PZC Zangeres The Crew is van 'zwarte' klasse kunst Gasten hebben het rijk alleen op de Elderschans in Aardenburg Paasmaaltijd De Zonnebloem Breskens valt in de smaak VOLKSHOGESCHOOL ALS CAMPINGEIGENAAR Streek DINSDAG 28 MAART 1989 z9 SCHILDERIJEN EN SCHEEPSMODELLEN Briefje Sluiting VIJFTIG MENSEN IN DE UITKOMST BIJEEN Auto in Hulst met graspol bekogeld Kinderen vonden 200 paaseieren van Hulster buurtvereniging Fietser gewond bij botsing met paard ZAAMSLAG AXEL HULST PHILIPPINE TERNEUZEN WESTDORPE OVEZANDE, DE KLOMP Bluesnacht met Draften Blues en The Crew B). Het is voor veel mensen toch al tijd weer even zoeken, maar als je het jongerencentrum De Klomp eenmaal gevonden hebt dan blijkt het de moeite van het zoeken beslist waard. De in de bla den aangekondigde Bluesnacht in het jongerencentrum trok ruim tweehonderd belangstellenden die met moeite te herbergen waren in het voor een jongerencentrum goed geproportioneerde zaaltje van De Klomp. Voor een wat groter spektakel als zaterdagavond is het zaaltje eigenlijk te klein. Sinds Draften Blues het Hitm or Loosefestival in 1987 won heeft de groep veel werk. Van Friesland tot België worden er optredens gedaan en die worden goed bezocht. Draften Blues is een band die, hoe wel zanger Kees beslist geen blues- tiep is, het van zijn uitstraling moet hebben. Een uitstekende opwarmer voor The Crew: Stevig gitaarwerk, een hardwerkende zanger en echte, pakkende blues die regelrecht van uit de botten schijnt te komen. Een aantal echte liefhebbers kon het op een zeer net volume gebrachte werk al niet weerstaan en benutte de ruimte voor het podium voor een expressief dansje. Luisterend naar de muziek van The Crew zou je gemakkelijk dezelfde fout kunnen maken als het muziek blad Rolling Stone destijds met de toen opkomende band Simply Red. Dat schreef dat de zangeres van Simply Red na Aretha Franklin de beste souzangeres aller tijden was. Zanger Nick Hucknall heeft dit la ter een groot kompliment genoemd. Als je naar The Crew luistert dan zou je zweren dat er een zwarte zan geres van minstens het kaliber van Tina Turner aan het zingen is. De verbazing is dan extra groot als je bij het openen van je ogen de hoog blonde Ann de Bruijn ziet. De blues die The Crew brengt heeft regel rechte soul die juist door de kwali teiten van de zangeres internatio nale allures heeft. Eigenijk jammer dat haar broer Jan bijna de helft van de nummers zong en dat zij wat weinig aan bod kwam. Zanger-gita rist Jan de Bruijn zingt zeker ook verdienstelijk, maar als je zon zan geres in je gelederen hebt moet je dat uitbuiten. Dat The Crew al vanaf het eerste moment door het publiek op han den gedragen werd bleek alleen al uit het feit dat de bandleden maar hoefden te kikken of wijn en bier werden in de gewenste hoeveelheid aangedragen. Enerzijds bracht The Crew rauwe blues, stevige rockmuziek en ander zijds was er in het repertoire ruimte genoeg voor lange nummers met uitgesponnen gitaarsolo's. Naast enkele uitstapjes in de richting van de soul-muziek speelde de band ook wat zydeco-muziek waaraan zelfs een accordeon te pas kwam. John Hyatt's 'Have a little faith in me' werd als laatste nummer voor de drie toegiften slechts door gita rist Jan en de organist gebracht en deed in geen enkel opzicht ondér voor de orspronkelijke versie. Het publiek liet zich niet wegjagen en liet de band nog drie keer terug komen. Het laatste nummer „Rol- lin' van Randy Newman werd uit volle borst meegezongen. Onlangs heeft The Crew haar twee de lp/cd 'No peace of mind' uitge bracht, waarvan een single in de Belgische hitparade staat. Op vrijdag 2 juni aanstaande zal The Crew hoofdact zijn op t Hofpop-fes- tival in Middelburg dat dit jaar twee dagen in beslag zal nemen, te weten vrijdag 2 en zaterdag 3 juni. Bert van Leerdam Twee exposities in De Schotse Huizen Enkele caravaneigenaars overleggen op de met sluiting bedreigde Aardenburgse camping De Elderschans. sloot te gaan schilderen. Ze volgde drie jaar een batchelor of art-course aan de Camberwell School of Art in Londen. In 1982 exposeerde Ash voor het eerst in Londen. Ze woont in Exmoor en schildert veel landschappen en stille vens. De Rotterdammer Rein Struijs maakt half-modellen van schepen. Deze oude techniek werd vroeger veel toegepast, toen de scheepsbouwers nog geen scheepstekeningen maakten. Om hun klanten toch een beeld van een schip te geven maakten ze een lengtedoors nede van het schip in miniatuur. Struijs maakte al zo'n twaalfhonderd modellen. De halve schepen zijn ge maakt van mahonie- en eikenhout. In Veere toont Struijs plezierjachten uit de zeventiende eeuw, vissersschepen, moderne jachten en een tweetal grote schepen van de Holland-Amerikalijn. De schilderijen van Bernadette Ash zijn te zien tot 26 augustus en de half modellen van Rein Struijs tot 28 okto ber. HULST - Autobestuurder G. H. uit Hulst werd zondagmiddag omstreeks 13.45 uur bij de Dubbele Poort in Hulst bekogeld met een flinke gras pol. Als gevolg daarvan sneuvelde zijn voorruit. De graspol is waarschijnlijk door een aantal jongelui van bovenaf de poort naar beneden geworpen, op het mo ment dat de G. H. vanuit de binnen stad de poort uitreed. Enkele weken geleden kreeg de Hulster politie ook melding van een dergelijk voorval. VEERE David Proctor van het En gelse Nationale Maritiem Museum in Greenwich opende zaterdag twee ex posities in het museum De Schotse Huizen in Veere. Op de eerste verdie ping hangen 44 schilderijen van de Engelse kunstenares Bernadette Ash. Op de scheepvaart- en visserijzolder van het museum exposeert Rein Struijs half-modellen. David Proctor organiseerde vorig jaar in het kader van de William and Mary- herdenking een congres in Greenwich. Bij die gelegenheid ontmoette hij Dolf Simons, cultureel attaché van de Ne derlandse ambassade, die hem vroeg of hij een Engelse kunstenaar kende voor een expositie in Veere. Proctor stelde Bernadette Ash voor. Ze werd in 1934 in Kent geboren en werkte twin tigjaar op de röntgenafdeling van een Londens ziekenhuis, voordat ze be staat ruim 25 jaar en is nooit tot volle wasdom gekomen. De laatste exploi tant, A. Geysels, ging vorig jaar fail liet aan dit verzamelingetje veldjes, bomen, toiletten en een kantine van sobere, om niet te zeggen armoedige snit. De grond onder de opstallen is eigendom van de Doopsgezinde ge meente in Aardenburg jen het Aar- denburgs gemeentebestuur, in erf pacht uitgegeven aan de buurman, de Volkshogeschool Zeeland. Die school, die beter bekendis onder zijn vroegere naam 'Stichting Vormings centrum Van Eeghenhuis', verhuur de dezelfde grond door ran exploi tant Geysels. Een maand geleden kwam aan deze relatie een onvermijdelijk einde. De curator, nog bezig met de afwikke ling van het faillissement, belde op om te zeggen dat hij de camping overdroeg aan de Volkshogeschool. Penningmeester De Feyter bleef zit ten met een huurschuld van meer dan 10.000 gulden en directeur d'Hoore werd van de ene op de ande re dag, eveneens tegen wil en dank, campingbaas. Gelukkig voor hem was het nog geen vakantieseizoen. In de nagelaten administratie vond hij de huisadressen in alle delen van Nederland en België van de vaste gasten. Ze kregen een briefje: u moet de boel per 1 januari 1990 ont ruimd hebben en u moet Paaszater dag even langs komen voor een ge sprekje. De toonzetting van de brief was natuurlijk diplomatieker maar de vaste gasten kwamen die zater dag daarom niet minder veront waardigd naar de grote zaal van de Volkshogeschool. Dubbel opgelucht eigenlijk, na uren van bakkeleien en de besloten ver kiezingen tot slot, zijn D'Hoore, De Feijter en Jongmans met de benoe ming van het vijfmanschap. Die be tekent dat de verzamelde camping- gasten bereid zijn zelf de handen uit de mouwen te steken, maar ook dat er nu met hen, als redelijke mensen onder elkaar, te praten valt over de verdere toekomst. Want het waren in de uren daarvoor niet alleen de krij sende baby's geweest die een opbou wend gesprek bemoeilijkten. Enkele boze campinggasten verwijten het notabele drietal dat het een plan heeft gesmeed om hen van de cam ping te krijgen. En zo de weg vrij te maken voor een of andere grote pro jectontwikkelaar. Over twee maanden, zo belooft Jong mans, kan hij hun meer vertellen over de toekomst. De burgemeester is in gesprek met één of meer inves teerders die van de camping, maar ook van het aanpalende Ydewalle en het Van Dongensportpark een prachtig, nieuw en luxueus recrea tiecentrum willen maken. „Getracht wordt ook de camping daarin een plaats te geven" is de enige troost die Jongmans kan geven aan de vaste gasten, van wie sommigen al meer dan twintig jaar de reis van Haarlem of verder naar De Elderschans ma ken. Tot die beslissing is gevallen kan de Volkshogeschool, die als een enclave in dat recreatiegebied zal blijven staan, geen branchevreemde zaken als een kampeervoorziening uitba ten. Het exploiteren is zo moeilijk ge bleken dat de Volkshogeschool er ook niet aan denkt om een nieuwe beheerder aan te trekken, ook al heb ben de kandidaten voor dit riskante baantje zich al aangemeld. Déze El derschans moet dicht. Maar De Fey ter wil de vaste gasten ter wille zijn. Ze mogen blijven staan tegen een ge ringe vergoeding voor water en elek triciteit, zonder betaling van het staangeld dat per caravan duizend AARDENBURG De burgemees^ ter, de wethouder en de schooldirec teur ijsberen in een aangrenzende kamer. Wachtend op het verlossen de teken uit de grote zaal, dat wil zeggen de koffiezaai van de Volks hogeschool Zeeland te Aardenburg. Veertig campinggasten, hun rumoe rige kroost niet meegeteld, nemen een kwartier, een half uur, en uitein delijk drie kwartier de tijd om tot een beslissing te komen. Hun is ge vraagd of ze uit hun midden een ver trouwenscommissie willen kiezen. „Zien we al witte rook", vraagt de Oostburgse wethouder A. de Feijter, tevens penningmeester van de Volkshogeschool, aan de man die met drie lege koffiekannen uit het conclaaf komt. Niet de kofïieschenker maar het plotselinge applaus uit de zaal beantwoordt de vraag. Het gezicht van De Feijter, maar ook dat van burgemeester E. F. Jongmans van Aardenburg en directeur L. d'Hoore van de Volkshogeschool klaart op. Ze steken hun hoofden nieuwsgierig door de schuifdeur. Ja hoor, het is ge lukt. De houders van een vaste stand plaats op camping De Elderschans in Aardenburg, in vergadering bijeen op zaterdag 25 maart, hebben een vertrouwenscommissie gekozen en benoemd, een vijfmanschap dat het beheer van de camping op zich neemt. Voor zolang 1989 duurt zal dit vijfmanschap ervoor zorgen dat het gras wordt gemaaid, de toiletten worden geboend en de zekeringen in de elektriciteitskastjes worden ver wisseld. Wat er na december van dit jaar met de camping gebeurt weet niemand officieel. Er moet rekening worden gehouden met een definitieve slui ting. Camping De Elderschans be- HULST De buurtvereniging Den Dullaert in Hulst hield zaterdagmor gen een paaseizoekactie voor kinde ren uit de buurt tot acht jaar. De kin deren zijn om 10.00 uur onder begelei ding vertrokken vanaf Den Dullaert naar de plaats waar de eieren waren verstopt. Deze activiteit is ieder jaar weer een succes, met zo'n honderd kinderen die eieren komen zoeken op het speelter- reintje aan de Leeuwerikstraat in de Vogelbuurt. De kinderen vonden alle tweehonderd verstopte eieren. Ze moesten de eieren inleveren bij de paashaas, die ze ver deelde. Diegenen die één van de negen gekleurde eieren vonden, kregen een chocoladekip met ei. RETRANCHEMENT - Op de Kanaal- weg in Retranchement zijn zondag in één uur tijd twee ongevallen gebeurd. Even na drie uur kwam een paard, be reden door R. L. uit Knokke, in botsing met de fietser T. D. uit Oosterhout. D. liep bij deze aanrijding een hersen schudding op en werd per ambulance overgebracht naar het Sint Antonius- ziekenhuis in Oostburg. Het paard liep eerst links van de weg. Het dier schrok en liep de weg op, waar hij in botsing kwam met de fietser. Iets later, even voor vier uur, raakten twee auto's beschadigd bij een kop- staart-botsing. In een file reed een au to, bestuurd door J. V. uit Hoofdplaat achterop de auto van J. S. uit Aarden- 'l burg. tot 1150 gulden per jaar bedroeg. Nieuwe gasten moeten worden ge weerd. Het vijfmanschap krijgt ook de grote sleutelbos en mag het, met de hulp van D'Hoore, verder zelf uit zoeken. N. van der Heiden uit Terneuzen, sinds drie jaar met vrouw en kinde ren vaste gast op de Elderschans, is ook tot het Vijfmanschap benoemd. „Natuurlijk kunnen we dat samen. We deden het de afgelopen jaren ook al vaak genoeg. De beheerder was vaak weg en dan gingen we zelf de toiletten schoonmaken." De verontwaardiging uit het begin van de vergadering is tot slot omge slagen in een zeker enthousiasme. Ook al is het maar voor een jaar, de gasten zijn van plan om - nu ze het rijk alleen hebben - er een mooie camping van te maken, niet ge stoord door vreemden, een beheer der of een rekening voor het staan geld. Alle lastige vragen over het voortbestaan van de camping zijn onbeantwoord gebleven, maar het lijkt of dat niemand nu nog hindert. „Volgend jaar gaan we gewoon door. De Elderschans moet blijven be staan. Het is geen luxe-camping maar je kunt er prachtig staan", zegt Van der Heiden en zijn buurlui vallen hem bij. Eén gast stelt nog een prak tische vraag: „Hoe zit het met de kantine, kunnen we daar schen ken?" Nee, dat kan niet, zegt De Feyter. Daarvoor is een horeca-vergunning nodig, te verstrekken door de burge meester. En niemand in het gezel schap heeft horeca-papieren. Ieder een kijkt vol verwachting naar de burgemeester. Jongmans beraadt zich even. Een vergunning zit er vol gens hem niet in, „maar u kunt na tuurlijk altijd voor u zelf een feestje geven." Joost van Leeuioen De aanwezigen lieten zich de paasmaaltijd van de Zonnebloem in Breskens goed smaken. BRESKENS Voor de paasmaaltijd die de afdeling Bres kens van De Zonnebloem zaterdag heeft gehouden be stond veel belangstelling. Zo'n vijftig mensen kwamen za terdag bijeen in De Uitkomst in Breskens. De maaltijd was bedoeld voor ouderen, zieken, gehandicapten en eenzame mensen. Voordat de broodmaaltijd begon ging pastoor O. Gielliet voor in gebed. Tijdens de maaltijd droeg mevrouw De Vlieger enkele gedichten voor. Het was voor het eerst dat de Breskense Zonnebloem-afdeling een activiteit hield tijdens de pasen. „We gaan dit volgend jaar zeker weer doen, want het voorziet in een behoefte", liet Emmy Oubrie van de Breskense afdeling weten. Samenzangdienst - Ten bate van de stichting 'De bijbel in elk huis' wordt dinsdag 4 april een samenzang- avond gehouden in de nederlands-her- vormde kerk in Zaamslag. De dienst begint om 19.30 uur. Gastpredikant is ds D. J. van Vuuren, voorzitter van de stichting 'De bijbel in elk huis' en voor malig predikant van de christelijk ge reformeerde kerk in Zaamslag. De stichting' zet zich in voor de versprei ding' van de bijbel in alle delen van de wereld. Vorig jaar werd, ook in Zaam slag, een speciale actie voor de bijbel verspreiding in China gehouden. De bijeenkomst van april is daar een ver volg op. Het koor Laudatus Dominus uit Spui verleent muzikale medewer king. Ann de Bruijn met The Creiv in actie in De Klomp'. De Rotterdammer Rein Struijs met enkele van zijn 'halfmodellen': de Nieuw Amsterdam boven van de NASM, later de HAL) en de Oranje van de voormalige Maatschappij Nederland. Bridge Bridgeclub Axel speelde de derde wedstrijd van de voorjaars competitie in het cultureel centrum De Halle. Er waren 62 paren. Uitslag, groep A: 1 de dames Koek/Pel, 2 de heren Moeliker/Pel, 3 de heren Arnoldi/van Bambost; groep BI: 1 echtpaar Huisman, 2 de heren Scheele/Vermunt, 3 echtpaar Scheele; groep Bil: 1 de dames Hofman/van de Peijl, 2 mevrouw van Bambost/de heer Meijer, 3 de dames Zaman/Wolfert; groep CI: 1 mevrouw Vons/de heer Dooms, 2 me vrouw en de heer Pieters, 3 mevrouw Ver munt/de heer Van Putten; groep CII: 1 echt paar Jasperse, 2 mevrouw Willems/de heer Geertse, 3 mevrouw de Koning/de heer Schreurs; groep CIII: 1 de dames Meijer/van Bunderen, 2 mevrouw Van de Water/de heer De Haan, 3 de dames Koers/Reekers. Bridge De bridgeclub Hulst speelde de zevende wedstrijd van de competitie in het gemeenschapscen trum Den Dullaert In Hulst. Uitslag, groep A: 1 dames Mast-Kint, 2 me vrouw Biesbroeck-de heer Aarts, 3 de heren Simpelaar-Zwaan. groep B: 1 mevrouw De Kort-de heer Atkins, 2 dames Van Esbroeck-Hillege, 3 echtpaar Hoogenboom. groep C: 1 heren De Nijs-Romsom, 2 echt paar De Kerf, 3 mevrouw Soonieus-de heer Boddaert. groep D: 1 mevrouw Mannaert-de heer Adri- chem, 2 heren Bastiaansen-Verbist, 3 me vrouw Cosijn-de heer Holla. Concert Het kamerkoor Vocalitas en de organist Edward de Geest uit het Belgische Eeklo geven 2 april een con cert in de rooms katholieke kerk te Philippine. Het concert begint om 15.00 uur. Plattelandsvrouwen - De afde ling Terneuzen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen maakt dinsdag 25 april een uitstapje naar 't Gooi. De bus vertrekt om 7.00 uur van af het Plein in Zaamslag. De reis gaat naar Hilversum, Maartensdijk, het Ba rometermuseum, de Lage Vuursche, Soest en Rijsbergen, Bingo De bond van bejaarden af deling Westdorpe houdt donderdag, 30 maart, In zaal Concordia de maande lijkse kaart- en bingomiddag. Aan vang' 13.30 uur. Inschrijven aan de zaal vanaf 13.00 uur. De uitslagen tellen mee voor de competitie van dit sei zoen. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 27