Oostkapelle wint bluswedstrijd Irritaties tussen Zierikzee en Middelburg op nieuwe boot Brandweer Oostburg niet berekend op hoogbouw Streek MAANDAG 10 APRIL 1989 beroepings- berichten fpNCLUSIE STUDIEDAG PPR ZEELAND: Ecotax Beschermd COMMANDANT C. KOLIJN ONGERUST Iniernationale (wedstrijd Middelburg Politie Hulst pakt 160 hardrijders Echtpaar door rook kachel vergiftigd Zeeuwse darters bezochten België voor jaarlijkse uitwisseling Malcolm Frager Vrouw gewond bij valpartij met fiets Vernielingen in buurthuis Terneuzen Collecte Simavi IJZENDIJKE Wafelactie brengt bijna 1000 op m Kwaliteit zoeken i milieu en werk ^■NKENSZAND - Als Zeeland een 'kwaliteitsprovincie' wil zijn is het nodig Enders om te gaan met milieu en werkgelegenheid. Deze conclusie kwam za- ierdas in Heinkenszand naar voren tijdens een studiedag van de Politieke ■gij Radicalen in Zeeland. De PPR-Zeeland wil een ander afvalstoffenbe- gjffi een alternatief voor de Westerschelde Oeververbinding, een proefboer- Hfj voor geïntegreerde landbuw en een 'nieuwe formulering' van het pro vinciale industriebeleid. Het storten op de grote vuilnisbelten in Zeeland moet worden stopgezet, ronden de bijna 20 radicalen die de JKedag bezochten. In plaats daar van moet het afval bij de bron worden ^heiden. Wat dan nog overblijft, Ht worden verbrand, e PPR-Zeeland wil de Westerschel- HDOELBURG - De hengelsportver- nigin» Middelburg houdt zondag 23 H in samenwerking met Bram netje Dump Hengelsport een grote in- HLtionale viswedstrijd aan de [randen bij Dishoek. Dit evenement rekt jaarlijks enkele honderden hen- elsportliefhebbers uit binnen- en uitenland naar de Zeeuwse stran- ■rie uur durende wedstrijd begint |5 morgens al om half elf. Er wordt op Tie gevist en de wedstrijd staat voor hengelaars vanaf acht jaar. IfldliStviC Rn vooraf worden ingeschreven bij de filialen van Brammetje Dump Hen- ort in Middelburg, Vlissingen en bij secretaris G. A. Stamkot van aniserende hengelsportvereni- deoeververbinding niet beschouwen als een (inter)nationale route. De leden vinden dat gs zich moeten buigen over een oplossing waarbij er goede weg- en veerverbindingen zijn, afgestemd op regionaal gebruik. Daarbij moet te vens worden uitgegaan van minder verkeer op die wegen. De PPR vindt dat het autogebruik moet worden te ruggedrongen. De proefboerderij voor de akkerbouw in Colijnsplaat moet, zo vinden de Zeeuwse PPR-leden, op korte termijn financiële armslag van de provincie krijgen om te experimenteren met geïntegreerde akkerbouw. Deze me thode kenmerkt zich onder meer door het gebruik van aanzienlijkminder kunstmest. Proeven in de IJsselmeer- polders hebben aangetoond dat de op brengst zonder meer goed is. Omdat de Zeeuwse klei al eeuwen wordt be mest, moet er specifiek in dit gebied ook onderzoek plaatsvinden. De radi calen wezen er zaterdag op dat een be leid van almaar grotere produktie in de landbouw niet heeft geleid tot goe de inkomens voor de boeren. Hrg jen op de wedstrijddag tot een uur |)or de wedstrijd in het verenigingsge- De Couburg' in Koudekerke. ||jnschrijfbureau is 's morgens van- acht open. [oofdprijs van dit hengelsporteve- ement is een stereocombinatie met ÏD-speler. Verder zijn er een reis naar onden en tal van andere waardevolle rijzen te winnen. Na afloop van de fe.rijd volgt de prijsuitreiking in te Couburg'. De I- Grote Kerk, 20 uur: Concert 's Orkest. ELBURG - Molenwater, 9.30-17 Matuur Walcheren. 1INGEN Bellamypark, 14.30- Reptielenzoo Iguana. SEN OP ZOOM - Roxy I, 20.15 [Twins, a.l. II, 20 uur: Young guns, a.l. Hn'Actueel I, 20 uur: The bear, a.l. n'Actueel II, 20 uur: Rainman, n'Actueel III, 20 uur: The name of H>se, 16 jr. i - Grand, 20 uur: Twins, a.l. ST - De Koning van Engeland, lair: Cocktail, a.l.; 20 uur: Twins, 0 uur: Rainman, a.l.; 20 uur: The a.l. i>BELBURG - Electro, 20.30 uur: called Wanda. Ittershof, 20.30 uur: Dear Ameri- |tters from home. NEUZEN Luxor, 20 uur: Twins, 8.; 20 uur: Mississippi burning, 16 jr. MSINGEN Alhambra I, 20 uur: jnan, a.l. nbra II, 20 uur: The bear, a.l. ^TOONSTELLINGEN De PPR-Zeeland is voorstander van een wijziging van het industriebeleid. Op militair gebruik gerichte produk tie (De Schelde in Vlissingen) moet plaats maken voor civiele industrie, terwijl milieubedreigende industrie moet verdwijnen ten gunste van mi lieuvriendelijke bedrijven. Met name bij de vestiging van nieuwe bedrijven moet de provincie kijken naar de aard van de activiteiten. Tot nu toe ligt de nadruk, aldus PPR-Zee land, voor het verkrijgen van arbeids plaatsen teveel op twee soorten indus trie: zware industrie en recreatie-'in- dustrie'. Deze mening van de Zeeuwse afdeling sluit aan bij de landelijke wens van de PPR om te komen tot ex tra belastingen op milieubedreigende produkten en produktiemethoden. Bram van Ojik, landelijk voorzitter van de PPR, legde zijn partijgenoten ABSDALE - De rijkspolitie in Hulst hield zondagmiddag tussen 13.30 en 15.30 uur een snelheidscontrole op de Absdaalseweg nabij Absdale. In die tijd passeerden 1074 voertuigen de controlepost. Hiervan overtraden er 160 de maximaal toegestane snel heid van tachtig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 142 kilometer per uur. VLISSINGEN - Een bejaard echtpaar uit Vlissingen is zaterdag met kool- monoxydevergiftiging overgebracht naar het Streekziekenhuis Walcheren in deze stad. De slachtoffers verkeer den in coma. De 81-jarige C. H. en zijn 82-jarige vrouw E. H.-P. werden bewusteloos aangetroffen in de huiskamer van hun woning aan de Kasteelstraat. De gas haard brandde en alle ramen waren dicht. Familieleden hebben de alarm centrale gewaarschuwd. op de studiedag uit dat een 'groenbe- lasting' of 'ecotax' kan worden inge voerd voor allerlei stoffen en diensten die het milieu schade toe brengen, zo als bestrijdingsmiddelen en cfk's. „Het moet gaan om forse heffingen, van tenminste 20 percent tot wel 200 percent", meende Ojik. De 50 miljard gulden die hiermee 'ver diend' kan worden, zou voor een deel (10 miljard) kunnen worden aange wend voor ecologische maatregelen en voor het grootste deel om de loonbe lasting te verlagen, zodat meer men sen aan het werk kunnen. PPR-Tweede Kamerlid Peter Lank- horst hield de Zeeuwse radicalen voor dat het structuurschema verkeer en vervoer niet voldoende is om het aan tal auto's en de druk op het wegennet te verminderen. „De minister wil de groei van de automobilteit afremmen. Maar bij een groei van 50 percent blijft na dat afremmen nog een groei van 30 percent over". Lankhorst wees erop dat technische maatregelen als het aanbrengen van katylisatoren in au to's onvoldoende is. Daarnaast brak hij een lans voor een goed nationaal milieubeleidsplan. „Het is geen kwestie van telkens meer miljarden uitgeven om vervuilingen op te ruimen en saneringen te plegen", aldus Lankhost. „Het gaat om een ver andering van consumptie- en produk- tiepatronen". In dit verband vond hij de term 'rentmeesterschap' heel goed van toepassing om de PPR-ideeën. Voorts wees hij erop dat de overheid te weinig kennis in huis heeft ten aanzien van het milieu, en teveel leunt op de kennis van de bedrijven. „Daarom zou de overheid bij subsidies aan het be drijfsleven een deel van het geld moe ten achterhouden. Dat zou dan moe ten worden aangewend voor de eigen kennisvermeerdering". KOUDEKERKE - Afgelopen zaterdag trokken 59 leden van de Zeeuwse Dartfederatie voor de jaarlijkse dar tuitwisseling met de Jofa naar Sint- Kruis bij Brugge. Op acht borden wer den in een snel tempo de wedstrijden voor gelote koppels gespeeld. Er werd zoveel mogelijk geprobeerd een Ne derlander aan een Belg te koppelen. Dit om de uitwisselingsgedachte te versterken. Degenen die in de eerste ronde hun partij verloren, mochten in een verlie- zersronde individueel de krachten me ten, waarbij dames en heren apart speelden. Na een spannende afval- strijd die ongeveer vijf uur duurde en waarbij vaak fraaie partijen werden gespeeld, begonnen om ongeveer 20.00 uur de finales. Bij de koppels moesten John Hage en Peter Wagenaar het opnemen tegen Rudo de Bert en Joop Melio (allen ZDF). In een zeer snelle partij wist het koppel De Bert/Melio de volle winst naar zich toe te trekken. In de verlie zersrondes speelden in de damesfinale Sandra Carien (Jofa) en Monique Aer- rens (ZDF) tegen elkaar. Monique kon in de beslissende partij niet uitgooien en verloor daardoor van Sandra. Bij de herenverliezersfinale moest Vincent Bosman (ZDF) zijn meerdere erken nen in Robert Coelie (Jofa). De voorzitter van de Jofa, Frankie Francois, reikte na afloop de prijzen. Op zaterdag 22 april vindt in het snookercentrum in Goes de return plaats. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. BRESKENS - „Wij zijn niet op hoog bouw berekend. Daarom zal een aan gepaste uitrusting nodig zijn". Dat zei centraal brandweercommandant C. Kolijn zaterdagavond tijdens een bin dingsavond van de brandweerkorp sen in de gemeente Oostburg. Hij sprak zijn ongerustheid uit over de explosieve groei aan de kuststrook met hoog- en laagbouw. „De bezetting in de zomermaanden aan de kust is zo Zo'n honderd genodigden maakten zaterdag een feestelijk vaartochtje met de nieuwe 'Stad Zierikzee' over de Oosterschelde. ZIERIKZEE - De gemeente Zierik zee kan een voorbeeld nemen aan ondernemers die met initiatieven het monumentenstadje een elk- weer-accommodatie bezorgen. Zie rikzee kan daar op inhaken door bijvoorbeeld meer aandacht te be steden aan de openstelling van haar musea en de wijze van presen tatie van die musea. Dat zei zater dagmiddag gedeputeerde J. B. Ven- tevogel, tijdens de overdracht van een nieuwe rondvaartboot van re derij Den Breejen uit Zierikzee. Het nieuwe schip heeft een capaciteit voor 800 passagiers en maakt toch ten op de Oosterschelde. De burgemeester van Zierikzee, mr. J. J. P. M. Asselbergs, kaatste aan boord van de 'Stad Zierikzee' met een de bal naar de gdedeputeerde terug. De burgemeester wees op de plannen voor het inrichten van de Oude Haven in zijn stad tot mu seumhaven. Hij sprak de verwach ting uit dat de gedeputeerde, na zijn opmerkingen over de musea van Zierikzee, wel met zijn beurs klaar zal staan als om subsidie voor de museumhaven wordt aangeklopt. Verder merkte hij op dat hij de woor den van de gedeputeerde maar vreemd vond, omdat het nog maar zelden gelukt is provinciale subsidie voor initiatieven vanuit Zierikzee los te krijgen als het gemeentebe stuur in Middelburg aanklopte. Burgemeester Asselbergs liet ook over een ander onderwerp kritiek horen in de richting van het provin ciebestuur. Dat had te maken met de aanwijzing van de Oosterschel de tot beschermd natuurgebied. In dat kader hebben gedeputeerde sta ten besloten dat de Geul van de Roggenplaat en het Oliegeultje voor de scheepvaart afgesloten moeten worden. Dat betekent dat onder meer de rondvaartboten van de firma Den Breejen geen rondje langs de stormvloedkering meer kunnen maken. Wat dat laatste betreft kon gedepu teerde Ventevogel de Zierikzeese re der op zijn wenken bedienen. Hij gaf aan dat dat besluit van gs genomen was tijdens zijn afwezigheid. Hij be loofde zijn best te zullen doen voor een ontheffing voor de schepen van Den Breejen. Daarna kon ook reder T. den Breejen niet meer achterblij ven en hij bood de gedeputeerde een gratis vaartocht met 100 personen over de Oosterschelde aan. Aan boord van de nieuwe 'Stad Zie rikzee' bevinden zich onder meer voorzieningen, waaronder een lift, die gehandicapten in staat stellen een goed gebruik van het schip te maken. Dat alles kostte 20.000 gul den extra, waarvoor de provincie, het Prinses Beatrixfonds, de Natio nale stichting stijgbeugel en het Na tionaal revalidatiefonds subsidie beschikbaar stelden. Op de Oosterschelde werd tijdens een feestelijke rondvaart de vlag van scheepswerf Grave te Grave ge streken om plaats te maken voor de vlag van de firma Den Breejen. Bo ven de twee grote salons van het schip bevindt zich een ruim zonne dek. Het schip is uiterst wendbaar door onder meer boegschroeven. Het ruwe ontwerp was van de heer en mevrouw Den Breejen. De 'Stad Zierikzee' wordt in voor- en nasei zoen ingezet voor feesten, excursies en vaartochten. Verder is het be schikbaar voor bedrijven die er hun relaties op kunnen ontvangen, cur sussen kunnen geven of personeels feesten houden. In de maanden mei, juni en september maakt het schip op dinsdagen en in de maanden juli en augustus elke dag rondvaarten vanuit de haven van Zierikzee, Co lijnsplaat en Burghsluis. IH-HAAMSTEDE - De Burght, f12,14-17 en 19-22 uur: Werken Wiert Jfcas (t/m 30/4). Hp - Galerie La Strada, 11-20 uur: Ren Eveline van Duyl (t/m 27/4). ILE - Landbouwmuseum, 10-12 1317 uur: Oude landbouwwerktui- |n. ^BiKENSZAND De Stenge, 13.30-17 uur: Dagboektekeningen van $Pnnartz- Hs - Galerie 't Zwaluwenhof, 14-18 Bpeeldhouwwerken Gerda Rutters ïischilderijen Piet van 't Hageland (tl pt.). ^JNINGEN Gemeentehuis, 9-17 pur: Werken Roland van Beeck 'Snow ■g' (t/m juni). PDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, J 8-21 uur: 'Mime in Nederland', Hiches (t/m 15/4) en 'Mesheften en W snijwerk' (t/m 26/5). Èjps Museum, 13.30-17 uur: Een B uit aanwinsten (t/m 7/5). H&T.JE JANS Topshuis, 10-17 pr: Delta Expo. HfTKAPELLE Molenweg 36, 10- K®r: Fossielenmuseum. TP Biologisch Museum, 13.30-17 Rkiimelijntje. JNEUZEN Hal stadhuis, 8.30-12 H-30-16 uur: Floris Brinkman. ^pINGEN Gevangentoren, v.a. If' Werken Lydia Klop-Steendijk. ^ffiNDIJKE Aurinhuis, 10-20 uur: ®Willemsen-van Witsen (geschil- f. Poezen en Chinese papierknip- MAANDAG Md-en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 »ïvoor milieuklachten). Hf**''"Vlaanderen - Alarmnummer fes t p 'Prandweer en ambulance), ■^fonische Hulpdienst Zeeland, tel. SS31; dag en nacht bereikbaar. j Plenst Zeeland voor mensen in ■gtd. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - jnas van 20.00-24.00 uur. 11,4 'B'ijf van m'n lijf Zeeland, tel. i,. 045, dag en nacht bereikbaar. 32233^r°UWen be"en vrouwen', tel. leugdtelefoon Zeeland, tel. 080, dag. van 16-20 uur. JP Vertrouwensarts Kindermishan- J™lg, tel. 01180-28800. F 8 Infolijn; tel. 0U80-38384. Tnd, 0130-3573™ongeboren (Slot van pagina 5) toont zijn handen, die volledig aan de beschrijving blijken te beantwoorden. „De klank moet niet hard zijn, maar warm. Stalen vingers heb je nodig voor composities van Strawinsky of Prokof- jev. They are much more percussive." Frager - getrouwd, twee kinderen - doet zich in de omgang kennen als een beminnelijk mens zonder sterallures. „Het is prettig om met hem te werken. Hij is zo gewoon", vertelt een jong vrouwelijk orkestlid. Wat de pianist vooral bevalt aan het Zeeuws Orkest, is dat het zich grondig heeft voorbereid. „Ze kennen het stuk goed en ze zijn enthousiast. Het is een genoegen om met hen te musiceren." Hij is zeer te spreken over de akoestiek van de zaal, die volgens Frager „een re putatie" heeft. „Toen ik hier drie jaar geleden een paar soloconcerten gaf, viel me het uit stekende geluid direct op. Deze con certzaal heeft een heel warme akoes tiek, ook als er geen publiek is. Moder ne zalen klinken dikwijls te droog." Buiten is het nat. De repetitie is voor hij en Frager gaat terug naar het hotel, waar zijn vrouw wacht. De regen deert de Amerikaan niet, want Middelburg bekoort hem bij elk weertype. „Deze stad beantwoordt aan mijn beeld van Nederland: vriendelijk, niet verameri kaniseerd. Er zijn hier gelukkig geen McDonalds." Jan-Dirk van Scheyen Concertdata: maandag 10 april (Goes, Gro te Kerk), donderdag 13 april Middelburg Concertzaal) en vrijdag 14 april Vlissingen Scheldekwartier). Aanvang steeds 20.00 uur. RETRANCHEMENT - Een Belgische fïetsster, M. C. M. uit Lasne, is bij een val op de Kanaalweg in Retranche- ment, zaterdagavond omstreeks half zeven, gewond geraakt. Zij werd per ambulance met vermoedelijk een her senschudding overgebracht naar een ziekenhuis in Knokke. De vrouw fietste samen met haar dochter op de Kanaalweg. Een trapper van de fiets van de dochter raakte in het voorwiel van de flets van de moe der, waardoor ze beiden vielen. De vrouw kwam op haar hoofd terecht. TERNEUZEN - Bij een inbraak in buurthuis De Bolster in de Kastanje laan in Terneuzen zijn drie dozen snoep gestolen. De inbrekers verniel den ook een aantal discolampen, spie gels en spotjes. De schade loopt in de honderden guldens. De inbrekers kwamen binnen met een valse sleutel. Vrijdag werd in de Plataanstraat een aanhangwagen, eigendom van A. S„ gestolen. Het slot van de aanhangwa gen werd geforceerd. Bij garage K. aan de Rooseveltlaan werden vier vlaggen uit de mast gehaald. In een café in de Nieuwstraat werd de portemonnee van H. J. van de H. uit Terneuzen ge rold. In de portemonnee zat ongeveer 150 gulden. groot, dat het brandweerkorps van Cadzand te klein is", aldus Kolijn. Volgens hem is de brandweer ook niet berekend op moeilijk beheersbare gro te gebouwen. „Ik hoop dan ook dat die aansluiten op het openbare brandmel dingssysteem". Ook vond hij dat er re kening moet worden gehouden met toegangswegen. Kolijn merkte verder op, dat de kazernes van Schoondijke, IJzendijke en Oostburg verbeterd moeten worden. Hij vertelde verder dat er een vrij rustig brandweerjaar ge passeerd is. „We moesten 33 keer uit rukken voor een brand en tien maal voor hulpverlening". De grootste wa ren een brand in een schuur aan de Ka- pitalendam en een bedrijfspand aan de markt in Oostburg. Kolijn vond met name van de laatste brand dat daar drie korpsen goed samenwerk ten. Was hij vorig jaar nog pessimis tisch over de rampenbestrijding, nu was de centraal commandant een stuk geruster omdat er diverse mensen zijn opgeleid. „Ik hoop echter dat ze nooit in actie hoeven te komen". Rayoncom mandant A. Vesseur vond dat er steeds meer van de vrijwilligers wordt verwacht. „Er zijn grenzen en die zijn nu bereikt", hield hij de brandweerlie den voor. Burgemeester J. Kruize zeg de beloofde de taak van de brandweer ook in materieel opzicht niet te verge ten. „Maar of dat lukt, weet ik niet. U OOSTBURG - De collecte voor Sima vi (steun aan medische projecten in ontwikkelingslanden) heeft in West- Zeeuwsch-Vlaanderen de volgende op brengsten te zien gegeven: Breskens 1743,- (inclusief boot 677,75), Aar denburg ƒ504,90, Cadzand ƒ42,60, Groede 337,15, Nieuwvliet 140,-, Oostburg ƒ2529,60 (inclusief voor- jaarsbeurs 658,70), Schoondijke ƒ434,20, Sluis ƒ473,10, Sint Kruis 82,75, Terhofstede ƒ20,10, Water landkerkje 34,35, Zuidzande 78,55 en IJzendijke 428,-. kunt mij er als eindverantwoordelijke op aanspreken", aldus Kruize. Tijdens de bijeenkomst reikte Kruize aan verschillende brandweerlieden di ploma's uit. J. Riemens uit Schoondij ke is benoemd tot commandant van het brandbestrijdingspeloton West. Dat peloton is er voor de rampenbe strijding. A. van Haneghem uit Bres kens is plaatsvervangend comman dant en W. van de Plasse reserve. Di ploma's brandweer eerste klas waren er voor K. Janse uit Breskens en J. Groosman uit IJzendijke. Brand wacht tweede klas J. Catseman, M. Leurgans en I. Zijlstra uit Cadzand, S. Oostinga, W. Tournois en R. van Over loop uit Schoondijke, A. Moerman en P. van Landschoot uit Schoondijke. Vuistregels EHBO: H. Dumonsau, J. Spinnewijn en R. Goossens uit IJzen dijke. Hoofdbrandwacht E. Oubrie uit Oostburg. Waarschuwings- en verken- ningsdienst: E. Revoort, K. Janse en H. Jongman uit Breskens, H. Schou ten en F. van Hemert uit Oostburg en N. Moskie uit Schoondijke. Ook wer den er brandweerlieden onderschei den voor hun langdurig vrijwilligers werk. Twintig jaar: I. Herman, A. van Espen, M. Bartelse en W. van de Plas se. Vijftien jaar: A. Rijckaert, P. de Wolf, R. Goossens, S. Himschoot, J. Spinnewijn, A. van Voorenberghe. Twaalfëneenhalf jaar: W. Carels, J. Es- seling, I. Oubrie, W. Esseling, C. de Feijter, H. Dumonsau. Tien jaar: A. Pieijte, J. Bartelse, C. Janse, R. Ou brie, A. de Gardeijn, J. de Nooijer en N. Moskie. Men nam afscheid van M. Bar telse en E. Boogaard van het korps Oostburg. NED. HERV. KERK Benoemd tot vicaris te Veere-Klevers- kerke-Vrouwenpolder (parttime): me vrouw A. Spaans-Moolenaar, wonende te Westkapelle die deze benoeming heeft aangenomen. Aangenomen naar Nigtevecht (hervormd gereformeerd): G. van de Pol, kandidaat te Kampen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te 's Gravenzande: Chr. van der Poel te Yerseke. Beroepen te Nieuwdorp: A. Bac te Bodegraven. Be roepen te Terneuzen: Th. van Stuij- venberg te Terwolde de Vecht. Beroepen te Bameveld: J. Karens te Opheusden; beroepen te Wolphaarts- dijk: J. Karels te Rijssen. Bedankt voor Amsterdam-Noord in combinatie met Zaandam: A. Bac te Bodegraven; bedankt voor Katwijk aan Zee; J. C. Weststrate te 's-Gravenpolder; be dankt voor Zoetermeer; J. J. van Ecke- veld te Zeist. Beroepen te Oud-Beijerland: A. F. Honkoop te Zwijndrecht die bedankte voor Capelle aan den IJssel (wijk West). Bedankt voor Leerdam: G. Mouw te Genemuiden. Bedankt voor Middelburg-Centrum: J. J. van Eckeveld te Zeist. GER GEMEENTEN NED Beroepen te Veenendaal: W. Verhoeks te Arnemuiden, die bedankte voor Scherpenzeel. VRIJE EVANG GEMEENTEN Bedankt voor Goes en voor Oudebildt- zijl: J. M. Weststrate te Heerde. BAPTISTENGEMEENTEN Beroepen te Arnhem-Zuid: W. J. de Zwart te Leeuwarden. NED. PROTESTANTENBOND Beroepen te Hardinxveld-Giessen- dam: mevrouw R. H. J. Boeijinga-Al- ders, remonstrants predikant te Som- melsdijk (part-time) die dit beroep heeft aangenomen en tevens predi kant te Sommelsdijk blijft. Het korps Middelburg, dat op de vijfde plaats zou eindigen, in actie bij het in veiligheid brengen van eéh van de kinderen tijdens de provinciale wedstrijden in Waarde. WAARDE - Het brandweerkorps van Oostkapelle heeft zaterdag in Waarde de provinciale brandweerwedstrijd gewonnen in de klasse H-lage druk. Het korps behaalde 900 punten. Twee de werd de bedrijfsbrandweer van De Schelde in Vlissingen met 880 punten en op de derde plaats eindigde het korps van Domburg met 853 punten. De drie korpsen mogen door naar de gewestelijke wedstrijd op 10 juni in Oostburg. Er namen 12 korpsen deel aan de pro vinciale wedstrijd. Ze moesten binnen 20 minuten een nagebootste brand be strijden in een boerderij, waar zich nog twee kinderen bevonden. Om de strijd spannend te maken waren nog ver schillende moeilijkheden ingebouwd zoals de dreiging van een kapbrand, waarbij het vuur snel om zich heen zou grijpen. Op de vierde tot en met twaalfde plaats eindigden achtereenvolgens de korpsen van Kortgene (848 punten), Middelburg (831 punten), Borsele (793), Kruiningen (792), Vlissingen (791), Rilland (787), Veere (780), Marie- kerke (736) en Valkenisse (726 punten). IJZENDIJKE - De wafelverkoopactie van de dansgroep Release in IJzendij ke heeft 950 gulden opgebracht. Er werden zaterdag wafels verkocht in IJ zendijke, Waterlandkerkje, Oostburg en Hoofdplaat. Het geld wordt ge schonken aan de leidster Ingrid Neve ten behoeve van een nieuwe muziekin stallatie. Enkele weken geleden werd de installatie van de IJzendijkse jazz- danslerares gestolen. J. Riemens, A. van Haneghem en W. van de Plasse krijgen bij de brandweer in Oostburg het commando over de rampenbestrijding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 23