PZC op tv Nederlanders wonnen geen rit in Siciliaanse wielerweek Rob Clerc geprikkeld door afzegging Sij brands a I sport 25 Real Madrid tegen PSV voor een recordrecette Een winnaar in midlotto AUermmst fóvoriet Voör WK^spririt ft! VRIJDAG 24 FEBRUARI 1989 Daams Solleveld DAMVIERTAL VEEGDE RUSSEN VAN HET VELD Semi-zaalkorfbal- interland voor jeugd in Vlissingen Zaalvoetbalteam Zeeland speelt in Schiedam Marathon sluit inschrijvingen BARCELONA (GPD) Het bezoek op 5 maart van PSV levert Real Madrid de kwartfinales van het Europacup -toernooi een recordrecette van ongeveer 6 miljoen gulden op. Twee derde daarvan komt binnen via de iaartverkoop, de Spaanse televisie draagt ongeveer anderhalf miljoen ulden bij en het resterende half mil joen komt van de reclame in het sta dion. Die opbrengst is een absoluut record ooor Real Madrid, dat zijn financiële hoogtepunt tot nu toe had in de duels, iveneens in het EC-toernooi, vorig sei- goen tegen Bayern Munchen en PSV. 3eide wedstrijden leverden de club ongeveer 3,5 miljoen gulden per stuk op. De duurste kaartjes voor het bijwonen van de return tegen PSV kosten 6000 peseta's, iets meer dan 100 gulden. De pedkoopste staanplaatsen zijn voor 20 gulden de deur uit gegaan. Hoe hoog de totale recette precies zal uit vallen, is moeilijk te bepalen, omdat Real Madrid en de Spaanse televisie geen details kwijt willen over het con tract, dat voor uitzending van de wed strijd is afgesloten. Wel is bekend, dat de 'koninklijke' en de staatstelevisie (TVE) een totaalcon tract voor het gehele Europacup-toer nooi hebben afgesloten. Dat behelst een vast bedrag, ongeacht wanneer Real uitgeschakeld zou worden. Real Madrid zou hetzelfde ontvangen heb ben bij verlies in de eerste ronde als wanneer de ploeg de finale bereikt. Pikant details is dat de voetballers van Real Madrid al twee maanden geen woord meer willen zeggen voor de camera's van de Spaanse televisie. De Madrilenen zijn boos over de vol gens hen weinig objectieve weergave van het duel met stadgenoot Atletico, dat in een ordinaire schoppartij ein digde. Doelman Buyo werd mede op grond van tientallen malen herhaalde ;v-beelden voor vier wedstrijden ge schorst. Deze week gaan vertegen woordigers van het tv-station met de spelers om de tafel zitten om te probe ren de ruzie bij te leggen. 09.55-12.00 Did 1: ARD-Sport extra: WK Skiën Noordse Combinatie in Lathi (3 x 10 kt estafette voor teams). P 155-15.15 Did 2: WK Skiën Noordse Com- liatie: 4 x 10 km. estafette voor heren in Athi (Fin). 14.00-15.00 SKY: Eurosport sportprogram ma. 15.20-16.50 BBC 2: Sport on Friday: met WC wemmen, een voorbeschouwing op de bokswedstrijd Bruno-Tyson, voetbal (over zicht F.A. Cup-wedstrijden van dit week end). 17.30-18.00 BBC 2: Tennis Legends: vetera- nentoernooi aan de Costa Brava. 17.46-18.30 Ned 1: Sport op Vrijdag: met portretten van Nelli Cooman (atletiek) en RKC-topscorer André Hoekstra (voetbal), studio-gesprekken met Emiel Mellaard en Frans Maas (atletiek) en een voorbeschou wing op de wedstrijd PSV-Real Madrid met Real-speler Bernd Schuster en PSV-speler Edward Linskens. 18.30-18.55 Ned 2: Sport: met een voorbe schouwing op de WK sprint in Heerenveen, een vooruitblik op de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Frank Bruno, aandacht voor de Indoor Brabant (paardesport), het sport- overzicht en een voetbalblok. 22.40-23.30 Ned 1: Brandpunt: met o.a. beel den van de voetbalwedstrijd PEC Zwolle- Sparta. 22.50-23.35 Ned 3: Studio Sport: verslag van het indoor Brabant in Den Bosch (paarde sport). 23.00-23.30 Did 1: Sportschau. 23.00-00.00 TV 5: Sports Loisirs. DEN HAAG (ANP) - De midlotto kende deze week één winnaar. In het cijferspel waren drie winnaars. Midlotto nr. 7A: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 177.299,70 ontvangt, tweede prijs: 12 winnaars, die ieder bruto f. 12.500,00 ont vangen, derde prijs: 124 winnaars, die ieder 1.714,90 ontvangen, vierde prijs: 4.898 win naars, die ieder f. 18,00 ontvangen, vijfde prijs: 60.103 winnaars, die ieder f. 5,00 ont vangen. Cijferspel: zes cijfers goed: 3 winnaars. Jan Ykema in betere tijden: tijdens de huldiging van de 500 meter van de Olympische Spelen in Galgory ivlnr.i Jan Ykema (zilver), Jens-Uwe Mey (goud) en Akira Kuroiwa (brons). Jan Ykema wil waardig afscheid AKKRUM (GPD) - De kans dat hij komend weekeinde op het erepo dium terecht komt tijdens het WK sprint, noemt Jan Ykema zelf „ze ker zo klein als in Calgary". Daar haalde de flamboyante Fries vorig jaar tot ieders verrassing olym pisch zilver op de 500 meter, maar die medaille is inmiddels behoor lijk dof geworden. Vraag blijft der halve of Ykema, die officieel bezig is aan zijn laatste seizoen, in Hee renveen toch waardig afscheid kan nemen. „Stel dat ik als twaalfde eindig en word uitgefloten, net als Vergeer; dat lijkt me echt vrese lijk". Hij corrigeert zichzelf echter onmid dellijk. „Het zal niet gebeuren, want ik ben Fries en rij voor eigen pu bliek". Bovendien is Jan Ykema ra zend populair, weet hij, „hoewel ik natuurlijk nooit de beste schaatsen rijder ben geweest. Maar ach, door wat leuke uitspraken, die prestatie in Calgary en mijn bolle kop met krullen heb ik altijd genoeg aan dacht gehad". Hoogste tijd dus om de sprintende levensgenieter zélf eens een aantal zaken onder de loep te laten nemen. Ykema over zijn teleurstellende seizoen: „Ik weet nog precies dat ik in no vember mijn eerste wedstrijd reed, tegen Mey, Hij opende in 9.59, onder het wereldrecord, ik in 10.6. Dat was meteen de eerste klap, daarna volg de de ene op de andere. Door ziekte miste ik de IJsselcup en vervolgens reed ik stuntelend het NK afstand. Ik heb toen een grote fout gemaakt, die ik nu wel kan toegeven. Ik dacht te veel aan mijn nieuwe huis en ver gat mijn schaatsen te controleren, zodat ik met twee verschillende ron dingen reed". „Toen kwam die knieblessure in Da- vos, waardoor ik tweeneenhalve week niets kon doen, en troefde Loef me af bij de nationale sprintkam pioenschappen. Het gevoel ont breekt gewoon en dat is een kwestie van door barrières breken. Net als met die misslagen. Ik denk dat het komt door een combinatie van te snel willen en overeoncentratie, maar daar zullen straks ook wel weer mensen op afstuderen". Ykema over het WK, zijn zeven de: „Vorig jaar stond alles in het teken van de Spelen. Je was nog niet van het ijs af of je zat alweer op de fiets, maar aan één ding denkend. Nu was dat heel anders, ik ben niet continu met het WK bezig geweest. Als ik achttien zou zijn, had ik er veel be wuster naartoe geleefd, maar nu is er iets van: ik heb het allemaal al eens meegemaakt. Hoewel het niet mag, word je toch wat nonchalanter. Die zesde plaats van vorig seizoen had ik graag verbeterd, maar dat zie ik niet zitten. Hoewel, het blijft sprinten, je weet nooit wat er ge beurt". Ykema over zijn tienjarige schaatscarrière, waarvan ne gen in kernploegverband: „Ja, er had misschien meer in geze ten, maar dat is het bekende ver haal. Ykema is niet serieus genoeg, houdt van een biertje en gaat niet vroeg naar bed. Dat klopt ook wel, maar zou ik serieuzer hebben ge leefd dan had ik hier nu niet gezeten. Was ik beslist eerder gestopt. Som mige collega's kunnen straks mis schien vertellen hoe veel kleedka mers een ijsbaan had, maar alles daarbuiten is voor deze jongen. Ze hoeven mij niets meer te vertellen. Als ik alles over mocht doen, deed ik het weer zo". Ykema over de Nederlandse sprinttoekomst: „Het zou zeer kwalijk zijn als de oude situatie terugkwam, met de sprinters geïntegreerd in de all round-kernploeg. Er is verdorie toch ook een kunstrij- en shorttrack- ploeg, vraag me geen namen, die in ternationaal gezien niets voorstel len? Bij ons is de mondiale top veel breder dan bij de allrounders. Dit weekeinde trekken sprinters een volle bak in Heerenveen, daar kan de bond best de eerste vier jaar een apart team van betalen. De KNSB maakt een grove fout door Jong- Oranjetalent in feite voor een all roundcarrière te laten tekenen. En als ze zich dan op de korte afstand mogen specialiseren, is het vaak net te laat. Mijn grote geluk was dat er heel snel een keuze voor me werd ge maakt, Boer zag dat ik alleen kon sprinten. Maar ik ben helaas een uit zondering". Ykema over Eppie Bleeker, de huidige sprintcoach: „Een praktijkman, van wie ik het meeste heb geleerd. Kijk, Boer, Nij- holt, Gemser, Kloosterboer weten alles van spieren, maar kunnen niet schaatsen; ze kennen de wedstrijd spanning niet. Ik had ook wel eens moeite die mensen te volgen. Bleek er is geen theoreticus, daarom heb ik met hem uitstekend contact. Wat hij aanvoelt leer je niet in boeken, hij komt gewoon geloofwaardiger over. Ik zal hem het meest missen, want er wordt een periode beëindigd die ei genlijk te kort was. Het is net als met een vrouw: ze kan nog zo mooi zijn, wanneer het niet klikt schiet je er niets mee op. Was Eppie eerder coach geworden, dan was ik verder geweest". Ykema over zijn afscheid en toe komst: „Ik heb een halfjaar geleden al ge opperd te zullen stoppen en ik denk dat ik, als rechtgeaarde Fries, daar bij blijf. De alternatieve ploeg van Ice Productions? Wanneer het zo mooi is als het klinkt, zal ik een aan bod zeker serieus overwegen. Ik denk dat ik voor hen heel aantrék- kelijk ben. Je kunt niet alleen we reldkampioenen hebben, ook men sen die zich makkelijker verkopen dan Yvonne van Gennip. Maar voor lopig is het plan het even rustig aan te doen, de batterij weer opladen. Ik ben pas 25, tijd zat. Ik heb ooit een horeca-diploma gehaald, iets in de journalistiek gedaan en ik wil probe ren wat trainerspapieren te verza melen. Ik zie wel wat er op me af komt". AGRIGENTO (RTR) - Bruno Leali heeft de Siciliaanse wielerweek ge wonnen. Hij gaf zijn leidende positie in de zesde en afsluitende etappe niet meer prijs. De Nederlander Rooks ein digde in de eindrangschikking als derde. De slotrit werd gewonnen door Leali's landgenoot Michele Moro, die de 181 kilometer van Calgarirone naar Agri- gento aflegde in 4 uur, elf minuten en tó seconden. Marc van Orsouw was toet de derde plaats de beste Nederlan der. 0p het zes dagen lang warme Sicilië wonnen de Nederlanders geen etappe, wel slepen ze hun vorm aan. Drie ein digden bij de eerste zes in het eindklas sement: Rooks (3), Van Orsouw (4) en Van Vliet (6). De laatste maakte in de slotetappe de sprong naar de zesde plaats met twee seconden tijdvergoeding bij een tus- sensprint. „Teuntje" won ook de sprint van het eerste pelotonnetje. „Ik v°el de macht in mijn benen terugko men", stelde hij tevreden vast. De laatste etappe van de Siciliaanse Wielerweek had alles bijeen niet zo veel betekenis. De koorts kwam pas op gang nadat bij Agrigento de tempels uit de bloeitijd van de Griekse cultuur, daterend van de vijfde eeuw voor Christus, door het enkele malen passe rende peloton uitgebreid bekeken en besproken waren. De tweede orde greep op de laatste dag de hoofdprijzen. De etappe werd met een korte solo gewonnen door Michele Moro uit Bassano del Grappa. Hij kreeg zijn eerste boeket in driejaar. Na hem ging het peloton uitermate tevre den uiteen. Het mooie weer had van de Siciliaanse week een ideale voorberei ding op het seizoen gemaakt. Uitslag van de zesde etappe: 1. Moro (Ita) 4.11,49, 2. Pedersen (Den) op 0,7, 3. Van Or souw (Ned) zelfde tijd, 4. Pavlic (Joe) 0,12, 5. Gianetti (Zwi) 0,13, 6. Van Vliet (Ned), 7. Rooks (Ned), 8. Sorensen (Den), 9. Galleschi (Ita), 10. Petito (Ita) allen zelfde tijd als Gia netti. 14. Siemons (Ned) 0.12, 19. Leali (Ita) z.t., 25. Draaijer (Ned) 0.19, 43. Stevenhaag- en (Ned) z.t., 61. Hanegraaf (Ned) 1.09,62. Ta len (Ned) z.t., 64. Veldscholten (Ned) z.t., 70. Kleinsman (Ned) 2.01, 84. Lubberding (Ned) 2.04, 95. De Rooy (Ned) 3.34. De overige Ne derlands hebben opgegeven.Het eindklas sement is: 1. Leali (Ita) 27.23,07, 2. Gavazzi (Ita) 0,09, 3. Rooks (Ned) 0,10, 4. Van Orsouw (Ned) z.t., 5. Argentin (Ita) 0,14, 6. Van Vliet (Ned) 0,15, 6. Gusmeroli (Ita) 0,16, 8. Soren sen (Den) 0,17, 9. Vitall (Ita), 10. Delia Santa (Ita) allen zelfde tijd als Sörensen. 14. Kelly (Ier) 0.18,15. Anderson (Aus) 0.23,18. Draaij er 0.32, 25. Siemons 0.45, 53. Talen 11.32, 55. Veldscholten 12.25, 60. Hanegraaf 16.54, 66. Kleinsman 20.02, 68. De Rooy 20.56, 79. Ste- venhaagen 27.45, 96. Lubberding 38.00. De Italiaan Franco Vono heeft woens dag de vijfde etappe van de wielerron de van de Amerika's gewonnen. Hij reed de 130 kilometer op een parcours in de Venezolaanse stad Valencia in 3 uur, 4 minuten en 46 seconden. De Ne derlander Hans Daams behield de eer ste plaats in het algemeen klassement. De laatste drie etappes van het evene ment worden afgewerkt in Florida. Gerrit Solleveld heeft de derde etap pe van de Ronde van Valencia gewon nen, een rit van Ibi naar Xeraco over 188 kilometer. Het was het tweede op eenvolgende succes voor de formatie van Jan Raas. Een dag eerder werd Tom Cordes ritwinnaar. De Westduit ser Kappes blijft het klassement aan voeren. Solleveld aasde al in de eerste etappe op de zege, maar miste toen de kracht in de slotfase. Daarvan was nu geen sprake. Tot twee keer toe schudde hij zijn medevluch ter, de Spanjaar Gonzales, van zich af. Gonzales was één keer teruggekomen, na een valpartij van Solleveld op het door regen glad geworden parkoers. De Nederlander Rob Harmeling werd tweede door de sprint van de achter volgende groep te winnen. Door pro blemen met de foto-finish apperatuur, kon de jury niet alle klasseringen van de etappe geven. Uitslag derde etappe: 1. Solleveld (Ned) 188 kilometer in 4 uur en 32 minuten, 2. Harme ling (Ned) op 0.27, 3. Cerin (Joe), 4. Mujica (Spa), 5. Gonzales (Spa) allen zelfde tijd als Harmeling, 9. Verhoeven (Ned) 2.10, 14. Maassen (Ned) z.t. Het algemeen klassement is: 1. Kappes (BRD) 12.24.59, 2. Stumpf (BRD) z.t., 3. Jala- bert (Fra) z.t. CANNES/SCHEVENINGEN (GPD) - Met het veroveren van de wereldbe ker in het Palais des Festivals in het Zuidfranse Cannes heeft het Neder landse damviertal Rob Clerc, Jannes van der Wal, Gerard Jansen en Wieger Wesselink deze week een prestatie ge leverd om u tegen te zeggen. In het bij zonder de royale zege (6—2) op de Sov jetunie in de slotronde liegt er niet om, evenals de individuele resultaten van de Nederlanders, die stuk voor stuk door niemand zijn overtroffen. Europees kampioen Jansen invaller nota bene - behaalde de maximale score (10 uit 5), de anderen noteerden 8 uit 5. Bij afwezigheid van Ton Sij- brands bezette de Scheveningse groot meester Rob Clerc (33) het eerste bord, een beslissing waar coach Harm Wiers- ma geen spijt van behoeft te hebben, want in de slotronde tegen de Sovjets baarde Clerc opzien door de 'onver slaanbare' wereldkampioen Alexej Tsjizjov te kloppen. Zaak dus om even bij te praten. Rob Clerc, met de auto net terug uit Cannes, is daar gaarne toe bereid. Voelden jullie dat de Sovjetunie te pakken was? Clerc: „In de eerste ronde hadden de Russen al een punt verspeeld aan Amerika en in de voorlaatste ronde ontsnapten ze aan een gelijkspel tegen Europa A. De partij tussen Tsjizjov en Vermin leek remise te worden, maar Tsjizjov trok toch aan het langste eind, zodat de Sovjets met 5—3 wonnen. Was het gelijk geworden, dan zouden wij in de slotronde zelfs van de Russen hebben mogen verliezen, nu hadden we aan 4—4 genoeg. We voelden ons sterk, we hadden het hele toernooi een betere indruk gemaakt dan de Russen. Tsjizjov was niet in topvorm, hetzelfde gold voor Gantwarg, die van de Franse kampioen verloor, hetgeen toch raar is." Kortom, jullie zouden dat varken tje zoel even wassen... Clerc: „Zo eenvoudig ligt dat niet, na tuurlijk. De laatste keer, dat we (het trio Sijbrands, Wiersma, Clerc, red) van de Russen hebben gewonnen, was in 1978. Clerc won toen, maar dat ter zijde. We zijn in het verleden vaker dicht bij de eerste plaats geweest, we hadden daarvoor meer dan eens in de laatste ronde aan een gelijkspel ge noeg tegen de Sovjetunie, maar steeds liep het verkeerd af en verloren we met 5—3 of zo. Dat heeft wel door ons hoofd gespookt, de angst dat we het ook nu niet zouden redden. Daar staat tegen over dat we bijzonder geladen waren. Dat bleek al voor het toernooi, in de auto op weg naar Cannes. We zelden tegen elkaar: we gaan gewoon probe ren die wereldbeker te winnen." Speelde bij die instelling de afwe zigheid van Ton Sijbrands (zoals bekend niet Clercs dikste vriend, om het zo eens te zeggen...) een rol? Clerc: „Onbewust zeker. We waren alle vier extra geprikkeld om een goed re sultaat te behalen. Normaal gespro ken zou Sijbrands er bij zijn geweest, maar hij heeft voor de uitnodiging be dankt. Hij moest zich zogenaamd voorbereiden op zijn match tegen Gantwarg. Maar hij heeft nu ook afge zegd voor het Nederlands kampioen schap omdat het prijzengeld hem niet aanstond. Dat zijn dus twee verschil lende redenen. Daar kun je op z'n minst je gedachten over hebben." Is winnen van wereldkampioen Alexej Tsjizjov vergelijkbaar met het verslaan van de wereldkam pioen schaken Gary Kasparov? Clerc: „Ik ken de verhoudingen bij het schaken niet zo goed, maar mijn in druk is dat je eerst Kasparov en Kar- pov krijgt en dan een hele tijd niks. Bij het dammen zit de top dichter bij el kaar. Dat neemt niet weg dat Tsjizjov momenteel onbetwist de sterkste spe ler ter wereld is en dat het iets bijzon ders is hem te verslaan. Tenslotte had hij twee-en-een-halfjaar niet verloren. Ja, ik ben zelf ook verbaasd dat het zo gelopen is. We waren beiden niet op re mise uit, zodat het een partij vol span ningen is geworden. In het middenspel was de stelling onduidelijk, Jannes van der Wal heeft er al wat over op pa pier gezet voor zijn rubriek, maar ook hij is er nog niet uit, zo ingewikkeld was het. Ik stond in ieder geval goed, gemakkelijker dan Tsjizjov en ik heb een remisevoorstel van hem dan ook afgeslagen, mede door de ontwikkelin gen aan de andere borden. Daarna heb ik op winst gespeeld. Het bleek een verradelijke stelling, een ongebruike lijke ook met schijven door elkaar, om het eens grof te zeggen. Mijn voordeel bleek beslissend. Ik moet zeggen: zo'n succes is nooit weg. Neem van me aan dat ik er zeer tevreden mee ben." Hoeveel waarde moeten we aan die wereldbeker hechten? Clerc: „De waarde moet niet overdre ven worden. Het was een klein toer nooi, met maar vijf ronden. Maar mis schien is het voor Nederland psycholo gisch van belang dat het er eindelijk weer eens in geslaagd is van de Russen te winnen. Dat zou dan de grote winst zijn." Jullie hebben financieel gezien na tuurlijk fantastisch geboerd? Clerc: „Nou en of! Het prijzengeld be droeg op de kop af... nul komma nul. We hebben geen cent verdiend. En dan te bedenken dat er gelijktijdig en in hetzelfde gebouw een GMA-schaak- toernooi werd gehouden, met Tal, Spasski en vele anderen. Daar bedroeg het prijzengeld 40.000 dollar. Maar zo liggen de verhoudingen nu eenmaal. Hoewel ik moet zeggen dat er betere tijden in zicht zijn. In navolging van de schakers zijn de plannen om bij de dammers een Grootmeesterliga op te richten in een vergevorderd stadium. Met name Harm Wiersma heeft zich daar sterk voor gemaakt. Ik heb begre pen dat diverse sponsors al enthou siast hebben gereageerd. Het betekent dat we eindelijk ook eens wat kunnen gaan verdienen. Tja, het is de bedoe ling dat we wat serieuzer worden..." Rob Clerc: geen vriend van Ton Sijbrands. VLISSINGEN - Zaterdag wordt in de sporthal Baskensburg in Vlissingen de semi-zaalkorfbalinterland tussen de junioren van Nederland (Zuid- West) en Engeland gespeeld. Voor het team van Zuid-West hebben ■drie Zeeuwen een uitnodiging ontvan gen: Angela Dellebeke van Atlas uit Ritthem, Connie Poortvliet van TOP uit Arnemuiden en Jan Roest van BKC uit Breskens. De wedstrijd be gint om 13.00 uur. Na afloop vertrek ken beide teams gezamenlijk naar de Houtrusthallen in Den Haag, waar de officiële interland Nederland-België wordt bijgewoond. De korfbaldag wordt 's avonds afgesloten met een feestavond in de kantine van KV Ani mo in Oost-Souburg. VLISSINGEN - Het Zeeuws zaalvoet balteam gaat maandagavond weer voorrondewedstrijden spelen voor het kampioenschap van Nederland. Dit keer wordt gespeeld In de Margrie thal In Schiedam (vanaf half acht) met de selectieteams van de afdelingen Leiden, Rotterdam, Dordrecht en Den Haag. Afdelingscoach Armand Doesburg heeft de beschikking over Eddy Geijs, René van Vliet, Haro Hazelaar, Chris Mouthaan, John Tahapary, Michael Dijkstra, Tom Huiskens en Chris Bal. Verzorger is Kees de Bruin. ROTTERDAM (ANP) - De belangstel ling voor de negende editie van de ma rathon van Rotterdam is zo overwel digend, dat de organisatoren donder dag hebben besloten de inschrijving te sluiten. Voor het evenement, dat zondag 16 april wordt gehouden, is het record aantal van 7200 inschrij vingen binnen. Rotterdam had aan vankelijk een limiet gesteld van 6000 deelnemers. Zaalhandbal Kwalificatietournooi om de wereldtitel: Groep 1 (Marseille): Denemarken-Israël 32- 17 (13-6), Spanje-Cuba 28-20 (13-6), Polen- Frankrijk 27-24 (13-10). Eindstand: 1. Polen 5-10 136-107, 2. Spanje 5-8 117-106, 3. Frankrijk 5-6 113- 99, 4. Dene marken 5-4 116-117, 5. Cuba 5-2 111-121, 6. Israël 5-0 88-132. Groep 2 (Straatsburg): Bondsrepubliek Duitsland-Bulgarije 25-13 (10-5), IJsland-Nederland 31-17 (18-10), Roe- menië-Zwitserland 16-16 (6-9. Eindstand: 1. IJsland 5-8 114-91, 2. Roemenië 5-7 121-103, 3. Zwitserland 5-7 98-88, 4. BR Duitsland 5-6 112-89, 5. Bulgarije 5-2 99-120, 6. Nederland 5-0 95-148. Tennis Toernooi van Lyon: tweede ronde: Steeb (BRD)-Forget (Fra) 4-6, 7-5, 6-3, McEnroe (VSt)-Bergström (Zwe) 6-3, 6-2, Leconte (Fra)-Bergh (Zwe) 4-6, 6-3, 6-1. Hlasek (Zwi)- Winogradsky (Fra) 3-6, 6-4, 6-3, Svensson (Zwe)-Jelen (BRD) 6-2, 7-6, Jarryd (Zwe)- Benhabiles (Fra) 6-1, 6-1. Toernooi van Philadelphia: twee ronde: Smith (Bah)-Westphal (BRD) 6-4, 0-6, 6-4, Seguso (VSt)-Scott Davis (VSt) 6-2, 6-2. (15-12, 15-5), Kuhl (BRD)-Stroobants (Bel) 2-0 (15-6, 15-3), Scherz (Oos)-Grossjung (BRD) 2-0 (15-14, 15-9), Dielis (Bel)-Rudolph (BRD) 2-1 (15-6, 12-15, 15-5). kwartfinales: Nieuwenburg-Smolders 2-0 (15-10, 15-14), Havermans-Burgman 2-1 (15-7, 7-15, 15-8), Kuhl-Arnouts 2-0 (15-11, 15-8), Dielis-Scherz 2-0 (15-10, 15-7). Paardesport Indoor Brabant: Internationale springru- briek, tabel A, 1,50 meter, na barrage: 1. Sloothaak (BRD) Pegasus 0-28,89. 2. Van der Schans (Ned) Nouveau Risque 0-30,36, 3. Skelton (GBr) Grand Slam 0-30,46, 4. Voorn (Ned) Concern 0-30,83, 5. Brinkmann (BRD) Grand Seigneur 0-31,46, 6. Harvey Smith (GBr) Shining Example 0-32,37, 7. Dufour (Ned) Simply Magic 0-32,60, 8. Raymakers (Ned) Mister ZB 0-33,39,8. McVean (Aus) Va- leur 0-33,40, 10. Pessoa (Bra) Elite 0-33,70. Nationaal springconcours, eerste wedstrijd van NHS-circuit, tabel A, 1,50 meter, na bar rage: 1. Nijhofmet Treffer H 0-36,23, 2. Tops met Daniela 4-34,48, 3. Lankester met Emi grant 4-35,56, 4. Hendrix met Zargo Z 4- 37,69, 5. Voorn met Nugget 8-32,02, 6. Swel- heim met Witch Broom Wizard 8-34,55, 7. Lansink met Hazan H 8-39,89, 8. Van Tuijl met Zeppelin opgegegen. Voetbal Spaans hekervoetbal: de laatste uitslagen van de returns in de achtste finales van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker zijn: Real Mallorca-Huelva 0-0 (0-0) Mallorca w.n.s, Real Betis-Cadiz 2-2 (2-2) Cadiz w.n.s. Zwemmen Biljarten Grand Prix driebanden Rotterdam: tweede ronde: De Vries (Ned)-Menheer (Bel) 2-1 (15- 2, 6-15, 15-10), Havermans (Ned)-Garbar (Fra) 2-1 (15-4, 13-15, 15-3), Arnouts (Ned)- Stitschinsky (Bel) 2-0 (15-4,15-2), Van Straa- len (Ned)-Habraken (Ned) 2-1 (13-15, 15-14, 15-9), Kuhl (BRD)-Spoormans (Bel) 2-1 (8-15, 15-11, 15-14), Grossjung (BRD)-De Wilde (Ned) 2-0 15-10,15-6), Scherz (Oos)-KurtCeu- lemans (Bel) 2-1 (15-12,11-15,15-9), Rudolph (BRD)-Gieskens (Ned) 2-1 (11-15,15-12,15-9), Dielis (Bel)-Loos (Bel) 2-0 (15-8, 15-4). Derde ronde: Smolders (Ned)-Koen Ceulemans (Bel) 2-1 (15-11, 4-15, 15-8), Nieuwenburg (Ned)-De Jong (Ned) 2-1 (9-15, 15-11, 15-11), Burgman (Ned)-Viskil (Ned) 2-0 (15-8, 15-4), Havermans (Ned)-De Vries (Ned) 2-0 (15-11, 15-14), Arnouts (Ned)-Van Staalen (Ned) 2-0 Finale wereldbeker zwemmen in Londen: de belangrijkste uitslagen: vrouwen: 25 me ter vrij: 1. Hunger (DDR) 12,25, 2. Woodcock (GBr) 12,28,3. Sheppard (GBr) 12,30.100 me ter rug: 1. Andersen (Can) 1.03,36, 2. Szabo (Hon) 1.04,03, 3. Cribben (Can) 1.04,71. 200 meter wissel: 1. Higson (Can) 2.15,46, 2. Bör- nicke (DDR) 2.15,78, 3. Browsdon (GBr) 2.16,88. 400 meter vrij: 1. Wurzburger (Can) 4.13,46, 2. Croft (GBr) 4.13,77, 3. Bensimon (Fra) 4.15,54. 200 meter vlinder: 1. Weigang (DDR) 2.10,86, 2. Cater (Can) 2.14,12, 3. Scar borough (GBr) 2.14,94. 50 meter school: 1. Hohmann (GBr) 32,30, 2. Brownsdon (GBr) 32,43,3. Higson (Can) 32,43. Mannen: 100 me ter wissel: 1. Gutzeit (Fra) 57,54, 2. Sheehan (Can) 57,59, 3. Peterson (Zwe) 57,59. 200 me ter vlinder: 1. Jones (GBr) 2.01,03, 2. Hoff mann (BRD) 2.01,94, 3. Wilson (GBr) 2.04,50. 50 meter vrij: 1. Halsall (Zwi) 22,66, 2. Gut zeit (Fra) 22,89, 3. Volery (Zwi) 22,94. 200 me ter rug: 1. Robins (GBr) 2.02,66, 2. Woolhou- se (GBr) 2.06,95, 3. Rosser (GBr) 2.06,96. 50 meter school: 1. Watson (GBr) 28,79, 2. Stensson (Zwe) 29,25, 3. Suominen (Zwe) 29,33.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 25