opdracht aan de kapper luidt: kort en dynamisch I zelfs de zool gaat gekleurd over straat koloniaal of toch racy? intervolume Voor meisjes zijn er ro mantische jurkjes met he le mooie kragen, stroken rokjes en bloesjes met strikken. Alles in bloem- dessins, ruiten en andere vrolijke kleurstellingen. Er kan volop mee worden gecombineerd. De jon gens dragen bandplooi- broeken van stoere mate rialen in combinatie met batikblouses of sportieve sweaters en T-shirts. De surf- en racestijl leeft echter ook nog is dynami scher met ruime surfs- horts, sweatshirts en jacks die opdruks hebben met badges, surfers, ska teboards en zwart-witte blokmotieven. De kleu ren zijn fel en opvallend: hard-rood, appelgroen, turquoise, fel rose en paars. pumps IDoor Gerda Boersma g, e haarmodekunstenaars Platen er deze zomer geen iele twijfel over bestaan: rt en dynamisch is de irmodelijn voor de komende ner, zowel bij de Haute iffure Fran?aise als bij ercoiffure. Haute Coiffure kent drie sies voor haar lijn mfonie in F': Farouche, igile en Flirt. Symfonie in F eelstemmig, veelzijdig en luwelijk. Mede door de enaamde S-permanent is ;e lijn gemakkelijk te ndhaven. Deze permanent left voor Symfonie in F lume op de kruin, rouche is van de drie stijlen ;t onstuimigst. De kortste k. De jonge, nonchalante iupe heeft een in S-vorm ngezette permanent. De kkebaarden en de franjes en !ekjes aan de zijkanten oeten opvallen. De nekpartij kort en uitgedund, agile is als basiscoupe breed vierkant uitgewerkt. De ikpartij van deze vrouwelijke en jonge coupe is in laagjes kort geknipt. Ook bij Fragile zorgt een permanent voor wat volume op het hoofd en geeft tegelijk ondersteuning aan de soepel vallende krullen. Kammen is niet nodig; de vingers brengen alles in model. Flirt is een rebelse en meisjesachtige lijn met Flirt.(Haute Coiffure). vrouwelijke allure. Bij deze lijn wordt de S-permanent gebruikt voor het gewenste volume. Langere lokken vallen over een uitgedunde nekpartij, en ook hier weer zijn het bakkebaarden en een opvallende krul aan de onderkant die zorgen voor een pittig en charmant kapsel. Volume staat ook centraal in de nieuwe haarlijn van Intercoiffure Nederland. Daarbij moet echter bij de lijn 'Intervolume' niet gedacht worden aan de getoupeerde suikerspinnen van weleer, maar juist ook aan dat beetje meer body dat een kapsel door een ondersteuning kan krijgen. Zowel de halflange als de korte lijn van Intervolume staan of vallen met de coupe die een grote vakmatigheid van de kapper verlangt. Kleur in het haar lijkt niet meer weg te denken. Deze zomer is het parool: rood of blond. Wie durft mag naar hartelust combineren. intervolume.i Intercoiffure). In het spoor van de 'gro te' mode wordt ook de kindermode deze zomer in hoge mate bepaald door koloniale invloe den. Dessins als batik, naïeve en figuratieve prints, blad en dieren- prints uit de jungle bepa len de sfeer. Foto: Een bonte mengeling van kleuren en sferen voor een vro lijke kindermode (Marca). iDoor Gerda Boersma) Wie wil kan deze zomer ie der uur van de dag uit bundig geschoeid de straat op. Het aanbod is zeer veelzij dig en bij het zien van dat kleurrijke geweld moet je wel stevig in je schoenen staan. Er is een scala van oriëntaalse kleuren als fuchsia en lila en verschillende pasteltinten. Verder bruinen en naturel en niet te vergeten donkerblauw. Wie helemaal bij-de-tijds wil zijn draagt deze zomer zwarte schoenen. Helemaal zwart of zwart gecombineerd met wit of, voor wie jong is en durft, zwart gecombineerd met neonkleuren. Met name in de sector textiel is het een dolle boel. De schoenontwerpers zijn er nog lang niet op uitgekeken. Zij maakten allerlei leuke linnen en ripsbandschoenen. Het gekst zijn de hoge en lage 'gympen' en instappers die de vreemdste dessins hebben: bloemen, noppen, strepen en stripfiguren. De dikke zooi- rand is daarbij tot modieuze blikvanger gepromoveerd en zelfs de zool gaat bontge kleurd de straat op. Van rips zijn er ballerina's en t-bandschoenen. De pump zit deze zomer vol modegrappen in de vorm van (afneembare) strikken, ge spen, vrolijk gekleurde pas- poileringen, vlechtgarnerin- gen en speelse perforaties. De hakken kunnen vele vor men hebben: queenie, ba naan- of boeghak. De sling- back met een open teentje wordt het meest gesigna leerd. Het platte schoentje blijft een verworvenheid, waar we ons niet zo gemakkelijk van los maken. Ze zijn er volop: als fietsschoen met veter in alle kleuren, als instapmodel, als ballerina, en als sandaal met vrij dikke, lichtgewicht poro- zool en een tamelijk brede hielband. Eigenzinnige kleurcombinaties kenmerken deze schoenontwer- pen van nubuck.iFrutta) Doby Broda. Rifat Ozbek. Armani Emporio. Vivienne Westwood. Roberto Fabris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 35