PZC netemann hikt niet an tegen afscheid op tv Adrie van Tiggelen baalt bij Anderlecht ANORAMA Mitchell en Monkou niet aan de bak Vanderaerden heerst in Panne op twee fronten sport WARTE GAT ZIE IK HOOGUIT GRIJS 21 Lotto: tweede prijs drie ton Chaotische dopingaffaire rond Jean-Marie Wampers Jongensdroom Floor Schaap Espanol in de Rats WOENSDAG 29 MAART 1989 In stijl MISLUKT SEIZOEN IN BRUSSEL KATWIJKER VEDETTE IN PORTUGAL Degradatie Scherpe tijden Frans Provoost POST-RENNER BOEKT DUBBELE OVERWINNING Stevenhaagen UYBERGEN (ANP) - Nog een paar maanden tot september en an knijpt Gerrie Knetemann de remmen van zijn racefiets icht voor het grote zwarte gat. Wat te doen na zestien jaar vielrennen aan de top? „Ik heb geen idee", weet de Kneet, ,maar dat zwarte gat zie ik hooguit grijs. Ik heb tenslotte een ooi getalletje bij de bank staan. Daar kan ik het een poos op it zingen." n zijn laatste seizoen rijdt de 38-jarige x-stratemaker alleen nog de kleinere wedstrijden; korte etappekoersen en e semi-klassiekers, zoals volgende •oensdag Gent-Wevelgem. Daar omt misschien nog één echte top wedstrijd bij. Hij heeft ploegleider Jan isbers gevraagd een plaatsje in de loeg voor de Amstel Goldrace in te uimen. ,,Die wedstrijd ligt me na aan et hart. Ik won in '75 en '85. Ik wil nog en keertje meedoen, maar als Gisbers 'indt dat zijn ploeg volledig in oor- ogskleuren beschilderd aan de start vil staan, moet hij me thuis laten." "ormaal gesproken was Knetemann it jaar helemaal nergens meer aan de tart verschenen. Het einde van zijn oopbaan was vorig jaar voorzien. De rolongatie was gewenst, omdat 1988 o'n rampjaar was. ,,In maart brak ik rijn sleutelbeen en in de Tour de France gebeurde dat nog eens. Mijn otivatie was nergens meer." „Ik zat thuis en zag het wielrennen niet meer zitten. Ik stop, zei ik. Aan de opvoeding van mijn twee oudste kin deren heb ik niets gedaan, omdat ik altijd onderweg was. Greet hield me voor, dat ik zo niet kon afstappen. Zij was vroeger wielrenster. Zelf had ze het ook vervelend gevonden ineens op te moeten houden. Ga nog één jaar door en stop in stijl, zei Greet." Achteraf is Knetemann als een kind zo blij, dat zijn vrouw hem op andere ge dachten bracht. De sponsor ging snel akkoord, waarna het gezin naar het ei land La Reunion in de Indische Oce aan op fietsvakantie ging. „Ineens had ik weer moraal om te koersen." Knete mann was amper terug in Nederland of hij kreeg nieuwe klappen te verduren. Rond de kerst overleden zijn vader en kort daarna zijn zuster. „Door het fiet- DEN HAAG (ANP) - Lotto nummer twaalf van het afgelopen weekeinde heeft geen winnaar van de eerste prijs vpgeleverd. Voor de tweede prijs komt wel één gelukkige in aanmer king, die een brutobedrag van drie ton ontvangt. Ook Toto en Toto Gelijk hadden geen winnaars van de eerste prijs. De prijzen kwamen als volgt terecht: Lotto 12: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 300.000,00 ontvangt. Derde prijs: 81 winnaars, die elk bruto 2.896,10 ontvangen. Vierde prijs: 4.565 win naars, die elk 51,30 ontvangen. Vijfde prijs: 62.716 winnaars, die elk 5,00 ontvangen. Toto 12: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 179 winnaars, die elk 63,20 ontvangen. Derde prijs: 2.421 winnaars, die elk 11,60 ontvangen. Toto Gelijk 12: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 1 winnaar, die 284,60 ont vangt. Derde prijs: 19 winnaars, die 74,90 ontvangen. Vierde prijs: 368 winnaars, die elk 6,10 ontvangen. sen kon ik daar een beetje overheen komen." In wat nu definitief zijn laatste seizoen is hoopt Knetemann een duidelijker toekomstbeeld te krijgen. „Het liefst wil ik in de wielersport blijven om mijn ervaringen op jonge renners over te dragen. Vierentwintig jaar in de wie lersport is natuurlijk niet niks. Dat is een deel van je leven. Eigenlijk zonde om met die kennis niets te doen. Ik zou ploegleider kunnen worden natuur lijk. Het ellebogenwerk dat daarbij te pas komt houdt me tegen, maar mijn ambitie gaat wel die kant op." Knetemann zou ook in de public rela tions kunnen gaan of zich voor hon derd procent in het Gooise circuit van radio en televisie kunnen storten. „De variété is een tweede optie. Wat ik kan weten ze daar wel. Ik gebruik dit jaar om een beetje rond te kijken. Haast heb ik niet, want ik heb de zekerheid van mijn bankrekening." Intussen kijkt hij met genoegen op zijn wielerloopbaan terug. Het begon alle maal toen hij te iel was voor judo. Op de tatami leed hij louter nederlagen, op de fiets kon hij meer al kwam voor zijn eerste overwinning bij de nieuwe lingen veel geluk te pas. Knetemann was de zwakste in de kopgroep van drie die in het Noordhollandse polder land op de eindstreep afraasde. Door een kuil in de weg maakten zijn twee medevluchters een verkeerde ma noeuvre. Ze raakten elkaar en verloren hun evenwicht. De een viel links in de sloot, de ander rechts. Knetemann kon niet meer verliezen. Dat overwinninkje vormde de inlei ding tot een glanzende carrière. Nie mand bevroedde dat Knetemann zo veel uit zijn beperkte talent zou kun nen halen: tien etappezeges in de Tour, de gele trui, twee keer de Gol drace, Parijs-Nice, vier keer de.Ronde van Nederland, de Ronde van Andalu- sië, de Vierdaagse van Duinkerken, de Ronde van België en de wereldtitel. Bernard Hinault, de illustere Breton, kreeg herhaaldelijk klop in tijdritten. „In die tijd kon ik wel wat". Francesco Moser, de werelduurrecordhouder, werd op de Nürburgring met de regen boogtrui als inzet in de sprint versla gen. De Italiaan voelde zich bedon derd, want Knetemann zou voor een mooi bedrag bereid zijn geweest de sprint te verliezen. Een foto van die sprint siert het toilet in huize Knetemann te Huybergen. „Elke keer als ik op de wc zit, denk ik: dat heb je goed geflikt jongen." Hij had intussen wel geleerd, dat in de wieler sport in wezen niemand te vertrouwen is. „Moser mocht in die tijd bij mij de vuilnisbak buiten komen zetten. Later is hij nog een hele goeie wielrenner ge worden." Knetemann had zijn toppen en zijn da len. Aanvallen van hooikoorts liepen als een rode draad door zijn loopbaan. Hij had dagen dat hij vloog om de an dere dag stil te staan, bij wijze van spreken. Zelf vindt hij: „Zonder die kwaal en iets betere klimcapaciteiten was ik ook een hele grote coureur ge weest. Zeker als ik zie dat een Kelly de Ronde van Spanje kan winnen." WOENSDAG 19.00-20.00 SKY: Eye on Sport. 20.00-21.00 SKY: Wielrennen: Grote E3- prijs van Harelbeke. 20.00-21.50 Did 2: Die Sport-Reportage: verslag van Hamburger SV-Werder Bremen om de Duitse voetbalbeker. 20.00-22.00 BRT 2: Sportavond: met een rechtstreekse reportage van de finale van de Belgische basketbalbeker tussen Maccabi en Oostende vanuit Charleroi. Een voorbe schouwing op de Ronde van Vlaanderen en een samenvatting van de tweede rit van de 3-daagse van De Panne. 20.15-21.05 BBC 2: The Great Chase: docu mentaire over de Pirelli Rally '88. 21.00-23.30 SKY: Paardesport: Show Jum ping in Geneve. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.46-23.11 Ned 3: Studio Sport. 23.00-00.50 BBC 1: Sportsnight: met o.a. boksen en een samenvatting van de hard loopwedstrijd in Newcastle. 23.30-01.00 SKY: Snooker: Irish Masters. Gerrie Knetemann in zijn gouden tijd in actie op zijn specialiteit: de tijdrit. ANTWERPEN (ANP) - De dopingcon troles van de Vlaamse overheid in het Nederlandstalige deel van België hebben tot een nieuwe affaire geleid. Het ziet er naar uit, dat Jean-Marie Wampers uit de wielerploeg van Pe ter Post zich voor de correctionele rechtbank in Antwerpen zal moeten verantwoorden voor zijn gedrag na afloop van de Omloop van het Waas land te Kemzeke. Direct na de finish kreeg Wampers door een ambtenaar van de 'Vlaamse Gemeenschap' een papier onder de neus gedrukt waarop stond dat hij voor de dopingcontrole moest ver schijnen. De renner antwoordde dat hij niet degene was wiens naam daar stond. Het papier vermeldde de naam van Vandenbrande. „Ik ben Vanden- brande niet, ik ben Wampers." Hierop ontstond een felle discussie tussen de ambtenaar en de renner, die zich uiteindelijk niet aanbood voor de dopingcontrole. Later kwam Ferdi van den Haute, de assistent van Peter Post die met de Westduitser Durst naar de medische controle was ge weest, Wampers vragen waarom hij niet was verschenen. Van den Haute had gezien dat de naam van Vanden brande was doorgehaald en de naam van Wampers ernaast was geschreven. De ambtenaar heeft rapport opge maakt. De Vlaamse sportwereld kreeg er zo weer een zaak bij. Wampers zal zich wellicht over enige tijd voor de rechtbank moeten verantwoorden. Bij bewezen schuld, zal de Belgische Wie lerbond worden ingelicht. In het recente verleden hebben zich meer van dit soort gevallen voorge daan. De Belgische kampioen Etienne de Wilde werd betrapt op het bezit van anabole steroiden. Hij werd bij verstek veroordeeld tot een maand voorwaar delijke hechtenis. De Wilde heeft zijn advocaat inmiddels beroep laten aan tekenen. De gevallen van verschillende andere aangeklaagde sportlieden werden ge seponeerd, omdat er procedurefouten waren gemaakt. Adrie van Tiggelen in het Oranje-shirt in duel met Jurgen Klinsmann van Westduitsland. BRUSSEL(GPD) - In het stadion netje Achter de Kazerne staat zater dag de Belgische 'kraker' KV Me- chelen-Anderlecht op het program ma. De competitie bij onze zuider buren is weliswaar al lang en breed beslist - KV Mechelen voert de rang lijst met zeven punten voorsprong superieur aan - maar de rivaliteit tussen beide zwaargewichten is groot. Adrie van Tiggelen (31) kan de be scheiden rol die Anderlecht dit sei zoen speelt maar moeilijk accepte ren. Afgelopen zaterdag kreeg de in ternational en ex-FC Groninger na een soort karatetrap tegen Kingam- bo van Sint Truiden de rode kaart. Kingambo, die Van Tiggelen vervol gens neersloeg, werd eveneens uit het veld gestuurd. - Reageerde je met die wilde actie je teleurstelling af over dit seizoen? Van Tiggelen: „Misschien had het wel met frustraties te maken, al mag me zoiets natuurlijk niet gebeuren. Die Kingambo is trouwens een echt etterpukkie; een geniepelingetje". - Jij bent er zaterdag tegen Mechelen dus niet bij. Van Tiggelen: „Waarschijnlijk toch wel, want ik geloof dat mijn zaak pas volgende week woensdag voor komt". - Waf is er dit seizoen misgegaan bij Anderlecht? Aan Stanford Bridge, de thuisbasis van Chelsea, valt nog geen golf van opwinding te bespeuren als Ken neth Monkou en Dave Mitchell zich met hun voetbaltas komen melden. Het duo, door Feyenoord overge daan aan de koploper van de Engel se tweede divisie, komt bij Chelsea nauwelijks aan de bak. Ook afgelopen zaterdag tegen Bour nemouth was het Nederlands/Au stralische duo niet van de partij. Ver dediger Monkou proefde de sfeer in Londen tot nu toe slechts in wat wed strijdjes in het tweede elftal en Mit chell, die slechts één keer scoorde, is naar de tribune verwezen. Chelsea lijkt al zeker van promotie naar de hoogste divisie. De voorsprong op nummer twee Manchester City, dat een wedstrijd meer speelde, be draagt vier punten. West Bromwich Albion is zelfs twaalf punten achter op geraakt. Van Tiggelen: „Daar kan ik een boek over schrijven. Maar in het kort komt het er op neer dat wij vooral voorin en op het middenveld kwali teit missen". - En dat zit jou niet lekker? Van Tiggelen: „Je kunt moeilijk zeg gen datje een lekker seizoen hebt als je zeven punten achter staat". - Wat moet er gebeuren om Ander lecht terug aan de tpp te krijgen? Van Tiggelen: „Het bestuur zal goed moeten investeren. En dan bedoel ik in spelersmateriaal en niet in nieuwe tribunes". - Er zal ook een nieuwe trainer moe ten komen. Van Tiggelen: „Ja, Goethals is een beste vent, die taktisch sterk is, maar hij heeft geen overwicht op de spelers. Dat kan ook moeilijk, want je ziet hem alleen op de wedstrijdbe sprekingen en bij de wedstrijden. De trainingen doet hij niet". - Welk type trainer moet er komen? Van Tiggelen: „Het hoeft geen grote naam te zijn, maar het moet wel ie mand zijn met persoonlijkheid". - Noem eens een naam. Van Tiggelen: „Moeilijk. Ik denk dat ze Arie Haan twee jaar geleden ge woon hadden moeten houden". - Jouw naam wordt in verband ge bracht met Bayer Leverkusen. Van Tiggelen: „Ja, maar in Duits land zou ik niet willen spelen. Dat land staat me helemaal niet aan". - Je zou wel graag bij Anderlecht wil len vertrekken. Van Tiggelen: „Ik zou inderdaad graag wegwillen". - Waarom? Van Tiggelen: „Omdat het hier steeds slechter gaat". - Ben je bezig met een andere club? Van Tiggelen: „Bezig is een te groot woord. Ik word wel eens door make laars gebeld. Maar mijn contract loopt nog een jaar door. Ik ga er daar om vooralsnog maar van uit dat ik hier blijf. Maar wie weet zit het me mee en kom ik toch nog weg". Ooit wel eens van Floor Schaap ge hoord? Het is niet zo verwonderlijk als deze vraag ontkennend wordt beantwoord. Toch is de 23-jarige Katwijker een absolute vedette in een land waar voetbal nog altijd volkssport nummer één is: Portu gal. In Portimao, een toeristisch oord in de Algarve, speelt de hel blonde Schaap bij de plaatselijke eerstedivisionist Portimonense we kelijks de sterren van de hemel. Dat de kwaliteiten van de libero buiten kijf staan, blijkt wel uit de lovende artikelen van de machtige sport pers en de belangstelling van enkele Portugese (sub)toppers. De voetbalcarrière van Schaap is er eentje die doorgaans alleen te vin den is in spannende jongensboeken als 'Sjakie en de wondersloffen'. Een kleine drieëneenhalf jaar geleden, in de kerstvakantie van 1985, vertrok Schaap, lid van zaterdagvereniging W Katwijk, naar het Portugese Ol- haco. Daar had zijn vriend Martin van der Plas een contract in de wacht gesleept bij tweededivisionist Olhanense. Van der Plas had deze verbintenis te danken aan Joaquim Pontes Salvador, een in Nederland woonachtige Portugees die ook de transfers van Frank Rijkaard en Pe ter Houtman had geregeld. „Ik vond het geweldig dat mijn boe zemvriend Martin het zo ver had we ten te schoppen", aldus Schaap. „Zo dra ik in Portugal was, zocht ik hem op en ging ik steevast mee naar de training. Op een dag stond ik langs de kant te kijken, toen de trainer iets naar me riep. Ik begreep er niets van, maar al gauw bleek dat ze een man netje te kort kwamen. Ik rook mijn kans en op een stel geleende schoe nen speelde ik alsof mijn leven er van af hing. Om een lang verhaal kort te maken: na die training lag er in de bestuurskamer een contract voor me klaar". „Na twee seizoenen in de tweede di visie kon ik kiezen uit vier eerstedivi- sieclubs: Braga, Rio Ave, Vitória Se- tubal en Portimonense. Het werd uiteindelijk Portimonense, omdat ik lekker in de Algarve wilde blijven wonen. Ik vond het lullig voor Mar tin, maar een dergelijke kans krijg je maar één keer in je leven". Spijt van zijn Zuideuropese avon tuur heeft Schaap naar eigen zeggen nog niet gehad, maar als hij de kans krijgt verruilt hij Portimonense voor een andere Portugese club. „Via via heb ik vernomen dat er belangstel ling is van enkele clubs. Ik ben ver schrikkelijk ambitieus, dus zodra zich een verbetering aandient ben ik vertrokken". Vassili Rats moet Espanol redden. De international van Dinamo Kiev kan degradatie van de buurman van FC Barcelona voorkomen. Espanol heeft de middenvelder voor drie maanden gehuurd. Rats speelt van 1 april tot het einde van de Spaanse competitie bij Espa nol. De club staat onderaan in de eer ste divisie met veertien punten. De komst van Rats kwam tot stand door bemiddeling van de Juan Anto nio Samaranch, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comi té, die ooit Spaans ambassadeur in de Sovjetunie was. Dammen Leeuwarden, NK dammen mannen, derde ronde: Bies-Clerc 0-2, Van Aalten-Krajen- brink 1-1, Jansen-Van der Tak 2-0, Stokkel- Kalis 2-0, Van der Wal-Schotanus 1-1, Arjan van Leeuwen-Van der Zee 2-0, Cock van Leeuwen-Goudt 1-1 Stand na drie ronden: 1. Clerc, A. van Leeu wen en Stokkel 5 punten, 4. Van der wal 4, 5. Van Aalten, Goudt, Jansen Kalis en Kra- jenbrink 3, 10. Bies, Schotanus en Van der Tak 2,13. C. van leeuwen en Van der Zee 1. Lent, zesde ronde NK vrouwen: Graas-Lan- ters 1-1, Schouten-Rijndertse 0-2, Van Lith- Wanders 0-2, Polman-Andries 2-0, Poepjes- Otten 1-1. Stand: 1. Polman 9 punten, 2. Graas en Wanders 8,4. Lanters 7,5. Andries, Van Lith en Otten 6, 6. Schouten 4, 7. Poep- jes en Rijndertse 3. Voetbal Kwartfinale Westduitse beker: VFB Stutt- gart-Kaiserslautern 4-0; Borussia Dort- mund-Karlsruher SC 1-0; Leverkusen-Uer- dingen 2-0; vandaag wordt het duel Ham burger SV-Werder Bremen gespeeld. Engelse league: Tottenham Hotspur-Luton 3-1. Tennis Key Beystone, mannen, enkelspel, achtste finales: Grabb (VSt)-Mancini (Arg) 6-7 (7-4), 6-4, 7-6 (7-5), 6-7 (7-4), 6-4, Steeb (BRD)-Pern- fors (Zwe/14) 6-7 (5-7), 6-0, 6-1, 6-4. Vrouwen, enkelspel, kwartfinales: Garrison (VSt)-Novotna (Tsj) 6-4, 5-7, 6-1, Sabatini (Arg/1 (-Grossman (VSt) 6-4, 7-6 (7-2). HEERENVEEN - Op de rand van het schaatsseizoen heeft de Domburgse schaatser Frans Provoost op de Thialf-baan in Heerenveen nog twee persoonlijke records scherper gesteld. Op de 500 meter noteerde hij 45.30 en op de vijf kilometer slaagde hij er net niet in binnen de acht minuten te blij ven: 8.01.00. De 1500 meter legde Pro voost af in 2.18.00. HERZELE (ANP) - Eric Vanderaer- den heeft de ploeg van Peter Post dinsdag op de eerste dag van drie daagse van De Panne, twee overwin ningen bezorgd. De Belg zegevierde dinsdagmorgen in de eerste etappe, een rit over 133 kilometer van Tie nen naar Herzele in een massale eindsprint. In de middaguren toen een tijdrit over 16,5 kilometer in Herzele op het programma stond toonde Vanderaerden zich ook de snelste. De ochtendetappe werd gekenmerkt door een lange ontsnapping van de Belgen Wilfried Peeters en Johan de Lathouwer. Het tweetal ontsnapte direct na de start in Tienen. Het pelo ton reageerde in het geheel niet en de twee konden een maximale vopor- sprong van achteneenhalve minuut opbouwen. Met nog 25 kilometer voor de bocht kon De Lathouwer^het tempo van zijn vluchtmakker niet meer volgen. Peeters ging nog zeven tien kilometer alleen door waarna ook hij werd ingelopen door het ja gende peloton. In de slotfase probeer den verschillende renners weg te ko men maar die demarrages leverden geen succes op. In de laatste kilometers deden zich nog enkele valpartijen voor. Bij een daarvan was Sean Kelly betrokken. Hoewel hij met een snelheid van rond de 70 kilometer per uur tegen het wegdek smakte, slaagde de Ier er toch in, ondanks enkele verwondin gen aan beide handen, met het pelo ton over de eindstreep te komen. In de eindsprint toonde Vanderaer den, die daarmee zijn derde overwin ning van het nog jonge seizoen boek te, zich sneller dan Eddy Planckaert. In de middaguren kraaide Vande- raerdens haan opnieuw victorie in de tijdrit. De Belg zegevierde in de rit over 16,5 kilometer in 22 minuten en 57,39 seconden vóór Jelle Nijdam (op 2,21) en de Australiër Alan Peiper (op 28,21). In het algemene klassement na de eerste dag heeft Vanderaerden met dertien seconden voorsprong op Nijdam de leiding. Voor woensdag staat een rit over 226 kilometer van Herzele naar De Panne op het programma. In die etappe moeten de renners ondermeer de Ei- kenberg, de Taaienberg, de Kruis berg en de Tiegemberg nemen. De uitslag van de eerste etappe van de Driedaagse van De Panne is: 1. Vanderaer den (Bel) 133 km in 3.26.22 (gem. 38,685 km/u, 6 sec. tijdvergoeding), 2. Planckaert (Bel) z.t. (4 sec.), 3. Redant (Bel), 4. Fidanza (Ita), 5. Baffi (Ita), 6. Bennington (Gbr), 7. Spaenhoven (Bel), 8. Dhaenens (Bel), 9. De Wilde (Bel), 10. Van der Poel (Ned), 11. Ca- piot (Bel), 12. Sergeant (Bel) z.t, 13. Veen- stra (Ned) op sec., 14. Vekemans (Bel), 15. Peiper (Aus), 17. Solleveld (Ned), 23. Van Vliet (Ned), 26. Van Orsouw (Ned), 29. Maassen (Ned) allen op 4 sec. De uitslag van de tijdrit is: 1. Vanderaer den 16,5 km in 22 minuten en 57,39 secon den, 2. Nijdam (Ned) op 2,21, 3. Peiper op 28,21, 4. Anderson (Aus) op 34,21, 5. Cri- quielion (Bel) op 36,21, 6. Kelly (Ier) op 37,21, 7. Van Hooydonck (Bel) op 48,21, 8. Marie (Fra) op 49,21, 9. Mottet (Fra) op 50,21,10. Frison (Bel) op 52,21,11. Maassen op 58,34, 12. Lauritzen (Noo) op 1.02,39, 13. Fignon (Fra) op 1.03,28, 14. Sörensen (Den) op 1.03,77, 15. Sergeant op 1.04,48, 17. Schurer (Ned) op 1.09,39, 20. Jakobs (Ned) op 1.14,77, 23. Van der Poel op 1.19,06, 28. Solleveld op 1.30,15 Algemeen klassement: 1, Vanderaerden 3.49.13, 2. Nijdam op 13 sec, 3. Peiper (Aus) op 39, 4. Anderson op 45, 5. Criquielion op 47, 6. Kelly op 48, 7. Van Hooydonck op 59, 8. Marie op 1.00, 9. Mottet op 1.01, 10. Fri son op 1.03, 11. Maassen op 1.08. 12. Ser geant op 1.10,13. Fignon op 1.13,14. Laurit zen z.t, 15. Sörensen op 1.14,16. Schurer op 1.19,18. Van der Poel op 1.24,20. Jakobs op 1.24, 26. Solleveld op 1.39. De Westduitser Andreas Kappes heeft dinsdag de vijftigste editie van de wegwedstrijd Parijs - Camem bert gewonnen. Kappes was na 246 kilometer in Vimoutiers de beste sprinter van een kopgroepje van ne gen renners. Hij reed de afstand in 7 uur en 35 minuten. Best geplaatste Nederlander was Peter Stevenhaag- en, die met een achterstand van ze ven seconden, als elfde over de eind streep kwam. De uitslag is: 1. Kappes (BRD) 246 km in 7.35.00, 2. Moreels (Bel), 3. Dubois (Fra), 4. Leblanc (Fra), 5. Garnier (Fra), 6. Van Ert (Bel), 7. Gianetti (Ita), 8. Millar (Sch), 9. Ma- diot (Fra) allen zelfde tijd als Kappes, 10. Bauer (Can) op 7 sec, 11. Stevenhaagen (Ned) z.t. DORTMUND - Tafels, tafels en nog eens tafels. De Westfalenhallen in Dortmund staan er vol mee. Vandaag starten in de Westduitse stad de wereldkampioen schappen tafeltennis en gisteren waren al vele deelnemers actief in de giganti sche hallen, waar de tafeltennistafels zó nauwkeurig zijn opgesteld dat de we reld vanuit bepaalde gezichtshoeken slechts uit tafels lijkt te bestaan...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 21