2 Tree f f Werkweek van 36 uur om loonexplosie te kunnen temperen Milieu-catastrofe Kernfusie-vinding slaat in als bom Twee politiemannen gedood bij ongeregeldheden Kosovo binnen- en buitenland PREMIER NIET EENS MET DE KORTE het weer in zeeland en iii europa Ontvoerders van musicus gearresteerd STEKELENBURG (FNV): Oproep paus tot beëindiging burgeroorlog in Libanon A DINSDAG 28 MAART 1989 Ambtenaren willen ook vijf procent Vandaag Nautisch bericht Vooruitzichten Hoog water Laag water Vooruitzichten Rapport: EG moet krachtiger optreden tegen visfraudes J'" lp! ubbers: milieu-eis nf oven concurrentie nen de EG als geheel als het om milieu gaat „zorgelijk". Het Nationaal milieu- beleidplan is volgens Lubbers bijna klaar. [DEN HAAG (GPD) - De industrie zal aan extra milieu-eisen Imoeten voldoen ook al wordt daardoor de concurrentiepositie |benadeeld en ontstaan extra kosten. Premier Lubbers heeft dit |het afgelopen weekeinde voor de NCRV-radio duidelijk ge- |maakt. De minister-president maakte zijn opmerkingen in fylinilYMYYlloOYl [verband met het Nationaal milieubeleidsplan (NMP) waaraan Ihet kabinet werkt. |i\let zijn stellingname nam de premier [afstand van vice-premier De Korte, [peze liet onlangs in de Eerste Kamer weten dat te nemen milieu-maatrege- [len de draagkracht van de industrie [niet te boven mogen gaan. Voorts Iraoet ervoor worden gewaakt dat de I concurrentiepositie van het bedrijfsle- Iven niet in gevaar komt door deze ei- I sen, aldus De Korte. Hij pleitte in de I Senaat voor in EG-verband te nemen I maatregelen zodat het Nederlands be- I drijfsleven gelijke tred houdt met con currenten uit het buitenland. Lubbers stelde dat milieu-eisen niet mogen leiden tot bedrijfssluitingen in ons land, terwijl zij in andere landen gewoon kunnen doordraaien. Tegelijk I stelde hij echter enig concurrentiena- (Advertentie) deel nu voor onze eigen industrie niet erg te vinden. „Dan zijn we straks de eersten in de EG als iedereen het moet gaan doen.", aldus Lubbers. Over ex tra kosten die door nieuwe milieu maatregelen voor het bedrijfsleven ontstaan zei de minister-president: „Dan moeten we met andere kosten voorzichtig doen. Dan is het toch nog draagbaar". Over het NMP op zich zei Lubbers dat met het plan niet alle milieuproble men ineens te regelen zijn. Hij keerde zich ook tegen de indruk als zou er tot nu toe niets voor het milieu zijn ge daan. Wel noemde hij de situatie bin- HILVERSUM (ANP) - Ook de ambte naren zullen voor 1990 een forse loons verhoging vragen. Bij de onderhande lingen met minister Van Dijk van bin nenlandse zaken en minister De Ko ning van sociale zaken en werkgele genheid zullen looneisen op tafel wor den gelegd van minimaal vijf procent. Voorzitter De Jong van de Christelijke Centrale van Overheidspersoneel (CCOP) heeft dat zaterdag voor de ra dio gezegd. Hij reageerde daarmee op de looneis van vijf procent van de vak bonden in het onderwijs. Na de onverwacht mooie paasdagen moeten we een stapje terug doen voor wat het weer betreft. De warme lucht moet vanmiddag plaatsmaken voor koelere oceanische lucht. De verwisse ling gaat gepaard met enkele buien, sommige mogelijk met onweer. Na het passeren van de regenzone draait de wind naar west of noordwest en neemt vanmiddag tijdelijk toe. Daarna ko men er nog opklaringen. Vanmiddag wordt de temperatuur 14 graden. Van avond neemt de wind af. Het wordt dan een rustige maar koude nacht met een temperatuur van 3 graden. wind: zuidelijk omstreeks 4, vanmid dag west tot noordwest tijdelijk 5 Beaufort, vanmiddag afnemend; zicht: goed; temperatuur kustwater: 8 graden; afwijking waterstanden: bij hoogwater vanmiddag een geringe verhoging; maximum golfhoogte mon ding Scheldes: omstreeks een halve meter bij hoogwater. Voor woensdag: Een klein hogedruk- gebied trekt over ons land. Het is droog en vrij zonnig. Temperatuur 14 graden. Zwakke westelijke wind, later draaiend naar zuidwest. Voor donderdag tot en met zaterdag: Het wordt een wisselend weertype. Geen grote regenval te verwachten en voldoende zonnige perioden. Tempe ratuur rond 13 graden. ZON EN MAAN 29 maart Zon op 07.22 onder 20.08 Maan op 03.32 onder 09.58 uur cm uur cm Dinsdag, 28 maart Vlissingen 06.06 216 18.23 199 Terneuzen 06.26 240 18.43 222 Bath 07.26 283 19.46 266 Roompot-buiten 06.05 163 18.25 148 Zierikzee 07.35 151 19.50 140 Yerseke 07.40 176 20.00 164 Philipsdam-West 07.25 164 19.45 152 Woensdag 29 maart Vlissingen 06.40 202 19.01 175 Terneuzen 07.02 225 19.25 198 Bath 07.59 270 20.22 243 Roompot buiten 06.45 152 19.10 130 Zierikzee 08.10 145 20.30 129 Yerseke 08.15 168 20.35 149 Philipsdam West 08.05 157 20.30 139 uur cm uur cm Dinsdag, 28 maart Vlissingen 12.28 186 00.36 183 Terneuzen 12.56 195 Bath 01.35 224 13.59 219 Roompot-buiten 12.25 145 00.40 144 Zierikzee 01.15 147 13.40 149 Yerseke 01.20 162 13.40 163 Philipsdam-West 01.25 156 13.45 158 Woensdag 29 maart Vlissingen 13.06 172 - - Terneuzen 01.06 194 13.30 183 Bath 02.09 222 14.30 209 Roompot buiten 13.10 136 - - Zierikzee 01.50 149 14.20 143 Yerseke 01.55 162 14.25 155 Philipsdam West 01.55 157 14.15 151 Zuid-Scandinavië: Flinke perioden met zon. Donderdag in west-Noor- wegen regen. Middagtemperatuur 8-12 graden. Britse eilanden: Woensdag opko mende bewolking en vooral in het westen en noorden regen. Donder dag vanuit het zuidwesten geleide lijk meer zon en overwegend droog. Middagtemperatuur van 10 graden in het noorden tot 14 graden in het zuiden. Denemarken en Noord-Duitsland: Woensdag perioden met zon, don derdag bewolkt en vooral in Dene marken wat regen. Middagtempera tuur van 9 graden in Denemarken tot 13 graden in Duitsland. Benelux, noord- en west-Frankrijk: Eerst vrij zonnig, vooral wat meer naar het zuiden. Donderdag meer bewolking en voornamelijk meer naar het noorden mogelijk wat re gen. Middagtempratuur van 11 gra den bij zee tot 15 graden meer naar het zuiden. Noordoost-Frankrijk, midden- en zuid-Duitsland: Overwegend zon nig. Donderdag meer bewolking maar overwegend droog. Middag temperatuur 14-17 graden. Alpengebied: Zonnig, langs de Al pen-noordzijde af en toe bewolking maar overwegend droog. Middag temperatuur in de dalen en in het laagland aan de Alpen-noordzijde 14-18 graden aan de zuidzijde rond 20 graden. Spanje, Portugal en zuid-Frank rijk: Overwegend zonnig. In noord west spanje, evenals in zuid-Spanje af en toe bewolking maar overwe gend droog. Middagtemperatuur en 17-21 graden. In zuid-Spanje zuid-Portugal 20-25 graden. Italië, Joegoslavische kust: Over wegend zonnig. In de middag 19-24 graden. Griekenland: Vrij zonnig, vooral in het oosten ook bewolking, vooral in de middag in de buurt van geberg ten. Middagtemperatuur van 17 gra den in het oosten tot 23 graden in het zuidwesten. W m/s °C Amsterdam licht bew. zzo 6 18 Aberdeen zwaar bew. z 4 10 Athene onbewolkt o 3 15 Barcelona zwaar bew. ono 8 14 Berlijn zwaar bew. ozo 3 13 Budapest onbewolkt z 1 12 Bordeaux zwaar bew. zo 7 21 Brussel half bew. z 4 20 Cyprus onbewolkt wzw 5 16 Dublin regen w 4 10 Frankfurt zwaar bew. 02 19 Genève zwaar bew. ozo 2 14 Helsinki half bew.' w 4' 7' Innsbruck onbewolkt verand 18 Istanbul onbewolkt windst 10 Klagenfurt onbewolkt 0 4 14 Kopenhagen half bew. zzo 5 7 Las Palmas licht bew. nnw 11 18 Lissabon regenbui nw 9 10 Locarno onbewolkt windst 17 Londen licht bew. z 4 16 Luxemburg half bew. z 2 17 Madrid zwaar bew. wzw 4 19 Malaga zwaar bew. windst 17 Mallorca zwaar bew. ono 4 18 Malta onbewolkt windst 17 Moskou zwaar bew. nw 3 2 München onbewolkt o 4 13 Nice zwaar bew. zzo 2 14 Oslo zwaar bew. z 4 7 Parijs zwaar bew. zzw 4 19 Praag licht bew. ozo 2 11 Rome licht bew. w 2 14 Split onbewolkt nno 1 17 Stockholm zwaar bew. windst 4 Warschau onbewolkt w 2 8 Wenen onbewolkt zzo 2 9 Zürich half bew. windst 18 Lubbers stelde verder dat het kabinet voor de verkiezingen van mei 1990 niet opnieuw zal voorstellen het wet telijk minimumloon te verlagen. Te gelijk stelde hij dat er echter ook 'erg voorzichtig' gedaan moet worden als het om een eventuele verhoging van dat mimimumloon gaat. In relatie tot het wegvallen van de grenzen binnen de EG merkte Lubbers op dat dan een hardere aanpak van cri minaliteit nodig zal zijn. Datzelfde geldt voor de bestrijding van drugs handel. Over het gebruik van drugs in ons land zei Lubbers: „Drugs zijn hier uit. Het is helemaal over met de popu lariteit ervan op de scholen". De nationale regeringen zullen meer bevoegdheden aan de EG moeten overdragen. Dat geldt echter niet voor ethische zaken als euthanasie, abor tus, genetische manipulatie en allerlei technieken voor kunstmatige be vruchting, aldus Lubbers. - f* WASSENAAR (ANP) - Om metterdaad iets tegen de milieuvervuiling te doen en om het strand er tijdens de paas dagen op zijn paasbest te laten uitzien, nam een scoutinggroep uit Wassenaar zaterdag zelf het initiatief om ter plaatse 'schoonschip' te maken. Een groot aantal zakken kon met onverteerbaar afval worden gevuld. De dag werd besloten met een groot kampvuur van het gevonden wrakhout. AMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam heeft zondagavond twee mannen aangehouden die verdacht worden van ontvoering van een 27-ja- rige musicus. Een derde verdachte is nog voortvluchtig. De drie mannen ontvoerden in de nacht van zaterdag op zondag de 27-ja- rige gitarist André G., die na afloop van het optreden van zijn band terug keerde naar zijn woning in Amsterdam zuid-oost. De gitarist werd het mes op de keel gezet en meegenomen naar een woonboot in Aalsmeer. Daar werd hij in de boeien geslagen en vastgebon den aan een bouvier. De ontvoerders namen contact op met de vriendin en ouders van G. en eisten een losgeld van 250.000 gulden. De ou ders hadden echter maar tienduizend gulden ter beschikking. De inmiddels gewaarschuwde politie kwam de daders snel op het spoor en was reeds op weg naar Aalsmeer toen het bericht binnenkwam dat G. zich had weten te bevrijden en zich bij de politie in Aalsmeer had gemeld. G. had met behulp van een spijker een handboei weten los te maken. Met een hakbijl bedreigde hij vervolgens zijn ontvoerders en wist zo aan hen te ont komen. Twee van de drie ontvoerders, die in middels uit de woonboot waren ge vlucht, werden zondagavond in een auto in Amsterdam zuid-oost aange houden. DEN HAAG (GPD) - FNV-voorzitter Stekelenburg is bereid dit najaar met werkgevers en kabinet een centraal akkoord te sluiten. Daarin moeten dan wel waterdichte afspraken over de invoering van de 36-urige werk week, meer scholing, uitbreiding van de overheidssector en de inkomens positie van de uitkeringstrekkers worden opgenomen. Afspraken over loonmatiging zijn verleden tijd. De vakbondsvoorman heeft dit in een in terview met de Volkskrant gezegd. De invoering van de 36-urige werk week en doorvoering van de arbeids tijdverkorting kunnen volgens Steke lenburg een forse loonexplosie voorko men. Er ontstaan immers meer banen waardoor de werkloosheid verder kan dalen dan nu het geval is. Tegelijk zal de 36-urige werkweek echter ingebed moeten worden in een stevig pakket arbeidsvoorwaarden. Stekelenburg spreekt in dit verband over meer scho ling, bedrijfstijdverlenging en invoe ring van een vierdaagse werkweek waarbij per dag negen uur wordt ge werkt. In het interview geeft Stekelenburg ook inzicht in de cao-onderhandelin gen zoals die dit najaar zullen worden gevoerd. Uitgaande van een loonruim te van zes procent schetst de FNV'er het volgende beeld: drie procent voor de 36-urige werkweek, een procent voor meer scholing, 1,5 procent voor loonsverhoging. Een half procent loon ruimte kan dan onbenut blijven, mits de overheid bereid is lonen en uitkerin gen te koppelen. Stekelenburg pleit verder voor een herstel van de koppeling tussen de hoogte van de lonen in de bedrijven en de hoogte van de sociale uitkerin gen. Volgens hem dienen de uitke ringstrekkers mee te groeien met de loonontwikkeling. Hij noemt dit „mijn eerste prioriteit". DELFT (GPD) - Neder landse energiedeskun digen reageren met de grootst mogelijke be langstelling, maar niet temin terughoudend, op het kernfusie-experi ment aan de Universi teit van Utah (VS). Daar hebben de Britse weten schapper Martin Fleischmann en zijn Amerikaanse collega Stanley Pons een kern fusie tot stand gebracht bij kamertemperatuur. De vondst van Fleisch mann, professor in de elektro-chemie aan de Universiteit van South hampton en Pons, hoofd van de afdeling chemie van de Utah-universi- teit, is onder energiewe tenschappers ingesla gen als een bom. „Als deze vinding op waarheid berust, en dat kunnen we op korte ter mijn vaststellen, dan gaat het om de vinding van de eeuw", zeggen professor dr. M. van der Wiel, directeur van het Instituut voor Funda menteel onderzoek van de Materie (FOM) en professor dr. H. van Dam, hoogleraar reac- torfysiologie aan de Technische Universiteit van Delft. Binnen twee weken zal prof. Van der Wiel meer duidelijkheid kunnen bieden. Die tijd is nodig voor het zorg vuldig nabootsen van het experiment. Professor Van Dam: „Als het waar is dan is het mogelijk om uit ie dere liter water een hoe veelheid energie te ha len, die gelijk staat aan 360 liter benzine. Nu hebben we nog te weinig informatie over het on derzoek. Ik kijk daarom uit naar hun publicatie". Kernfusie laat welis waar, net als kernsplit sing, radioactief afval na, maar dit restpro- duct is volgens deskun digen makkelijker te verwerken en minder schadelijk voor het mi lieu. VATICAANSTAD (DPA/UPI/AFP) - Paus Johannes Paulus II heeft zondag in zijn paasboodschap de mensheid opgeroepen zich te verzoenen met God, elkaar en de natuur. De wereld van vandaag lijkt op zovele manieren af te stormen op zelfvernietiging en dood als gevolg van ondeugd, onver draagzaamheid en geweld, zo zei de paus. Tegenover de circa 200.000 gelovigen die zich onder een stralende zon op het St.-Pietersplein hadden verzameld, herinnerde Johannes Paulus met name aan de bloedige burgeroorlog in het „geliefde en gekwelde" Libanon, het enige land dat hij expliciet noem de. Ook vroeg de paus de gedachten te la ten uitgaan naar die plaatsen op de wereld „waar geen menswaardige le vensomstandigheden bestaan wegens woningnood, wanorde en het ontbre ken van een vaste verblijfplaats. Behalve de duizenden pelgrims op het St.-Pietersplein waren een half miljard televisiekijkers getuige van de paas boodschap van de paus en diens tradi tionele „Urbi et Orbi"-zegen. De toe spraak van Johannes Paulus werd per satelliet in een vijftigtal landen uitge zonden, een recordaantal volgens de Italiaanse televisie. (Slot van pagina 1 vroegst 1995, en misschien pas in 2000, opnieuw in het gebied te kunnen vis sen. De Prins William baai is elk jaar goed voor 200 miljoen gulden aan zalm, haring en garnalen, en vissers vrezen nu voor hun broodwinning. „We zullen dan ook schadevergoeding eisen van Exxon", aldus een woord voerder van de Bond van Vissers in Alaska (12.000 leden). De president van Exxon Shipping, Frank Iarossi, heeft die inmiddels toegezegd. Volgens de kustwacht is in ieder geval een gebied van meer dan 200 vierkante kilometer vervuild. Op sommige plaatsen is de olielaag 30 centimeter dik, tientallen met olie bedekte vogels zijn aangetroffen, en olie is verder al op twee eilanden in de baai aangespoeld. De gouverneur van Alaska riep de streek zondag tot rampgebied uit, en zei om federale fondsen te zullen vra gen. Hij heeft al een persoonlijk beroep gedaan op president Bush. De autori teiten van Alaska hebben verder al di rect toestemming gegeven, de olielaag HILVERSUM (ANP) - Het Nederland se lid van het Europese parlement E.P. Woltjer (PvdA) vindt dat de Euro pese Gemeenschap krachtiger moet optreden tegen fraude in de visserij. Lidstaten waar wordt gefraudeerd moeten door de Europese Commissie financieel aansprakelijk worden ge steld. Een rapport van deze strekking brengt Woltjer volgende week naar buiten. Hij heeft dit rapport zondag voor de AVRO-radio toegelicht. Volgens hem neemt de visserijfraude in de EG toe. Veel vissers hebben wegen ontdekt om de controles te ontlopen. Bovendien is de omvang van de visserijvloot eerder aan het toe- dan aan het afnemen. Daarom moet de Europese Commissie middelen krijgen om lidstaten waar wordt gefraudeerd, financieel aan sprakelijk te stellen. Nu komen zij er met een waarschuwing van af. Maar ook moeten de controleurs verder gaande bevoegdheden krijgen. Zo moeten ze bijvoorbeeld verrassings controles kunnen plegen. De overcapaciteit is Woltjer een doorn in het oog. Er is duidelijk afgesproken dat het visserijbeleid erop gericht zou zijn de vissersvloot terug te dringen, aldus de europarlementariër. Het beeld is echter anders. met chemicaliën en vuur te bestrijden. De woelige zee en de hevige wind ver hinderden tot nu toe een effectief ge bruik van deze middelen. Gisteren is meer duidelijk geworden over de oorzaak van de ramp. De tan ker Exxon Valdez liep, zo is gebleken, op een rif in de verraderlijke wateren van de Prins William baai. Dit gebeur de nadat de tanker de reguliere vaar route had verlaten in een poging drij vende ijsbergen uit de weg te gaan. Acht gaten werden in de tanker gesla gen, toen deze tegen de grond liep, zo heeft een voorlopig onderzoek uitge wezen. Ongeveer een kwart van de to tale hoeveelheid olie die het schip aan boord had, kwam in zee terecht. De rest wordt inmiddels overgepompt op een zusterschip van de Exxon Valdez. Exxon heeft zondag toegegeven dat het schip werd bestuurd door de twee de stuurman. Deze beschikte niet over de vereiste papieren om door de Prins William baai te mogen varen. Als al les volgens het boekje was verlopen, had de kapitein op de brug moeten staan. Maar deze, zo heeft een onder zoek uitgewezen, bevond zich op het moment van de ramp in zijn kajuit. Hij zou al enkele jaren alcohol-pro blemen hebben. De bemanning van de Exxon Valdez is direct op het even tuele gebruik van drugs en alcohol on derzocht. Van dat onderzoek waren gisteren nog geen resultaten open baar gemaakt. BELGRADO (AP) - In de roerige Joe goslavische provincie Kosovo zijn maandag twee politiemannen dood geschoten en zeker acht andere men sen gewond geraakt. De situatie in Kosovo werd door ooggetuigen verge leken met een burgeroorlog. Volgens de staatsmedia werd een pa ramilitaire officier in de plaats Poduje- vo doodgeschoten bij felle gevechten met duizenden Albanezen die protes teerden tegen de grondwetswijzigin gen die de zeggenschap van de autono me provincie beknotten. Het schot zou zijn afgevuurd vanuit de menigte de monstranten. Ook in de plaats Titova Mitrovica werd een politieman dood geschoten. De autoriteiten in de hoofdstad Pristi- na van Kosovo hebben een verbod uit gevaardigd op samenscholingen van meer dan drie mensen. Scholen, uni versiteiten, theaters en bioscopen wer den gesloten en alle openbare bijeen komsten zoals voetbalwedstrijden zijn voor onbepaalde tijd verboden. Het persbureau Tanjug maakte mel ding van botsingen in zeker zeven plaatsen in Kosovo tussen Albanese betogers en de politie, die gebruik maakte van de wapenstok, traangas en het waterkanon. Betogers gooiden ken traangas kon men amper een hand met stenen en flessen, sloegen ruiten voor ogen zien. in en vernielden auto's. Door de wol- Op de weg van Pristina naar Podujevo "4 - ■oWj, UROSEVAC - Twee politiemannen slaan in op een demonstrant in Urosevac tijdens felle demonstraties van etnische Albanezen tegen de grondwetswijzi ging in de Joegoslavische provincie Kosovo. werden tanks gezien. De plaats Lipljan werd tijdelijk afgezet door de politie tijdens twee uur lange gevechten met demonstranten. Voor het eerst sinds donderdag, toen de jongste onlusten uitbraken, werd ook melding gemaakt van onlusten in de hoofdstad Pristina. Enkele honder den jonge Albanezen die optrokken naar het parlementsgebouw werden door de politie met traangas verjaagd. Ook in de plaatsen Pec en Klina was het onrustig. In Urosevac zijn volgens de politie sinds donderdag zeker 174 betogers gearresteerd, van wie sommigen al straffen van 10 tot 60 dagen hechtenis hebben gekregen. Volgens persberich ten zijn verder minstens 400 werkne mers uit de provincie wegens werkwei- gering veroordeeld tot gevangenistraf- fen van 40 tot 60 dagen. De onlusten in Kosovo en het Servi sche beleid ten aanzien van de provin cie hebben grote verdeeldheid ge zaaid in de Joegoslavische partijlei ding. Partijleiders in de republieken Kroatië en Slovenie hebben openlijk kritiek geuit op het groeiende Servi sche nationalisme, dat volgens hen wordt aangewakkerd door de Servi sche leider Slobodan Milosevic. PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 72,05; franco per post 86,50; per maand 24,85; jaarabonnement 275,00; jaarabonnement franco per post 335,00; losse nummers: maandag t/m vrijdag 1,25, zaterdag 1,50 p.st., (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 140 cent per mm; minimumprijs per advertentie 21,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen. f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 3