B en w Oostburg willen Frontlij nstaten helpen Multraship betrokken bij sleepwerk kanaal Open houden baden Oostburg slokt beschikbare geld op fHHm.-J.'.M.'l.'BAbsdaaisewèg 1 Huist STEUN ONTWIKKELINGSPROJECT SAMENWERKING MET MULLER EN UNION Inleveren Aantrekkelijk GEEN GELD VOOR ANDERE WENSEN Ontheffing Portefeuille gestolen uit kleding zwemmei CLINGE - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 23 FEBRUAR119 t1- L Het samenwerkingsverband op het kanaal Gent-Terneuzen tussen de sleepdiensten van de firma's Union uit Antwerpen en Muller uit Terneuzen is sinds kort uitgebreid met Multraship uit Terneuzen. Op de foto zijn sleepboten van Multraship (links) en Muller rechtsgezamenlijk actief met een sleepkarwei. Van onze correspondent) GENT - Sinds kort maakt het Terneu- zense sleepbootbedrijf Multraship deel uit van de pool voor het uitvoe ren van sleepwerk op het kanaal Gent-Terneuzen. De nieuwe situatie is ontstaan doordat Multraship zich in het samenwerkingsverband heeft weten te werken dat sinds jaren be staat tussen het Antwerpse bedrijf Union en de firma Muller uit Terneu zen. De sleepbootassistentie voor zeesche pen op het kanaal Gent-Terneuzen was vanouds het werk van de Union en Muller, die daarvoor een pool hadden gevormd. Met ingang van 1 februari is de pool uitgebreid tot drie bedrijven. Wat tot voor kort onmogelijk bleek, kan nu wel. Een derde sleepbootbe drijf, Multraship uit Terneuzen, is tot de pool toegetreden. Dat gebeurde wel na keihard onderhandelen. In sleep- vaartkringen spreekt men er terug houdend over. Voor een duidelijk begrip moet wor den teruggegaan naar begin vorig jaar. Toen schreef Multraship plots in voor de vijfjaarlijkse openbare aanbeste ding voor het verhalen van zeeschepen in de Gentse haven. Met verhalen wordt in scheepvaarttaai bedoeld: schepen naar een andere ligplaats in de haven brengen. Voor dit soort werk heeft de Union in Gent het monopolie. Dat dreigde te worden doorbroken toen Multraship voor de aanbesteding intekende met een lagere prijsofferte dan die van de Union. Het Gentse ge meentebestuur nam daarop enkele maanden bedenktijd in acht. Multras hip trok zich uiteindelijk terug. Waarnemers menen te weten dat de betrokken sleepbedrijven zijn over eengekomen niet in eikaars vaarwa ter te opereren. Multraship zou Zich onthouden van verhaalwerk indien het bedrijf mocht toetreden tot de pool voor het sleepwerk op het ka naal. De nieuwe regeling heeft tot ge volg dat de Union en Muller elk een beetje moeten inleveren. Voorheen nam de Union zeventig procent van de sleepbootassistentie op het kanaal voor zijn rekening en Muller dertig procent. Het nieuwe akkoord voorziet erin dat Multraship voortaan acht procent van het werk verwerft, Muller 27 procent en de Union 65 procent. Multraship be schikt over drie eigen sleepboten en doet voorts een beroep op sleepboten die worden gecharterd bij andere Ne derlandse bedrijven. Met de nieuwe poolvorming wordt Multraship op het kanaal niet langer als een outsider beschouwd. Het ak koord heeft ook zijn weerslag op de ta rieven. Multraship werkte tegen lagere prijzen, mede omdat de firma over minder personeel in vaste dienst be schikte dan de concurrenten. Dat bracht weer mee dat de Union en Mul ler hun prijzen niet durfden te verho gen, uit vrees contracten te verliezen. De tarieven zijn sinds 1986 niet meer aangepast. Nu krijgen de Union en Muller de kans tegen hogere tarieven te werken. Multraship hanteert voor taan dezelfde prijzen en contractvoor waarden. De verhoogde tarieven wor den toegepast vanaf 1 april. De poolvorming loopt tot 1995. Dan moet er opnieuw worden onderhan deld. In het licht van deze onderhande lingen zal de onderlinge strijd om het verwerven van contracten met de re derijen blijven woeden. Een woordvoerder van Multraship verklaarde onlangs dat er afspraken werden gemaakt over een bepaalde vorm van samenwerking. Het streven zou zijn om alles zo soepel en veilig mogelijk te laten verlopen op het ka naal, en bovendien economischer aan te pakken. Intensievere samenwer king garandeert meer regelmaat voor iedereen. Zo kan worden voorkomen dat sleepboten zonder werk heen en weer varen op het kanaal. Bedrijfs matig is die samenwerking aantrek kelijk, zo wordt gezegd. Afgelopen maanden kon overigens worden vastgesteld dat het ook op de Westerschelde tot een intiensievere samenwerking is gekomen tussen de Union en Multraship. Als het nodig is verlenen beide bedrijven elkaar assis tentie. Ze zitten elkaar niet nadrukke lijk meer in het vaarwater, zoals vroe ger vaak gebeurde. OOSTBURG - De gemeente Oostburg overweegt projecthulp te geven aan de zogenaamde Frontlijnstaten. Zo'n project moet de afhankelijkheid van deze landen van de Zuidafrikaanse economie verminderen. Het Oost- burgse college verwacht hier meer van dan van boycotacties tegen Zuid- afrika. Dit blijkt uit de nota die b en w hebben gepresenteerd over de inter nationale betrekkingen van de ge meente. Het college stelt in de nota, dat de mo gelijkheden van de gemeente om een boycotactie te houden uiterst beperkt zijn. Subsidies kunnen niet afgewezen worden vanwege mogelijke banden met Zuidafrika. Gebeurt dat toch. dan kan de Kroon een dergelijk besluit ver nietigen. B en w stellen verder vast, dat er „daarnaast een aantal gemeenten is, dat weliswaar kloeke besluiten neemt, maar dat terugschrikt voor de gevol gen ervan. Zo is het controleren en de uitvoering van een dergelijk besluit een kostbare en moeizame aangele genheid". In samenwerkingsverbanden met an dere gemeenten in Nederland ziet het college evenmin veel heil. Over de ver eniging Lagere Overheden Tegen Apartheid (LOTA), waar 23 gemeen ten bij aangesloten zijn, zegt het colle ge: „Met dit soort constructies wordt een organisatie op gang gebracht, waarvan de resultaten zich teveel ont trekken aan de waarneming van de deelnemende gemeentebesturen. Daarnaast vergt één en ander een tijds- en geldinvestering die beter op het niveau van de plaatselijke activi teiten kan worden ingebracht". De zelfde argumentatie gaat volgens b en w ook op voor het Platform Gemeente lijk Vredesbeleid. In plaats van deelname aan juridisch en praktisch moeizame initiatieven wil het college duidelijke en overzich telijke acties, die nauw aansluiten bij groepen die actief zijn in de gemeente. Wat Zuidafrika betreft betekent dat ondersteuning van een ontwikkelings project in één van de Frontlijnstaten (Angola, Zambia, Mozambique, Zim babwe en Botswana). „Een dergelijke positieve benadering van de proble matiek zal in de ogen van alle betrok kenen eerder genade vinden dan het ontwikkelen van boycotacties". OOSTBURG - Onbekenden hebben woensdag een portefeuille gestolen uit de kleding van H. B. uit Breskens. De kleding van B. hing in de kleedruimte van het zwembad in Oostburg. In de portefeuille zat tien gulden. Ook wanneer het gaat om vriend schapsbanden is het college van me ning dat duidelijkheid voorop moet staan. Het moeten geen loze relaties zijn, waar behalve de burgemeester en een ambtenaar, niemand bij be trokken is. Zonder vriendschapsban den houdt de gemeente de handen vrij om het beleid bij te stellen en projec ten te steunen in landen, die door be paalde ontwikkelingen in de proble men zijn geraakt. Het college is ten slotte van mening, dat het bedrag dat de gemeenteraad vorig jaar uittrok voor hulp aan de Ni caraguaanse stad Condega (10.250 gul den), elk jaar op de begroting moet worden opgenomen. Om te komen tot een zinvolle besteding van dat bedrag moet een werkgroep worden opge richt, waarin belanghebbenden en be langstellenden zitting hebben. Daar bij valt te denken aan vertegenwoordi gers van kerken, Vrouwen voor Vrede, de drie Wereldwinkels, Amnesty Inter national. Tear Fund en Terre des Hommes. De welzij nscommississie behandelt de nota dinsdag. De vergadering begint om 19.30 uur. Schoolzwemmen in het Oostburgse zwembad De Veerhoek. Oud papier - Leden van de voet balvereniging Clinge halen zaterdag morgen vanaf 9.00 uur in Clinge oud papier op. OOSTBURG - Het open houden van vier buitenbaden en het binnenbad de Veerhoek kost de gemeente Oostburg zoveel geld dat het college geen kans ziet om aan enkele andere wensen van verschillende raadsfracties tegemoet te komen. De leden van de commissies financiën en openbare werken lieten vorig najaar al blijken dat ze er niet voor voelden om enkele baden te slui ten. Ze drongen er zelfs op aan om de Veerhoek zo kort mogelijk dicht te houden, de openstellingsuren van de buitenbaden af te laten hangen van het weer en de tarieven te verlagen. Op die wensen wil het college om fi nanciële en organisatorische redenen niet ingaan. Gedurende de zomer maanden nemen de vaste krachten meestal vakantie op. Dat houdt in dat de gemeente Oostburg dan slechts de beschikking heeft over drie of vier full time badmeesters. Voor het beheer van het buitenbad in Groede zorgt de dorpsraad, zodat de gemeente daar niet voor personeel hoeft te zorgen. Maar om 'zoveel mogelijk' te voldoen aan de eisen van de Wet Veiligheid en Hygiëne Zweminrichtingen, zijn voor het toezicht in de buitenbaden in Bres kens, IJzendijke en Schoondijke en de Veerhoek in de zomer toch nog vier badmeesters te weinig. Het college hoopt weer voldoende op roepkrachten te vinden om die vier for matieplaatsen in te vullen. Maar b en w verwachten zelf al dat het vinden van oproepkrachten wel eens moeilijk kan zijn. De hulpkrachten moeten wel beschikbaar zijn, maar kunnen alleen afwachten of ze ook nog iets kunnen doen. De beloning wordt dan al te gauw te karig geacht. Het aantrekken van krachten op full-time basis kost de gemeente vijftien mille meer en het college acht die uitgave vooralsnog 'onverantwoord De gemeente heeft onlangs bij de pro vincie ook ontheffing van een aantal wettelijke eisen aangevraagd vanwe ge 'mogelijke ontwikkelingen in de toekomst'. Mocht de provincie de ont heffing niet verlenen dan moeten in elk geval de kleedlokalen van de bui tenbaden worden betegeld. Dat zou Oostburg nog eens 28 mille kosten. Flexibele openingstijden van de zwembaden lijken het college niet haalbaar. Zowel voor personeel als voor bezoekers zou dit te veel proble men met zich meebrengen. Het perso neel kan bijna geen privé-afspraken meer maken omdat het van tevoren niet weet wanneer het moet werken. En hoe de zwembadgangers te infor meren over een flexibele regeling? Wanneer sluit het zwembad eerder, wanneer blijft het langer open, wat ge beurt er bij plotselinge weersverail ringen? Vragen die moeilijk in eem geling kunnen worden gevangen! dus het college. Een tariefsverlaj zien b en w ook niet zitten. Naar 1 mening leidt een prijsverlaging' i tot meer bezoekers. De eigen inwone kunnen tegen gunstige condities abonnement nemen en voor de incl duele bezoekers hoeft de prijs geent lemmering te zijn. Het college of weegt nog of de invoering van groepstarief tot de mogelijkheden! hoort. De plannen voor de personeelsbe| ting van de zwembaden komen dagmiddag in de vergadering vaii commissie financiën aan de orde! vergadering begint om 14.00 uur. if vergadering komt ook een notitie c de voorfinanciering van restaur van monumenten aan de orde. On continuïteit van de op te knappen jecten te waarborgen, willen b en w jaar voor 220.000 gulden voorfinan ren. De rentekosten zijn berekend 82.500 gulden gedurende acht jaar., grond van de verordening' dorpsj nieuwing moet daar dan nog 25 in per jaar bij. Om de prioriteitenlijsl te voeren, is per jaar dus 107.500' den nodig, rekent het college voor.! belangrijk argument voor de voi nanciering is dat uitstel tot verder f val zou leiden en dat de kosten d| door alleen hoger zullen worden. De (fcordeeiwinkd Neckermann DE VOORJAARS COLLECTIE IS ER NU OOK Alle prijzen zijn in guldens. Aanbiedingen geldig zolang de voorraad strekt OPENINGSTIJDEN MA 10.00-12.30 13.30-18.00 Dl GESLOTEN WO GESLOTEN DO 10.00-12.30 13.30-18.00 VR 10.00-12.30 13.30-21.00 ZA 10.00-17.00 ZO 14.00-18.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 38