Zierikzee wil met extra premie bedrijven lokken VVD Zierikzee twijfelt over inzet tomograaf Toch nieuw huurcontract landbouwmuseum Dreischor Kritiek in raad Zierikzee op buurgemeente Duiveland Ophef in raad Brouwershaven om inhuren van De Zuidhoek Een hypotheek moet heel lang mee. Dus nemen we de tijd om de beste voor u te zoeken... 01180-1635! GELD VOOR UITBREIDING VLOEROPPERVLAK Arbeidsplaatsen INFORMATIE SCHEMA GEVRAAGD MOGELIJK OP TERMIJN SLOOP Woningbouw SUBSIDIE SCHOOLBEGELEIDING WERKVOORZIENINGSSCHAP HET GOEDKOOPST Plicht Aanvaring Volwassen WATERSCHAP DE DRIE AMBACHTEN B URGH-HAAMS TE DE ZIERKZEE Open dag bij werkplaatsen bouwleerlingen Westerschouwse raad deelt zorgen over onderwijsbezuiniging VVV Tholen wil ondernemers bij promotie betrekken PvdA op Tholen en Sint-Philipsland wil meer aandacht voor vrouwenonderwerpei DAMES HORLOGES 'SJcïbery dekjonge GLOBE HYPOTHEKEN. ALSOF U ONZE ENIGE KLANTBENT... a tiic ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee heeft maandagavond een stap gezet in haar strijd tegen de hoge werkloosheid op Schouwen-Duive- land. De raad stemde in met een voor stel van het college van burgemeester en wethouders om een premierege ling voor bedrijfsvestigingen in het monumentenstadje in hetleven te roepen. In het kader van die regeling krijgen nieuwe bedrijven die zich ves tigen, of bestaande ondernemingen die uitbreiden, een premie. De hoogte van die premie is afhankelijk van de oppervlakte van het nieuwe bedrijfs gebouw. Zierikzee kent al een soort subsidiere geling die bedrijven recht geeft op een reductie op de grondprijs bij vestiging op de industrieterreinen de Zuidhoek en het Haringvlietplein. De gemeenteraad had geen moeite met dit voorstel van het college van b en w. Het WD-raadslid J. J. Geleijnse was wel benieuwd naar het rendement van de investering, waarvoor de ge meenteraad maandag 154.000 gulden beschikbaar stelde. Hij kwam tot de conclusie dat dat rendement maar moeilijk te meten is. Het CDA-raadslid mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozen- daal constateerde dat het een pro bleem vormt nieuwe bedrijven naar de regio te krijgen en zocht de oorzaak in de geografische ligging van Schou- wen-Duiveland. Het RU-raadslid W. F. Sprengelmeijer had daar twijfels over. Hij wees erop dat op andere Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden wel nieu we bedrijven worden gesticht. Volgens de fractievoorzitter van de PvdA. D. van der Wekken, gaat Zierik zee met het instellen van deze regeling en de al bestaande regeling tot het ui terste in het scheppen van voorwaar den om industrievestigingen en werk gelegenheid te stimuleren. Burge meester mr J. J. P. M. Asselbergs waar schuwde de raad dat niet alleen aan nieuwe bedrijven gedacht moet wor den. Ook de al in Zierikzee gevestigde ondernemingen kunnen met uitbrei ding flink bijdragen aan de werkgele genheid. Hij merkte op dat voor die be drijven de regeling minstens zo inte ressant is. De raad besloot verder 7500 gulden be schikbaar te stellen voor het creëren van vijf arbeidsplaatsen bij de ge meente. Dat gebeurt in het kader van een werkervaringsproject voor lang durig werklozen in de regio. Daarover merkte de heer Van der Wekken op dat het wel een goede zaak is om werklo zen op te leiden, maar dat eigenlijk ook moet worden gezorgd voor structurele arbeidsplaatsen. De Zierikzeese raadsfracties stemden in met een motie van de gemeente raad van Middenschouwen waarin verontrusting wordt uitgesproken over het voornemen van het Centraal Bureau Rijvaardigheid (CBR), in Zie rikzee niet langer praktische rij-exa- mens af te nemen. Burgemeester As selbergs deelde mee dat vertegen woordigers van de Schouwen-Duive- landse gemeenten een gesprek over dit onderwerp zullen hebben met mensen van het CBR. ZIERIKZEE - De VVD-fractie in de gemeenteraad van Zierikzee zet vraagtekens bij het functioneren van de mobiele computer-tomograaf op Schouwen-Duiveland. In vragen aan het college van burgemeester en wet houders van het Oosterscheldestadje informeerde de liberale fractie maan dagavond tijdens de raadsvergade ring naar de exacte inzet van het ap paraat op het Noordzeeuwse eiland. De computer tomograaf kan zeer snel een beeld verschaffen van het inwen dige van de mens en wordt veel ge bruikt bij het vroegtijdig opsporen van kanker. Oranjevereniging - De oranje vereniging Vorstenhuis en Vaderland in Burgh-Haamstede vergadert maan dag 27 februari over de viering van ko ninginnedag dit jaar. Het ziet er naar uit dat dit feest in Burgh-Haamstede in het teken van het circus zal staan. Dat gebeurt zaterdag 29 april. Ook staat een wisseling van bestuursleden op het programma. De vergadering wordt gehouden in hotel Bom en be gint om 20.30 uur. Interkerkelijke dienst - Vrijdag 3 maart wordt in het kader van Wereld gebedsdag een interkerkelijke dienst gehouden in de gereformeerde kerk te Zierikzee. De dienst staat in het teken van het thema van Wereldgebedsdag 1989: 'Heer, leer ons bidden'. De the- madienst begint om 19.00 uur en wordt georganiseerd door de interkerkelijke werkgroep Zierikzee. Medewerking verleent het interkerkelijk zangkoor Adonai, onder leiding van Liesbeth Franken. De VVD-ffactievoorziter J. J. Geleijn se wilde weten wanneer, volgens het vastgestelde reisschema, de mobiele computer-tomograaf op Schouwen- Duiveland had moeten functioneren. Verder vroeg hij wanneer het apparaat voor het eerst bij het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis heeft gewerkt en vol doende bekwaam personeel beschik baar is om de tomograaf voor 100 pro cent in te zetten. In zijn vraag wees het WD-raadslid er op dat de aanschaf van de tomograaf mogelijk werd na een gezamenlijke in spanning van de hele Zeeuwse bevol king. „Schouwen-Duiveland heeft daar zeker zijn financiële steentje aan bijgedragen, namelijk per hoofd van de bevolking meer dan hetgeen per hoofd totaal in Zeeland is bijgedra gen", aldus de heer Geleijnse, „Dit al les overwegende, vragen wij ons af of de bevolking van Schouwen-Duive land rendement heeft van de geleverde inspanning". Wethouder J. Groen (PvdA) kon geen direct antwoord geven op de vragen van de VVD-er. Hij liet weten dat het college van b en w contact heeft opge nomen met de directie van de stich ting Oosterschelde Ziekenhuizen. Zo dra van die zijde schriftelijk antwoord ontvangen is, zal deze informatie aan de gemeenteraad doorgespeeld wor den. De PvdA-fractievoorzitter D. van der Wekken wilde van Geleijnse wel weten of hij aanwijzingen had dat er iets niet klopt met de inzet van het apparaat. Uit de reactie van de WD-er werd dui delijk, dat hij die indruk inderdaad had. Afgesproken werd eerst het ant woord van de zijde van het ziekenhuis af te wachten. Burgemeester mrJ. J. P. M. Asselbergs voegde er wel aan toe dat hij geen informatie heeft die tot enige verontrusting leidt. GOES - De leerlingwerkplaatsen van de Bouwopleiding Zeeland houden vrijdag en zaterdag open huis. De in stituten in Goes en Terneuzen leiden op voor onder meer timmerman, met selaar, betonstaalvlechter, tegelzet ter en voeger. De opleidingen vinden plaats in het kader van het leerling wezen. De leerling-bouwvakkers le ren het vak vier dagen in de week in de praktijk en bezoeken één dag in de week de streekschool in Middelburg voor de theorie-onderwijs. Met deze activiteit wil de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, de over koepelende organisatie van de werk plaatsen, aantonen dat opleidingen in de bouw noodzakelijk zijn. De bouw nijverheid wordt steeds meer een tech nisch hoogwaardige industrie met een grote behoefte aan vakmensen. Vorig jaar bezochten in heel Nederland meer dan tienduizend belangstellenden de open dagen van de leerlingwerkplaat sen. Tijdens de open dagen worden alle fa cetten van de bouwopleidingen be licht. Leerlingen geven demonstraties van hun kunnen en consulenten van de leerlingwerkplaatsen staan belang stellenden met raad en daad terzijde. De vakbonden FNV en CNV zijn even eens vertegenwoordigd. De werkplaat sen zijn geopend op vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. De werkplaats in Goes is te vinden aan de Industriestraat. In Ter- neuzen kunnen belangstellenden te recht aan de Mr F. J. Haarmanweg. In Bergen op Zoom is de werkplaats aan de Parallelweg geopend. BURGH-HAAMSTEDE - De gemeen teraad van Westerschouwen deelt de zorgen van ouders en leerkrachten over het bezuinigingsbeleid van mi nister Deetman. Maandagavond be sloot de raad een door het personeel van de openbare scholen aangeboden petitie met instemming door te sturen naar het ministerie. Het raadslid J. van den Berge wilde graag genoteerd zien dat het ging om 'bezorgdheid' en niet om protest. Tegen dat laatste heeft zijn reformatorische unie prin cipiële bezwaren. Voordat de vergadering begon bood het onderwijzend personeel het colle ge van burgemeester en wethouders en de raadsleden de petitie aan die na mens de schoolteams ondertekend was door de vier schooldirecteuren. Directeur A. Damman van De Kirre- weie in Burgh-Haamstede zei te hopen dat de tekst op de omslagmap - 'straks gaat het licht uit' - niet op de scholen van toepassing zal worden. Tijdens de rondvraag bleek dat de ge hele raad zich achter de brief kon stel len. Daarin wordt de vrees geuit dat de bezuinigingen de kwaliteit van het on derwijs schaden. Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer vond het jammer dat de Tweede Kamer de be zuiniging op kleine scholen van oor spronkelijk 100 miljoen slechts heeft kunnen halveren. „Minister Ruding zal wel over de brug moeten komen voor de laatste 50 miljoen", meende de burgemeester. Het landbouwmuseum in Dreischor zal op termijn wellicht gesloopt moeten worden. BROUWERSHAVEN - De gemeente raad van Brouwershaven heeft maan dagavond besloten een nieuwe huur overeenkomst aan te gaan met de stichting Landbouwmuseum voor het pand Pieter Moggestraat 5 in Drei schor. Daarbij kwam overigens ook de minder goede staat van het voor malige schoolgebouw sinds jaren in gebruik als landbouwmuseum, aan de orde. Enkele raadsleden, M. C. J. Mol (vvd) en J. C. van Ours (pvda), gaven name lijk aan dat er noodzakelijk verbete ringen nodig zijn. Want anders vallen straks de ruiten er nog uit, betoogde Mol. Wethouder Ph. J. van Ast (vvd, openbare werken) beloofde polshoog te te zullen nemen en zonodig de voor naamste mankementen te zullen laten herstellen. Van Ours zag het landbouwmmuseum in Dreischor als een schatkamer vol re gionale historie. Het zou zonde zijn wanneer het toch ook wel karakteris tieke gebouw door verwaarlozing zou moeten verdwijnen, meende hij. Burgemeester C. Slatabekoorn sloot overigens sloop op langere termijn niet op voorhand uit. „Maar met de stichting Landbouwmuseum zijn we momenteel eenstemmig van mening dat het huidige gebouw bewaard moet blijven. Niettemin kan er een moment komen dat de stichting de beschik king over een beter onderkomen voor het museum kan krijgen, een daarvoor geschikte landbouwschuur bijvoor beeld. En als het eventueel zover komt zullen we moeten trachten in goed overleg een redelijke oplossing te vin den". Tevens had hij er oog voor dat de gemeente het museumterrein aan de Moggestraat mogelijk nog eens hard nodig zal hebben voor woningbouw. „Ook in dat geval moet er met de stich ting worden gesproken over een oplos sing". Wethouder Van Ast wees er nog op dat het museumgebouw in het bestem mingsplan in feite al is 'weg-bestemd' voor woningbouw. „Het vergt een flink bedrag om het pand op te knap pen een goede museum-bestemming te geven. Maar we willen zeker probe ren het gebouw waterdicht te houden. Ook de bestrating bij het museum zul len we bekijken en zonodig verbete ren", verzekerde de wethouder raads lid Van Ours, die ook de enkele man kementen buiten het landbouwmu seum signaleerde. Goedkeuring verleende de gemeente raad aan een voorstel van het college van burgemeester en wethouder het pand Haven Zuidzijde 17 aan te kopen en te verbouwen tot toiletgebouw voor de passanten die afmeren in de oude jachthaven. Met aankoop en verbou wing is een bedrag gemoeid van bijna twee ton. Een dure oplossing, vonden alle fracties. De overweging dat nieuw bouw waarschijnlijk nog duurder zal uitvallen gaf de doorslag, want het pand Haven Zuidzijde 17 werd alge meen aangemerkt als een ideale loka- tie. Diverse woordvoerders misten overigens een voorziening voor invali den in het op stapel staande nieuwe toiletgebouw. Wethouder Van Ast kwam met de uitleg dat de daarvoor nodige ruimte ontbreekt. Maar hij be loofde zich sterk te zullen maken voor een invaliden-toilet in of bij de nieuwe gemeentewerkolaats die, als de raad daartoe beslui"., aan de andere zijde van de haven zal worden ingericht in de voormalige tramremise. De gemeenteraad van Brouwershayen onderschreef van harte de motie die handhaving nastreeft van Zierikzee als rij-examenplaats. Met de stem van P. van der Meide (rpfigpv/sgp) tegen besloot de raad géén financiële bijdra ge te leveren aan het project 'recreatie- criminaliteit in Zeeland.' THOLEN - De Streek-VVV Eilam Tholen heeft het plan ondernemers ii de gemeente Tholen te betrekken bi de promotie van hun gemeente ei daarmee voor de eigen kern. Be stuurslid H. Zwikker, tevens lid vai het dagelijks bestuur van de Provin ciale VVV, hield hiervoor maandag avond een betoog tijdens de ledenver gadering van de Thoolse onderne mersvereniging. „Wanneer we proberen in heel Thole de zon te laten schijnen, worden we a lemaal een beetje bruin", verduidelijl te hij zijn bedoeling. Het WV-b stuurslid stelde voor groepen ondern mers te vormen, die financieel hi steentje bijdragen aan de promot van het hele eiland. Hij noemde a voorbeeld groepen van sportvisser horeca, middenstandsfederatie, stichting Thoolse Dagen, de stichtir Promotie Oud-Vossemeer, de pers f vertegenwoordigers van jachthaven Met de bijeengebrachte inleg kan Th len onder de aandacht van de toeri worden gebracht, stelde Zwikker. Hi gaat, zo legde hij uit, er in eerste i; stantie om mensen te laten kieze voor vakantie. Speciale acties kunne er volgens Zwikker daarna toe leide dat de toerist voor eigen land, voi Zeeland en tenslotte voor Thole kiest. „De vogel in het net, die hi hardst schreeuwt, krijgt het meeste betoogde hij hierbij. „Iedere ondern mer heeft zijn eigen belang, maar v moeten eerst zorgen mensen naar Thl len te halen. Daarna doet u uw best ofl ze naar uw zaak of bedrijf te trekken! Bij samenwerking hoeven de kostel per ondernemer volgens hem niet el treem hoog te zijn. „Wanneer we dit goed en samen doen, worden we er a lemaal beter van". THOLEN - Het bestuur van de aft ling Tholen/Sint-Philipsland van PvdA heeft besloten meer aandacht besteden aan onderwerpen voor vrc wen. Dit is één van de plannen wat mee het bestuur de afdeling nieuw ven wil inblazen. Daarnaast is bes ten weer een ledenblad uit te gevei In het onlangs aan de leden bezorg blad stelt voorzitter Jac. van Akkert dat het bestuur van de afdeling Tl len/Sint-Philipsland het afgelop jaar niet gemakkelijk heeft gedraa. Redenen hiervoor zijn volgens he niet goed aan te geven, maar tijd en varing hebben zijns inziens een rol speeld. De afdeling Tholen/Sint-Pft lipsland van de PvdA richt zich mei op activiteiten voor vrouwen in tavf ging van andere afdelingen waar tl sussen, lezingen, praat- of discuss! groepen zijn ontstaan. De onderaf pen hierbij kunnen volgens het stuur worden bepaald door deelri mende vrouwen. De afdeling nodii hiervoor vrouwen die sympathisaf kiezer of lid van de PvdA zijn uit suf gesties en wensen kenbaar te makeij Ellen van der Wal uit Sint-Annalaa zal zich namens het bestuur met naif bezighouden met vrouwenactivit! ten. Zij wil in de naaste toekomst f belangstelling van vrouwen voor extj activiteiten inventariseren. Vandaag (dinsdag) begint om 20.1 uur de jaarvergadering van de afdelij Tholen/Sint-Philipsland in café venzicht in Sint-Annaland. Op agenda staat onder meer de goedke| ring door de leden van het door het t stuur opgestelde werkplan 1988-198! BROUWERSHAVEN - Het college van burgemeester en wethouders van Brouwershaven wil 'vandaag' nog antwoord op de vraag of het cultuur technisch bedrijf van het sociaal werkvoorzieningsschap De Zuidhoek juridisch als een 'gevestigd bedrijf kan worden aangemerkt. Dit naar aanleiding van 'commotie' onder en kele hoveniers-aannemingsbedrijven op Schouwen-Duiveland. Zij hebben er namelijk grote moeite mee dat De Zuidhoek als laagste inschrijver uit de bus is gekomen bij de aanbesteding van een onderdeel van het beheers plan groenvoorzieningen in de ge meente Brouwershaven. De hoveniers vochten de juistheid van de cijfers van De Zuidhoek aan, en dat kwam maandagavond naar voren in vragen van raadsleden. Daarbij beet met name P. van der Meide (sgp/gpv/ rpf) het spits af. In zijn reeks vragen stelde hij onder meer de wijze van be rekening van btw in de aanneemsom van het werkvoorzieningsschap ter discussie. Tevens wilde hij antwoord van het college op de vraag of het 'juist' is dat De Zuidhoek geen vesti- gings-vergunning heeft, en of er in die zin mogelijk zelfs sprake kan zijn van wat hij noemde een economisch delict. Van der Meide verheelde overigens niet dat zijn vragen, die vervolgens door woordvoerders van VVD en CDA mede tot de hunne werden gemaakt, geinspireerd waren door veontwaar- digde brieven van hoveniers aan een aantal raadsleden over de gunning van het werk aan De Zuidhoek. J. K. Goemans (vvd) voegde er nog de vraag aan toe wie nu feitelijk de bere keningen van het werkvoorzienings schap toetst. Verder wilde R. J. van der Wekken (cda) weten of de Zuidhoek ei genlijk wel 'gerechtigd' is om voor een hoog bedrag in te schrijven. De 'groen- poot' van het werkvoorzieningsschap kwam, tot verdriet van de particuliere groenbedrijven in de regio, als laagste inschrijver voor de dag met een bedrag van 364.786,-. Deze aanneemsom be trof het beheersplan-onderdeel Her tenkamp/Tennisveld (Slingerbos) en (gedeeltelijk) oude sportveld (speel weide). Burgemeester C. Slabbekoorn (pvda) gaf aan dagelijks bestuurslid van het werkvoorzieningsschap te Zierikzee te zijn. „En juist vanwege mijn be stuursfunctie heb ik me totaal niet met de aanbesteding bemoeid", on derstreepte hij. De burgemeester sig naleerde een in zijn algemeenheid grotere verantwoordelijkheid van ge meenten voor sociale werkplaatsen. Daarbij rekende hij het tot de plicht van de gemeenten er mede op toe te zien dat er voldoende werkgelegen heid is voor mensen die op de sociale werkvoorziening zijn aangewezen. De verantwoordelijk wethouder Ph. J. van Ast (vvd, openbare werken) gaf te verstaan dat behalve het merendeel van de raadsleden pok het college niet gespaard was gebleven voor de kriti sche brieven van aannemers. Steen des aanstoots voor de regionale hove niers was volgens de wethouder vooral het feit dat De Zuidhoek met een eigen btw-regeling kan werken. Maar Van Ast legde de gemeenteraad haarfijn uit dat De Zuidhoek ook wan neer de btw volgens de regels voor de particuliere bedrijven zou zijn bere kend toch nog tienduizend gulden la ger zou hebben ingeschreven dan het bedrijf dat als tweede eindigde. „Er is eerlijk en klaar ingeschreven en geen sprake van oneerlijke concurrentie", aldus wethouder Van Ast. Overigens moest de wethouder toege ven dat De Zuidhoek niet ingeschre ven staat bij de Kamer van Koophan del. Maar dat kan ook niet omdat so ciale werkverbanden door geen enkele Kamer van Koophandel in het land als lid worden geaccepteerd, aldus Van Ast. De wethouder was er verontwaardigd over dat aannemers de gemeente pas enkele uren voor de raadsvergadering het argument dat De Zuidhoek niet bij de Kamer van Koophandel staat geno teerd hadden kenbaar gemaakt. Dat geeft me een vervelend gevoel, aldus Van Ast. Gelet op de kritiek van aannemerszij de gingen de fracties accoord met een nader voorstel van het college op zeer korte termijn te laten uitzoeken hoe het nu precies zit met de bevoegdheid van De Zuidhoek het werk in Brou wershaven uit te voeren. Woordvoer ders van alle fracties lieten daarbij we ten volkomen gerustgesteld te zijn door de toelichting van de verantwoor delijk wethouder. Raadslid J. C. van Ours (pvda) hoopte dat het nader voor stel van het college bestand zal zijn te gen het juridisch onderzoek. ZIERIKZEE - Het raadslid W. F. Sprengelmeijer van de Reformatori sche Unie heeft maandagavond in de Zierikzeese gemeenteraad kritiek geuit op de manier waarop de ge meente Duiveland schoolbegelei- dings-diensten subsidieert. Hij had weinig goede woorden over voor het feit dat Duiveland geen geld beschik baar stelt aan de stichting Begelei dingscentrum Gereformeerd School onderwijs, ten behoeve van de ds. J. Bogermanschool te Oosterland. Hij kwam met zijn kritiek bij de behan deling van een subsidie-aanvraag die de stichting bij de gemeente Zierikzee had ingediend. Op de school in Ooster land zitten 18 kinderen uit Zierikzee. Het college van burgemeester en wet houders van Zierikzee wilde echter niet op het subsidieverzoek ingaan omdat alleen geld wordt verstrekt aan begeleidingsdiensten die in de ge meente Zierikzee actief zijn. Diensten die in Duiveland actief zijn moet de ge meente Duiveland maar subsidiëren, stelde het college van b en w en de ge hele raad (inclusief de heer Sprengel meijer) was het daar mee eens. Maar het RU-raadslid voegde er aan toe dat die houding wel ten koste gaat van de gereformeerde begeleidings dienst, omdat Duiveland niet wil beta len. Hij wees er op dat Zierikzee ook betaalt voor regionale scholen waarop kinderen uit andere gemeenten zitten en hij verwachtte eenzelfde opstelling van omliggende gemeenten. „Duive land voert een halfslachtig beleid door de begeleidingsdienst van het open baar onderwijs wel te subsidiëren", stelde hij. Op initiatief van het PvdA-raadslid M. R. de Jong-Van Loo roept de gemeente organisaties op die in Zierikzee iets willen doen aan ontwikkelingssamen werking. De raadsfracties schaarden zich maandagavond achter dit plan, dat in november bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1989 al naar voren was gebracht. Mevrouw De Jong vond dat het tijd is dat er wat gebeurt. Het mag volgens haar niet bij mooie woorden blijven. Wethouder P. de Rijke (CDA) kondig de aan dat de beroeps- en de recreatie vaart in de toekomst rekening moeten houden met een verhoging van de lig gelden in de haven. In de haven moe ten binnen enkele jaren kostbare werken uitgevoerd worden. Dat zal ge paard gaan met stijgende kosten voor het gebruik van de haven, kondigde hij aan. Mevrouw De Jong had nog een lichte aanvaring met burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs over een voorstel om 5000 gulden uit te trekken voor een akoestisch onderzoek in de concert zaal in Zierikzee. De raad had geen moeite met het voorstel, maar me vrouw De Jong vond dat het plan eerst in de commissie voor de concertzaal besproken had moeten worden. De burgemeester was dat niet met haar eens. Hij stelde dat het onderzoek niets te maken heeft met het concert- zaalbeleid. Daar voegde hij aan toe dat de uitkomsten van het onderzoek wel in de commissie voor de concertzaal aan de orde zullen komen. Verder wees hij er op dat al langer bekend was dat het onderzoek uitgevoerd moet wor den. in duurzaam goud HOFLEVERANCIER JUWELIER SINDS 1834 L. Kerkstraat 30 GOES Wethouder Van Ast: „Ik zou het be treuren als de indruk blijft hangen dat De Zuidhoek wordt bevoorrecht bo ven particuliere bedrijven. Als ge meente hebben we het werkvoorzie ningsschap behandeld als een volwas sen bedrijf. Dat blijkt met name uit de opzet van de cijfers. De btw-regeling van het werkvoorzieningsschap speel de geen enkele rol, en als gemeente zijn we eraan gehouden het werk te gun nen aan de laagste inschrijver. En dat is beslist geen kwestie van oneerlijke concurrentie met het bedrijfsleven". BEKENDMAKING Het dagelijks bestuur van het waterschap De Drie Ambachten maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 9, lid 2, van de verordening kwali teitsbeheer oppervlaktewateren Zeeland bekend dat vanaf 1 maart 1989 gedurende een maand op de griffie van het waterschap, Korte Kerkstraat 19 te Terneuzen, alsmede op de secretarieën van de gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen, ter inzage ligt het door de algemene vergadering bij besluit van 16 februari 1989 vastgestelde: WATERKWALITEITSBEHEERSPLAN 1987-1992 Aangezien niemand bezwaren tegen het ontwerp heeft ingediend bij de algemene vergadering en bij de vaststelling van het plan geen wijzigingen in het ontwerp zijn aangebracht, is niemand ge rechtigd bezwaren tegen het plan in te dienen bij gedeputeerde staten van Zeeland. Terneuzen, 20 februari 1989. Het dagelijks bestuur voornoemd, F. C. Verhelst, dijkgraaf; A. F. Romijn, griffier. U hoeft niet zomaar genoegen te nemen met de eerste de beste hypotheek! Er zijn er zoveej en steeds weer met andere voorwaarden... daarom nemen wij de tijd om de beste voor i zoeken. Voor een persoonlijk advies, waar u op kunt bouwen: 4331 NE. Domburgs Schuitvlot 14°. 4330 AH, Postbus 320 Middelburg. PMS f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 24