Geen inzamelvergunning voor Kole Kloetinge bv Stalen glasbakken maken plaats voor kunstof bollen mee over conciliair proces Zierikzeese kerkleden denken Welkom op de Né-ÜAI Auto-Show bij Van Strien! Garage Van Strien B.V. autoverkoop na klachten dealer: streek DONDERDAG 23 FEBRUARI 1989 s 2Ql REINIGINGSDIENST HOUDT VASTE PARTNER MILIEU-VRIENDELIJK PROJECT OP SCHOUWEN Laswerkzaamheden oorzaak brand in schuur Nieuwerkerk TROS-radio met Parade der Besten in Zierikzee Tevredenheid Politie constateert 14 overtredingen li snelheidscontrole De herkenbare Engelse stijl in luxe, comfort sportiviteit. Nadenken DICHT BIJ HUIS IS VEEL TE DOEN ZIERIKZEE Thema-avond - De thema-avt over alcohol en drugs die de Zierik; se jeugdsoos Brogum wil houden niet door. De voorlichtingsbije komst zal, zo laat het bestuur van jl jeugdsoos weten, op een later te bef len datum worden gehouden, wordt waarschijnlijk maart of april GOES: Autobedrijf Akkermans, Fmitlaan 12, Tel. 01100-32150/30338 RAI-primeur in onze showroom! RAI-primeur in onze showroom! RAI-primeur in onze showroom! -Belangrijk! RAI-primeur in onze showroom! De nieuwe kunststof glasbollen voor Schouiven-Duiveland zijn een milieuvriendelijke manier om het overtollige weg- werpglas van het eiland te vervangen. KERKWERVE - De stalen bakken voor de inzameling van glas op Schouwen-Duiveland worden ver vangen door bollen van kunststof. De glasbollen worden volgende week ge plaatst door een Rotterdams bedrijf dat zich met recycling van glas bezig houdt. De reinigingsdienst Schou wen-Duiveland heeft een contract af gesloten met die onderneming. Over eengekomen is dat Kotract bv Recyc ling te Rotterdam gedurende komen de vijfjaar de kunststof bollen veelal wekelijks zal ledigen. Op geheel Schouwen-Duiveland wor den in de periode van 27 februari tot 3 maart veertig glasbollen uitgezet. Dat betekent dat er tien glasbollen méér NIEUWERKERK - In een hooischuur aan de Stolpweg in Nieuwerkerk is dinsdagmiddag rond kwart over twee voor enkele duizenden guldens aan hooi in vlammen opgegaan. De eigenaar van het perceel, P. J. F., was bezig met laswerkzaamheden in de schuur, toen het hooi vlam vatte. De brandweer van Oosterland was snel ter plaatse en kon voorkomen dat de hele schuur uitbrandde. Wel is de schuur wat geblakerd. worden geplaatst dan het huidige aan tal stalen glasbakken. Een aantal ou de bakken gaat naar campings in de regio. Er waren recreatiebedrijven die graag van het aanbod van de reini gingsdienst, om een glasbak over te nemen, gebruik wilden maken, aldus directeur J. Landman. De oude glasbakken zijn geel van kleur. De nieuwe kunststof bollen zijn lichtgroen uitgevoerd. Voor Zierikzee geldt dat overigens niet. Want zowel de oude stalen bakken als de te plaat sen nieuwe kunststof glasbollen in het monumentenstadje hebben een don kergroene kleur, die is afgestemd op de kleuren van het stadsbeeld. Het plaatsen van tien kunststof bollen méér dan het thans aanwezige aantal bakken gebeurt in de hoop het herge bruik van afval te bevorderen. In Ne derland wordt ongeveer de helft van het totaal geproduceerde eenmalige verpakkingsglas ingezameld. Ook op Schouwen-Duiveland is dat het geval, met een gemiddelde jaar-opbrengst van ongeveer 450 ton glas. Directeur Landman maakt duidelijk dat een aanzienlijk deel van het verpak kingsglas in de glasbakken terecht komt. Maar anderzijds worden er nog altijd veel te veel flessen en potten met het gewone huisvuil meegegeven, on derstreept hij. Een voordeel van de glasbol is dat in werpen van flessen met minder hin derlijk lawaai voor de omgeving ge paard gaat. Verder wordt de kunst stof bol aangemerkt als milieu-vrien delijk, doeltreffend, veilig en kosten besparend. In de meeste gevallen komen ze te staan op dezelfde plaatsen als de oude bakken. De extra tien bollen worden geplaatst in de Meekrapstraat te Brouwershaven, Akkerbloemstraat in Scharendijke en Kapelleweg te Loop- erskapelle, het parkeerterrein Noord- straat/Julianastraat/Bernhardstraat in Haamstede, Mauritsweg en Hooge- boomlaan (den Bongerd) te Renesse, ingang stortplaats Hoosjesweg Se- rooskerke, en te Zierikzee aan de Nieu we Haven, Gasthuisboomgaard en Scheldestraat. ZIERIKZEE - TROS-radio komt zon dag 19 maart in de Concertzaal te Zie rikzee met de talententest 'Parade der Besten'. De presentatie is in handen van Chiel Montagne en gastoptredens worden verzorgd door cabaretier/imitator Ro bert Paul en Imca Marina. Muzikale omlijsting: combo Henny Langeveld. De voorstelling begint om 14.00 uur. KERKWERVE - Transportbedrijf Kole Kloetinge bv krijgt geen inza melvergunning voor bedrijfsafval op Schouwen-Duiveland. Een meerder heid van de raad van bestuur van de reinigingsdienst Schouwen-Duive land heeft dat woensdag besloten. De weigering de vergunning te verle nen, was hoofdzakelijk gegrond op het feit dat de reinigingsdienst momenteel al contractueel gebonden is aan een ander particulier inzamelbedrijf, reini- gingsbedrijf Boon. Directeur Kole van het gelijknamige transportbedrijf uit Kloetinge meent dat er op deze wijze onterecht een monopoliepositie in stand wordt gehouden. Teleurgesteld laat hij weten de afwijzing te zullen aanvechten en in beroep te zullen gaan bij de Raad van State. Drie leden van de raad van bestuur wa ren het er overigens niet mee eens dat het Kloetingse bedrijf niet de kans werd gegeven zich op Schouwen-Dui veland een concurrerende positie te verwerven. Zij onderschreven het ad vies van een ad hoc-commissie Trans portbedrijf Kole, zij het onder voor waarden, een tijdelijke vergunning te verlenen voor de periode van één jaar. Na afloop van dat proefjaar kan dan bekeken worden of er inderdaad spra ke is van een ondoelmatige situatie, zoals dagelijks bestuur en de meerder heid van de raad van bestuur zich voor ogen houden. Kanttekening van de adviescommissie hierbij was overi gens dat, wanneer Kole naast reini- gingsbedrijf Bopn aan de slag zou mo gen gaan, moeilijk nog een inzamelver gunning aan eventueel andere bedrij ven geweigerd kan worden. De meeste leden van de raad van be stuur onderschreven echter het standpunt van het dagelijks bestuur, namelijk dat de dienst zich moeilijk kan ontrekken aan de verplichting ten opzichte van reinigingsbedrijf Boon. Zeker niet omdat de werkzaam heden tot tevredenheid worden uitge voerd, zo werd daarbij aangetekend. „En waarom zouden we er dan nog een ander bedrijf bij halen?" Daaren tegen lieten A. J. Padmos (Wester- schouwen), R. J. van der Wekken (Brouwershaven) en J. J. Geleijnse (Zierikzee) de weegschaal groten deels in het voordeel van de Kloe tingse inzamelaar doorslaan. Zij ko zen ervoor Kole althans voor een proefjaar in aanmerking te laten ko men. Voorzitter W. den Boer en de dagelijk se bestuursleden C. Slabbekoorn en T. C. Hekman waren vierkant tegen het inschakelen van een tweede reini gingsbedrijf. Hun oordeel luidde: „Als we de inzameling van bedrijfsafval op Schouwen-Duiveland gaan versnippe ren zijn we totaal verkeerd bezig". Om dat zich een duidelijke meerderheid af tekende voor het standunt van het da gelijks bestuur de gevraagde inzamel vergunning te weigeren, liet de voor zitter het niet op een stemming aanko men. Tijdens de openbare vergadering van de raad van bestuur in het kantoor van de dienst te Kerkwerve maakte af gevaardigde Padmos van Wester- schouwen zich sterk voor een regiona le rattenbestrijdingsactie. Voorzitter Den Boer had echter naar voren ge bracht daar, gelet op signalen uit de landbouw, momenteel geen belang wekkende redenen voor te zien. Vol gens Padmos echter is er hier en daar echter wel degelijk sprake van 'over last' van de oprukkende bruine rat in het werkgebied van de reinigings dienst. De dienst stelt overigens vergif, in de vorm van lokspijs, op aanvraag beschikbaar aan boeren die individu eel de strijd met het ongedierte aan binden, Overigens zegde voorzitter Den Boer toe het rattenprobleem zo nodig volgende winter met een groot scheepse regionale actie te zullen aan pakken. ZIERIKZEE - Op de Elkerzeest weg in Scharendijke heeft de rjksp tie Schouwen-Duiveland dinsc middag een snelheidscontrole geh den. Van de 140 gecontroleerde voertui overtraden veertien automobilis de ter plaatse toegestane snelheid 50 kilometer per uur. De hoogst g ten snelheid bedroeg 78 kilometer uur. DE NIEUWE ROVER 800 FASTBACK STAAT VOOR U KLAAR BIJ DE ROVER DEALER ZIERIKZEE - „Juist als je de bijbel leest weet je dat je zuinig moet zijn met de aarde en de mensen om je heen. Een verantwoordelijke opstelling kan je dus van een christen verwach ten". Vanuit deze overtuiging probe ren de Zierikzeese kerkleden M. Hoe- xum, W. Schouls, L. Hoekstra en A. de Jonge op Schouwen-Duiveland ge stalte te geven aan het wereldwijde conciliair proces. Voor woensdag avond zijn twee vertegenwoordigers van de Raad van Kerken in Zeeland uitgenodigd om over het proces van gedachten te wisselen. Het conciliair proces heeft drie the ma's: vrede, gerechtigheid en heelheid van de schepping. Het is de bedoeling, gemeenteleden te laten nadenken over grote maatschappelijke proble men als bewapening, armoede, hon ger, milieu; En om hen te bewegen tot een kritische opstelling in het leven van alledag. Want geloven, zo vinden de Schouwse medewerksters aan het proces, is niet beperkt tot het lezen van de bijbel. Het gaat zeker ook om praktische zaken: 'niet alleen bezin nen maar ook doen'. De wereldraad van kerken heeft in 1983 opgeroepen tot bezinning op de drWthema's. Rond die tijd waren som- ■I f. mige kerkgenootschappen op het noordelijke halfrond reeds in verzet gekomen tegen de wapenwedloop. Bij de kerken in de derde wereld was daar kritiek op. De aandacht voor de nu cleaire bewapening zou kwesties als honger en armoede verdringen, zo was de gedachte. De wereldraad van ker ken vond dan ook dat 'gerechtigheid' nadrukkelijk bij het proces moest wor den betrokken. Vanuit de oosters-or- thodoxe kerk kwamen vragen over het milieu. Dat thema werd ook toege voegd. Aanvankelijk sloeg de oproep van de wereldraad niet zo aan. Maar na de Westduitse kerkendag van 1985 kwam de zaak in een stroomversnelling en ook in Nederland gingen de kerken aan de slag. Niet allemaal. „Want de kwesties hebben natuurlijk met poli tiek te maken, en daarmee willen som mige kerken zich niet bemoeien", ver klaart mevrouw De Jonge. „Wij vinden dat er binnen de kerk wel aandacht voor moet zijn. De kerk heeft ook een taak in de wereld. We moeten de boel veranderen, want steeds duidelijker wordt dat het nit goed g^at". Die te bewerkstelligen verandering hoeft overigens niet alleen via de poli tieke organen gestalte te krijgen. De vier dames vinden dat ook dichtbij huis een hoop kan gebeuren. Ze den ken daarbij aan letten op de schade lijkheid van produkten voor het mi lieu, het ongebruikt laten van het vele verpakkingsmateriaal, en zorg dragen voor de natuur. In die zin vinden ze het uitwerken van het conciliair proces dan ook geen zaak van 'linkse gelovi gen'. In die hoek immers worden men sen die kritiek hebben op het bestaan de vaak geduwd. Dat lijkt hen een vooroordeel. Het stemgedrag bij ver- kiezinngen willen ze er graag' buiten houden, het gaat om nadenken en dat omzetten in de praktijk. Geïnteresseerden kunnen woensdag avond in de bovenzaal van de gerefor meerde kerk (Sint Domusstraat 35) in Zierikzee van gedachten wisselen over het conciliair proces. L. P. Roeg- holt en J. van de Nieuwendijk van de provinciale werkgroep zijn die avond utgenodigd. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Daarnaast wordt in ver schillende kerken de komende tijd in erkdiensten aandacht besteed aan het conciliair proces. De dames W. Schouls, L. Hoekstra. A. de Jonge en M. Hoexum (v.l.n.r.) De zeer elegante luxe AudiV8 Over droomwagens gesproken: de nieuwe Audi Coupé. Voor alle kinderen een leuke verrassing. v.d. Spiegelstraat 92, 4461 LN Goes. Tefefoon 01100-14840 4Ë 3S;- door Martijn Koolhoven AMSTERDAM, donderdag Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse Personenauto-RAI zullen op de komende beurs in februari geen auto's meer worden verkocht. Dit hebben de Nederlandse importeurs, verenigd in de Nederlandse Ver eniging De Rijwiel- en Automobiel-Industrie (RAI), onder druk van hun dealers in het geheim met elkaar afgesproken. In voorgaande jaren werden tijdens de Per-' sonenauto-RAI tienduizenden wagens vlot ver kocht. Aanleiding voor deze drastische koerswij zing is het reeds jaren bestaande ongenoegen tealers over het feit dat hun importeurs de RAI allerlei toezeggingen doen over uitrusting, afleverings-condities De geruchtmakende Volkswagen Corrado Alle Volkswagen en Audi modellen met schone motoren die tijdens de show besteld worden leveren wij tegen de oude prijs! Al het nieuws van Volkswagen en Audi voor'89 kunt u bij ons nog eens rustig en gezellig bekijken van 23 tot en met 25 februari. Niets kwaads over de afgelopen Personenwagen RAI. Maar als u al het nieuws van Volkswagen en Audi op uw gemak wilt bewonderen dan bent u van harte welkom tijdens onze speciale Na-RAI-Show in onze eigen showroom. Met een plezierige en ontspan nen sfeer en persoonlijke aandacht voor uw vragen en wensen. Onder het genot van een gezellig glaasje en hapje. En dan nog wat: tijdens de RAI was er wèl veel te zien, maar geen auto te koop. Welnu: tijdens onze Na-RAI-Show geven wij u heel wat extra „beurs"- redenen om uw nieuwe Volkswagen of Audi bij te kopen Let u even op de speciale openingstijden van onze showroom? Donderdag 23 februari van 10.00 tot 22.00 uur, vrijdag 24 februari van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag 25 februari van 10.00 tot 17.00 uur. De Golf Manhattan, de nieuwste'van alle Golf uitvoeringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 32