VROOM DREESM ANN mm Klederdrachtgroep uit Basel bezocht Domburg 45- 32.50 65- 15.95 65- Zaalvoetbaltoernooi SCHILDERIJEN EN SCHEEPSMODELLEN VRIENDSCHAP DATEERT VAN 1984 CDA-voorzitter in Meliskerke in Heinkenszand Auto in Hulst met graspol bekogeld Nivon-Goes houdt fietstocht Dieven doen greep in kas boekhandel Vijf auto's in Goes opengebroken Fietser gewond bij botsing met paard Keren op de weg Zand AO OR VLISSINGEN )|NSDAG 28 MAART 1989 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Jacquetblazer Gewassen katoenen twill. Met shawlkraag O.a. zalm en emerald. 140-176 Vanaf Streep/bloemprint blouse Katoen. Met schoudervullingen. Lila en zalm. 140-176 Vanaf Wijde rok Gewassen katoenen twill. Met brede taille band met riem. O.a. zalm en 55.- Sweatshirt met fotoprint Katoen. 2 kleurig met streepboorden. Lange mouw. Zand/paars en zand/emerald groen. A Q AjP 140-176 vanaf lytyj Bandplooibroek* Ecru denim. Met leeraccenten. 134-176 Bloem/streepshirt Katoen. Paars/lila en lila/zand. 140-176 Vanaf emerald. 140-176 Vanaf Vanaf Bandplooibroek Katoenen poplin. Met streepvoering. 134-176 Vanaf U7.7J Jurkje Pol./katoen. Met geborduurde kraag. Geel, rose en turquoise. 68-86 Korte mouw sweater Katoen. Met fotoprint. Met streepboorden. Paars en zand. 45- - >\V> - 3-Kleurig chintz jack Pol./katoen. Met opgerolde capuchon bij de kraag en badges. In lila/emerald/zalm combinaties. 89.95 134-176 Vanaf 140-176 Vanaf Rundleren riem Met printdessin. Cognac en A OJC zwart. 1 Bandplooibroek* Ecru denim. Met leeraccenten. IL C 134-176 Vanaf OJ* Bloemprint broek Katoenen twill. Met elastieken band en riem. Zalm/mint en lila/zalm. 134-176 Vanaf De Zwitserse Vereinigte Trachtenleute in gesprek met twee mensen in Walcherse klederdracht (r). DOMBURG - De klederdrachten- groep Die Vereinigte Trachtenleute uit het Zwitserse Basel bracht in het paasweekeinde een bezoek aan Dom burg. Zaterdagavond werd het veer- tigkoppige gezelschap in het gemeen tehuis ontvangen door de burgemees ter, wethouders en een aantal raadsle den. Burgemeester drs H. W. Hiet- kamp begroette de Zwitsers en vertel de ze het een en ander over de bad plaats. Ook voorzitter Han van de Broeke van de Stichting het Walchers Costuum heette de gasten welkom. De ex- Utrechtenaar Frans Vosmeer, die al ruim 22 jaar in Basel woont, is voorzit ter van de Trachtenleute. Hij vertelde dat de groep in 1981 werd opgericht en ruim tachtig leden telt. ,,Onze leden dragen klederdrachten uit heel Zwit serland. De kleding wordt voor specia le gelegenheden in de huiselijke kring nog wel uit de kast gehaald, maar nor maal lopen er geen mensen meer in dracht. De Baseier Trachtenleute is één van de tachtig drachtengroepen uit het kanton Bern. In heel Zwitser land zijn 25.000 mensen aangesloten bij de nationale drachtenfederatie. We treden vaak op bij grote feesten in Zwitserland, Duitsland en Frankrijk, waar we onze drachten showen of eni ge volksdansen opvoeren. Ook hebben we enkele alpenhoornblazers in de groep". Hij overhandigde burgemeester Hiet- kamp het wapen van Basel in glas-en- lood-uitvoering. De andere aanwezi gen in het gemeentehuis kregen van de Zwitsers twee zwart en wit geschilder de miniatuurklompjes, die aldus Vos meer de Zwitsers-Nederlandse vriend schap symboliseren. De vriendschap dateert van pasen 1984, toen de Zwit sers het honderdvijftigjarig jubileum van de badplaats Domburg opluister den met enkele optredens. In het jaar daarop brachten de Domburgse boe- MELISKERKE Landelijk voorzit ter drs W. G. van Velzen van het CDA, spreekt woensdag 5 april voor de af deling Walcheren van het CDA in ver enigingsgebouw Ons Huis in Melis kerke over de toekomst van het CDA. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Behandeld worden onder meer de toe komst van de afdelingen en gezichts bepalende beleidsterreinen. renkapel De Deudouwers en de kleder- drachtengroep uit die plaats, toen nog onder leiding van mevrouw De Jager, een tegenbezoek aan Basel. Na de ontvangst in het gemeentehuis vertrokken de klederdrachtengroepen uit Basel en Domburg, vergezeld door de Deudouwers, naar het plaatselijke ontmoetingscentrum Het Schutters hof voor een gezellig samenzijn. De Zwitsers bezochten op eerste paasdag het openluchtmuseum in Arnhem en vertrokken gisteren weer naar Zwit serland. Scheldebuurt - Buurthuis Schel- debuurt in Vlissingen begint vrijdag 7 april de sport- en spelclub voor jon gens en meisjes van 8 tot en met 12 jaar. De spel-activiteiten worden ge houden in de gymzaal van de Bouwen Ewoutschool van 16 tot 17 uur. In het buurthuis wordt zaterdag 8 april een rommelmarkt gehouden. Iedereen kan dagelijks spullen inbrengen in het buurthuis. De rommelmarkt is van 9 tot 13 uur. Het buurthuis begint dins dag 11 april een vakantiecursus Frans. De cursus bestaat uit zes lessen op de dinsdagavond tussen 19 en 21 uur. HEINKENSZAND - Het team van Mobuco uit Vlissingen heeft het zaal voetbaltoernooi gewonnen dat Hoechst Boys zaterdag heeft gehou den in sporthal De Stenge in Hein kenszand. In de finale versloegen de stellingbouwers het team van Bussel Boys uit Goes met 1-0. Van Alles Wat uit Vlissingen verover de de derde plaats door met straf schoppen te winnen van de Vlissingse Politie Sportvereniging. De complete uitslag was als volgt: 1 Mobuco Vlissingen, 2 Bussel Boys Goes, 3 VAW Vlis singen, 4 VPS Vlissingen, 5 Spoorweg Sport vereniging Walcheren, 6 Rajawali Middel burg, 7 Hoechst Boys Middelburg, 8 Hoechst Boys Vlissingen. HULST - Autobestuurder G. H. uit Hulst werd zondagmiddag omstreeks 13.45 uur bij de Dubbele Poort in Hulst bekogeld met een flinke gras pol. Als gevolg daarvan sneuvelde zijn voorruit. De graspol is waarschijnlijk door een aantal jongelui van bovenaf de poort naar beneden geworpen, op het mo ment dat de G. H. vanuit de binnen stad de poort uitreed. Enkele weken geleden kreeg de Hulster politie ook melding van een dergelijk voorval. GOES De afdeling Goes van het Ni- von houdt zondag (2 april) een 'ka- naaldorpenfietstocht'. In de ongeveer 30 kilometer lange tocht is ook een bezoek aan de sluizen opgenomen. Zowel Nivon-leden als an dere belangstellenden kunnen mee doen. Het vertrek is om 13.00 uur vanaf het parkeerterrein De Bussel (bij de supermarkt) in Goes-Zuid. GOES Uit de kas van een Goese boekhandel is zondagavond om 23.00 uur ongeveer 100 gulden gestolen. De inbrekers sloegen op de vlucht voor de gealarmeerde politie. Bij het sta tion rekende deze een van de verdach ten, P. J. A. 19) uit Breda, in. Een ande re verdachte wist uit de handen van de politie te blijven door via een bouwter rein te ontsnappen. GOES In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in Goes vijf auto's open gebroken. De daders namen drie ra diocassetterecorders mee met een ge zamenlijke waarde van ruim 2000 gul den en een portemonnee met 2000 Bel gische francs. De schade als gevolg van de braak is ongeveer 2000 gulden. Twee wagens stonden geparkeerd in de Van Hall straat, één in de Cort van der Linden- straat, één in de Koos Vorrinkstraat en één aan het Ganzenest. Twee exposities in De Schotse Huizen VEERE David Proctor van het En gelse Nationale Maritiem Museum in Greenwich opende zaterdag twee ex posities in het museum De Schotse Huizen in Veere. Op de eerste verdie ping hangen 44 schilderijen van de Engelse kunstenares Bernadette Ash. Op de scheepvaart- en visserijzolder van het museum exposeert Rein Struijs half-modellen. David Proctor organiseerde vorig jaar in het kader van de William and Mary- herdenking een congres in Greenwich. Bij die gelegenheid ontmoette hij Dolf Simons, cultureel attaché van de Ne derlandse ambassade, die hem vroeg of hij een Engelse kunstenaar kende voor een expositie in Veere. Proctor stelde Bernadette Ash voor. Ze werd in 1934 in Kent geboren en werkte twin tigjaar op de röntgenafdeling van een Londens ziekenhuis, voordat ze be sloot te gaan schilderen. Ze volgde drie jaar een batchelor of art-course aan de Camberwell School of Art in Londen. In 1982 exposeerde Ash voor het eerst in Londen. Ze woont in Exmoor en schildert veel landschappen en stille- De Rotterdammer Rein Struijs maakt half-modellen van schepen. Deze oude techniek werd vroeger veel toegepast, RETRANCHEMENT - Op de Kanaal- weg in Retranchement zijn zondag in één uur tijd twee ongevallen gebeurd. Even na drie uur kwam een paard, be reden door R. L. uit Knokke, in botsing met de fietser T. D. uit Oosterhout. D. liep bij deze aanrijding een hersen schudding op en werd per ambulance overgebracht naar het Sint Antonius- ziekenhuis in Oostburg. Het paard liep eerst links van de weg. Het dier schrok en liep de weg op, waar hij in botsing kwam met de fietser. Iets later, even voor vier uur, raakten twee auto's beschadigd bij een kop- staart-botsing. In een file reed een au to, bestuurd door J. V. uit Hoofdplaat achterop de auto van J. S. uit Aarden burg. toen de scheepsbouwers nog geen scheepstekeningen maakten. Om hun klanten toch een beeld van een schip te geven maakten ze een lengtedoors nede van het schip in miniatuur. Struijs maakte al zo'n twaalfhonderd modellen. De halve schepen zijn ge maakt van mahonie- en eikenhout. In Veere toont Struijs plezierjachten uit de zeventiende eeuw, vissersschepen, moderne jachten en een tweetal grote schepen van de Holland-Amerikalijn. De schilderijen van Bernadette Ash zijn te zien tot 26 augustus en de half- modellen van Rein Struijs tot 28 okto ber. CADZAND Twee personenauto's zijn beschadigd bij een aanrijding, zondagmorgen om kwart voor elf op de Zuidzandsestraat in Cadzand. Een auto bestuurd door J. de S. uit Sluis keerde op de weg en kwam daar bij in botsing met een andere auto, be stuurd door M. de S. uit Retranche ment. De Rotterdammer Rein Struijs met enkele van zijn 'halfmodellen': de Nieuw Amsterdam (boven van de NASM, later de HAL) en de Oranje van de voormalige Maatschappij Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 9