[PZC koel en soepel kostuum is niet weg te branden «vooy - model mode 33 Boutique Secondhand Rose MODESALON KAPSALON SCHOONHEIDSSALON UNIEKVOORZEELAND SECONDHANDROSE DRAAGT U GRAAG 'chique- sportieve' kleding? VRIJDAG 17 MAART 1989 istadspakken koele kleuren deftig-sportief oriëntaals vesten versierde shirts schoenen modeadviesbureau 'bon chic bon genre' alles onder één dak: KOUSTEENSEDIJK14 MIDDELBURG-TEL. 01180-16090 (Door Gerda Boersma) 'et kostuum is in de Lherenmode niet weg te Jjranden. De jonge 'executive' Jieeft voorkeur voor een (klassiek' kostuum en tombinaties met een Comfortabele vorm, maar wel net nieuwe elementen en in Jeugdige kleuren. Het gilet hoort daar bij met de gebreide Jslipovers en de taille-accenten lin colberts. lüe ontwerpers grepen heel [vaak terug op het verleden. (Zoals bij voorbeeld met breed Igeschouderde, semi- I nonchalante kostuums en I jasjes zoals die voorkomen in [de film Casablanca met [Humphrey Bogart en Ingrid Bergman. Of in de chique- kportieve trend uit de jaren '20 '30 toen mannen met geld golf of polo speelden en in klimmende sportauto's de rally m Monte Carlo bezochten, iet wordt komende zomer vertaald in kleding met een kemi-sportief uiterlijk. In de pjetijds- en sportkleding zit jolop kleur. Folkloristische Invloeden uit Latijns-Amerika lieten hier duidelijk hun sporen achter. iet Nederlands Mode Instituut Vertaalde de nannenzomermode in vier Ithema's waardoor een beeld (ontstaat voor verschillende |doelgroepen. Advertentie [Voor het thema Cosa Nostra kozen de ontwerpers de koele, smetteloze stadse pakken van [Humphrey Bogart. Dat leverde elegante, klassieke mannenmode op met een I zakelijke uitstraling. Het zijn comfortabel gesneden pakken j met langere, slanke jasjes met iets verbrede schouders en i voorzien van drie- of vierknoops éénrijsluitingen of I double breasted en dan zes- of achtknoops. Ze worden gedragen op ruime bandplooibroeken met omslag die soms een verhoogde taille hebben. In dit thema horen de nieuwste vestjes ofwel de gilets die decent en fijntjes gedessineerd zijn. De dassen mogen opvallend zijn: breed en met grote motieven in felle kleuren. Natureltinten als beige, kiezel, zand en safaribruin en zachte pastels als zalm, bleu en mint bepalen het beeld voor stoffen als cool wool, linnen en crêpe. Het thema Melting Pot staat voor een vrijetijdsstijl voor jonge, modebewuste mannen. Nieuw leven voor een oud idee: Een zwaar gedessineerd vestje gecombineerd met streepshirt en kreuk- katoenen pantalon.(C&A). Kostuum voor de jonge manager in streep dessin dubbelrij gesloten. De bandplooibroek is matig wijd.(Peter van Holland). Koele oceaankleuren van zeegroen tot diep donkerblauw en van grijsblauw tot saffier geven er de toon aan voor strepen, ruiten, batik- of etnische prints. De hoofdmoot van dit thema vormen de bermuda's, wielren- of surfbroeken die gecombineerd worden met vrolijke bonte overhemden in primitieve Afrikaanse prints en wilde dieren of met singlets en T-shirts met het 'tie-and-dye' effect. Daarbij zijn er nog sportieve blousons en jacks in alle waterkleuren die elkaar wat de uitwerking betreft naar de kroon steken. De materialen: katoen, linnen, rubber, kreukstoffen, lycra, nylon en denim. Retro chique is een deftig- sportieve trend met een vorm die de perfectie en het raffinement van een maatpak benadert, maar in feite heel licht uitgevoerd is. De jasjes hebben iets verbrede schouders klassieke Norfolkplooien. De bermuda's reiken tot kniehoogte. Warme uni bruintinten in combinatie met koele beigetinten zorgen voor contrasten binnen één kleur. Streepvariat.ies op helder blauwe ondergrond doen de sfeer van Engelse clubs herleven. Bij het shirt hoort een choker in de stijl van de deftige sportlui van de jaren twintig en veertig. De kleurrijke, jonge en speelse mode waarvoor mannen uit de kashba model stonden, kreeg de naam Oriental Bath. Broeken in wikkelvormen, korte en langere bermuda's en bandplooibroeken met een hoge taille worden gecombineerd met geborduurde, bont gedessineerde vestjes en korte jasjes in specerijkleuren. Koloniale en safari elementen zorgen voor meer variatie. In de broeken komen kaftenstrepen voor. Ook de bonnetterie doet daaraan mee: hals- en sluitvormen zijn afgeleid van traditionele kaftans en worden gesloten met kleine knoopjes. De stoffen in dit thema zijn ruig, stevig en 'droog', zoals canvas, linnen, katoen. De kleuren: tabak, havana, purper, aubergine, donker groen en marine. Vroeger hoorde het gilet alleen thuis in de garderobe van de man die met driedelig grijs of donkerblauw geregeld de vergaderzaal aandeed. Het vest, want daar hebben we het over, was toendertijd een degelijk, stijf onderdeel van een ouwe-mannen-pak waar modebewuste mannen hun neus voor ophaalden. Wat kunnen tijden veranderen! Het mannenvest van toen is nu een onmisbaar stuk in de nieuwe mannenmode, en zelfs heel wat vrouwvolk wordt er al in waargenomen, En niet alleen voor driedelig, ook voor op de jeans! Het gilet van deze zomer moet gezien worden. De vesten zijn er zowel hoog- als laaggesloten met enkele en dubbele knoopsluitingen. Naast de traditonele types zijn er modellen van suède met gebreide rug, uni flannel in ruiter stijl, het type 'scherm'vest met open rug, gebreide gilets en niet te vergeten cardigans met gilet panden en uni mouwen, afgekeken van biljarters en butlers. De man die het vest aanschaft wil ook een 'echt' en dat betekent met échte zakjes en/of mooie knoopdetails. Het versierde shirt begint zo zoetjes aan de Nederlandse man te veroveren. Uitbundige borduursels, of ruches krijgen geen kans, maar wel het witte shirt met verschillende versieringen: subtiel aangebracht borduurwerk op kraagpunten of bij het begin van de sluiting of verfijnde sierstiksels. Veelkleurige strepen zijn op de shirts niet meer weg te denken en kleine prints worden daar deze zomer aan toegevoegd. Changeant-effectstrepen met ingeweven motiefjes zijn er ook als variant op de gewone streep. De details: 'perinezakje' met extra knoopsgat, borstzakken, sluitingvarianten en niet te vergeten als 'hot item' het colletje in plaats van de kraag, waardoor een stropdas niet meer hoeft. De mannenschoen heeft deze zomer klassieke basisvormen met een subtiel modieuze afwerking met fijn vlechtwerk (in leer met touw), broquesperforaties en een dwarse stiknaad over de neus. De belangrijkste kleuren voor herenschoenen zijn zwart en bruin/naturel en dat geldt zowel voor de veterschoenen als voor de loafers. (ook voor kleurenanalyses) (adviserend en behandelend) (adviserend en behandelend) Bereikbaar Loskade9 van maandag 4331 HV Middelburg t/m zaterdag tel. 01180-35047/23246 Advertentie Voor vrouwen die vaker anders gekleed willen gaan, zonder meer geld te moeten uitgeven. Verkoop: di. t/m zat. 10-16 uur Inbreng: di. t/m vrij. 10-15uur (bij Stationsstraat-Koningsbrug) (Advertentie) (Advertentie) Ons pand hangt nü tjokvol. Boven voor de dames. Beneden voor de heren. Sinds 1900 Gortstraat 32-34 Middelburg. Tel. 01180-12508. Jean-Louis Scherrer. Giorgio Armani. Giorgio Armani. Kimijima. Lanvin. Sonia Rykiel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 33