PZC Stedelijke mentaliteit van Vlissingen trok mij aan Raad Vlissingen bejubelt samenwerking Middelburg Raad achter aankoop panden in de Coosje Buskenstraat Raad Westkapelle is tegen vergoeding voor exploitanten De Valk Middelburgse ouderen in bestuurlijk overleg Vlissings Keizersbolwerk vergt flinke opknapbeurt streek 21 Liefde Stuctuurschets GEGADIGDEN BEDRIJVEN UIT REGIO Postkantoor Afbraak 'UNIEK MODEL' VASTGELEGD Raad FUNDERING IN SLECHTE STAAT VRIJDAG 24 FEBRUARI 1989 ALLE FRACTIES VOL LOF Bomen knotten Musical Broodje Boek te zien voor jeugd Hulst Organisaties vieren samen vrouwendag MBa» sbw Ing W. A. van Bochove VLISSINGEN - Een gemeente moet niet verder proberen te springen dan haar polsstok lang is. Ing W. A. van Bochove, de scheidend direc teur openbare werken in Vlissin gen, legt werkelijkheidszin aan de dag. Hij werkte voor zijn komst naar Vlissingen 14 jaar bij de ge meente Goes. „Een dynamisch dorp", noemt hij de stad Goes. „Vlissingen is steedser, maar in te genstelling tot Goes moeten onder nemers ernaartoe worden getrok ken. Dat vraagt meer krachtsin spanningen". Van Bochove kwam twaalf jaar gele den naar Vlissingen. Hij werd niet door iedereen met open armen ont vangen. Zijn sollicitatie was wat te laat binnengekomen en toch was hij bovenaan de lijst van kandidaten beland. De PvdA-fractie verliet bij de stemming over zijn benoeming de raadszaal. Van Bochove haalde het, onder meer met steun van het 1 hele college van burgemeester en wethouders. De negatieve reactie van de PvdA- fractie was officieel gestoeld op een fout in de benoemingsprocedure. De sollicitatiebrief van Van Bochove was na de sluiting van de termijn gearriveerd. Voor de sociaal-demo craten woog officieus ook de 'gezind heid' van de directeur openbare werken mee. Hij is landelijk actief lid van de gereformeerde gemeente. De benoemingsperikelen liggen ver achter hem. „Zij speelden de bal", zegt Van Bochove, „niet op de man". Hij heeft zich een loyaal gemeente ambtenaar getoond én heeft zich be wust buiten de actieve politiek ge houden. „Ik wil vrij blijven. Politie ke activiteiten kunnen leiden tot een vermenging van functies. Ik heb dat willen vermijden". Vlissingen wil toeristen trekken en heeft de zondagsrust daaraan 'op geofferd'. „Ik draag daar geen ver antwoordelijkheid voor, wél voor de waterbouwkundige werken zoals aan de Koopmans- en Vissershaven, voor herinrichting van de boule vards en bestratingen. Mijn achter grond is in mijn werk bij de gemeen te Vlissingen nooit een obstakel ge weest". Voor een goed verstaander klinkt bij Van Bochove nog een licht Rot terdams accent door. Hij is in Rot terdam geboren en getogen. Als pas afgestudeerd HTS-er waterbouw werkte hij na de Tweede Wereld oorlog mee aan de wederopbouw van het verwoeste hart van de Maasstad. „Ongelooflijk mooi, als je dat mag en kan doen in een stad waar je van houdt". Van Bochove droeg bij aan de bouw van talloze viaducten, bruggen en tunnels in Rotterdam. Na 35 jaar in die stad te hebben gewerkt, vertrok de waterbouwkundige naar Goes. „Ik wilde vijf jaar in een buitenge west verblijven. Ze hebben me voor dien gewaarschuwd: als Zeeland je pakt, ben je verloren". Van plaats vervangend directeur gemeente werken werd Van Bochove binnen een jaar directeur van die dienst in Goes. Zijn voorganger ing D. Stam verliet in 1977 de dienst openbare werken in Vlissingen. Hij deed een beroep op Van Bochove naar die functie te solliciteren. Vooral de ligging aan het water sprak de Rotterdammer in Vlissingen aan, ook al had hij moeite met de scheepvaart op de Westerschelde. „Ik dacht, toen ik de eerste keer op de boulevard kwam, die schepen varen de verkeerde kant op, die moeten naar Rotter dam". De meer steedse mentaliteit in Vlis singen ligt Van Bochove ook goed. „Vlissingen is voor mij een stukje Rotterdam zonder de grootschalig heid én ik vind die kleinere schaal van Vlissingen heel wat plesanter". De aanpak van problemen in Vlis singen doet de ex-Rotterdammer te rugdenken aan zijn geboorteplaats. „Ik tref hier ook die dynamiek aan". De scheidend directeur openbare werken noemt het stadsvernieu wingsbeleid van de gemeente Vlis singen als voorbeeld van dynamiek. Vlissingen maakte halverwege de jaren zeventig een keuze: tegen ver dere kaalslag en voor stadsherstel. De Sint-Jacobskerk vormt de scheidslijn, in de richting van de Lange Zelke is veel gesloopt en in de richting van de Nieuwendijk zijn volledige straten in ere hersteld. „Zo'n omslag kost echt veel moei te". Van Bochove vindt de kritiek op het langzame herstel van de binnenstad dan ook onterecht. „Mensen verge ten snel. Neem nu de Koudenhoek in het plan Gravestraat. Wij hebben daar eerst het verval een halt toege roepen en er vervolgens iets moois van gemaakt". Vernieuwing van de stad ligt Van Bochove. Zijn enige echte liefde is echter waterbouw. Hij heeft zich persoonlijk met de werkzaamhe den aan de Koopmans- en Vissers haven beziggehouden. Naar zijn mening is het gelukt winst te halen uit iets lelijks. De architectonische invulling van het gebied rond de Koopmanshaven doet het effect van de hoge waterkerende muren teniet, volgens Van Bochove. Het contact met het water is, vindt hij, zelfs versterkt. Van Bochove (61) treedt vervroegd uit. Zijn dienst verdwijnt in de reor ganisatie die bij de gemeente Vlis singen gaande is. „Ik had nog wel wat langer kunnen blijven. Het zou echter niet goed zijn voor de organi satie als over twee of driejaar weder om van wacht wordt gewisseld". Een echte opvolger heeft de direc teur niet. Ir P. Wolf uit Hengelo kan min of meer als zodanig worden ge brandmerkt, maar hij wordt de di recteur van de nieuwe dienst stads ontwikkeling. Taken van de dienst openbare werken (DOW) en die van volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer (VROM) wor den daarin ondergebracht. De scheidende topambtenaar valt vanmiddag - vrijdag - in het Vlis- singse gemeentehuis een receptie ten deel. Die begint om 15.00 uur. Van Bochove haalt een citaat van wijlen burgemeester drs Th. J. Wes terhout aan om zijn idee over Vlis singen te verwoorden: „Het is niet moeders' mooiste, maar je kunt er best van houden". VLISSINGEN - Een samenwerkings verband tussen de twee steden van Walcheren, Middelburg en Vlissin- fen, is nodig om grootschalige voor zieningen als de Hogeschool Zeeland in deze provincie te houden en uit te heiden. Burgemeester J. C. Th. van der Doef gaf voor de hang naar meer samenwerking donderdagavond in de femeenteraad deze praktische ver- Haring. Het rijksbeleid richt zich op concentratie van voorzieningen. Mid delburg én Vlissingen kunnen samen meer in de wacht slepen. De woorden van Van der Doef waren niet nodig om de Vlissingse raad over de streep te halen. Alle fracties waren vol lof over de samenwerking. M. Dek ker (cda) sprak de hoop uit dat de hui- e verhouding tussen de beide ste den lang mag duren. F. K. P. Schets (pvda) roerde als enige een heikel punt Dan tussen Middelburg en Vlissingen. Middelburg heeft beloofd bedrijven bet meer uit de Scheldestad weg te lokken met subsidies uit de werkgele- genheidspot. Vlissingen mag niet Meer 'manipuleren' met grondprijzen •Om ondernemingen over de streep te OOSTBURG - De West-Zeeuws- Vlaamse natuurbeschermingsvereni- S'ng 't Duumpje houdt zaterdag een •motdag. Vanaf negen uur 's morgens worden bomen geknot aan de Brugse Vaart- d'Jk, achter het Sint Antoniuszieken- buis in Oostburg. Hiermee wordt door gegaan tot 's middags half vijf. trekken. „Dat zal moeilijk worden", verklaarde het PvdA-raadslid. „Het is altijd leuk om wat wisselgeld te heb ben". De Goese wethouder L. de Leeuw liet onlangs een proefballon op over een in tensievere samenwerking tussen Goes, Terneuzen en de twee grote Wal- cherse gemeenten. Samen zouden die gemeenten een magische vierhoek in het Westerscheldebekken kunnen vor men. P. Plas (vvd) en zijn sociaal-de mocratische collega Schets vonden dat geen goed idee. „Als Vlissingen en Middelburg zijn wij nu op de goede weg", oordeelde Plas. Goes en Terneu zen horen daar met andere woorden niet bij. Van der Doef was dat met hem eens. „Ik kan ook willekeurige lijnen over de landkaart trekken én vervol gens één of ander verband aangeven. Wij moeten met Goes en Terneuzen sa menwerken waar dat voor de hand ligt. Als gebied hebben wij echter niet zoveel gemeenschappelijk met el kaar". Van der Doef nam alvast een voor proefje op de invulling van het sa menwerkingsverband. Met name staat hem de vorming van een stads gewest voor ogen. Samen met zijn col lega mr Chr. G. J. Rutten van Middel burg had hij donderdagmorgen al een afspraak gemaakt met voorzitter J. Schaefer van de vaste tweede kamer commissie voor ruimtelijke orde ning. Die was op bezoek in Zeeland. Het stadsgewest komt pas volgend jaar bij behandeling van de nieuwe landelijke structuurschets stedelijke gebieden aan de orde. De burgemees ter van Vlissingen tekende bij de sta tus van stadsgewest aan dat de auto nomie van de twee gemeenten in elk geval verzekerd is. Het predikaat stadsgewest kan wel voordeel opleve ren. Den Haag kent dan functies aan een gebied toe en dat schept verplich tingen. VLISSINGEN - De kantoren die zich aan de Coosje Buskenstraat in Vlis singen willen vestigen, komen uit de eigen regio. C. J. van der Weele (rpcu) noemde dat donderdagavond in de Vlissingse gemeenteraad een 'beetje teleurstellend'. De indruk was ge wekt dat er nieuwe kantoorbedrijven naar Vlissingen zouden komen. D. J. P. Bruinooge, wethouder van economi sche zaken, gaf een andere kwalifica tie aan de vestiging van eigen onder nemingen. Ze geven daarmee, aldus Bruinooge, blijk van vertrouwen in Vlissingen. De Vlissingse gemeenteraad vergader de donderdagavond op verzoek van CDA-fractievoorzitter M. Dekker voor het eerst sinds jaren besloten. De her ontwikkeling van de Coosje Busken straat tussen het Betje Wolffplein en de Noordstraat gaf daar volgens hem een aanleiding toe. Het college van burgemeester en wethouders had ver trouwelijke informatie gegeven over de gegadigde bedrijven en Dekker wil de daar nog wat meer over weten. 'Se rieuze kandidaten', was het enige dat daarna uit de mond van raadsleden viel op te tekenen. Zó serieus, dat alle fracties met de aankoop van zeven panden aan de Coosje Buskenstraat instemden. Het plan past, volgens de Vlissingse politici, in het beleid de bin nenstad van Vlissingen een nieuw ge zicht te geven. Het voormalige postkantoor aan de Stenen Beer heeft z'n functie in het centrum van Vlissingen verloren. De Vlissingse raad ging akkoord met af wijzing van een subsidieverzoek van wijkcomité Binnenstad. Die organi satie wilde een studie laten doen naar de bouw van woningen in het post kantoor. De CDA-fractie merkte, bij monde van mevrouw C. Stuurwold- Vermeer, op dat dat vooralsnog niet betekent dat die partij voor sloop van HULST - In het gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst wordt za terdag een musical voor de jeugd op gevoerd. De stichting 'Uit' biedt jon geren van zes tot en met twaalf jaar de gelegenheid de musical Broodje Boek van Mies Bouhuys bij te wonen. Broodje Boek is het verhaal van me neer Martijn, die er in zijn boekwin keltje van droomt om naast alle boe ken die hij om zich heen heeft staan, er zelf één te schrijven. Jammer genoeg lopen de verhalen die hij verzint en de dingen die in werke lijkheid gebeuren in het hoofd van me neer Martijn een beetje door elkaar. De opvoering begint om 14.00 uur. MIDDELBURG - Vrouwenstrijd, ie ders strijd. Dat is het thema waar de internationale vrouwendag (8 maart) dit jaar op Walcheren om zal draaien. Vrouwen uit verschillende organisa ties, waaronder Vrouwenbond-FNV, Rooie Vrouwen en Sociaal-Kultureel Werk Vlissingen, hebben de krachten gebundeld in de 'werkgroep 8 maart'. De bedoeling is een groots opgezette bijeenkomst te houden in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg. Het programma omvat onder meer drie workshops die respectievelijk over vrouwen in de politiek, Blijf van mijn Lijf en de (on)veiligheid op straat gaan. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het accordeonduo De Bintjes en organiste Paula Koster. Ook de kinderen zijn niet vergeten: ge durende de hele dag is er kinderop vang en 's middags wordt er voor de oudere kinderen een poppenkastvoor stelling door C. de Vos gegeven. Het is niet de eerste keer dat de vrou wendag door de betrokken organisa ties samen gevierd wordt. Vorig jaar bezochten ruim vierhonderd vrouwen de bijeenkomst die als thema 'hoe in ternationaal is Walcheren' meekreeg. Dit jaar rekenen de organisatrices op eenzelfde opkomst. Het thema Vrouwenstrijd, ieders strijd is gekozen om vrouwen ervan bewust te maken dat ook mannen betrokken moeten worden in het streven naar een samenleving zonder rolpatroon. Zij zijn overigens niet welkom op de bij eenkomst. Grendoline Pietersen, die namens het sociaal-kultureel werk van Vlissingen in de organisatie zit: „Het gros van de vrouwen houdt nu eenmaal vast aan het standpunt dat een vrouwendag alleen voor vrouwen is. Toch moet daar geleidelijk verande ring in komen, want de maatschappij bestaat uit vrouwen èn mannen". WESTKAPELLE - De gemeenteraad van Westkapelle "heeft zich donder dagavond binnen een half uur door al le elf agendapunten heengewerkt. Zonder discussie werd akkoord ge gaan met een subsidie voor ijsclub Nova Zembla en aan- en verkoop van grond voor woningbouw. Ook stelden de raadsleden zich achter het door b en w opgestelde verweerschrift tegen de exploitanten van hotel De Valk. Het echtpaar De Goede heeft bij de Raad van State beroep aangetekend tegen de weigering van de gemeente hun een schadevergoeding toe te ken nen. De echtelieden beweren minder omzet te maken nadat het gemeente huis is uitgebreid, waardoor minder daglicht in hun etablissement valt. De gemeente Westkapelle vindt dat zij de argumenten van de heer en mevrouw het gebouw is. Bij haar, de PvdA en de VVD woog zwaar dat al twee onder zoeken naar een woonbestemming van het pand zijn verricht. Die lieten een groot tekort op de exploitatie zien. Vlissingen heeft de ruimte die het postkantoor inneemt bovendien no dig, vindt het college van burgemees ter en wethouders, om parkeergele genheid te scheppen voor mensen die de geplande publiekstrekker aan de Kleine Markt - locatie PZC - willen be zoeken. Van der Weele had vernomen dat onderhandelingen met Kwantum Hallen op dat punt zijn afgeketst. Hij vond met D66-raadslid J. Schaap dat het wijkcomité het voordeel van de twijfel moet worden gegund. Ze ver klaarden zich vóór subsidiëring van een woononderzoek. CDA-er Dekker die in de raadscommissie volkshuis vesting dat standpunt met Schaap en Van der Weele deelde, stemde nu te gen. Een grotere minderheid in de Vlis singse raad haalde bakzeil wat be treft de sloop van twaalf woningen aan de Jozef Israëlslaan, een bijna emotioneel betoog van PvdA-er C. Hendriks ten spijt. Het college van b en w had na drie studies naar een mo gelijke verbetering van de goedkope eengezinshuizen besloten alsnog de afbraak toe te staan aan woningcor poratie Basco. Een onderzoek van de stichting Bouw- winkel Zeeland in opdracht van de ge meente Vlissingen had uitgewezen dat nieuwbouw na sloop een nagenoeg vergelijkbare huur zou opleveren als een fikse renovatie. Voor de gemeente raad gaf dat ook de doorslag. Hendriks oordeelde dat op deze manier Basco wordt beloond voor het jarenlang na laten van onderhoud. Die opmerking werd door niemand aangevochten en dat was voor de PvdA-er een grote te leurstelling. „Ik vind het leiden van verlies niet erg, maar wel als de moti vering van m'n ideeën door niemand wordt ondergraven". Schaap (d66) vond dat de gemeente Vlissingen niet mag instemmen met sloop. Dat moet naar zijn mening een signaal aan het adres van Basco dat 'dit niet kan'. Aan zijn kant stond CDA-raadslid Dekker. Zijn fractie koos evenals Schaap en de twee PvdA-ers F. C. Haanstra en Hendriks voor groot onderhoud én handhaving van de twaalf goedkope huurhuizen. Het cbllege van b en w kreeg na een door Schaap gevraagde hoofdelijke stemming zijn gelijk. Met zeventien te gen tien stemmen werd het voorstel tot nieuwbouw na sloop aangenomen. Elf leden van de PvdA-fractie steun den met de VVD, de coalitiegenoot, en Van der Weele (rpcu) het college van b en w. CDA-fractievoorzitter M. Dekker MIDDELBURG - Een 'hinderlijke horzel' of een mijlpaal op de weg van 'denktank naar doe-toer': Middelburg heeft sinds donderdag officieel een bestuurlijk overleg voor het ouderen beleid. In de trouwzaal van het stad huis ondertekenden burgemeester mr Chr. G. J. Rutten, voorzitter ir A. H. van der Most van de Stichting Welzijn Ouderen en J. J. van der Waals, voor zitter van het Overleg Samenwerken de Ouderenbonden, een samenwer kingsovereenkomst (officieel: conve nant) waarin een voor ons land unieke 'driehoeksverhouding' wordt beze geld. Via het bestuurlijk overleg wil de Zeeuwse hoofdstad alles bespreken, dat te maken heeft met het beleid voor ouderen. Het BOOM (zoals het overleg wordt afgekort) telt maximaal elf le den, komt gemiddeld zes keer per jaar Jbijeen en kan gevraagd én ongevraagd advies geven. Verslagen van de verga deringen gaan naar de gemeenteraad. Volgens de Middelburgse wethouder voor het ouderenbeleid, mevrouw S. Smitskamp, koos de Zeeuwse hoofd stad voor een eigen overlegvorm, die een maximale inbreng van ouderen in een zo vroeg mogelijk stadium garan deert. Of het BOOM in de praktijk ook zo uitpakt, moet worden afgewacht „maar we hebben er goede moed op". Van der Most verwees naar de symbo lische betekenis van de trouwzaal en maakte melding van het feit dat er bij dit 'huwelijk' drié partijen zijn betrok ken. Al blijft de bedoeling dat het 'be vruchtend' werkt. Ook hij vindt dat Middelburg 'een unieke overlegsitua tie' heeft gecreëerd, waarbij instellin gen en beleidsmakers van gedachten kunnen wisselen „zonder dat er sprake is van concurrentie". Blijkt er achteraf een andere vorm noodzakelijk (bij voorbeeld een seniorenraad) „dan is dat onze eigen schuld, want deze con ceptie is goed". Van der Waals verheelde niet dat de beide ouderenbonden in Middelburg liever een ouderen- of seniorenraad hadden gezien: „Dat idee is nog steeds niet uit onze gezichtskring verdwe nen". Desondanks scharen ze zich van harte achter het BOOM, ook al is het nieuwe overleg slechts een 'instru ment', dat in de praktijk zijn nut moet bewijzen. Op voorhand stelde de voorzitter van het Overleg Samenwerkende Oude renbonden het gemeentebestuur 'een gepast kritische' houding in het voor uitzicht, waarbij de bonden „mis schien wel eens wat hinderlijk-dram merig zullen overkomen". Van der Waals noemde het tenslotte belangrijk dat het BOOM op royale publiciteit kan rekenen, zodat de achterban op de hoogte is van de activiteiten. VLISSINGEN - Het Keizersbolwerk aan het begin van Boulevard De Ruy- ter in Vlissingen verkeert in slechte staat. De funderingen van het rijks monument laten vooral te wensen over. F. W. J. van de Linde, projectlei der van de werkzaamheden rond de Koopmans- en Vissershaven, ver wacht dat de steenkolos het nog wel honderd jaar kan uithouden. Een in greep is echter noodzakelijk, omdat rijkswaterstaat de geul voor het Kei zersbolwerk wil uitbaggeren tot vijf meter beneden Normaal Amsterdams Peil (NAP). Rijkswaterstaat heeft deze week grondboringen verricht onder en rond om het Keizersbolwerk. De resultaten vallen, vertelt Van de Linde, erg tegen. Het monument blijkt niet - zoals vele andere stenen bolwerken uit vroegere tijden - op een houten fundering te zijn gebouwd. Als die fundering wel was aangetroffen, had de dienst sluizen en stuwen van rijkswaterstaat zich vrij wel niet druk behoeven te maken. Hout blijft onder water goed. De 2 tot 2,5 meter dikke muren van het Kei zersbolwerk zijn echter gewoon op de zeebodem gebouwd. Dat was niet on gebruikelijk. De stenen muren hielden het wel als ze eenmaal waren 'gezet'. Vóór die tijd moest regelmatig een stukje op de oorspronkelijke werken worden gemetseld, omdat ze verder in de grond waren gezakt. De muren van het Keizersbolwerk reiken om die re den tot vier meter beneden NAP. Het bouwwerk vond op die diepte een rust punt. De verhoging van de waterwering rond de Koopmanshaven tot Deltahoogte en de vernieuwing van de oprit van het Bellamypark naar het Keizersbolwerk hebben de rust verstoord. Het Keizers bolwerk waarvan het metselwerk al aan één kant een gat vertoonde, is gaan werken. De Vlissingse gemeen te-archivaris C. H. J. Peters heeft in eerste instantie de oude tekeningen van de fundamenten gezocht. Hij is daarvoor onder meer naar Parijs ge weest. Het Keizersbolwerk is in de hui dige staat een produkt uit de tijd van Napoleon. De Franse bezetter bouwde achter de al aanwezige muren een ves ting in 1811 om de Engelsen de baas te blijven. De Britten hadden in 1809 Vlissingen gebombardeerd en vervol gens Walcheren tijdelijk bezet gehou den. De muren met een aarden wal zijn oorspronkelijk gebouwd rond 1550. De zoektocht van Peters naar archief stukken leverde niets op. Grondborin gen waren om die reden noodzakelijk om de gesteldheid van de fundering en de bodemlagen volledig in kaart te brengen. Rijkswaterstaat heeft verschillende oplossingen klaar liggen om het pro bleem te lijf te gaan. Van de Linde noemt als één van de opties de tech niek jet grouting. Bij die methode wordt een gat van maximaal 50 cm in de muur of in de bodem geboord. De grond wordt onder de fundering weg gezogen. Tegelijkertijd wordt een zandcementmengsel ingespoten. Een extra fundering van ongeveer 2 bij 2 meter kan op die manier worden aan gebracht. De keuze voor die methode moet nog worden gemaakt. Het stre ven is, meldt Van de Linde, dat het kar wei voor oktober klaar is. Rijkswaterstaat wil het Rondeel, het vestingswerk op de landtong tussen de Vissers- en Koopmanshaven, even tueel gelijk een flinke opknapbeurt geven. De damwanden rond dat ves tingwerk uit 1803 reiken tot vijf meter min NAP. Dat is te weinig als de vaar geul ervoor wordt uitgediept tot vijf meter beneden NAP. De kans bestaat dat dan grond achter de muren van het Rondeel het water inzakt. Rijkswaterstaat is van plan diepere damwanden te slaan en het metsel werk te herstellen. De gemeente Vlis singen - eigenaresse van het vesting werk - heeft echter onvoldoende geld voor de restauratie die naar schatting één tot twee miljoen gulden vergt. Om de middelen toch op tafel te krijgen, is onder meer de Rijksdienst voor Monu mentenzorg ingeschakeld. Wethouder W. Wisse van monumenten heeft hoop op een goede afloop. De werkzaamheden aan de waterke ring aan de Koopmanshaven liggen op schema. Het havengebouw op het De Ruyterplein tussen de twee havens is eind mei gereed. De inrichting van het De Ruyterplein begint daarna. De sluis die toegang geeft tot de Vissers haven, wordt volgende week woens dag voor het eerst gebruikt. Werkbo- ten die remmingswerken voor de sluis en steigers voor de jachthaven in de Vissershaven moeten aanbrengen, worden dan binnengevaren. Project leider Van de Linde verwacht dat de schepen enkele dagen werk hebben in de Vissershaven die 1 mei in gebruik moet zijn als jachthaven. De Goede - na inschakeling van een onafhankelijk adviesbureau - voldoen de heeft weerlegd. Tijdens de rondvraag vroeg CDA- raadslid J. M. Reijnhoudt naar de mo gelijkheden om in Westkapelle een be jaardentehuis te vestigen. Hij voerde aan dat veel ouderen uit het dijkdorp vertrekken om elders op Walcheren in een verzorgingshuis hun intrek te ne men. Wethouder L. Wouters (cda) rela tiveerde deze uitspraak door erop te wijzen dat veel bejaarden naar zieken en verpleeghuizen verdwijnen. Verder voerde hij aan dat het stichten van een bejaardenhuis geen gemeentelijke taak is. maar een zorg voor provinciale instellingen. Hij herinnerde zijn partij genoot eraan dat Zoutelande mogelijk vestigingsplaats voor een nieuw be jaardenhuis wordt. Rijkswaterstaat verrichtte deze week grondboringen onder het Keizersbolwerk in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 21