PZC Leon van de Wielen beste Zeeuwse klassementsrijder Nieuwe leider in indoortennis Verwey en Van Nguyei zijn een klasse apart sport JONGEREN MOETEN ZEEUWSE KOERS REDDEN Badmintonzege Juffermans Bokszege Bo Wesdorp Sterk optreden! Jack Marijs bi| powerliften Hoek hoog gewaardeerd Hoogvlieger Belangen ZIERIKZEESE SCHAATSER WINT OP DE UITHOF ANIMO TE STERK Rol Gehandicapte ploej Stormvogel houdt de schade beperkt FINALE VIERDE KLAS BANDSTOTE\ Kampioen Adrie Noordijke blijft bij Noad DINSDAG 21 FEBRUARI 1989 "b,"14 Remijnsen: combines zijn een kwalijke zaak HOEK - In de Zeeuws-Vlaamse cri teriums het vorige wielerseizoen duiken bij de de Zeeuws-Vlaamse prijswinnaars telkens dezelfde na men op. Toeval of doorgestoken kaart? Henk Remijnsen, bestuurs lid van het Zeeuws-Vlaamse wieler weekend, houdt het op het laatste. „Het Zeeuwse amateurpeloton wordt gedirigeerd door een handje vol personen, die iedere wedstrijd de geldbuit proberen binnen te ha len", weet Remijnsenn. Velen weten het, maar slechts weini gen durven er voor uit te komen. Wannneer er een standaard renners- veld aan de start van een koers staat, dan is de wedstrijd voorspelbaar: een saaie koers met een einde dat zel den verrassend is. Een ontsnapte kopgroep met renners die onderling de prijzen verdelen. Remijnsen: „Een kwalijke zaak. De wedstrijd heeft dan een dermate vlak verloop, dat het publiek wegblijft. Bij koersen waar de Zeeuwse coalitie te maken krijgt met enkele Brabantse colle ga's heb je plotseling wel een span nende wedstrijd". Remijnsen draagt daarbij als voor beelden aan de rondes van Westdor- pe en St.-Jansteen. waar wel wat te beleven viel. In andere wedstrijden echter moesten publiek, organisato ren en clubbestuurders lijdzaam toe zien, hoe het kleine groepje de dienst uitmaakte. Namen? „Ach je hoeft de uitslagen er maar op na te zien", aldus de in Hoek woonachtige bestuurder. „Het groepje bestaat voornamelijk uit oud-profs en renners die ooit de am bitie hadden om prof te worden, maar dat nooit waar konden maken. Goede renners, aleen jammer dat ze hun kwaliteiten niet gewoon gebrui ken om sportieve strijd te leveren". Henk Remijnsen is niet zo maar een bestuurder die vanuit de luie stoel dit soort zaken constateert en niet weet wat er in de wielersport leeft. Integendeel, nog maar vijf jaar gele den maakte hij zelf deel uit van het Zeeuwse amateurpeloton. „Ik was geen hoogvlieger", zegt hij over zijn eigen rennerscarriere. Combine vorming is iets dat volledig inge burgerd is in de wielersport, ook in de tijd van Remijnsen. „In mijn tijd had je Wim de Waal en Peter Godde, die de dienst uitmaak ten". „Ik heb er ook geen moeite mee, dat die afspraken gemaakt worden bin nen een peloton. Dat doen jij en ik waarschijnlijk ook als we in die si tuatie zitten. Het gaat mij erom dat er geen strijd meer wordt geleverd op deze manier. Vroeger lag het er min der dik bovenop". Oplossingen zijn moeilijk te vinden volgens Remijnsen. „Ik hoop van harte dat er een paar jonge jongens opstaan, die dwars door alle combi nes heenrijden. Dat is ook eigenlijk de bedoeling van mijn hele verhaal. Probleem voor die jonge gasten is dat ze vaak wel moeten meedraaien, anders vallen ze uit de boot. Je moet ontzettend stevig in je schoenen staan". MÉM ~>rÊÊê; Henk Remijnsen: fel gekant tegen combine-rijden. De 28-jarige Remijnsen begint aan zijn tweede jaar als bestuurslid van het Zeeuws-Vlaamse Wielerweek end. Daarvoor nam hij nog zitting in het districtsbestuur van de KNWU, maar met de komst van het wieler weekend vond hij niet dat hij beide functies kon combineren. Remijn sen: „Als bestuurslid bij de KNWU heb je te maken met meerdere wed strijden. Doordat ik sinds de oprich ting van het Zeeuws-Vlaamse wie lerweekend vorig jaar ook in dat be stuur zat, kreeg ik te maken met te gengestelde belangen". Het Zeeuws-Vlaamse Wielerweek end werd vorig jaar hals over kop in het leven geroepen, toen er geen Om loop van Zeeuws-Vlaanderen moge lijk bleek. In drie maanden werd het alternatief op poten gezet. Henk Re mijnsen heeft er geen spijt van dat hij voor de organisatie van de meer daagse etappekoers heeft gekozen. „Het was een succes. In een betrek kelijk korte tijd is er met mannen als Gijs Veerman, Freddy Scheele en Dennis Kramer toch een wedstrijd neergezet die weer wat betekent". Het bewijs dat de koers na slechts <een uitgave al naam heeft ge maakt is het voorkomen op de natio nale ranglijst van Gazelle. Deze fir ma heeft een competitie opgezet van achttien nationale amateurkoersen waar renners punten kunnen verove ren. De winnaar kan daarbij rekenen op een geldbedrag van 50.000 gulden. Het Zeeuws-Vlaamse wielerweekend i seen van de achttien uitverko ren wedstrijden. „Dat hebben we te danken aan een uitstekend juryrapport van Wim Je- remiasse", meent de Zeeuws-Vla ming, die weet dat het een belangrij ke stap in de goede richting betekent voor de wielerkoers. „We hebben de intentie om er een topper van te ma ken. We zijn er nu van verzekerd dat de amateurtop van Nederland aan wezig zal zijn". DEN HAAG - Leon van de Wielen is zondagavond clubkampioen van ijs- club De Poel, waar de sterkste Zeeuw se schaatsers lid van zijn, geworden. De schaatser uit Zierikzee behaalde pas in de slotronde van de 3000 meter de eindzege doordat zijn naaste rivaal Floris Jan Kole onderuit ging. Het be tekende een climax van een uitermate spannend verlopen kampioenschap, dat overigens nog enige tijd op losse schroeven stond. De hoge temperatu ren en de regen hadden de ijsvloer zo danig aangetast dat een afgelasting in de lucht hing. Leon van de Wielen, die uitkwam bij de A-junioren, lag na de 500 meter (44.35) en 1500 meter (2.14.00) bijna 5 secon den voor op Floris Jan Kole. Op de 3000 meter kwamen beide schaatsers tegen elkaar uit en Floris Jan Kole probeerde hier z'n achterstand goed te TERNEUZEN - Michael Juffermans is winnaar geworden van het derde Zeeuwse Grand Prix jeugdbadmin- tontoernooi in Terneuzen. Juffermans van de badmintonclub Terneuzen verstevigt daarmee zijn eerste positie in het tussenklassement. Hanno Priem van De Stenge werd in de oud ste groep tweede. Ook in het jongens- dubbel won Juffermans samen met Edwin van Laar van Backhand. Tweede werd Priem met zijn clubge noot Robin de Wolf. In het meisjesenkel Dl was Miriam van Straten ook deze keer sterker dan Jolanda Puyvelde. In de dubbel leg den deze twee meisjes samen beslag op de eerste plaats voor Belinda van de Vijver en Tamara Engels. In het jongensenkel 2A moest de win naar van de vorige twee toernooien Bramn Bruynes van Netwerk deze keer de eer laten aan Marnix de Mees ter van Terneuzen. Bruynes won wel de dubbel samen met Ronald Klipel. De Meester met Jelle Louwerse wer den tweede. In het meisjesenkel ver sloeg Ellis Houterman van Terneuzen Mischa Bosman van De Stenge die vo rige week nog Zeeuws kampioene werd in haar leeftijdsgroep. De overige uitslagen groep 3, jongensenkel A: 1 Ronald Klippel, 2 Martijn Bakx; jon- gensdubbel A: 1 Jurian Saanen/Martijn Bakx, 2 Dennis Bartelse/Marcin Beaufort; meisjesenkel A: 1 Mirjam Schipper, Mireille van Es; meisjesdubbel A: 1 Bregina San- dee/Mirjam Schipper, 2 Rosi van Riet/Mi reille van Es; meisjesenkel BDE: 1 Petra Weemaes, 2 Leonie Boog; meisjesdubbel BDE: 1 Petra Weemaes/Leonie Boog, 2 Ma- non Koopman/Marijn Anthonisse. Groep 4, jongensenkel AB: 1 Ike de Rooy, 2 Dave Wil- lems; jongensdubbel AB: 1 Robin Luijcks/ mark la Grand, 2 Dave Willems/Melvin Snoeck; meisjesenkel A: 1 Lïselotte de Meester, 2 Chan tal van Hoye; meisjesenkel B: 1 Ingrid Vermeulen, 2 Chantal de Baets; meisjesdubbel B: Chantal de Baets/Ingrid Vermeulen, 2 Judith Magnus/Veerle Nout. f maken. De Middelburger kwam een heel eind (hij lag voor het ingaan van de laatste ronde 3 seconden voor), maar in het zicht van de finish ging de schaatser onderuit. Van de Wielen pro fiteerde van de misslag en reed uitein delijk gemakkelijk naar het kam pioenschap. Zelfs bij de senioren was er niemand die Leon van de Wielen kon benade ren. Iman Koeman kwam nog het dichtst in de buurt van de jeugdige kampioen. Hij behaalde een puntento taal van 138.863 en was alleen op 3000 meter (4.45.86) sneller dan Van de Wie len (4.49.00). Op de derde plaats eindig de veteraan Arjaan van de Kreeke. Hij leverde daarmee een prima prestatie, gezien zijn slepende rugblessure en ook nog eens een buikgriep. Bij de senioren behaalde Koeman wel de eindzege. Hij eindigde voor Roland Munnikhof (2e), Frans van de Berge (3e) en Flip Salomé (4e), die alle drie op een ruime achterstand werden gere den. Desondanks leverden zij een goe de prestatie. De Zeeuwse schaatsen rijders (Koeman, Van den Berge, Salo mé en junior Ferdy Wisse) hadden im mers de vorige week gereden alterna tieve Elfstedentocht in het Oostenrijk se Weissensee nog in de benen. Zij wa ren zondagavond op de Haagse kunst ijsbaan echter goed hersteld van de 200 km lange tocht. Vlak voor de wedstrijden zag het er nog even naar uit dat de clubkam pioenschappen onder slechte weers omstandigheden afgewerkt moest worden. „Zaterdagavond hadden we er een hard hoofd in", stelde Frans Leijnsen, één van de organisatoren van De Poel. „Gisteravond ging ge lukkig de wind liggen. We hadden wel last van de regen. Dan moet de baan blijven vriezen en dan krijg je na ver loop van tijd hobbelijs. Na een dweil- pauze is dat echter weer verholpen". Uitslagen: tijden van resp. 500 m, 1500 m, 3000 m en puntentotaal. C-junioren: 1 Pas cal van de Broeke 51.41, 2.37, 103.963 2 Do minique Boonman 54.00, 2.41, (107.973). A- junioren: 1 Leon van de Wielen 44.35,2.14.00, 4.49.00, (137.196); 2 Floris Jan Kole 45.10. 2.14.19, 5.05.12 (140.683); 3 Frans Provoost 47.47,2.22.03,4.52.42 (143.549); 4 Ferdy Wisse 48.62, 2.24.04, 4.58.83 (146.438). Senioren: 1 Iman Koeman 45.37, 2.17.55, 4.45.86 (138.863); 2 Ronald Muninkhof 44.79, 2.17.92, 4.55.22 (139.966); 3 Frans van de Berge 47.59, 2.21.44,4.54.09 143.751), 4 Flip Salome 47.52, 2.22.19, 4.55.30 (144.132). Veteranen: 1 Ar jaan van de Kreeke 45.70, 2.17.14, 4.51.23 (139.951); 2 Rien van Brussel 50.35, 2.27.24, 5.04.27 (150.141). Algeheel kampioenschap: 1 Leon van de Wielen, 2 Iman Koeman, 3 Arjaan van de Kreeke, 4 Roland Munnikhof. Leon van der Wielen ROTTERDAM - Bo Wesdorp van de Vlissingse boksvereniging DOS heeft maandag in de halve finale van de strijd om de Zuidhollandse titel in de C-klasse gewonnen van de Rotterdam mer Nieuwerkerk. Wesdorp bouwde tijdens de wedstrijd gestaag aan een puntenvoorsprong. In de tweede ron de kreeg zijn opponent acht tellen rust van de scheidsrechter. Ook Jim van Veldhoven 'scoorde' voor Animo in de ontmoeting met DOS. VLISSINGEN - Poule A - afdeling mi xed teams van de distrctsindoorten- niscompetitie, heeft weer een nieuwe koploper. Animo, dat DOS met ruim verschil klopte, nestelde zich name lijk, mede doordat leider Souburg niet opgewassen bleek tegen MLTC, aan de top van de rangschikking en zette aldus een belangrijke stap op de weg die naar een volgend kampioen schap leidt. Bij de herenequipes zit de spanning er in de eerste klas ook nog volledig in, nu de Bongers de goede vorm van de laatste weken wederom gestalte gaf en rivaal Hulster Am bacht tot op één punt naderde. In de confrontatie met DOS. bleek Animo reeds in de singles de meeste inhoud te hebben. Tim van Veldhoven, Frank Wille en Martine Nijsten bleven immers aan de positieve kant van de score en zorgden zodoende voor een stevig ruggesteuntje. Nadat Lisette Terwiel een tegenstoot had geplaatst, liep de voorsprong van de Zeeuws-Vla mingen in de dubbels nog op tot 10-2. MLTC is weer volop in de running en dat moest Souburg tot haar nadeel er varen. Antoine van Bockel kwam wel iswaar sterk uit de startblokken, via René Montenarie, Ingrid de Vries en Marjolein Kodde-Cijsouw sloegen de hoofdstedelingen krachtig terug en herhaalden die prestatie in de afron dende speelperiode, 10-2. Ludo et Emergo, met Patrick Marteijn en Miriam Brakman in de hoofdrollen, boekte in poule B de derde zege op rij en wel tegen een zich vooral in de per soon van Brigit Oostrom krachtig ver zettend Yerseke, 8-4. De eerste plaats raakten de Oostburgers evenwel kwijt aan de Schelde, dat een identieke pres tatie leverde, maar dan wel met een gunstiger game-totaal. Onder aanvoe ring van Marie Louise Maasdam en Astrid Duson schoven de Vlissingers opponent MLTC 3 terzijde, 12-0, en die uitslag zette uiteraard de nodige zo den aan de dijk. De tweede selectie van Souburg gaf de rode lantaarn door aan 't Halve Maan tje. Dirk Rempt en Elisabeth Buys gin gen hun ploeggenoten voor in de twee kamp met deze Goesenaren, die alleen dank zij Jolanda Baarends individuele winst konden laten noteren, 9-3. In poule D werd koploper Vrouwenpol der een onaangename verrassing be reid in de vorm van een 10-2-nederlaag tegen TVO. Marjolein Theune en Ma thijs Murre konden nog een gelijkspel in de wacht slepen voor de thuisclub, maar daarna leidden Bep Meerhoff en Sjaak Rentmeester de totaal winst voor de formatie uit Ovezande in. Lewedorp gaf tegenstander DOS 3 voorts geen kans de laatste plaats te verlaten, door onder aanvoering van Cathrien Tax en Dora Dhondt een 8-4- overwinning te realiseren. Rinus Eek man en Lex Leydekker hadden voor dien de Zwanenburgers nog geruime tijd in de race gehouden. In dit gezelschap wordt de rij gesloten door ASOC. De dominerende rol die Animo de laatste jaren in het Zeeuws-Vlaamse herentennis heeft gespeeld, lijkt zo langzamerhand overgenomen te gaan worden dooi Hulster Ambacht. Zon dag trok het kwartet uit de Reynaert- stad in ieder geval duidelijk aan het langste eind in de in de eerste klas op het programma staande streekderby. Gyon Asselman, Ronny van Remortel en Jean Loup Deltour legden de basis voor dit succes, terwijl bij de bezoe kers Enno Cohen de felicitaties van zijn tegenstander in ontvangst mocht nemen, en aldus, naar achteraf zou blijken, de spreekwoordelijke eer redde, 10-2. Herfstkampioen de Bongers hield vrij wel gelijke tred met de aanvoerders van het klassement. Uitkomend in de vertrouwde opstelling, dus met Harold Schipper, Robert Lentink, Dennis Reynhoirt en Arthur Jan Roose, kreeg tegenstander Duiveland namelijk geen moment de gelegenheid om ook maar enigszins in zijn spel te komen, 10-2. Na drie nederlagen in successie, mocht 't Halve Maantje ook weer eens het zoet der overwinning smaken. Marcel Schouw, Robert Springer en Piet Bek zetten SJEF reeds in het enkelspel op een vrijwel hopeloze achterstand. De positieve prestatie van Pierre Lam- paert kon daar ook weinig of niets aan veranderen, 10-2. VLISSINGEN - Met een door afz gingen uitgedunde ploeg ging Stormvogel-zwemploeg dit weekeir de strijd aan met De Kempvis uit S kenisse en DSZ uit Den Haag. D wedstrijd was de vijfde wedstrijd de landelijke competitie in de B-al ling. De Stormvogel dankte het voc aan de jongens dat het verlies op Kempvis beperkt bleef tot 75 punt Met name de 16-jarige Eelco van mert en de even oude Ronald van C bergen imponeerden met erg goede| den. De uitslagen van de Stormvogel-zw mers, dames en meisjes, dames 400 mtr. selslag: 2 Rianne Geervliet 5.21.8, 4 Logghe 5.25.6, 6 Arlette Knoester 5.29.0 mtr. rugslag '74 e.l.: 1 Sylvia van Leeu 1.12.1, 5 Linda Lievense 1.24.3, 7 Yvo Sanders 1.24.9; 200 mtr. vrije slag '72 e. Constancia Martens 2.11.9, 2 Stephanie ranek 2.13.4, 7 Selma de Bruyne 2.28.5; mtr. vrije slag '76 e.l.: 1 Alexander Knoe 1.07.1, 5 Yvonne Sanders 1.13.9, 6 Rei van Keulen 1.14.3, Marijke Wasielei 1.17.6 en Lisette Lievense 1.19.6; 100 i vrije slag dames: 2 Rianne Geervliet 1.05 Inge Logghe 1.04.7, 6 Arlette Knoe 1.05.6; 200 mtr. schoolslag '74 e.l.: 2 Ste] nie Juranek 2.00.0,45 Linda Lievense 3,( 200 mtr. vlinderslag '72 e.l.: 5 Constai Martens 2.46.5, 6 Selma de Bruyne 3.1 100 mtr. schoolslag '76 e.l.: 1 Alexai Knoester 1.24.6, 4 Marijke Wasielei 1.33.0,7 Renate van Keulen 1.34.8,10 Lis Lievense 1.36.6; 4 x 100 mtr. wisselslage fette: 1 Stormvogel A 4.43.3, 4 Stormvog 5.05.3. Jongens/heren: 400 mtr. vrije slag here Eelco van Gemert 4.15.2, 7 André van 4.27.8, 9 Michiel de Voogd 4.58.9; 100 vlinderslag '74 e.l.: 3 Nicolas Riverola l.i 8 Sandy Pleyte 1.25.5, 9 Nills Pleyte 1.1 100 mtr. vlinderslag '70 e.l.: 2 Marcel van se 1.05.9, 3 André van Zijp 1.06.1; 200 wisselslag '72 e.l.1 Eelco van Gemert 2, 4 Ronald van Ombergen 2.21.9,9 Jeroen Broeke 2.37.6, 10 Fedor van Hese 2.39.9 mtr. rugslag '76 e.l.: 1 Nills Pleyte 1.18 Frans Vermeulen 1.25.0, 7 Jaimie PI 1.26.2; 100 mtr. schoolslag heren: 1 Roi van Ombergen 1.06.8, 8 Michiel de Vc 1.16.9; 100 mtr. vrije slag '74 e.l.: 2 Nic Riverola 1.01.5, 7 Sandy Pleyte 1.07. Frans Vermeulen 1.08.5; 100 mtr. rugslai e.l.: 4 André van Zijp 1.09.3, 5 Jeroen Broeke 1.11.4, 8 Marcel van Hese 1.14.6; mtr. vlinderslag '72 e.l.: 1 Eelco van Ger 1.00.9,6 Ronald van Ombergen 1.10.0,11 dor van Hese; 200 mtr. vrije slag '76 e Frans Vermeulen 2.31.9,9 Nills Pleyte 2. 12 Jaimie Pleyte 2.54.8; 4 x 100 mtr. vrije estafette heren: 3 De Stormvogel A 3.417, Stormvogel B 4.24.3. Officieuze uitslag: J Kempvis 4774,8, 2 De Stormvogel 4849 DSZ 4929,3. Rotterdam - Tijdens kwalifica wedstrijden powerliften voor dej derlandse kampioenschappen inï B-klasse hebben drie Zeeuwse poia lifters zich gekwalificeerd. ja&B rijs (sportschool Be Fit, MiddeWiI behaalde in de klasse tot 110 kgj totaal van 700 kg. Hiermee won zwaargewicht tevens het ove| klassement. Marijs mocht zich niet maximaal! ven om te voorkomen dat hij d| klaslimiet zou overschrijden. Ma wil eerst nog een keer deelnemen I de Nederlandse kampioenschappep de B-categorie. Hij bereikte zijn tor via 270 kg squat (kniebuigen), 18lf bankdrukken en 245 kg deadlift. Rob van de Velde (Boby Line, Kruil gen) verbrak in de klasse tot 100 kgfij Zeeuwse record dat op naam van F Marijs stond. Hij scoorde een tol van 550 kg (230 squat, 160 kg ba drukken, 260 kg deadlift). In de kil tot 82,5 kg haalde Jo Scheffers, el eens van Body Line, 565 kg. Hij bef te dit via 200 kg squat, 140 kg b| drukken en 225 kg deadliften. De Nederlandse kampioenschap zullen op 5 maart worden gehoudej Alkmaar. 's-GRAVENPOLDER - Zaterdag stond in Ons dorpsleven te 's-Graven- polder de slotronde van het Zeeuws damkampioenschap op het program ma. In de hoofdklas vielen enkele ver rassende uitslagen te noteren. Zo voerde Jan Moerland, die eerder al een inhaalpartij tegen paul Willemse gewonnen had, tegen Jaap Veerhoek een damcombinatie uit, die de man uit Nisse vrijwel meteen tot opgeven dwong. Ook de partij tussen Stef Bae- rends en Jan Sinke kende een boeiend verloop. In een ultieme poging nog be slag te leffen op een derde plaats bracht Baerends een dubieuze Par- tie-bonnard op het bord, die door sin ke bekwaam werd afgestraft. Vete raan Sinke eindigde door deze zege op een vierde plaats, zodat men met recht van een geslaagde come-back kan spreken. Volgens verwachting legde Chiel Ha mers beslag op de tweede plaats in de eindrangschikking. Hij versloeg in een lange partij Paul Willemse. De derde plaats was voor Peter Schunselaar. De Vlissingse oud-kampioen stond tegen kampioen Johnny de Leeuw weliswaar een groot deel van de partij onder druk, maar door allerlei finesses bleek het nog net remise te worden. Zaterdag werden ook de degradanten bekend. Paul Willemse, Jan van Strien en Eelco Nobel moeten het volgend jaar een klas lager gaan proberen. Kees de Jonge ontsprong de dans door een goede winstpartij tegen Arnold Darsan. Eric Boogert uit Kruiningen is zater dag kampioen geworden in de eerste klas, al ging het bepaald niet van een leien dakje: tegen de Zeeuws-Vla ming Benschop kroop hij door het oog van de naald. Een slimme doorbraak- manoeuvre bracht hem echter toch nog de winst. Via een remise tegen Jan Grim legde de onttroonde kampioen van vorig jaar, Leen Boogert, beslag op de twede plaats. Voor de derde plaats kwamen liefst vijf spelers met dertien punten in aanmerking. Enig rekenwerk leerde, dat op grond van de onderlinge resultaten, het brons naar Jan Grim gaat. Het toernooi in de twede klas krijgt nog een staartje. 's-Gravenpolder-spe- ler Danny de Jager begon, dankzij een overwinning in een inhaalpartij tegen Wouter de Leeuw, met eenpunt voor sprong op de tholenaren Leen Meer man en Ben Kegge aan de slotronde. Terwijl Meerman en Kegge zaterdag weinig moeite hadden met respectie velijk Poulisse en Pouwer, kon de Ja ger tegen Middelburger Ruud van Eenennaam geen vuist maken. Pas in het eindspel kreeg de Jager enig voor deel, maar winst bleek er niet meer in te zitten. Vanaf aanstaande zaterdag gaan kegge, Meerman de Jager nu in een herkamp om de tweedeklas titel strijden. De uitslagen en standen, hoofdklas: J. Moerland - J. Veerhoek 2-0; J. de Leeuw - P. C. Schunselaar 1-1; J. Sinke - S. Baerends 2- 0; A. Darsan - C. de Jonge 0-2; J. van Strien - E. Nobel 2-0; P. Willemse - C. hamers 0-2. De eindstand: 1 De Leeuw 19 punten; 2 hamers 16; 3 Schunselaar 15; 4 Sinke 14; 5 Veerhoek 14; 6 Baerends 13; 7 Moerland 9; 8 De Jonge 8; 9 Darsan 7; 10 Willemse 6:11 Van Strien 6; 12 Nobel 6. Eersteklas: L. Boogert-J. L. Grim 1-1; A. W. Smit-A. J. Janse 1-1: L. Kesteloo - A. Rijk 0- 2; F. Berkholst - C. Korstanje 1-1; M. Ben schop - E. Boogert 0-2; A. Zegers -A. de Paus 2-0. De eindstand: 1 E. Boogert 17 punten: 2 L. Boogert 14; 3 Grim 13; 4 Rijk 13; 5 De Paus 13; 6 Korstanje 13 iSB 155); 7 Berkholst 13 (SB 141); 8 Franken 11: 9 Kesteloo 11; 10 Ze gers 11; 11 Benschop 10; 12 Smit 9: 13 Janse 8. Tweede klas: W. G. de Leeuw - H. Lagendijk 2-0 (regl.R. van Eenennaam - D. de jager 1- 1; B. Rampersad - C. kwant 2-0; B. Kegge - J. Pouwer 2-0; M. Poulisse - L. Meerman 0-2. Inhaalpartij: D. de jager - W. G. de Leeuw 2- 0. De eindstand: 1 De jager, Kegge en Meer man 17 punten; 4 Rampersad 14 (SB 132); 5 De leeuw 14 (SB 116); 6 Vaucouleur 13, 7 Brasser 12; 8 Van Eenennaam 9; 9 Poulisse 7; 10 Pouwer 7; 11 Lagendijk 3; 12 kwant 2. Eveneens in 's-Gravenpolder vond za terdag het kampioenschap van Zee land voor clubviertallen bij de aspiran ten en pupillen plaats. Het viertal van 's-Gravenpolder, bestaande uit Domi nique de Rooij, Mathieu Anthonise,. jeanine van de Horst en Michel de Ja ger, werd kampioen bij de aspiranten, door overwinningen van 5-3 op Goes en 7-1 op De Eendracht. Bij de pupillen was het overwicht van de Goese damclub opvallend. De eer ste plaats was voor Goes I en de twee de voor Goes II. Het winnende viertal bestond uit de volgende spelers: Men- no ten Hacken, Erik ten hacken, Re- mon Mohan en Monica Smulders. De eindstande, aspiranten: 1 's-Gravenpol der 4; 2 Goes 2; 3 De Eendracht 0. pupillen: 1 Goes I 8; 2 Goes II; 3 De Eendracht 4; 4 's- Gravenpolder 3; 5 Aagtekerke 0. I GOES/MIDDELBURG - De dubbelfi- nale vierde klas bandstoten van het district Walcheren/De Bevelanden heeft een paar sterke kampioenen op geleverd. In Goes had Cees Verwey in eigen huis een eindschot dat alle con currenten te machtig was en in de Middelburgse poule stak Cheng van Nguyen met kop en schouders boven iedereen uit. Vijf achtervolgers joegen na de ope ning in het Middelburgse Dampoort op de speler van Onda uit Krabbendij- ke. Een vergeefse jacht waarin eerst Piet Steenbakker en Peter Crucq af vielen en tenslotte ook Gerald Doene en Wim de Jonge zich gewonnen moes ten geven. Paul de Kraker begon tij dens de laatste ronden nog wel aan een indrukwekkende opmars, maar de speler van VEG/ABV moest van te ver komen om Van Nguyen nog te kunnen bedreigen. En toen Wim de Jonge in zijn voorlaatste partij van Jo Goris verloor werd de slotronde voor Cheng van Nguyen nog slechts een formali teit. Met een moyenne van 1.80 bleef hij de rest mijlen ver voor. In De Goesse Omroeper werd een spectaculaire slotscène opgevoerd. Nadat hij eerder in het toernooi al ge demonstreerd had dat de juiste vorm aanwezig was, maar toen de kortste partij weggestreept zag door het af melden van zijn tegenstander, daver de kastelein Cees Verwey in het zicht van de eindstreep over alle concurren tie heen. Een uiterst geladen Verwey profiteerde in de voorlaatste ronde van de ontwikkelingen die achter hem voor een aantal spelers funest verlie pen en zette tenslotte de kroon op een SINT PHILIPSLAND - Adrie Noordij ke blijft het komend seizoen trainer van zaterdagvierdeklasser Noad'67 uit Sint-Philipsland. Noordijke begint in augustus aan zijn tweede seizoen bij de zaterdagclub. f fraai optreden door in de finaled (en nadat eerder Kees Heyboer tj gewezen was) in achttien beurterr Gillis Geelhoed te winnen (40-17). j Verwey wordt dooV het district i schijnlijk afgevaardigd naar de g(j teklijke eindstrijd. Die wordt april in Etten-Leur gehouden. De eindstanden van de poules: GOES: 1. Cees Verwey, Onder Ons 10-1 2. Gillis Geelhoed, Delta 6-1.38-9; I Adriaanse, Scheldezicht 6-1.36-11; 4J Heyboer, BVM 6-1.33-12; 5. Peter OsseT de, SNA 6-1.29-8; 6. Leo de Pree, De Si 6-1.15-7; 7. Willem Wattel, Dampoort^ 7. Middelburg: 1. Cheng van Nguyen, 11-1.80-12; 2. Paul de Kraker, VEG/41 1.39-10; 3. Wim de Jonge, OKK 8-1.31 Gerald Doene, OHGL 7-1.45-12; 5. Jo] Rehawe 7-1.16-7; 6. Peter Crucq, Hl 1.24-13; 7. Maehiel Raas, LBV 4-1.2H Piet Steenbakker, SNA 4-1.14-8. Van Nguyen en De Kraker haaltlj de voorwedstrijden promotie naH derde klas. Kampioen Cees Veg deed dat tijdens deze finale in huis. VLISSINGEN - In het amateur voetbal vond dit weekeiim slechts een beperkt aantal wjP strijden doorgang. In het zal® dagvoetbal kwamen Hoek B Arnemuiden in actie. De cij^ waarderingen zijn: Hoek: Nico Knol 8, Jean-Pierre bregsen 7, Peter Hamelink 8, W| Braafhart 7, Arjen Tollenaar! Adriaan Nieuwenhuyse 8, LuaB Jurriens 7, Remco van Keeken Frank Hemelsoet 7, Gijs Lokhor^ Patrick Devisscher 8. Arnemuiden: Ben Meulmeeste«| Adrie van Belzen 7, Klaas van Be 7, Jacco Schroevers 7, Kees de RJ<t 7, Jos Poortvliet 7, Dies van de Ken rij 7, Paulus Poortvliet 7, Ger -ffl Bouterse 7, Ad Poortvliet 7, Le Nooyer 7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 26