PZC Voormalige radio-piraten willen op de legale toer KNF-onderscheiding voor André Davidse ijtl streek mededelingen ADVERTEREN DOET VERKOPEN GEMEENTE MIDDELBURG M INITIATIEF LOKALE OMROEP VLISSINGEN Vergunning VEERTIG JAAR ACTIEF IN MUZIEK Behoeften Muziekmens WOENSDAG 29 MAART 1989 Koploper in overgangsklas dicht bij titel Jagen op records in zwembad Terneuzen MIDDELBURG NW.- EN ST. JOOSLAND OOST-SOUBURG KOUDEKERKE VLISSINGEN FC Laurens leidt zaalvoetbal in Middelburg Commissie Bezwaar- en Beroepschriften Commissie Onderwijs Bestuurscommissie Welzijnsaccommodaties Vaststelling voorbereidingsbesluiten Hinderwet Verkeersmaatregel VLISSINGEN Een voormalige Vlis- singse radiopiraat wil de legale weg gaan bewandelen. Medewerkers heb ben het initiatief genomen om een lo kale omroep op te richten. Ze zijn be zig een bestuur of programmaraad sa men te stellen die representatief is voor de verschillende maatschappe lijke, culturele, geestelijke en gods dienstige stromingen in de gemeente. De lokale omroep in oprichting wil via twee kanalen uitzenden: een mu ziekkanaal en één voor programma's met meer inhoud. Ruud Wehnes, Bella Schemmekes en Marion Little hebben het piratenleven vaarwel gezegd. Met Kerst nam hun zender Contrast na vijf jaar afscheid van zijn luisteraars. Het vaarwel werd kracht bijgezet met een door bedrijven gesponsorde cadeautjesregen. De uit- zendkosten overtroffen echter continu de inkomsten. Ruud Wehnes: „Dat we uit eigen zak moesten bijlappen was niet erg. Een hobby kost altijd geld". Het besluit te stoppen viel na zes keer door de politie te zijn kaalgeplukt. De dienaren der wet stonden bijna weke lijks op de stoep om de apparatuur in beslag te nemen. Drie jaar geleden ondernam het drie tal al een poging de activiteiten een le gaal karakter te geven. De gemeente Vlissingen gaf echter geen gehoor. Een werkgroep van de Culturele Raad was in die richting bezig en kreeg voorrang. Toen duidelijk werd dat de regionale omroep onafwendbaar op Zeeland af stevende. werd het initiatief afgebla zen. Dit opende voor de ex-medewer- kers van Contrast de mogelijkheid zich aan te sluiten bij de Organisatie van Lokale Omroepen in Nederland (OLON). Dit overkoepelende orgaan steunt per gemeente slechts één initia tief. De OLON adviseert lokale omroepen die willen uitzenden, hoe zij een ver gunning los kunnen krijgen van het Commissariaat van de Media. Er moet aan een aantal eisen worden vol daan. De omroep moet een rechtsper soon (stichting of vereniging) vor men, zich onthouden van reclame en een representatieve programmaraad of bestuur samenstellen. De SLOV (Stichting Lokale Omroep Vlissingen in oprichting) heeft 26 instellingen, variërend van Sportbelangen tot een vakbond en van de ZMF tot kerken, aangeschreven met het verzoek zit ting te nemen in de raad. De reacties moeten nog los komen. De aangemelde mensen kunnen een programmaraad of een algemeen be- Ruud Wehnes, Marion Little en Bella Schemmekes (van achter naar vorenin hun studio waarvanuit ze voor de toekomstige lokale omroep Vlissingen willen gaan zenden. MIDDELBURG - De voorzitter van het Blue Spirit Drum en Bugle Corps, André Davidse, werd dinsdag, op zijn 52-ste verjaardag, onderscheiden voor zijn veertigjarige inzet voor de amateuristische muziekbeoefening. Uit handen van voorzitter C. J. Schout van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie Muziekverenigingen (KNF), afdeling Zeeland, kreeg hij een zilve ren KNF-speld met rode robijn opge speld. Davidse wist van niets toen ze hem 's avonds kort voor negenen met een smoesje kwamen ophalen. Hij was zijn verjaardag aan het vieren. Ondertus sen stonden de bandleden, gestoken in tenue, buiten voor hun clubgebouw 'De Molen' te verkleumen. Zou hij wel komen, vroegen ze zich af. Na een half uur werd hun wachten beloond. Met twee songs 'Somewhere' en 'God's trying to tell you something', konden ze hun verraste voorzitter verwelko men. André Davidse, een telg uit een vijftien kinderen tellend gezin, stapte al op 12-jarige leeftijd de muziekwereld bin nen. Davidse: „Toen de jongste leeftijd om bij een muziekcorps te komen. Ik ben begonnen met een dwarsfluit bij stuur vormen. De eerste bemoeit zich enkel met het programmabeleid: een bestuur praat ook mee over andere za ken zoals de financiën. Volgens een woordvoerster van de OLON telt een dergelijke raad tussen de zeven en twintig leden. De OLON is er voorstan der van het aantal te beperken om slagvaardig te kunnen optreden. Wan neer deze zaken rond zijn, kan de aan vraag voor een vergunning de deur uit. Het Commissariaat van de Media vraagt de gemeenteraad advies voor dat een beslissing wordt genomen. Inhoudelijk worden weinig eisen ge steld. De uitzendingen moeten op Vlis singen gericht zijn. Wehnes, Schem mekes en Little willen met hun vijftien medewerkers twee kanalen bevolken. Ze willen via de ether continu populai re muziek uitzenden. Via de kabel wil len ze programma's verspreiden waar in de verschillende stromingen zich kunnen vinden. Ze hopen dat derden zich opwerpen om dergelijke program ma's te maken. Deze structuur is vol gens de OLON haalbaar. Van de 200 lo kale omroepen in Nederland zit de helft op de kabel en de helft in de ether. Sommige omroepen, met name die in grotere steden, zijn op beide gebieden actief. De vraag is in hoeverre een popzender lokaal is. De woordvoerster van de OLON: „Het gaat om de behoeften die leven binnen het uitzendgebied. Het kan zijn dat veel jongeren vragen om popmuziek. Voor het verkrijgen van de vergunning hoeft het geen pro bleem te zijn. De omroep kan er nader hand wel op worden aangesproken. Maar de commerciële zender Radio 10 wordt momenteel gedoogd als raam- programma voor lokale omroepen. De reclame wordt er keurig uit gezeefd". De Vlissingse lokale omroep zou van daag nog kunnen en willen beginnen. „Het duurt zo lang voordat de papier winkel in orde is. Wanneer de program maraad er is, komt de boel waarschijn lijk in een stroomversnelling", zegt Ruud Wehnes, voorzitter van de SLOV. „Het enige dat wij willen, is ra dio maken. Met radio bereik je mensen die geïsoleerd staan in de maatschap pij. Wij zijn afgestudeerd in eenzaam heid. Ook de dj's zijn eenzame mensen. Via de zender kunnen ze zich uiten". het Juliana drum en bugle corps. Daarna heb ik nog op andere instru menten geblazen en nog wat getrom meld. Na 25 jaar muziek maken, ben ik les gaan geven en me op de organisatie van de vereniging gaan storten. Dat heb ik tot zes jaar geleden gedaan. En kele ouders vroegen mij toen om hulp om een nieuw muziekkorps op te rich ten. En zo is de Blue Spirit ontstaan." Davidse omschrijft zichzelf als een echte verenigings- en muziekmens. „Met z'n allen oefenen we in de winter ons repertoire. En de echte kick komt in de zomer, wanneer we op uitnodi ging kunnen spelen. Vorig jaar heb ben we vijf keer in Frankrijk ge speeld. Misschien spelen we deze zo mer nog in Italië", vertelt hij glunde rend. De vereniging kent Davidse als een be scheiden man, altijd klaar om voor zijn Blue Spirit's op te komen. Alleen met de smoes dat er mot zou zijn met een fletser die een bandlid zou hebben aan gereden en er op stond om de voorzit ter te spreken, was Davidse uit zijn tent te lokken. „Tja, de vereniging gaat voor. Zelfs voor mijn verjaardag", besluit André Davidse. MIDDELBURG/GOES - Van Ruiten Fruit behaalde een forse 13-2 over winning op Roovers Sport. De koplo per in de overgangsklas zaalvoetbal regio Walcheren/Beveland staat nu weer twee punten voor op 's-Heer Arendskerke. De Bevelanders konden hun kopposi tie overigens niet verdedigen. De wed strijd tegen Middelburg ging niet door. De scheidsrechter liet verstek gaan. PZEM is enkele plaatsen op de rang lijst gestegen dank zij een 6-4 overwin ning op Toma. De Belt verloor met 9-4 van Draadkrabbers en blijft de hekke- sluiter van de overgangsklas. Raja Wa- li ging met 5-1 voor de bijl tegen De Pantalon. De stand: 1 Van Ruiten Fruit 19-34,2 's-Heer Arendskerke 20-32, 3 Middelburg 19-25, 4 Raja Wali 21-22, 5 PZEM 20-20, 6 Welsinge 19-19, 7 Roovers Sport 19-18, 8 Draadkrab bers 20-18, 9 De Pantalon 20-16,10 Taxicen trale Vlissingen 20-13,11 SC Toma 18-12,12 De Belt 20-5. Het wedstrijdprogramma, vanavond, woensdag, sporthal Baskensburg, Vlissin gen: 18.30 uur PZEM-Welsinge, 19.25 uur Ta xicentrale Vlissingen-Van Ruiten Fruit, 20.20 uur Sport Stijl Sinke-Delphi. TERNEUZEN De gemeente Ter- neuzen houdt morgen, donderdag, in het plaatselijke zwembad De Honte de 'nationale recordjacht'. In het zwembad zijn verschillende 're cords-spelen' uitgezet, waaronder vin-springen en luchtbeddenrace. Voor de beste recordjagers zijn medail les beschikbaar. Verder bestaat de mogelijkheid kennis te maken met echte duikers en eens onder water adem te halen aan de persluchtfles. Tevens kan men kano roeien in het instructiebad. Alle deel nemers aan de recordjacht dienen in het bezit te zijn van een zwemdiploma. In totaal kunnen 150 deelnemers mee doen. Het evenement duurt van 9.30 tot 11.30 uur. De mannequins in badkleding trokken vooral veel jeugdige belangstelling... VLISSINGEN - Het Sportfondsen- bad in Vlissingen was dinsdag de hele dag het toneel van modeshows met vrijetijds- en badkleding. Zes mannequins van het modellen bureau Aliènne lieten zien wat de nieuwste zomermode moet worden. Twee gebruinde bodybuilders de monstreerden de honderden rumoe rige bezoekers wat regelmatig trai nen kan opleveren. Ook de 'muscle- liser', een apparaat dat overtollig vet verwijdert terwijl men zit, trok vooral bij vrouwen veel bekijks. Sommigen onder het jonge publiek hadden er plezier in de modellen vanuit het bad nat te spetteren. De bezoekers konden met hun toe gangsnummer verschillende prijzen winnen van een tiental Vlissingse ondernemingen. De mengeling van activiteiten werd georganiseerd door de Vlissingse reclame-adviseu se Firi den Hoedt. „In de zomer is er altijd veel te doen. Maar het is voor de bezoekers ook heel leuk om op een doordeweekse dag naast het zwemmen de nieuwste badmode te bekijken." Welkomdienst Ds. R. w. van Mourik uit Aagtekerke leidt zondag 2 april een welkomdienst in de Getuige- niskerk in Middelburg. Het thema is 'Zoethoudertje of binnenbrand'. Muzi kale medewerking komt van het jon gerenkoor en combo Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge onder leiding van Stoffelien den Dekker, het Wel- kombo en organist Andries Hooger- heijde. De dienst begint om 18.45 uur met een samenzang. Wijkvereniging De wijkvereni- ging Nieuw- en Sint-Joosland verga dert vanavond, woensdag, in het dorpshuis. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en op de agenda staat onder meer het jaaroverzicht. Mae-Uku De stichting Mae Uku houdt morgen, donderdag, een paas- bijeenkomst voor jongens en meisjes van 10 tot en met 16 jaar in 't Zwaantje. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot en met 21.00 uur. Rode Kruis De afdeling Valke- nisse van het Nederlandse Rode Kruis houdt maandag 3 april haar halfjaar lijkse donoravond. Vrijwillige donoren tussen de 18 en 65 jaar en goed gezond, kunnen tussen 18.30 en 20.45 uur te recht in het dorpshuis in Biggekerke. Kinderkledingbeurs in het kerkcentrum De Schaapskooi in de Vlissingse wijk Papegaaienburg wordt vrijdag 7 april een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden. De helft van de opbrengst is voor een goed doel. De beurs duurt van 9.30 tot 11.00 uur. De spullen kunnen dinsdag 4 en woensdag 5 april worden ingeleverd. Wat niet is verkocht kan vrijdag tus sen 17.00 en 17.30 uur worden opge haald. MIDDELBURG FC Laurens gaat aan de leiding in de eerste klas van de zaalvoetbalcompetitie in het rayon Middelburg. De koploper behaalde een 7-3 overwinning op Mobuco. Dau- wendaele en De Pinten deelden de punten, 2-2 en Loodgietersbedrijf Middelburg liep een 4-1 nederlaag op tegen Draadkrabbers II. Rosario I blijft met ruim verschil de tweede klas aanvoeren. De lijstaan voerder stuurde Streekschool I met een 6-1 nederlaag naar huis. RPM I ging met 5-2 voor de bijl tegen FC Lau rens II en OCMA haaide Sinar '751 met 6-3 onderuit. Arnemuiden bleef met 7-2 de baas over SVSW '72. Met een 8-2 overwinning op Mostel Royal behoudt Bijou Lederwaren I de kop in de derde klas. Raja Wali II won met 2-1 van SV Duo I en Dauwendaele II moest met 8-3 het onderspit delven tegen Zeelandia II. Trefcenter is dank zij een 6-3 winst op Middelburg III naast Combinatie aan de kop van de ranglijst in de vierde klas gekomen. FC Laurens III zege vierde met 5-0 over Brandweer en RPM II moest in Hoechstboys zijn meerdere erkennen (4-3). Bijou Leder waren II versloeg Sinar '75 II met 5-1. In de vijfde klas liep Welsinge II een 6-4 verlies op tegen Streekschool II. De stand, eerste klas: 1 FC Laurens 116-25,2 Jong Ambon II 15-23, 3 De Pinten 16-22, 4 Mobuco 16-19, 5 Draadkrabbers II 17-19, 6 Loodgietersbedrijf Middelburg 16-18, 7 As surantiekantoor De Bruyne 15-10, 8 Dau wendaele I 16-10, 9 Amgas 15-6, 10 Middel burg II 16-6. Tweede klas: 1 Rosario 116-31, 2 OCMA 15- 19, 3 Arnemuiden 16-18,4 Sinar '75116-17, 5 Fc Laurens II15-16,6 SVSW '7215-15,7 RPM 116-14, 8 Chrompack 15-10, 9 Streekschool I 16-9, 10 Zeelandia 116-7. Derde klas: 1 Bijou Lederwaren I 17-29, 2 Rosario II 16-26, 3 Zeelandia II 16-24, 4 De Pantalon II 15-21, 5 Kraaien 15-12, 6 Dau wendaele II 15-11, 7 Raja WAli II 15-10, 8 Mostel Royal 14-9, 9 SV Duo 115-7, 10 VPV 31-1. Vierde klas: 1 Trefcenter 15-25, 2 Combina tie 16-25, 3 Bijou Lederwaren II 16-22, 4 FC Laurens III 16-21, 5 Hoechstboys 14-17, 6 Middelburg III 15-16, 7 Sinar '75 II 15-12, 8 Dauwendaele III 16-6, 9 RPM II 14-4, 10 Brandweer 15-4. Vijfde klas: 1 SV Duo II15-23, 2 FC Laurens IV 15-19, 3 Welsinge II 16-17, 4 Draadkrab bers III15-14,5 Streekschool II15-12,6 Dau wendaele IV 15-11, 7 VCK 15-10. NCVB bijeen De afdeling Oost- Souburg van de NCVB houdt morgen, donderdag, een vergadering. Ds A. Spaans uit Westkapelle vertelt over het Avondmaal. De vergadering is niet in Rehoboth, maar in gebouw Irene, achter de kerk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. André Davidse (links) krijgt de onderscheiding opgespeld door C. J. Schout. Zet zelf 'n kleintje in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee. Openbare hoorzittingen op donderdag 30 maart vanaf 15.30 uur in het stadhuis. De zittingen kunnen door belanghebbenden worden bijgewoond waarbij zij in de gelegenheid worden gesteld omtrent deze zaken het woord te voeren. Secr. dhr. J. J. Groenenberg (tst. 359) Openbare vergadering met spreekrecht op maandag 3 april om 15.30 uur in het stadhuis. Secr. dhr. H. Groesser (tst. 232) Openbare vergadering met spreekrecht op dinsdag 4 april om 19.30 uur in het stadhuis. Plv. secr. dhr. J. Vuijk (tst. 259) Wanneer u tijdens deze vergadering over één of meerdere van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt geven, kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor een afspraak met de commissiesecretaris. Bij de commissiesecretaris en het gemeentelijk bureau voorlichting liggen de stukken om in te zien. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 20 maart 1989 een voorbereidingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de wet op de ruimtelijke ordening, heeft vastgesteld voor: a. het gedeelte van het bestemmingsplan Griffioen I tussen de Sandberglaan, de Seisweg en de Laan der Verenigde Naties, zoals dat is aangegeven op tekening S 224- 15 d.d. 25 februari 1987; b. een perceel aan de Nieuwenhovenseweg, zoals dat is aangegeven op tekening S 128- 48 d.d. januari 1989 De besluiten liggen met de daarbij behorende tekeningen en pré-adviezen bij de afdeling algemene zaken ter inzage, en treden in werking op 29 maart 1989. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in artikel 40 van de wet algemene bepalingen milieu hygiëne (W.A.B.M.) bekend, dat zij de onderstaande vergunningen ingevolge de hinderwet hebben gewijzigd: 1. voor het oprichten en in werking hebben van een school voor beroepsbegeleidend onderwijs aan het Molenwater 8 te Middelburg, verleend aan het bestuur van de Streekschool 'Zeeland' d.d. 14 september 1976; 2. voor het oprichten en in werking hebben van een supermarkt aan de Vrijlandstraat 65 te Middelburg, verleend aan Parade Super d.d. 11 februari 1975. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 29 april 1989 op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur na telefonische afspraak (01180-26251), toestel 413). Ingevolge artikel 1 van de tijdelijke wet kroongeschillen staat tot 29 april 1989 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: e. degene tot wie de beschikking is gericht; degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2 van de hinderwet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; de betrokken adviseurs; andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeenkomstig artikel 36 W.A.B.M. bezwaren hebben ingebracht; degenen die overeenkomstig artikel 38 W.A.B.M. bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; f. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig laatstgenoemd artikel bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 37, eerste lid van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne; geven kennis van hun voornemen tot wijziging over te gaan van de door hen op 14 april 1981 aan de heer J. van Helleman te Westkapelle verleende vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor onderhoud en stalling van mobiele hijskranen aan de Industrieweg 6 te Middelburg. De reden hiervoor is dat de huidige voorschriften ontoereikend zijn met betrekking tot de aspecten olie-opslag, afvalstoffen en bodembescherming. De voorgenomen wijziging houdt in dat aan de vergunning nieuwe voorschriften worden verbonden onder gelijktijdige intrekking van de huidige voorschriften. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 13 april 1989 worden ingebracht bij hun college. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders hebben besloten een parkeervak gelegen aan de noordoostelijke zijde van de Kalverstraat, aanliggend aan de tuinmuur van het pand Gortstraat 30, aan te wijzen als algemene invaliden-parkeerplaats. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Zie voor meer gemeentelijke informatie de wekelijkse voorlichtingsrubriek 'Door het Oog van de Lange Jan' in de Faam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 17