Medaille voor Rode-Kruisman H. van den Bos in Bruinisse Twee licht gewonden bij aanrijding met vrachtauto Stadswallen Brouwershaven worden weer 'herkenbaar' Van der Weijdeweg wordt wellicht voet- en fietspad Verbouwde school Zierkzee officieel heropend t Kofschip Statenlid wil duidelijkheid over fusie De Zuidhoek streek Goese kermis moet minder lawaaierig BIJ AFSCHEID ALS SECRETARIS OPKNAPBEURT IN VOLLE GANG COMMISSIE WESTERSCHOUWEN MET ONTHULLING PLAQUETTE VRAGEN AAN GS VRIJDAG 17 MAART 1989 Vraagbak BROUWERSHAVEN Voetbalclub wil tegen vandalisme bestande dugouts Twee evenementen in Goes tijdens de zomermaanden Commissie over De Schelphoek OOSTERLAND BRl'INISSE - Rode Kruis vrij williger Henk van den Bos is donderdagavond bij zijn afscheid als secretaris van de afdeling Bruinisse onderscheiden met de medaille van verdienste in zil ver. Kringcommissaris voor Zeeland N. M. Bollen speldde de Rode Kruis- onderscheiding bij de heer Van den Bos op. tijdens een ledenvergadering in het Dorpshuis. Tevens reikte de kringcommissaris aan vijf Bruse vrijwilligers medailles uit voor tien of twintig jaar trouwe dienst. Bollen hechtte grote betekenis aan deze traditionele Rode Kruis on derscheidingen. ..Want vrijwilligers die er voor in aanmerking komen heb ben blijk gegeven van grote vasthou dendheid en trouw aan de beginselen van het Rode Kruis. En dat moet je niet bagatelliseren" Van den Bos was elf jaar secretaris van de volgens kringcommissaris Bollen springlevende en zeer actieve afdeling Bruinisse. De afdeling nam met leed wezen afscheid van de bestuursfunc- tionaris, maar moest zijn vertrek node accepteren omdat Van den Bos elders een werkkring heeft gevonden met het gevolg dat hij niet alleen het Rode Kruis maar ook Bruinisse achter zich moet laten. - „Bruinisse verliest een Rode-Kruis man in hart en nieren," aldus kring commissaris Bollen, die Van den Bos kenschetste als een vraagbaak voor velen, die veel heeft bijgedragen aan het goed functioneren van het Rode Kruis. „Zonde dat deze uitstekende coördinator weggaat uit Bru want als Rode Kruisman stak Van den Bos ver boven het gemiddelde uit," aldus de kringcommissaris. Een medaille voor twintig jaar trouwe dienst kregen vice-voorzitter D. van der Have, mevrouw H. Kik. E. Bolier- Mol en de heer J. Knop. Een medaille voor tien jaar vrijwilligerswerk voor het Bruse Rode Kruis ontving me vrouw M. C. Maaskant-Okkerse. De kringcommissaris noemde het van grote betekenis dat een afdeling, zoals Bruinisse, door een zeer groot deel van de bevolking gedragen wordt. Boven dien deed het hem deugd dat de drie Rode Kruis-kolonnes op Schouwen- Duiveland een samenwerkingsver band voor regionale rampenbestrij ding aan het opzetten zijn. Kledingbeurs - Knutselclub Het Knutselhuis in Brouwershaven houdt morgen, zaterdag, een voorjaarskle- dingbeurs in peuterspeelzaal De Blok kendoos in Brouwershaven. Behalve kleding voor kinderen en volwassenen is er ook speelgoed te koop. De beurs duurt van 9.30 tot 12.00 uur. Feestavond ASV - De Algemene Sport Vereniging Brouwershaven (ASV) houdt morgern, zaterdag, in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven de jaarlijkse feestavond voor leden en donateurs. Leden van de vereniging voeren het blijspel 'Den Haag vergist zich niet' van Bruno J. Duin op. In de pauze wordt een verloting gehouden. Ter afsluiting is er een bal. De feest avond begint om 20.00 uur. De personenauto werd zeer zivaar beschadigd, de inzittenden licht gewond. MIDDELHARNIS - Op de Grevelin- gendam zijn donderdagmiddag om even na half drie een vrachtwagen met aanhanger en een personenau to met elkaar in botsing gekomen. Daarbij liepen de twee inzittenden van de auto lichte verwondingen op. De identiteit van deze twee per sonen is nog niet bekend. Wel dat zij afkomstig zijn uit Zeeland. De vrachtwagen, bestuurd door J. T. M. uit Vlierden, reed over de Greve- lingendam richting Oude Tonge. Door onbekende oorzaak kwam hij met zijn rechterwiel in de berm te recht. De bestuurder probeerde de vrachtwagencombinatie uit de drassige berm te krijgen, waardoor een gedeelte omgeploegd werd. Uit eindelijk k'-eeg M. de wagen weer op de weg, maar raakte de macht over het stuur kwijt. De vrachtwagen schoot schuin over de weg en kwam op de linkerrijbaan terecht. Uit te gengestelde ricnting kwam op dat ogenblik de personenauto en een aanrijding volgde. Beide voertuigen werden geheel vernield. De chauf feur van de vrachtwagen liep geen letsel op. Kringsecretaris M. Bollen speldt de Rode Kruis-medaille van verdienste in zilver op bij de scheidende secretaris Henk van den Bos BROUWERSHAVEN - Het historisch stadsgezicht van Brouwershaven on dergaat een grote opknapbeurt. Het door iepziekte aangetaste groen op de stadswallen is opgeruimd en zowel het Slingerbos als de Noord- en Zuid- wal wordt thans grondig gerestau reerd en opnieuw beplant. De oude be planting was veelal kaprijp en eenzij dig van samenstelling. Belangrijk uitgangspunt van het ge meentelijk beplantingsplan is het ver duidelijken, het weer 'herkenbaar' ma ken, van de structuur van de stadswal len. Komende weken worden de wal len beplant met rijen lindebomen, pla tanen, abelen en zomereiken. Binnen de overige beplanting, in de vorm van vogelbosjes en hagen, aan de stadszij- de van de wallen, worden gradaties aangebracht. Daardoor neemt de eco logische betekenis van het talud toe en kan bovendien een economisch beheer (onderhoud) worden gevoerd. De restauratie en beplanting van de stadswallen is verdeeld in een aantal projecten. Momenteel worden aange pakt de Noordwal, de Zuidwal en het gedeelte Slingerbos bij de tennisba nen: een investering van zo'n zes-en- BURGH-HAAMSTEDE - De Adriaan van der Weijdeweg in Burgh-Haam- stede wordt naar alle waarschijnlijk heid een voet- en fietspad. De leden van de commissie openbare werken van de gemeente Westerschouwen waren donderdag unaniem van me ning dat het verkeer naar het parkeer terrein beter over de Bosweg geleid kan worden. Om het parkeerterrein aan de andere KORTGENE - De voetbalvereniging Colijnsplaatse Boys lijdt onder van dalisme. De afgelopen maanden zijn doelnetten doorgesneden, ruiten in gegooid en is vuurtje gestookt in de dugouts, waarvan er enkele ook min of meer zijn gesloopt. De vereniging vraagt de gemeente Kortgene nu een bijdrage van 1450 gulden om de hou ten dugouts te vervangen door min der kwetsbare stenen hokjes. Voetballend Colijnsplaat zal de bouw voor eigen rekening nemen. Het be drag is alleen bestemd voor aankoop van materialen. Het college van burge meester en wethouders wijst erop dat de gemeenteraad in januari duizend gulden beschikbaar heeft gesteld voor de VV Kortgene, waarmee dugouts en pupillendoeltjes zijn aangeschaft. Hier past het principe 'gelijke monniken, gelijke kappen', vindt het college. De commissie welzijn bespreekt dinsdag de subsidieaanvraag. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeente huis te Kortgene. kant te ontsluiten, moet de Bosweg aangepast worden. Ook de wagens die nodig zijn voor werkzaamheden in het bos, moeten er door kunnen. Een en ander kost 27.000 gulden. De eigenaar van De Schouwse duin is bereid de aanpassing te betalen. De commissie leden waren positief over het plan. Ook met het voornemen een extra slagboom neer te zetten bij het par keerterrein aan de Oude Moolweg in Renesse kon de commssie instemmen. Met de ene slagboom en de kaartjesau- Burgerlijke stand BRUINISSE Geboren: Anne M. E. de Ronde; Gwen- doly S. Pet; Sebastiaan den Dikken. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: R. C. Huijers en C. K. M. Mackloet; K. Daniels en L. W. Hanse; D. L. van den Berge en Y. van der Spek. Overleden: M. J. de Looze, 68 jr. DUIVELAND Geboren: Thessa M. van der Sleen; Marinus J. Vane; Johannes W. van der Maale; Johanna Th. A. Bolle; Pieter- nella H. Flikweert; Jan Chr. Flikweert. Getrouwd: A. P. Brokx en J. Braam; B. R. Seelt en J. H. Bouma; A. J. Knop en A. Klinken. Overleden: F. van der Have, 84 jr. WESTERSCHOUWEN Geboren: Johannes W. Oosterling; Aren L. Floresteijn; David Wagen voort. Overleden: J. Deurloo, 79 jr.; J. C. Beu- zenberg, 69 jr.; P. de Muijnck geb. Van der Have, 70 jr.; W. Hack, 88 jr.; C. van den Bos geb. Kortvriend, 64 jr.; G. H. Postma, 65 jr.; D. van den Hoek, 66 jr. tomaat die nu bij het terrein staan, functioneert de bewaakte autostalling niet naar behoren. Een tweede slag boom moet irritaties voorkomen. Daarnaast lijkt het het gemeentebe stuur goed het terrein te belijnen, zo dat er iets meer auto's geparkeerd kunnen worden. Verbetering kost ongeveer 14.000 gulden. De trap bij de duinovergang' bij Wes- tenschouwen moet zo snel mogelijk gerepareerd worden, vond de commis sie. De trap is bij de vorige storm ern stig beschadigd en moet in ieder geval voor het zomerseizoen weer in oude staat hersteld zijn. Met het daarbij be horende bedrag van bijna 10.000 gul den hadden de commissieleden dan ook geen enkele moeite. Ue aanleg van de nieuwe Zuidioal in Brouwershaven is in volle gang. een-halve ton. Deze projecten beslaan zo'n drie en een halve hectare. Enkele andere onderdelen van het beplan tingsplan komen later - als de gemeen telijke middelen het toelaten over en kelejaren - aan de beurt, met name de gebieden bij de ijsbaan, het oude sportveld en camping De Bulke. Op de gerestaureerde wallen wordt een dubbele rij bomen in rechthoek- verband geplant. Dit om de structuur van de wallen te versterken. Er is geko zen voör bomen die monumenteel van karakter en duurzaam zijn, aldus ing J. H. M. Beek, hoofd gemeentewerken. De verschillende ingangen van de ob jecten worden verduidelijkt met mai- keringsbomen; de stadszijde wordt met struweel beplant, waarbinnen - ook voor rolstoelgebruikers toeganke lijke - wandelpaden worden aange legd. Bij de omvorming van het gebied, het in oude luister herstellen van de wal len, wordt ook het verloop van de grachten zoveel mogelijk in de oor spronkelijke staat hersteld. Bij alle werkzaamheden staat voorop: de 'sky line' van de oude Smalstad Brouwers haven mooier en wijdser te maken. Ko mende zomer ligt Brouw weer in het groen, aldus hoofd gemeentewerken Beek. Hoveniersbedrijf Braber, Renesse, voert de werkzaamheden uit in het ge bied Noord- en Zuidwal. Het groenbe- drijf van werkvoorzieningsschap De Zuidhoek is belast met het project Slingerbos. ZIERIKZEE - Het Zeeuwse CDA-sta- tenlid L. Nederhoed-Zijlstra heeft het dagelijks bestuur van de provincie vragen gesteld naar aanleiding het besluit van het bestuur van het so ciaal werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee om zelfstandig te blijven. Dat in weerwil van het standpunt van gedeputeerde staten die vinden dat De Zuidhoek moet fu seren met het werkverband De Betho in Goes. Inmiddels hebben ook enkele aan de gemeenschappelijke regeling De Zuidhoek deelnemende gemeen ten zich tegen fusie met De Betho uit gesproken. Mevrouw Nederhoed wil onder meer van gedeputeerde staten weten welk provinciaal beleid eraan ten grondslag ligt om uitdrukkelijk tegen de wens van de betrokkenen toch een samen werkingsverband van De Zuidhoek en De Betho door te voeren, en eventueel dwingend op te leggen. Ook vraagt het statenlid of het college bereid is aan de wens van een zelfstan dige Zuidhoek tegemoet te komen. Daarbij geeft mevrouw Nederhoed ge deputeerde staten in overweging dat de proviftcie moet trachten om de toch al kwetsbare werkgelegenheidsswi- tuatie op Schouwen-Duiveland 'daar waar mogelijk krachtig te stimuleren'. Volgens het CDA-statenlid kan name lijk samengaan van De Zuidhoek en De Betho gevolgen hebben voor de werkgelegenheid op Schouwen. Als voorbeeld daarvan noemt mevrouw Nederhoed 'een mogelijke verschra ling aan de top bij der werknemers van de werkvoorziening'. ZIERIKZEE - De 'kapitein' van de openbare basisschool 't Kofschip in Zierikzee, M. Vaarzon Morel, heeft donderdagmiddag de verbouwde school officieel geopend. De verklede leerlingen haalden de directeur in ka- piteinspak op en begeleidden hem zingend naar de plaquette, die hij ont hulde. Met die plaquette is, zo liet wethouder van onderwijs J. Groen tijdens de bij eenkomst voor genodigden weten, wel wat mis. Kunstenaar W. van Anraad heeft er nog geen cent voor gekregen. De opdracht was al verstrekt voordat de commissies zich over de kwestie bo gen. Die van financiën vond het te duur. Groen hoopte dat de raad het voorstel toch goed zou keuren. „En an ders zijn we als college misschien wel hoofdelijk aansprakelijk", giste hij. Ondanks dit ongemak, prezen alle sprekers het gemeentebestuur, dat bij het ministerie van onderwijs op een zeer voortvarende manier voor een for se bijdrage voor de verbouw heeft ge pleit. De gemeente trok er bijna vier ton voor uit. Het geld vonden de aan wezigen goed besteed. De hele school heeft een grondige opknapbeurt ge kregen. Daarnaast zijn de kleuters van het Mierennest naar het hoofdgebouw verhuisd. Zij hebben daar de beschik king over een werk- en een speellokaal. De inspectrice van het basisonderwijs, drs A. A. Kolste, leek het speellokaal overigens een voorziening voor de hele school. Expressie en verkeersonder- wijs zouden er naar haar oordeel prima in gegeven kunnen worden. In het nieuwe gebouw kan de integratie van het voormalige kleuter- en lager on derwijs definitief gestalte krijgen, zo meende zij. Directeur Vaarzon Morel had het ver moeden dat de uitgenodige collega's van andere scholen jaloers zouden zijn op het schitterende gebouw van t' Kof schip. Wat de directeur van de christe lijke basisschool Jan Wouter van den Doel, A. van Oosterom, betreft had hij gelijk. De christelijke school is zoals gemeld in beroep gegaan tegen de be slissing van het ministerie geen ver gunning te verlenen voor de bouw van een eigen speellokaal. Maar Van Oos terom hechtte eraan te zeggen dat het ging om 'gezellige jaloezie'. De verbouwing is nog niet helemaal klaar. Het speelplein moet nog herin gericht worden. Van de gemeente, de inspectie, de ouderraad en de mede zeggenschapsraad kreeg de school symbolische cheques, die zij dan wel voor het plein dan wel voor iets anders kan besteden. GOES - Minder lawaai, anders is het onherroepelijk afgelopen met de ker mis in Goes. De omwonenden van hel Molenplein hebben vorig jaar te veel geluidoverlast ondervonden. De ex ploitanten van de kermisattracties dienen hun volumeknoppen flink te rug te draaien. De gemeenteraad van Goes dreigde donderdagavond hel jaarlijkse evenement desnoods op te heffen. Aan de orde tijdens de raadsvergade ring was een verzoek van de kermisex ploitanten hun nering ook op zondag open te mogen stellen. Daar wilde de raad niets van weten. De ene fractie vooral om praktische redenen (een dag rust voor de omwonenden) de andere om principiële (handhaving van de zondagsrust). PvdA-raadslid H. W. Hoogerland vroeg zich af of de kermis van de af lopen jaren wel een echte was. Hij liever een nostalgische Oud-Hollandse kermis die weinig lawaai verspreidt in Goes. Dit jaar laat de gemeente 'prak tijk-geluidmetingen' verrichten ome lawaaiverspreiding te bepalen. Het voorstel van D66-raadslid D. W, vanc Merwe al van tevoren metingen te ver richten, vond geen gehoor om prakti sche redenen. GOES - De Culturele Raad Goes heeft voor de zomer twee grote evenemen ten op stapel staan: een tentoonstel ling van het werk van Joop Dam en het tweejaarlijkse Internationaal Muziekfestival voor kleine koren en ensembles. In het stadhuis van Goes is in de periode van 24 juni tot en mei 22 juli voor de dertiende achtereen volgende keer een zomertentoonstel- ling te zien. Beeldend kunstenaar Joop Dam uit Wemeldinge geeft in deze tentoonstel ling 'Zeeuwse Odyssee' een terugblik op zijn tijd in Zeeland, vanwaaruit hij tussen 1963 tot 1988 een aantal reizen langs de Westeuropese kustgebieden maakte. Er zijn fotomateriaal en teke ningen op panelen en klein monumen taal beeldhouwwerk te bezichtigen. De Culturele Raad Goes houdt zater dag 23 september voor de derde maal het Internationaal Muziekfestival voor kleine koren en ensembles. Dit festival vond voor het eerst plaats in 1985, het Jaar van de Muziek, en voor het laatst in 1987. Het uitgangspunt van dit festival is dat op muzikaal (er- rein nauwelijks aandacht is voor de uitvoeringen van kleine koren en en sembles, terwijl in de muziekwereld toch het verlangen bestaat te musice ren in kleine groepen. Het festival is dan ook geen concours. Voorts komt het publiek op speelse wijze in aanra king met klassieke muziek. De uitvoeringen zijn op drie locaties in de binnenstad voor Goes: de Grote-of Maria Magdalenakerk, de trouwzaal van het stadhuis en het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Tijdens de middagpauze geeft stadsbeiaaröier S. Tamminga een concert op het carillon. BURGH-HAAMSTEDE - De voort gang rond de Schelphoek wordt woensdag besproken in de commissie algemene en bestuurlijke zaken van de gemeente Westerschouwen. Ook de aanpassing van de gemeenschappelij ke regeling voor de Beatrixschool komt aan de orde. De vergadering in het gemeentehuis begint om 16.00 uur. De Schouwspelers - De Ooster landse toneelvereniging brengt van avond (vrijdag') het blijspel 'Het oude slot' op de planken. De uitvoering in het dorpshuis in Oosterland begint om 20.00 uur. Verkleed als piraten vierden de leerlingen van 't Kofschip in Zierikzee de opening van de verbouwde school. SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 maart 1989 ALARMNUMMER 01184-14444 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. W. van Geer, Zierikzee, tel. 01110-12080 Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. Speelman, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Dierenartsen (Vanaf. zat. 9.00 uur): M. K. Buth, Haamstede, tel. 01115-2254. Tandartsdiensten Spreekuren voor spoedgevallen zat. en zon. 16.30-17.00 uur. R. C. A. Backer. Poststr. 14, Bruinisse, tel. 01113-2666. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend zat. van 9.00- 12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Zon. van 12.00-12.30 uur en van 18.00- 18.30 uur. Wijkverpleging: Voor dringende hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) te bereiken via het tel.no, 01184-14444.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 52