PZ< Handhaving infirmerie is geen haalbare kaart Sportkampioenen Aardenburg Twijfels restauratie van molenstomp Axel Toneelgroep Terneuzen leeft toe naar première Jan Klaassen en Katrijn voor volwassenen 0 streek Commissie Sluis achter subsidie voor helihulp VRIJDAG 17 MAART 1989 *1 4 TERNEUZENSE RAADSCOMMISSIE: AXEL TERNEUZEN VOGELWAARDE Logisch gevolg Oostburg 'koopt' twee dagen radio-zendtijd Arsenaal WETHOUDER VAN SCHAIK: 'DWAASHEID HEEFT HAAR EIGEN RECHT' UIT WAARDERING Festival SINT-JANSTEEN TERNEUZEN - De infirmerie, de ou de marechausseekazerne in het Arse naalgebied in de Terneuzense binnen stad, kan niet worden gehandhaafd. Het gebouw moet dus worden ge sloopt. En de meerderheid van de ge meenteraad kan zich daarin vinden, zo bleek donderdagavond tijdens een vergadering van de raadscommissie voor openbare werken. Het gebouw staat dan weliswaar te boek als 'beeldbepalend', maar dat is nog niet zaligmakend, zo oordeelde het gros van de commissieleden. Collecte - De collecte voor het Na tionaal Reumafonds heeft in Axel 3.044 gulden opgebracht, waarvan 260 gulden in Zuiddorpe is opgehaald. Toertocht - De toerclub Axel houdt zondag (19 maart) de jaarlijkse 60 kilo meter lange toertocht, de zogenoemde d'Erpel kapperstocht. De start is om 9.00 uur bij café De Witte Leeuw aan de Zeestraat in Axel. De finish is bij het zelfde etablissement. Paasviering' - De afdeling Groot- Terneuzen van De Zonnebloem houdt morgen, zaterdag', de traditionele Paasviering in het Zeldenrustcollege. De bijeenkomst begint om 14.30 uur met een kopje koffie. Een half uur later begint de liturgieviering, die wordt ge leid door ds Hoogendoorn, ds De Best en phstor Hacking. Verder werkt het koor De Scheldeklanken mee. De heer De Visser zorgt voor de pianobegelei ding. Na de broodmaaltijd wordt de viering afgesloten met een optreden van het koor Or Tamin. Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren: Martijn J. A. zv F. J. L. Ellen broek en A. J. Verbrugge; Nadine, dv A. B. van den Bosch en A. C. Cijsouw; Neeltje E. M. dv A. S. de Putter en N. E. den Dikken: Raoul A. R. zv S. H. R. van Hoeijen en M. C. A. Engels: Yeter, dv R. Erbisim en S. Yilmaz: Vincent, zv P. A. M. Jansen en A. S. Libbrecht: Wille- mina A. L. dv A. I. Wisse en C. S. M. Verplanke: Lieveke J. C. dv W. Th. H. van Vugt en N. P. J. de Bruijn: Maaike A. A. dv J. van de Vrede en T. J. Harms; Tom J. zv M. J. Dieleman en J. N. M-A. Boutens; Johanna J. A. dv J. A. Schip pers en J. M. Steenaert. Ondertrouwd: A. de Vogel, 33 jr. en E M. de Klerk. 31 jr.: G. Stougie. 42 jr. en S. H. M. Valckx, 43 jr.; J. G. J. de Meyer, 22 jr. en E. P. M. de Reu, 21 jr.; F. J. Simons, 27 jr. en J. M. de Putter, 23 jr.; G. Jansen. 25 jr. en J. S. P. Lensen, 20 jr.C. de Putter, 27 jr. en L. H. van Driel, 24 jr.; J, C. Roelofs, 34 jr. enC. M. Vonk, 22 jr. Getrouwd: P. van Strien, 27 jr. en M. J. de Blaeij, 25 jr.; P. J. Meesen. 24 jr. en J. P. Bakker, 21 jr. Overleden: I. A. Guiran. 89 jr.; T. Ver- poorte. 91 jr. geh gew met J. J. Diele man; C. A. E. F. Cuelenaere, 94 jr.; P. Schieman, 72 jr. geh gew met H. Ze- gers; N. Moes. 91 jr. geh gew met G. Mieras; C.T. R. Vermast. 79 jr.; H. L. de Meijer. 70 jr.; B. A. de Vriend, 78 jr. geh gew met H. G. A. Baars: J. K. Schoon- akker, 78 jr.; D. Goosen, 79 jr.: M. P. Hollebosch, 38 jr; O. L. Verstraeten, 78 jr.; C. B. Poppe, 67jr.; M. van Druenen, 55 jr. geh met N. J. P. van der Zande. Collecte - De collecte voor het Na tionaal Reumafonds heeft in Vogel waarde een bedrag van 1056.15 gulden opgebracht. De suggestie van de Terneuzense kun stenaar Peter Clijsen het gebouw (dat dateert van de jaren veertig in de vori ge eeuw) te sparen en er een grote poort in aan te brengen, werd gepre zen. maar als onuitvoerbaar terzijde geschoven. CDA'er P.C. Hamelinck was daarin het duidelijkst: ,.Die poort zien wij niet zitten. Die was er destijds niet en die hoeven wij dus ook niet te bouwen. Zo'n poort hoort in de Middel eeuwen thuis. En ik geloof niet dat Ter- neuzen toen al bestond..." Hamelinck constateerde dat het gebouw meer nostalgische dan architectonische waarde heeft. D66'er R. Arends vond het plan van Clijsen 'zeer creatief, maar voegde er direct aan toe: „Als je het nuchter beoordeelt, wordt wat er dan zou ko men minder dan wat er nu staat. Dan blijft dus de keuze over tussen slopen of laten staan. Ik denk dat er maar één oplossing denkbaar is: slopen. Dus, maak er nog maar een foto van en dan- ...tegen de vlakte." Arends meende dat het huidige gebouw planologisch heel moeilijk inpasbaar zou zijn in wat er straks in het Arsenaalgebied te gebeu ren staat (de bouw van het ABC-com- plex). „Handhaaf je het dan zul je erg veel geld moeten spenderen aan de aanpassing van de omgeving. En dan valt de keuze niet moeilijk te maken, denk ik..." F. K. Hamelink (gpv/rpf) noemde een poort bouwtechnisch onmogelijk. PvdA'er A. Risseeuw daarentegen was van mening dat b en w de alternatie- OOSTBURG - Oostburg 'koopt' mid den in de zomer twee dagen radio. De gemeenteraad ging donderdagavond akkoord met een voorstel van het col lege om vijftien mille beschikbaar te stellen voor twee dagen 'airplay' in het AVRO-radioprogramma Tour de Zélande. Het Breskense bedrijfsleven heeft zich al garant gesteld voor een zelfde bedrag. In de week van 9 tot en met 16 juli be steedt de AVRO-radio een week lang aandacht aan de provincie Zeeland als watersportgebied. De gemeente Oost burg kreeg de kans om zich voor twee dagen in te kopen a 15.000 gulden per dag. B en w zagen het aanbod als een 'unieke gelegenheid om de recreatieve mogelijkheden van onze gemeente bij zo'n drie miljoen luisteraars onder de aandacht te brengen'. De kans om aan gerichte promotie te doen, wilde het college per se niet aan zich voorbij la ten gaan. Het bedrijfsleven zou 'vanzelfspre kend een substantiële bijdrage moe ten leveren' meende het college. Maar omdat b en w zich realiseerden dat er 'nauwelijks mogelijkheden zijn om ge richte reclame voor het eigen bedrijf te maken' leek een gelijke verdeling van de kosten hen redelijk. Een bijdrage van de overheid wordt gerechtvaar digd door het 'algemene karakter van de promotie', aldus het pleidooi van b en w. De raadsleden vonden het alle maal prachtig. Enkelen hadden alleen moeite met de dekking van het voor stel. Volgens het college moesten de vijftien mille uit het potje 'promotie en werkgelegenheid' komen. Maar oplet tende raadsleden herinnerden zich dat die pot bij een vorige gelegenheid al was leeggegeten. In de volgende verga dering van de commissie financiën geeft het college een nieuwe dekking aan. Een beetje morrend ging de raad daarme akkoord. ZUIDLANDTHEATER TERNEU ZEN 'Open Huwelijk' van Dario Fo, door Pleu- ni Touw en Hugo Metsers. Een variant op de uitspraak van Wordsworth 'Het kind is de va der van de man' zou in dezelfde lijn kunnen luiden: 'De poppenkast is de vader van het toneel'. Jan Klaas sen en Katrijn, zoals de kijvende hoofdrolspelers in een echte pop penkast onvermijdelijk heten, zijn de kiemen van de ruziënde echtpa ren die op het volwassenentoneel worden gebruikt. De veelzijdige Italiaan Dario Fo keek als kind on getwijfeld veelvuldig naar pop penkasten. Het Terneuzense pu bliek kreeg gisteravond namelijk éen grote poppenkastvoorstelling van Fo voorgeschoteld. Voor vol wassenen, want slaapkamergehei men rolden onverbloemd de zaal in. Katrijn was Pleuni Touw en Hu- go Metsers speelde voor Jan Klaas sen. Er was een klein verschil: de benen van dit acteursechtpaar wa ren volop te zien. Voor het overige zijn de middelen die de poppenkastspeler uit gebrek aan beter moet benutten in deze dubbelvoorstelling met opzet bijna allemaal toegepast. Zelfs de veel vuldige onderonsjes met het pu bliek werden niet geschuwd. Dat was herkenbaar, want waren wij verguld toen wij op onze knieën voor die kast zaten en toch mee mochten doen! Gespeeld werden 'Open Huwelijk', een stuk dat in 1983 werd geschre ven. en in h^t voorprogramma 'Een vrouw alleen', met Pleuni Touw in een monoloog. Beide zijn kluchtige verhaaltjes die in deze regie (van Ar- turo Corso i meer worden verteld dan gespeeld. In 'Een vrouw alleen' kan het moeilijk anders. Toen na de pauze Metsers erbij kwam om het verschijnsel 'open huwelijk' in een gelijknamig stuk te ontluisteren ging die verhaaltjes-vertellerij ge woon door. Ondanks de bewonde renswaardige capriolen die Pleuni Touw maakte en het voor Metsers' doen zelfs vlotte tegenspel was in 'Open Huwelijk' het grote acteer werk ver te zoeken. Het verhaal van wederzijdse ontrouw laat Fo naar een tragische climax toegroeien. Verwacht mag worden dat dit echt paar op het moment dat het me nens wordt ook zo speelt. Touw ech ter handhaafde haar comediënne- stijl en van Metsers weet je nooit of hij het meent. Zijn elektrocutie - toch niet niks - werd er ongeloof waardig door. Gelukkig dat de zaal mee mocht doen. Boeiend was het te zien hoe met de brave Terneuzenaren een spelletje werd gespeeld. Ze zaten als keurige burgers in het donker voyeurtjes te zijn. Ze mochten zich verkneukelen om het uit de hand gelopen sexleven van twee mensen en meenden zich onbespied. De gluurders werden evenwel begluurd. Ze lachten alleen dave rend bij het horen van vieze woord jes en bleven stil op werkelijk hu moristische momenten. De rollen waren meesterlijk omgedraaid en Pleuni Touw en Hugo Metsers had den de beste plaatsen van de voor stelling voor zich alleen. Joost van Leeuwen ven (het gebouw moet wijken voor par keerplaatsen én de ontsluitingsweg van het Arsenaalgebied) toch niet vol doende hadden onderzocht en kende zoveel vooral beeldbepalende waarde toe aan het gebouw dat er voor hem maar één conclusie te trekken viel: la ten staan. VVD'er W. de Zeeuw noem de de keuze voor sloop 'd^n misschien weinig sympathiek, maar wel een lo gisch gevolg van de uitvoering van de grootscheepse plannen, die de afgelo pen jaren voor het Arsenaalgebied werden ontwikkeld'. „Het college heeft de alternatieven heel goed beke ken en is dus tot de conclusie gekomen dat de infirmerie zal moeten sneuve len. Welnu, ook bij mij is er sprake van hartepijn, maar ik zeg ook: een poort gebouw is mooi, maar het is het nooit geweest dus...Ook financieel gezien is dat een weinig aantrekkelijke zaak. Doe je het, dan wordt het peperduur. En wie zal er uiteindelijk in willen..." De commissieleden waren het er wel over eens dat het belendende Arsenaal (in de volksmond 'de bomvrije') nu snel moet worden opgeknapt. De Zeeuw: „Dat is het laatste stukje ves ting; laten we daar iets positiefs mee doen en er al onze aandacht op rich ten." Risseeuw: „Ja zeg...het ligt toch voor de hand dat je dat ding laat staan? Dat overleeft zelfs een Derde Wereldoorlog! Maar de infirmerie maakt wel deel uit van dat complex en dat gebouw zou je dus ook moeten handhaven. Wat we nu slopen, zal over 100 jaar van een enorme historische waarde blijken." Wethouder W. Gosse- laar liet de commissie ongestoord van gedachten wisselen. Hij merkte echter wel fijntjes op dat de sloop nog hele maal niet ter discussie stond. Immers, er lag slechts een voorstel tot aankoop van het pand van de Centrale Stich ting voor Sociaal-Cultureel Werk op tafel. Gosselaar wees nogeens op de bezwaren, die volgens het college kle ven aan behoud van het pand. Elders in het Arsenaalgebied zouden proble men ontstaan van verkeerstechnische aard. De wethouder wist zich in de keuze voor sloop (want ook hij betrok dat onderwerp er toch maar bij) ge sterkt door een uitspraak van de wel standscommissie. Die voelde ook niets voor het 'poortmodel'. En de dienst Openbare Werken velde hetzelfde oor deel. „En de beeldbepalende waarde van het gebouw moeten we meen ik, toch eigenlijk ook wel een beetje relati veren." Gosselaar *beloofde de com missie dat aan het opknappen van het Arsenaal prioriteit wordt toegekend. De raadscommissie was unaniem po sitief over het voorstel om het Oude Raedthuys in Biervliet aan te kopen. Het is nu nog in gebruik als café, maar daar komt verandering in. Het pand staat op de Monumentenlijst; elke Biervlietenaar heeft er trouwens een band mee. In het stadhuis wordt op dit moment bekeken of het na restau ratie een bestemming in de welzijns sfeer kan krijgen. Als buurt- of dorps huis. Is dat niet haalbaar dan moet de bibliotheek er maar in, al kan het ook altijd nog onderdak bieden aan een visserijmuseum, oordeelde CDA'er Hamelinck. Wethouder A. S. Keijmel-Cambier (links) reikte medailles uit aan succesvolle Aardenburgse sporters. AARDENBURG - In de burgerzaal van het stadhuis te Aardenburg vond donderdagavond de jaarlijk se huldiging van sportkampioenen plaats. Voor de eerste maal in de jonge geschiedenis van deze feeste lijke aangelegenheid waren er meer jongere dan volwassen kam pioenen te eren. Van de 65 medailles, die mevrouw A. S. Keijmel-Cambier, wethouder van onder meer sport- en cultuurzaken, na een korte speech uitreikte, waren er zestig erepenningen voor de jeug digen. De eervolle onderscheidin gen vielen voornamelijk ten deel aan de Aardenburgse voetbalclub (AVC). In de compitie Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen behaal de één elftal C-junioren, één elftal Dl-junioren, eerste elftal junioren, eerste zevental E-pupillen en eerste zevental F-pupillen het kampioen schap in hun klasse. Marianne van Dongen, speelster van de E-pupillen van AVC. was het enige meisje dat gehuldigd werd. Kampioenen wa ren er ook te vinden bij het hand booggilde Sint Sebastiaan. Adrie Worst, de 13-jarige Jordy Geernaert kregen voor hun behaalde titels een medaille. Jordy Geernaert en Corné Stede houder werden tevens geëerd orhdat zij deel uitmaakten van het Zeeuws-Vlaamse viertal dat de titel behaalde van kampioen van de Ne derlandse Schuttersbond. Ook bij de hondenclub van Aardenburg vie len er penningen: Tony Stekelinck, Albert Lockefeer, Thijs de Vries en Huib de Rijk. AXEL - Wethouder J. M. van Schaik gelooft niet dat de molenstomp aan de Molenstraat in Axel - het enige monu ment dat is geplaatst op het Axelse meerjarenprogramma voor restaura tie - ooit in oude luister wordt her steld. Zeker nu de overheid niet via de de huidige Rijkssubsidieregeling Restauratie Monumenten met geld over de brug komt. Maandag werd be kend dat de molenstomp op de Monu mentenlijst is geplaatst. B en w van Axel, zo blijkt uit het stads en dorpsvernieuwingsplan 1989-1994, heeft voor restauratie van monumen ten slechts 45.000 gulden begroot. De kosten voor herstel van de molen wor den geschat op een grove acht ton. B en w blijven echter garant staan voor twee ton. Dat kwam donderdag onder meer aan de orde tijdens de vergade ring van de commissie voor gemeente- financiën in Axel. De commissieleden gingen akkoord met de garantie van twee ton, maar zij willen alleen subsi die geven als de andere 600.000 gulden ook rond zijn. Indien toch tot restauratie wordt over gegaan, is het huidige budget voor her stel van monumenten niet toereikend. Daarom heeft het college, om de 200.000 gulden op te hoesten, geld be schikbaar gesteld via het fonds voor stads- en dorpsvernieuwing. Dit bete kende, aldus Van Schaik, dat een aan tal zaken in het stadsverneiuwings- plan geschrapt moet worden. Zo gaat vernieuwing van de Buitenweg/Sta tionsstraat niet door, evenals inciden tele saneringen van woningen. De ver fraaiing en verbetering van het Szyd- lowskiplein. moet enkel uit de verkoop van de grond worden bekostigd. Het ziet er naar uit dat een meerder heid van de raad straks instemt met een subsidie van 9.150 gulden voor het Festival van Vlaanderen. Eerder ad viseerden b en w negatief, omdat Hulst en Sas van Gent ook geen subsi die vilden geven. De welzijnscom- missie wilde woensdag echter wel in stemmen met financiële ondersteu ning, omdat zij zo'n cultureel festijn van belang acht. Daarop wijzigden b en w hun voorstel aan de commissie. De leden van de commissie zijn min der eensgezind. J. Dieleman (gpv) en A. C. J. M. Kesbeke (cda) waren voor het nieuwe voorstel, maar zij hopen dat Sas van Gent en Hulst ook subsi die geven. VVD'er H. P. Cijsouw was tegen, tenzij de andere twee gemeen ten ook overgaan tot ondersteuning van het festival. Het voorstel 40.000 gulden beschik baar te stellen voor een nader bodem onderzoek naar verontreiniging van het Van Deven terplein passeerde moeiteloos de commissie. Te meer daar de provincie dit als voorwaarde stelt voor nadere stappen van haar zij de. Wel lijkt het de commissieleden dat de bewoners van het plein niet op zuivering van de grond zaten te wach ten. Dit gezien het zeer kleine aantal reacties na een verzoek van de over heid om inlichtingen over de vervui ling TERNEUZEN - Het toneelstuk 'Dwaasheid heeft haar eigen recht' van John Patrick gaat zaterdag (mor gen) in het Zuidlandtheater van Ter- neuzen in première. De Toneelgroep Terneuzen hield donderdag haar laat ste repetitie in deWillibrordschool in Terneuzen. De inhoud van het toneel spel valt in het kort weer te geven als: 'Wanneer geld en bezittingen voor de mens belangrijker zijn dan liefde en geborgenheid, waar gaan we dan naar toe?'. Volgens Clasien Seij, die al tien jaar deel uitmaakt van de Toneelgroep Terneuzen, is de voorstelling een boeiend stuk. „Het thema behandelt de psychiatrie. Het accent ligt op de karakterrollen die de spelers moeten neerzetten. Alles speelt zich af op één lokatie 'Het Klooster'. Het is veel luis- terwerk, maar welk toneelspel is dat niet. We hebben trouwens al veel leuke réacties uit de Zeeuwse toneelwereld. Zo komen er bijvoorbeeld toneellief hebbers uit Middelburg en Renesse naar de voorstelling in Terneuzen, om dat ze het stuk zo goed vinden". Sinds vorig jaar oktober hebben de spelers van TGT wekelijks gerepe teerd. Begin januari is de intensiteit opgevoerd naar twee keer per week in de vertrouwde zaal van de Willibrord- school. 'Dwaasheid heeft haar eigen recht' be gint zaterdag in het Zuidlandtheater om 20.00 uur en duurt circa twee uur. Voorlopig' betreft het een éénmalige voorstelling, maar gezien de reacties is het niet uitgesloten dat er nog bij ko men. Het toneelspel is geregisseerd door Leo Oomens. De rollen worden bezet door: Sophieke Bootsgezel, Christian van der Bent, Mark Meertens, Angeli- que Boonman, Harry Kleuskens, Tru dy van der Bent, Herman Lieden- baum, Lilian Vroegop, Clasien Seij, El- ly Warmenhoven en Henk van Veld huizen. Regie-assistente en souffleuse is Tilly de Schepper. Irene Berckmoes verzorgt de grime en het decorontwerp is van Jo de Schepper. Rick de Pauw ontwierp het affiche. De Toneelgroep Terneuzen hield donderdagavond de laatste repetitie van Dwaasheid heeft haar eigen recht'. SLUIS - De leden van de Sluisse com missie welzijn spraken zich donder dagavond uit voor een waarderings subsidie van zo'n 750 gulden voor de helihulp van het Brugse Sint Janshos pitaal. Hoewel burgemeester M. Eve- raers uitlegde dat de begroting direc te financiële hulp niet nodig maakte, vinden de commissieleden de eerste hulp van de Belgische helikopter zo belangrijk dat ze toch de gevraagde vijf franc willen storten. Dit in tegenstelling tot het gemeente bestuur van Oostburg. De raadsleden van deze gemeente klopten zich gister avond op de borst dat zij zo slim waren geweest om een clausule voor de subsi die in te bouwen. Het Instituut voor Dringende Hulpverlening zou alleen geld van Oostburg krijgen als het kon aantonen dat het geld te kort kwam. In de welzijnscommissie van Sluis was meer discussie over een subsidie voor het Festival van Vlaanderen. Niet alle commissieleden waren er van overtuigd dat de West-Zeeuws- Vlamingen op dit culturele evene ment zitten te wachten. Mevrouw Maenhout (een burgerlid in de com missie) meende dat dê financiële ver houding tussen entreegelden en over- heidssubidie 'totaal is scheefgetrok ken'. De echte liefhebber die kunst van wereldklasse wil zien zou volgens haar ook wel bereid zijn om een paar tientjes meer te betalen. Van de drie raadsleden in de commis sie wilde H. Lokerse eerst nog met de fractie overleggen. De twee anderen waren voorzichtig voor de subsidie. Al le commissieleden waren het er wel over eens dat de gevraagde subsidie van flrie kwartjes per inwoner het ma ximum is. Als andere gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen niet willen meedoen, hoeft de festivalorganisatie niet opnieuw bij Sluis aan te kloppen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN 18 en 19 maart 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 01150-12200 Huisartsen Terneuzen - Za. 08.00-zo. 08.00 uur:N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. Zo. 08.00-ma. 08.00 uur: P. R.p Vercauteren, Axelsestraat 56, praktijk Beethovenhof 3b, tel. 13768. Spreeku ren alleen voor dringende gevallen za, en zo. 11.30 en 17 uur. Oostburg en Aardenburg - Vr. 19.00- ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oude kerkstraat 2, Aardenburg, tel. 01177- 1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande - G. de Meijer, Sluis, tel 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Vr. 18.00-ma. 08.00 uur: N. B. v. d. Maas IJzendijke. tel. 01176-1266. Breskens en Groede - A. G. Hermani- des, Dorpsstraat 17, Breskens, tel 01172-1566. Axel - Vr. 17.30-ma. 08.00 uur: G. P. Harskamp, Noordstraat 8, tel. 01155- 1666. Spreekuren za. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken - Vr. 18.00-ma. 08.00 uur: L. Feyen, tel. 1777, Spreekuur uitsluitend voor spoedge vallen za. 11.30 uur op Stationsstraat 26, Sas van Gent. Hulst - Vr. 18.00-zo. 24.00 uur: B. den Ouden, Glacisweg 50, tel. 01140-12060. Spreekuur zonder afspraak voor spoedgevallen za. en zo. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine - H. M, Nijsten, Irisstr. 31, Hoek, tel. 01154- 1356. Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse - Vr, 18.00-ma. 08.00 uur: W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. 01148-1377. Spreekuur voor spoedgevallen op za, 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Zaamslag - W. L. Fraanje, Plein 42, tel, 01153-1244. Clinge, St.-Jansteen en Koewacht - Vr. 18.00-ma. 08.00 uur: B. Schulte, Hoofdstraat 34, St.-Jansteen, tel. 01140-12928. Apotheken Terneuzen - Za. 08.30-17.30 en 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A.F.J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel. 12060. Axel - Za. 10.00-11.00 en 16.00-17.00 uur: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst - Za. 11.00-12.00 en 15.3O-17.30en zo. 11.00-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apo theek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01140-14225 (spoedrecepten telefo nisch). Oostburg - Za. 10.00-12.30 en 15.00- 16.30 en zo. 11.30-12.30 en 17,30-18,30 uur: Apotheek Oostburg, Burcht straat 16, tel. 01170-2170 (spoedrecep ten telefonisch). Dierenartsen Hulst en Hengstdijk - R. T. Versol, Plevierstraat 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuren za. en zo. 13.00 uur. Terneuzen en Axel - J. J. L. M. Kop, Spreekuren: za. Terneuzen, W. de Zwij gerlaan 2b, 13.30-14.00 uur, tel. 01150- 95017; Axel Dierenkliniek, 11.00-12,00 uur, tel. 01155-1488. Zo. volgens af spraak tel. 01150-95017. IJzendijke - H. H. F. M. v. d. Vijver, tel, 01176-1388. Weekendspreekuur za. 13.00 en zo. 12.00 uur in de dierenkli niek te IJzendijke, en volgens af spraak. Terneuzen - J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur za. 12.30-14.00 uur en verder volgens telefonische af spraak. Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren. Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreek uur za. 12.00-13.00 uur en verder vol gens telefonisch afspraak. Breskens - G. A. M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133. Breskens, tel. 01172- 2769. Spreekuren zg. en zo. 11.30 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg - A. L. J. van Bruinessen, Romanlaan 28, Aar- denburg, tel. 01177-2398. Weekend spreekuren za. en zo. 13.00 uur. Sas van Gent - E. O. M. David, West- dam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. Tandartsen West-Zeeuwsch-Vlaanderen - J SChautteet, Grote Maagdenstaat 24, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuren za. en zo. 12.00-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - H. Mul der, Oranjestraat 10, Axel, tel. 01155- 4389. Spreekuren za. 10.00-10.30 en 18.00-18.30 en zo. 12.00-12.30 uur. Wijkverpleging U kunt uw boodschap inspreken op de volgende antwoordapparaten. West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01140-12191. Kruisvereniging Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 19049. Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening. Verloskundige Kanaalzone en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen-Mevr. M. J. van Veen.Lo- rentzlaan 24, Terneuzen, tel. 01150- 96007. Koersbal De Katholieke Bond van Ouderen, afdeling Sint-Jansteen, hield in het plaatselijke gemeen schapscentrum De Warande een wed- strijd'koersbal. Er waren zestien deel nemers. Uitslag: 1 J. Schelfaut-J. van de Bergen, 2 J. van Bunder-M. Raes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 58