PZC Axel en VES gingen voor de nul: 0-0 Damesvoetballers ook winnaar bekerfinale De titelstrijd lijkt beslist RIA Westdorpe vrijwel zeker van degradatie Wisselvallige prestaties bij dressuurwedstrijden sport Schietingen WEER SUCCES VOOR PLOEG HULST DINSDAG 28 MAART 1989 B ZO HEBBEN WE NOG KANSEN Onrust Bedrijfstennis en damestennis Geen risico ZAALVOETBAL OOSTBURG Recreatief Damesvoetbal NA 1 -O-NEDERLAAG TEGEN TERNEUZEN Beslissend Badmintontoernooi in Terneuzen voor basisscholieren y y AXEL - De angst om te verliezen was gistermiddag bij Axel en VES '35 kennelijk groter dan de wil om te winnen. Daarom eindigde het duel in de onderste regionen terecht in een pun- tendeling (0-0). Het bloedeloze gelijkspel was een gevolg van de uiterst voorzichtige speelwijze van beide teams. Jaap Lensen, de trainer van Axel, wil de na afloop dan ook best toegeven dat het beoogde resultaat niet in geringe mate te maken had met het 1-0 verlies van Breskens tegen Steenbergen van zaterdag. „We wisten vooraf dat we een tegenstander hadden die graag op de tegenaanval wil spelen. Met dat ge geven heb ik bewust een extra man achterin gehóuden. Dit punt geeft onze ploeg nog alle kansen op behoud, bij verlies kan de afloop van de compe titie rampzalig zijn." Bovendien misten zowel Axel als Ves '35 in Fonny Verstraeten en Ahmed Mekkaoui hun belangrijkste schakels en op dat gebied hielden ze elkaar dus in evenwicht. Toch mocht Axel, af gaande op de kansen, meer aanspra ken makenop een overwinning. Vooral in de tweede helft kwamen er moge lijkheden voor de thuisclub op de volle winst. In de eerste helft viel er eigenlijk aan beide kanten weinig te beleven. De ploeg uit Oudenbosch liet duidelijk blijken voor een punt (VES wist zich bij een puntendeling de afstand van vier punten op Axel vast te houden) te zijn gekomen, terwijl Axel nooit de indruk kon wekken om met een aan vallende speelwijze het zijn tegen stander knap lastig te maken. Ook verschillende spelers lieten het op ba sis van inzet volledig afweten. Kan sen waren er best wel, ook al omdat beide verdedigingen te onrustig speelden. Zo mocht Leo Bracke voor Axel vrij oprukken, maar zijn inzet verdween TERNEUZEN - De teams van SJB en HCG1 speelden dit weekeinde met 4-4 gelijk in de bedrijfstenniscompetitie in Terneuzen. Via Jannie van Broek en Tilly Boeck- ling nam HCG met 2-0 de leiding. Zij wonnen met 10-4 van Hetty Lacroix en Jannie van Soest. De volgende twee partijen werden gewonnen door SJB. Eerst wonnen Jan Dros en Ruud van de lelie van Mike Fisher en Jack Boeckling met 8-6 en vervolgens ver sloegen Lacroix en Dros het koppel Van Broeck/Boeckling met 7-6. In de laatste partij werd de eindstand recht getrokken door Tilly Boeckling en Mi ke Fisher, die met 4-8 te sterk waren voor Jannie van Soest en Ruud van de Lelie. De overige uitslagen: Marine Service-dusty Sun 2-6; HCG 2-RVS 4-4; Hamelink-Racket- centrum 2 7-1. Damestennis In de sporthal in Cadzand is de laatste ronde van de damestenniscompetitie gespeeld. Er waren enkele zeer spannende par tijen bij. Zo wonnen Ineke Vriens en Connie van Eenennaam met 9-8 van Jetty Henry en Christianne Schouppe. Met dezelfde cijfers wonnen Erica Hen- drikse en Cecile van Keulen van Sari Jansen van Roosendaal en Netty Louws. Marjan de Milliano en Gien Verstraeten klopten Lilian Heyens en Maddy Verduyn met 11-9. De overige uitslagen: Aardenburg 1-Aar- denburg 3 15-5; Sluis 3-Aardenburg 4 12-5; Sluis 7-Oostburg 7 11-6; Oostburg 8-Sluis 9 9-6; Groede 2-Oostburg 9 11-8. LAMSWAARDE In café De Lamso ren in Lamswaarde werd een schieting voor ouderen gehouden. Er waren 28 deelnemers. Uitslag: hoge vogel P. d'Hondt, Klooster- zande; eerste en tweede zijvogel F. Meyer, Ossenisse; meeste kleine vogels (5) M. de Klerk, Kieldrecht (B). In dezelfde gelegenheid werd voorts een schieting gehouden waaraan 25 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel E. Hulshout, Lamswaar de; eerste en tweede zijvogel A. Dobbelaer, Boschkapelle; meeste kleine vogels (4) J. Hulshout, Lamswaarde. CLINGE In café De Troubadour in Clinge werd een schieting gehouden waaraan 28 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel P. Bokland, Waasmunster (B); tweede zijvogel J. de Waal, Koewacht; meeste kleine vogels (5) M. de Kint, Stekene (B). KAPELLEBRUG - In café Fabie in Kapellebrug werd een schieting ge houden waaraan 51 schutters deelna men. Uitslag: eerste hoge vogel Th. Herwegh, Kemzeke (B); tweede hoge vogel J. van Dorsselaer, Kapellebrug; eerste zijvogel P. Koster, Sint-Jansteen; tweede zijvogel K. Vonk, Kapellebrug; derde zijvogel A. de Bakker, Clinge; vierde zijvogel B. de Vilder, Sint Pauwels (B); meeste kleine vogels (11) P. Herwegh, Kemzeke (B). ZUIDDORPE In café Onder de Lin den in Zuiddorpe werd een schieting gehouden waaraan 30 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel E. Janssens, Moerbeke (B); tweede zijvogel A. de Mey, Zuiddorpe; meeste kleine vogels (5) M. Hamers, Westdorpe. In hetzelfde café werd ook een schie ting gehouden met 30 deelnemers. Uitslag: hoge vogel en eerste zij vogel A. Rot tier, Sas van Gent; tweede hoge vogel R. Rottier, Sas van Gent; tweede zijvogel J. van Dam, Moerbeke (B); meeste kleine vo gels O. de Jaeger, Westdorpe. langs de verkeerde kant van de paal, terwijl de kopbal van John Lam- brechts (VES) net geen doel trof. Aan beide kanten werden er verder maar weinig goedlopende aanvallen opgezet. De zenuwen overheersten en ook de warmte vormde waarschijnlijk nog een extra tegenstander voor de spelers. Een afstandsschot van Frits Pieters was voor Axel één van de weinige hoogtepunten. Uit de hoekschop ont stond een gevaarlijk moment voor het VES-doel, toen Mels Verhelst ongehin derd kon doorkoppen. De reflex van de jonge Brabantse doelman Corné Kui per was net voldoende. Na rust ging Axel energieker in de aanval, hoewel verdedigend geen en kel risico werd genomen. Deels pech en deels onkunde hielden Axel van scoren af. De verdienstelijk spelende Geert Jan de Smet was twee keer dicht bij de openingstreffer. In eerste instantie ging een vluchtschot over het doel en in de slotfase had de klein ste speler van het veld pech toen zijn inzet van dichtbij gekeerd werd door doelman Kuiper en de paal. Ook Mels Verhelst kreeg na een afge meten voorzet een unieke mogelijk heid de partij definitief te beslissen, maar zijn kopbal ging langs de ver keerde kant van de paal. Voor de Bra banders werd de enigste kans na rust een kopbal van voorstopper Wim Blommerde gepareerd door Axel-doel man Tonnie Gommers. Axel-VES '35 0-0. Scheidsrechter: A. Jacobs uit Roosendaal. Bijzonderheden: geen. Toe schouwers: 200. Het team van Stadsherberg in de aanval tegen het team van DZS SAS VAN GENT - Eén week nadat Th. Biesbroeck/Klaus uit Hulst het kampioenschap van de regionale zaalvoetbalklas heeft behaald, slaagde het damesteam er zaterdag in Sas van Gent in om ook de beker finale winnend af te sluiten. De ploeg van Jo van de Voorde totali seerde in de finalepoule vijf punten uit drie wedstrijden. Daarmee bleef Th. Biesbroeck/ Klaus buiten schot van Marine Ser vice, de bekerwinnaar van vorig sei zoen. Marine Service had na de tweede plaats in de competitie haar zinnen gezet op het bekertoernooi. Daarom waren ook niet alle geselec teerde spelers van deze ploeg be schikbaar voor het Zeeuws-Vlaamse team, dat zaterdagavond in een aan trekkelijke wedstrijd met 2-1 (met Zeeuwse doelpunten van Carolien Lauwers en Bonny Bogaert) van een Belgische selectie uit West-Vlaan- deren won. In de confrontatie met Th. Biés- broeck/Klaus verloor Marine Servi ce ondanks dat de ploeg een goede wedstrijd speelde echter met 2-1. Na de 4-1 zege op Dolf Schoot had de ploeg uit Hulst vervolgens aan een gelijkspel tegen Van der Spa/De Kroon voldoende om de beker te winnen. Marine Service legde met vier punten beslag op de tweede plaats, Van der Spa/De Kroon werd met twee punten derde en Dolf Schoot eindigde met één punt op de vierde plaats. In de verliezerspoule beschikte DZS over de sterkste ploeg. De uitslagen van de winnaarspoule: Dolf Schoot- Th. Biesbroeck/Klaus 1-4; Van der Spa/De Kroon- Marine Service 0-2; Dolf Schoot- Van der Spa/De Kroon 1-1; Th. Biesbroeck/Klaus- Marine Service 2- 1; Marine Service- Dolf Schoot 5-1; Th. Biesbroeck/Klaus- Van der Spa/De Kroon 1-1. De eindstand: 1 Th. Biesbroeck/Klaus; 2 Marine Service; 3 Van der Spa/De Kroon; 4 Dolf Schoot; 5 DZS; 6 Johan de Block; 7 Disco Love; 8 Stadsherberg. OOSTBURG Het kampioenschap in de eerste klas van de Oostburgse zaalvoetbalcompetitie kan Breskens '88 nauwelijks meer ontgaan. Vorige week versloegen de Bressiaanders hun enige overgebleven concurrent. Vooruit met 7-2. In de wedstrijd tegen Bakkerij Zagers van volgende week maandag kan Breskens '88 bij winst de titel pakken. Overige uitslagen: De Ploeg -sikkels 6-2; Cocq/Edelweiss-Sluyse Haven 7-1; Plexat - Fietstal 1-2; Zagers-Vooruit 0-6; Markt 15 - 't Wapen van Sluis 4-1; Zagers-Cok 4-4; Van den Bosse-Bron 5-3; De Zwaan-Oude Raed- thuys 1-10. Stand eerste klas: Breskens '88 15-26; Van den Bosse 15-21; Vooruit 15-21; Oude Raed- thuys 15-19; Markt 15 15-16; Cok 15-14; Zaers 15-12; Bron 15-12; Wapen van Sluis 15-8; De Zwaan 15-3. Tweede klas: Frietstal 14-24; Cocq 12-22; Plexat 13-15; De Ploeg 13-13; Sluyse Haven 13-13; NMB 12-12; ZVH 13-10; Sikkels 13-40; Bonte 13-3. Oud Sluis behaalde in de recreatieve competitie een opvallend moeizame zege tegen hekkesluiter FC '83. Uitein delijk won de koploper met 4-3 van Bakkerij De Block sloeg met succes Albert Heijn van zich af. Door met 3-1 te winnen behielden de Oostburgers de derde plaats. Uitslagen: OBV-Temboys 2-6; Riemens - Haheti 3-3; Rabo li-Veteranen 0-3; FC '83 - Oud Sluis 3-4; ZWN-Gemeente 5-4; Mijn- ders-Musson 1-5; Attent-Administratief Personeel 2-3; PZEM-Omnisport 0-3; Amro - Chez Rene 6-3. Stand poule A: Oud Sluis 16- 29; Bakkerij De Block 16-24; Temboys 14-23; Albert Heijn 16-20; Mijnders 16-16; OBV 16- 14; Veteranen 16-12; Rabo II15-8; FC '83 17- 2. Poule B: Gemeente 18-23; Lekens 17-22; OBS 17-22; Telepost 17-21; Administratief Personeel 18-20; Aers 16-18; ZWN 17-18; At tent 17-13; Rabo 116-11; Rode Leeuw 17-11; WOD 16-7. Poule C: Steenfabriek 16-31; Am ro 17-31; Jansen 17-23; FNV 16-18; Omni- sport 17-17; riemens 16-14; Van Looy/Groos- man 17-13; Chez Rene 16-11; Auto van de Sande 14-10; Haheti 17-8; PZEM 17-4. In de tweede klas van de damesvoet balcompetitie behaalde Spui een moeizame 2-1 overwinning op Ter- neuzense Boys. Hork stelde opnieuw teleur en kwam ditmaal niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen kruinin- gen. Overige uitslagen: Vlissingen II - Koewacht 1-0; Terneuzen II-Steen 1- Terneuzense Boys-Spui Spui opende sterk en stond al na drii minuten op een 0-1 voorsprong, pascal le Tak rondde een pass van jacquelin Leunis knap af. Het zou tot dedertigst minuut duren voordat de voorspron vergrpot zou worden. Annke meeusej stuurde Gisel van Aerts in de diepte ei die lobte de bal over de Terneuzensl keepster: 0-2. Het goed tegenspel biedende Ternei zense Boys kwam in de tweede helft ti rug, doordat verddigster Tollenaal een vrije trap op knappe wijze buitei bereik van keepster Imelda de Poortel knalde. De eindstand werd 1-2. Kruiningen-Hoek Een goede wedstrijd met wisselend! kansen. In de eerste helft had Hoek hel beste van h et spel. De ploeg verzuim de echter om de kansen te benutten Na rust een beter Kruiningen, dat ziel ook geen raad wist met de mogelij khe den om de score te openen. De 0-1 eindstand gaf de krachtsverhoudin gen dan ook goed weer. Vlissingen II-Koewacht Een gelijkspel had een beter beeld vai de wedstrijd gegeven. Beide elftalle! waren goed aan elkaar gewaafd, rnaa het was Vlissingen dat de wedstrijd pa na rust besliste met de enige treffei van de wedstrijd. Terneuzen II-Steen Een gehandicapt Terneuzen speeldf een sterke eerste helft en dit werd dai ook beloond met een 1-0 voorsprong Het doelpunt werd halverwege maakt door Sandra Janse. In de twee de helft een beter Steen, dat tien minu ten voor tijd gelijkmaakte. Terneuzen was in deze fase van de wedstrijd vol komen uitgespeeld en het had er dar ook alle schijn van dat Steen alsnog de wedstrijd naar zich toe zou trekken De talrijke kansen bleven echter onbe nut, zodat het 1-1 bleef. Kaarting In het gemeenschaps huis in Graauw werd een prijskaartini voor ouderen gehouden, waaraan 3; personen deelnamen. Uitslag: 1 O. Weemaes, Sint-Jansteen; 2 R Linthout, Axel; 3 P. van Itegem, Clinge; 4 Remortel, Clinge; 5 Joh. Boone, Graauw De volgende kaarting voor ouderen i donderdag in het gemeenschapshui in Graauw. Deze kaarting begint om 13.30 uur. Een aanval van Axel op het doel van VES WESTDORPE - De voetbalclub RIA uit Westdorpe zit in een diep dal. Na de uittocht van eerste elftalspelers zo'n vier jaar geleden raakte de afde- lings-eersteklasser voor aanvang van dit seizoen nog eens zes mensen kwijt. Het vertrek van Gert-Jan de Smet, Marlon van der Goes en Peter Rompa, Dave van Dam, Paul Hemelsoet en doelman Ludwig Cortvriendt kon de veelgeplaagde selectie net niet meer hebben. De 0-1 nederlaag gisteren in het streekduel tegen Terneuzen, bete kent zo goed als zeker de degradatie naar de tweede klas van de afdeling. Interim-trainer Egbert Audenaerd, die enkele weken geleden de taak van Henk Borgt overnam „Borgt zag er to taal geen gat meer in", vertelde Ria- bestuurder Spuesensi heeft zich ken nelijk ook al neergelegd bij de situatie: „Met deze verjongde ploeg moeten we vanuit de tweede klas terug zien te ko men. Natuurlijk hebben we dit seizoen teveel mensen moeten vervangen. Het pleit voor de jongens dat ze in elk geval inzet hebben getoond". Dat was overigens ook zowat het enige pluspunt bij de thuisploeg. Die moest meteen aan de bak toen ze al In de eer ste minuut van de wedstrijd tegen een 0-1 achterstand aankeek. Hanno de Hoon passte in die voor RIA fatale openingsseconden op de snelle Eric de Reus. Die liep op pure snelheid Andre Vercruyse eruit en zag zijn voorzet door de goed gevolgde Peter Huls langs RIA-doelman De Guchte- neire schieten (0-1). De tweede helft zou een verplicht num mer zijn geworden als Huls, na slecht opruimen van de RIA-verdediging, die fout had afgestraft. Maar Huls knalde langs de verkeerde kant van de paal. En dus mocht RIA hopen dat het bijna constante offensief toch nog een punt op zou leveren. Maar te gretige spitsen liepen weliswaar constant op alles wat met lange trappen uit de eigen achter hoede aangevoerd werd, maar het chronische scoringscomplex stak in nauwelijks beheerst degradatie-knok- werk voor de zoveelste keer de kop op, De druk op de Temeuzen-verdediging bleef aanhouden, maar eerst liet Mario Soethaert alleen voor De Letter geko men een droomkans liggen en daarna konden Soethaert en Anton Dik zelfs niet profiteren van een black-out van Temeuzen-invaller Menno Dekker, Dekker schoof de terugspeelbal in de voeten van Dik, maar die schrok c kennelijk zo van dat hij die unieke kans liet liggen. Het bleef 0-1. MAGRETTE - De kring Zeeuws- Vlaanderen hield gisteren een in- door-dressuurwedstrijd voor paar den en pony's. Ondanks het fraaie voorjaarsweer waren 55 combinaties naar manege 'De Magrette' afgereisd. Opvallend was, dat de prestaties zeer wisselvallig waren. In bepaalde klas sen werden goede prestaties nogal eens met een winstpunt beloond, ter wijl in andere klassen, naar de beoor deling van de jury, niemand door de grens van 120 of 180 punten heen kon breken. Reden tot vreugde was er vooral in de klasse paarden midden-II, waar win nares Ineke Cysouw van de Oranjerui- ters haar proef met 122 punten be- Deborah van Riel van de Oranjeruiters in aktie tijdens de dressuurwedstrijden in de Magrette. loond zag. Het winstpunt, dat zij daar door behaalde, bracht haar totaal op vijf, wat voor de Axelse amazone en haar paard Beau promotie naar de klasse zwaar-I betekende. Goede prestaties waren er ook te mel den in de klasse pony's L-I. De drie hoogst geklasseerde combinaties be haalden allen een winstpunt. Rowen- da de Pender van de Zwinruiters werd uiteindelijk winnaar door een jurering van 127. De uitslagen: Klasse B pony's: 1. Renata Faas met Cinderella van Graeve Jan 121, 2. Sylvia Hoefnagels met Gina van Honterui- ters 120, 3. Karin de Schepper met Carina van Hulst 116. Klasse B paarden: 1. Patrick de Kindt met Amor van Hulst 125, 2. Chan- tal van de Wiel met Urose van Honteruiters 114, 3. Debby van de Velde met Bagheera van Graeve Jan 114. Klasse L-I pony's: 1. Rowena de Pender met Nelis van Zwinrui ters 127, 2. Evelien Sturm met Ilonka van Honteruiters 123, 3. Carolien Murre met Goldine van Zwinruiters 122. Klasse L-II po ny's: 1. Petra de Feyter met Ibrahim van Kleppertjes 113. Klasse L-I paarden: 1. Uwe Wolschendorf met Ramona van Hulst 123,2. Monique Beeldens met Morena van Graeve Jan 121. Klasse L-II paarden: 1. Ria Liefting met Sundia van Oranjeruiters 121. Klasse M-I pony's: 1. Esther van Langevelde met Sjifag van Luctor et Emergo 119. Klasse M- II pony's: 1. Sheila van Troost met Annebel- le van Luctor et Emergo 113. Klasse M-I paarden: 1. Anja van Vuuren met Cindy van Graeve Jan 106. Klasse M-II paarden: 1. Ine ke Cysouw met Beau van Oranjeruiters 122. Klasse Z-I paarden: 1. Vivianne Thijs met Oedse van Luctor et Emergo, 170. Op zoek naar een tweede en beslissen de treffer creeerde Terneuzen zich ruim een kwartier lang kansen op de dubbele voorsprong. Schoten van Harding en De Kort werden echter een prooi voor De Guchteneire, ter wijl daarnaast door de RIA-verdedi ging gemakkelijk aan de noodrem werd getrokken. Het offensief van de bezoekers zakte steeds verder weg en in feite was de thuisploeg in de eerste helft nog het dichtst bij een doelpunt. Maar de ge lijkmaker kwam er niet omdat Soe thaert zijn schot op de paal af zag ket sen en even daarvoor Van de Abeele uit een corner te zwak inschoot. TERNEUZEN - De subcommissie badminton van de Terneuzense schoolsportcommissie houdt morgen, woensdag, voor alle Terneuzense ba sisscholen een badmintontoernooi in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Het toernooi staat open voor basis schoolleerlingen vanaf acht jaar. Er wordt gespeeld in categorieën: van 8 tot 10 jaar, 10 tot 12 jaar en voor leden van de Nederlandse Badminton Bond. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur. MB if -f Henk Faas (Terneuzen) kopt met een tegenstander in zijn rug naar het doel van RIA. SAS VAN GENT - In de eerste klas da mes van de recreatieve volleybalcom petitie in Sas van Gent maakten de Savok-teams een goede beurt. Savok 1 verraste met een 2-1 overwinning te gen Cerestar en Savok 3 besliste het zespuntenduel onderaan de ranglijst tegen Renique met 2-1 in haar voor deel. Ook in de eerste klas van de gemengde teams boekte Savok een belangrijke overwinning. Hekkesluiter Spuit Elf werd met 3-0 teruggewezen. Het laag geklasseerde Carioca liet zich in deze klas eveneens niet onbetuigd. De Ster- re, na de overwinning op Renique een titelkandidaat, werd met 2-1 versla gen. De mannen van Ons Genoegen lieten tegen Wisse een steekje vallen. Ons Genoegen won de eerste set met 15-10, maar w.aande zich daarna ken nelijk al zeker van een ruime overwin ning. Wisse profiteerde goed van de verslapte aandacht en kwam in de tweede set op gelijke hoogte. Pas in de laatste set stelde Ons Genoegen weer orde op zaken. In een eenzijdige partij boekte de ploeg toen een 15-0 zege. De uitslagen: Eerste klas dames: Savok 3- Renique 2-1 (15-10, 15-11, 11-15); Savok- Cerestar 1-2 (13- 15,15-3, 2-15); Clips- De Vliet 0-3 (10-15,1-15. 16-18). Dames tweede klas: Savok 2- ADEG 3-0 (15-12, 15-5, 15-10); Gilderakkers 3- Zaamslag 2-1 (15-6, 15-10, 8-15); De Sterre- Philippine 3-0 (15-4, 15-7, 15-4). Gemengd eerste klas: Spuit Elf- Savok 0-3 (6-15, 3-15. 0-15); De Sterre- Carioca 1-2 (12-15, 15-8,10- 15). Gemengd tweede klas: Bode- Savok 21- 2 (12-15, 13-15, 15-8); NSM- Ranschaert 1-2 (15-12, 8-15, 7-15); Dolly- Geerlings 3-0 (15-0. 15-4, 15-6). Heren: Wisse- Ons Genoegen 1-2 (10-15,15-9, 0-15).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 30