PZC 26 Nieuwe nationale kampioenschap Zeeuwse amazones dingen naar top van dressuur Spannende strijd bij turnkampioenschappen sport STRIJD OM INDOORTITELS IN BRUINISSE Favoriet SANDRA DE KEIJSER IS FAVORIET VRIJDAG 24 FEBRUARI 1989 De algemene ledenverga dering van de Neder landse Postduivenorganisa- tie zal 4 maart aanstaande voorstellen bespreken over nieuwe nationale kampioen schappen. Het NPO-bestuur wil reeds voor het seizoen 1989 natio nale kampioenschappen in voeren op de onderdelen Vi tesse en Midfond. adrie van riel Momenteel gaat bij het nationaal kampioenschap alle aandacht naar de overnachtfondvluchten. Hoewel de belangstelling voor deze vluchten nog steeds groeit, doet maar 10 pro cent van de Nederlandse duivenhou- ders aan dit onderdeel mee. De overi ge 90 procent vljegen alleen in vereni- gings-, kring-, rayon- of afdelingsver- banden. Het is toe te juichen dat het hoofdbestuur van de NPO hierin ver andering wil brengen. Voor het nationaal vitessekampioen- schap tellen de resultaten van de twee eerstgetekende duiven van vier willekeurige verenigingsconcoursen tussen 1 april en 31 juli 1989 waaraan 15 liefhebbers deelnemen. De afstand van de vluchten moeten liggen tussen de 70 en 300 kilometer. De prijzen moeten 1 op 5 verdiend worden. De puntenberekening vindt plaats volgens het systeem 'Wie heeft ze beter'. Een systeem waarbij iedere liefhebber kans heeft om tijdens de NPO-manifestatiedagen in Rosma len bij de eerste tien nationale vites- sekampioenenen op het podium te staan. In iets andere vorm komt er waar schijnlijk ook een midfondkam- pioenschap. Hiervoor tellen de eerst- geklokte en de twee eerstgetekende duiven. Minimaal 40 liefhebbers moe ten in vereniging- kring- rayon- of af- delingspel deelnemen. De afstand: 300 tot 500 kilometer. Ook hier geldt: prijs 1 op 5 en hetzelfde berekenings systeem als Vitesse. Hopelijk wordt er in Rosmalen een Zeeuw op het Vi tesse - of Midfondkampioenschap ge huldigd. Men moet daarvoor bij de beste tien van 55.000 liefhebbers be horen. De kansen zijn in bovenge noemde systemen landelijk gelijk. Tijdens genoemde vergadering zul len de voorstellen betreffende triolo- gievluchten en nieuwe landelijke rayonindeling behandeld worden. Deze voorstellen betreffen het sei zoen 1990. De overnachtfondvluch ten, bondsconcoursen en dergelijke blijven het aanstaande seizoen onge wijzigd. Een deel van de gehuldigden op de feestavond van de duivenbond: Staand vlnr: D. Dieleman, H vd Veeke, P. Goossen, H. Calon en L. Breepoel. Zittend vlnr de dames Vd Vreeke, Breepoel en Calon. Recordverkoop gouden ringen De fondclub Zuid-Nederland hield afgelopen zaterdag de jaarlijkse feestavond in de Bosbad- hal in Hoeven (NB). Voor duizend be langstellenden opende voorzitter Jan Hermans uit Waalre de vergade ring met de mededeling dat voor het seizoen 1989 door de 6000 leden maar liefst 105.000 gouden ringen zijn ge kocht. Dat is een record. Als de Ne derlandse Postduivenorganisatie besluit om het land op de nationale vluchten in vijf rayons te verdelen, waardoor de Limburgse liefhebbers zich ook kunnen aansluiten, zal de aankoop van de gouden ringen be slist toenemen. Het systeem waar mee men kans maakt om gedurende tien j aar een grote prijs in geld of na- tura te winnen, biedt garantie voor het voortbestaan van de fondclub Zuid-Nederland. Voor de ere-titels komen zowel de za terdag- als zondagvliegers in aan merking. Bij de Zeeuwse zaterdag vliegers zijn de podiumplaatsen voor Combinatie van Belzen Kamperland voor C. Hoek/Zn. Middelburg en J. van Belzen zoon Colijnsplaat. Deze combinatie won met 8354622 ook de Gouden Crack bij de oude duiven. Kees Meesters Rilland en Comb.Mar- teyn - van Belzen Arnemuiden wer den respectievelijk twee en drie. A. A. van de Kreeke Kamperland schreef geschiedenis door zowel de eerste en tweede plaats te behalen bij de competitie Zeeuwse Crack jonge duiven. Een zeer bijzondere presta tie. De Zeeuwse zondagvliegers ken nen geen aparte Zeeuwse Gouden Crack. Des te groter is de waardering voor de combinatie-de Mul/Kop uit Zuiddorpe die bij een deelname van 13.000 leden een schitterende vierde plaats in deze competitie behaalde. Hans v.d.Veeke Westdorpe haalde met twee duiven een 7e en 9e plaats en kreeg een extra applaus. De Zeeuwse gouden-ringenkampioe- nen in de Zuid Nederlandse Bond, Dirk Dieleman Axel, Herman Calon Hoofdplaat, Hans v. d. Veeke West dorpe en Leo Breepoel Hoek namen hun wandborden voor de eerste, tweede, derde en vijfde plaats in ont vangst. De concourswinnaars op Chateau- roux en St.Vincent: Hans v.d. Veeke en Staf Dusarduyn kregen naast hun geldprijs een aandenken. Voor Piet Goossen Westdorpe, gedu rende vijfentwintig jaar vice-voorzit- ter van de fondclub Zuid-Nederland, werd dit de laatste huldiging. De oud-voorzitters D. Rijkenbarg Breda en dokter Oomen Roosendaal prezen hem om zijn verdiensten. Jaarlijks worden er onder de kopers van de gouden ringen tien prijzen van duizend gulden verloot. De Zeeuwse gelukkigen waren Rob Braet Sluis, Piet Glas Kapelle en F. Roegiest Philippine. P.V. De Blauwe Doffer Kortge- ne. Vitesse Hok Comb. Verwei 2. S. Bran derhorst 3. Comb, van Belzen. Aangewe zen Comb. Verwei 2. Gebr. Kesteloo 3. J. Goulooze. Midfond Hok Comb. Verwei 2. A. v. d. Kreeke 3. de Fouw Zn. Aangewe zen de Fouw Zn. 2. Comb. Verwei 3. S. Branderhorst. Fond Hok H. C. Verburg Zn. 2. J. v. Belzen Zn. 3. W. C. Leenpoel. Aangewezen J. v. Belzen Zn. 2. Comb. Verwei 3. H. C. Verburg Zn. Jonge duiven P. v. Belzen 2. A. v. d. Kreeke 3. A. P. de Haze. Navluehten W. Noordhoek 2. Comb, van Belzen 3. J. v. Belzen en Zn. Duifkam pioenen. Vitesse Comb. Verwei. Midfond de Fouw Zn. Fond H. C. Verburg en Zn. Jong. A. v. d. Kreeke. Navlueht MC Cle ment. Winnaar B-Klasse Mevr. Priesters. C-Klasse W. C. Versluis. D-Klasse J. C. de Fouw. Generaal kampioen Comb. Verwei 2. A. v. d. Kreeke 3. Comb, van Belzen 4. de Fouw en Zn. 5. J. v. Belzen en Zn. BRUINISSE - De strijd om de Zeeuw se indoordressuurtitel, die zaterdag in Bruinisse wordt gehouden, belooft in de klasse Z paarden bijzonder spannend te worden. Negen combina ties dingen mee naar het kampioen schap, dat recht geeft op uitzending naar de nationale titelstrijd op zater dag 18 maart in Ermelo. De complete Zeeuwse top is aanwezig in Bruinisse, met uitzondering van de heersende kampioen Jan Meijer uit Seroosker- ke. Eppo Roovers met zijn paard Aron en Kees Steendijk met Boy mogen als kampioen en vice-kampioen van het 'groene seizoen' zeker tot de favorieten worden gerekend. Of zij echter in staat zijn om het aanstormende zwakke ge slacht van de titel af te houden valt nog te bezien. Zo bewezen Francisca Bakker met Amber en Mascha Bu- straan met Camero de laatste wed strijden in een bloedvorm te verkeren. En wat te denken van Lieveke Goos- ens met Vosco, Suzan Malcorps met Urgent, Centien Krijger met Urgento en de voor eigen publiek rijdende Ma rian Jumulet met Romeo. Ook zij heb ben in het verleden reeds bewezen de kunst van het dressuurrijden uitste kend te beheersen. Met recht kan men dan ook de vraag stellen of net als in overig Nederland ook in Zeeland de amazones de top van deze rijkunst voor zich zullen gaan opeisen. Of zal de als een komeet opgeklommen Patrick de Frel met Silven de oranje rozet voor zich opeisen?. De juryleden A. Oosterveen-Staal en H. van de Liert-Top wacht in manege De Korenzolder, waar de jubilerende Schouwse Ruiters de organisatie van deze titelstrijd in handen heeft, in ie der geval een zware taak bij het beoor delen van de proeven in de Z-klasse. met Bonvivant is zij ongetwijfeld in open, met Mariska Bone, Marjoke vd staat om het Paardebloemfeestje dras- Strien, beiden van Noord-Bevelanl tisch te verstoren. en Lissette Timmermans van Oranjl Bij de pony's M is de strijd volledig zon licht favoriet. Francisca Bakker met haar paard Amber: een van de favorietes voor i Zeeuwse titel. Is het in de zwaarste rubriek bij de paarden erg moeilijk om een voor spelling te maken, bij de pony's ligt dit geheel anders. Nicole Slabbe- koorn start met Siri als uitgesproken favoriet. Waar dit seizoen de Paarde bloemcombinatie in de ring ver scheen, waren voor de rest slechts de kruimels weggelegd. Alleen een sen satie kan de Zuid-Bevelandse amazo ne van de titel afhouden. Ook bij de paarden klasse M behoort Nicole Slabbekoorn tot de favorieten. Zij zal hier in het zadel van Censor heel wat meer tegenstand ondervinden. Ze ker van haar clubgenoten Eppo Roo vers met Ladykiller en Nellie van Willi gen met Zarkov, die in deze rubriek be slist tot de kanshebbers behoren. Eppo Rovers zal als clubtrainer er bo vendien extra op gebrand zijn om het goud voor de neus van zijn leerlingen weg te kapen. Een eerste vereiste voor het Paardenbloem-trio is echter, Su zanne Malcorps voor te blijven. Want SAS VAN GENT - De Zeeuws-Bra bantse Turnkring houdt zaterdag in samenwerking met de turnvereni ging Thor uit Sas van Gent de jaar lijkse kring en provinciale kampioen schappen turnen voor meisjes, jeugd- turnsters, turnstersjunioren en turn sters.. In totaal eenenzeventig turn sters, verdeeld over deze vier catego rieën zullen in de Vlaanderenhal in Sas van Gent dingen naar de kringti- tel. Tevens wordt het provinciaal kam pioenschap van Zeeland gehouden. Deze kampioenschappen gelden ech ter alleen voor de turnsters, die uitko men in de C-lijn van de KNGB. De meisjes die turnen in de A- en de B-lijn, de zogenaamde topsporters turnen hun provinciaal kampioenschap tij dens de districtskampioenschappen van de KNGB, die overigens dit jaar voor het eerste in Zeeland worden ge houden, dankzij de organisatie van MTV'69 in Middelburg. Voor de kringkampioenschappen van de Zebra echter zijn alle klassen sa mengevoegd en komen voor de kring- titel de turnsters uit de A-, de B- en C- lijn in aanmerking. Ongetwijfeld be looft het kampioenschap er één van hoog gehalte te worden. Deelname van onder andere Sandra de Keijser bij de turnsters, Nynke Botterweg bij de turnstersjunioren, Machteld Cijvat bij de jeugdturnsters en bij de meisjes Mo nique Slootmaker en Manuela van Mast, verzekeren turnen van hoog r veau. Voor het provinciaal kampioenschap bij de meisjes staan Wendy van 't Wel tende van GVK en Jessica Krijger vzf Thor hoog genoteerd. Wendy van I Westende zal zeker proberen reval che te nemen op haar concurrente u Sas van Gent, die haar tijdens voorbereidingswedstrijd in Vlissi gen wist te verslaan. Ook bij de jeugdturnsters belooft hi spannend te worden. De meisjes ve MTV die onderling weinig verschille zien hier Ernani de boer van Delt Sport tegenover zich, terwijl ook E ther Knol van GVK al meermalen ve zich heeft doen spreken. De provinciaal kampioenen van vor jaar bij de turnstersjunioren, Edi Houmes van MTV heeft ditmaal provinciaal kampioene bij de jeug turnsters van vorig jaar, Mariska Haze van Volharding als concurrent Ongetwijfeld zal het een spannend strijd tussen deze twee turnsters woi den. Bij de turnsters komen vijf meisjes ui onder wie Sandra de Keijser, die in di ze categorie de beste kans maakt. De turntitelstrijd wordt gehouden de Vlaanderenhal in Sas van Gent. I meisjes en jeugdturnsters beginnel om 09.00 uur en de turnstersjunioreg en turnsters om 13.30 uur. BADMINTON DAMMEN Voor damclub 's-Gravenpolder kan het morgen een bijzonde re dag worden. Wint men namelijk de uitwedstrijd tégen EAD uit Asten, dan is het kampioenschap, en daarmee promotie naar eerste klas, een feit. Gezien de lage positie van EAD op de ranglijst kan het bijna niet meer mis gaan voor de Zuid-Beve landers. Middelburg, de enige ploeg die 's-Gravenpolder in theorie nog kan bedreigen, wacht morgen een zware uitwed strijd. Tegenstanders is het Tilburgse Info Engineering II. Damclub De Eendracht ontvangt morgen het Limburgse Schaesberg. Gezien de zorgelijke situatie op de ranglijst moet deze wedstrijd absoluut gewonnen worden door de Tholena- ren. De wedstrijd, die zoals gebruikelijk wordt gespeeld in 'De Meulvliet', begint morgen om 12.00 uur. In de provinciale club competitie zijn de dammers toe aan de laatste ronde. Het volledige programma luidt als volgt: Hoofdklas: vr. 24-02: 's-Gravenpolder III-Tholen II. ma. 27-02: Souburg I-Middel burg II; eerste klas: vr. 24-02: 's-Gravenpolder IV-Lammeren- burg II. BASKETBAL Het programma basketbal voor dit weekeinde is als volgt: dames hoofdklasse: Attacus-Marathon (zaterdag, 17.30 uur), Kimbria-BV Souburg (zondag, 17.00 uur): dames over gangsklasse: Marathon 2-Waldric (vrijdag 20.00 uur Baskens- V' burg, Vlissingen), Octopus-Scheldesport (zaterdag 18.00 uur); heren overgangsklasse: H. Pioniers 2-Dynamo '70 (zaterdag 13.45 Uur), Jumping Crabs-Marathon (zaterdag 18.00 uur), BV Souburg-Condor (zaterdag 20.15 uur Van Duyvenvoorde, Oost-Souburg), JRC Boxtel-Volharding (zondag 15.00 uur); meisjes junioren hoofdklasse: JRC Boxtel-BV Souburg (zon dag 16.30 uur); jongens junioren hoofdklasse: Virtus-Dynamo '70 (zaterdag 14.00 uur). BV Souburg-Flash '82 (zaterdag 18.30 uur Van Duyvenvoorde, Oost-Souburg); dames le klasse: Ma rathon 3-Smokkelhoek (vrijdag 21.00 uur Baskensburg, Vlis singen), BV Souburg 2-Marathon 4 (vrijdag 20.30 uur, Van Duy venvoorde, Oost-Souburg), Volharding 2-Voorwaarts (vrijdag 20.00 uur, Sportcentrum Goes), Volharding 1-Dynamo '70 (vrij dag 21.30 uur, Sportcentrum Goes); heren le klasse: Marathon 2-Oostburg (vrijdag 19.00 uur, Baskensburg, Vlissingen), Mara thon 3-BV Souburg 3 (vrijdag 20.30 uur, Baskensburg, Vlissin gen). Morgen (zaterdag) wordt in Kruiningen voor de derde maal de Inkelloop, een wedstrijd over tien Engelse mijlen gehouden. Er staat een wedstrijdloop voor senioren en veteranen op het pro gramma over tien Engelse mijlen en een prestatieloop over 9.1 kilometer. De start is zaterdagmiddag om 14.15 uur, alle deel nemers starten tegelijk. De organisatie is in handen van AV'56 uit Goes. Zaterdag (morgen) houdt atletiekvereniging AV '56 de derde Inkelloop te Kruiningen. De wedstrijdloop is over 10 Engelse mijl en de start vindt om 14.15 uur plaats bij de sporthal Rei- merswaal te Kruiningen. Inschrijven is in de sporthal aan de Blaauwhoefseweg. Tevens start tegelijktijdig met de wed strijdloop een trimloop over 10 Engelse mijl en een trimloop over een afstand van 9.1 kilometer. De atletiekvereniging RKHAV houdt morgen (zaterdag) op een parkoers over de Liniedijk in Hulst de Krokusloop. Er kan vanaf 14.00 uur in de kantine van RKHAV worden ingeschre ven o peen, twee, drie of vier ronden van 2500 meter. De start van deze trimloop is om 15.15 uur. Voor de jeugd (start: 15.00 uur) zijn er twee kortere afstanden: 600 of 1200 meter. Leden van RKHAV kunnen het bovendien om 14.00 uur tegen elkaar opnemen, waarbij het cross-clubkampioenschap inzet van de strijd is. De start is bij de grote tv. mast aan de Kool straat. De buurtvereniging De Hoekse Rakkers houdt morgen (zater dag) in Hoek in samenwerking met SV Aloy een trimloop. Er kan vanaf 14.00 uur bij de molen worden ingeschreven op drie afstanden: twee, vier of zestien kilometer. De start is om 15.00 uur. BILJARTEN HOCKEY Zaterdag en zondag vindt in sporthal De Kruitmolen in Mid delburg het Avanti-badmintontoernooi plaats. Er nemen 150 badmintonners deel aan het toernooi. In de hoogste categorie, A2. zijn in het herenenkel de winnaar van vorig jaar, Christiaan de Lange van Bavel en Bart Jan den Hollander van Avanti, geplaatst. Het damesenkel B zijn Winnie Slootmans van Avan ti en Claudia van Raalten van Terneuzert geplaatst. De meeste onderdelen worden gespeeld via een afvalsysteem. Het toer nooi begint beide dagen om 10.00 uur. Het damesteam van Vlissingen speelt zondagmiddag (aan vang 14.00 uur) op hetBonedijkecomplex in Vlissingen een oe fenwedstrijd tegen overgangsklasser Schaerweijde uit Zeist. Vlak voor de competitie speelden deze teams ook vriendschap pelijk tegen elkaar en toen zegevierde de Zeeuwse derde klas- ser met 4-3. Zondag 4 maart gaat de hockeycompetitie weer van start. INDOORTENNIS Programma voor zaterdag tennis achtkamp: Goes, sportcen trum Schelde International: 13.00-19.00 uur. Zondag 26 februa ri 1989: districts-indoortenniscompetitie. Kapelle, Racketcen trum 09.00-12.00 uur: De Schelde 2-Dauwendaele, Souburg 3- DOS 2; 12.00-15.00 uur: Kapelle-MLTC 5, DOS 1-Domburg (he ren); 15.00-18.00 uur: DOS 3-Animo 3, Lewedorp-TVO. Goes, sportcentrum Schelde International: 15.00-18.00 uur: Duive- land-Hulster Ambacht 2 (heren). DOS 3-De Schelde (heren), de Bongerd-Hulster Ambacht 1 (heren). Vlissingen, Racketcen trum: 13.30-16.30 uur: ASOC-Vrouwenpolder, Animo 2-Sou- burg (heren). PAARDESPORT In manege 'De Korenzolder' in Bruinisse worden zaterdag 25 februari de provinciale Zeeuwse kampioenschappen gehou den voor paarden en pony's in de klassen M en Z. De organisa tie van deze titelstrijd berust bij de jubilerende 'Schouwse Rui ters' uit Dreischor. Tevens zullen de combinaties pony's en paarden uit de klassen B en L hun opwachting maken in de Schouwse manege. De ruiters en amazones uit de rubrieken B en L zullen vanaf 9.00 uur zich voor de jury presenteren. De kampioenswedstrijden beginnen om 14.00 uur met de rubriek pony's klasse M. Om 17.30 uur staat de rubriek Z paarden op het programma, wat tevens de afsluiting van het concours be tekent. In totaal komen er ruim tachtig combinaties in 'De Korenzol der' in de ring, waarvan er ruim dertig de strijd tegen elkaar aanbinden voor één van de felbegeerde plaatsen, die recht ge ven op uitzending naar de nationale titelstrijd op 10 maart in Ermelo. De Landelijke Ruitervereniging en Pony-club Graeve Jan uit Sas van Gent houdt zondag 26 februari in manege De Magrette dressuurwedstrijden voor paarden en pony's in het kader van de DOW/Graeve Jan competitie. Om 13.00 uur gaan de ruiters uit de B-klasse pony's met hun proeven van start. Het con cours in de Axelse manege wordt om 16.00 uur afgesloten door de combinaties uitkomend in de zwaarste klasse. De Landelijke Ruitervereninging en Pony-club De Vroonrui- ters uit Westkapelle houdt zaterdag 25 februari springwedstrij- den voor paarden en pony's. De wedstrijden in manege 'De Zandbooi', die meetellen voor de strijd om de Zilveren Vuurto ren trofee, beginnen om 9.00 uur met de pony's klasse B. Ver volgens komen de klassen L, M en Z in de ring. Het concours wordt om 17.00 uur afgesloten met de rubriek progressief sprin gen M/Z paarden. Zowel in het district Walcheren/De Bevelanden als in Zeeuwsch-Vlaanderen begint dit weekeinde de eindstrijd der de klas bandstoten. In clublokaal café De Schuur van DOS Middelburg starten voor dat titeltoernooi: Piet Janse, Delta Col. (2.28). Adrie Versprille, DOS Ov. (2.26), Jaap Jasperse, VEG/ABV (2.23), Simon Nanuruw, BVM (2.129), Rinus Schou- wenaar, Scheldezicht (2.126), Lou Rijk, ALM (2.06), Chris Coo- mans, BVM (1.92) en Paul Hoek, DOS M. (1.91). Reserves zijn Wim de Schrijver van Dampoort, Lou van Stee van LBV en Jaap Beenakker van BVW. In De Schuur wordt morgen (zater dag) en zondag telkens om 13.00 uur begonnen en denkt de wedstrijdleiding in het eerste weekeinde vier ronden te kun nen spelen. In het district Zeeuwsch-Vlaanderen vormde de massale in schrijving reden om een dubbelfinale te laten spelen. De poule Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gespeeld in café De Smidse in Clinge (start vandaag (vrijdag) 19.00 uur en verder morgen en zondag telkens vanaf 13.00 uur) met het volgende deelne mersveld: J. Josiassen, De Smickel (2.30), M. Bosch, Nasa (1.96), B. Dhont, Kastelein (2.02), R. Roets, Kastelein (1.826), Th. Visser, WBC (2.10), A. Vermeirsch, HGL/KOT (1.828), Ch. Reyns, De Statie (1.94) en Th. Schauwaert, De Smickel (11.61). De poule West-Zeeuwsch-Vlaanderen treedt in café De Smok- kelhoek in Aardenburg aan en bestaat uit: R. Claerhoudt, De Smickel (2.50), J. Baart, GBC (2.24), M. Faas, KOTT (2.48), J. Ivens. HBC '34(2.19), J. Breur, BW(2.13), E. Dhondt, Kastelein (2.00), G. Joos, GBC (2.24) en C. de Vos, Ed Horemans (1.75). Reserves voor beide poules zijn R. de Vreeze van TMW, P. Ver- stiggel van JBH, A. Buyze van CBC, R. Baart van WBC en A. Aerts van Den Ouden Arend. In Aardenburg wordt morgen (zaterdag) en zondag telkens om 13.00 uur begonnen. RUGBY SCHAKEN TAFELTENNIS De eredivisiedames van Chrompack/MZ gaan zaterdag naar het Brabantse Hoogerheide voor de uitwedstrijd tegen Hotak dat met Marlies -Somers-van Happen als beste speelster een geduchte tegenstandster zal zijn. De dames van 't Zand reizen naar koploper le divisie Hoonhorst en Arnemuiden treedt aan in het Brabantse Stiphout. Bij de heren ontvangt le divisionist Chrompack/MZ 1 in 'De Slaghvaert' om 17.00 uur Pelgrim Gaanderen terwijl gelijktijdig de Zeeuwse derby in de 3e divi sie tussen MZ 2 en SAR 1 wordt gespeeld. In de 4e divisie gaat MZ 3 naar Korenbeurs 1 en ontvangt Zand 1 het iets hoger geklasseerde Vriendenschaar uit Gouda. TURNEN Morgen (zaterdag) worden door de ZEBRA (Zeeuws-Brabant- se turnkring) de Kring- en provinciale kampioenschappen voor turnsters gehouden in Sas van Gent. Er wordt gestreden in vier categorieën: Meisjes tot 12 jaar, jeugdturnsters 13 en 14 jaar, turnsters junioren 15.16 en 17 jaar en turnsters boven de 18 jaar. De wedstrijden gelden voorde C-lijn van de KNGB. De beste turnsters uit elke categorie stromen door naar de halve finale op 22 april in Zetten. Deelnemende verenigingen zijn EMM Terneuzen, De Samensprong Prinsenbeek, THOR Sas van Gent, VTV Vlissingen, Volharding Goes, Delta Sport Zie- rikzee. GVK Koudekerke, MTV Middelburg. Plaats van han deling: de gemeentelijke sporthal in Sas van Gent. Aanvang 9.00 uur. prijsuitreiking omstreeks 17.00 uur. BETAALD VOETBAL Eredivisie: Volendam-Groningen, VVV-Haarlem (zat.). Den Bosch-PSV. Willem II-RKC (zat.), Veendam-Roda JC (zat.). Ajax-FC Twente, PEC Zwolle-Sparta (vrij.), Fortuna S-MVV (zat.), Feyenoord-FC Utrecht. Eerste divisie: Heerenveen-Em- men (zat.), SVV-Graafschap. Heracles-Wageningen (vrij.), RBC-NEC, Helmond Sp.-GA Eagles (zat.), Eindhoven-NAC (zat.), Vitesse-DS'79, Telstar-Excelsior (zat.), Den Haag-Cam- buur. ZONDAGVOETBAL In de eerste klasse Zuid treden de Oemoemenoe-reserves zon dag in Valkenswaard aan tegen de Vets. Tovaal moet het in Hoek van Holland opnemen tegen Hook ers, dat de afdeling West I aanvoert. Het damesteam van Omoemenoe speelt een uitwedstrijd tegen Tilburg. In het zondagamateurvoetbal wordt gespeeld, hoofdklas C: TSC-Venray, DESK-Limburgia, SVN-Waubach. EHC-Vlissin- gen, Halsteren-Sittard, Wilhelmina'08-Longa, TOP-Geldrop, tweede klas B: Middelburg-Sluiskil, Schijndel-VOAB, MOC- Boeimeer, NOAD-Zierikzee, Sarto-Avanti, RKDVC-Dosko, derde klas D: Breskens-Steenbergen, RCS-Virtus, Axel-VES, BSC-Roosendaal, Goed-Moerse Boys, Divo-Clinge, vierde klas G: Cluzona-Unitas, Vosmeer-Noordhoek, Gastel Meto, Zun- dert-Zeelandia, Grenswachters-Schutters, Kaaise Boys-RSV, vierde klas H: Walcheren-Philippine, Domburg-Hontenisse, Steen-Patrijzen, IJzendijke-HVV, Lewedorpse Boys-Hoofd plaat, Vogelwaarde-Koewacht, reserve tweede klas: Longa 2- Vlissingen 2, Zierikzee 2-VOAB 2, Dongen 2-Virtus 2, Madese Boys 2-Roosendaal 2, Moerse Boys 2-Gilze 2, Baronie 2-Rood Wit 2, reserve derde klas: Sluiskil 2-Dosko 2, RCS 2-Vogelwaar- de 2 (10.30), Clinge 2-Hontenisse 2, Hoofdplaat 2-HVV 2, Ter- neuzen 2-IJzendijke 2, Middelburg 2-Steen 2 (11.30). Afdeling Zeeland, eerste klas: Zeeland Sport-Hansweertse Boys, Noormannen-Luctor, Schoondijke-Robur, Terneuzen- Kwadendamme, Jong Ambon-Ria, Oostburg-Biervliet, twee de klas: Volharding-Ouwerkerk, Aardenburg-Terhole, Sluis- Corn Boys, Renesse-Graauw, SDO-Hulsterloo. Indien niet an ders vermeld, aanvang 14.30 uur. Morgen (zaterdag) wordt in Kruiningen de zesde ronde van het persoonlijk Zeeuws kampioenschap schaken voor senioren ge speeld. De grootste kanshebbers in de hoofdklas, Rudi de Smit, Johan de Wolf en René Tiggelman, komen overigens niet meer tegen elkaar uit. In de promotieklas gaat Adri den Hamer recht op het kampioenschap af, evenals Jan de Korte in de eerste klas. Programma hoofdklas: R. de Smit-A. Dubbeldam, W. Punt-R. Tiggelman, E. Clarisse-J. de Wolf, A. Riemens-P. van Rooijen, J. Dees-M. de Smit, M. Wise-E. de Hulster, H. de Ridder-S. Sanders, R. Burgerhoff-H. Lankreijer. Promo tieklas: A. Arendse-A. den Hamer, J. Tholenaar-M. van Eek hout, Masj. Dubbeldam-M. Kindt, P. van de Borgt-C. Provoost, J. de Jager-F. Dieperink, E. van Driel-A. van Kesteren, R. van Waterschoot-F. van Boven, A. Jonkheer is vrij. Eerste klas: J. de Korte-H. Oosterhout, J. Koster van Groos-B. Koeman, W. van Sluijs-R. Lauer, J. Dopper-W. Bliek. M. Meuleman-M. de Bock, J. Paauwe-C. Verberkmoes, S. Belfroid-W. van Stel, H. Destombes-H. Baris, R. Schoot-M. Toetenel. Tweede klas: H. Riemens-D. van Noppen, F. Buijse-P. van Noppen, N. Houter- man-S. Quist, A. de Ridder-C. Heijboer, L. Schipper-A. Ver- mue, L. de Jong-W. Kesteloo, B. Mulder-J. van Klooster, B. Quist-I. Kooiman. J. van de Velde-R. Vermeulen, A. van Oor schot-A. van der Jagt, E. Minneboo is vrij. De wedstrijden wor den in het Dorpshuis van Kruiningen gespeeld. Berghoek straat 3 en beginnen om 13.15 uur. ZATERDAGVOETBAL In het landelijk zaterdagvoetbal luidt het programma, tweede klas: AZVV-Hoek, SSC'55-Wilhelmina'26, Nieuw Lekkerland- Altena. Kloetinge-Serooskerke, Veen-PTT, Arnemuiden-De Zwerver, derde klas A: WHS-Nieuwdorp, Bevelanders-Din- teloord, Tholense Boys-ZaamslagVeere-Bruse Boys, Terneu- zense Boys-Kapelle, Oostkapelle-Yerseke, vierde klas: Meeu- wen-NOAD'67, Mevo-Nieuwland, Kogelvangers-SSV, Middel- burg-SPS, Wemeldinge-Wolfaartsdijk, DFS-Klundert, reserve tweede klas: WHS 2-Almkerk 2 (15.00), Serooskerke 2-Arne- muiden 2, Yerseke 2-Zwaluwe 2, Heukelum 2-SSC 2, Zaamslag 2-Kloetinge 2, Roda Boys 2-Tricht 2, reserve derde-klas: Hoek 2-WHS 2, Bruse Boys 2-Meeuwen 2, Klundert 2-Oostkapelle 2, Terneuzense Boys 2-AZVV 2, Arnemuiden 3-Veere 2, Din- teloord 2-Tholense Boys 2. Afdeling Zeeland, eerste klas: Duiveland-Heinkenszand, Dau- wendaele-Apollo, Rillandia-SKNWK, Colijnspl. Boys-s-Heer Arendskerke, Wissenkerke-GPC, VCK-Krabbendijke, tweede klas: Kruiningen-WIK, ZSC-SVD, Kats-Waarde, Spui-Borsse- le, Cadzand-Hoedekenskerke. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. DAMESVOETBAL In de interregionale klas West II wordt gespeeld: Oranje Wit- Zwart Wit'28, Vlaardingen-Berkel, Stedoco-Rijnmond, DSVP-Rijsoord, Kloetinge/HBSS (12.45), HOV Ter Leede. Afdeling Zeeland, eerste klas: Patrijzen-Serooskerke (14.30), WIK-Oostkapelle, Yerseke-Vlissingen, tweede klas A: VCK- RCS, Zeelandia-Oostkapelle 2, tweede klas B: Terneuzense Boys-Hoek, KLruiningen-Terneuzen, derde klas A: Hoek 2- Koewacht, Vlissingen 2-Breskens, derde klas B: SVD-Bevelan- ders, Wemeldinge-Kloetinge 2, derde klas C: Veere-Noorman- nen, Meeuwen-Nieuwdorp, derde klas D: Philippine-Steen (26/ 2. 10.30), Terneuzen 2-Biervliet (26/2, 10.30). Indien niet anders vermeld, aanvang 11.15 uur. JEUGDVOETBAL In de eerste klas B van de landelijke jeugdcompetitie wordt gespeeld: Longa-FC Den Bosch, Unitas-PSV A2, SVV-Xerxes, Geldrop-RBC, RKC-Feyenoord, DS'79-Kloetinge. A-junioren interregionaal: RCS-Goes, HVV-Roosendaal, Halsteren-Vlis- singen, Rood Wit-Zierikzee, Vogelwaarde-Middelburg, NAC- Dosko, B-junioren: Baronie-TSC, Zierikzee-NAC, Internos- Middelburg, Kloetinge-HW (12.45), Terneuzense Boys-Vlis- singen, RBC-Jeka. Hoofdklas A-junioren: Robur-Wemeldinge, Axel-Arnemuiden, Breskens-Zaamslag, Lewedorpse Boys-Pa trijzen, Terneuzense Boys-Koewacht (12.45), B-hoofdklas: AZVV-RCS (12.45), Walcheren-VCK, Yerseke-Hontenisse, Ter- neuzen-Kapelle, Dauwendaele-Breskens. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. TAFELVOETBAL Morgen zaterdag) wordt in het verenigingsgebouw Amacita in Kloetinge een toernooi tafelvoetbal van de NSVB (Nederland se SUBBUTEO VOETBAL BOND) gehouden. Het is het zesde toernooi in een serie van acht, die moeten bepalen welke spe lers zich plaatsen voor een landelijke eindronde, die in april in Beekbergen wordt gehouden. Veertig spelers uit heel Nede land komen in aktie, zoals onder meer de winnaar van NSVB-beker: Luc Creemers uit Prinsenbeek en de leider in c Grand Prix-stand: Rene Bolte uit Ridderkerk. Het toerno begint om 10.00 uur, de finales zijn omstreeks 16.00 uur. VOLLEYBAL De volleybalagenda voor zaterdag is als volgt: tweede divisie heren: VCM-Vollkei; Orion 2-Tonny Leynse/EVVC; DAC-Sli drecht Sport; EAVV 2-Rijnmond; ACCO/DOS 2-Raboban Krimpen; Trivos-Ekspalvo. Derde divisie F dames: Tonny Leijnse/EWC-Morres/Hul (Baskenburg, 17.00 uur); Mytilus-VCE/PSV (De Poel, 151 uur); Swinta-Provimi/DVO 2; De Zebra's-AKS; Moonen P pier/VVK-Torpedo; IKS'72-Sarto/Pellikaan. Derde divisie F heren: Ovoco-Morres/Hulst; VC Gorile-Evi Ready; Scheldesport-Atak'55 ft Zwaantje, 16.30 uur); Va Tartwijk/VCH-Set Up/P; De Sterre-Odulphus 2 ('t Sportuu 15.45 uur); TDK/Brevok 2-Sarto/Pellikaan. Dames promotieklas: Dynamo'70-SC Morres; Zuidzande-Mo res/Hulst 2; Tonny Leijnse/EVVC 2-Mytilus 2; CVC-BOK; M rathon-V oorwaarts Heren promotieklas: Dynamo'70-IJVC; Dynamo'70 2-De Ste re 2; Mytilus-VVR; De Polder-BOK; Tonny Leijnse/EWC Voorwaarts. Dames eerste klas: Scheldesport-De Klomp; Ardito-Sgrav Mytilus 3-Marathon 3; Marathon 2-Athanatos. Heren eerste klas: Tonny Leijnse/EVVC 3-Morres/Hulst CVC-BOK 2; Ardito 2-Savok; Athanatos-Ardito. WIELRENNEN Zondag worden in Wilhelminadorp de clubkampioenscha pen gehouden van de wielerverenigingen Theo Middelkair Zeeuws Vlaanderen en Zeeland. De renners rijden op het trainingsparkoers van Theo Midd| kamp. De eerste wedstrijden zijn om 10.30 uur. Het progra ma: 10.30 uur junioren (50 kilometer), 10.31 uur nieuweling! (40 km), 10.31 uur dames (40 km), 12.00 uur liefhebbers en vef ranen (50 km), 13.30 uur amateurs (80 km). ZAALHANDBAL Zaalhandbalprogramma zondag 26-2-'89. Dames le divisl M-burg, Nassaulaan, 13.30 uur: EMM-DVC, Copes Hermes-lf lo, Caesar-Animo, Hercules-VGZ/Sittardia. Holbox Swij DWS, Bevo Heidia Camb.-Auto Caubo/Iason. Heren 2e divisl M'burg, Nassaulaan, 14.45 uur: EMM-Snelwiek; Vlissinga Baskensburg, 13.00 uur: Walcheren-Groene Ster; Zierikza Onderdak, 13.15 uur: Delta Sport-Wings, DES'72-Anin| Saturnus'72-WIK; dames 3e divisie: M'burg, Nassaulaan, 12.Ï uur: EMM 2-Were Di; Terneuzen, 't Zwaantje, 14.00 uu HVSV-VVN/Internos, HV Tilburg-GSC, HVO-Dongen, GilJ Heerle; heren 3e divisie, 25/2: Mountain Stars-GSC, EBHV- Avanti, Estenkol TYachos 2-Dongen, Fortuna-Heerjgl Tornado'70-WN/Internos. Sporthal Vlissingen: 14.15 uur Ho 1 Olympus 1-Walcheren 3, 15.25 uur DS 1 Walcheren 2-HVSV 2; sporthal Oost-Souburg: 09.40 uur: HS 2' Olympus 3-HVSVI2, 10.50 uur: HS 2 Olympus 4-Hontenisse 2; sporthal MiddelbuiM 16.00 uur DS 1 EMM3-01ympus 1; sporthal Goes: 12.00 uur: Ifl 2 GSC 3-Olympus 2; sporthal Heinkenszand 10.30 uur DSp Delta Sport-KHV, 11.40 uyur DS 2* Hontenisse 2-OlympusjS 12.50 uur DS 2* Olympus 3-GSC 2; sporthal Zierikzee 14.30 uur: HS 1 Delta Sport 2-EMM 3; sporthal Hulst: 16.00 uur HS 2 Hop- tenisse 1-Operatie '71; sporthal Axel: 14.50 uur en 17.00 - Q Mini's. ZAALKORFBAL Het wedstrijdprogramma zaalkorfbal voor zaterdag: distrij zuid-west: le klasse-G: Animo-Odo (M) (Vlissingen, 14.15 uuj 2e klasse-F: Sagitta-KOAG, Nieuwerkerk-IJsselvogeis; klasse-N: Olympia (S)-ADO, Zuidwesters-Togo (Soubun 1'5.50 uur); res. le klasse-G: Animo 2-Swift 2 (Vlissingen, 15.1 uur), Albatros 2-Pernix 2; res. 2e klasse-N: KOAG 3-Ondol junioren-H: Vriendenschaar (Hi-GKV, Albatros-Maasslu| Snel-Tjob, Animo-PKC (Vlissingen, 11.30 uur). Afdeling zuid-west, senioren: 1-A: AU Ready 1-Luctor 1 (Zieri^ zee, 16.00 uur), Blauw-Wit 1-Seolto 1 (Goes-2,17.00 uur),Anl" 3-Atlas 1 (Souburg, 19.00 uur), Zuidwesters 2 vrij; 2-A: StonJ vogels 2-TOP 2, Luctor 2-Volharding 1, Zaamslag 1-Tjoba 3. B: Tjoba 4-Ondo 3, BKC 1-Togo 2; 3-A: Atlas 2-Togo 3; 3-1 Swift 5-Seolto 2, Stormvogels 3-TOP 3, Zuidwesters 3-Ammo 4-A: Blauw-Wit 2-Tjoba 6, KVK 1-Zaamslag 2, Zuidwestersl Togo 4; 4-B: AU Ready 2-Animo 7, Swift 6-Stormvogels 4; 5] BKC 2-Togo 5; 5-B: Blauw-Wit 3-Ondo 6, TOP 4-Swift 7; 6 Swift 8-Luctor 5; 6-C: Ondo 7-Zuidwesters 6, Swift 9-Atlas 4 D: Blauw-Wit 4-Volharding 4, KVK 2-Scheldevogels 5; 6 TOP 5-Olympia 4, Animo 8-Blauw-Wit 5. Junioren: 1-A: swi 1-Luctor 1; 2-A: Togo-BKC, Ondo 1-Swift 3, Stormvogels g j Blauw-Wit 1; 3-A: Tjoba 2-Luctor 2, Blauw-Wit 2-Volhardinr Animo 3-Atlas; 3-E: Korbatjo-Oranje-Zwart 1; 4-A: Swift f- Seolto 2, Ondo 2-Animo 4, Stormvogels 2-TOP 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 26