SPECIALE VERKOOP wegens rookschade Kruiningse molen De Hoed op reis gereduceerde prijzen. Transportbedrijf slechts tijdelijk in veilingcomplex Dijkwelsestraat wordt geasfalteerd Eerste paal voor nieuw arbeidsbureau Tholen 7 Waarom zullen we duur doen. Magnetti Mode streek WOENSDAG 29 MAART 1989 sb 18 Onze totale voorjaars collectie verkopen wij tegen mQ9nettï Aanrijdingen in Kortgene Surfspullen gestolen Toercaravan uitgebrand REIMERSWAAL ZOEKT OPLOSSING Dorpsplan ACCENT OP WESTKANT EILAND v&r ZIERIKZEE Tot en met zaterdag 1 april 10% extra korting op alle artikelen Klokstraat 9, Goes Tel. 01100-15204 Magnetti Mode is op maandag 3 en dinsdag 4 april gesloten. GOES RAAD KAPELLE NEEMT EINDELIJK BESLISSING Nederlandstalig folkfestival Rommelpotterij Optreden zangkorei ouderen in Clinge Ds Van de Heuvel neemt afscheid 44 ii DECOSTORE VOILINE LAMELLEN. In wit, grijs en beige. 100% dralon Verpakt per 5 stuks. Hoogte: vanaf 180 cm: vanaf: 45r- STAPELSTOEL. ff Mode! Gardenia. 100% volkunst- stof.09^5 SINT-M A ARTENSDIJK - Burge meester H. A. van der Munnik van Tholen heeft dinsdagochtend in Sint- Maartensdijk de eerste paal geheid voor het nieuwe arbeidsbureau Tho- len/Sint-Philipsland. Het nieuwe ge bouw, dat twee verdiepingen telt, kost ongeveer acht ton en is om streeks november klaar. De vloerop pervlakte is vergeleken met het oude pand in het stadje Tholen aan de Si mon Lindhoutstraat ruimschoots ver dubbeld. Van der Munnik memoreerde in het kort de voorgeschiedenis van de nieuwbouw, waarvoor al in het begin van de jaren tachtig plannen werden gemaakt. Aanvankelijk was het de be doeling dat het arbeidsbureau een nieuw en groter pand zou krijgen in het stadje Tholen, maar elke door de ge meente aangedragen lokatie bleek on geschikt. Na veel vijven en zessen be sloot de gemeenteraad van Tholen met pijn in het hart het arbeidsbureau te verplaatsen naar het dorp Sint- Maartensdijk, pal naast het nieuwe kantoor van de woningbouwvereni ging Beter Wonen. De burgemeester betoogde dat het ar beidsbureau uitstekend past in de toe komstvisie van het college om de west kant van het voormalige eiland te sti muleren. Van der Munnik zei dat de Rommelmarkt - De stichting Paardrijden Gehandicapten West- Brabant/Tholen houdt zaterdag 15 april een grote rommelmarkt op mane ge 'Jos de Graauw' aan de Schansbaan in Bergen op Zoom. De markt gaat om 9 uur open. versterking van het westen leidraad zal zijn in een nota, die op dit moment wordt voorbereid in het gemeentehuis. Ook directeur J. P. M. van der Male van het arbeidsbureau Tholen toonde zich in zijn nopjes met zijn nieuwe kan toor. „Het bedrijfsleven moet niet naar Middelburg of naar Bergen op Zoom voor z'n contacten. Ik ben blij dat de eerste paal in de Zeeuwse klei is te recht gekomen en dat de bedrijven niet naar een andere plaats hoeven". De begane grond van het arbeidsbu reau biedt huisvesting aan het uit zendbureau Start, een informatiehoek met balie en drie kantoorruimten. Op de eerste verdieping komt een verga derzaal en een archief annex berging. Bij het ontwerp van het pand is reke ning gehouden met eventuele uitbrei ding. Het oude arbeidsbureau wordt verkocht. Homosoos De Werkgroep Homo filie Schouwen-Duiveland houdt za terdag weer een soosavond in het UW-gebouw aan het Kerkhof in Zie- rikzee. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Hengelcompetitie De eerste wedstrijd van de Zierikzeese hengel sportvereniging Oosterschelde voor de nieuwe competitie is gewonnen door Cees Bolle. Clubkampioen Eddy Smit had een zwarte dag want hij slaagde er niet in ook maar één vis te vangen. Uitslag: 1. C. Bolle, 1806 punten; 2. C. Ros sen, 1616 p.; 3. L. Bolier, 1.239p.; 4. F. L. Tim merman 1180 p.; 5. W. J. Faasen, 1016 p. De volgende competitiewedstrijd is op zaterdag 1 april. De standerdmolen De Hoed wordt verzendklaar gemaakt. KRUININGEN - In Kruiningen is dinsdag een begin gemaakt met het 'verzendklaar' maken van de stan derdmolen De Hoed. Zaterdag zal de constructie met behulp van een kraan op een vrachtwagen worden gezet. Daarna gaat de rit naar Waarde, waar de molen een nieuwe stek krijgt. De standerdmolen heeft al eerder een reisje afgelegd. 'De Hoed' werd in de 18e eeuw in België gebouwd. In 1858 werd hij gedemonteerd en vervoerd naar Kruiningen, waar hij tot 1945 zijn werk bleef doen. Enkele jaren geleden kocht de ge meente de vervallen molen en verhuis de De Hoed weer een stukje, maar nu ging het niet verder dan een hink- stap-sprong en belandde de molen in dezelfde kern op een opslagterrein. In afwachting van een restauratie verloor hij zijn wieken. Dinsdag is de kap ver stevigd, zodat deze veilig van de molen kan worden getild en het restant op een vrachtwagen kan worden geladen. Gedeputeerde G. de Vries-Hommes zal zaterdag om 1100 uur de molen los sen en het startsein geven voor restau ratie en herbouw van de bereisde mo len. KRUININGEN - Het is niet de bedoe ling dat het transportbedrijf Schrier blijvend wordt gevestigd in het voor- malige veilingcomplex aan de Paral- SCHARENDIJKE - Van een auto, die geparkeerd stond aan de Brouwers- dam, zijn dinsdagmorgen een surf plank en twee masten gestolen. Ook namen de daders een grijze tas met drie zeilen uit de auto mee. Benadeel de was E. P. D. uit Dusseldorf (D). Aan de auto zijn geen sporen van braak ge vonden. Diezelfde morgen, rond half twaalf, verdween een surfmast van het dak van de auto van H. J. T. uit Keulen (D). De auto stond geparkeerd aan de Hoo- genboomlaan in Renesse. De mast, met een waarde van 350 Duitse mar ken, zat met een plastic slot aan de au to vast. Huisvrouwen - De afdeling Goes en omstreken van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen houdt don derdag 6 april een koffie-ochtend in het Lunchcafé. Op het programma staat een lezing over vruchtbaarheid in de natuur. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. Voor woensdag 12 april staat een excursie naar Bauknecht in Oosterhout op het programma. lelweg in Krabbendijke. Dit zei wet houder I. N. Lindenberg dinsdag avond tijdens de vergadering van de Reimerswaalse gemeenteraad in Kruiningen. De wethouder wees erop dat er gevaarlijke situaties kunnen ontstaan als basisschoolleerlingen, vrachtwagens en personenwagens al lemaal van dezelfde, smalle B-weg ge bruik moeten maken. Intussen zoekt de gemeente nog, in sa menwerking met de veilingvereniging, een oplossing voor het veilingcom plex. Burgemeester en wethouders be loofden de raad daar binnen enkele maanden meer zekerheid over te ge ven. Het transportbedrijf, dat aanvan kelijk in Waarde was gevestigd, week uit naar het ruimere onderkomen van de veiling in Krabbendijke. De vereis te vergunningen ontbreken echter. De wethouder beklemtoonde dat het col lege het bedrijf uiteraard binnen de ge meente wil houden, maar dat het beter op een plaats kan gebeuren waar min der overlast te verwachten is. De bestemming van de veiling kwam aan de orde bij de behandeling van de meerjarennota voor de dorpsvernieu wing. De raad ging daar unaniem mee akkoord, zij het dat een grote meer derheid zich aanvankelijk zorgen maakte over een lijstje van ongunstig gesitueerde bedrijven in de gemeente. Met uitzondering van de PvdA vroe gen alle fracties zich af of de genoem de twintig bedrijven en bedrijfjes nu niet meer uit mochten breiden, tenzij ze zouden worden verplaatst. B en w stelden hen gerust: de lijst is vooral bedoeld als een inventarisatie. Wethouder Lindenberg beaamde dat de gemeente ook verreweg het geld niet heeft om twintig bedrijven te ver plaatsen. Hij wees er verder op dat ver plaatsing nooit kan zonder overleg met de bedrijven. „Maar we leven in 1989. Sommige bedrijven kun je niet meer in de kernen hebben. Dat besef fen die ondernemers zelf ook steeds meer". De fracties van de VVD en de Bewoners Belangen Reimerswaal (BBR) vroegen overigens de veiling vooralsnog niet op te nemen in het lijstje. Een ander discussiepunt vormde dins dagavond het voorstel van b en w om twee jeu de boulesbanen aan te leggen in Kruiningen. Niet alleen het college was verdeeld over nut en noodzaak van een dergelijke voorziening (de sgp-wethouders J. W. P. Cornelissen en A. P. Bruinooge waren tegen), ook de raad bleek in twee kampen ver deeld. Wethouder Cornelissen hield de raad voor dat er geen enkele grondslag was voor de aanleg van jeu de boules banen. „Het is een ad-hoc beleid", al dus de wethouder. „Het gaat om een idee dat leuk lijkt. Maar we hebben geen notie van de belangstelling, er is geen vereniging die een en ander orga niseert. Er zijn ook andere sporten en spelen die een eigen accommodatie willen, en we zijn gewoon een zorgvul dige afweging te maken". Zijn fractie sloot zich bij de SGP-wet- houders aan. Ook de BBR stemde te- KAPELLE - De gemeenteraad van Kapelle heeft definitief een punt gezet achter de reconstructie van de Dijk welsestraat, een plan dat de gemoede ren in politiek Kapelle jarenlang heeft beziggehouden. Tot vorige maand leek het erop dat de straat goedkope, nieuwe klinkers zou krij gen. Maar een raadsmeerderheid bombardeerde dat voorstel van b en w tot onbruikbaar. Voor een bedrag van bijna negen ton, besloot de raad (met uitzondering van het SGP-raads- lid A. Geuze) dinsdagavond de straat te asfalteren. „Als goede democraten, gaan we ak koord met het voorstel", verdedigde het PvdA-raadslid ing A. Phaff de op merkelijke ommezwaai van de so ciaal-democraten. Vorige maand was de tweemansfractie nog mordicus te gen asfaltering van de Dijkwelse straat, omdat opnieuw bestraten met het oog op de steeds krapper worden de beurs van Kapelle beter en voorde liger zou zijn. Ook nu zette de PvdA grote vraagtekens bij de financiering van de reconstructie, die twintig jaar lang op de post onvoorzien drukt. Met een inhoud van 120.000 gulden blijft daar jaarlijks niet veel van over. Alleen Geuze bleef bij zijn eerder inge nomen standpunt. „Het voorstel staat haaks op het voorstel van vorige maand, waarmee ik wel akkoord kon gaan. Ik heb vorige maand al een punt gezet achter de reconstructie". Op zijn vragen hoe het college plotseling tot een totaal andere visie was gekomen, antwoordde burgemeester J. van Bommel dat b en w niets anders had den gedaan dan de raadsmeerderheid van vorige maand te volgen. „Het col lege is en blijft van mening dat het eer dere voorstel (bestraten) beter was". De burgemeester waarschuwde al bij voorbaat dat de raad bij de begroting nog meer prioriteiten zal moeten stel len, nu de Dijkwelsestraat door het as falteren duurder uitvalt dan het be straten. gen het voorstel. „Anders kan er ook niet zomaar geld voor iets worden uit getrokken", meende fractievoorzitter M. van Overloop. „Dit kost nu 6000 gulden, en als het aanslaat betekent dat voor alle kernen eenzelfde uitga venpost". Burgemeester A. Verbree wees erop dat het voorstel buiten pro porties dreigde te raken. „Het gaat om een eenvoudige invulling van de groenvoorziening. Het gaat niet om grote banen, en er zijn geen verenigin gen voor nodig". De fracties van de PvdA, VVD en CDA bleken in deze kwestie tot de meer rekbare te beho ren. Samen met de burgemeester en wethouder Lindenberg vonden ze dat van doelmatige plannenmakerij in sport- en spelvoorzieningen afgewe ken kan worden als de omstandighe den daartoe uitnodigen. KORTGENE In Kortgene liepen het paasweekeinde enkele auto's scha de op bij aanrijdingen. Op de Oost- bermweg raakte D. van de E. uit 's- Gravenzande betrokken bij een aanrij ding met de auto van J. P. D. uit Ter- neuzen J. R. E. uit Steenbergen kwam met zijn personenauto op de Prinsen- dijk in botsing met de auto bestuurd door F. F. van L. uit Wolphaartsdijk. Beide auto's werden eveneens bescha digd. BERGEN OP ZOOM Voor de zeven de maal in successie houdt de stich ting Rommelpotterij op 2 april haar jaarlijks Nederlandstalige folkfesti val. De stichting stelt zich ten doel de volksmuziek te promoten. Het aantal bezoekers groeide in de loop der jaren van enkele honderden tot duizend. Het festival wordt gehouden in de Stoelemat en begint om 13.30 uur. Op het programma staan optredens van Jim Florentinus uit Bergen op Zoom, Peter van Lith en Mart Lommers uit 's-Hertogenbosch, Kwisniks uit Box tel, Pekelharing uit Oss, Glacis en Per- reweps uit Bergen op Zoom en Ram menas uit Belgie'. De dansgroep Lange Wapper uit Antwerpen verleent spe ciale medewerking. Het festival duurt tot ongeveer 17.45 uur. Burgemeester Van der Munnik heit de eerste paal voor het nieuwe arbeids bureau TholenISt Philipsland. BURGH-HAAMSTEDE - In Burgh- Haamstede is dinsdagmorgen een tourcaravan geheel door brand ver woest. De caravan was eigendom van W. K. uit Rotterdam, die zelf niet aan wezig was. Om 5.30 uur kwam de melding binnen, dat er brand was in een caravan op een camping aan de Jonge Jan Boeijes- weg. De buren ontdekten de brand en waarschuwden de beheerder van de camping. De brandweer van Wester- schouwen was snel ter plaatse, maar kon niet verhinderen dat de caravan geheel uitbrandde. De zekeringkast van de camping ver toonde diverse kortsluitingen, maar het is niet zeker of de caravan hiervan de oorzaak was. CLINGE - De Katholieke Bond vooi Ouderen, afdeling Clinge, houdt vrij dagmiddag een zangkorenmiddag it het gemeenschapscentrum Malper tuus te Clinge. In totaal zes ouderen zangkoren, afkomstig uit Heikant Sint-Jansteen, Kloosterzande, Koe wacht, Hulst en Clinge, zullen hier aan deelnemen. Het organiserende ouderenkoor opem de korenmiddag, waarna de verschil lende koren, zowel apart als gezamen lijk zullen optreden. Rond half vij wordt de korenmiddag besloten mei een gezamenlijk optreden van alle ze; de koren. BIEZELINGE - Ds H. van de Heuvel neemt zondag 2 april afscheid van de christelijke gereformeerde kerk van Biezelinge. De predikant heeft het door de kerk van Dokkum op hem uit gebrachte beroep onlangs aangeno men. De afscheidsdienst wordt gehou den in de Nederlands hervormde kerk aan de Noordstraat in Biezelinge, aan vang 19.00 uur. TRAPTREDE- MATTEN. Zelfklevend. In diverse kleuren. PER 14 STUKS: STEKKERSPOT. Max. 25 Watt. In wit, zwart, blauw, rose en mint/UtóO- Aanbiedingen geldig van dinsdag 28 maart t/m maandag 3 april 1989, zolang de voorraad strekt. SCHRIJF-/ COMPUTERBURO. Bladmaat 57x124 cm. In wit/grijs. OPGESCHUIMD VINYLBEHANG. Met fraaie struktuur in beige en grijs. Per rol:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 26