PZC Patrick van Passel is terug bij de amateurs Dekking al weer weg als voorzitter KNSB sport Midlotto GEMEENTESECRETARIS VAN AXEL Daams behoudt leiding Ronde van Amerika's DONDERDAG 23 FEBRUARI 1989 23 Koevermans Shorttrackploeg voor Europa Cup Porto gewipt uit Portugese beker Uitlaatklep Zekerheid Klassiekers AZVV speelt gelijk tegen Racing H. Gent Tennisser Steeb naar Rosmalen ;URICH (Reuter/SID) - Het Nederlands Elftal is, mits kwalificatie wordt afge dongen, geplaatst als groepshoofd voor de eindronde van het Europese titel- Ifjjd van 1992 in Zweden. Oranje zal dan groep 2 aanvoeren en spelen in Göte- 0rg en Norrköping. Zweden is als organiserend land geplaatst in groep 1 en peelt in Stockholm en Malmö. Dat heeft de UEFA woensdag in Ziirich bekend emaakt. jocht de Europese kampioen zich niet plaatsen voor het evenement in Zwe den, dan wordt Oranje's plaats overgenomen door het land dat het beste pres teert in de voorronden van zowel het Europese- als het mondiale toernooi van 1990 in Italië. Net als bij voorgaande gelegenheiden in Italië (1980), Frankrijk (1984) en de Bondsrepubliek (1988) wordt gespeeld in twee poules van vier. De beste twee gaan naar de halve eindstrijd. Het toernooi duurt van 10 tot 26 juni, een dag langer dan het voor Nederland zo succesvolle evenement in de Bondsrepubliek. Voor die verlenging is gekozen, om de finalisten voor de laatste wedstrijd drie dagen rust te geven. Het ope ningsduel is in Stockholm, de halve finales in Stockholm en Göteborg, de eind strijd in Göteborg. Op Liechtenstein na hebben alle 35 bij de UEFA aangesloten landen zich aange meld voor het spelen van kwalificatiewedstrijden. Daartoe worden zeven groe pen gevormd, waarvan de winnaars met Zweden het deelnemersveld van het eindtoernooi vormen. Op 2 februari 1990 is de loting in Stockholm. DEN HAAG (ANP) - De uitslag van midlotto 7 A is: 2 - 7 - 13 -23 -28 -41, reservegetal: 32 Aantal deelnemers: 454.296 Inleg: 1.694.978,00 Prijzengeld: 805.114,55 Cijferspel: 7 3 6 4 2 1 Extra prijzen: 9 6 9 9 5 Aantal deelnemers: 224.356 Inleg: 336.535,00 Prijzengeld: 134.614,00 De uitslag van de Westduitse midweeklotto is: Trekking A: 9-11-19-36-39-43, toegevoegd: 6 Trekking B: 7-16-17-19-25-34, toegevoegd: 6 Spel' 77: 3 6 6 0 3 6 2. Jaap van Sabben nieuwe voorzitter van wielerclub 'ERNEUZEN - De 41-jarige Jaap van Sabben uit Axel is gisteravond tijdens de algemene le- envergadering in het clublokaal van de vereniging in Terneuzen gekozen tot nieuwe voorzit- ervan de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Hij volgt Ton van Oosten uit Retranchement die geruime tijd geleden al te kennen had gegeven te willen stoppen. Het bestuur werd ecompleteerd door de verkiezing van Herman Mobach uit Sluiskil, die het materiaalbeheer oor zijn rekening neemt, en Arno Sijnesael uit Sas van Gent, die de redactie van het clubblad al coördineren. aap van Sabben, de nieuwe voorzitter an de wielervereniging Zeeuws- laanderen, is gemeentesecretaris an Axel. Hij is gehuwd, vader van ree kinderen (een zoon van 17 en een achter van 14) en is geboren en geto- en in Vlissingen, waar hij zijn maat- tappelijke carrière begon op de se- letarie van de gemeente. Na enkele iren werkzaam te zijn geweest in ïundert keerde hij in 1980 terug naar eeland en werd afdelingschef bij de emeente Axel. Sinds 1985 is hij secre- aris van deze Oost-Zeeuws-Vlaamse mtrumgemeente. lok in de sportwereld heeft hij ruime estuurlijke ervaring. Zo werd hij aan et begin van zijn Axelse periode be- tuurder van de omni-vereniging loorwaarts, bij welke club hij zich ooral met basketbal bezig hield. Toen toonde hij grote interesse voor de ielersport: hij bezocht vele crite- iums in Zeeuwsch-Vlaanderen en ook olgde hij etappes in de Tour de Fran- e tijdens zijn vakanties. 'enningmeester Co van Meurs van de nelervereniging Zeeuws-Vlaanderen :n ambtenaar onderwijszaken bij de jemeente Axel) haalde zijn collega ivei om Ton van Oosten als voorzitter ip te volgen. Om zich te oriënteren Jaap van Sabben al enkele be- ituirsvergadering, „Ik voelde me er W en het klikte meteen", vertelt hij. trekt u aan in de wielersport? [Pe conditie die wielrenners moeten ibben om een topprestatie te kunnen Keren en die bijna automatisch dat ze er zowat alles voor over loeten hebben. Bewondering ook. Ik ze met eigen ogen bezig gezien in e Alpen, waar ze de cols op gingen. En an, na een vaak loodzware rit nog de lacht hebben om een laatste sprint an te trekken. Dan moet je enorm af linnen zien. Daar wordt een mens stil an". Zeeuws-Vlaamse wielersport impt met een handicap: de 1 juni- mtregel die renners tot die datum if de Belgische wedstrijden houdt. Mere pogingen om dat besluit van iBWB terug te draaien zijn tot nu toe under resultaat gebleven. Probeert u tnog wat aan te doen? Toevallig ben ik onlangs bij die 1-juni laatregel betrokken geraakt. Tijdens zesdaagse van Gent heb ik staan raten met enkele bestuursleden van leBWB. Die hebben toen geadviseerd meen brief te sturen aan de BWB en ie zou dan wel in behandeling worden momen. Die brief is uitgegaan en wee weken geleden ongeveer hebben «bericht van de BWB ontvangen dat niet op de maatregel terug willen lomen. Een motivatie werd niet gege- Het is onlangs ook nog aan de de geweest bij de KNWU. Maar ge makkelijk ligt het niet. Al kregen we otdie datum maar een aantal startbe- lijzen. Dat zou al erg mooi zijn. Want zitten hier, gezien de geïsoleerde van Zeeuwsch-Vlaanderen, »ch in een uitzonderingspositie. Ik fib wel hoop dat in 1992 de maatregel het kader van Europa 1992 toch ze lfvan de baan is. Als de grenzen open !ian verdwijnt deze maatregel wei ght vanzelf'. •de vereniging zelf botert het ook niet Mijd. Een paar amateurs van tyuws-Vlaanderen worden door de 's beschuldigd van het zoge- combine-rijden. Denkt u daar Ut aan te kunnen en willen doen? fct kun je daar als bestuur aan doen. 'at is het punt. Je zit zelf niet op de tussen de jongens. Je kunt er over m vierdag Jö-u.55 Did 1: ARD-Sport extra: WK y® Moordse Combinatie in Lathi (schans- k-ngen voor teams). 1514.15 Did 1: WK Skiën Noordse Com- "•4iL' in Lathi: 4x5 km. estafette voor da te. ;j*15.00 SKY: Eurosport sportprogram '1.55-16.30 Did 2: Handbal: WK kwalifica- fronde met Westduitsland in Straatsburg 1-18.00 BBC 2: Tennis Legends: vetera- Htoernooi aan de Costa Brava. *-??,?? SKY: Eurosport: nadere details «over zijn nog niet bekend. *00,50 BBC 1: Pro-Celebrity Golf: wed- ®Wen tussen twee duo's met een golfspe- en een beroemdheid. praten, maar afdwingen is natuurlijk moeilijk. Maar als het ten koste gaat van het plezier van een aantal renners in hun sport en het publiek er om weg zou blijven dan moeten we er zeker aandacht aan geven". U stapt niet direct is een gespreid bed. Er is geen jeugd en de eerste berichten over het aantal amateurs zijn ook niet bepaald om over te juichen. Gaat de vereniging in die richting iets doen Zeeland voor gemotiveerd zijn. En er moeten een paar voorbeelden zijn waaraan de jeugd zich kan spiegelen. Die hebben we in Bijvank, Van Goethem en Ver- eecken. Maar ook een profkoers kan een stimulans betekenen. En er moe ten aantrekkelijke wedstrijden komen waar over gepraat wordt en waar volop strijd wordt geleverd". „Het probleem is: hoe krijg je de jeugd warm voor de wielersport. Ze moeten het zelf een leuke sport vinden. Er wordt nogal wat gevraagd aan trai ning. Het kost bovendien ook wel wat geld. Je moet er eigenlijk behoorlijk Bij de komst van Jaap van Sabben zijn de contacten met de wielerclub Theo Middelkamp in ieder geval uit stekend, getuige ook de uitnodiging die Van Oosten en Van Sabben eerder al kregen om bij de ploegvoorstelling Jaap van Sabben: 1 juni-maatregel verdwijnt in ieder geval in 1992. PHILADELPHIA (RTR, AFP) - Tom Nijssen heeft de tweede ronde niet doorstaan van het toernooi in Philadelphia, waar om de „open" Amerikaanse professional titel en een prijzenpot van ruim 1,2 mil joen gulden wordt gespeeld. De Ne derlander, die in de eerste ronde in twee sets van Jonathan Canter had gewonnen, verloor dinsdag van Tim Mayotte, 4-6, 2-6. De Amerikaan, derde geplaatst en vrijgesteld van de eerste ronde in Philadelphia, heeft in dat toernooi zijn opmerkelijkste resultaten be- J, V Tom Nijssen: in tweede ronde uitgescha keld. reikt, finalist in 1986, winnaar in de twee volgende jaren. „Het is altijd prettig spelen in een plaats waar het je goed is gegaan", vertelde Mayotte na afloop. Die zekerheid van de Amerikaan was net het doorslaggevende ver schil ten opzichte van Nijssen, die in de eerste set keurig meeging tot 4-4, maar in het negende spel zijn opslag moest inleveren. In de tweede set ging Mayotte onverstoorbaar door met het incasseren van zijn opslage beurten, waar Nijssen er twee moest afstaan. Na een uur en een kwartier stond de stand 6-4, 6-2 op het bord. De belangrijkste uitslagen uit de twee de ronde zijn: Mayotte (VSt) - Nijssen (Ned) 6-4, 6-2; Chang (VSt) - Reneberg (VSt) 6-1,7-5; Annacone (VSt) - Rive (VSt) 6-0,6-3; Gilbert (VSt) - Flach (VSt) 6-2, 7-6 (7-3), Srejber (Tsj) - Rostagno (VSt) 6-3, 6: 4. Mark Koevermans is er niet in ge slaagd de derde ronde te bereiken van het met ruim een half miljoen gulden gedoteerde toernooi van Lyon. De tennisser uit Bergschen- hoek verloor kansloos in twee sets van de als zesde geplaatste Zweed Magnus Gustafsson: 4-6, 2-6. De Zwitserse favoriet Jakob Hla- sek, die onlangs ook zegevierde in Rotterdam, kwam woensdag pas voor het eerst in actie. Hij versloeg de Senegalees Yaya Doumbia met de nodige moeite. Eerste ronde: Hlasek (Zwi, 1) - Doumbia (Sen) 6-4, 7-6 (7-4); tweede ronde: Gus tafsson (Zwe, 6) - Koevermans (Ned) 6-4, 6-2, Kühnen (BRD, 8) - Kroon (Zwe) 2-6, 6-1,6-3. van Middelkamp aanwezig te zijn. Jaap van Sabben ziet de wielerclub Zeeland vooralsnog als een club die zijn eigen boontjes moet doppen. „Wij zijn er speciaal voor de regio Zeeuwsch-Vlaanderen. Er zijn inder daad wat renners lid van Zeeland en natuurlijk zou ik liever hebben dat Rob Bijvank bijvoorbeeld lid was van onze vereniging". Waarom dat niet het geval is weet hij niet. „Ik heb overigens ook nog geen contact gehad met de mensen van Zeeland. Maar wat niet is kan komen. Ik sta voor ie dereen open en wil in principe met ie dereen samenwerken", geeft hij een voorzet aan de 'derde' Zeeuwse wie lerclub. Hij laat tot besluit nog weten dat de eerste kennismaking met de wieler club Zeeuws-Vlaanderen „positief' is verlopen: „Ik heb bewondering voor de manier waarop de zaken gerund worden. Velen steken er erg veel tijd in en bovendien is men erg enthousiast en deskundig. Men weet waar men over praat en heeft er veel voor over. En de sfeer onderling is erg goed. Daar om heb ik positief gereageerd toen mij gevraagd werd voorzitter te worden". DEN HAAG (ANP) - Monique Velze- boer heeft zich afgemeld voor de strijd om de Europa Cup shorttrack die komend weekeinde in de Italiaan se stad Bormio wordt gehouden. Zij heeft zich teruggetrokken wegens stu dieredenen. In haar plaats zal nu Anja van de Poel, die als reserve was aan gemeld, in actie komen. De overige Nederlandse deelneemsters zijn Pris- cilla Ernst, Joelle Koetsveld van An keren en Claudia Wolvers. Bij de heren komen Charles Veldho ven, Jan Hoogeveen, Jeroen Otter en Richard Suyten op het ijs voor Oranje. Jaco Mos dient vooralsnog af te wach ten, hij is ingeschreven als reserve. Ploegen: Vrouwen: Priscilla Ernst, Joelle Koetsveld van Ankeren, Claudia Wol vers en Anja van de Poel. Mannen; Jan Hoogeveen, Jeroen Otter, Richard Suyten, Charles Veldhoven en Jaco Mos (reserve). VALENCIA (AFP) - De Nederlander Hans Daams heeft ook na de vierde etappe van de Ronde van de Ameri ka's de leiding in het algemeen klasse ment. Hij eindigde in de rit van dins dag, over 195 kilometer met start en finish in Valencia (Venezuela), als ze vende. Geert-Jan Theunisse was met de vijfde plaats de beste Nederlander. De etappe werd gewonnen door de Ita liaan Giovanni Fidanza, die zijn land genoot Bodalato en de Brit Elliott in de sprint versloeg. Een dag eerder werd in de Ronde van de Amerika's, die voert over de twee Amerikaanse continenten, de derde etappe geannu leerd. Protesterende studenten had den in Venezuela de renners het rijden belet. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Fidan za (Ita) 195 kilometer in 5.06,09, 2. Bodalato (Ita), 3. Elliott (GBr), 4. Laguia (Spa), 5. Theunisse (Ned), 6. Vona (Ita), 7. Daams (Ned), 8. Vaarten (VSt), 9! Lavenu (Fra), 10. Lameira (Bel) allen zelfde tijd als Fidanza. Het algemeen klassement is: 1. Daams (Ned) 12.30,33, 2. Gaggioli (Ita) op 0,04, 3. El liott 0,27,4. Pacheco (Spa) 0,31,5. Mejia(Col) 0,43,6. Tebaldi (Ita) 0,45, 7. Sierra (Ven) 0,46, 8. Tafi (Ita) 0,47, 9. Chaparro (Col) 0,48, 10. Mauri (Spa) 0,51. LISSABON (Reuter) - Landskam pioen en bekerhouder FC Porto is in de vijfde ronde van de strijd om de Portugese voetbalbokaal uitgescha keld bij Belenenses. Het enige doel punt van de wedstrijd werd na twaalf minuten in de verlenging gemaakt door de Bulgaarse aanvaller Mlade- nov, die een hoekschop ineens in schoot. Porto, in 1987 winnaar van de belang rijkste Europa Cup, mag onderhand spreken van een mislukt seizoen. In de tweede ronde van het huidige toernooi voor landskampioenen werd de club uitgeschakeld door PSV. Het behalen van de nationale titel is vrijwel onmo gelijk. Twaalf wedstrijden voor het einde heeft Porto vijf punten achter stand op Benfica, dat zich ten koste van Luso wel voor de kwartfinales plaatste. Bovendien heeft Porto inter ne problemen. Doelman Ze Beto en spits Gomes zijn geschorst vanwege onbehoorlijk gedrag. Zij schopten za terdag een rel in een hotel, waar de club in trainingskamp was. De uitslagen van de woensdag gespeelde wedstrijden in de vijfde ronde van het toer nooi om de Portugese voetbalbeker: Bele nenses - FC Porto 1-0 (na verlenging), Espin- ho - Amadora 1-0, Joane - Chaves 1-3, Luso - Benfica 0-1, Sines - Marco 1-8. Patrick van Passel: weer wennen aan koersen bij de amateurs. SLUISKIL - Patrick van Passel is grotendeels over zijn teleurstelling heen. Reeds vroeg in het vorige sei zoen kreeg de beroepsrenner uit Sluiskil van zijn ploegleider Jan Raas te horen, dat er met ingang van dit jaar in zijn ploeg geen plaats meer beschikbaar zou zijn voor de Zeeuws-Vlaming. En om dat nieuwe, aantrekkelijke aanbie dingen uitbleven verkoos Van Pas sel uiteindelijk een maatschappe lijke carrière boven een sportieve. De blonde wielrenner heeft intus sen vast werk gevonden: volgende week begint hij bij Dow. Dit seizoen zal hij als amateur op bescheiden niveau zijn geliefkoosde sport blij ven beoefenen. In de twee jaar dat Patrick van Pas sel beroepsrenner was, zat hem bij na alles tegen. Vlak voor aanvang van enkele klassiekers, waaraan hij zou gaan deelnemen werd Van Pas sel ziek. „En vorig jaar toen ik me echt wilden gaan bewijzen, over kwam mijn vader een ernstig onge luk. Dat heeft mijn prestatie's ook nadelig beïnvloed. En een nieuwe kans heb ik niet meer gekregen van Raas", aldus Van Passel, die lang bleef hopen op een andere ploeg. den. Overigens is de nieuwe ploeg van De Wever niet meer van de grond gekomen", vertelt Van Pas sel, die een paar weken geleden nog een aanbieding kreeg van de Neder landse Zero-ploeg. „Maar daar heb ik zulke slechte berichten over gele zen, dat ik daar niet op ben inge gaan. Geen contracten en helemaal geen zekerheden. Daar pas ik voor, zeker nu ik een goede baan heb ge vonden". Patrick van Passel heeft zich zelf voorgenomen om de wielrennerij nu louter nog voor het plezier te gaan beoefenen. „Het zal nu voor mij een uitlaatklep voor de dage lijkse spanningen gaan worden. Ik ga wel proberen een paar behoorlij ke resultaten te behalen in de vroe ge klassiekers", zegt Van Passel. Er kwamen wel enkele aanbiedin gen maar Van Passel wilde zeker heid. Die zekerheid leek hij te gaan krijgen toen de Belgische ploeglei der Jules de Wever (de vroegere as sistent van Peter Post) hem vertel de een nieuwe ploeg op te gaan rich ten, waarin wel plaats zou zijn voor hem. Maar ook dat liep uit op een grote teleurstelling. Meer dan die toezegging kreeg Van Passel niet van De Wever en toen de onzeker heid maar voort bleef duren, nam hij zelf de beslissing. „Het ging inderdaad tenslotte alle maal erg lang duren. Steeds maar ontwijkende antwoorden kreeg ik op mijn vragen als ik bij hem aan klopte. Ik ben tenslotte werk gaan zoeken en heb de knoop door gehakt om weer bij de amateurs te gaan rij- Patrick van Passel is er zich overi gens volledig van bewust, dat er toch weer een periode van aanpas sing nodig zal zijn. Uit eigen erva ring weet hij: „Bij de amateurs wordt er anders gekoerst dan bij de profs. Ik zal er weer aan moeten wennen, dat er vanaf het begin kei hard gefietst wordt. Bij de ama teurs wordt er meteen vanaf de start hard in gevlogen. Dat was bij de beroepsrenners heel anders". Van Passel weet ook, dat het vorig seizoen niet allemaal koek en ei was in het Zeeuwse amateurpeloton. „Ik hoop daarom, dat wij als renners van dezelfde vereniging elkaar niet in de wielen gaan rijden. Maar als ploeg van de vereniging moeten we proberen zoveel mogelijk te winnen. Andere clubs rijden ook samen", stelt Van Passel. Deze week zei Henk Remijnsen nog: „Het Zeeuwse amateurwielerpeloton wordt gediri geerd door een handjevol renners, die iedere wedstrijd proberen de geldbuit trachten binnen te halen". Van Passel: „Combines zijn er altijd geweest in de wielersport en die zul len er altijd blijven ook, maar dat daardoor jongeren geremd worden, daar geloof ik niet in. Ik denk dat het allemaal wat overdreven is. Een jon gere, die echt talent heeft, breekt toch wel door. Daar ben ik van over tuigd". Omdat de Zeeuws-Vlaming aan het eind van vorig seizoen nog hoop had, dat hij onderdak zou vinden bij een ploeg, was hij reeds in een vroeg stadium met de training begonnen. Vooral in de laatste veldritten van de Zeeuwse crosscompetitie was Van Passel al in een blakende vorm. Met andere woorden: als straks de eerste wegwedstrijden er komen zal er geducht rekening met hem ge houden moeten worden. Komende zondag, in Wilhelminadorp, tijdens de gecembineerde clubkampioen schappen van de wielerclubs Theo Middelkamp en Zeeuws-Vlaande ren, is de eerste vormtest er. In eerste instantie wil Patrick van Passel zich als amateur gaan rich ten op de Belgische klassiekers om zich daarna volledig met de crite riums bezig te gaan houden. „Ik kom vermoedelijk binnenkort in de ploegendienst te werken, waardoor er toch al een belangrijk aantal wedstrijden af zullen vallen omdat ik dan ook in de weekends zal moe ten werken. Toch hoop ik hier en daar een succesje mee te kunnen pakken. Natuurlijk zal ik proberen goede resultaten te behalen", be sluit Patrick van Passel. SOEST (GPD) - Cor Dekking heeft het slechts 73 dagen uitgehouden als voorzitter van de KNSB. De oud-ma rineman werd op 10 december jl. tij- GENT - De Axelse zaterdag tweede klasser AZVV behaalde dinsdagavond een meer dan verdienstelijk gelijkspel tegen Racing Heirnis Gent. Hoewel trainer Ferdy Hermans vooraf min of meer vreesde voor een ruime neder laag, kwam zijn ploeg uiteindelijk uit op 1-1. Weliswaar had het door Aad Koudijzer getrainde Heirnis een bijna voortdurend veldoverwicht, maar het was AZVV dat halverwege de tweede helft als eerste scoorde. Theo Hanny bracht bij een uitval Herman Pijpelink vrij voor doel en die schoot gemakke lijk raak. Twee minuten voor tijd pas kwam Heirnis Gent (dat in de eerste helft met Wim Verpoorte onder de lat speelde) op 1-1. dens de algemene ledenvergadering van de schaatsbond aangesteld als op volger van David Meijer. Gisteren legde Dekking zijn functie om privé- redenen neer, hetgeen het KNSB-be- stuur danig verraste. Dekking (Soest) wilde gisteravond niet dieper ingaan op de redenen van zijn vertrek. „Dat is puur persoonlijk. Als ik vijf maanden geleden wist, wat ik nu weet, was ik geen voorzitter ge worden. Maar mijn afscheid heeft niets met de KNSB te, maken. Integendeel, ik heb in die korte tijd in een gezellige club gewerkt". Vice-voorzitter Dick van Zanten zal zich voorlopig belasten met de taken van Dekking. „Ik zal proberen met be hulp van anderen de kar te trekken. Dat zal wel lukken", aldus de Gelderse notaris, die ook nog voorzitter is van de BCK (begeleidingscommissie kern ploegen). Het bondsbestuur zal op korte ter mijn niet op zoek gaan naar een nieu we voorzitter. Van Zanten: „Dat zou een slopende en dure zaak worden, aangezien dan statutair eerst alle ge westen bij elkaar moeten komen, al vorens er een speciale ledenvergade ring kan worden uitgeschreven. Het lijkt de KNSB beter om de nieuwe voorzitter aan te stellen op de volgen de jaarlijkse algemene vergadering in december. Tot die tijd kunnen we in alle rust naar een geschikte kandi daat uitkijken". ROSMALEN (ANP) - De organisatie van het internationale invitatie-gras- tennistoernooi in Rosmalen, dat van 12 tot 19 juli wordt gehouden, heeft een vijfde speler gecontracteerd. De Westduitser Carl-Uwe Steeb volgt het viertal Michiel Schapers, Jakob Hlasek, Miloslav Mecir en Michael Chang. Steeb kreeg eind vorig jaar be kendheid door zijn overwinning in de finale van de strijd om de Davisbeker op de toenmalige nummer één van de wereld, de Zweed Mats Wilander. Een paar maanden eerder versloeg de 21- jarige linkshandige speler ook Ivan Lendl in een demonstratie-toernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 23