „We zijn kampioen", meldde de speaker dan ook onmiddellijk na af loop. „Terecht, die titel, we hebben er de laatste weken weliswaar weinig glans aan gegeven, maar welke ploeg deed dat na de winterstop wel", gaf trainer Rinus Zegers als eerste com mentaar. „We hebben verschrikke lijk onder druk gespeeld, beneden ons normale niveau ook in de slotfa se. Maar de ploeg verdient een groot compliment, omdat ze er alles aan gedaan hebben." „Twee jaar terug al", vond Zegers. „hadden we deze titel moeten beha len." Toen versperde Axel na een be slissingswedstrijd HW'24 echter de weg naar omhoog. En vorig jaar lag RCS dwars. Ook gisteren zat het le gioen met zweet in de handen, omdat het bezoekende Koewacht aller minst mee wilde werken aan het feestje. HVV mocht zelfs nog van geluk spre ken, dat het de rust met 0-0 haalde. Vooral Yvo Wouters was een voort durende plaag in de verdediging van de thuisclub en het was kort voor het verstrijken van die periode alleen te danken aan de slechte gras mat, dat de bezoekers niet op voor sprong kwamen. Wouters was toen weer eens langs Arno Zwegers gelopen en passeerde in zijn rush ook de uitgelopen doel man De Keyzer. Maar de springende en botsende bal kreeg de Koewacht aanvoerder pas onder controle na dat de verdediging alle tijd had ge kregen om het onheil af te wenden. Het schot van Wouters ging naast, net als dat van Boudewijn Rietjens, na een halve misser van Marlon van der Goes op slag van rust. HULST - Terwijl op het veld van HVV de laatste supporters het kam pioensfeest nog volop vierden en Reggie Blommaert de invallersrol van zijn zoon Carlo vierde met om helzingen voor iedereen die in zijn buurt kwam (Carlo Blommaert maakte het doelpunt dat de feeste lijkheden op gang bracht), nam in de bestuurskamer de overgelukkige voorzitter Adrie Boddaert de geluk wensen in ontvangst. Van alle kanten kwamen die op de voorzitter van de kampioenen af. Kees Blomaard van de afdeling was er bijvoorbeeld met echtgenote. „We hebben elkaar bij Lebo ontmoet, toen kreeg ik de uitnodiging om eens in Hulst op bezoek te komen. Ik zal wel een goede neus hebben voor het juiste moment." Terwijl in de kantine het muziekge zelschap De Bareelen de stemming er in hield, liet Boddaert weten na een driejarig dienstverband een ge lukkig man te zijn. Maar, zoals het een goed voorzitter betaamt, liet hij een groot aantal mensen delen in het geluk. „Dit is", sprak hij, „ook het kam pioenschap van een vereniging die de laatste jaren een hele fijne sfeer ademt. Op alle plaatsen zijn er men sen bezig geweest om de club om hoog te brengen. Dit hoogtepunt is zeker ook voor een deel hun verdien ste." Na twintig jaar dus eindelijk weer een titel. Honoré Neefs, de oud-spe ler, kon het zich, tussen twee glazen champagne door, nog goed herinne ren. „Toen promoveerden we naar de derde klas. Daar zijn we acht jaar gebleven en daarna weer gedegra deerd." Terwijl de gelukwensen binnen ble ven stromen kon Adrie Boddaert het feestprogramma al bekend maken: ,We vieren het kampioenschap eerst nog een tijdje met spelers en suppor ters in de kantine, daarna maken we een rondrit met het eerste en tweede team door Hulst en als afsluiting ma ken we vanavond een kroegentocht langs de sponsors." Een Koewacht-bestuurder vertelde in de bestuurskamer: „We hadden natuurlijk bloemen bij ons. Voor het geval dat het zou gebeuren. Die bloe men heb ik na afloop van de wed strijd uit de auto gehaald. Mijn auto stond op de parkeerplaats van het Carmelitessen-klooster. „Toen ik de bloemen uit de auto haalde ging er een raampje open en vroeg een non me wie er had gewon nen. HW, antwoordde ik braaf. En toen ik met de bloemen terug op het veld kwam, hoorde ik ineens de klokken van het klooster luiden. Te gen zo veel bijstand kunnen wij na tuurlijk niet op." Van der Goes, vorig seizoen nog bij RIA Westdorpe, maar inmiddels bij HVV '24 uitgegroeid tot een van de beste spelers, zou in de tweede helft de pass geven waaruit het kam pioensfeest van start kon. Eerder hadden Fred van Cauteren met een schitterende omhaal en een door braak van aanvoerder Peter van Ee- kelen paniek gezaaid is Koewachts laatste linie. Maar meteen na de wissel Harm Rietjens/Carlo Blommaert stond Blommaert precies daar waar 'mara thonman' Van der Goes zijn voorzet liet dalen: 1-0. Koewacht claimde meteen daarna een penalty voor het onderuit halen van Boudewijn Rietjens, maar het werd slechts een vrije trap op de rand van het zestienmeter-gebied. En daar kon Yvo Wouters alleen de muur maar mee raken. Vanaf dat moment pendelde voor zitter Adrie Boddaert voortdurend tussen bestuurskamer en tribune. „Bij Patrijzen - Vogelwaarde staat het 1-1", kwam hij met steeds korte re tussenpozen melden. Tot dan ein delijk de eindstand uit die wed strijd gegeven kon worden en HVV '24 in zijn jubileumjaar het seizoen met de titel bekroonde. Bloemen en champagne waren er na afloop voor de spelers van HVV, nadat bekend was geworden dat het kampioenschap was binnengehaald. TERNEUZEN Terneuzen blijft het goed in de tweede klas van de dames voetbalcompetitie. In de topper tegen het sterker geachte Spui werd een kostbaar gelijkspel behaald: 1-1. Overige uitslagen: Kruiningen-Terneuzen- se Boys 1-1, AZW-Koewacht 0-1, Hoek 2- Breskens uitgesteld, Philippine-Biervliet 0- 2, HW-Steen 1-5. Beide elftallen konden niet in hun sterkste formatie verschijnen. Spui had in de eerste helft het beste van het spel, maar liet de kansen om een voor sprong te nemen liggen, pal na rust was het snel raak. In eerste instantie mikte Janet Dekker tegen de paal. Temeuzen-verdedigster Tamara van Boven schoot daarop de terugkaat sende bal over de zijlijn. Uit de ingooi kwam het leer bij Gisel van Aerts te recht en uit haar voorzet scoorde dia na Broeckaert, die voor het eerst sinds vijf jaar weer een officiële wedstrijd speelde. De bezoekers verzuimden om door te drukken. Terneuzen kon het initiatief overnemen en kwam onver wacht aan de gelijkmaker. Marcia Bosten ontving de bal uit een diepte pass, passeerde een tegenstander en knalde de bal van ongeveer wintig me- NIEUWVLIET - In Nieuwvliet werd gisteren een trimloop gehouden door Camping De Napoleonhoeve in sa menwerking met atletiekvereniging Sint Aloy. Op de langste afstand, de tien kilometer, was Piet Westerweel veruit de snelste. De atleet uit Aar denburg liep in een razend tempo naar de fïnisch. Direkt na het startschot demarreerde Luc de Jager. Lang kon hij dat niet vol houden. Na vier kilometer werd hij bij gehaald door een vijftal atleten. Dat vijftal Hans van der Griendt, Peter Pi- cavet, Jos Valks, Marco van der Meu- lenwerd aangevoerd door de sterk lo pende Piet Westerweel. Bij het keerpunt, waar de atleten van het strand de duinen ingingen, werd het een ware afvalrace. Piet Wester weel zette zodanig een versnelling in, dat zijn concurrenten er één voor één af moesten. De Aardenburgse atleet beschouwde deze trimloop als een laatste training voor de marathon van Rotterdam. Bij de dames was Christian Vermor- ken de snelste. Zij finishte in 47.43. Op de vijf kilometer was Frank Verscho ren de eerste die over de streep kwam. Zijn tijd was 20.20. De eerste vrouw was Ingrid van Overdulve in een tijd van 28.34. De drie kilometer werd door Omar Roels gewonnen in een tijd van 9.22. Uitslag 10 km: 1 Piet Westerweel, Aarden burg 33.06: 2 Hans van der Griendt, Hoek 34.27; 3 Peter Picavet, Hulst 34.42; 4 Jos Valks, Ossenisse 35.40; 5 Marco van der Meulen, Yzendijke 36116; 6 Ivan de Mey, Wa- terlandkerkje 36.28; 7 Walter Snauwaert, Philippine; 8 Jos van der Linde, Oostburg 36.57; 9 Ivan Roesbeke, (Bi 37.17; 10 Andre Versluis, Oostburg 37.54. Dames: 1 Christian Vermorken, Nieuwvliet 47.43; 2 Ingrid de Baets, Bassevelde 50.22; 3 Elly Murre, Terneuzen 53.02 Uitslag 5 km: 1 Frank Verschorre, Breskens 20.20; 2 Jacco Herweyer, Biervliet 20.27; 3 Theo Rabout, Zuidzande 20.27; 4 Ed Kam phens, Zelzate 20.42: 5 Luc de Jager, Water vliet 20.55 Dames: Ingrid van Overdulve, Schoondijke 28.34. Uitslag 3 km: 1 Omar Roels, Koewacht 9.22; 2 Stefan van de Veire, Oostburg 12.42; 3 O. van de Veire, Oostburg 12.42; 4 Carlo Goos- sen, Cadzand 13.34; 5 P. van Hamme, Slij- dinge 15.45. Kampioenskansen Corn Boys stijgen TERNEUZEN - De titelstrijd in de tweede klas van het zondag afdelings voetbal beperkt zich nu nog tot Corn Boys en Aardenburg. De Sassenaren hebben de beste papieren. In Sluis won Corn Boys gemakkelijk met 4-1, terwijl Aardenburg iets meer moeite (2-0) had met Terhole. De streekderby tussen SDO en Hul- sterloo werd met 2-1 in het voordeel van de ploeg uit Lamswaarde beslist. Graauw verloor met 3-1 in en tegen Re- nesse. De zaterdagclubs Spui en Cadzand be haalden respectievelijk tegen Kats en ZSC een verdienstelijk gelijkspel (2-2). Sluis-Corn Boys 1-4 - De koploper was gedurende de hele wedstrijd de betere ploeg. Voor rust zette Ronald de Bruin Corn Boys op een 1-0 voorsprong. In de tweede helft werd het verschil door een treffer van Stéfan Donze en een eigen doelpunt van Angelo Vermeers op 3-0 gebracht. Nadat Sluis via Jacky Car- niere eerst nog tegenscoorde (3-1), be paalde Wessel Donze de eindstand op 4-1. SDO-Hulsterloo 2-1 - De thuisclub kreeg iets teveel. Hulsterloo mocht een gelijkspel claimen, maar vergat te scoren. De eerste helft was SDO iets sterker. Jos Jonkheim wist twee keer een verdedigingsfout goed af te straf fen. Met de 2-0 achterstand bij de rust moest Hulsterloo in het offensief. Dat deden ze ook, maar de kansen werden onbenut gelaten. Pas drie minuten voor tijd wist Guy Feijen te scoren (2- 1). Aardenburg-Terhole 2-0 - De thuis club begon goed en kreeg ook kansen via Eric de Rijke en Paul Hubregsen. Na een kwartier kwam Aardenburg op een 1-0 voorsprong via Mario Corthals. Terhole bood goed tegenstand, maar kon na rust niet voorkomen dat Paul Hubregsen zijn ploeg naar een 2-0 winst schoot. Renesse-Graauw 3-1 - Een terechte TERNEUZEN - De zaalvoetbalvereni ging ABN uit Terneuzen is dank zij een beter doelsaldo verrassend winnaar geworden van het zevende toernooi van de Terneuzense vereniging HKC. ABN, dat in Terneuzen in de eerste klas speelt, totaliseerde in een halve competitie tegen vijf ploegen zeven punten. Verpoorte 2 uit Axel werd tweede. ABN imponeerde vooral met een 5-1 overwinning op Klaus/Th. Biesbroeck uit Hulst, dat als verdediger van de wisselbeker door die nederlaag naar de derde plaats werd verwezen. Ge meente werd vierde, Bilderbeek vijfde en de organiserende vereniging zesde. SAS VAN GENT - De schaakclub Het Witte Paard uit Sas van Gent speelde de vierde ronde van de interne schaakcompetitie. De uitslag luidt: 1 G. van Rij, 5 pnt; 2 C. Pro voost, 4 pnt; 3 A. den Hamer, 3 pnt; 4 W. Car- don, 1,5 pnt; 5 S. Belfroid, 1,5 pnt; 6 S. Quist, 0 pnt. De stand na vier ronden: 1 Mark de Waal. 26,5 pnt; 2 Oer van Rij, 26,5 pnt; 3 Adrie den Hamer, 24 pnt; 4 Cor Provoost, 16,5 pnt; 5 Walter Cardon, 16 pnt. Vandaag (vrïjdagi wordt er om 20.00 uur schaaktraining gegeven door Klaas Steyn De volgende competitieavond is 14 april in het clublokaal De Roselaer. overwinning. Graauw werd voor rust door Wim Veerhoek en Leen Radema ker op een 2-0 achterstand gezet. In de tweede helft probeerde Graauw iets te forceren. Het kwam niet verder meer dan een doelpunt van Ruud Hagel- stein, terwijl Rademaker ook nog een keer scoorde (3-1). Kats-Spui 2-2 - In de eerste helft keek Spui tegen een 2-0 achterstand aan door doelpunten van Johan Moerman en Jan van de Vrede. Vlak voor rust scoorde Ronnie Ingels die eerder een doelpunt zag afgekeurd, de aanslui tingstreffer (2-1). In de tweede k drong Spui meer aan en dat leverde') verdiende gelijkmaker op. Ante Ricciardi strafte op fraaie wijze, verdedigingsfout af (2-2). ZSC-Cadzand 2-2 - Een gelijkopa de wedstrijd. Na een kwartier h' ZSC aan de leiding (1-0). Vlakr maakte routinier Ko van de Veldeij een schitterende lob gelijk (1-ij r; zand kwam zelfs op 2-1 door CorT? laar, maar drie minuten voor tiid: ven de Zeeuws-Vlamingen winst (2-2) uit handen. TERNEUZEN - De Belgische atleet Paul Pieters (34) uit Waregem staat sinds kort op de ledenlijst van de Ter neuzense atletiekvereniging Schelde- sport. Pieters, die de laatste vijf jaar lid was van KAA Gent, meldde zich bij Scheldesport, nadat hij in conflict was geraakt met zijn oude club. De Belgische specialist op de lange af stand was met Gent en de atletiekver eniging Waregem overeen gekomen dat hij met ingang van 1 januari 1989 voor Waregem zou uitkomen. Maar plotseling kwam KAA Gent volgens Paul Pieters op haar toezegging terug. Het zag er als gevolg daarvan naar uit dat Paul Pieters een jaar lang niet zou lopen, want hij wilde absoluut niet meer voor zijn oude vereniging uitko men en mocht niet voor Waregem lo pen. Nadat hij door secretaris I Vos van Scheldesport was uitga' digd voor de halve marathon vanT neuzen (zaterdag 6 mei), werd ech; alsnog een andere oplossing den. Pieters informeerde naar c gelijkheden om lid te worden i Scheldesport. Na overleg met c derlandse atletiekbond werd duidet dat niets een overgang van een B sche naar een Nederlandse club in weg kon staan. Paul Pieters, die onlangs in de Ci' Pier-City-loop de draad weer (hij finishte in 1.08.23 uur), verwaf dat hij in de halve marathon vanT neuzen niet ver van zijn topvorm wijderd zal zijn. Pieters won in 1 ze wedstrijd in 1.04.55 uur. Datisii steeds de beste tijd die ooit in Tem zen werd gerealiseerd. TERNEUZEN - De heren van Voor waarts zijn in de tweede klas van de Zeeuwse basketbalcompetitie bijna verzekerd van het kampioenschap. De overmacht van het Axelse team werd in de streekderby tegen BC Sas met een 59-36 overwinning gedemon streerd. De score kwam vooral via breaks tot stand. Ruud de Bruin was hierbij uitstekend op dreef. De uit blinker scoorde maar liefst 38 punten. De jeugdige Sassenaren misten duide lijk ervaring. De dames van Voorwaarts verloren met ruim verschil (57-26) van BV Sou burg 2. Ook de reserves van het Axelse team grijpen na het verlies (20-18) te gen hun rechtstreekse concurrent Me- vo net naast het kampioenschap. De tweede teams van Scheldesport had den een uitstekende dag. De heren wonnen met 41-19 de uitwedstrijd te gen Souburg 4, terwijl de dames in ei gen huis met 37-11 wonnen van Volhar ding 3. BV Souburg 2-Voorwaarts 57-26 - De Axelse dames waren niet compleet. De ploeg moest het afleggen tegen lengte van de Souburgse dames ruststand was nog bevredigend! 16). De tweede helft was erg matig. Mevo-Voorwaarts 2 20-18 - Het d; om de eerste plaats in de tweedel werd beslist met twee drie-puit Beide teams kwamen moeilijk tots ren. Zowel Mevo als Voorwaartse wisselend de leiding. De laatste mi ten werden fataal voor de Axel ploeg. Scheldesport 2-Volharding 3 3M Bij de ruststand van 20-4 was de» strijd al gespeeld. Na tien minuten5) de voorsprong al opgelopen tot 1! Vlak daarop moest het Goesete met vier speelsters verder. De u kende Linda Vonk was topscoois' met veertien punten. Heren tweede klas: BV Souburg Scheldesport 2 19-41 - Het liep als; trein bij de Temeuzenaren. Ondai een magere spelersbezetting spet! Scheldesport een goede wedstrijd, rard Phylipsen was topscorer i twaalf punten. ter afstand langs keeper Imelda de Poorter: 1-1. Kruiningen-Terneuzense Bos Een goeide wedstrijd van de Zeeuws- Vlamingen. In de tweede helft nam de ploeg van trainer Ko Pijpelink ver diend een 0-1 voorsprong toen Silvie Tollenaar een aanval afrondde. Lange tijd zag het ernaar uit dat dit ene doel punt de wedstrijd zou beslissen, maar kort voor tijd wist Kruiningen uit een corner de gelijkmaker te produceren. Philippine-Biervliet Biervliet blijft heer en meester in de zondag derde klas. Bij Philippine werd met 0-2 gewonnen. Beide treffers vie len al voor rust. Na vijftien minuten scoorde JUdtih de Paauw 0-1 en kort voor rust werd een schot van Natasja Moggfré door Barbara Biesheuvel van richting veranderd, waardoor Tilly Spuessens voor de tweede maal kans loos was. AZW-Koewacht Een over het algemeen iets beter AZVV is er niet in geslaag om de wed strijd tegen Koewacht in een overwin ning af te sluiten. De bezoekers verras ten met een 0-1 overwinning. Het doel punt viel in de tweede helft toen Inge Snuij met een mooie schot de bal in de kruising mikte. PHILIPPINE - Zowel Philippine als Hoofdplaat was zondagmiddag voor het onderlinge treffen in Philippine nog een serieuze kandidaat voor de gradatie. Hoewel beide ploegen de punten dus hard nodig hadden, resul teerde dat niet in behoudend voetbal. Hoofdplaat ging uiteindelijk met de winst aan de haal (1-2) en liet de thuis club in een zorgelijke situatie achter. Philippine ging meteen na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Van Hul ten uit Klundert in de aanval. Door zwak verdedigend werk van de bezoe kers leverde dat in de eerste fase van de wedstrijd legio kansen op. Tonny Goessens en Huub Swagers versche nen achtereenvolgens alleen voor Hoofdplaat-goalie Jan Verdonck, maar het richtingsgevoel naar het net was vooralsnog zoek. Ook afstands schoten van Werner Corijn en weder om Goessens waren te hoog om ge vaarlijk te zijn. Na ruim een kwartier kon weer de in het begin nadrukkelijk aanwezige Tonny Goessens de score openbreken. Nu was het echter de paal die de op dat moment verdiende voorsprong van Philippine in de weg stond. Hoofdplaat stichtte in de eerste helft het meeste gevaar door veel lange bal len meteen vanuit de verdediging richting doel van de tegenstander te J' -• v//-f Hoofdplaat lichte shirts) in de aanval in de wedstrijd tegen Philippine. werken. De rood-groene defensie» niet goed hoe men daarop moest r geren. Dat resulteerde in de 43e nuut in te zacht terug spelen door chel Cornelis. Vincent Calon rea{ de gretig en schoof de bal bekekj achter doelman Van Boven0-1. Met deze openingstreffer nog in- achterhoofd zocht de formatie Paul Steyaert na de thee meteen f, de aanval op. Dat had na vier minut al succes Rudy Thomas zette vanaf de linker flank voor op Jack)' cobse, die de voorsprong vergroo door grandioos in te koppen. Philippine wilde vanzelfsprekend iets doen aan deze stand, maai geel-zwarte verdediging bleek beta elkaar de zitten dan voor de nj Hoofdplaat kon de tegenstander c ook met aanzienlijk minder mot van het doel weghouden dan in de ste drie kwartier. De aanvallen van de ploeg uit tiet» seldorp smoorden vrijwel zonder zondering voor de 16 meter-lijn. w» door Hoofdplaat op een simpele ov winning leek af te stevenen. Het was dan ook verrassend da' elftal van trainer Cees Boterma® een half uur nog wist te scoren: uil scrimmage voor het Hoofdplaat-» rolde de bal voor de voeten van chie Bosma, die zich niet bed onmiddellijk vernietigend uithaal 1-2. Een echte stormloop van de tï" ploeg bleef na dit hoopgevende d punt echter uit. Wemer Corijn wa enige die vanaf 20 meter nog voofi vaar zorgde, maar Jan Verdonck1 werkte de lastige stuiterbal ld- Hoofdplaat bleef dus overeind dwong Philippine in de hoek straks de klappen vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 26