PZC Tjoba-trainer: dit was een korfbaloorlog Dynamo doet nog mee in titelrace Keijzers stelt eisen aan EVVC Domburg en Zeelandia gedegradeer RIA een klasse lager SPS volkomen van slag Rillandia ai kampioen sport MEER INZET EN VERSTERKINGEN 12 SPUWENSLAAN EN NATRAPPEN Geen angst Attractief MAANDAG 10 APRIL 1989 VLISSINGEN - Het Zeeuwse korfbalteam van Tjoba beleefde zaterdagmiddag in de uitwedstrijd tegen OSCR zo ongeveer een complete korfbaloorlog. „Spuwen, slaan, natrappen, naar de ogen steken. Drie gele kaarten die rood hadden moeten zijn. Het had niks met korfbal te maken, dit was compleet oorlog", zo verzekerde Tjoba-coach Ko Crucq na afloop. Tjoba was wel de betere ploeg, maar werd door al de toestanden en intimi daties zodanig uit het ritme gehaald, dat er van korfbal slechts bij uitzonde ring sprake was. De Zeeuwen kwamen nooit op gang en waren na een 3-3 rust stand tenslotte kansloos. Beste korf baller van het veld was Marius Boog aard van Tjoba. Swift, TOP, Blauw Wit en Zuidwesters pakten zaterdag één of meer punten. De andere ploegen (Animo, Tjoba, On- do, Togo en Luctor) bleven met lege handen staan. Temeer jammer omdat in alle klassen de eindsprint nu ingezet is en de Zeeuwse ploegen alleen in TOP nog een kanshebber voorin heb ben. Swift-KVS 12-12 Swift heeft de kans om zich op eigen terrein in de kopgroep van de over gangsklas te spelen laten liggen. Uit werd met 14-7 van deze tegenstander gewonnen en met die ruime overwin ning in het achterhoofd startte de thuisploeg nu veel te lakoniek. KVS strafte die houding meteen gevoelig af: 0-4, 1-8 en, na een slotoffensief op de valreep van de eerste helft 4-9. „KVS uit was de afscheidswedstrijd van Jan Bogers. We wilden dat toen met een overwinning vieren. Nu stond er geen prijs op het resultaat", zwakte Jan Peter Pouwer de wanprestatie af. De ploeg werd tijdens de rust door coach Floor Schreuders nog wel op zijn nummer gezet. Dat hielp meteen: binnen tien minuten kroop Swift naar de tegenstander toe: 9-9. „Maar op het moment dat we er over heen dachten te gaan vielen we stil", vertelde Pouwer. KOAG-Animo 9-6 KOAG is voor Animo altijd een moei lijke tegenstander. Dat bleek al in de heenwedstrijd (9-4 voor KOAG) en werd nu nog eens bevestigd. De ope ning was overigens voor de bezoekers, die een 2-0 voorsprong pakten uit een bliksemstart, maar te vroeg terug moesten schakelen naar een lagere versnelling. Eenmaal aangesloten dic teerde de thuisploeg het spelletje en liet zijn tegenstander de hele wedstrijd achter zich aanhollen. Kwiek-ONDO 10-7 ONDO heeft de kansen op een plaats in de subtop in het laatste kwartier van deze wedstrijd verspeeld. Tot dan kon de ploeg de leiders uitstekend bij houden en had, na 4-3 achter bij de rust en 5-5 daarna, zelfs meer en betere sco ringskansen dan zijn opponent. De aanvalsvakken lieten die mogelijkhe den echter liggen en Ondo was op slag kansloos toen de forse tegenstander een slotoffensief inzette dat een marge van drie goals opleverde. TOP Arnemuiden is na de 11-7 over winning op De Dijkvogels uit Maas dijk bijna tweedeklasser. In deze ont moeting tussen de nummers één en twee kende de thuisploeg een droom- start: „We vlogen er meteen in en haalden een 3-0 voorsprong uit de snelle opening", vertelde coach Paul Stern. Dijkvogels trok daarna wel terug bij (3-2), maar goed korfbal, veel voor el kaar willen lopen en inzet in alle vak ken hielpen TOP op weg naar de 7-3 tussenstand. Omdat ook in het tweede bedrijf de ploeg een voortreffelijke in stelling demonstreerde kwam Dijkvo gels niet meer in de buurt van zijn op ponent. NIO-TOGO 10-9 Na het verlies kan TOGO vrijuit naar het einde van de competitie. De iets sterkere Zeeuwen hadden weliswaar vaak het initiatief, maar misten op cruciale momenten goede kansen om de wedstrijd te beslissen. Bij 7-6 voor had TOGO de wedstrijd op zak, maar de strafworp werd niet benut en bete kende voor NIO het seintje voor een laatste stormloop. Dat leverde tenslot te nog 10-7. Valto-Blauw Wit 5-8 Nu de druk bij Blauw Wit wat van de ploeg af is en degradatie practisch een feit, kan men plots veel meer. Een sterk bezoekend collectief haalde uit een goede opvoering 4-2 voordeel in de eerste helft en na 4-4 later in de wed strijd uit het lichte overwicht weer een marge van twee doelpunten. Dat bleek beslissend, omdat de ploeg zich daar na niet meer liet bedreigen. Zuidwesters-Luctor 6-4 Een goede wedstrijd van Zuidwesters, dat vooral de opdrachten goed uit voerde. „Vooral Kees Opsteegh moest uit de wedstrijd worden gehouden. Marco Kooiman deed dat voortreffe lijk", verzekerde coach Lou Machielse. Een sterke zet, want als Opsteegh niet draait kan Luctor ineens veel minder. Bovendien stoorde Zuidwesters voor treffelijk in het middenvak, waardoor de eigen aanval kon blijven lopen. Onder die druk bezweek de Luctor- verdediging na de pauze tenslotte. Harry Buijs was met drie goals topsco rer. Zuidwesters ziet door de overwin ning weer kansen om de degradatie te ontlopen. Stand Overgangsklas A Een aanval van Luctor lichte shirtsin de wedstrijd tegen Zuidwesters. DVO 10 8 0 2 16 95- 73 Kinderdijk 10 7 1 2 15 95- 80 Swift 10 6 1 3 13 125- 97 KVS 10 5 1 4 11 91- 93 VEO 10 5 0 5 10 99- 91 Albatros 10 3 1 6 7 88-100 HKC 10 3 0 7 6 80-109 VES 10 1 0 9 2 71-101 District le klas G: Snel 10 7 2 1 16 87- 69 Pemix 10 6 2 2 14 81- 68 Meervogels 10 4 4 2 12 86- 77 KOAG 10 6 0 4 12 76- 68 Animo 10 3 3 4 9 88- 94 Merwede 10 3 1 6 7 69- 87 Vriendens. (H) 10 2 1 7 5 78- 86 IJsselv. 10 2 1 7 5 72- 88 VLISSINGEN - Met een 3-1 overwin ning in het verschiet verzuimde de vrouwenploeg van Tonny Leynse/ EVVC 2 zaterdag in de voor de promo tieklas belangrijke wedstrijd tegen concurrent Dynamo'70 het kampioen schap te realiseren. De volleybal- ploeg van Henk van Boven had twee van de drie sets gewonnen en leek ook in de vierde set op weg naar een onbe dreigde overwinning. De Middelbur gers slaagden er evenwel in om een ruime achterstand (10-4) op te halen en op 2-2 te komen. Dynamo'70 greep vervolgens haar kans en sloot ook de vijfde set winnend af, waardoor de ti telrace nog niet is beslist. Tonny Leynse/EWC 2- Dynamo'70 was een wedstrijd met twee gezichten, waarin Tonny Leynse/EWC 2 - met vier punten voorsprong aan deze wed strijd begonnen - er aanvankelijk in slaagde om overeenkomstig de op dracht van Henk van Boven de tegen stander onder druk te zetten. Dat leid de in de eerste en derde set (15-12 en 15-4) tot een overwinning, en hoewel Dynamo'70 in de tweede set had tegen- gescoord (14-16), gaf niemand in de vierde set nog een cent voor de kansen van Dynamo'70. „Dan denk je: nou is het gebeurd," vertelde Henk van Bo ven. „Ze gingen bij ons ook al weg om bloemen te halen." Maar plotseling had trainer Hennie Swartjes van Dynamo'70 succes met zijn tweede time-out. „Al maak je maar vier punten, dan heb je weer aan sluiting," hield de coach de Middelbur gers voor. Swartjes: „Het klinkt mis schien heel gek om dat te zeggen, maar het pakte toevallig goed uit." Onderaan boekte Mytilus 2 een be langrijke 3-2 overwinning op Voor waarts, waardoor de Goese reserves de aansluiting hervonden (een punt achterstand met een wedstrijd minder gespeeld) met Marathon, dat kansloos van CVC verloor: 3-0. Savok versloeg BOK na een thriller, waarin de werk lust van Savok tegen het zeer goed ver dedigende BOK uiteindelijk met twee punten werd beloond: 15-3, 15-11, 11- 15,13-15,16-17 en dus 2-3. Morres/Hulst 2 was met Monique Kerckhaert en An- nemarie Langendijk als uitblinkers met 3-0(15-4,15-9 en 15-5) te sterk voor SC Morres. De mannen van IJVC versloegen in Zuiddorpe De Sterre 2, dat er eerder in de competitie in was geslaagd om de IJzendijkse titelkandidaat voor ei gen publiek te verrassen. „Toch had den we geen angst voor die ploeg," vertelde Theo Tazelaar na de 1-3 (10- 15, 11-15, 15-13 en 8-15) overwinning. „Het draait gewoon weer goed op dit moment. De trainingen zijn weer wat aangetrokken, er wordt wat scherper gespeeld: de mannen staan er gewoon weer." WR behield echter de kleine voor sprong door een een 3-1 zege op La- byellov. De Polder was met Wim Maas als goede blokkeerder te sterk voor Tonny Leynse/EWC 2 (3-1: 15-13,15-8, 10-15 en 15-4) en het gedegradeerde Mytilus slaagde er tegen Dynamo'70 zo waar in om een puntje te pakken: 2- 3. VLISSINGEN - Voor Ger Keijzers, de trainer van de volleyballers van Ton ny Leynse/EWC, staat het aan het eind van het niet onverdienstelijk verlopen eerste jaar in de tweede di visie B wel vast dat zijn ploeg een nieuwe uitdaging nodig heeft om vol gend seizoen een rol van betekenis te kunnen spelen. De Vlissingse trainer constateert een zekere verzadiging en is er daarom nog niet uit of hij vol gend seizoen opnieuw de mannen van Tonny Leynse/EWC zal trainen. „Ik wil wat meer zekerheden hebben voordat ik zeg dat ik volgend jaar weer trainer ben," vertelde hij zater dag na de 1-3 nederlaag in de laatste thuiswedstrijd van de huidige compe titie. Ger Keijzers maakte er geen geheim van dat hij zich met name in de tweede helft van de competitie meer dan eens geergerd heeft aan de instelling van zijn spelers. „We hebben een nieuwe spelverdeler nodig hebben, want Sjaak Caljouw wil volgend seizoen het tweede naar de derde divisie brengen. Of ik moet van Quinten van de Vrie de garantie krijgen dat hij het hele jaar mee zal doen. Maar daarnaast hebben we toch een paar nieuwe gezichten no dig. Dat is voor mezelf een vereiste om met de ploeg door te gaan. Ik kan met dezelfde mensen in elk geval geen nieuwe wind doen waaien." De trainer voert daarbij aan dat de huidige spelersgroep vrij oud is. „We hebben nog een tijdje voor de tweede plaats gespeeld, maar op het moment dat duidelijk werd dat we geen rol van betekenis meer konden spelen, waren de ambities om zo hoog mogelijk te eindigen niet meer zo groot. Boven dien gaan de andere teams je een beetje kennen en op juiste waarde schatten. Het zou dus ook nog te over wegen zijn om van divisie te verande ren en voor Zuid te kiezen, want dan is er weer een nieuwe uitdaging." Keijzers rekent er echter op dat zijn club er in slaagt om een aantal nieuwe spelers aan zich te binden. De bij Mor res/Hulst in ongenade gevallen Ro nald Kurvers is in dat verband al bena j derd en ook de jonge spelverdeler Mike Caljouw (Dynamo'70) staat op het Vlissingse verlanglijstje. Een plaats in de basis wordt daarbij niet gegaran deerd, „maar het is de bedoeling dat de jonge gasten door een paar felle spe lers worden meegenomen." Zaterdag tegen Ekspalvo, dat door de 1-3 over winning en de 2-3 nederlaag van Rijn mond tegen Vollkei de leiding in deze klasse overnam, was het geen schande dat Tonny Leijnse/EWC tekort schoot. „Ik had graag in de laatste thuiswedstrijd nog een beetje willen schitteren, maar alleen met Sjaak Cal jouw als spelverdeler, die ook nog ge blesseerd was, konden we geen wonde ren verrichten." De mannen van De Sterre slaagden er tegen koploper Van Tartwijk/VCH niet in om een goede start met winst te bekronen. Van Tartwijk/VCH liep na verlies in de eerste set in de tweede set een 2-7 achterstand op, maar her stelde zich bijtijds. Dat leidde tot een 3-1 overwinning, waardoor de Bra banders het kampioenschap konden vieren. De Sterre haalde aanvankelijk dank zij een uitstekend blok de angel uit de Brabantse aanval. Dat had een posi tieve uitwerking op de Zeeuwen, die Van Tartwijk/VCH voor eigen publiek onder grote druk zetten. „We hadden graag een puntje gepakt en het zag er ook naar uit dat we rechtstreeks onze buit zouden binnenhalen" vertelde coach Gerard Puylaertna afloop. „Een ploeg met zo veel ervaring mag dat ei genlijk niet weggeven." Nadat Van Tartwijk/VCH in de tweede set een 2-7 achterstand had opgehaald, kreeg dit team echter vleugels. De thuisclub verzekerde zich vervolgens zonder nog in problemen te komen van een 3-1 overwinning. Morres/Hulst begon matig tegen Set Up/P en dat leidde tot een 1-0 (15-13) achterstand. „Daarna kwamen we met meer snelheid tot een aantal vlotte combinaties," vertelde een tevreden trainer Eric Maes. „In feite zijn we daarna niet meer in gevaar geweest." De resterende setstanden: 13-15, 9-15 en 5-15. Scheldesport vervulde tegen TDK/ Brevok 2 de sportieve plicht en boekte tegen deze voor lijfsbehoud vechtende ploeg in Temeuzen een 3-2 overwin ning. Met Wim Boeije als uitblinker be gon Scheldesport overigens slecht. Daarna zat het Temeuzense blok op zijn plaats en omdat de ploeg ook in aanvallend opzicht goed op dreef was, werd de aanvankelijke achterstand weggewerkt: 4-15, 15-6, 13-15, 15-12 en 15-5. EVVC smasht tegen een eenmansblok in de wedstrijd tegen Ekspalvo. De vrouwen van Mytilus en Tonny Leynse/EVCC waren ondanks dat er in feite niets meer op het spel stond tot een aantrekkelijke wedstrijd in staat. Daarin won Mytilus met 3-1. De Vlissingers haalden in verdedigend opzicht weliswaar een voldoende, maar waren te weinig doeltreffend om Mytilus bij te kunnen benen. Na twee ruime overwinningen (twee keer 15-7) werd de verslapte aandacht bij Mytilus echter goed afgestraft: 11- 15. Daarna had Tonny Leynse/EWC zelfs enige tijd uitzicht op een vijfde set, maar de thuisclub herstelde zich op tijd. Daardoor werd een 5-8 achter stand omgezet in winst met 15-11. De jonge ploeg van Morres/Hulst heeft het lijfsbehoud zaterdag tegen VCE PSV in eigen hand. De Hulst-ploeg gaat daarin na de kansloze 3-0 neder laag tegen AKS en de winst van VCE/ PSV (3-0 tegen Sarto) me teen punt voorsprong van start. „Als het fout afloopt, dan is dat te wijten aan een gebrek aan vastheid," weet Jo Everaert. Mede daardoor verspeelde zijn ploeg tegen AKS in de derde set een 12-14 voorsprong. De setstanden: 15-11, 15-6 en 16-14. VLISSINGEN - Domburg en Zee landia zijn zondag naar de afdeling gedegradeerd. Zeelandia verloor in de Brabantse vierde klas weer een thuiswedstrijd met 0-1 (van RSV) en Domburg moet afdalen na een 2- 1 nederlaag bij Steen. Hontenisse houdt een kleine kans op redding na de 1-1 tegen Lewe- dorpse Boys. HW bereikte de derde klas. De ploeg won met 1-0 van Koe wacht en is kampioen van de vierde klas H. Steen - Domburg 2-1 - Beide ploegen speelden een zwakke wedstrijd. Tot de rust bleef het 0-0. Toen Jo van Re- mortel werd gevloerd en Peter van Dorsselaer de strafschop benutte (1-0) geloofde Domburg er helemaal niet meer in. Het werd nog 2-0 door een solo van Mark Dobbelaer, waar na drie minuten voor tijd Carlo Nag- tegael nog in eigen doel schoot: 2-1. Hontenisse - Lewedorpse Boys 1-1 - De zenuwen deden Hontenisse voor de rust de das om. Na zes minuten scoorde Koen Raas al na een diepte pass 0-1. Hontenisse leefde wel even op, vlak voor rust, maar Harrie Kint schoot voorlangs en aan de andere kant had de thuisclub nog geluk, toen Frans van Meele op de doellijn redde. Hontenisse kwam in de twee de helft beter uit de blokken. Na twee minuten kopte Danny Pauwels een corner in, de bal stuiterde vlak voor de Lebo-doelman, waarna Ar tie de Nijs de bal het beslissende tik je gaf: 1-1. IJzendijke - Walcheren 1-1 - Een leu ke pot voetbal. Voor de rust waren er nog weinig kansen. IJzendijke had een klein overwichtje. Tien minuten na de rust kwam de thuisclub op 1-0 door Juul van Liere. IJzendijke leek meer afstand te nemen, maar bij een Vlissingse uitval werd het via Noes Lekatompessy 1-1 en daarmee wa ren beide ploegen toch wel tevreden. Patrijzen - Vogelwaarde 1-1 - De doelpuntenmachine van Patrijzen stokt de laatste weken. Ook na de rust tegen Vogelwaarde weer, on danks het invallen van Chris Bal. De eerste helft ging gelijk op. Michel Pieters kogelde na een half uur in de kruising (0-1), maar op slag van rust zorgde Hubert Rentmeester voor de 1-1. Zeelandia - RSV 0-1 - Ondanks it trieste afloop (de degradatie) het een frisse pot voetbal, die Zet landia minimaal een punt had moe ten opleveren. Reserve-doelman Huib Vrouwerf maakte weer een uit- stekende indruk, maar hij kon niet voorkomen, dat het vijf minute» voor tijd toch nog 0-1 werd. Een om. streden strafschop werd toen benut door Willemse (0-1), waarmede dt degradatie werd bezegeld. Gastel - Vosmeer 1-1 - Tot vijf minu- ten voor het einde hield Vosmeer de 0-1 voorsprong vast. Met moeite, wel en tevergeefs, want vijf minutej voor tijd schoot Jack Vermeer tegen de paal en werd er ongelukkig hands gemaakt. De strafschop werd benut door Frans de Weert, waardoor de eindstand wel terecht op l-l kwam. Philippine-Hoofdplaat: 1-2 (0-1) 42. cent Calon 0-1, 49. Jacky Jacobse 0-2,74 Ritchie Bosma 1-2. Scheidsrechter: j. vat Huiten uit Klundert. Toeschouwers: ij) HW '24-Koewacht. 1-0 (0-0). 72. Carlo Blommaert 1-0. HW '24 is na deze over winning kampioen en zeker van pron». tie. Scheidsrechter Witte uit Vlissingen Toeschouwers: 700 VLISSINGEN - RIA uit Westdorpe is gisteren uit de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal gedegra deerd na de 4-2 nederlaag bij Jong Ambon, maar de competitie blijft ongekend spannend. Jong Ambon is in de achtervolging op Luctor (de laatste won met 3-6 bij Noorman nen), maar zeker ook de strijd om naast die van RIA nog eens mini maal twee degradatieplaatsen te ontlopen blijft boeiend. Noormannen - Luctor 3-6 - Verdiend is de winst natuurlijk wel, maar toch enigszins geflatteerd. Noormannen opende namelijk voor ruim 400 toe schouwers prima en kreeg via Wim van Welsum en Davie Verstraaten volop kansen. Bij de rust bleek ech ter, dat Luctor de gevaarlijkste ploeg was en via Leo Boonman, An- dré Krijger en Leo Boonman kwam de stand op 0-3. Noormannen zette ook na rust alles op alles, maar bij een uitval schoot Andre Karelse nog eens raak: 0-4. Toch kwam de spanning terug door Aarnout Huibregtse en Henk Wiele- maker: 2-4. De thuisclub was ge klopt toen Ronald de Jonge 2-5 aan tekende. Richard Menhere maakte er nog 2-6 van en via Henk Wielema- ker kwamen de 3-6 cijfers op het bord. Jong Ambon - RIA 4-2 - Zeer verras send speelde Ria een betere eerste helft dan een gezapig Jong Ambon en kwam verdiend op 0-1 door Jean Pierre Dorsselaer. Na de rust her pakte Jong Ambon zich. De ploeg zette de zaken in 25 minuten weer recht. Joes Siwabessy, Ronald Jon geling en Jim Salawane brachten de stand op 3-1waarna er nog een j eug- dig doelpunt volgde. A-junior Ma nuel Noya zette voor en de andere jeugdspeler Robbie de Queljoe scoorde 4-1. In de laatste minuut werd het nog 4-2 door een vrije trap van Anton Dik. Schoondijke - Robur 0-1 - De verras sende 0-1 winst van Robur was niet eens onverdiend. Schoondijke leek in het veld wel aardig te voetballen, had optisch ook een overwicht, maar werkelijke kansen kwamen er te weinig om aanspraak op een punt te mogen maken. De beslissing viel al na tien minuten. De eerste Ro- bur-aanval was gelijk prijs door Gert Jan de Vos en die 0-1 stand bleef tot het einde gehandhaafd. Oostburg - Biervliet 2-3 - De Oost burgers komen nog danig in de pro blemen. Biervliet speelde aanvan kelijk sterk en kwam na een kwar tier op 0-1 door Henk van Doesse- laer. Oostburg kwam goed terut voor de rust en via Boudewijn Corijn en Frank van Veen kwam de rust stand op 2-1. Ondanks windvoor deel voor Oostburg was Biervliet: toch de gevaarlijkste ploeg na rust. Martin van Stel maakte geil (2-2) en nadat Frank van Veen ai de andere kant pech had gehad (te gen de paal) werd het acht minuten: voor tijd nog 2-3 na een knappe solo, van Erwin Duijsserinck. Terneuzen - Kwadendamme 5-0 Tot de rust hield Kwadendamm nog goed gelijke tred. Eric van Brit som had de ruststand op 1-01 bracht en met twee treffers van hem na de rust kwam Temeuzen zelfs op 3-0. Een kwartier voor tijd werd hetj door Frits Meijer 4-0 en die teleur! stelling reageerde Poortvliet zoda nig af, dat hij uit het veld werd a stuurd. Tegen tien man maakte Ter-I neuzen er door Ronnie van t Gilde) nog 5-0 van. Zeeland Sport - Hansweertse Boys 0-0 - De bezoekers waren na al het meest tevreden met het ene punt. Er was in Vlissingen weinig t( beleven. De ploegen speelden en matte partij, kregen voor beide doe len nauwelijks uitgespeelde kansen: en bleven zodoende terecht op 1 steken. VLISSINGEN - Een week geleden nog stond SPS twee punten voor in de vierde klas van het landelijk za terdagvoetbal, maar twee achter eenvolgende thuisnederlagen (vo rige week Wemeldinge en nu 1-3 te gen Klundert) staat Nieuwland (4-1 zege op Wemeldinge) plots twee punten voor. Nieuwland krijgt thuis Klundert nog en moet darnaa nog naar Wol- faartsdijk en SPS heeft een onge veer gelijkwaardig gemakkelijk pro gramma: thuis tegen Mevo en uit naar NOAD'67. Nieuwland - Wemeldinge 4-1 - De thuisclub speelde de eerste helft erg nerveus. De wedstrijd was toen zeer matig, maar in de tweede helft be gon de machine te draaien. Kees Janse scoorde na zes minuten 1-0 en nadat Hugo Crucq zijn eerste straf schop gestopt zag (alweer) had hij wel succes met de tweede (wegens hands): 2-0. Een kwartier voor tijd maakte Wim Dieleman het feest compleet 3-0. Johnny Timmerman had van af stand nog wel succes (3-1), maar Nieuwland was niet meer te stop pen. Hugo Crucq zag nog een straf schop gestopt waarna Albert Slinger de eindstand verdiend op 4-1 bracht. SPS-Klundert 1-3 - De Thoolse ploeg zat weer eens niet in de wed strijd en had op alle fronten pech. Na 25 minuten werd een hoekschop half weggewerkt en de inzet van Martin de Ruijter verdween via verdediger Maarten Hage in het doel: 0-1. Toen vlak voor rust de aansluiting leek te komen, werd de strafschop van Dick Uijl gestopt. Hans van Drimmelen maakte er toen na rust maar 0-2 van. Ondanks de 1-2 van Wim de Groen bleef SPS matig spelen en kwam een feller Klundert nog verdiend op 1-3 door Martin de Ruijter. NOAD'67 - Wolfaartsdijk 4-0 - De be zoekers hadden de moed al opgege ven. In de eerste helft draaide NOAD nog stroef, maar in de tweede helft werd Wolfaartsdijk kansloos weggespeeld. Kogelvangers - Mevo 4-0 - Een mak- je voor Kogelvangers. Het deerde Mevo kon weinig potten b ken en mocht nog niet eens moppt: ren met de 4-0 cijfers. John Groen® en Gerwald van der Gijp brachten de ruststand op 2-0, waarna Van de Gijp en Ted Danen die stand na rust uitbreidden tot 4-0. Middelburg - Meeuwen 0-2 - Het was snel duidelijk, dat er niets meer o] het spel stond. Meeuwen was ne iets feller en mocht de meeste aan spraak maken op de winst. Na 18mi nuten werd het 0-1 door Adrieo Nooijer. Eric Malcorps schoot ever, later aan de andere kant een straf schop naast. De matige partij werd twaalf minuten voor tijd beslist doo/ Ronald Filius: 0-2. SSV - DFS 5-1 - De Goesenares startten overdonderend. Naeenh uur stond DFS al met 3-0 achte' door Jos van Belzen, Arcenio Aerde en wie anders dan Willem Paardekooper. Peter Valk en Pim Wedding drukten het Goese over wicht na rust uit in 5-0, voordat Leo Rijberg via een strafschop de eind stand op 5-1 bracht. VLISSINGEN - Rillandia werd za terdag een week eerder dan ver wacht al kampioen van de eerste klas in de afdeling. Dat kwam om dat SKNWK het ook gepromoveer de GPC verrassend op 3-3 hield. De koplopers wonnen zelf met 5-1 van VCK en zijn onbereikbaar voor GPC. Toch was er feest bij de Vlissingers, ondanks de 3-3 in Nieuwerkerk, want het was precies genoeg voor promotie via twee vervangende pe- riodetitels. SKNWK is ondanks diezelfde 3-3 toch de tweede degradant. Rillandia-VCK 5-1 - Een periode van vijf minuten was voldoende voor de kampioenen. Dertig minuten na de rust kreeg Rillandia plotseling vleu gels en liep in vijf minuten weg van 2-1 tot 5-1. Toen was de ploeg uitge raasd en begon het nerveuze bellen naar Nieuwerkerk. Bleef de stand van SKNWK-GPC op 3-3 steken? En jawel, hoor, Rillandia kon nog onverwacht gaan feestvie ren. Na een felle start (negen hoekschop pen) duurde het tot de 35e minuut eer Wim Moerland 1-0 liet aanteke nen. Edwin In de Weij zorgde nog voor een 2-0 ruststand, maar twee minuten na de rust sloeg de schrik om het hart bij alle Rilandianen, toen Louis van Vliet met een lob 2-1 scoorde. Spanning volop, een nerveus Rillan dia en zelfs volop kansen voor VCK. Die werden echter niet benut en in de 30e minuut scoorde Richard Lambertus 3-1, een minuut later Jan Willem Meeuwsen 4-1 en weer twee minuten daarna Edwin In de Weij 5- 1. SKNWK - GPC 3-3 - Een leuke partij, waarin SKNWK zeker niet werd weggespeeld. De Schouwse ploeg Rillandia in de aanval in de wedstrijd tegen VCK, die dankzij een 5-1 winst zaterdag het kampioenschap van de eerste klas opleverde. werkte na de rust zelfs een 1-3 ai terstand weg. Adrie Matthijsse h SKNWK op 1-0 gezet, maar die scor werd nog voor rust omgebogen in 1- door Sjaak Kloosterboer en R» Louwerse. Jeffrey van de Velde leek na de rus de zaak te beslissen (1-3), maarvi' Fred van de Werf en Richard Dal bout vocht SKNWK zich voor d laatste kans terug tot 3-3. Apollo - Krabbendijke 3-1 - Wcl had Apollo het meeste geluk. Enke le maanden geleden in Krabbendij ke ook al, toen Krabbendijke kansen op een periodetitel verspeel de door een thuisnederlaag Apollo. strafschop van Nico Iversen bet kende 3-0. Vier minuten voor he einde kon Frank Saumier er r van maken. Heinkenszand - 's Hee Arendskerke 1-1 - Het ene puntw precies voldoende voor Heinkeus zand om zich veilig te spelen. De 1- was ook een juiste uitslag inde streekderby. Heinkenszand 1® iets beter in de eerste helft. De plo kwam op 1-0 door Loek Schippere Ad Schipper trof nog de lat. Op sla. van rust maakte Marco Goedegebu re gelijk (1-1) en ook na rust bleert stand in evenwicht. Colijnsplaatse Boys - Wissenkerk 4-0 - Het leek wel zomeravondvoet bal. Koos Kempe en Wim Sierevel brachten de ruststand op 2-0. minst mat spelende (thuis)club lie na rust nog uit tot 4-0 door Arjau Snoep en Marco de Looff schop). Dauwendaele - Duiveland 2-0 -L" eerste helft had Dauwendaele nig in te brengen. De Middelburg® speelden tam. Rust 0-0. De thuis club liep na rust wel goed te voet!»' len. Uit één van de vele aanval» liet na 25 minuten Coert Wolf Ju' Fagundez diagionaal 1-0 scoren^ in de 43e minuut kwam de stand nu» verdiend op 2-0 toen de goed spel® de Rob Meesters Jos Cairo liet sco-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 12