PZC EG bemoeilijkt uitvoer stof chemische wapens Gebruik auto voor werk wordt onaantrekkelijk Bomaanslag op Britse kazerne Buitenlandse Zaken zet uitgever Duivelsverzen niet onder druk binnen- en buitenland {ALLEEN WD-WOORDVOERDER POSITIEF Defensie wacht met nieuwe onderzeeboten Leefpatroon GEVOLG BELASTINGHERVORMINGEN Ommezwaai VS tegenover EG in hormonenoorlog SGP verbaasd Voorhoeve voor loonmatiging ten bate van milieu DINSDAG 21 FEBRUARI 1989 DEN HAAG (GPD) - Ongeveer 2000 werkgevers en werkne mers uit de detailhandel hebben maandag in het Circusthea ter in Scheveningen staatssecretaris Evenhuis van economi sche zaken laten weten niets te zien in zijn nieuwe winkelslui tingsplannen. I de Winkelsluitingswet de detailhandel Op de protestbijeenkomst, onder het Vandaag I De dag begint met zon en enkele wol- I keuveldenMet een westelijke stro- 1 meng wordt koele en zeer schone lucht l aangevoerd, waarin de zichtwaarden 1 kunnen oplopen tot boven de 50 km, l-wat helaas niet zo vaak voorkomt in lons land. Er is een kleine kans op een Üolcaal buitje. Tegen de avond komt er Jmeer bewolking op nadering van een f storing uit het westen. Deze storing be- f hoort bij een lagedrukgebied boven de oceaan, welke vannacht net ten noor- Vden van Schotland wordt verwacht. 1 Hierdoor neemt de wind vanavond Iook weer toe en draait naar het huiden. De temperatuur kloopt over- tiag op tot omstreeks 8 graden, wat ]met een windkracht 3 tot 4 Bft. een ge- tvoelstemperatuur van net rond het imespunt geeft. Ondanks de zon dus \nog geen lentegevoel. Vooruitzichten Nautisch bericht Hoog water 1Laag water vooruitzichten Politieke gevangenen Zuidafrika gaan door met hongerstaking Kamer tegen plan voor avondwinkels Ook een meerderheid van de Tweede de mogelijkheid te geven geopend te Kamer is tegen het plan van de be- zijn van's middags twaalf tot's avonds windsman om door een wijziging van negen uur. Van onze correspondent I BRUSSEL - De EG-landen gaan de I uitvoer van chemische stoffen die ge- I bruikt kunnen worden voor de fabri- I cage van chemische wapens aan ban- Iden leggen. Voor de uitvoer van acht I met naam omschreven stoffen zal I voortaan een vergunning nodig zijn. I Die mag niet worden verstrekt als het I vermoeden bestaat dat zij voor mili- Itaire doeleinden zullen worden ge- I bruikt. |üat hebben de ministers van Buiten landse Zaken van de twaalf maandag I in Brussel afgesproken. Ook moet de [uitvoervergunning worden geweigerd als de stoffen bestemd zijn voor landen (die in oorlog zijn of liggen in span- Iningsgebieden in de wereld. Het gaat ■op de EG-lijst om acht zogenaamde lsleutelvoorlopers', stoffen die op zich ongevaarlijk zijn, maar samen met an dere stoffen chemische wapens kun nen opleveren. Daardoor vallen ook bepaalde insekten- en onkruidverdel gers onder de stoffen waarvoor straks een vergunning nodig zal zijn. De stoffen zijn hoofdzakelijk methyl- en fosforverbindingen. De lijst kan la ter worden uitgebreid. Volgens minis ter Van den Broek moet nog een ak koord worden gesloten om ook de ex port te verhinderen van apparatuur die bij de fabricage van chemische wa pens gebruikt kan worden. De maatregel is het gevolg van de ge beurtenissen rond de levering door Westduitse chemische concerns van stoffen en apparatuur aan Libië, dat ervan wordt verdacht daarmee een fa briek voor chemische wapens te heb ben gebouwd. Voor morgen: veel bewolking enperio- l ien met regen. De zuid tot zuidwestelij- Ike wind is in het binnenland matig, laan de kust krachtig. De temperatuur \merdag loopt op tot omstreeks 8 gra- lden. Geen nachtvorst. Voor donderdag tot en met zaterdag: l weinig verandering. De wind neemt geleidelijk verder toe en de kans op stormachtig weer vanaf donderdag op mijdag is groot. Ook in het weekeinde I is er veel wind. |Wmd: zuidwest tot west 3 tot 4 Bft. Van- mond draaiend naar zuid en langs de I kust toenemend 5 tot 6 Bft.zicht: 30 tot |50 km, temperatuur kustwater: 6 gra- afwijking waterstanden: geen af wijking van betekenis, maximum golf hoogte monding Scheldes: in de mid dag oplopend naar driekwart meter. ZON EN MAAN 22 februari Zon op 0741 onder 1807 Maan op 2023 onder 0808 uur cm uur cm Dinsdag 21 februari 1989 Vlissingen 02.40 212 14.55 225 Terneuzen 02.56 233 15.10 246 Bath 0.357 278 16.12 293 Roompot-buiten 02.50 154 14.55 170 Zierikzee 04.20 153 16.40 164 Yerseke 04.20 175 16.35 187 Philipsdam-West 04.40 168 17.00 179 Woensdag 11 februari Vlissingen 03.05 222 15.20 232 Terneuzen 03.25 244 15.42 254 Bath 04.27 288 16.43 301 Roompot buiten 03.15 160 15.30 173 Zierikzee 04.50 157 17.05 164 Yerseke 04.50 180 17.10 189 Philipsdam West 05.10 169 17.25 177 uur cm uur cm Dinsdag 21 februari 1989 Vlissingen 09.00 209 21.00 176 Terneuzen 09.26 218 21.25 185 Bath 10.33 240 22.35 209 Roompot-buiten 08.50 160 20.55 127 Zierikzee 10.25 158 22.25 125 Yerseke 10.25 172 22.25 140 Philipsdam-West 10.10 166 22.25 134 Woensdag 22 februari Vlissingen 09.30 214 21.36 183 Terneuzen 09.56 223 22.00 193 Bath 11.06 244 23.06 217 Roompot buiten 09.25 163 21.25 130 Zierikzee 10.50 161 22.55 128 Yerseke 10.55 175 23.00 144 Philipsdam West 10.45 170 22.55 138 Amsterdam Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Budapest Brussel Cyprus Dublin Frankfurt Genève Helsinki Innsbruck Istanbul Klagenfurt Kopenhagen Las Palmas Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Malta Moskou München Nice Oslo Rome Split Stockholm Warschau Wenen Zttrich W m/s °C onbewolkt wzw 3 5 onbewolkt wzw 5 3 licht bew. windst 9 zwaar bew. windst 12 onbewolkt w 6 6 regen wnw 3 14 half bew. wnw 3 7 regenbui no 6 12 licht bew. w 2 5 regenbui nw 5 10 zwaar bew. ono 1 11 licht bew. wnw 2 0 regen verand 6 licht bew. zw 1 5 half bew. nw 1 6 licht bew. w 10 4 onbewolkt' - 14' zwaar bew. zzw 4 15 onbewolkt' O 2 7 zwaar bew. w 2 7 regenbui verand 7 zwaar bew. zw 3 14 zwaar bew. windst 17 zwaar bew. wzw 3 14 zwaar bew. w 3 13 sneeuw ozo 1 -4 regen wzw 6 10 zwaar bew.' nnw 2' 12' half bew. w 1 4 onbewolkt wzw 3 6 licht bew. z 2 11 onbewolkt windst 10 half bew. w 4 2 half bew. w 6 6 half bew. w 10 13 regen zzw 1 9 Zuid-Scandinavië: langs de zuid westkusten veel wind, overigens tijdelijk regen en meer noordoost- waarts in het binnenland ook sneeuw. Middagtemperatuur van 5 graden in het zuidwesten, tot 2 gra den meer naar het noorden achter de Noorse bergen. Britse Eilanden: eerst vooral in het westen en noorden buien, in Schot land mogelijk met natte sneeuw, op donderdag opklaringen èn later in Ierland weer regen. Middagtempe ratuur van 6 graden in het noorden, tot 10 graden in het zuiden. Denemarken, noordwest-Duits- land, Benelux en noordwest-Frank rijk: woensdag veel bewolking en op veel plaatsen wat regen, donderdag opklaringen en voornamelijk in De nemarken en noordwest-Duitsland enkele buien. Middagtemperatuur van 5 graden in noordoost-Dene- marken, tot 10 graden in west- Frankrijk. Oost-Frankrijk, midden en zuid- Duitsland: half tot zwaar bewolkt. Af en toe wat regen. Middagtempe ratuur 6 tot 10 graden. Alpengebied: in het zuidoostelijke deel eerst zonnig. Overigens half tot zwaar bewolkt en voornamelijk aan de noordzijde en ten noorden van de Alpen af en toe regen en vanaf 1200 meter hoogte wat sneeuw. Middag temperatuur in het laagland en in de dalen aan de noordzijde 6 tot 9 gra den, aan de zuidzijde tot 15 graden. Spanje en Portugal: in west-Portu gal en noord-Spanje veel bewolking en af en toe wat regen of motregen. In de zuidelijke helft van Spanje en in de Algarve vrij zonnig, vooral op donderdag'. Middagtemperatuur van 12 graden in het noorden, tot 20 graden langs de zuid en zuidoost kusten. Zuid-Frankrijk, noord-Italië en noord-Joegoslavië: half tot zwaar bewolkt, vooral later plaatselijk re gen; op woensdag echter perioden met zon. Middagtemperatuur 12 tot 16 graden. Midden en zuid-Italië, zuid-Joego- slavië en Griekenland: vooral meer naar het zuiden zonnig. Middagtem peratuur van 13 graden in noord- Griekenland en zuid-Joegoslavië, tot 18 graden in het zuiden. motto .Slechte wet, in verzet!", waren vertegenwoordigers van de vier groot ste Tweede-Kamerfracties aanwezig. Alleen de VVD, bij monde van kamer lid J. van Rey, bleek volledig achter het standpunt van Evenhuis te staan. CDA-vertegenwoordiger Schartman kantte zich vierkant tegen. Pikant is dat het CDA daarmee zijn staatssecre taris De Graaf (sociale zaken), mede ondertekenaar van het wetsvoorstel, in de kou laat staan. De PvdA wil, aldus woordvoerder Van Gelder, het voorstel zó niet goedkeu ren. Wellicht kan het plan om de Win kelsluitingswet te wijzigen in een gea mendeerde vorm een kans krijgen, zo menen de socialisten. Ook D66 voelt niets voor Evenhuis' ideeën, zo lichtte mevrouw Groenman toe. Zij was het die geruime tijd gele den een initiatiefwetsvoorstel om de winkels tot 19 uur open te laten door een grote kamermeerderheid getorpe deerd zag. Binnenkort begint de be handeling van het fel omstreden wets voorstel in de Tweede Kamer. Volgens de staatssecretaris moet de detailhandel meer rekening houden net de veranderde situatie in de sa menleving. Er is een consumentenbe lang en een detailhandelsbelang. Het leefpatroon is gewijzigd: groepen als tweeverdieners en werkende alleen staanden vragen om andere openings tijden. Juist zelfstandige onderne mers kunnen soepel inspelen op nieu we kansen, meent Evenhuis. Dit betoog werd Evenhuis niet in dank afgenomen. Onder veel bijval kwam de ene vertegenwoordiger na de andere uit de detailhandel met scherpe kri tiek. Zo zeiden de bestuurders van de dienstenbonden FNV en CNV dat veel personeel, als Evenhuis zijn zin krijgt, vijf avonden per week zal moeten werken. Daarmee zullen de bonden niet akkoord gaan. Vijf avonden is in de eerste plaats te veel en in de tweede plaats zal dan extra beloning worden gevraagd. Een demonstrant laat duidelijk weten dat de sluitingstijd van winkels 18.00 uur moet blijven. AMSTERDAM (ANP/GPD) - Het ge bruik van de eigen auto voor dienst en zakenreizen wordt voor de werkne mer vanaf 1 januari 1990 zeer onaan trekkelijk. De maximaal 44 cent per kilometer die de werkgever onbelast mag vergoeden wordt immers geacht alle kosten te dekken. Parkeer- en stallingskosten, kosten van een veerboot, tolgelden en derge lijke worden als de werknemer ze ver goed krijgt beschouwd als Inkomen waarover belasting wordt geheven. Bovendien wordt de eerste tien kilo meter van het woon-werkverkeer niet langer aftrekbaar of onbelast vergoed- baar. Daarmee wordt de aantrekke lijkheid van de auto van de zaak (of dienstauto) aanzienlijk vergroot, zo voorspelde maandag mr. F. A. H. M. van Attekum in Amsterdam tijdens een lezing voor Euroforum over de ge volgen van de operatie Oort. De kosten van de auto van de zaak, die volledig worden betaald door de werk gever, dekken immers ook de privé- kosten die de werkgever maakt door met die auto privé te rijden. Daar staat slechts een aanslag in de inkomsten belasting tegenover van 20 procent van de cataloguswaarde van de auto om dat privégenot, een vorm inkomen in natura, enigszins te belasten. De werkgever die dienstreizen per pri- vé-auto toch tolereert en zijn werkne mer er niet op achteruit wil laten gaan, zal veel meer geld kwijt zijn dan tot dusver. Elk tientje voor de parkeerga- Een gedeelte van het kazernecomplex werd door de bomaanslag volledig verwoest. <Van onze correspondent LONDEN - Overal in Engeland, Wales en Schotland wordt massaal gezocht naar twee jongemannen die maandag een bomaanslag hebben gepleegd op een af gelegen kazernecomplex van het 2e Regiment Para chutisten bij Shrewsbury. In een anonieme telefoni sche melding heeft de IRA laten weten dat de aanslag is uitgevoerd door dit verboden republikeinse leger. Uit voorzorg tegen nieuwe aanslagen zijn nu overal ex tra veiligheidsmaatregelen getroffen. De waakzaamheid van een schildwacht bij het complex heeft een grote catastrofe voorkomen. Hij zag voor de explosies de twee gemaskerde IRA-leden in hun camou flagejacks en sloeg meteen groot alarm in het kamp Tern Hill, waar op dat moment 200 militairen sliepen. Daardoor bleef de aanslag beperkt tot aanzienlijke schade aan de gebouwen. Ondanks het feit dat de schildwacht het vuur opende op de twee aanvallers, slaagden zij er in om te ontsnappen. Onder bedreiging met hun vuurwapens dwongen zij omwonenden een auto af te staan. Het in de kazerne gelegerde regiment vertrekt binnenkort naar Noord-Ierland. Het 2e Regiment Parachutisten van het Britse leger is sinds de IRA in 1969 in Noord-Ierland een guerrillacam pagne tegen de Britse aanwezigheid begon, vaker naar het land gestuurd. Bij de aanslag vielen geen doden. Een soldaat raakte licht gewond door rondvliegend glas. rage moet tot minstens twee tientjes aan vergoeding leiden wil die werkne mer na belastingheffing dat tientje schoon in handen krijgen. In het algemeen staan de werkgevers voor het probleem hoe het verder moet met het omzetten van onbelastbare vergoedingen, waar het mes in wordt gezet. Gezocht moet worden in de rich ting van compensatie via de nog steeds onbelaste geschenkenregeling (vijfmaal honderd gulden per jaar), ziektekostenpremievergoedingen, aandelenoptierechten, premiespaar regelingen en zelfs gratis restaurant- abonnementen. Belastingvrije winstdelingsregelin- gen, waarover binnenkort een wets voorstel te verwachten is, lijken even eens aantrekkelijk. Het blijft zoeken naar mogelijkheden om „de ellende van Oort" in het be drijf op te lossen, zo werd de mana gers voorgehouden. Daarbij gaat het om oplossingen voor gebruikelijke constructies, zoals een algemene on belaste onkostenvergoeding van pak weg tweehonderd gulden per maand, die met Oort taboe wordt. (Van onze correspondent) BRUSSEL - De EG-landen zijn tevre den met de wapenstilstand die de Eu ropese Commissie en de Amerikaanse regering zaterdag zijn overeengeko men in hun 'hormonenoorlog'. De mi nisters van handel lieten maandag in Brussel weten gelukkig te zijn over de verbetering van de sfeer tussen de EG en de VS. Volgens de Nederlandse staatssecre taris Yvonne van Rooy hebben de Amerikanen een flinke draai gemaakt. De Amerikaanse regering is nu einde lijk bereid te onderhandelen over de export naar de EG van vlees dat niet met hormonen is behandeld. Tot nog toe weigerden de Amerikanen dat. (Van onze correspondent JOHANNESBURG - De hongersta king van Zuidafrikaanse politieke ge vangenen is nog niet voorbij. Hoewel de meeste hongerstakers, die vier we ken geleden met hun protestactie be gonnen in de Diepkloof-gevangenis van Soweto, de hongerstaking met twee weken hebben opgeschort, gaan 200 politieke gevangenen in de pro vincie Natal en in de gevangenis van Oost Londen gewoon door. Volgens de advcaten van de honger stakers in Natal willen hun cliënten druk blijven uitoefenen op de minister van wet en orde, Adriaan Vlok. Hij be loofde vorige week een 'substantieel aantal' van de circa 1000 noodtoe standsgevangenen binnen twee weken vrij te zullen laten of voor de rechter te zullen brengen. Hij deed tevens een be roep op de hongerstakers hun pro testactie te beëindigen. DEN HAAG (ANP) - Of het boek Sata nic Verses in het najaar daadwerke lijk als De Duivelsverzen over de toonbanken gaat is maandag nadruk kelijk onderwerp van gesprek gewor den. Directeur A. de Groot van uitge verij Veen reisde maandag op eigen verzoek naar het ministerie van Bui tenlandse Zaken voor overleg over de buitenlandse politieke aspecten. Se cretaris-generaal dr. B. Bot stelde hem gerust: dit departement zal geen druk uitoefenen voor opschorting van de publikatie. Minister Korthals Altes van Justitie maakte vrijdag bekend het boek te zullen toetsen aan de regels van de strafwet. Daartegen keerden zich D66-fractieleider Van Mierlo („onge vraagd besluit") en de schrijversbond PEN („publikatieverbod is aantasting van fundamentele vrijheid"). Boven dien werd een paginagrote advertentie aangekondigd waarin onder anderen schrijvers, journalisten en critici zich weren („aanslag op cultuurvrijheid"). Rushdie heeft spijt betuigd, maar Khomeini vindt dit niet genoeg. De Stichting World Islamic Mission Ne derland vindt de verklaring van Rush die evenmin voldoende. De organisa tie blijft zich beijveren voor een verbod op uitgave van het boek in Nederland. Prof. dr. D. C. Mulder, lid van de We reldraad van Kerken, gaf maandag te kennen dat de dialoog met moslims weinig schade van de affaire zal onder vinden. Hij vermoedt eerder dat het optreden van de ayatollah de islam schade berokkent. Khomeini is niet re presentatief voor alle moslims, zo meent hij. Die tendens valt steeds meer te be- sluisteren in commentaren op de zaak. Zelfs sommige Iraanse kranten zou den de oproep tot moord op Rushdie in voorzichtige termen hebben veroor deeld. De Iraanse leider is een sjiiet (ongeveer tien procent van alle mos lims) en niet alle sjiieten staan achter Khomeini." De SGP vindt het misplaatst dat de moslim-gemeenschap in ons land zich in de Rushdie-affaire beroept op het begrip 'smalende Godslastering' uit het Wetboek van Strafrecht. Dat arti kel is in „ons" wetboek gekomen met het oog „op de God van de Bijbel", zo staat in een verklaring van de SGP- fractie. Die heeft „met stijgende verbazing" gehoord dat de regering een onderzoek instelt naar de eventuele toepasbaar heid van het wetsartikel op Rushdie's omstreden boek. In algemene zin stemt de partij in met een onderzoek naar het eventueel beledigend karak ter van het boek. „De vrijheid van me ningsuiting is niet onbeperkt". Maar de SGP vindt dat het kabinet is gezwicht voor de „barbaarse dreige menten" uit Iran. De fractie herinnert aan de commotie vorig jaar rond de vertoning van de film „The last temp tation of Christ" van de Amerikaan Scorsese. Serieuze protesten werden toen volgens de SGP afgewimpeld. „Het lijkt erop dat de Nederlandse re gering gevoeliger is voor een fanatiek dreigende ayatollah in Iran dan voor waardige verzoeken van eigen staats burgers". DEN HAAG - Minister Bolkestein (De fensie) wil niet eerder dan in 1991 be slissen over de bouw van twee Mo- ray-onderzeeboten van de Rotter damse werf RDM voor de marine. Mo gelijk zal echter al dit jaar duidelijk worden welke kant het opgaat. Bolke stein heeft opdracht gegeven een stu die te verrichten naar de toekomst van de Onderzeedienst van de marine. De Tweede Kamer steunt in grote meerderheid zijn beleid. RDM heeft verwoede pogingen ge daan om steun te verwerven voor zijn nog te ontwerpen Moray-onderzeebo- ten die eenvoudiger en veel goedkoper zullen zijn dan die van de Walrus-klas se. De verwerving van een opdracht is van levensbelang voor de marine- nieuwbouwafdeling van RDM. De marine krijgt vier Walrus-zeeboten die eveneens bij RDM worden ge bouwd. Van de vijfde en de zesde is af gezien vanwege de kosten. Halverwe ge de jaren '90 komt RDM dan zonder werk te zitten. RDM wilde daarom, dat het alvast van defensie een onderzoek sopdracht voor de Moray-boten zou krijgen. Een meerderheid van de Kamer stemt in met de opvatting van Bolkestein dat de defensie-uitgaven vanaf 1991 jaarlijks met twee procent moeten groeien. Dat bleek maandag in de Tweede Kamer tijdens de behandeling van het Defensieplan 1989-1998. DEVENTER (ANP) - Loonmatiging is van groot belang om het milieubeleid te financieren. Als werknemers, werkgevers en overheid het milieu echt ernstig nemen, is aan voortgezet te loonmatiging niet te ontkomen. Dat zei VVD-fractieleider Voorhoeve maandag op een spreekbeurt in De venter. Voorhoeve somde een groot aantal mogelijkheden op om meer geld uit te trekken voor het milieu. Volgens hem zal de overheid meer in het milieu moe ten investeren. „Daar hoeven de belas tingen niet voor omhoog. De staat heeft immers grote bezittingen. DSM, de Postbank, Domeingronden en der gelijke. De WD bepleit dat de verkoop van staatsbezittingen wordt voortge zet en verhoogd om de opbrengsten in het milieu te investeren", aldus Voor hoeve. Hij bepleitte ook dat de overheid een groter deel van de begroting aan mi lieu besteedt. „Jaarlijks gaan tien mil jard gulden naar de bouwsubsidies en maar 700 miljoen naar het milieu. Er is geen grote woningnood meer, maar wel grote milieunood. Het ligt dus voor de hand om geld van volkshuisvesting naar milieu te schuiven." PZC -w* ^i|i ~^i|Ë Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en t zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 72,05; franco per post 86,50; per maand 24,85; jaarabonnement 275,00; jaarabonnement franco per post 335,00; losse nummers: maandag t/m vrijdag 1,25, zaterdag 1,50 p.st., (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 140 cent per mm; minimumprijs per advertentie 21,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 3