PZC op Veen Hoek wil revanche George de Bakker in degradatiegevaar sport VEEL CLUBS IN DEGRADATIENOOD RONALD DOENS KOOPT NIEUWE MACHINE .16 VRIJDAG 17 MAART 1989 Terneuzense Boys Zaamslag Programma Sluiskil Clinge Axel Hoek VOLGELWAARDE IS EEN UITDAGING Breskens Vierde klas Programma Zeeuwse titel Sponsor Moeilijker Enthousiast Eén rally ZEEUWS-VLAMING MOET NOG VEEL LEREN Han van der Hooft: we missen nog de kwaliteit Voor het Axelse AZVV lijkt het doek na de 3-0 uit-nederlaag tegen Wilhelmina'26 definitief te zijn geval len. Alleen een wonder kan de ploeg nog voor degradatie behoeden, maar weinigen die daar nog in geloven. „Het beetje hoop dat we nog hadden is na die 3-0 nederlaag wel verdwenen", ver onderstelde trainer Ferdy Hermans eerder deze week, Terneuzense Boys was na de winter stop aardig op weg om zich aan de de gradatiestrijd in de derde klas van het zaterdagvoetbal te onttrekken, maar faalde daar waar het een beslissende stap naar lijfsbehoud had kunnen zet ten. Uit tegen Yerseke verloor de for matie van Jan Dooms met 3-1, waar- doo ren Yersek een Kapelle dich terbij of op gelijke hoogte konden ko men en waardoor ook Zaamslag een punt voorsprong kon nemen. Morgen speelt Terneuzense Boys op eigen veld tegen Nieuwdorp, dat na een nauwelijks opvallend begin inmid dels de vierde plaats inneemt met drie punten achterstand op koploper WHS. Na het bemoedigende 2-2 gelijke spel tegen Bevelanders-thuis (bemoedi gend in die zin dat niet alleen een punt binnengehaald werd, maar eindelijk ook nog eens meer da neenmaal in een wedstrijd werd gescoord) komt Zaamslag morgen in Sint-Annaland tegen WHS in actie. WHS bekleedt mo menteel de eerste plaats met 24 pun ten uit 17 wedstrijden, maar wordt door Zaamslag niet bijzonder ge vreesd. „Thuis kon ik er in elk geval niet van onder de indruk raken", zegt bijvoorbeeld laatste man Theo Dees, „We verloren toen wel met 2-0. maar om te zeggen: WIIS is de belangrijkste kampioenskandidaat tee dat niet Tweede klas: AZVV - Altena en Veen - Hoek Derde klas: Terneuzense Boys - Nieuwdorp en WHS - Zaamslag. TERNEUZEN - De thuiswedstrijd te gen Goes liep voor Clinge zondag uit op een sof. De Zeeuws-Vlaamse koplo per in de derde klas van het zondag voetbal verloor met 1-4 en werd zo doende van de eerste naar de tweede plaats verdreven. Voo reen keer deden Breskens en Axel het dus beter: Breskens versloeg Virtus uit met met 3-0 en Axel bleef met 3-1 uit tegen BSC aan de goede kant van de score. Niettemin blijft zowel Breskens als Axel in degradatiegevaar, zoals ook voor tweede klasser Sluiskil een stapje terug dreigt. Voor Sluiskil rest in de tweede klas van het zondagvoetbal na de 2-0 neder laag op eigen veld tegen RKDVC wei nig anders meer dan zich te richten op de tiende plaats, in de hoop dat het zich het vege lijf via een beslissings wedstrijd tegen de nummer tien van de tweede klas A (de „Brabantse" tweede klas) kan redden. Sarto, Zierik- zee en NO AD staan alle inmiddels op vijf punten en dat verschil lijkt met nog zeven wedstrijden net iets te groot. „We werken wel hard", zo meent Han van der Hooft (de oud-trainer die tegen RKDVC de grieperige Jan Geel- hoedt op de bank verving), „maar we missen de klasse om eens een aantal wedstrijden op rij te winnen. Wat dat betreft is het te hopen dat we op korte termijn weer over Peter Zwart. Bennie Boerjan en Adrie Meijer kunnen be schikken". In hoeverre dat trio voor de uitwed strijd tegen Sarto (aanstaande zon dag, de eerste van een serie van drie) inzetbaar is, is nog de vraag. Voor derde klasser Clinge is het te ho pen, dat de 4-1 nederlaag op eigen veld tegen Goes de ploeg in de resterende wedstrijden van het seizoen niet zal opbreken. Maandenlang ging de for matie van George de Block alleen aan de leiding, maar uitgerekend in het cruciale duel met Goes ging Clinge onderuit. „Ik vind", zei George de Block na de wedstrijd niettemin, „dat we hier maar niet al te dramatisch over moeten doen. Het zat er na vijftien wedstrijden in dat w eeens moesten verliezen, maar dat betekent niet dat de compe titie al gespeeld is. Kom nou. er staan ons nog zes wedstrijden te wachten De nederlaag tegen Goes (en ook het gelijke spel tegen Breskens, een week eerder) verplicht Clinge echter zondag tegen Moerse Boys-uit op de volle winst te spelen. „We hebben geen an dere keus", beseft ook George de Block, die overigens dit seizoen geen beroep meer kan doen op Patrick de Wilde: de aanvaller liep tegen Goes ge scheurde enkelbanden op. Na vijftien wedstrijden met slechts een enkele overwinning slaagde TERNEUZEN - Het ambitieuze Hoek staat in de tweede klas van het zater dagvoetbal voor beslissende weken. Vier wedstrijden hebben de Zeeuws- Vlamingen nog te spelen vooraleer het duidelijk zal zijn of het eerste klasserschap een haalbare zaak is ge weest. Morgen (zaterdag) is er de uit wedstrijd tegen Veen, daarna volgen nog PTT (thuis), De Zwerver (uit) en Serooskerkel thuis). Na het duel op eigen veld met Ame- muiden staat Hoek morgen dus voor de uitwedstrijd tegen Veen, dat voor alsnog als een van de concurrenten voor de eerste plaats doorgaat. Met 21 punten uit 16 wedstrijden heeft Veen exact evenveel verliespunten als Hoek, dat wel het voordeel kent al twee wedstrijden meer te hebben ge speeld. Voor Hoek-trainer Gerrit Emans (die iedereen weer beschikbaar heeft) staat voorop dat de Zeeuws-Vla mingen morgen hun koppositie conso lideren. maar daarnaast vindt hij ook „dat wij tegen Veen wat goed te maken hebben". Dat laatste baseert hij met name op de eerste ontmoeting met Veen, eerder dit seizoen, toen het in Hoek 0-2 werd. „Veen heeft een elftal dat goed kan verdedigen en goed op de counter kan spelen", herinnert Emans zich nog van toen, „Komen we zater dag achter dan kan het best nog eens heel moeilijk worden". BOSCHKAPELLE - Nadat hij acht seizoenen Koewacht had getraind, trad George de Bakker aan het begin van dit seizoen in dienst bij Vogel waarde. De Hulsterse oefenmeester was toe aan een nieuwe uitdaging en dacht die bij de ploeg uit Boschkapel- le te kunnen vinden. Inmiddels is hij er achter dat aan Vogelwaarde „nog veel te schaven valt", want na 17 com petitiewedstrijden is de ploeg met 16 punten nog altijd niet buiten bereik van de belangrijkste degradatiekan didaten. Maar voor George de Bakker staat ook vast dat uit Vogelwaarde meer te ha len valt dan op grond van de resulta ten die dit seiaoen geboekt zijn veron dersteld zou kunnen worden. „De ploeg is nog jong en volop in ontwikke ling", beweert De Bakker, die zijn con tract inmiddels met een jaar verlengd heeft, „Met een beetje meer karakter kan Vogelwaarde een hele goeie vierde klasser worden". Wat vooralsnog vaststaat, is dat Vo- gelioaarde dit seizoen een vlakke com petitie speelt. Geen uitschieters naar boven en geen uitschieters naar bene den en een doelsaldo van 20-21. Is dat een tegenvaller? George de Bakker: „Mijn doelstelling was om met Vogelwaarde een pro bleemloze competitie te spelen. In het begin zag het er ook naar uit dat we een degelijke sub-topper zouden wor den, maar voor de winterstop al zijn we flink teruggevallen, deels door blessu res, maar deels ook vanwege een min dere periode. De realiteit is zelfs zo dat we nog in de problemen kunnen ko men. ofschoon we vijf punten voor sprong op Philippine hebben. Laat het me zo zeggen: het valt niet mee en het valt niet tegen. We missen alleen een paar man die iets extra's inbrengen". Zoals George de Bakker: „Nou, wij hebben geen Van Craenenbroeck, geen Van Keeken en geen Ivo Wouters... Het ma ken van doelpunten is voor ons heel moeilijk. Ik wil maar zeggen: wij spe len met Arno Wauters en Michael Pie- ters voorin en die hebben in 17 wed strijden allebei maar viermaal ge scoord. Ik wil daar die jongens niets te kort meedoen, want ze zijn er goed ge noeg mee bezig. Maar het verklaart wel waarom wij niet verder dan de middenmoot reiken. Daar komt bo vendien bij dat we een aantal belang rijke mensen hebben moeten missen. Mark van Bunderen en Werner Crom- been zijn al lange tijd geblesseerd en Honny Claessen is pas weer opnieuw begonnen...." Walt valt je eigenlijk het meest op, als je Vogelwaarde met Koewacht verge lijkt George de Bakker: „Ik heb eerlijk ge zegd altijd gedacht dat Vogelwaarde een ploeg was met een geweldig karak ter. Dat is dus niet zo, althans op dit moment niet. Vergeleken met Koe wacht, maar ook met Lewedorpse Boys en Hoofdplaat is Vogelwaarde een lieve ploeg. In het hedendaagse voetbal is kracht en loopvermogen be langrijker geworden dan techniek. Want geef toe: wie kan er tegenwoor dig nog een fraai nummertje opvoeren. Daar krijg je de tijd niet eens meer voor. Bij Vogelwaarde werd dat niet beseft. Ik probeer dat besef er nu in te pompen, in de hoop dat de spelers ook de mouwen eens opstropen als het moet. Koewacht was wat dat betreft verder. Bovendien had en heeft Koe George de Bakker wacht een aantal spelers die een wed strijd kunnen beslissen, zoals Harm en Dennis Rietjens vorig jaar en Ivo Wou ters dit seizoen. Vandaar dat Koe wacht tweede staat en wij maar in de middenmoot..." Toch zie je perspectieven voor deze ploeg George de Bakker: „Wis en waarachtig wel. De spelers groeien nog steeds, een Marco van Vlieberghen is in opkomst, Peter Collet, Guido Gelderland en Mark van Bunderen zijn nog maar 24, 25 en beschikken toch al weer over heel wat routine en dan zijn er nog Honny Claessens en Jos Lambert, die goed kunnen voetballen. Het totaal beeld is dus gunstig. Bovendien spelen de A's interregionaal en daar zitten toch ook een paar spelers met talent bij..." Zondag wacht de derby tegen Honte- nisse. Een belangrijk duel, dat gezien de belangen nog meer zal leven dan andere jaren? George de Bakker: „Het is natuurlijk zo dat we zes punten voorsprong op Hontenisse hebben. Winnen we zon dag dan zijn we definitief veilig, maar verliezen we dan wacht ons nog een moeilijk slot. Gelukkig zijn de spelers daar wel van doordrongen. Vogelwaar de - Hontenisse blijft tenslotte iets spe ciaals. Ik geloof dat het al zo'n vier of vijf jaar geleden is dat Vogelwaarde nog eens van Hontenisse heeft gewon nen. Uit verloren we bijvoorbeeld ook met 1-0. Hontenisse heeft Vogelwaar de een soort complex bezorgd, maar op zich is daar natuurlijk geen aanlei ding toe. Het is en blijft een gewone ploeg, die onder ons staat. Waarom zouden we daar niet van kunnen win nen? Je bent compleet, zondag? George de Bakker: „In zoverre dat Mark van Bunderen en Werner Crom- been er nog niet bij zijn, maar die mis sen we al van voor de winterstop. Ze beginnen wel allebei deze week met looptraining, maar zijn uiteraard nog niet zover dat ze al kunnen spelen. Zelfs de bank is al teveel gevraagd. Voor de rest is iedereen beschikbaar, dus ook Honny Claessens die zich een aantal weken terug weer bij de ploeg gevoegd heeft. Overigens ben ik daar wel blij mee, want met Honny erbij heeft een aantal anderen toch wat meer vertrouwen..." Axel er zondag eindelijk nog eens in twee punten aan zijn totaal toe te voe gen. Uit tegen BSC werd het 1-3, dank zij onder meer twee door Mels Ver- helst benutte strafschoppen in de slotfase van het duel. „Voor het zelf vertrouwen is deze overwinning pre cies op tijd gekomen", oordeelt trai ner Jaap Lensen aan de vooravond van de thuiswedstrijd tegen Roosen daal, „Zo lang zonder overwinnin- g....op d'n duur zou je gaan denken dat je niet meer kan winnen". Evenals Axel verraste ook Breskens zondag met een ruime uitzege. Mid denmoter Virtus werd op eigen veld met 3-0 verslagen door treffers van Carlo de Smit en (tweemaal) Henk Ot- tens. De stijgende lijn die thuis tegen Clinge gestalte werd gegeven werd te gen Virtus dus doorgetrokken. „Ver dedigend zijn we nooit in de proble men gekomen", liet trainer Sjaak Ver- duijn na de wedstrijd weten, „en in aanvallend opzicht creerden we ons zoveel kansen dat het in plaats van 3-0 ook 5-0 had kunnen zijn". Voor de thuiswedstrijd tegen VES'35 valt Verduijn dus vanzelfsprekend te rug op de elf, die voor de overwinning op Virtus zorgden. „Winnen we dan wordt het verschil maa reen punt meer en hebben we toch nog een reele kans om ons in veiligheid te spelen". In de vierde klas van het zondagvoet bal staat koploper HVV'24 dit week einde voor de belangrijke uitwed strijd tegen Steen. Voor dat duel heeft Rinus Zegers qua opstelling geen pro blemen, maar wat hem wel zorgen baart is de vorm waarin zijn ploeg de laatste weken verkeert. Zondag bij voorbeeld speelde HVV tegen Hoofd plaat „ronduit slecht', nadat eerder ook het niveau van de wedstrijden te gen Patrijzen en IJzendijke tegenviel. De trainer van HVV schat de kans op winst in de derby tegen Steen dan ook niet al te hoog in. „De afgelopen seizoe nen", zo zegt hij,, hebben wel bewezen dat Steen tegen ons altijd iets meer kan dat wij tegen hen. Het is heel gek. maar ik heb er niet zo veel moed op. Als we gelijkspelen zal ik dat al als winst beschouwen". Steen - HVV is zondag overigens niet de enige Zeeuws-Vlaamse derby in de vierde klas van het zondagvoetbal: in Boschkapelle wordt ook Vogelwaarde - Hontenisse gespeeld. De belangen in dat duel liggen vooral bij Hontenisse, dat nog maar eens in degradatienood verkeert met een tqtaal van 10 punten uit 16 wedstrijden. Vogelwaarde staat er met 16 punten uit 17 wedstrijden aanzienlijk beter voor. Een andere dagradatiekandidaat, IJ zendijke, speelt uit tegen Domburg, de nummer laatst van de ranglijst, en kan zijn positie dus belangrijk verbeteren. Hoofdplaat krijgt Koewacht op be zoek en voor Philippine staat de uit wedstrijd tegen Lewedorpse Boys op het programma. Tweede klas: Sarto - Sluiskil Derde klas: Breskens - VES'5, Axel - Roosendaal en Moerse Boys - Clinge Vierde klas: Domburg - IJzendijke, Steen - HVV'24, Hoofdplaat - Koe wacht, Lewedorpse Boys - Philippine en Vogelwaarde - Hontenisse. Zeeuwse titel kost veel geld BIERVLIET - Motorcrosser Ronald Doens verwierf vorig seizoen bij de Belgische Liefhebbersmotorbond (BLB) het predikaat Internationaal. De 24-jarige monteur zette hiermee de kroon op een uitstekend seizoen en als afsluiting wist hij ook nog de Zeeuw se titel in de Open (klasse 250cc) in de wacht te slepen. Ondanks deze succes sen blijft hij de rust en bescheiden heid zelve en niets doet vermoeden, dat hij als snelheidsduivel bekend staat. Wel wil hij toegeven: „Het afgelopen seizoen bij de Nationalen verliep erg leuk. Ik had weinig pech en wist mij bijna altijd bij de eerste vijf te plaat sen. In de strijd om de nationale BLB titel werd ik derde, wat inhield dat ik over moest naar Internationalen. Dat is natuurlijk erg leuk." Minder prettige herinneringen heeft Doens aan de strijd om de provinciale titel. „Natuurlijk was ik blij met de Zeeuwse titel, maar het heeft me wel veel geld gekost. Als je in de BLB steeds in de voorste gelederen eindigt kan je van het prijzengeld, als je niet teveel brokken maakt, je onkosten aardig bedruipen. Maar voor het Zeeuws kampioenschap ontvang je slechts een beker. En juist in die drie wedstrijden had ik door pech erg veel onkosten. En als je dan al je zakgeld bij elkaar moet sparen om je sport te kunnen beoefenenen, werpt zoiets toch een schaduw op het succes dat je hebt geboekt." Om zoveel mogelijk van pech ge spaard te blijven en beter te kunnen presteren heeft Doens voor het nieuwe Ronald Doens bij zijn splinternieuwe machine, waarmee hij ook in zijn nieu we omgeving succes hoopt te behalen. seizoen behoorlijk geïnvesteerd. Hij heeft zich een splinternieuwe 250cc motor aangeschaft. Noodzaak wil je op dit niveau mee komen. „Met de aan schaf van zo'n nieuwe machine ben je ruim tienduizend gulden kwijt en dat alleen al maakt het motorcrossen duur. Maar wil je op dit niveau mee ko men ben je het wel verplicht. Het gaat steeds sneller en het materiaal van je tegenstanders is ook van uitstekende kwaliteit, dus kun je niet achter blij ven". Een goede sponsor zou de in Biervliet woonachtige Doens uitkomst bieden. Doens: „Jammer genoeg staan de sponsors, in tegenstelling tot in Bel gië, niet in de rij, dus moet ik bijna alles zelf betalen. Ik heb natuurlijk wel het geluk dat ik als monteur alle reparaties zelf kan doen en er voor kan zorgen dat mijn machine steeds in optimale conditie verkeert. Anders zou ik ook, net als vele anderen, op mijn oude motor moeten blijven rond toeren of een tweedehands aanschaf fen." Hij is er zich ook van bewust dat niet alleen een uitstekende motor voldoen de is. Ook als piloot moet je tegen de zware lichamelijke inspanningen be stand zijn om deze sport met succes beoefenen. „Als je moe wordt dan ver minderd je reactievermogen snel en ben je niet alleen een gevaar voor je zelf maar tevens voor een ander. Ik heb me dan ook direkt aangemeld bij de motorclub 'Hontenisse' voor de trai ningen, die worden verzorgd door Pas cal van der Keelen. Met zijn ervarin gen in de KNMV weet hij wat er zoal te koop is. Hij pakt ons dan ook twee keer in de week stevig aan." „Het is dan ook erg jammer dat de RES-competitie in Axel voor de licen tiehouders niet meer door kan gaan, want dat was een uitstekende gelegenj heid om met de motor te trainen, kele mensen hebben bezwaar gemaald I tegen deze wedstrijden en nu mogenI we daar s' avonds na acht uur nietl meer crossen. Dat is jammer, metal] leen voor de crossers zelf, maar voor het bestuur van de Axelse club. Mensen met hart voor deze sport, c gedwarsboomd worden door een enke l ling die hun wil wensen op te dringen I aan anderen. Ik hoop dan ook dathieil snel verandering in komt, want wil je I goed presteren moet je ook voelingI hebben met je motor. En dat krijg je I niet door één keer per week een wed f strijdje te rijden." Hoewel de Zeeuws-Vlaming een nieu-1 we machine heeft verwacht hij tocli I dat het dit seizoen wel iets moeilijke' I zal worden om zich in de kijker te rij- F den. „De overgang van de 'Nationa len' naar de 'Inters' blijkt toch een be-1 hoorlijke stap te zijn. Het gaat niet al I leen harder, maar ook de manches du-1 ren langer. Dus wordt er ook heel wat meer van je conditie gevraagd. Bo- vendien kom je nu nogal wat tegen I standers tegen die over heel wat meer I ervaring beschikken of piloten die het in de nationale bonden juist niet heb- ben gered en teruggekeerd zijn naar de rijen van de amateurs." Om die reden beschouwt Doens het komende jaar als een leerjaar en is hij al tevreden als hij zich bij de eerste tien kan plaatsen. „Ik hoop ook dat mijn suporters daar begrip voor op kunnen brengen. Vorig seizoen toen alles goed ging, kreeg ik nogal wat bemoedigen de reacties. Maar in de sport laat men iemand nogal snel vallen als je het in hun ogen wat minder doet en juist dan heb je de steun van buitenaf het hard ste nodig." HEIKANT - De rallysport geniet wereldwijd op het ogenblik een enorme populariteit. Ook Neder land begint warm te lopen voor de ze tak van autosport. Zo komen op de enige voor het Europees kam pioenschap meetellende rally in ons land, die van Hellendoorn, elk jaar ruim 100.000 toeschouwers af. De nationale corifeeën traden voor het eerst dit jaar voor het voetlicht tijdens de ELE-rallysprint in Eind hoven. Een 15.000-koppig publiek zag daar ook Eric de Kind aan het werk, een 27-jarige Zeeuws-Vla ming, die aan het begin van zijn tweede seizoen in een deelnemers veld van 120 auto's best tevreden was met een 61-ste plaats in het eindklassement. Aangezien De Kind vorig jaar met zijn navigator Carel Aalbers en met de technische hulp van Marc van Goethem in een andere auto zijn de buut maakte, was het zondag even wennen. „We rijden nu in een Opel Kadett met een vermogen van 150 pk en dat is een grote verandering- ten opzichte van de 120 pk die we eerste tot onze beschikking hadden. Ook de wegligging is totaal anders en bovendien hadden we nogal wat problemen met de koppeling. Daar kwam nog bij dat we in een van de drie omlopen een lekke band kregen en de laatste zeven kilometer naai de finish enkel op de velg moesten afleggen". De enthousiaste rijstijl van De Kind. in combinatie met de knalgele kleur van zijn bolide, ont lokte echter vele positieve reacties vanuit het publiek en dat maakte veel goed. De douane-beambte uit Heikant kwam in '87 voor het eerst in aan merking met de autosport. „Ik maakte toen voor het eerst als toe schouwer een rally mee en ik wist gelijk: dat ga ik ook doen! Eerst ben ik nagegaan wat de mogelijkheden waren om in België te gaan rijden. Ik wist van enkele andere Zeeuws- Vlaamse rallyrijders dat de sfeer daar wat gemoedelijker is en bo vendien zijn voor ons de afstanden naar onze zuiderburen goed te over bruggen. Toen bleek dat dit om ver zekeringstechnische redenen niet mogelijk was, is het toch Nederland geworden". Dat de regels in ons land streng zijn heeft Eric de Kind inmiddels erva ren. Zo moest hij een uitgebreid me disch onderzoek en een zwaar exa men („slechts 40 procent komt er in één keer doorheen") ondergaan voordat hij vorig jaar de felbegeerde nationale rally-licentie in ontvangst mocht nemen. Ook de auto moet aan de nodige ei sen voldoen. De Kind: „Het is lo gisch dat er in de autosport alles aan gedaan moet worden om de veilig heid van deelnemers en toeschou wers te waarborgen. Er wordt dus niet alleen gekeken of de verstevi- gingskooi in de auto aan de gestelde eisen voldoet en of de voorruit ge laagd is, maar men let er ook op of bijvoorbeeld achter de aangedreven wielen spatlappen zijn aange bracht". In zijn eerste jaar verscheen De Kind aan de start bij de rallysprints in Eindhoven en Zandvoort. Dit jaar staan er één rally en zes sprints op zijn kalender. Een rallysprint be staat gewoonlijk uit één klasse mentsproef die drie keer afgelegd moet worden. De lengte is totaal zo'n 50 kilometer en is daarmee 3 a 4 maal korter dan z'n grote broer, de echte rally. De Kind over de voordelen van de rallysprint: „Met name voor begin nende rally rijders zijn de sprints een stuk eenvoudiger omdat ze meestal op een industrieterrein met brede asfaltwegen verreden worden. Ook het prijskaartje valt lager uit ten op zichte van de echte rally's, wat ech ter niet wegneemt dat het een dure hobby is". Het deelnemen aan een rallysprint blijkt neer te komen op een kosten plaatje van rond de 600 gulden, voor een rally moet je zelts rekenen op 1500 gulden. „Gelukkig hoef ik dankzij de hulp van enige sponsors niet overal zelf voor op te draaien", legt de autosport-fanaat uit. „De benzine en de banden krijg ik voor niks en voor het spuitwerk moet ik alleen de verf betalen. Van een an der bedrijf mag ik een bus en een trailer gebruiken voor het vervoer, dus ik mag niet klagen. Dat neemt echter niet weg dat elke nieuwe sponsor welkom is". De Heikanter rijdt slechts één rally in 1989 en dat komt omdat er nog maar één nationale rally verreden wordt in Nederland. „Ik zou graag internationale rally's rijden en als je eenmaal je nationale licentie hebt is het niet zo moeilijk om een interna tionale licentie te krijgen. Het pro bleem is dat er nogal wat touwtrek kerij is wat betreft de homologatie- regels in de internationale klasse. Een auto is gehomologeerd als hij gedurende een bepaalde periode in produktie is geweest of nog in pro- duktie is. Er is volgens mij een groep van mensen in de Nederlandse rally wereld die de 'gewone man' nietalte nadrukkelijk aanwezig wil zien, Ho- mologatieregels en nog strengere ei sen van het te gebruiken materiaal zijn dan ideale stokken om mee te slaan". Ondanks de aanloop- en beginpro- blemen ziet Eric de Kind het volle dig zitten voor dit seizoen. „Afgelo pen zondag kreeg ik veel positieve reacties en er werd zelfs om handte keningen gevraagd". Hij blijft ech ter bescheiden als hij afsluit, „Het is wel zaak reëel te blijven. Als ik dit jaar bij de eerste 50 eindig ben ik al blij, maar ik realiseer me dat ik nog veel moet leren". Eric de Kind rechtsmet zijn monteur Marc van Goethem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 60