Van Vossen lange tijd uitgeschakeld ii Bewondering Spaanse pers Turntrainer bokst op tegen vooroordelen Rooks verlangt naar Milaan-San Remo 0 op tv MÉM Haan met Stuttgart verder in UEFA Cup PZC sP°rt 19 Wan der laar en van swieten op non-actief koos hamels drijvende kracht achter mtv'69 wielerseizoen begint zaterdag pas echt JU VRIJDAG 17 MAART 1989 I ZEIST (GPD) Ignace van Swieten, Chris van der Laar en Jan Dolstra mogen voorlopig geen wedstrijden meer in het betaalde voetbal leiden. Bij de maandelijkse fitheidstest op het KNVB-sportcentrum in Zeist had Van Swieten gistermiddag teveel moeite met de sprint en straalden Van der Laar en Dolstra voor de Coopertest. Over vier weken krijgt het trio opnieuw de gelegenheid aan de eisen te voldoen. Niet verstandig Uitstellen 5 \*vA i mm» Groot publiek Onrecht Bedenkingen Ongestoord Sportman Ronald Spelbos assistent-trainer bij FC Twente I VLISSINGEN - Hoofdklasser Vlissingen heeft deze week een flinke tegenvaller moeten incasseren. Spits Peter van t ossen zal de komende weken noodgedwongen aan de kant blijven. De spits heeft afgelopen zondag een knieblessure opgelo pen in de thuiswedstrijd tegen SVN en op advies van de Bredase chirurg De Baere houdt hij een aantal weken rust. Door een verkeerde beweging is er irritatie ontstaan aan een aanhechting van zijn knieband. „Geen ernstige blessu re, maar als ik door blijf spelen dan kan het wel ernstig wor den", weet Van Vossen na zijn bezoek in Breda. De gere nommeerde dokter De Baerè heeft de komende twee we ken dan ook volstrekte rust voorgeschreven. Na die perio de kan pas weer langzaam aan een come-back worden ge werkt. „Ik vind het ontzettend jammer om in deze fase van de competitie te moeten afwerken. Met fysiotherapeut Niek Knol werk ik na die twee weken aan mijn terugkeer. Misschien kan ik de laatste paar wedstrijden dan weer meedoen". Arbiters zakken weer voor test Voor Van der Laar was het al de derde achtereenvolgende keer dat hij de twaalf minuten durende Coopertest niet tot een goed einde bracht. Afhan kelijk van hun leeftijd moeten de scheidsrechters betaald voetbal bin nen die tijd een afstand afleggen van 2600-2800 meter. De 43-jarige Van der Laar moet 2700 meter overbruggen. 1 Maar dat wil hem maar niet lukken. Gistermiddag gaf hij al na vijf rondjes van 300 meter rond een van de velden van het Zeister sportcomplex de pijp |,aan Maarten. „Verder lopen had geen zin. Ik zat op dat moment op een tus sentijd van 6.53 minuten en dat bete kende dat ik al een halve minuut ach ter lag op mijn schema. Als ik door was gegaan, had ik mij helemaal over de kop gelopen". De Tukker, sinds 1987 op de interna tionale lijst, twijfelt of hij er verstan dig aan doet over vier weken opnieuw aan de Coopertest te beginnen. „Ik moet voor mezelf de zaken eerst eens op een rijtje zetten, daarna laat ik mijn beslissing weten. Het lijkt me niet verstandig zo kort na de test op de zaken vooruit te lopen. Ik wil wel iswaar graag blijven fluiten, maar de Coopertest is een ongelooflijke psy chische belasting voor mij gewor den", aldus Van der Laar die zich gis termiddag met lood in de schoenen in Zeist meldde. Ignace van Swieten had zich de vorige keer eveneens de nek gebroken over de Coopertest. Gisteren lukte het de in ternational (sinds 1983) wel de condi tietest te volbrengen, zij het nipt. Hij bereikte een afstand van 2650 meter, terwijl voor hem de limiet 2600 meter is. Het sprintwerk, eveneens onderdeel van de maandelijkse fitheidstest, kreeg hem even later wel klein. Op de onderdelen vier maal 10 meter, af te leggen binnen 11,5 seconden, twee maal 50 meter (7,5 seconden) en twee maal 200 meter (32,5 seconden) 'scoor de' Van Swieten drie keer een onvol doende. „Twee keer was tolerabel ge weest", aldus Bertus Rijkhoek, secre taris van de scheidsrechterscommis- sie. „Ook hij krijgt over vier weken een herkansing". Reactie van Van Swie ten: „Ik verkeerde in de veronderstel ling het gehaald te hebben. Vreemd dat dat toch niet het geval blijkt te zijn. Maar er zijn belangrijker zaken in de wereld". Jan Dolstra tenslotte, maakte de twaalf minuten van de Coopertest weliswaar vol, maar kwam met 2775 meter precies 25 meter tekort. Hoewel teleurgesteld tilde de 37-jarige Fries uit Een er niet al te zwaar aan. „Ik ben er vanwege een knieblessure een half jaar tussenuit geweest. Normaal loop ik altijd meer dan 3000 meter. Ik had de Coopertest misschien beter nog even kunnen utstellen, maar goed, de volgende keer beter". De betaald voetbal scheidsrechters Sjef van Vliet, Jaap van der Niet, Hans Reygwart, Mario van der Ende, Cees Bakker en grensrechter Leo Malie vol deden gistermiddag wel aan de eisen die de scheidsrechterscommissie heeft gesteld. Arie de Munnik, de vorige keer gezakt voor de Coopertest, ontbrak gisteren vanwege werkzaamheden op het appel. Hij mag volgende week don derdag al op herhaling. i Ignace van Swieten, die niet voldeed aan de test, is al jaren een toparbiter. Hier is hij te zien op archieffoto tijdens de luedstrijd FC Utrecht-Feyenoord in 1985. Van Swieten troost Tahamata, die recht meende te hebben op een strafschop. Links Peter Houtman en rechts Peter Peturssen. BARCELONA (GPD) - De Spaanse kranten zijn vrijwel eensgezind in hun bewondering voor het spel van verliezend Europa-Cuphouder PSV tegen Real Madrid. 'De bezoekers ver kochten hun huid zeer duur en namen waardig afscheid van het toernooi', zo luidt de algemene conclusie. In de zeer populaire spelersrapporten (die in vrijwel ieder dagblad vermeld worden) springen doelman Lode- wijks, mandekker Van Aerle en zwoe ger Gerald Vanenburg er met hoge waarderingen bovenuit. Heel veel lof is er ook voor trainer Guus Hiddink, die zijn gehandicapte ploeg veel beter had georganiseerd dan de fel bekriti seerde Leo Beenhakker. ..Onherkenbaar, ver van de overrom pelende en originele ploeg die ze nor maal is, vond Real Madrid een PSV te genover zich dat met waardigheid zijn faam van Europa-Cuphouder tot de al lerlaatste minuut toe verdedigde", be gint El Pais. De krant signaleert, net als alle andere dagbladen, dat de straf schop voor Real een cadeautje was en besluit het verslag met het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Vau- trot: „Een collectieve zucht van ver lichting steeg uit het Bernabeu-sta- dion op". Collectief was ook in Spanje de waar dering voor beide reserve-doelman nen. Patrick Lodewijks om zijn reddin gen in de tweede helft en tegenstander Agustin vooral om zijn reactie in de slotminuten van de verlenging, toen hij Lerby van een doelpunt afhield. „Die tweede helft van het verlengstuk was een marteling voor de toeschou wers", schrijft AS, „want Real, fysiek zwak, zag hoe PSV de ploeg omsingel de, en een doelpunt van de Nederlan ders zou hun paspoort naar de halve finale zijn geweest". Het meest chauvinistisch is Marca, dat zijn verslag begint met: „PSV was bang". Geen moment kwam PSV aan het niveau van Real Madrid en het dieptepunt van de avond was voor de verslaggever de gelijkmaker van Ro- mario: „Het is niet logisch, het is niet terecht, maar zo is voetbal. En PSV is toch niet voor niets Europa-Cuphou der". Dat het in de verlenging toch nog 2-1 werd, was volgens Marca normaal, omdat 'Real zich altijd superieur aan PSV heeft gevoeld. De Nederlanders betaalden de tol voor de angst". Een conclusie waarin het Madrileense sportblad alleen stond. Koos Hamels: geen kleine meisjes drillen. MIDDELBURG - Kritisch, maar met een kern van waarheid deed de 40-jarige turntrainer Koos Hamels twee jaar geleden een uitspraak die hem niet in dank werd afgenomen. Hij viel het technisch beleid van de Zebra (Zeeuws-Brabantse turn kring) aan en werd vervolgens van al zijn taken binnen de krint onthe ven. De Middelburg heeft zich sinds die tijd voornamelijk teruggetrok ken binnen zijn eigen vereniging. Het wel en week van MTV'69 gaat hem tegenwoordig meer aan het hart dan wat er verder binnen de Zebra gebeurt en alles wijst er op dat het voorlopig zo zal blijven. Koos Hamels, de drijvende kracht achter vele aktiviteiten, is vaak meer dan twintig uur per week ge woon weer clubtrainer. Hij zag niet temin ook nog kans om daarnaast de organisatie te leiden van de na tionale topontmoeting die MTV za terdag en zondag op zich neemt. Vijfhonderd jeugdige turnsters, in de leeftijdsklassen vanaf negen jaar, doen dit weekeinde in De Kruitmo- len in Middelburg een gooi naar de districtstitels. Zonder uitzondering behoren deze meisjes tot de hoogste lijnen van de turnsport en er mag dan ook sprake zijn van een zeer sterke bezetting. Koos Hamels: „Het zijn absolute toppers, die we in huis krijgen, dus we kunnen verze kerd zijn van sport op hoog niveau." Van Zeeland's grootste turnvereni ging (meer dan achthonderd leden) wordt op deze dagen een onberispe lijke organisatie verwacht. De wed strijden tellen mee als voorronde voor de nationale titelstrijd en staan derhalve volop in de kijker. „Wij tumtrainers", vindt Koos Hamels, „moeten altijd opboksen tegen vooroordelen. Ze denken dat wij niets liever doen dan kleine meisjes drillen. Wij weten zelf wel beter." „Het mooie van deze wedstrijden is, dat we nu eens aan een groot pu bliek laten zien wat topsport in het turnen betekent", stelt de trainer van MTV voorop. Zelden zijn er in Zeeland namelijk wedstrijden ge weest met zo'n sterke deelname. Van de vijfhonderd meisjes in de A- en B-lijn 'de hoogste klassen) beho ren er zelfs acht tot de nationale se lectie op Papendal. Zij zijn ondergebracht in de Olympi sche klassen. Mireille Lemalre en Linda Slootmaker van Delta Sport doen in deze groep zaterdag een gooi de eindzege. Daarnaast komen er op die dag in totaal nog 22 andere Zeeuwse turnsters in aktie, van wie MTV zelf het grootste deel (twaalf) levert. Koos Hamels is er met zijn kleine staf van trainers en trainsters ver antwoordelijk voor dat het talent binnen zijn club zich zo sterk ont wikkelt. Vooral bij de meisjes welis waar, maar ook dat kan hij eenvou dig verklaren. „Jonge meisjes heb ben van nature veel meer belang stelling voor het turnen dan jon gens." „Dat is bijvoorbeeld al te zien als ze nog maar net op turnen komen. Meisjes die je de zaal instuurt zie je vaak gelijk al radslagen en ballet pasjes maken. Jongens van die leef tijd lopen altijd aan elkaar te trek ken, of ze zoeken een bal om er ach teraan te rennen." Koos Hamels spreekt met klem te gen dat zijn selectie in kwaliteit veel moet onderdoen voor Delta Sport. Die indruk, zo verzekert hij, werd onlangs ten onrechte gewekt na wedstrijden in Sas van Gent. „Het ligt er maar aan waar een trai ner de nadruk op legt. Wij hebben naar de wedstrijd van deze week toegewerkt, omdat we graag voor eigen publiek goed willen preste ren." Hij wil best bekennen dat Delta Sport op dit moment nog de betere turnsters heeft. Mireille Lemaire, die herstellende is van een blessure, en Linda Slootmaker zijn landelijke topturnsters in het gezelschap dat zaterdag mag aantreden. „Maar de instelling van Delta Sport wijkt af van die van ons", zegt Hamels. „Daar is alles veel meer op presta ties gericht dan bij MTV." „Ik heb vijfentwintig meisjes in mijn selectie, van wie er steeds meer van buiten Middelburg komen. Je zou kunnen zeggen dat Delta Sport en wij de rest van de clubs ontgroeid zijn. Maar onderling is er ook weer een groot verschil in benadering." „Het staat voor mij vast", verzekert hij, „dat Delta Sport maar weinig turnsters overhoudt die de top niet halen. De meisjes die het net niet redden vallen dikwijls weg. Ik denk dat wij, MTV dus, sterker zijn in het opvangen van die kinderen. Dat wil zeggen: we geven ze meer aandacht, want we willen ze niet kwijtraken." Koos Hamels, die in het dagelijks leven monteur-operator is bij Hoechst, wil natuurlijk als rasech te turntrainer dolgraag met talent volle jongeren werken. Zijn instel ling, en ook die van MTV, is echter dat dat niet ten koste van de vereni ging mag gaan. „Mijn bestuur zegt: Koos, je mag best hard werken, graag zelfs, maar denk er om dat de rest ook belangrijk is. Dat is de re den, denk ik, dat we zo'n grote ver eniging hebben. Meisjes die bij ons twintig uur per week willen trai nen, kunnen dat, toch betalen ze maar vijftien gulden contributie in de maand." De Middelburgse trainer is er ook geen voorstander van dat veelbelo vende turnsters van zijn vereniging de trainingen in Papendal gaan vol gen. „Ik heb mijn twijfels over de in terne opleiding, omdat jonge kinde ren zich vaak in hun eigen omgeving veel beter ontwikkelen. „Delta Sport heeft nog twee meisjes op die opleiding. Toch rijzen daar ook steeds meer bedenkingen." „Veel trainers slaan zich op de borst als ze een talentje op Papendal afle veren", wil Koos Hamels tot slot nog wel kwijt. „Ik heb tegen de bonds- trainers wel eens gezegd: jullie eisen vanalles van die kinderen, maar wat staat er eigenlijk tegenover. Ik be doel: wat hebben jullie te bieden? En dan valt er meestal een pijnlijke stilte. Want vaak moeten ze meisjes terugsturen, omdat ze niet goed ge noeg zijn. Zo ging het ook met Sand ra de Keijzer van Delta Sport. Daar na. dat weet ik van haar vader, heb ben ze nooit meer iets van zich laten horen van de bond. Zo ga je toch niet met jonge kinderen om..." MIDDELBURG - De nationale selectie van de turnsters is zaterdag en zondag te bewonderen in de Kruitmolen in Middelburg. MTV heeft op die dagen de organisatie in handen van de districtskampioenschappen, die te vens meetellen als voorronde voor de nationale titel strijd. Zaterdag komen vanaf 9.00 uur tot 20.30 uur de distric ten Zeeland, Zuid-Holland, Limburg en Utrecht in ak tie. Zondag (eveneens vanafö.OO uur) is het de beurt aan de turnsters uit Noord-Holland en Brabant. Voor de Zeeuwse turnsters staan in deze wedstrijden ook provinciale titels op het spel. Dat geldt zowel voor de A- als de B-lijn. MTV komt zelf met twaalf turnsters op de mat. Delta Sport met negen. Volharding met twee en VTV Vlissingen me teen. De Olympische- en de Pre Olympische klasse, waarin de meisjes uit de nationale selectie uitkomen, zal zowel op zaterdag als zondag ongetwijfel de meeste aandacht trekken. Voor die turnsters, onder wie ook de Zeeuwse toppers Mireüle Lemaire en Linda Slootmaker, begin nen de wedstrijden zaterdag om 18.30 uur. De organisatoren van MTV werken voor dit grootse toernooi met een begroting van 20.000 gulden, zetten op beide dagen honderd leden in om alle posten te bezetten en moeten onder meer zorg dragen voor een kleine hon derd officials. Albenga> SlCAPO MELEZ Impena^cjipo CEPVOZ fef!CAP0 BERTAZ SANREMO MILAAN (ANP) - Van ingetogenheid is bij Steven Rooks geen sprake meer. Met een voor hem ongekende zelfver zekerdheid kijkt de 28-jarige bescher meling van Jan Gisbers uit naar Mi laan - San Remo. De lange aanloop naar de eerste wereldbekerwedstrijd nam hij daarbij voor lief. Zaterdag begint voor hem in Noord-Italië het seizoen pas echt. Rooks bereidde zich in alle rust voor op de Primavera, waar hij vorig jaar zijn indrukwekkende reeks prestaties inzette door achter Fignon en Fon- driest als derde over de streep te ko men. Daarna was hij bij de meeste klassiekers niet meer uit de top van het klassement weg te slaan. Terwijl Gölz, Kelly en Fondriest tijdens de Tirreno - Adriatico dagelijks voor in het peloton streden, reed de Noordhol lander rustig aan de zijde van zijn steun en toeverlaat Theunisse de broodnodige kilometers. Zo anoniem zelfs, dat de naam Rooks niet voor komt bij de overdrevenspeculaties in Italiaanse media over de winnaar van zaterdag. Ongeveer de helft van het peloton is al getipt als de opvolger van Laurent Fignon, maar de naam Rooks is nergens terug te vinden. „Net als vo rig jaar voor de start van de Ronde van Frankrijk. Er was toen ook nauwelijks belangstelling voor de renner Steven Rooks," stelde de Nederlander don derdag. „Dat deed pijn, maar het betekende wel een ongestoorde voorbereiding. Met het bekende resulaat als gevolg" kijkt de Noordhollander voldaan te rug op vorig seizoen. Hij was daarin de regelmatigste renner uit het prof peloton. Zelfs Kelly, de leider in het FICP-klassement, bleef achter bij de prestatiedrang van zijn nieuwe ploeg genoot. „Ik heb in alle rust naar Milaan - San- remo kunnen toewerken. Na het weg halen van een ontstoken kies, vlak voor de start van de Tirreno, voelde ik me enkele dagen zwak. De conditie was wel aanwezig, de macht in de be nen niet. Voor mij betekende de ronde niet meer dan de noodzakelijke kilometers ma ken." „Daarom heb ik de slotdag ook bewust gemeden. Een training van zes uur heeft meer zin dan halve dag wach ten voor achttien kilometer tegen de klok rijden. Zaterdag moet ik er ge woon staan. Daar richt me ook volle dig op." De turbulente periode na zijn verba zingwekkende Tour-optreden heeft bij Rooks geen sporen nagelaten. „Na de Ronde van Frankrijk heb ik geen tijd voor me zelf gehad door alle festivitei ten. Daarnaast duurde het seizoen lang. De laatste wedstrijd was in okto ber. Ik heb daarna zeven weken geen fiets meer aangeraakt. Ik was geeste lijk en lichamelijk op. Ik ben op vakan tie geweest, heb de contacten met mijn familie en vrienden weer aangehaald. Dat is voor mij de beste manier om de accu weer op te laden." „Na de verkiezing van sportman van het jaar ben ik voorzichtig gaan trai nen. Anderhalf, twee uur per dag. Het kostte me na die rustperiode weinig moeite mijn blik op de komende klas siekers te richten." Daarin is voor SAN SEBASTIAN (SID) - Arie Haan zit voorlopig bij VfB Stuttgart weer wat vaster in het zadel. Zijn ploeg plaatste zich als vierde en laatste club voor de halve finale van het toernooi om de UEFA Cup. Tweehonderdtien minuten voetbal had overigens geen beslissing gebracht. In San Sebastian nam Stuttgart de strafschoppen beter dan Real Socie- dad. Nadat de Westduitsers twee we ken geleden het eerste duel met 1-0 hadden gewonnen, zegevierden de Spanjaarden donderdagavond met dezelfde cijfers door een vroege treffer van Zamora. In de verlenging kwamen beide ploe gen niet tot scoren, waarna de straf- schoppenserie de beslissing moest brengen. Doelman Immel groeide uit tot de held van Stuttgart door de inzet ten van Martinez en Gajate te keren. De karakteristiek is: Real Sociedad - Vfb Stuttgart 1-0 n.v. (1-0). strafschoppenserie: 2-4,18. Zamora 1-0. Scheidsrechter: Worrall (Eng), toeschouwers: 27.400 (uitverkocht). ENSCHEDE (GPD) - Ronald Spelbos (34) wordt met ingang van het nieuwe seizoen assistent-trainer bij FC Twente. Spelbos tekende gisteren een tweejarig contract met een optie voor nog een seizoen. Momenteel is hij nog als speler/trainer verbonden aan de amateurclub DOVO. Spelbos zal bij FC Twente Theo Vonk gaan assisteren bij de training van de hoofdmacht en krijgt verder het twee de team onder zijn hoede. De ex-Aja- cied moest vorig jaar vlak voor het EK een punt achter zijn profcarrière zet ten vanwege een ernstige knieblessu re. DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de woensdag en donderdag gespeelde wed strijden voor toto 10A zijn: Real Madrid-PSV X 2 Roda JC-Sredets Sofia X 3 Steaua Boek-Goteborg X 4 AC Milan-Werder Bremen X 5 Galatasaray-Monaco X 6 KV Mechelen-Eintracht Fr. X 7 Sampdoria-Din. Boekarest X 8 Barcelona-Aarhus X 9 Dyn. Dresden-V. Boekarest X 10 R. Sociedad-Stuttgart X 11 B. Munchen-Hearts X 12 Napoli-Juventus X Een juist ingevuld rijtje ziet er dan als volgt uit: 3-1-1-1-3-1-3-3-1-1-1-1. Rooks opnieuw een belangrijke roï weggelegd. Ondanks zijn „liefde" voor de bergen. Het kerstcadeau in de vorm van de pas laat gecontracteerde Kelly, ver andert niets aan de opzet van PDM in de belangrijkste een-dagswedstrij den op Rooks te gokken. Problemen zoals vorig seizoen tussen .Van der Poel en Rooks, acht de renner zelf uitgesloten. „Adri was vooral met zichzelf bezig. Hij wilde van ploeg veranderen. Ik kan dan wel begrip opbrengen voor zijn eerzucht, maar het ploegbelang moet voorop staan. Vorig jaar hebben we een paar fouten gemaakt in wedstrijden, waarin we de sterksten waren. In de Ronde van Vlaanderen, maar ook in Milaan - San- remo." VRIJDAG 10.23-11.05 Did 1: WK kunstschaatsen in Pa rijs: kuur voor heren. 15.20-16.50 BBC 2: Sport on Friday. 17.00-18.00 BBC 2: Team Tennis: 3-delig ploegentoernooi. 18.00-19.00 SKY: Eurosport Menu. 18.30-18.55 Ned 2: Sport: met een voetbal- blok met daarin aandacht voor eerste divi sie koploper Vitesse, doelpunten uit het Eu ropacup voetbal en de EC-loting, een voor beschouwing van het WK ijshockey en auto sport (BP rally die afgelopen zaterdag rond Amsterdam werd verreden). 19.00-20.00 SKY: Ski Report: ski-nieuws. 20.00-23.00 SKY: WK kunstschaatsen in Pa rijs: ijsdansen. 21.55-22.30 Did 1: ARD-Sport extra: WK kunstschaatsen in Parijs (kuur ijsdansen). 22.30-23.30 BRT 2: Boks-avond in Izegem: rechtstreekse reportage van het gevecht tussen José Seys en Peter Brown (half- zwaargewicht) en een samenvatting van het kampioenschap van Belgie weltergewich- ten (Freddy Demeulenaerel-Patrick Vung- bo). 23.00-23.30 Did 2: Die Sport-Reportage: met oa. ijshockey (kampioenschapsfinale) en biljarten (EK driebanden in Viersen). 23.00-00.00 TV 5: Sports Loisirs. 23.00-00.30 SKY: Basketbal: Barcelona-Pes- caro. 23.20-23.30 BBC 2: 100 Great Sporting Mo ments: rugbyfragmenten uit de wedstrijd Swaziland-Engeland uit 1974. 00.25-01.05 BBC 1: WK kunstrijden op de Schaats: vrije kuur voor dames. 00.30-01.00 SKY: Surfer Magazine: surfen uit Hawaii. 01.00-01.30 SKY: Eurosport Menu Tennis Internationaal vrouwentoernooi in Boca Raton: Brenda Schultz - Barbara Paulus (Oost) 6-4, 3-6 en 4-6. Kunstrijden WK kunstrijden voor vrouwen in Parijs: stand na de verplichte figuren vrouwen: 1. Leistner (BrD) 0,4 punten, 2. Trenary (VSt) 0,8, 3. Lebedeva (Sov) 1,2, 4. Gorbenko (Sov) 1,6, 5. Neske (BrD) 2,0, 6. Ito (Jap) 2,4. Stand bij bet ijsdansen: 1. Klimova/Ponomarenko (Sov) 1,0, 2. Oesova/Zjoelin (Sov) 2,0, 3. EngLToth (Hon) 3,4, 4. Duchesnay/Duches- nay (Fra)4,2,5. Wynne/Druar (VSt) 4,4, 6. Fe- dorinova/Platov (Sov) 6,0, 7. Galegari/Ca- merlengo (Ita) 7,0, 8. Garossino/Garossini (Can) 8,0, 9. Jones/Askham (GBr) 9,0, 10. Juklova/Somecek (Tsj) 10,4. Badminton Open Engelse kampioenschappen: Astrid van der Knaap (Ned) - Harumi Kohhara (Jap) 11-7, 11-6; Eline Coene (Ned) - Li Ling- wei (Chin - de eerste geplaatste) 7-11, 7-11. Basketbal Europese basketbalbeker voor landskam pioenen: Den Bosch - Maccabi Tel Aviv (Isr) 88-91 (50-51). Scheidsrechters: Gubac (Joe) en Tochev (Bul), toeschouwers: 2000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 19