PZC Jan Willem Lodder favoriet in Hoek Bowler Franz Roeb heeft een vaste hand sport DAIHATSU TOERNOOI IN DE VLAANDERENHAL één hand 2osV5et E® m Eddy Roelofs scoorde veel LUB UIT AXEL WON AT T.F. WEDSTRIJDEN Kwartfinales voor beker ~ini! Buitenlanders in driedaagse jeugdwieïreniien van Groot*Axel MERKBAIMDEN VRIJDAG 24 FEBRUARI 1989 C Play-offs Wereldkampioen Materiaal Aantrekkelijk bij ons het laagst in prijs V ZAALVOETBAL Op straat BEDRIJF SVOLLEYBAL Leergierig Versterkingen mm van de BMW-dealer Garage Verimigge bv fKNEU KNEUZEN - In de Terneuzense sporthal 't Zwaantje is deze week de iveede ronde om de Bevobo-beker be- Irijfsvolleybal gespeeld. De win- laars van de eerste ronde (allemaal weede- en derdeklassers) kregen nu len tegenstander uit de eerste divisie. )aarmee was het beker-avontuur /oor de ploegen uit de lagere klassen tieteen ook voorbij. Slechts een paar teams kwamen tegen le hoofdklassers tot enig verweer. Der- leklasser B.& S. maakte bijvoorbeeld 1HI een set afhandig (1-2). Maar daar ipeelde voor een deel de blessure van ïddy Roelofs een rol bij. Geblesseerd ian de wedstrijd begonnen moest Roe- ofs alles met één hand slaan. Het ver- linderde hem niet om zijn ploeg toch tan de 2-1-zege te helpen. Derdeklasser Gemeente 2 haalde een /erdienstelijk 1-3 resultaat tegen Mts/ Heao en ook tweedeklassers De Poot- en De Hoop dwongen hun tegen- itanders (De Meyer en Kramer HiFi 2) (lies te geven. Beide keren kwam 2-1 )p het formulier. Opmerkelijk was ver- Ier de rentree van Wim Gort. De ex- JSV-speler maakte zijn opwachting )ij Dees 2, dat met 0-3 van de eerste ielectie van de vereniging verloor. Haar het optreden in de reserveploeg ijkt slechts een aanloopje naar de ïoofdmacht. lesultaten tweede bekerronde: Bundel- »uw-Beldo 0-3; PSV-Sterbanden 0-3; ABN- framer HiFi 0-3; Pzem-Zeldenrustcollege 1-3; Noordzee-Dow 0-3; Voorwaarts-Ge- raente 0-3; Dees 3-V.& V. 0-3; B.& S.-NHI 1- Rabo-Wiekslag 0-3; Dees 2-Dees 1 0-3; foto Neelemans-Stunt Markt 0-3; De Poot- ï-de Meyer 1-2; De Hoop-Kramer HiFi 2 1-2; Gemeente 2-Mts/Meao 1-3. Ie derde bekerronde wordt op 28 maart ge- ipeeld, waarna de finales op 25 april wor- len gehouden. Volgende week start het Terneuzense fedrijfsvolleybal met de play-offs. Daarvoor zijn de ploegen (met de mee gnomen weerstandspunten uit de terste competitiehelft) als volgt inge deeld: '4: Stunt Markt 0-16; Zeldenrustcollege 0- B; Dees 0-13; Kramer HiFi 0-10; Dow 0-4; Kramer HiFi 2 0-4; Stérbanden 0-4. 'k Mts/Meao 0-12; V.& V. 0-10; De Meyer 0- Gemeente 0-9; Wiekslag 0-9; Beldo 0-7; 9HI0-4. ii; PSV 0-13; De Pooter 0-12; Foto Neele- oans 0-8; Dees 2 0-7; Pzem 0-7; De Hoop 0-6; PSV 2 0-6. IB: Dow 3 0-14; Rabo 0-11; Noordzee 0-9; to Zeist Automaten 0-9; Dow 2 0-8; Philips 18; ABN 0-8. 14: Dees 3 0-11; Gemeente 2 0-11; Schelde- iport 0-10; Havenschap 0-8; B.& S. 0-8; Bun- ieltouw 0-8; Auto Verlinde 0-7. Kramer HiFi 3 0-14; Mts/Meao 2 0-12; 'oorwaarts 0-12; Kramer HiFi 4 0-10; Phi- gs2 0-7; Beldo 2 0-6; Gemeente 3 0-4. Advertentie OFFICIËLE DEALER Industrieweg 37, Terneuzen 4538 AG, tel. 01150-81125. Mike Verhagen: boordevol ambitie voor basketbal. SAS VAN GENT - De spanning loopt naar het kookpunt in de finale van het tweede internationale Vlaanderen Bowling toernooi zon dagavond omstreeks 10.00 uur. De talrijk aanwezige supporters staan als één man achter Franz Roeb, spe ler van de plaatselijke bowlingclub De Vlaanderen. Met nog twee ga mes te gaan, staat hij op dat mo ment aan de leiding, met een uitste kende uitzicht op de hoofdprijs van duizend gulden. De Sasse aanhang is er heilig van overtuigd dat Roeb die avond als eindoverwinnaar zal worden gehul digd. „Franz is een echte toernooi- speler, een kouwe kikker, die zich door niets van zijn stuk laat bren gen", zo wordt langs de kant gezegd. Maar plotsklaps gaat het even mis. Tot ontsteltenis van de aanhang ko men er twee mindere worpen, waar door hij afhankelijk wordt van de prestaties van zijn tegenstanders. En doordat deze de stijgende lijn waarin zij op dat moment verkeren vasthouden, moet hij genoegen ne men met de derde plaats. Een uitste kend resultaat, maar voor Franz Roeb een ontgoocheling. Wat blijkt uit de opmerking: „Die laatste vijf minuten kosten mij vijfhonderd piek". Een dag later kijkt de de 37-jarige bankwerker uit Sas van Gent er weer al heel anders tegenaan. „Op dat moment heb je de pest in, maar als de spanning weg is, kun je met een derde plaats in zo'n sterk gezel schap alleen maar tevreden zijn. Wij spelen in de derde klas van de nationale league en trainen één keer in de week. De meesten finalis ten komen in een hogere klasse uit, trainen veel meer en spelen iedere week wel een toernooi van dit ni veau of hoger. En als je dan ziet dat een speler als Erwin Groen niet eens tot de finale weet door te drin gen en ik voor wereldkampioen Ro ger Pieters eindig, dan heb ik het toch nog niet zo slecht gedaan." Concentratievermogen en vaste hand zijn volgens Franz Roeb erg belangrijk voor een bowler. „Het re sultaat van een worp hangt af van het punt waar de bal op de baan neer komt. Dat gaat om milimeters, dus is het begrijpelijk dat dit om een ge weldige concentratie vraagt. Je moet namelijk steeds met dezelfde kracht gooien en de bal op het juiste moment moet los laten. Ik heb in derdaad weinig last van zenuwen, maar toch kan een kleinigheid er oorzaak van zijn dat je even je con centratie verliest. Zo begon tijdens het Vlaanderentoernooi het publiek te aplaudiseren op het moment dat ik mijn worp al had ingezet. Een mo ment werd ik hierdoor afgeleid, maar het had wel een minder worp tot gevolg en koste mij uiteindelijk toch de eerste plaats. Waarmee ik mijn verlies beslist niet wil goed pra ten, want ook een andere speler wordt hiermee geconfronteerd." Het zijn niet uitsluitend de eigen capaciteiten die het succes van een bowler bepalen, maar ook het ma teriaal speelt hierbij een grote rol. „Wil je optimaal presteren", zegt Franz Roeb, „dan moet je over ver schillende ballen kunnen beschik ken. Iedere baan waarop je speelt is anders. Op de ene moet je veel cur ve geven en op de andere weinig. Dan moet je nog rekening houden met de hardheid en gladheid van de baan. Allemaal factoren die om ver schillende ballen vragen. Voor een redelijke bal betaal je tweehonderd gulden, dus zijn verschillende bal len voor de meesten te duur. Zeker omdat ook de huur van de banen een steeds terugkerende kosten post betekend. Dat alles maakt het bowlen toch wel duur." Het zijn deze kosten die ook oorzaak zijn dat het gemiddelde niveau van de Zeeuwse bowler niet meer dan re delijk is te noemen. „Wil je met de top mee kunnen, dan moetje zeker vier of vijf keer per week trainen. Dat is slechts voor een enkeling weggelegd. We moeten ons voorlo pig nog tevreden stellen met het peil waarop we ons nu bevinden. Voor De Vlaanderen betekent dat waar schijnlijk volgend jaar de tweede klas van de nationale league. Voor een team dat lauter is samengesteld uit spelers van Sas van Gent is dit zeker niet slecht. Maar of je het ook op dat niveau uitsluitend met eigen spelers vol kunt houden valt nog te bezien. Want ook in de bowlingwe reld worden er spelers geronseld. Iets wat ik bij ons nog niet zie gebeu ren." Toch ziet Roeb de toekomst niet somber in. „We hebben een aantal aardige jonge spelers Als we er in slagen om die goed in te passen, dan moeten we ons ook op hoger niveau kunnen handhaven. Een stap in de goede richting is al gezet. We wor den door onze sponsor op maandag- avond in de gelegenheid gesteld om te trainen". HOEK Zaterdag gaat in de Ador- hallen in de Braakman te Hoek een open-tennistoernooi van start. De or ganisatie heeft het voor elkaar gekre gen dat er in alle categorieeën ge speeld zal worden. Zo komen er ook A-spelers in actie en dat is voor Zeeuwsch-Vlaanderen weer al enkele jaren geleden. Publiekstrekker nummer een is onge twijfeld Jan Willem Lodder, die getipt wordt als overwinnaar van het A-sche- ma. De uit Amstelveen afkomstige tennisser is bezig aan een sterke perio de, waarin hij al enkele malen een A- toemooi op zijn naam wist te schrij ven. Lodder staat op dit moment als negende op de nationale ranglijst ge plaatst. Rob Simon, tennisleraar in Sas van Gent en vanaf komende zo merperiode ook van tennisclub Animo uit Terneuzen, is als tweede in deze ca tegorie geplaatst, voor zijn broer Mike Simon en Serge Carpentier, die vanaf 1 april aanstaande op de A-lijst zal staan. Wedstrijdleider Mike Simon verwacht veel van het Adortoernooi in zijn nieu we formule. „De inschrijving heeft ont zettend goed gelopen. Niet minder dan 274 deelnemers zullen vanaf zaterdag van start gaan in zo'n 350 partijen. De A-categorie is niet alleen interessant voor het publiek omdat er goede ten nissers aan meedoen, maar datzelfde publiek heeft nu ook eens de mogelijk heid om tennissers uit deze streek te zien spelen. Serge Carpentier (afkom stig uit Oostburg), Rob Simon en ik worden praktisch nooit in de gelegen heid gesteld om in Zeeuws Vlaamse toernooien te spelen, omdat de hoog ste categorie meestal de B-categorie Simon heeft het deelnemen voor de B-heren extra aantrekkelijk gemaakt door de halve finalisten in deze cate gorie ook de halve finales van de A-ca- tegorie te laten spelen. „Zo krijgen ze de kans om eens tegen een A-tennisser uit te komen en dat moet toch een ex tra stimulans geven". Over de speel- sterkte heeft Mike Simon dan ook niets te klagen. Zeeuws kampioen Manfred de Kok voert het B-schema aan, voor de Belg Filip Versluijs. Ste- phan Havermans en Ronald van Re- mortel staan als derde en vierde in de ze groep geplaatst. Patrick Marteijn en Coen Dobbeleir zijn twee niet te onderschatten outsiders. Ook het schema bij de dames B mag er zijn. Favoriet is Stéphanie Rottier, die voor het eerst sinds lange tijd weer eens bij een Zeeuws Vlaams toernooi van de partij is. De Sint-Jansteense krijgt vermoedelijk de meeste tegen stand van Judith Simon. Isabelle Leenhouwers en Manon Kienjet staan als verliezende halve finalisten geno teerd. Martine van Maarleveld en Mar- tine Nijsten zijn ook twee namen die er mogen zijn in deze categorie. Guido Tolhoek is favoriet bij de here nenkel C. De Axelaar, die onlangs in Sas van Gent ook deze groep op zijn naam wist te schrijven, staat eerste voor Jeroen Verstraeten (Hulst). Bernd van Queckelberghe en Stefan Steijaert staan als derde en vierde ge noteerd. Het C-schema telt in totaal 28 namen. Onder hen die van Dethlef Pie ters, altijd wel goed voor een stunt, Frank Wille en Menno van de Hout. Het Adortoernooi duurt in totaal ne gen dagen. Zaterdag en zondag wordt er van 8.30 tot 23.30 uur gespeeld, maandag tot en met vrijdag van 17.30 tot 23.30 uur, zaterdag (de voorlaatste speeldag) van 8.30 tot 19.30 uur en op zondag (de finaledag) beginnen de eer ste wedstrijden om 9.30 uur. De A-, B- en C-categorieën worden di rect met een afvalschema gespeeld. De D- en de E-categorieën beginnen met poulewedstrijden. In deze groepen zijn alle deelnemers in poules van drie on derverdeeld. Alle partijen duren zestig minuten. Jan Willem Lodder, die in Hoek de grote favoriet is, hier vorig jaar in actie in het Melkhuisjetoernooi in Hilversum. AXEL - De internationale wielerdrie- daagse voor junioren, die op 26, 27 en 28 mei in Axel zijn achtste uitgave be leeft, krijgt een schitterend deelne mersveld. De Stichting Wielerpromo- tie Groot-Axel streeft er dit jaar naar om acht buitenlandse landenploegen in deze etappewedstrijd aan de start te brengen. „De helft daarvan is al binnen laat de voorzitter van de or ganisatie, Ap den Doelder uit Axel, trots weten. Hij heeft de inschrijvingen binnen van de nationale selecties van Italië (vorig jaar ook al gestart en toen erg dicht bij de eindzege), Polen (dat in de zevende editie nog met een sterk clubteam kwam, maar nu de landenploeg stuurt), Engeland en West-Duitsland. „We verwachten dat daar nog twee buitenlandse ploegen bij komen", ver volgt Den Doelder. De stichting heeft ook Spanje, Denemarken, Frankrijk (al eerder te gast in deze driedaagse) en België aangeschreven en hoopt op een positief antwoord. „De kansen daarop zijn zeker niet denkbeeldig omdat een aantal forma ties onze wedstrijd als een uitstekende voorbereiding op het wereldkam pioenschap zien", verzekert Den Doel der. De driedaagse etappewedstrijd weet zich inmiddels ook verzekerd van de deelname van de Nederlandse weg en baanploeg die vorig jaar met de prij zen ging lopen. „En lang voor deze wedstrijd in het KNWU-bulletin staat hebben ook een groot aantal vooraan staande Nederlandse clubs al belang stelling getoond", wil Ap den Doelder nog wel kwijt. De organisatie van dit internationale wielerevenement voor junioren draait intussen al op volle toeren; „In het ka der van deze internationale presenta tie hebben we een Belgische miss kun nen strikken en op dit moment worden de parkoersen bekeken", aldus Den Doelder. De achtste uitgave krijgt ook een an der gezicht: „De proloog op vrijdag is vervallen. Daarvoor in de plaats staat de officiële ontvangst op het Axelse gemeentehuis op vrijdagmiddag. Vrij dagavond starten we de koers met de rit Axel-Axel. Zaterdagochtend komt er een individuele tijdrit Overslag- Zuiddorpe over 9700 meter. De rit Zuiddorpe-Zuiddorpe wordt de mid- dagklus. De driedaagse wordt op zon dag 28 mei besloten met Koewacht- Koewacht", weet Den Doelder tot slot te melden. De achtste internationale etappewedstrijd Groot-Axel voor ju nioren belooft dan ook een schitterend wielerspectakel te worden. Advertentie Informeer vrijblijvend W '5 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS; Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-13456 Hof teZandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148- 14 Straatbasketballer sterk bij Voorwaarts JUIDDORPE - De huidige prestaties van Voorwaarts uit Axel in de Zeeuwse tweede klas heren ,an de basketbalcompetitie staan in schril contrast met vorig jaar. Toen was het wachten tot ia de winterstop voor aleer de eerste wedstrijdpunten werden behaald. Voorwaarts leek een /roege dood te sterven. Maar de rollen zijn nu omgekeerd: Voorwaarts heeft alle partijen in ,vinst omgezet en is in de play-offs hard op weg om straks de titel te veroveren. De promotie iaar de eerste klas komt steeds dichter bij. )e metamorfose bij het Axelse team is e danken aan bepaalde factoren. Ver werkingen werden aan het begin van iet seizoen gevonden in Ruud de jruin (is gewend aan een hoger ni- reau) en trainer Luc Dierickx die de iverstap maakte van de dames naar je heren bij Voorwaarts, gen niet te onderschatten bijdrage jan de uitstekende resultaten levert jok de 18-jarige Mike Verhagen uit luiddorpe. De belofte bij de Axelse :lub is pas een drietal jaren met deze sedstrijdsport bezig en maakt volgens ajn coach uit Sas van Gent nog steeds linke vorderingen. Toen het gezin Verhagen zo'n drie en een half jaar geleden naar Zeeuwsch- l'laanderen verhuisde, meldde dejon- je basketballer zich bij Voorwaarts. In eerste instantie speelde de HEAO- student in Vlissingen bij de jeugd (ka- detten en junioren). Vorig jaar maak te hij zijn debuut bij de heren in de tweede klas. „Ik heb gewoond in Hel- levoetsluis en daar het basketbal op straat geleerd. Iedereen kent de term straatvoetbal wel, maar wij speelden na schooltijd met een groepje jongens op straat basketbal. Je zou kunnen zeggen dat ik een straatbasketballer ben geweest." Omdat de selectie bij Voorwaarts erg klein was, moest er doorstroming ko men vanuit de jeugd. Achteraf is Mike yerhagen er blij mee, dat alles zo snel is gegaan. Met zijn lengte van 2.02 me ter is de basketballer geknipt voor het reboundwerk. „In het begin is het even aanpassen geweest, maar nu voel ik me helemaal thuis in deze groep. Het is (en fijn team met onderling een prima sfeer. Bovendien weet ik me gesterkt door een kritische aanpak van onze trainer, want dat heb ik juist graag. Ik heb de ambities om basketbal zo goed mogelijk te doen en als het even kan op een zo hoog mogelijk niveau. Ik heb er alles voor over, omdat ik basketbal zo'n leuke sport vind. Het kan me niet schelen, hoeveel keer ik moet trainen. Twee, drie keer per week, ze straffen er mij niet mee. Daarvoor doe ik het veel te graag." Volgens zijn trainer Luc Dierickx, die bekend staat om zijn kritische aan pak, betekent de samenwerking met zijn jonge pupil een ideale situatie. „Verhagen is erg leergierig en is in zijn ontwikkeling met rasse schreden vooruit gegaan. Die jongen is gewel dig verbeterd, vooral in defensief op zicht. Verder is zijn fysieke conditie prima in orde en wat me altijd tot ge noegen strekt is zijn optimale voorbe reiding voor een wedstrijd. Tekortko mingen, ja, die heeft hij ook nog wel. Hij zou wat sneller over moeten scha kelen bij balbezit. De gedurfde pass geven, zou ik bijna zeggen. Volgens mij is dat een kwestie van tijd, want hij pikt alles vlug op. Nee, het is een veelbelovende speler die nog erg ver kan komen. Hij zou in de toekomst weieens uit kunnen groeien tot een van de beste basketballers van Zee land", meent de Belgische coach. Zelfheeft Verhagen ook het gevoel dat het steeds beter gaat. „De ploeg is goed op elkaar ingespeeld. Ik sta in het centrum van de verdediging. Ik moet vanwege mijn lengte me meer bezig houden met de rebounds. In het begin van een wedstrijd is het vaak eikaars krachten aftasten. Je stelt je taktiek erop af, de wedstrijdomstandigheden zijn elke keer verschillend. Zo heb ik het afgelopen duel tegen concurrent Matador twintig punten gemaakt, om dat ik bij hen goed kon doorkomen. Zelf ben ik nog veels te lief voor mijn tegenstanders, dat vinden ook mijn medespelers. Ik moet harder worden." Met het oog op volgend jaar zijn er echter veranderingen op komst. Als Voorwaarts de min of meer verwach te promotie naar de eerste klas be haalt, moet de ploeg meer trainings- arbeid gaan verrichten. Ook zal er ge zocht moeten worden naar verster kingen. „Ik ben van plan om het vol gende schooljaar niet meer dagelijks heen en weer te reizen. Dan zal ik op zoek moeten naar een basketbalclub op Walcheren. Als het even kan zal ik ook nog aparte trainingen bij Voor waarts blijven volgen, ik weet dat Dierickx daar volgend seizoen een be gin mee maakt. Ik heb het al gezegd, het maakt mij verder niet uit, ik wil me honderd procent blijven inzetten. In de eerste plaats moeten we het in de eerste klas zien te redden. Ik hou van dergelijke uitdagingen", vertelt de Zuiddorpenaar. Evenals Verhagen is zijn coach ervan overtuigd dat er straks meer zal moe ten gebeuren om met Voorwaarts de eerste klas met een gerust gevoel bin nen te stappen. Dierickx: Van deze ploeg zijn een vijftal spelers capabel om dat niveau aan te kunnen. De rest zal eventueel in een nieuw te formeren tweede team hun draai moeten vin den. Er zal dus versterking moeten ko men. Ik ben momenteel al bezig met een buitenlander. Ik heb er alle ver trouwen in." De ontwikkeling van het basketbalta lent uit Zuiddorpe is in volle gang. Mike Verhagen is inmiddels ook in het Zeeuws-Vlaamse jeugdteam gekozen en er staat wellicht nog veel meer te wachten voor de Voorwaarts-speler die zijn ambities niets liever dan ge staafd wil zien met prestaties. Franz Roeb in actie SAS VAN GENT - In het zaalvoetbal Sas van Gent werden deze week de kwartfinales om de Scheperstrek ker-trofee gespeeld. Verrassend was onder meer de overwinning van Corn-boys/Adeg op de Vlaanderen 1. De Vlaanderen, dat op een voorsprong kwam door een doelpunt van Van de Bosche, kon als regioploeg niet impo neren tegen het team van Corn-boys/ Adeg, dat volledig uit A-junioren be staat. Vooral in de tweede helft nam de uit eindelijke winnaar het initiatief en kwalificeerde zich verdiend voor de halve finales. De doelpunten voor Corn-boys/Adeg werden door Van de Velde en Daane gemaakt. De uitslagen in de kwartfinales: IZV- PhiIippine4-4 (Philippine w.n.s.); Vlaande ren 1-Cornboys/Adeg 41-2; Polderken 1- Tukkerl3-3; Racing White 1-Polderken 21- 0. Verder werd er ook nog gespeeld voor de competitie. Rijnvaart 1 pakte met geluk twee punten van het zonder wis sels spelende Cerestar. De uitslagen: Rijnvaart 2 - Racing White/ Crab 3-1, Philippine 3 - Tukker 2-6, Cerestar - Rijnvaart 1 2-3, Corn Boys/Adeg 3 - IZV 2 1-1, Corn Boys/Benny Sport - Com Boys/Adeg 4 4-6, Rac Whit/Suikerunie - Philippine 2 2-10. Stand: 1 Rijnvaart 16-28, 2 Corn Boys/Adeg 4 16-27, 3 Cerestar 15-18, 4 Tukker 16-18, 5 Corn Boys/Benny Sport 2 en Rijnvaart 2 16- 17, 7 IZV 2 14-16, 8 Philippine 2 15-13, 9 Com Boys 3 15-9, 10 Philippine 3 15-7, 11 Racing White/Suikerunie 13-6, 12 Racing White/ Crab 3 14-2. Advertentie Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 37