PZC Kapotte windmolen deels ontmanteld Nieuw beleid is nodig voor de zuivering van het Scheldewater ...moeten wij ons de mening van Iran laten opleggen?... Boete automobilist na mishandeling fietser provincie SATANISCHE VERZEN 17 SPELERS RITTHEM VRIJDAG 24 FEBRUARI 1989 Veer gefloten Vereniging houdt archeologendag in Stadhuis Damme Cursus behoud van hoogstam boomgaard Tophond uit s-Heerenhoek ■■m GOLDEN TULIP WESTDUIN Golden Tulip Westduin Voorlichting aids en geslachtziekten in Middelburg Natuur en milieu centraal in Bergen op Zoorn ANTWERPSE SCHEPEN DEVROE: Commotie Nu aanpakken Vrijspraak Mishandelen van arbiter: eén maand MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft de Vlissingers M. F. van de V.(42) en M. A. van de V.(27) veroor deeld tot twee maanden gevangenisstraf waarvan één maand voorwaardelijk voor geweldpleging tegen de scheidsrechter tijdens de voetbalwedstrijd SV Ritthem 2 - SVD 2 op 3 decem ber vorig jaar op het sportpark Baskensburg in Vlissingen. Toen scheidsrechter P. Wattel besloot een speler van Ritthem uit het veld te sturen vielen zij samen met de 30-jarige Roosen daler P. van W., allen spelers van Ritthem, de man aan. De scheidsrechter werd door hen geschopt en geslagen en werd met een kaakfractuur in het ziekenhuis opgenomen. Er waren tijdens het duel diverse boe kingen uitgedeeld en één Ritthem- speler was al eerder uit het veld ge stuurd. Toen Wattel besloot zes minu ten voor tijd nog een tweede speler van thuisclub de rode kaart te geven richtte de agressie van de 'gastheren' tich op hem, waarop hij de westrijd staakte. Hij probeerde een goed heen komen te zoeken maar werd buiten de jijnen door de Ritthem-spelers gemo lesteerd. 'Getuigen verklaarden eenstemmig ;dat M. F. van de V. de eerste klap had gegeven en dat hij de scheidsrechter was blijven schoppen, toen deze weer loos op de grond la'g. Over de rol van M. A. van de V., de aanvoerder van het elf tal, liepen de getuigenverklaringen echter uiteen. Een grensrechter die werd gehoord door de politie, zei dat hij samen met M. A. van de V. de scheidsrechter te hulp geschoten was. Officier van justitie mr S. Tempel vond echter dat tegen beiden genoeg bewij zen waren aangedragen om hen open lijke geweldpleging ten laste te leggen. Twee getuigen verklaarden gezien te hebben dat M. A. van de V. de scheids rechter in het gezicht en op het li chaam had geschopt terwijl hij op de grond lag. Mr Tempel had geen goed woord over voor wat hij noemde 'deze mishandeling in teamverband'. Hij eiste tegen beide Ritthem-spelers twee maanden gevangenisstraf. Bei den ontkenden pertinent een vinger naar de scheidsrechter te hebben uit gestoken. Op de zitting was scheidsrechter Wat- fel aanwezig om een eis tot schadever- Soeding van 1500 gulden in te dienen. Politierechter mr Nomes informeerde belangstellend naar zijn toestand, waarop hij antwoordde dat de kaak- breuk was genezen nadat onder- en bovenkaak een maand lang op elkaar bevestigd waren geweest. Alleen had hij nog hinder van een beschadigde zenuw in het gezicht. Hij meldde mon ter afgelopen zaterdag zijn eerste wedstrijd weer gefloten te hebben. De raadsman van beide Van de V.'s mr E. H. A. Schute vroeg de politierechter er rekening mee te houden dat zij in- *>- DAMME - De vereniging oudheidkun dig bodemonderzoek West-Vlaande- ren houdt zaterdag haar jaarlijkse ar cheologendag. Zowel amateur- en professionele archeologen als andere belangstellenden kunnen deelnemen aan deze bijeenkomst, die wordt ge houden in het stadhuis van Damme, vanaf 14.30 uur. J. Termote houdt een inleiding over de stadsontwikkeling van Damme. Ver bolgens doet Y. Hollevoet verslag van het noodonderzoek bij de havenuit- breiding van Zeebrugge. B. Hillewaert t in op de resultaten van een onder- c naar het laat-middeleeuwse -Heist. R. van Acker sluit de dag af met een lezing over de prehistorie ten oos ten van Brugge. GOES - De stichting Landschapver zorging Zeeland houdt - vrijdag avond 24 en zaterdag 25 februari op Zuid-Beland en vrijdagavond 3 en za terdag 4 maart in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen - een cursus instandhou ding hoogstamfruitbomen. De hoogstamfruitboom is een oud type vruchtboom op stam. In Zeeland ajn verspreid over de hele provincie veel van deze bomen te vinden. Voornamelijk bij erven van boerderij en, in geringe aantallen bij elkaar in de zogenaamde 'boerenboomgaarden'. Voorop staat tijdens de cursus het snoeien voor de instandhouding van te bomen als landschappelijk waarde volle elementen, en niet het snoeien lom een zo groot mogelijke opbrengst te krijgen. De cursus omvat een theo- he-avond en een praktijkdag. Na de cursus kan men dan zelfstandig aan de g. De cursus wordt gegeven door de heer L. C. Oele, fruitteeltdeskundige. tussen door de tuchtcommissie van de KNVB zijn geroyeerd, zodat zij levens lang geen voetbal in KNVB-verband meer kunnen spelen. Hij vond het be wijs tegen M. A. van de V. onvoldoende voor een veroordeling en vroeg voor hem vrijspraak. Voor M. F. vroeg hij een geheel voorwaardelijke gevange nisstraf. Verder voerde hij aan dat de eis tot schadevergoeding niet kon wor den toegewezen, daar niet vaststond wie Wattel de kaakfractuur had be zorgd. Op dat laatste punt was de poli tierechter het met hem eens. Mr No- mes adviseerde de gedupeerde scheidsrechter om zijn schade langs een andere weg op de betrokkenen te verhalen. P. van W. moet voor zijn aandeel in de zaak later terechtstaan. VLISSINGEN - De windmolen van het Vlissingse koel- en vrieshuis Flushing Coldstorage Company waarvan afgelopen week een wiek is afgewaaid, is donderdag gedeelte lijk ontmanteld. Zes werknemers van Holec Projecten uit Hengelo zijn de hele dag bezig geweest om het karwei te klaren. Projectleider P. van Heukelom vertelde dat op de grond wordt bekeken of de rotor met de wieken nog kan worden gere pareerd. Het ongeluk kon zich voor doen, omdat één bladvoet niet goed was vastgemaakt. Holec Projecten is niet de eigenlijke leverancier van de molen aan de En- gelandweg in het industriegebied Vlissingen-Oost. Het inmiddels door Holec overgenomen bedrijf Polenko verkocht vijfjaar geleden de installa tie aan Flushing Coldstorage Com pany. De windmolentechniek stond toen nog, vertelde Van Heukelom, in de kinderschoenen. Holec Projecten heeft na overname van de firma Po lenko de produktie van het type WPS-30 wel voortgezet, maar pas na uitgebreid onderzoek in samenwer king met onder meer het Energieon- De rotor van de kapotte windmolen wordt met behulp van een hijskraan van de generator afgehaald. derzoek Centrum Nederland (E'CN) en technische universiteiten. In het Friese Sexbierum draaien sinds 1987 achttien exemplaren van de nieuwe versie, type WPS-30. Nederlandse energiebedrijven beheren dat wind molenpark. De oude windmolen in Vlissingen-Oost is de enige die ooit is gemaakt. Van Heukelom was laconiek onder wat er was gebeurd. „Sinds het appa raat begin vorig jaar volledig is ver nieuwd, heeft het na een inwerkpe- riode sinds oktober lekker gedraaid. Toevallig zat er iets los. Dat heb je met techniek. Je kunt dat ook mak kelijk hebben met een auto. Een monteur kan vergeten de moeren van een wiel goed aan te draaien". Holec controleert in principe elke drie maanden een windmolen. De WPS-30 in Vlissingen-Oost bevond zich echter nog in de overdrachtsfa se. Van Heukelom maakte niet dui delijk hoe vaak dan controle plaats vindt. „Wij kunnen hier natuurlijk niet iedere dag komen". Afhankelijk van de aard van het eu vel en de wensen van de klant, het koel- en vrieshuis van directeur J. E. Kloosterboer, wordt bekeken of de molen weer in bedrijf wordt geno men. Kloosterboer gaf woensdag al te verstaan dat wat hem betreft het windenergietijdperk voorbij is. Advertentie hotel aan zee 82 Eersteklas kamers met alle moderne faciliteiten. Tennisbaan - binnen zwembad - sauna - solarium en fitnesscentrum Uitgebreid party service programma en verzorging van koude schotels aan huis Sfeervolle zalen voor recepties - diners - buffetten en koffietafels. Uitstekend restaurant met kreeft en oesters uit eigen homarium. Bel voor een uitgebreide informatie map 01185-2510. te Koudekerke, Dishoek bij Vlissingen. MIDDELBURG - Jongerencentrum Midgard in Middelburg houdt don derdag 2 maart in samenwerking met de GGD een voorlichtingsbijeen komst over aids en geslachtziekten. Aan de hand van de vertoning van een videoband en ander informatiemate riaal krijgen de bezoekers voorlichting over oorzaken, voorkoming en gene zing van geslachtsziekten. Speciale aandacht wordt besteed aan aids-pre- ventie. De bijeenkomst, die om 20.30 uur begint, staat onder leiding van een deskundige van de GGD die ook vra gen uit het publiek zal beantwoorden. BERGEN OP ZOOM - Voor de tweede maal in haar geschiedenis houdt de afdeling Bergen op Zoom van het We reld Natuur Fonds zaterdag 4 maart een natuur- en milieudag op de Grote Markt in Bergen op Zoom. Verenigingen als Greenpeace, de Stichting Behoud Natuur en Leefmi lieu, Kinderboerderij 't Appeltje, de milieudienst gemeente Bergen op Zoom, de lagere agrarische school en de Dierenbescherming zijn aanwezig met een informatiestand om een beeld te geven van het werk dat wordt ver richt. Het Wereld Natuur Fonds zelf is met een grote bus met oplegger aan wezig. In een aparte stand worden Pandabroodjes verkocht. De informa- tiekramen zijn vanaf 10.00 tot 17.00 uur geopend. Havenschepen Jan Devroe van Ant werpen: „Geen verstoppertje meer spelen over de Scheldeproblematiek". TERNEUZEN - Nederland en België moeten een volkomen nieuw beleid formuleren voor de bestrijding van de verontreiniging van het Scheldewa ter. „Laat ons geen verstoppertje meer spelen en het dossier van het Scheldewater eindelijk op vernieuw de wijze ter hand nemen. Tenminste als Nederland dat ook wil, waar ik ei genlijk wel een beetje aan twijfel...", zei de Antwerpse schepen voor de ha ven mr Jan Devroe donderdag in Ter- neuzen. In ieder geval moet het gekis sebis over en weer uit zijn. Devroe: „Kunnen we niet totaal nieuwe we gen inslaan?" De schepen sprak tijdens een lunchbij- •eenkomst van het departement Zee land van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel. Met de organisatoren was afgesproken dat Devroe het zou hebben over 'De Antwerpse Haven'. Het overgrote deel van zijn toespraak was echter gewijd aan de Belgisch-Ne derlandse verhoudingen, vooral met betrekking tot de zuivering van het Scheldewater. Devroe: „Als haven schepen van Antwerpen wil ik erken nen dat met de zuiverheid van de Schelde, net zoals bij de Rijn, nog zeer veel te doen valt. Er werden de laatste jaren, na '75, té weinig vorderingen ge maakt. Het zal duidelijk zijn dat er de komende jaren kostbare maatregelen zullen moeten worden getroffen. Het kan, als we tenminste met enige waar achtigheid met elkaar willen omgaan en geen spiegelgevechten blijven voe ren". De schepen gaf globaal aan hoe dat nieuwe beleid eruit zou moeten zien. Om te beginnen zouden beide landen dezelfde criteria en dezelfde 'meetnor- men' moeten hanteren. In nauw over leg zouden vervolgens de maatregelen moeten worden geformuleerd en ook 'S-HEERENHOEK - Het Italiaanse windhond teefje Laba Cleopatra Picco lo Azurro van Jennifer Gielisse uit 's- Heerenhoek is 'Tophond van 1988' ge worden in haar ras tijdens de interna tionale tentoonstellingen in Denemar ken. Zij behaalde al prijzen in België, Amerika en Canada. MIDDELBURG - Hoe duivels zijn de Satanische Verzen van Salman Rushdie? Volgende week zal de En gelse versie van de omstreden uitga ve weer in de meeste boekwinkels liggen. Voor de boekhandelaar is er sprake van een principiële keuze. Moet het boek verkocht worden, en zo ja, hoe moet het dan onder de aan dacht van het publiek worden ge bracht? De meeste Zeeuwse boekverkopers zijn niet van zins om zich veel aan te trekken van de in Teheran gebezigde moordlustige taal. In eerste instan tie. Want het effect van de op Rush die afgevuurde pijl van vergelding is voor hen moeilijk in te schatten. Wie weet reikt de arm van Khomeini zelfs tot in Zeeland. Boekhandelaar Herman de Vries in Zierikzee reageert geprikkeld. „Moe ten wij ons de mening van Iran laten opleggen", vraagt hij zich af. De me dia blazen de kwestie volgens hem buiten alle proporties op. „Iedereen moet vrij zijn", vervolgt De Vries, „en zolang het boek in Nederland niet van hogerhand wordt verboden zie ik geen reden om het uit mijn etalage te weren". De Zierikzeese handelaar heeft de Satanische Verzen nog niet in zijn winkel gehad. Er staat hem niet helder voor de geest of hij on langs exemplaren heeft besteld. Op de vraag of er rekening wordt gehou den met eventuele dreigementen uit de Islamitische hoek wil de winkelier niet ingaan. „Dat is geen gezonde vraagstelling, laten we de hoorn maar op de haak leggen..." In alle Westerse landen wordt mo menteel druk gediscussieerd over het mogelijk kwetsende karakter van de pennevrucht van Rushdie. Ook de dreigementen aan het adres van uitgevers doen veel stof opwaai en. De oproep van Khomeini om de auteur te doden was voor de EG-lan- den deze week aanleiding om hun ambassadeurs uit Iran terug te roe pen. „Ik weet niet of ik het boek wil verko pen, ik zal het nog eens op mijn ge makje bekijken", zegt P. J. van de Sande van de gelijknamige kantoor- en boekhandel in Terneuzen. Ook hij heeft Rushdie nog niet op zijn schap pen gehad. Vindt hij de Satanische Verzen kwetsend, maakt hij zich zor gen over zijn etalageruiten: „Ja, zoiets ja, ik weet het nog niet pre cies". Boekverkopers in Middelburg, Vlis singen, Goes en Oostburg hebben voor zichzelf wel een duidelijke stra tegie uitgestippeld. Dick Anbeek van boekhandel Fanoy in Middel burg krijgt volgende week een nieu we lading van de verzen binnen. Hij vraagt zich af of het boek niet te duur is (57 gulden) om goed te verkopen. De enkele exemplaren, die hij on langs had ingeslagen, gingen na de opwinding over de moordopdracht van de Iraanse geestelijk leider grif van de hand. Dus er is wel vraag naar, geeft hij toe. Anbeek kan zich als boekhandelaar kwaad maken over de gang van za ken. „Wij hebben geen adviezen van Khomeini nodig", klinkt het vastbe raden. „Anderzijds ben ik niet van plan het boek uitgebreid te etaleren. Het komt gewoon in de winkel te liggen, ik wil geen gebruik maken van de huidige commotie". De vori ge keer dat er problemen rond een boek rezen was - herinnert Anbeek zich - in de jaren zestig bij de verta ling van Mein Kampf. Het is niet tot De overtrokken Iraanse reactie op de publicatie van de Satanische Verzen heeft de belangstelling voor de schrijver, Salman Rushdie, sterk doen toene men. een uitgave gekomen, maar de Mid delburgse boekhandelaar weigerde toen op voorhand om principiële re denen de verkoop. „Dat ligt nu heel anders", zegt hij, „want dit boek be hoort tot de literatuur. Ik geef toe dat het heel moeilijk is om met deze materie om te gaan". En de angst voor de ruiten? „Op dit moment zeg ik: je moet niet voor dreigementen opzij gaan. Mijn eigen leven is me echter zeer lief. Dus het ligt eraan, ik ben maar een vredelievende boek handelaar". Rob Bertijn van boekhandel Bikker in Vlissingen kiest eveneens voor een afgewogen aanpak. De verzen van Rushdie zijn in bestelling, en zullen waarschijnlijk in de loop van volgen de week op de schappen liggen. Hij zegt: „We willen mensen niet tegen de schenen schoppen, dus het boek zal niet prominent in de etalage te vinden zijn. Ik ga er vooralsnog van uit dat we hier in Vlissingen niet met bedreigingen te maken krijgen. Mocht het zo ver komen, dan moet de zaak opnieuw worden bekeken. Je kunt dan overwegen tot verkoop on der de toonbank over te gaan. Dat het boek niet zou worden uitgege ven, zoals in Frankrijk en Duitsland, vind ik voor voor Nederland in elk geval onaanvaardbaar". Bij boekhandel De Koperen Tuin in Goes weet Elly Kloos nog niet of Rushdie binnenkort de aandacht van de voorbijgangers zal trekken. Dat de Satanische Verzen verkrijg baar zullen zijn, is wat haar betreft zeker. Ze ziet het boek als een ele ment van de tijdgeest, „Het is een ty pisch 'hebbe-ding', net als Perestroj ka van Gorbatsjov. Dat werd ook veel gekocht. Maar of het ook gele zen werd, vraag ik me af'. De Kope ren Tuin hoedt zich voor provocatie. Elly Kloos: „Het komt natuur lijk va ker voor dat mensen boos zijn over het geschreven woord. Het gebeurt ook dat we het zelf niet eens zijn met de in een boek verkondigde ideeën. Neem de uitgave van de Scientolo- gy-beweging, daar willen we eigen lijk niets mee te maken hebben. Maar omdat er vraag naar is verko pen we het boek toch". Bij boekhandel Van de Walle in Oostburg hebben zich de afgelopen weken nog geen Rushdie-lezers ge meld. Wat zaakwaarneemster Lenie Wille betreft komt de Nederlandse vertaling, die in oktober verschijnt, zeker in de etalage te staan. „Het is wel angstig", zegt ze, „maar stel je voor dat we ons de les laten lezen door zo'n kleine groep". De Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg heeft tot nu toe één exemplaar van de nieuwste Rushdie. Als gevolg van de plotseling toegenomen vraag is er een aantal bijbesteld. „Laat ze maar komen, als ze hier de ruiten wil len ingooien", lacht Ronald Rijkse. „Ik vind dat we als bibliotheek ver plicht zijn om zo'n boek te hebben". Jan van Damme op het gebied van controle zou eensge zind moeten worden opgetreden. De vroe toonde zich bereid in het kader van te nemen maatregelen opnieuw met het bedrijfsleven in en om Antwer pen te gaan praten. „Nederland wil te gen 1995 klaar zijn met de zuivering van het oppervlaktewater. Vlaande ren wil hetzelfde. U kunt dit letterlijk lezen in het Vlaams regeerprogramma. Beter dan de wederzijdse permanente verwijten, dan het wederzijds bezigen van agressieve taal, kan nu de energie besteed worden aan zakelijk en con creet overleg. Gesprekken tussen za kelijk Nederland en zakelijk Vlaande ren". Devroe benadrukte dat het Antwer pen ernst is. „We wensen nu definitie ve stappen te zetten in de richting van wat we allen willen: een zo schoon mogelijke Schelde. Pakken we het duidelijk en klaar aan dan kunnen we de situatie de komende jaren danig verbeteren. Waarschijnlijk verbetert daarmee tegelijkertijd de relatie tus sen de twee landen". Volgens de schepen - die zich opwierp als bemiddelaar tussen de verschillen de betrokken instanties - heeft het weinig zin 'Den Haag' en 'Brussel' nog een voortrekkersrol toe te dichten op het gebied van de samenwerking in Benelux-verband. als die twee niet eens kans zien 'dat enige moeilijke dossier tussen beide landen' op te los sen. Devroe liet er geen misverstand over bestaan: het botert absoluut niet tus sen België en Nederland, En dat is vooral te wijten aan de houding' van het ministerie van verkeer en water staat. De schepen: „Een bepaalde Haagse instantie beijvert zich kenne lijk om met de regelmaat van de klok uitlatingen op België af te schieten, die zeer stoer staan, in de oren blijven hangen, maar bij kritisch toezien hal ve waarheden - en dus gevaarlijk - blijken te zijn!" Ter illustratie lepelde hij een groot aantal citaten uit Neder landse dag- en weekbladen op. Eén van die citaten: „Er is een limiet be reikt aan de hoeveelheid vervuiling vanuit België op de Westerschelde. De troep mag niet langer ons land binnen komen". En ook: „De vergelijking met de waterkwaliteit van de Rijn valt uit in het nadeel van wat de Belgen op de Schelde lozen". Devroe zuur: „Hoe vriendelijk toch allemaal, hoe positief, hoe omzichtig gesteld, hoe delicaat". Hij constateer de dat de Belgen zich nimmer schul dig hebben gemaakt aan dergelijke onvriendelijke uitlatingen en aantij gingen. Hij bestreed ook dat de Bel gen niets zouden doen om de vervui ling van de Schelde en Westerschelde terug te dringen. Er is volgens Devroe notabene sprake van een opmerkelij ke verbetering 'in de zuurstofhuis houding' van het Scheldewater. Aan de hand van enig cijfermateriaal toonde hij aan dat een vergelijking tussen de vervuilingsgraad van de Schelde en die van de Rijn altijd in het voordeel van de Schelde uitvalt. Wie anders beweert, is volgens De vroe 'onjuist, incorrect en tenden tieus' bezig. Hij noemde die verhalen ook 'ronduit onaanvaardbaar en vol strekt onwaarachtig'. De uitdieping van de Westerschelde, sinds jaar en dag de hartewens van Antwerpen, noemde Devroe 'slechts een zeer beperkte ingreep', waarvan overigens alle havens in het Schelde- bekken de vruchten plukken. En ver wijzend naar rapporten stelde hij tege lijkertijd vast dat de uitdieping geen enkel nadelig effect zal hebben op het milieu. „En gaat men hier in Neder land niet voorbij aan het toch belang rijke feit dat de verdere uitdieping van de Schelde gepaard zou gaan met een groot aantal maatregelen ter verstevi ging van de Scheldedijken, maatrege len die nu nog op zich laten wachten omdat vanuit Den Haag de toestem ming voor verdieping nog altijd wordt geweigerd?" En als die vergunning uit eindelijk toch nog wordt afgegeven, dan zal België genoodzaakt zijn een heel pakket maatregelen te nemen, onder meer op het gebied van de veilig heid. Dergelijke 'bijkomstigheden' worden al te snel vergeten, oordeelde Devroe. MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft donderdag de 38-ja- rige H. K. uit Vlijmen conform de eis tot 175 gulden boete veroordeeld we gens mishandeling. K. had zich als au tomobilist geërgerd aan het gedrag van een fietser, waarna hij uit de auto kwam en de man een flinke oplawaai gaf. Dat gebeurde vorig jaar mei op de El- kerzeeseweg in Middenschouwen. K. haalde een fietsend echtpaar in, maar ging te vroeg naar rechts, waardoor hij hen de pas afsneed. Tijdens de snijma- noeuvre gaf de man een schop tegen K.'s autoportier. Daarop stopte K., stapte uit zijn auto en gaf de intussen afgestapte fietser een forse klap tegen de schouder, die daardoor ruggelings de berm inviel. „U bent nogal gauw boos hè?", vroeg politierechter mr G. H. Nomes, „dan kunt u maar beter niet autorijden". Op de zitting verklaarde K. dat hij slechts geduwd had en dat hij eerst door het slachtoffer was uitgescholden. Mr No mes hield hem een medische verkla ring uit het dossier voor, waaruit bleek dat de 'duw' wel rugletsel tot gevolg had gehad. „Als iemand aan het stuur van een auto zit is direct de beer los als men maar even wordt dwarsgezeten", stel de officier van justitie mr S. Tempel vast- met betrekking tot de agressieve reactie van K. ten opzichte van de boze fietser. Hij eiste slechts 175 gulden boete voor de mishandeling omdat K. van een minimuminkomen leeft, als gevolg waarvan hij zijn auto intussen aan de kant heeft gedaan. Ook W. H. P. B. (38) uit Geersdijk kon in het verkeer zijn emoties niet in be dwang houden. Hij ergerde zich aan een Duitse toerist die voor hem reed, terwijl deze in kalm tempo met vrouw en kinderen het Zeeuwse land schap bewonderde. Hij had zich al vanaf de Zeeïandbrug tot bij Goes zit ten verbijten tot hij kans zag hem in te halen. De Duitser bracht daarbij zijn vinger naar het voorhoofd. Even later haalde de Duitser hem op zijn beurt met zijn snelle wagen in. Toen de Duitser in Goes voor een stop licht moest wachten zette B. zijn auto voor de zijne en sprak hij hem in zijn landstaal aan met de vraag of hij het normaal vond om zich hier zo te gedra gen. Dit contact had plaats via het ge opende portierraam. Volgens B. had de Duitser als antwoord zijn vuist naar buiten gestoken, waarop B. geschrok ken terugdeinsde en door zijn afweren de beweging de ruit barstte. B. was opzettelijke vernieling van het portierraam ten laste gelegd, maar na het aanhoren van B. 's lezing van de fei ten en de getuigenverklaring van zijn passagier vond de officier dat hij deze beschuldiging niet hard kon maken en vroeg hij vrijspraak. Mr Nomes volgde de zienswijze van de officier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 17