PZC De Wilde troeft Van der Poel af Overwinning Schelde-ploegen Leo Visser gehuldigd Marcha Bustraan-Tuynman levert een goede prestatie Beste voetballer op tv Damploeg maakt goede kans op wereldbeker sport 15 kussen debuteren tegen hongerloontje Van de Broeke van Ondo naar Zuidwesters iwitser rominger wint ronde in waterpolocompetitie bij indoordressuurwedstrijden in magrette Gewestelijk kampioenschap voor Jan Rijk Overwerk voor Jan Timman Geen winnaar eerste prijs in de lotto Stunt van Voorwaarts u~2 na overwinning op europa b Titel jeugdbridge Markovic-Pattenier Gary Kasparov wil rentree Fischer DINSDAG 21 FEBRUARI 1989 Koebeis antibes (AFP) - De Zwitser Tony Romitiger heeft maandag de zestien de editie van de Ronde van de Middel landse Zee gewonnen. De laatste etap pe, een rit over 184 kilometer van La ligy/e naar Antibes, leverde een Vntzege op voor de Belg Etienne de 'ffïlde, die eerder de derde en vierde rit op zijn naam had geschreven. Publiciteit Uitzonderlijk ra Lj Profpeloton neemt Sovjets in maling BELPASSO (ANP) - Het internationale peloton beroepsren ners heeft de debutanten uit de Sovjetunie niet bepaald met applaus begroet. Integendeel, de beroemde Soekoroetsjenkov en de zijnen vormen de eerste dagen van hun debuut in de Ron de van Sicilië speelgoed van de profs. I)e Sovjets worden aan alle kanten in !de maling en in de tang genomen. Zo- ils door Henk Lubberding. De aan voerder uit de ploeg Post werd gelost Vp een helling. In het groepje zat ook Bjmil. die voorbij de top als een bezete achter het peloton aanging. Lub- peddelde op zijn gemak aan wiel van Sjmil en keerde fluitend in de groep. De Sovjet keek on voortdurend om of de Neder- op zijn beurt kopwerk wilde doen. Hij snapte er niets van dat Lub berding weigerde. Ka drie dagen in de Siciliaanse Wieler week stonden de gezichten van het rade wielerleger strak als van een sol daat aan de grens met Afghanistan. Vooral na de valpartij van kopman Konisjev op het 'achtbaancircuit' in Belpasso. In de chaotische finale van de derde etappe viel niet te achterha len of hier van opzet dan wel toeval sprake was. In die eerste periode kon ploegleider Primo Franchini nog niet veel gewon nen lires naar Moskou overmaken, zo als dat is overeengekomen in het con tract. Alle prijzen gaan naar Moskou. De renners worden door de regering betaald: 450 roebel plus 450 dollar per maand. Vergeleken met de 170 roebel loon van een arbeider in de Sovjetu nie genieten zij een vorstelijk inko men, naast het gemiddelde salaris van een westerse prof is het een aal moes. Wat Franchini stoort is dat de cou reurs geen lire op zak hebben. „Wij mo gen ze niets rechtstreeks geven. Nog niet tweeduizend lire (f. 3,50) voor een krantje en een capucino. We moeten oppassen dat ze zich niet isoleren." VLISSINGEN - Een aantal Zeeuwse korfbalclubs heeft de contracten met zijn trainers verlengd of inmiddels een andere oefenmeester aangetrok ken. Na Tjoba en TOF (waar Ko Crucq en Paul Stern bijgetekend hebben) werd tijdens het weekeinde bekend dat Zuidwesters uit Oost-Souburg in plaats van Lou Machielse (die aan het eind van het seizoen stopt) Harry van de Broeke aangetrokken heeft. Van de Broeke is nu nog tweede trainer bij Ondo Middelburg. Bij datzelfde Ondo heeft -eerste man- Teun Huibregtsen zijn overeenkomst met de club voor een jaar verlengd. Je Wilde nam in de slotetappe, waarin te Zwitser Stefan Joho lang soleerde, revanche op Adri van der Poel. De Ne derlander was zijn Belgische concur rent een dag eerder te slim afgeweest door vlak voor het einde van hem weg te fietsen. Maandag was Van der Poel echter kansloos: de Belgische kam pioen ging de sprint 200 meter voor de streep aan en bleef zijn opponent twee Setslengten voor. De uitslag van de achtste en laatste etappe 1181 km) is: 1. De Wilde (Bel) 4.27.14, 2. Van Ier Poel (Ned), 3. Moreels (Bel), 4. Barteau Frai, 5. De Clercq (Bel), 6. Pensee (Fra), 7. Jasado (Fra), 8. Haex (Bel), 9. Van den Bran- ieiBeli, 10. Verdonck (Bel), allen zelfde tijd lis De Wilde. De eindstand is: 1. Rominger Zwi) 18.50.14, 2. Roosen (Bel) op 0.21, 3. Le Diere (Fra) 0.37,4. Stephens (Aus) 0.57, 5. Be- rault (Fra) 1.06, 6. Fignon (Fra) 1.08, 7. Fo- rest(Fra) 1,11, 8. Philipot (Fra) 1,25, 9. Volpi "ai 1.27, 10. Pelier (Fra) 1.39. lUSSINGEN - Van de Zeeuwse wa- terpoloploegen wisten de teams van Helde beiden opnieuw te winnen, vooral het dames team is hard op weg •aar de titel, na de zege op MZ PC 13-1. De heren wonnen van Aegir met W. Alle Ganze ploegen leden een ne erlaag, de heren verloren van Dok- «laers 7-8 van Daphnia 1-23 en de da- verloren eveneens van Dokke- aers 5-9, De Stormvogels dames vere nen eveneens. Zij gingen tenonder «eenharde wedstrijd tegen Krabben '■5. JE PC-Schelde 1-13. De dames uit Maastricht konden tegen Schelde al- l!® in de eerste periode redelijk te- EWstand bieden 1-2. Schelde speelde Jaarna oppermachtig. Al in de tweede Periode werd er een 1-7 voorsprong ge- tornen. In de derde periode liep het 'ets minder (1-8) maar in de laatste pe tode was Schelde opnieuw erg sterk «P dreef en. behaalde zodoende een 'Miende 1-13 overwinnng. Voor schelde scoorden: Ria van der Hooft 6 ®aal, Andra Dees en Colinda Keesom toiden 3 maal en Nicole Overdulve 1 «aal. Jcpr-Schelde 4-6, De heren van 'Melde namen in de eerste periode ten 0-1 voorsprong maar Aegir wist uit tWmanmeer situatie op 1-1 te komen. 'On de tweede periode speelde Schel- erg sterk en nam een 1-3 voor- De wedstrijd werd er wel har dop maar Schelde wist ook in de der- Periode uit te lpen naar 1-4. Aegir an in de laatste periode nog terug ko- ®en tot 3-4 maar Schelde knokte zich terug in de wedstrijd en liep uit een 3-6 voorsprong voordat Aegir °6 op 4-6 wist te komenVoor Schelde worden: Martin van der Hooft en Vorig jaar juni met vijf sponsors een miljoen dollar bij elkaar en reisde naar Moskou. Hij keerde platzak in San Ma rino terug, maar had wel een contract met het Russische sportministerie in zijn koffertje. De beste staatsamateurs zouden in 1989 en 1990 het shirt van Alfa Lum dragen. Teun van Vliet drukte een wijsvinger tegen zijn voorhoofd. „Gekkenwerk", sakkerde hij. Steven Rooks mopper de: „Schandaal". De twee beste Ne derlanders in de Siciliaanse Wieler week waren blij zonder ongelukken het eind van de derde etappe te heb ben gehaald. Rooks pakte nog een prijsje mee: zevende, twaalf seconden achter ritwinnaar en nieuwe leider Bruno Leali. De Omloop Het Volk (4 maart) en Mi- laan-Sanremo, de eerste klassieker op 18 maart, zijn de eerste doelen voor Van Vliet en Rooks. Het warme weer op Sicilië is ideaal voor hun voorberei ding, de koersomstandigheden zijn dat niet altijd. Er deden zich maandag enkele levensgevaarlijke situaties voor. De uitslag van de derde etappe in de Sici liaanse Wielerweek, een rit over 155 kilome ter van Messina naar Belpasso, is: 1. Leali (Ita) 4.03.06, 2. Brugnani (Ita) op 0.10, 3. Baffi (Ita) 0.12, 4. Gavazzi (Ita), 5. Sörensen (Den), 6. Vitali (Ita), 7. Rooks (Ned), 8. Gusmiroli (Ita), 9. Kelly (Ier), 10. Anderson (Aus) allen zelfde tijd als Baffi. Het kop van het alge meen klassement na de derde etappe is: 1. Leali 13,31.46, 2. Baffi op 0.08, 3. Gavazzi 0.11,4. Kelly 0.13, 5. Giola (Ita) z.t., 6. Ander son 0.16, 7. Argentin (Ita) z.t., 8. Sörensen 0.17, 9. Vitali z.t., 10. Dhaenens (Bel) z.t. De kosten van reis- en verblijf plus Italiaanse les zullen het eerste jaar nog eens een miljoen dollar bedragen. „Een peuleschil gezien de publiciteit die vijf sponsors al gehad hebben en nog zullen krijgen", aldus de mana ger. Hij heeft zo op de media inge speeld, dat half Italië er nu al van overtuigd is, dat een van de Sovjets in mei de Ronde van Italië zal winnen. „Zo ver zijn ze nog lang niet", zegt Franchini, „ze zullen waarschijnlijk een heel jaar nodig hebben zich aan te passen aan het wereldje van de profs. Ze begrijpen nog niet dat bij de profs de beslissingen vaak in afdalingen val len. Zij weten niet beter dan dat het al tijd in de beklimming is." Franchini vertelde in Belpasso meer aardige details. „De Sovjets zijn als soldaten opgevoed. Voor de fotosessie schikten ze zich automatisch naar lengte in de rij. Amateurs uit het wes ten moet altijd discipline bijgebracht worden, deze mannen moeten we dis cipline afleren. Ik hoop dat ze een beetje vrijer in de omgang worden, an ders vrees ik dat ze de zomer niet zul len halen wegens de heimwee." De vijftien debutanten laten via de tolk weten te genieten van het profle ven. „Ik voel me herboren", zegt Sergei Soekhoroetsjenkov. 'Soekho', de Olympisch kampioen van 1980, is 33, heeft vier kinderen en hoopt op zijn oude wielerdag zo veel geld te verdie nen, dat hij een autobusje kan kopen om later met zijn vrouw en vier zonen door de Sovjetunie te kunnen zwerven. De prestaties zullen vooral van Dimi- tri Konisjev moeten komen. Hij is wel iswaar met zijn 23 jaar de jongste, maar hij heeft veel ervaring in Italië opgedaan. Konisjev werd vorig jaar winnaar van de 'Baby-Giro d'Italia'. Franchini is overtuigd van het succes. „Deze ploeg wordt heel goed. Het zal alleen een poosje duren." HAASTRECHT - Wereldkampioen schaatsen Leo Visser werd maandagavond in zijn woonplaats Haastrecht gehuldigd. In een open auto werd hij met zijn privé-trainer Arie Koops (rechts) naar het stadhuis gereden waar de plechtigheid plaatsvond. OUDENBOSCH - Na eerder in eigen district al kampioen te zijn geworden, versloeg Jan Rijk van de biljartver eniging DOS Ovezande zondag in bil jartcentrum De Jong in Oudenbosch al zijn tegenstanders in de gewestelij ke finale eerste klas libre. De ex-fruitteler uit Ovezande die als VUT-er meer tijd aan zijn sport be steedt, oogstte in deze eindstrijd voor die opgevoerde trainingsarbeid. Na een schitterend gespeeld toernooi werd Jan Rijk ongeslagen kampioen en plaatste zich door die overwinning ook voor het Nederlands kampioen schap in genoemde spelsoort, dat over enkele weken in Neede wordt gehou den. De erelijst van de DOS-speler: 14 matchpunten, een moyenne van 7.39 en een hoogste serie van 40 carambo les. Achter Jan Rijk werd Kooiman (Schouwen-Duiveland) tweede met 10-8.14-80 en kwam Jo Leeraert (Zeeuwsch-Vlaanderen) met 6-4.67-32 als zesde uit de strijd. AXEL - De indoordressuur wedstrij den van de LR en PC Graeve Jan, met als inzet de gelijknamige trofee, trok weer veel belangstelling. Ruim hon derddertig combinaties kwamen er in de ring van de Axelse manege De Ma- grette, die dankzij de uitstekende or ganisatie in een vlot tempo hun proe ven aan de jury konden presenteren. In de klasse Z-paarden deed Marcha Bustraan-Tuynman de beste zaken. Met haar paard Camaro reed zij een uitstekende proef, die van jurylid Cees Steendijk met het respectabele aantal van 205 punten werd beloond. Dat le verde de Zuid-Bevelandse amzone twee winstpunten op. Gezien het feit dat zij zeer onlangs naar de Z-klasse promoveerde mag dat als een goede prestatie gezien worden. Ook de heersende dressuurkampioene Nicole Slabbekoorn kwam met haar pony Siri in de Z-klasse weer uitste kend voor de dag. Zij werd eveneens terecht met een hoog puntentotaal van 188 beloond. Goed voor een winst punt, waar de paardebloem-amzone helaas niets meer mee kan doen omdat promotie naar een hogere klasse niet meer tot de mogelijkheden behoort. De voor het eerst in deze klasse uitko mende Liesbeth van de Velde leverde met Lady Baritsa eveneens een uitste kende prestatie door een totaal van 182 punten te verzamelen. Voor de Zuid-Bevelandse amzone betekende dit een uitzonderlijk start, want zij wist hierdoor meteen een winstpunt behalen. Een felbegeerd winstpunt wist Ineke Cijsouw te behalen in de klasse paar den MM. De Axelse amzone eiste met een puntentotaal van 122 de eerste plaats in de rubriek voor zich op. Zij heeft nu nog één punt nodig om de Kees van Houwelingen beiden 2 maal en Willy de Blaey en Eddy Lambert beiden 1 maal. Ganze-Dokkelaers 7-8. In de eerste pe riode wisten beide ploegen elkaar op gelijke hoogte te houden 2-2. Ganze verloor de wedstrijd in de tweede pe riode want er werd een 3-6 achterstand opgelopen. Ganze kwam wel weer be ter in de wedstrijd 4-6 eind derde perio de maar kon de wedsrtrijd niet meer naar zich toe trekken. Via een 6-6 tus: senstand werd er met 7-8 verloren. Voor Ganze scoorden: Piet Schop 3 maal, Bram van der Leden 2 maal en Jimmy Nieuwenstein en Johan Klom- pe beiden 1 maal. Ganze 2-Daphnia 1- 23. Ganze-Dokkelaers 5-9. De Ganze da mes gaven Dokkelaers in de eerste drie periode's goed partij, via 0-1 was er een 2-4 achterstand eind tweede periode, maar Ganze kwam in de derde periode sterk terug 4-5. Dit brak echter in de laatste periode op en Dokkelaers liep uit tot een 5-9 overwinning. Voor Gan ze scoorden: Ria Flore en Annegien Willemsen beiden 2 maal en Marjolein Kik 1 maal. Krabben-Stormvogel 7-5. In een bik kelharde wedstrijd hadden de Storm vogel dames het erg lastig, de score liep in het begin gelijk op 1-1 eind eer ste periode, in de tweede periode wist Krabben na een 1-2 achterstand een 4- 3 voorsprong te nemen wat Stormvo gel in de derde periode weer wist recht te trekken 4-4. De laatste periode was Krabben iets slimmer en liep uit tot 6-4 Stormvogel kwam nog wel terug tot 6- 5 maar in de laatste minuut scoorde Krabben nog 7-5. Voor Stormvogel scoorden: Diana de Bree 3 maal en Pe tra Bekaert en Isabelle Solé beiden een maal. DEN HAAG - Ronald Koeman ontving maandagavond tijdens het Prof voetbalgala in Den Haag de prijs voor de beste speler van het jaar 1988. De toekomstige speler van Barcelona kreeg van zijn collega-voetballers de meeste stemmen. overstap naar de Z-klasse te kunnen maken. De winnaars van de erelinten dressuur- wedstrijden om de Graeve Jan trofee in ma nege De Magrette in Axel. Pony's klasse B, cat B: 1 Marlijn Cerpentier/King, Klepper- tjes, 109. Cat. C/D/E: 1 Sheila van Troost/ Nutmeg Beauty, Luctor et Emergo, 125: 2 Sylvia Hoefnagels/Gina, Honteruiters, 123; 3 Renata Faas/Cinderella, Graeve Jan, 121. KI. L, cat. B: 1 Jan-Willem de Feyter/Estria's LINARES (AFP) - Jan Timman moet woensdag in Linares overwerk ver richten. De Amsterdammer brak maandag ook zijn tweede partij af. Nadat hij een dag eerder in de ope ningsronde tegen de Hongaar Lajos Portisch niet tot een beslissing kwam, werd het duel voor de tweede ronde tegen de voor het eerst spelende Sov jetrus Vasili Ivantsjoek verdaagd. Timman speelde met zwart. Tegen Portisch staat hij een pion voor, tegen Ivantsjoek zal Timman voor remise moeten vechten. Uitslagen tweede ronde: Ljubojevic (Joe)- Joesoepov (Sov) 1/2-1/2, Hjartarson (Ijsl)- Beljavski (Sov) 1-0, Karpov (Sov)-Goelko (VSt) 1/2-1/2, Portisch (Hon)-Short (GBr) afg., Ivantsjoek (Sov)-Timman (Ned) afg., Sokolov (Sov) was vrij. Stand: 1. Joesoepov 1 1/2 punten (uit 2), 2. Short en Hjartarson 1 en 1 afg. (2), 4. Goelko en Ljubojevic 1/2 en 1 afg. (2), 6. Karpov 1/2 (2), 7. Timman en Por tisch 0 en 2 afg. (2), 9. Ivantsjoek 0 en 1 afg. (1), 10. Beljavski 0 en 1 afg. (2), 11. Sokolov 0 (1). VLISSINGEN - De parencompetitie voor jeugdbridgers is gewonnen door Markovic-Pattenier. De laatste zit ting gaf nog mogelijkheden aan A. Ra- mondt-v. Kuik en V. Ramondt-Messa- gie om de koplopers in te halen. Er moest wel alle op alles gezet wor den, en dt liep wel eens verkeerd af. Een manche bieden en dan 1 down gaan, terwijl de andere rustig bleven en speelden op een deelscore leverden de speculanten 0 punten op, dus een top voor de tegenpartij. V. Ramondt- Messagie wisten de laatste zitting toch nog op hun naam te schrijven, maar de winst van 5 matchpunten was niet vol doende op de eindoverwinning op hun naam te schrijven. Uitslag: 1 V. Ramondt-Messagie 69, 2 Mar kovic-Pattenier 64, 3 V. d. Heijden-Remoor- tere 52, 4 A. Ramondt-v. Kuijk 49, 5 V. Gle- rum-Noordhoek 34, 6 De Vries-Phaff 32 pun ten. Eindstand: 1 Markovic-Pattenier 188, 2 V. Ramondt-Messagie 182, 3 A. Ramondt-V. Kuijk 166, 4 V. Glerum-Noordhoek en V. d. Heijden-Remoortere 122, 6 de Vries-Phaff 120 punten. DEN HAAG (ANP) - Lotto 7 van het afgelo pen weekeinde heeft geen winnaar van de eerste prijs opgeleverd. Vier mensen kwa men in aanmerking voor de tweede prijs. Zij ontvangen elk 75.000,00 bruto. De uitslag van lotto 7 is: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 4 winnaars, die elk bruto 75.000,00 ontvangen. Derde prijs: 103 winnaars, die elk bruto 2.175,50 ontvangen. Vierde prijs: 5086 winnaars, die elk 44,00 ont vangen. Vijfde prijs: 68468 winnaars, die elk 5,00 ont vangen. Cijferspel 7: Zes cijfers goed: geen winnaar. Toto 7: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 15 winnaars, die elk bruto 1227,90 ontvangen. Derde prijs: 251 winnaars, die elk 168,50 ont vangen. Toto gelijk 7: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 26.593,30 ontvangt. Tweede prijs: 3 winnaars, die elk 137,20 ont vangen. Derde prijs: 72 winnaars, die elk 28,50 ont vangen. Vierde prijs: 918 winnaars, die elk 3,50 ont vangen. Pegassus, Luctor et Emergo, 127. Cat. C/D/ E: 1 Linda van Heese/Nikita, Kleppertjes, 126; 2 Evelien Sturm/Ilonka, Honteruiters, 123; 3 Judith Cerpentier/Palmer, Klepper tjes, 123. KL LL: 1 Debby Rijn/Caesar, Zuid- Beveland, 111; 2 Ad Murre/Beauty, Zwinrui- ters, 100. KL M: 1 Linda van Heese/Wild Fire, Kleppertjes, 120. 2 Nicole Looyens/Carlo, Rodeo Ruiters, 118; 3 Ester van Langevel- de/Sjifag, Luctor et Emergo, 118. K1. MM: 1 Carola Melis/Vaillantré, Scheldestad, 121. Kl. Z: 1 Nicole Slabbekoorn/Siri, Paarde bloem, 188; 2 Liesbeth van de Velde/Lady Baritsa, Zuid-Beveland, 182. Paarden klasse B: 1 Betsie Walhout/Vanes- sa, Zwinruiters, 126; 2 Anneriet Burm-Cor- nelis/Casper, Hulst, 124; 3 Chantal aan de Wiel/Urose, Honteruiters. Kl. L: 1 Mevr. W. den Herder/Dorando, Zuid-Beveland, 118; 2 Jan Rijn/Casper, Zuid-Beveland, 116. Kl. LL: 1 Manuela Engelbracht/Zilana, Schel destad, 117; 2 Anja van Vuuren/Omega, Graeve Jan, 116. Kl. M: 1 Andrea Suiker- buyk/Viola, Prins Auverge, 122. Kl. MM: 1 Ineke Cysouw/Beau, Oranjeruiters, 122. Kl. Z: 1 Marcha Bustraan-Tuynman/Camaro, Zuid-Beveland, 205; 2 Mevr. Van Leeuwen/ Romeo, De Posthoorn, 175. Kl. ZZ: 1 Arne Lauret/Uitlanda, Zwinruiters, 172. VLISSINGEN - De standaardvolley balteams van Voorwaarts waren dit weekeinde goed op dreef. De mannen van Voorwaarts versloegen in een vooruitgespeelde competitiewed strijd het hoog geklasseerde De Sterre 2 met 3-2 en de vrouwen van Voor waarts zorgden in een inhaalwed strijd voor de beker zelfs voor een stunt. In Axel werd Dynamo'70 met 3- 2 teruggewezen. Het zag er overigens lange tijd naar uit dat de Middelburgers zonder proble men deze wedstrijd zouden beeindigen. Dynamo'70 won de eer ste twee sets en had de wedstrijdzege binnen bereik, toen de ploeg in de der de set uitliep naar een 9-14 voorsprong. Een hard werkend Voorwaarts kwam echter vooral dank zij het goede werk van Jacqueline Neve langszij en trok in een zinderende slotfase zelfs de set zege naar zich toe. Dat was de inlei ding tot de ommekeer In de wedstrijd. Gesteund door die opsteker haalde Voorwaarts in de vierde set opnieuw een grote achterstand op (van 1-9 werd het 15-12), waarna in de vijfde set een vroeg verkregen voorsprong niet meer uit handen werd gegeven. De setstan den: 7-15, 13-15,16-14, 15-12 en 15-8. De vrouwen van CVC rukten in de pro motieklas op naar de derde plaats. De formatie van Eric Burm draaide tegen hekkesluiter Mytilus 2 meteen goed en nam vooral dank zij een goede opslag het initiatief. Na een kleine inzinking in de tweede set, stelde de Clingse ploeg in de resterende sets orde op za ken. Dat leverde twee erg ruime over winningen op. De setstanden: 15-4,10- 15, 15-2 en 15-1. DINSDAG 12.55-14.40 Did 2: WK Skiën Noordse Com binatie: 15 km. voor dames in Lathi (Fin). 14.00-15.00 SKY: Eurosport sportprogram ma. 15.00-15.30 RAI UNO: Cronache Italiane: motormagazine. 17.30-18.00 BBC 2: Tennis Legends: vetera nen-toernooi aan de Costa Brava. 18.00-18.10 BBC 2: Games People Played: serie over het ontstaan van gezelschapsspe len, vandaag over tafelspelen. 18.00-??.?? SKY: Eurosport: hierover zijn geen details bekend. 18.45-19.10 RTL Sport. 20.00-21.00 TV 5: Sports Magazine. 20.00-21.15 Super: Sports Night: met o.a. Grand Prix Snooker. 21.15-21.45 Super: Soccer Scene: interna tionaal voetbalnieuws. 21.30-22.00 BBC 1: A Question of Sport: quiz. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-23.00 Super: English League Foot ball. 23.00-00.00 Super: NBA Basketball. Gary Kasparov. LINARES (Reuter) - Wereldkampioen Gary Kasparov heeft de Amerikaan Bobby Fischer verzocht weer achter het schaakbord plaats te nemen. De Amerikaanse grootmeester Boris Goelko verklaarde in Linares (Span je), dat Kasparov zijn verzoek aan de voormalige wereldkampioen met een brief heeft ondersteund. Fischer veroverde in 1972 de wereldti tel, maar weigerde drie jaar later het kampioenschap te verdedigen. Dat kwam toen in bezit van Anatoli Kar pov. Fischer nam daarna nooit meer deel aan wedstrijden. CANNES (ANP) - Het Nederlandse damkwartet heeft uitstekende kan sen op het veroveren van de tweede wereldbeker voor teams. In de vierde en voorlaatste ronde versloeg het na tionale viertal Europa B met de maxi male score. De Sovjetunie had onver wacht grote moeite met het Europese A-team, dat lange tijd uitzicht had op een gelijkspel. In het eindspel schoten de Europeanen echter tekort, waar door Gantwarg c.s. de achterstand op Nederland tot één wedstrijdpunt wis ten te beperken. Nederland had weinig problemen met het Europese B-team. Alleen Van der Wal moest in het middenspel attent zijn tegen Michiels, maar dat loste de oud-wereldkampioen kundig op. Clerc, Jansen en Wesselink hadden voldoende aan de eerste tijdslimiet om tot winst te komen. De uitslag is: Nederland-Europa B 8-0. Clerc-Lemmens (Bel) 2-0, Van der Wal-Mi- chiels (Bel) 2-0, Jansen-Delhon (Fra) 2-0, Wesselink-Laporta (Ita) 2-0. Overige uitslagen: Europa C-Amerika 3-5; Europa A-Sovjetunie 3-5. De stand is (wed strijd- en bordpunten): 1. Nederland 8 (28); 2. Sovjetunie 7 (24); 3. Amerika 5 (17); 4. Eu ropa A 4 (15); 5. Europa B en Europa C 0 (6). ITH Handbal Frankrijk, wk B-landen: Marseille, groep 1: Frankrijk - Cuba 21-14 (12-8); Polen - Israël 30-15 (16-6); Spanje - Denemarken 22-28 (6- 18). Stand: 1. Polen 3-6 82-62; 2. Spanje 3-6 68-59; 3. Frankrijk 3-4 66-51; 4. Denemarken 3-2 73-77; 5. Cuba 3-0 60-74; 6. Israël 3-0 52- 78 Strasbourg, groep 2: Roemenië - Nederland 36-22 (16-7); Zwitserland - Bulgarije 24-20 (11-9), Ijsland - Bondsrepubliek 23-21 (9-10). Stand groep 2: 1. Roemenië 3-6 84-64; 2. Zwitserland 3-6 64-53; 3. Ijsland 3-4 64-56; 4. BR Duitsland 3-2 64-55; 5. Bulgarije 3-0 53- 69 6. Nederland 3-0 52-84 Nederlanders: 71. Krouwel 47.33,8, 76. Hop man 47.59, 77. Puyk 48.15, 84. Stevens 51.01. Skispringen Lahti, wk Noordse nummers, springen van de reuzeschans: 1. Pulkkonen (Fin) 218,5 punten (113,5 107), 2. Weissflog (DDR) 212,5 (114,5 103), 3. Nykanen (Fin) 205 (105 108,5), 4. Nik- kola (Fin) 201,5 (110 100,5), 5. Vervejkin (Sov) 199,5 (109 103), 6. Neulandter (Oos) en Dluhos (Tsj) 198,5, 8. Ploc (Tsj) 194,5, 9. Fidjestol (Noo) 185,5, 10. Johnsen (Noo) 183. Voetbal Langlaufen Lahti, wk, 15 km: 1. Svan (Zwe) 40 minuten en 39,6 seconden, 2. Mogren (Zwe) 41.02,9, 3. Haland (Zwe) 41.10,3, 4. Prokoerorov (Sov) 41.12,9, 5. Rasanen (Fin) 41.22,1, 6. Behle (BRD) 41.26,6, 7. Sasaki (Jap) 41.29,1, 8. Gui don (Zwi) 41.34,9, 9. Bauroth (DDR) 41.37,4, 10. Barco (Ita) 41.42,5. Saudiarabië, WK junioren: Groep A: Portu gal - Nigeria 1-0. Stand: Portugal 2-4; Nigeria 2-2; Tsjechoslowakije 2-2; Saudiarabië 2-0. Groep B: Colombia - Syrië 2-0. Stand: Sov jetunie 2-4; Colombia 2-2; Costa Rica 2-2; Syrië 2-0. Groep C: DDR - Verenigde Staten 0-2. Stand: Brazilië 2-4; Verenigde Staten 2-3; Mali 2-1; DDR 2-0 Groep D: Spanje - Iraq 0-2. Stand: Iraq 2-4; Argentinië 2-2; Spanje 2-2; Noorwegen 2-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 17