Vijfde beurs van Axel is nu al een succes Belgische journalisten N VERRUKKELIJKE UITDAGING... GEMEENTE HULST IMS Gemeente Hontenisse Streek DINSDAG 28 MAART 1989 *8 VANAVOND MUZIKALE SLOTAVOND HONDERDZESTIG MAN OP PERSUITSTAPJE Dronkeman ramt geparkeerde auto Auto doorgereden na aanrijding Hulst Playback-show en bazaar voor Polen Oranjecomité slaat een jaartje over TERNEUZEN Ziekteverzuim plaagt dienst openbare werken Terneuzen Ouderenwerk Hulst en Hontenisse geeft vervolgcursus vrijwilligerswerk Hegemonie schutter R. Pielaat verbroken Schietingen Auto tegen hek van Zuid-Chemie Bromfietser na botsing in ziekenhuis Sasse ouderenbond huldigt voorzitter DE CITYLOOK VAN DELMOD. De stadse mode van Delmod heeft een sfeer en allure die in New York of Parijs niet zou misstaan. Wij hebben het mooiste voor u in huis. verkeersbord ramt kwamen per boot in Goes Keren op de weg slecht afgelopen Zeventienjarige auto in puin rijdt Twaalf hardrijders in Oostburg betrapt GEMEENTE OOSTBURG AXEL - De vijfde Huishoud-, Hobby- en Modebeurs, die zaterdag op het Szydlowskiplein in Axel werd ge opend is een succes gebleken. Hoewel het zaterdagmiddag, na de officiële opening door burgemeester W. J. de Graaf, tamelijk rustig bleef, mochten de standhouders de twee dagen daar op niet klagen. Organisator J. Schie man toonde zich aan het slot van Tweede Paasdag zeer tevreden. Op Eerste Paasdag had hij al meer bezoe kers geteld dan vorig jaar op dezelfde dag en ook gisteren bleken, ondanks de warmte, genoeg mensen bereid door de vier grote tenten te schuife len. De middenstanders die op deze 3000 vierkante meter tellende beurs een plaatsje huren hebben volgens Schie man evenmin te klagen gehad. ,,De een heeft natuurlijk wat meer ver kocht dan de ander. Er staat bijvoor beeld iemand met dekbedden. Wie kan er met dit weer aan dekbedden den- AARDENBURG De personenauto van E. D. uit Aardenburg is zwaar be schadigd bij een aanrijding, zaterdag morgen vroeg omstreeks half drie op de Weststraat in Aardenburg. De auto van D. stond geparkeerd en werd aangereden door N. van H. uit Schoondijke. Ook zijn auto werd zwaar beschadigd. Van H. bleek onder invloed van alcohol te verkeren en kreeg een rijverbod opgelegd. HULST - Bij een aanrijding zondag avond om 18.40 uur op de Van der Maelstedeweg in Hulst heeft de auto van de Belgische G. de B. uit Wom- melgem flinke schade opgelopen. De B. werd aangereden door een tege moetkomende landgenoot, die na de aanrijding doorreed. Het ging om een roodkleurige Toyota met een tot nog toe onbekend Belgisch kenteken. TERNNEUZEN - Jeugdleden van de hervormde kerk in Terneuzen houden vrijdagmiddag 31 maart een play back-show en mini-bazaar in de Goe de Herder Kerk. De baten van deze middag, die om twee uur begint, ko men ten goede aan leeftijdgenoten in het Poolse plaatsje Olzstyn. De Terneuzense jongelui, die opereren onder de naam Church Team, vragen geen bijdrage van de deelnemers aan de play-back show. Om toch gelden te verkrijgen, kunnen op de mini-bazaar diverse spelletjes worden gedaan zoals piekborden en sjoelen. Ook worden voor het goede doel wafels verkocht. De playback-show staat open voor deelnemers in de leeftijd van 6 tot en met 14 jaar. Men kan zich opgeven bij Danielle Hartman en Anneke Simons, beiden woonachtig in Terneuzen. IJZENDIJKE - Op koninginnedag zijn er geen speciale activiteiten in IJ- zendijke. Het plaatselijk Oranjecomi té heeft besloten tot een 'adempauze' van een jaar. Volgens comitélid Koen Rams is er geen sprake van onenigheid in het comité. ,,De animo was weg. We dachten er daarom verstandig aan te doen een jaar te stoppen om nieuwe ideeën op te doen." De leden van het comité gaan dit jaar op koninginne dag een kijkje nemen in andere plaat sen. Op koninginnedag trekken er ook geen muziekkorpsen door IJzendijke. Knutselmiddag - in het clubge bouw Serlippens naast de sportzaal houdt het Jeugdwerk van de gerefor meerde en hervormde kerk in Terneu zen woensdag een knutselmiddag voor kinderen. Van 14.00 tot 16.00 uur kun nen kinderen er terecht om te schmin ken, te zeefdrukken, maskers te ma ken, brooddeegfiguren te vervaardi gen, ansichtkaarten te produceren, te solderen en te figuurzagen. ken, maar ze worden toch goed ver kocht." Burgemeester De Graaf kreeg bij de opening van Schieman een schop ca deau. Schieman zei erbij dat de burge meester die pas mocht gebruiken op het moment dat de eerste spade in de grond moet worden gestoken voor de bouw van het nieuwe winkelcentrum van Axel. De Graaf beloofde dit van harte. TERNEUZEN - De dienst openbare werken in Terneuzen wordt geplaagd door veel ziekteverzuim onder de per soneelsleden. In het jaarverslag van de dienst over 1988 schrijft directeur ing J. J. Huigh dat de oorzaak moet worden gezocht in enkele gevallen van langdurige ziekte. Er werken bij zijn dienst 164 mensen. Door ziekte en ongevallen gingen 3632 werkdagen verloren, hetgeen 8,52 pro cent van de totale arbeidstijd is. Het ziekteverzuim in Terneuzen ligt daar mee twee procent hoger dan het lande lijk gemiddelde. Op de afdeling Civieltechnisch Onder houd Verkeer is het verzuim ex treem hoog: 13,5 procent van de werk tijd ging verloren. Volgens Huigh moet naar het verzuim op deze afdeling een onderzoek worden ingesteld. Mede als gevolg van de vele zieken kijkt deze af deling tegen een achterstand in het werk aan van drie maanden. Ook de personeelsbezetting van vuil stortplaats aan de Koegorsstraat kampt met een tekort als gevolg van ziekte. In 1988 werd regelmatig een be roep gedaan op de afdeling Reiniging om vervangend personeel te leveren. HULST-De Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Hulst en Hontenisse be gint dinsdag 4 april met een vervolg cursus vrijwilligerswerk. De cursus gaat van start met een groep in Sint- Jansteen en met een groep in Kloos- terzande. Bij de samenstelling van het programma is zoveel mogelijk re kening gehouden met de wensen en suggesties van de deelnemers. De cursus bestaat uit vier lessen, de eerste les begint dinsdag 4 april in Kloosterzande en donderdag 6 april in Sint-Jansteen. Onderwerp deze dag is het omgaan met medicijnen. De les wordt gegeven door mevrouw Durink. Dinsdag 11 april en donderdag 13 april volgt een tweede les, gegeven door me vrouw Verduyn, met als onderwerp ge riatrische ziekten. Mevrouw Verduyn verzorgt ook de derde les, op dinsdag 18 en donderdag 20 april, met als the ma herkenning van en omgang met ziektebeelden. De vierde les is dinsdag 25 en donderdag 27 april. Hierin ver zorgt de heer Zwiers een inleiding over veiligheid in en om de woning. Alle lessen beginnen om 13.30 uur en worden gegeven in de Warande in Sint-Jansteen en Sint-Martinus in Kloosterzande. Een aardige trekker gedurende alle dagen bleken de modeshows. Maar ook de radio-opnamen voor het Avro- programma 'Koperen Ko en Nikkelen Nelis' mochten zich in een warme be langstelling verheugen. Daaraan voor afgaand had de Avro een talenten jacht gehouden, waaruit de Amster dammer Leen Zijlmans als winnaar te voorschijn kwam. Hij zong met veel lange uithalen een liedje waarin zo vaak 'Au Revoir' voorkwam dat het publiek vermoedde dat dit tevens de titel van de smartlap was. Vandaag (dinsdag) kunnen opnieuw twee modeshow worden bekeken in de beurstenten. Vanavond wordt de beurs afgeloten met een muzikaal pro gramma (aanvang 20.00 uur) waarin de ex-BZN-zangeres Annie Schilder de hoofdrol vervult. AARDENBURG - De hegemonie van R. Pielaet is bij het handbooggilde Sint Sebastiaan uit Aardenburg, ge deeltelijk, verbroken. Pielaet werd weliswaa weer kampioen klepschieten, bij de puntenschieting moest hij F. Thilleman en G. de Vriend voor laten gaan. De laatste klepschie- ting leverde Pielaet een gedeelde over winning op. Evenals J. de Muynk schoot hij vijf kleppen. De eindstand voor het seizoen '88-'89 kwam hiermee op: 1. R. Pielaet, 43 kleppen; 2. F. Thilleman, 40 kleppen en 3. T. Lampaert, 32 kleppen. Bij de puntenschieting moest Pielaet de eer laten aan Thilleman. Hij schoot bij de laat ste schieting nog wel de hoogvogel en een aantal zijvogels. Thilleman en Lampaert raakten echter de kallen. Eindstand: 1. F. Thilleman, 2. G. de Vriend. HEIKANT - In café Th. de Block in Heikant werd een schieting gehouden waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag: hoge en eerste zijvogel E. d'Hondt, Zuiddorpe; tweede zijvogel E. van Gassen, Ossenisse; meeste kleine vogels (5) C. d'Hooghe en P. de Bot, Heikant. In café P. De Vliegher in die plaats werd een schieting gehouden waaraan 34 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel O. Zaman, Koewacht; eerste zijvogel F. Martens, Koewacht; twee de zijvogel E. Dullaert, Stekene (B); meeste kleine vogels (3) E. Fierens, Lokeren (B) en A. Breyaert, Koewacht. SAS VAN GENT - Een onbekende au tomobilist heeft in de vroege ochtend van teede pasdag voor 6000 gulden schade aangericht aan het hek van Zuid-Chemie te Sas van Gent. Na het ongeluk is hij met zijn wagen, ver moedelijk een rode Opel Ascona, doorgereden. De politie van Sas van Gent is op zoek naar getuigen van dit voorval. In de Paus Johannesstraat in Sas van Gent zijn in de nacht van zaterdag vijf autobanden van twee auto's lek gesto ken. De wagens behoorden toe aan E. S. en aan F. M. Uit het wijnpakhuis van Jac. Hermans aan de Canadalaan zijn in dezelfde nacht enkele zakflesjes sterke drank gestolen. Twee ruiten van het pand werden hiertoe vernield. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Hontenisse maakt bekend dat de raad in zijn vergadering van 22 maart 1989 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbe reid voor een gedeelte van het bestemmingsplan Buitengebied, ten behoeve van de bouw van 9 windmolens op het veerhavenplein te Perkpol- derhaven. Het desbetreffende raadsbesluit en de daarbij be horende tekening liggen met ingang van 29 maart 1989 voor een ieder op de afdeling Algemene Za ken van het gemeentekantoor te Kloosterzande ter inzage. Kloosterzande, 28 maart 1989. De burgemeester van Hontenisse, Mr. A. A. L. G. M. Kessen. TERNEUZEN - Bij een ongeluk in de Axelsestraat in Terneuzen is zaterdag de 16-jarige bromfietser P. J. J. D. zo danig gewond geraakt dat hij in het streekziekenhuis De Honte moest worden opgenomen. D. reed over het fietspad in de richting van de Axelse- dam en kreeg geen voorrang van de 46-jarige automobilist L. F. de V., die linksaf wilde slaan. Een botsing was het gevolg. De bromfietser vloog over de motor kap van de wagen en kwam enkele me ters verderop op de grond terecht. SAS VAN GENT- De afdeling Sas van Gent van de Katholieke Bond van Ou deren heeft tijdens de jaarvergade ring in De Rozelaar in Sas van Gent haar voorzitter gehuldigd. Afdelings voorzitter P. Freijzer kreeg uit han den van de heer P. Weemaes, lid van het hoofdbestuur en mevrouw A. Ter- ryn van het gecoördineerd bejaarden- werk, een zilveren insigne met het daarbij behorende certificaat. Hij ontving dit ereteken voor zijn inzet in de KBO van Sas van Gent. Op de vergadering werden mevrouw S. Koopman uit Westdorpe herkozen als secretaresse en de heer Van Es uit Ter neuzen benoemd als nieuw bestuurs lid. Er waren zeventien leden aanwe zig. Organisator J. Schieman biedt burgemester W. J. de Graaf een spade aan voor het begin van de bouw van een nieuw winkelcentrum. De Belgische journalisten verlaten de rondvaartboot na aankomst in Goes. Voorbereidingsbesluiten Nassaubolwerk, hoek Korte Bellingstraat-Solmsbolwerk, nabij Vlas straat, Magdalenastraat, Zoutestraat, Vivaldi- straat, Molenstraat en Ernst Claesstraat en in trekking voorbereidingsbesluiten nabij Vlas straat en Warandastraat. De burgemeester van Hulst maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 29 maart 1989 ter gemeentesècretarie, afdeling al gemene zaken, kamer 3, voor een ieder ter inzage liggen, de besluiten van de gemeenteraad van 22 maart 1989, waarbij deze heeft besloten te verkla ren dat wijzigingen worden voorbereid van de be stemmingsplannen: a. Buitengebied, voor de aanleg van een parkeer terrein op het Nassaubolwerk te Hulst en voor de verbouw van de woning Molenstraat 109 te Clinge; b. Kom I, voor de bouw van 8 woningen in twee bouwlagen op een perceel grond aan de Korte Bellingstraat en het Solmsbolwerk; c. Heikant, voor de verbouw van een voormalige vlasloods tot indoor ski-accommodatie nabij de Vlasstraat; d. Landelijke Bebouwingsconcentraties, voor de bouw van een woning tussen de woningen Magdalenastraat 34 en 36 te Heikant; e. Moerschans, voor de uitbreiding van de wo ning Zoutestraat 180; f. Tragel, voor de bouw van een bungalow op een perceel bouwgrond aan de Vivaldistraat; g. Tivoli, voor de bouw van een woning aan de op korte termijn aan te leggen Ernest Claesstraat (op terrein voormalig buitenzwembad nabij de Zandstraat). Deze voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 29 maart 1989. Tevens heeft de gemeenteraad van Hulst beslo ten in te trekken: azijn besluit van 23 februari 1989 no. 35, waarbij voor het bestemmingsplan Heikant een herzie ning in voorbereiding werd verklaard voor een gebied nabij de Vlasstraat voor de verbouw van een voormalige vlasloods tot indoor ski-ac commodatie; b. zijn besluit van 26 januari 1989 no. 12, waarbij voor het bestemmingsplan Buitengebied een herziening in voorbereiding werd verklaard voor een gebied aan de Warandastraat te St.- Jansteen voor de bouw van een opslagloods bij het vlasbedrijf Warandastraat 11. Deze intrekkingsbesluiten treden in werking met ingang van 29 maart 1989. Hulst. 28 maart 1989. De burgemeester voornoemd, mr. F. A. W. Jacobs Coosje Buskenstraat 149-151. 4381 LD Vlissingen Wij zijn voor u de hele week geopend 'op maandag alleen 's middags). Koopavond vrijdag 19.00-21,00 uur. maoE SINT-JANSTEEN - In de nacht van De burgemeester van Oostburg, J. Kruize. zondag op maandag omstreeks half een heeft een onbekende automobilist in de Wilhelminastraat in Sint-Jan steen een verkeersbord uit de grond gereden. Aan de hand van lakschilfers kon de politie constateren dat het om een blauw voertuig ging. CADZAND Twee personenauto's zijn beschadigd bij een aanrijding, zondagmorgen om kwart voor elf op de Zuidzandsestraat in Cadzand. Een auto bestuurd door J. de S. uit Sluis keerde op de weg en kwam daar bij in botsing met een andere auto, be stuurd door M. de S. uit Retranche- ment. GOES Via de 'vuile Westerschelde' en de 'schone Oosterschelde' voeren honderzestig Belgische journalisten zaterdag naar de 'intimiteit van Goes', zoals de voorzitter van de Bel gische persbond Johan Staes het zo beeldend uitdrukte. Op het Goese stadhuis werden de journalisten, die in Antwerpen waren opgestapt, ont vangen door burgemeester mr T. R. Seinstra en een aantal wethouders. Het jaarlijkse uitstapje van de afdelin gen Antwerpen en Limburg van de al gemene vereniging voor beroepsjour nalisten in België ging dit keer naar Goes, omdat de Antwerpse rederij Flandria haar vaartochten naar de ganzestad heeft verdubbeld. Voorzit ter Staes vond het een goede zaak dat het traditionele reisje nu voor het eerst naar het buitenland ging. Nederland was een goede keus, want op deze ma nier konden de grenzen tussen de buurlanden naar zijn oordeel een beetje vervagen. „We zijn een gemeen schappelijk volk en spreken dezelfde taal. Versterking daarvan is nodig om onze identiteit in het Europa zonder binnengrenzen te handhaven." Burgemeester Seinstra had het ver moeden dat de Belgen de winkels maar vooral de Goese terrasjes op hun waarde wisten te schatten. In het feit dat niet iedere Belgische gast de ont vangst op het stadhuis in zijn pro gramma liad opgenomen, lag wellicht het sterkste bewijs voor Seinstra's stelling. Voorlichter C. van Wijngaarden hoop te dat de ;Oumalisten in hun medium CADZAND-BAD De zeventienjari ge M. W. ujt Cadzand is in de nacht van maandag bp dinsdag omstreeks tien over twaalf in de auto van plaatsge noot E. P C. M. uit Cadzand met een flinke dretn tot stilstand gekomen. Hij reed tegei een betonnen blok aan de Boulevard de Wielingen in zijn woon plaats. Dj: auto is onherstelbaar be schadigd. een verslagje zouden opnemen over de reis naar Goes. Redactrice Sabine De- man, werkzaam bij een streekredactie van de Gazet van Antwerpen, was dat niet onmiddellijk van plan. Maar ze kon zich voorstellen dat sommige col lega's te zijner tijd nog eens terug zou den komen op het bezoek aan de gan zestad. Zij zag het jaarlijkse uitstapje, overeenkomstig de bedoeling trou wens, als een gezellig 'personeelsreis- je.' OOSTBURG - Bij een snelheidscon trole aan de Bredestraat in Oostburg zijn vrijdagavond twaalf bestuurders geverbaliseerd. Er werden 260 auto's gecontroleerd. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 88 kilometer per uur. Er geldt een maximum van 50 ki lometer per uur. Ook werd er vrijdag een alcoholcon trole in West-Zeeuwsch-Vlaandeiea gehouden. Er werden 67 automobilis ten gecontroleerd waarvan er zeven te veel hadden gedronken. De zeven kre gen een proces-verbaal en een rijver bod. BEKENDMAKING De burgemeester van Oostburg maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de ruimtelijke ordening- bekend, dat de raad van deze gemeente in de ver gadering van 16 juli 1987 heeft besloten te verkla ren, dat een wijziging c.q. een nieuw bestem mingsplan wordt voorbereid voor: een perceel aan de Weststraat te Schoondijke ten behoeve van de bouw van een motel, een en ander zoals op de bij de besluiten behorende tekening is aange geven. De stukken, welke betrekking hebben op vermel de besluiten liggen met ingang van 29 maart 1989 voor een ieder op de gemeentesecretarie (sectie Ruimtelijke Ordening), Raadhuisplein 1 te Oost burg ter inzage. Oostburg, 28 maart 1989.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 26