PZC Kwart Zeeuwse bijenvolken is verdwenen NCB wil aanpak milieuvervuiling boerenbedrijven I-— Gedeputeerde bibliotheek in opent nieuwe Vogelwaarde Administratief centrum wil fonds tegenvallers Ouders Zonneveld over verhuizing uitgestreden Actievoerende kinderen blokkeren stadhuishal provincie 17 VARROAMIJT VASTGESTELD Fruitteelt ACTIEPLANNEN IN DE MAAK MET BIJDRAGE GEMEENTEN Vijf geslaagden bij EHBO-examen Lezing homeopathie Aanwinst Natuurbeschermer E. C. Boissevain (67) overleden Omgebogen DON: ERGENS DOET HET PIJN Demonstraties van vechtsporten in Axel Vaagheden AANBIEDING HANDTEKENINGEN 'BUITENBAD' Personeel Auto's beschadigd bij aanrijding Sluis DONDERDAG 23 FEBRUARI 1989 Gemeenschapscentrum wil alsnog squashhal WSW-groepen volgen schrijfweekeinde in Van Eeghenhuis It GOES - Een kwart van alle bijenvolken in Zeeland is verdwe nen. In westelijk Zuid-Beveland loopt dat hier en daar zelfs op tot tachtig percent. Dat is de ruwe schatting van woordvoer der L. A. Kamerling van de Imkervereniging Noord- en Zuid- Beveland. Kamerling wijst de varroamijt als belangrijkste boosdoener aan. De Lewedorpse imker trof bij contro les van verschillende kasten nauwe lijks bijen aan. Het wintervoer was on aangeroerd en het broed dood. Ook on der natuurvolken in oude gebouwen enkerken is volgens Kamerling een ze kere sterfte, hoewel hij zich niet aan een prognose waagt. De imker stuurde monsters van het broed naar de keu ringsdienst voor vee en vlees, die de aanwezigheid van varroamijt vaststel de. Deze parasiet zuigt als het ware het bloed uit de bij, waardoor het nijvere insect sterk verzwakt. De varroamijt vermenigvuldigt zich razendsnel en kan in korte tijd een heel bijenvolk uit roeien. De parasiet is te bestrijden met chemi sche middelen. Kamerling denkt dat imkers dat onvoldoende hebben ge daan. Naast de varroamijt bestaat volgens de bijenhouder een tweede oorzaak voor de sterfte: het gebruik van ge wasbeschermingsmiddelen in de fruitteelt. „Ik vermoed dat in mei en juni vorig jaar fruittelers hebben geëxperimenteerd met een nieuw soort middel. Er moet een oorzaak voor zijn dat het jonge broed niet is uitgelopen en het voer niet is ge bruikt. Ik veronderstel dat een ver keerde toepassing of een hoge dosis de bijenvolken verder heeft verzwakt", aldus Kamerling. Volgens de imker, die het merk niet wil noemen, gaat het om een legaal middel, waarmee bladrollers op ap pel- en perebomen worden bestreden. Hij constateert dat de massale sterfte vooral optreedt in fruitteeltgebieden. Volgens woordvoerder drs G. Fenne- ma van de Veterinaire Dienst in Den Haag zijn er geen aanwijzingen dat de fruitteelt mede schuldig is aan de bij- ensterfte. Bij het consulentschap voor akker- en tuinbouw in Goes kan men geen spuitmiddel bedenken dat in de bloeitijd schade toebrengt aan bijen. Schadelijke gewasbeschermingsmid delen mogen in die periode niet wor den gebruikt, aldus een woordvoerder. Overigens bestaat bij de Veterinaire Dienst nog onduidelijkheid over de omvang van de bijensterfte. Drs Fen- nema zegt dat bij het centrale meld punt voor bijenziekten in Ede in tegen stelling tot eerdere berichten relatief weinig meldingen zijn binnengeko men, waarvan de meeste nog uit Zee land. „Het gaat tot nu toe vooral om geruchten. Omdat we nog nauwelijks over gegevens beschikken, is het lan delijk beeld incompleet", aldus drs Fennema. De varroa-besmetting in Zeeland bevestigt hij wel. De Veteri naire Dienst wil via een enquête onder imkers meer inzicht krijgen in de om vang van de sterfte. Drs Fennema roept bijenhouders op hun bevindin gen in Ede te melden. Voorafgegaan door twee levende boeken lopen gedeputeerde G. de Vries-Hommes en burgemeester AA. L. G. M. Hessen naar de nieuwe bibliotheek in Vogelwaarde voor de officiële opening. VUSSINGEN - Om financiële tegen slagen op te vangen wil het Admini stratief Dienstencentrum Zeeland {iOZ) de dertig Zeeuwse gemeenten ragen jaarlijks een bijdrage te stor en in een egalisatiefonds. Uiteinde- rijk moet in het fonds een bedrag van 6Ö0.000 gulden komen. Het algemeen bestuur van het ADZ heeft woensdag besloten dit voorstel aan de gemeen ten voor te leggen. Het ADZ is een gemeenschappelijke regeling op het terrein van de sociale werkvoorziening, waarin alle dertig Zeeuwse gemeenten deelnemen. Het houdt zich bezig met werkzaamheden op het administratieve vlak. Omdat het ADZ zich op de markt van vraag en aanbod begeeft, loopt het bedrijfsrisi co's. Hoewel het het ADZ de laatste ja ren voor de wind gaat, wil het bestuur een financiële buffer opbouwen om te genvallers op te vangen. Het ADZ mag er volgens de wet maar een kleine post 'onvoorzien' op nahouden. De Vlissingse wethouder C. de Keijzer, voorzitter van het algemeen bestuur, betoogde gisteren dat het in het be drijfsleven normaal is om reserves te hebben voor tegenslagen. Ook het ADZ heeft volgens hem reële bedragen nodig. Gekozen is om de Zeeuwse ge meenten 143.000 gulden per jaar te vra gen totdat het fonds gevuld is met zes ton. De leden van het algemeen be stuur konden instemmen met het voorstel. A. Hoefkens, die de gemeente Vlissingen in het bestuur vertegen woordigt, plaatste een aantal vraagte kens. Hij vond dat er geen verschil mag ontstaan met andere gemeen schappelijke regelingen die er niet zo'n dergelijk fonds op nahouden. Direc teur ir P. K. Cevaal antwoordde daar op dat die andere regelingen ook geen marktrisico's lopen. „Het ADZ haalt •een derde van zijn geld uit de markt sector". Het fonds wordt een eigen ^potje van de gemeenten; het rijk kan er niet aan komen. De Zeeuwse gemeen teraden kunnen binnenkort een ver zoek in de bus verwachten. 'Het ADZ haalde vorig jaar een omzet 'van 3,1 miljoen gulden, zes procent •meer dan in 1987. Het jaar werd afge sloten met een nadelig saldo van ,162.000 gulden, wat 250.000 gulden meer is dan in 1987. Het aantal produk- SLUISKIL - In de Oranje Nassau- school in Sluiskil werd gisteravond bet jeugd-EHBO-B-examen afgeno men, Deze proef van bekwaamheid werd afgelegd onder toezicht van dokter Neeteson uit Philippine voor bet theoriegedeelte en de heer T. van Rossum van de Oranje Kruisvereni ging voor het praktijkgedeelte. In to taal behaalden vijf jongeren het EH- ,10-B-diploma. Gedurende twaalf weken zijn de kan didaten elke woensdagavond in de 'Oranje Nassauschool opgeleid door mevrouw G. Verlinde. De cursisten Rebben onder andere geleerd hoe zij Run medemens kunnen helpen bij klei ne ongelukken in en om het huis. HEINKENSZAND - De afdeling Zee land van de vereniging Homeopathie Nederland houdt woensdag 1 maart een lezing in De Stenge in Heinkens- «and. Ge kinderarts-homeopaat F. Vergote uitLelystad spreekt over 'Klassieke Romeopathie algemeen en toepas singsmogelijkheden voor kinderen 'luchtweginfecties en gedragsproble men)'. De aanvangstijd is 20.00 uur. tieve uren is in 1988 met twee procent toegenomen. De werkdruk stijgt bij het ADZ volgens Cevaal. Het had daarom ook bij de minister om extra formatieplaatsen verzocht. Bij het ADZ staan inmiddels 42 mensen op de wachtlijst. Het ministerie wees het verzoek echter af. Het ADZ heeft tegen deze beslissing beroep aangetekend bij de Kroon. De zaak dient 23 maart voor de afdeling rechtspraak van de Raad van State. VOGELWAARDE - Met het onthullen van een glas-in-lood raam opende ge deputeerde G. de Vries-Hommes woensdag de nieuwe bibliotheek in Vogelwaarde. De gedeputeerde felici teerde het bestuur van de Stichting Katholieke Openbare Bibliotheken Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Oost en de gemeente Hontenisse met deze nieuwe aanwinst. „Deze vaste biblio theek is toch een enorme verbetering. Want al is de bibliobus een goede ba sisvoorziening, deze vestiging is toch een grote vooruitgang voor Vogel waarde". In haar inleiding haalde de gedepu teerde ook nog de automatisering van de bibliotheek aan. Het bestuur had hiervoor bij de provincie een financiële bijdrage gevraagd. De Vries-Hommes: „We hebben in eerste instantie afwij zend gereageerd op de aanvraag; Wat betekent het als meerdere kernen een vaste bibliotheek hebben en deze wil len automatiseren? In hoeverre kun nen we aan deze wensen tegemoet ko men? We moeten zien of deze biblio theek groot genoeg is om blijvend ne gen uur per week open te zijn". De ge deputeerde beloofde het bestuur in ie der geval deze zomer nog uitsluitsel over de aanvraag te kunnen geven. Zij feliciteerde de gemeente Hontenisse met de nieuwe bibliotheek en bena drukte nog eens 'het dappere en moe dige' besluit om deze extra exploita tielast aan te gaan. Mevrouw De Vries toonde zich zeer verheugd over het ini tiatief van het bestuur om 'grensover schrijdend' contacten te leggen met de Belgische gemeente Beveren voor een bibliotheek in Clinge. Ook burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen toonde zich zeer tevreden met de nieuwe bibliotheek. „Wij zijn al tijd voorstaander geweest van deze voorziening. Al hadden we in begin toch wat bedenkingen over de kosten. Toch hebben we de stap aangedurfd en dit bleek achteraf een goede zet ge weest te zijn. U weet dat ik een voor staander ben van promotie van onze gemeente. Inwoners krijg je alleen maar als je wat te bieden hebt. En daar hoort een bibliotheek bij". Kes sen gaf het bibliotheekbestuur wel de waarschuwing mee het jaarlijkse budget van 25.000 gulden niet te over schrijden, omdat dit ten koste van an dere voorzieningen zou moeten gaan. Voorzitter H. J. Bruggeman van het bestuur stelde: „Wie verre reizen maakt kan veel verhalen. Veel verha len vind je nu ook dichtbij in Vogel waarde". De voorzitter memoreerde nog even de 18 jaar bibliobus. „We zijn altijd zeer tevreden geweest over de diensten van de bibliobus. Het is een dure voorzieningmaar vooral voor de kleine kernen onmisbaar. Ondanks de wat moeizame financiering is het er dan toch nog van gekomen. Dankzij de inzet van de gemeente kunnen we nu over deze prachtige bibliotheek be schikken. Dat de bibliotheek in Vogel waarde op z'n plaats is, blijkt uit de stijging van het ledental de laatste maanden". Bruggeman had overigens nog een hele wensenlijst voor de toe komst: verbeterde arbeidsomstandi geheden in Hulst, een uitbreiding van de leesmogelijkheden en een CD-uit- leen aldaar, een vaste bibliotheek voor Nieuwe Namen, Sint Jansteen en Hei kant en in samenwerking met de Bel gische gemeente Beveren een vesti ging in Clinge. TILBURG - De Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) gaat actieplannen maken om de milieu problemen in de verschillende secto ren van de land- en tuinbouw aan te pakken. De oplossingen die in die plannen worden aangedragen om iets te doen aan de schadelijke gevolgen voor het milieu van agrarische activi teiten, zullen worden beproefd en ge toond op demonstratiebedrijven. Op die manier wil de boerenorganisatie, die in Zeeland ruim duizend leden heeft, in haar gehele werkgebied de THOLEN - Op 67-jarige leeftijd is dinsdag plotseling de natuurbescher mer drs E. C. (Boy) Boissevain uit Tholen overleden. Hij was onder meer actief als voorzitter van het co mité Samenwerking Oosterschelde (SOS) en van het Delta-overleg, de overkoepelende organisatie van na tuur- en milieuorganisaties in Zee land, Noord-Brabant en Zuid-Hol land. Boissevain had van 1980 tot 1982 zitting in provinciale staten van Zee land namens de Partij van de Arbeid. Pas op latere leeftijd - in 1973 - vestig de drs Boissevain zich in Zeeland, in het stadje Tholen. Hij had'toen een ambtelijke loopbaan bij het ministerie van landbouw en de Europese Ge meenschap (EG) in Brussel achter de rug. Bij de EG hield hij zich in het bij zonder bezig met ontwikkelingssa menwerking. Als zeiler raakte hij ge fascineerd door de schoonheid van de Oosterschelde. Boissevain nam deel aan de acties voor het behoud van een open Oosterschelde. In 1974 werd het comité SOS opgericht, waarin vereni gingen en organisaties uit allerlei sec toren zich verenigden in de strijd om het openhouden van de zeearm. Drs Boissevain werd de eerste voorzitter. Het comité ontving in 1976 voor de ac tiviteiten - die voor een belangrijk deel hun bekroning vonden in de aanleg van de stormvloedkering - de eerste Zeeuwse Milieuprijs. Formeel is het comité nooit opgeheven, maar het kwam na het bereiken van een ak koord over de Oosterschelde niet meer bijeen. In 1977 behoorde Boissevain tot de oprichters van het Delta-over leg. Van dit overlegplatform werd hij voorzitter, een functie die hij tien jaar bekleedde. In het najaar van 1987 nam mr J. P. Boersma de leiding over. Als statenlid voor de PvdA hield Bois sevain zich onder meer bezig met eco nomische zaken en milieu. De crema tie van drs Boissevain vindt zaterdag om 11.00 uur plaats in het cremato rium te Breda. milieuverontreiniging op bedrijfsni veau te lijf gaan. De actieplannen zullen worden uitge werkt en uitgevoerd in overleg met de vaktechnische organisaties, coöpera ties en betrokken overheden. Een stuurgroep krijgt de taak een en ander te coördineren. Dit offensief van de NCB tegen de milieuproblematiek zal tijdens een studiedag voor afdelings voorzitters op 17 april en in speciale kringvergaderingen worden bespro ken. Het hoofdbestuur van de NCB stelde vast dat het beleid van de Europese Gemeenschap in de sector van de ak kerbouw inmiddels voldoende in de richting van de markt is omgebogen. Op dit moment is daarom stabilisatie van de prijzen voor granen en suiker gewenst. De landbouworganisatie is van oordeel dat meer onderzoek moet worden gedaan naar verwerking van akkerbouwprodukten in de non-food- sector en aan de teelt van alternatieve gewassen. Een eventuele milieuhef fing op kunstmest wees het hoofdbe stuur van de hand. De situatie in de zuivel rechtvaardigt volgens de NCB een versoepeling van de superheffing. Uit de prijsvoorstellen blijkt daar tot dusver evenwel niets van. HULST - Het bestuur van het ge meenschapscentrum Den Dullaert uit Hulst wil alsnog een squash-hal bij bouwen aan het bestaande complex. Het plan van het Den Dullaert-be- stuur is niet nieuw, maar het strandde destijds omdat de gemeentelijke garantie niet werd verleend, waar door het financieren van de uitbrei ding moeilijk werd. De financiële commissie van de gemeente Hulst was bij de toenmalige aanvraag van mening, dat de exploitatie iets te rooskleurig was opgezet. Het college van b en w trok daarop het voorstel in. Het bestuur van Den Dullaert komt nu met een nieuwe aanvraag, maar deze heeft niets met het financiële plaatje te maken. De plaats waar de nieuwe squash-hal is gepland, heeft nu nog een 'tuin'-bestemming. En hiervoor is bepaald dat daarop uitsluitend erfaf- scheidingen of tuinhuisjes mogen wor den gebouwd. Den Dullaert vraagt nu aan de gemeente herziening van het daar geldende bestemmingsplan. Het Hulster college is van mening dat de aanvraag van Den Dullaert gehono reerd kan worden. De gemeenteraad van Hulst krijgt donderdagavond de aanvraag van Den Dullaert en het voorstel van het college te behande len. DOMBURG - 'Bekijkt u de zaken nuchter', en: 'ergens doet het pijn en gaat het van au'. Gedeputeerde W. Don bleef deze twee uitdrukkingen woensdag herhalen tegen ongeveer dertig 'Zonneveld-ouders', die naar de Middelburgse Abdij waren geko men voor een voorlichtingsbijeen komst over het voorontwerp van de provinciale revalidatienota. De ko mende verhuizing naar Goes van het Oostkapelse revalidatie-instituut en de bijbehorende school stonden bij de voorlichting aan de ouders uiteraard centraal. De felle verwijten die in het begin aan het adres van het provinciebestuur klonken over de verhuizing, bleken in middels wat afgezwakt. Slechts een enkeling stelde nog verbeten de vraag naar het waarom. Don's antwoord daarop was niet veranderd: verplaat sing van het centrum en concentratie met volwassenrevalidatie is de enige manier om deze voorzieningen ook in de toekomst te behouden voor de pro vincie. De meeste aanwezigen leken dit gege ven te hebben aanvaard en stelden vragen over de nieuwe gebouwen die rond 1993 in Goes-Zuid moeten wor den gebouwd. De bezorgdheid van de 'Zonneveld-ouders' ging vooral uit naar de kwaliteit van de nieuwe school. Hoe breed worden de gangen? Hoe groot de lokalen? Dat waren zo een paar vragen die werden gesteld. De aanwezige ambtenaren en be- AXEL - De Zeeuwse Sportraad en de werkgroep 'Sportbeoefening door buitenlanders' houden woensdag 1 maart een informatie-avond over ju do en andere vechtsporten in De Halle in Axel. Leerlingen van de sport school van Staf de Moor geven de monstraties van de verschillende sporten. Buitenlandse jongeren kunnenop deze avond kennis maken met verschillen de mogelijkheden om sportief actief te zijn in de Kanaalzone. Bij voldoende belangstelling wordt een wekelijks sportuur ingevoerd waarop aan ver schillende sporten kan worden deelge nomen. De werkgroep sportbeoefe ning houdt eind maart nog een kennis makingsdag in Terneuzen. Daar wor den andere sporten gedemonstreerd. windslieden konden er nog geen exact antwoord op geven. Tekeningen wor den pas gemaakt, als het revalidatie plan in juni door de provinciale staten en het Rijk is aanvaard. In principe is de politiek al in voorbe sprekingen akkoord gegaan met de opzet. „Het is een mooie nota, maar hoeveel kans van slagen heeft dit al les in deze bezuinigingstijden?", ver zuchtte de voorzitster van de ouder- AARDENBURG - Cursisten van WSW-groepen uit de gehele provincie volgen vrijdag en zaterdag een schrijfweekend In het vormingscen trum Van Eeghenhuis in Aardenburg. De organisatie is in handen van Dine- ke Raterink, medewerkster van het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinni ge Vorming en Volwasseneneducatie en Kras Bocklandt, vormingsleider in het Van Eeghenhuis. De deelnemers aan het schrijfweekend gaan aan de slag met het thema vriendschap. De bedoeling is dat de 54 cursisten en begeleiders in kleinere groepen verhalen, gedichten of een to neelstuk schrijven, of stripverhalen bedenken. Elke groep neemt binnen het thema een werkvorm voor haar re kening. „Zo'n schrijfweekend heeft verschil lende doelen", vertelt Dineke Rate rink. „Je stelt de mensen in de gelegen heid een lange tijd achter elkaar met schrijven bezig te zijn. Tijdens de cur sussen komt dit niet zo uitgebreid aan bod als in zo'n speciaal weekend moge lijk is. Het leereffect is groot. Elk schrijfweekend levert een boek op. We hebben nu al zes boeken in totaal. Voor volwassenen met lees- en schrijf problemen is weinig leesmateriaal. Een boek dat tijdens zo'n weekend tot stand komt, wordt graag gebruikt tij dens de cursussen". Sociaal gezien is zo'n schrijfweekend ook erg waardevol. „De deelnemers komen vanuit heel Zeeland en volgen allemaal een zelfde soort cursus, dus zij kunnen ervaringen uitwisselen. Voor velen is het meedoen aan zo'n weekend een hele stap. Ze komen vaak niet ver van huis", vertelt Dineke. Zaterdagmiddag wordt het weekend afgerond met de presentatie van de werkzaamheden. vereniging, G. Schilperoord, deson danks. Don was heel stellig in zijn beantwoording: 99,5 procent. De ou ders willen toch al vantevoren meer duidelijkheid, bleek tijdens de bijeen komst. De termijn waarop een be zwaarschrift kan worden ingediend tegen het revalidatieplan loopt tot 20 maart. De voorzitster van de oudervereniging maakte duidelijk dat er zeker een be zwaarschrift komt, dat voornamelijk is gericht tegen de vaagheden over de school en ook tegen de onduidelijke toekomstige positie van de dubbel-ge- handicapte kinderen. Daar is nu een aparte groep voor op Zonneveld, die eigenlijk niet helemaal conform de richtlijnen van de gezond heidszorg is. De ouders zijn dan ook bang dat die kinderen (ongeveer tien) in de nieuwe situatie tussen wal en schip vallen en doorverwezen zullen worden naar de geestelijk-gehandi captenzorg, waar ze vanwege hun ni veau eigenlijk niet thuishoren. De ge deputeerde zei toe die problematiek in verschillende provinciale adviesorga nen voor de gezondheidszorg te be spreken voor het besluit valt. Kritiek kwam er ook op de informatie over de verhuizing, waarover nogal wat geruchten en onwaarheden de ronde hebben gedaan en nog doen. Don zei de ouders toe hen te zullen steunen, wanneer zij zelf initiatieven op dat gebied nemen en een subsidie aanvraag indienen voor bijvoorbeeld de uitgave van een periodiek voor de eigen vereniging. Hoofd welzijn van de gemeente Terneuzen Th. Reijns neemt de handtekeningen voor het open blijven van het buitenbad in Terneuzen in ontvangst van de protesterende kinderen in de hal van het stadhuis. Don wimpelde in eerste instantie vra gen af over de positie van het perso neel. Toen de ouders bleven aanhou den, merkte hij op dat het opstellen van een sociaal plan in handen van het Zonneveld-bestuur ligt. Hij maak te wel duidelijk dat het personeel zich zal moeten schikken en niet hoeft te rekenen op verhuisvergoedingen of hoge reiskostenvergoedingen. Don: „Het belang van de patiënten en de schoolkinderen staat voorop". Het bestuur en het personeel van Zon neveld zijn overigens evenals de ou derverenigingen bezig met het opstel len van een bezwaarschrift tegen het revalidatieplan. Algemeen-directeur G. Joosten wilde daar woensdag nog niet op vooruitlopen, maar dat er be zwaren komen is zeker. De gemeente Domburg is ook van plan een bezwaar schrift in te dienen en dat zal voorna melijk tegen de verhuizing op zich zijn gericht. TERNEUZEN - Het was een korte de monstratie, woensdagmiddag in de hal van het Terneuzense stadhuis. Maar aan duidelijkheid liet-ie niets te wensen over. De werkgroep 'Buiten bad Terneuzen', die ijvert voor het be houd van een openlucht-zwembad in de kern Terneuzen, werd bij de over handiging van ruim 8000 handteke ningen van sympathisanten gesteund door een horde van minstens vijftig kinderen. Ze blokkeerden een klein half uur alle 'doorgaande verkeer' in de stadhuishal. De kinderen hielden een meterslang spandoek omhoog, voorzien van de tekst 'Ockeloen dit kun je niet maken! Het buitenbad moet open blijven!!'. Daarnaast droegen de jongens en meisjes, in veel gevallen begeleid door hun ouders, kleine protestbordjes met zich mee. De leden van het college van b en w bleken verhinderd. Daarom overhandigden de vertegenwoordi gers van de werkgroep de 8323 ingeza melde handtekeningen aan het hoofd van de afdeling welzijn en bevolking Th. Reijns. Die luisterde ontspannen naar een tien minuten durend betoog van raadslid A. A. P. van Himme (links Perspectief), de drijvende kracht ach ter de handtekeningenactie. Van Himme zette de wensen van de werkgroep nog eens op een rij en licht te ook de aangedragen alternatieven (golfslagbad in combinatie met open- luchtbad, uitbreiding van het huidige overdekte zwembad De Honte met een openluchtvoorziening of gewoon de bouw van een gloednieuw openlucht- bad) nog eens toe. Hij wees ook nog op de bezwaren die kleven aan de aange kondigde tariefstelling van het tro pisch golfslagbad (Scheldorado). Reijns beloofde dat Mij het pakket handtekeningen én de 'boodschap' van de werkgroep bij b en w op tafel zou deponeren. „En ik beloof u dat we deze zaak serieus bij de besluitvor ming zullen betrekken". Van Himme en werkgroepvoorzitter E. A. Kruysse waren blij met die toezegging. Het raadslid: „Als de ambtenaren er zo over denken, vinden wij dat al heel wat. Hopelijk valt die besluitvorming dan ook positief uit voor ons". Kruysse meldde dat de werkgroep de activitei ten nu even op een laag pitje zet. „Maar pakt het straks allemaal toch nog verkeerd uit, dan komt u ons weer tegen", waarschuwde hij. Waarop Reijns afscheid nam met een hartelijk 'tot ziens'... SLUIS - Twee personenauto's zijn be schadigd bij een aanrijding woens dagmiddag omstx-eeks vijf uur op de Heile-kruising in Sluis. Bestuurder D. C. uit Eede kwam met zijn auto over de Nieuwstraat en ver leende op de kruising geen voorrang aan de auto bestuurd door J. H. uit Ge leen, die over de rondweg reed:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 35