PZC Bouwen op de ruïnes van andermans leven kunst CBTB nam afscheid van vice-voorzitter Sanderse Kind komt om bij aanrijding streek merkbanden i JosT/oët O© OOSTBURGSE WETHOUDER: 'WORDT JUDOLID' VRIJDAG 17 FEBRUARI 1989 .20 AXEL GRAAUW HOEK HULST SINT-JANSTEEN Inbraak en insluiper in Terneuzen bij ons het laagst in prijs Protest raad Oostburg tegen onderwijsbeleid Raad Oostburg herhaalt noodzaak voor volwaardige veerverbinding Training voor tennissers CDA Oostburg: blusmateriaal voor DGSM-boten is overbodig Kaarting - Buurthuis De Boeme rang in Axel houdt vanavond (vrijdag een kaarting. Spelsoorten: Biedei zonder Roem en Jokeren. De kaartin; begint om 20.00 uur. Kaarting - In het gemeenschaps huis in Graauw werd een prijskaartinj gehouden, waaraan 44 personen deel namen. Uitslag: 1 J. Remortel, Clinge 2 J. de Letter, Clinge; 3 E. Dankaert Hulst; 4 J. van Orsselaer, Hulst; 5 Joh van de Ende, Hulst. De volgende prijs kaarting voor ouderen is donderdag 2; februarie. Aanvang 13.30 uur. Zondagmiddag-inloop - Buurt huis de Hoekse Rakkers houdt op twei achtereenvolgende zondagen een zon dagmiddag-inloop voor jong en oud Zondag 19 en zondag 26 februari kar men van 14.00 uur tot 16.00 uur sjoelen knutselen, tafeltennissen etcetera Ook luisteren naar muziek onder he genot van een drankje (alcoholvrij) be hoort tot de mogelijkheden. Doel var de activiteit is mensen een gezelligi zondagmiddag te bezorgen. Zijn di eerste twee middagen een succes dai worden er in de toekomst meer var dergelijke 'inlopen' op touw gezet. Sport en Genoegen - De hengel sportvereniging Sport en Genoegei houdt zaterdag de jaarlijkse ledenvei gadering in café-restaurant De Instui in Hoek. Naast de notulen en jaarver slagen staat de uitreiking van de be kers aan de clubkampioenen op d' agenda. Er is ook een bestuursverkie zing. Aftredend en herkiesbaar zijn J Faas en J. de Pooter. Na afloop vand vergadering kan er een dansje wordei gemaakt en tussendoor zijn er een vei loting en een spelletje bingo. De vergg dering begint om 19.30 uur. Soundmix-playbackshow - De buurtvereniging 'Den Dullaert' ir Hulst houdt vrij dag 24 februari voor dl achtste maal de jaarlijkse soundmix playbackshow voor kinderen tusser zes en twaalf jaar. Het maximum aan tal deelnemers is 25. De show wordt ge houden in de grote zaal van het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert en begint om 18.30 uur. Dia-avond - De Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkundf van Groei en Bloei in Zeeuwsch-Vlaan deren houdt donderdag 23 februari eer dia-avond met uitleg over Peru. Spie ker is Luc Ruelens uit Stekene (B), di enige tijd in Peru vertoefd heeft. Hi maakte verschillende dia's van Peru de Andes, de Amazone, Titicacameer, Lima en de Inca's. Aan de hand hie/l van zal hij vertellen over natuur ensJ tuur, waarbij het contact met de plaat! selijke bevolking zeer belangrijk isM avond wordt gehouden in zaal Tiflam in Hulst en begint om 19.30 uur. Oud papier Voetbalverenina HW'24 haalt zaterdag vanaf 9.00 uun oud papier op in Hulst. De route var dj .club gaat door de Moerschans, Niewl Hulst en de wijk ten noorden van d Dullaertstraat. Gemeenschapsdienst - wordt in de kapel van het bejaarden en verzorgingstehuis 'De Blaas Hoeve' in Hulst een gemeenschaps dienst gehouden. De viering heeft al thema 'Houd de schepping heel, red de Schelde'. De dienst wordt verzorgi door de 'White Group' uit Breskens ei begint niet zoals gebruikelijk 11.30, maar om 12.00 uur. Kaarting - In het dienstencentrui 'De Lieve' in Hulst werd een prijskaa ting jokeren gehouden waaraan twii tig personen deelnamen. Uitslag: 1 mevrouw Jongenszoo Hulst; 2 mevrouw Lemhout, Heikan 3 mevrouw Van de Ha, Hulst. De volgende kaartingen zijn 21 febru ri bieden in De Lieve en 27 februari bi den in De Blaauwe Hoeve. Dansavond - De evenemente commissie van de Stichting De Warai de houdt zaterdag een dansavond het plaatselijke gemeenschapscel trum De Warande in Sint-Jansteen.I muziek wordt verzorgd door het orke. Frans Bonne. De dansavond begii om 20.30 uur. Jeugdsoos - In het gemeenschap centrum De Warande in Sint-Janstef wordt vandaag (vrijdag) voor de n gentiende keer een jeugdsoos-avor gehouden. Deze bijeenkomst is stemd voor alle jongens en meisji vanaf de hoogste groepen van de basi school tot en met 16 jaar. Naast ve schillende spelen is er ook weer e( disco. De soos begint om 19.00 uurf duurt tot 22.00 uur. TERNEUZEN - In de nacht van woi dag op donderdag is ingebroken inh gebouw van een artsenpraktijk ai het Oostelijk Bolwerk in Terneuze De inbrekers kwamen binnen via» raam. Ze doorzochten het pand en gi gen aan de haal met een klein geldb drag. De schade bedraagt (inclusi ruit) zo'n 1000 gulden. In dezelfde nacht betrapten bewone van een woning boven fotohandelN. de Axelsestraat een insluiper. Hij we aangetroffen in een slaapkamer, het tumult dat daardoor ontstond, i de insluiper kans te ontsnappen. E aangifte gedaan bij de gemeentepo tie. Advertentie Informeer vrijblijvend '"li JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN -« VAKMANSCHAP 1 Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Ie[ 101 Hof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Te Geen subsidie voor 'weerbare' vrouwen OOSTBURG - De werkgroep EVA West-Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt geen subsidie van de gemeente Oost burg voor een cursus zelfverdediging voor vrouwen. Een uitvoerig betoog over de rechtvaardigheid van een der gelijke cursus door J. van de Ree- Slabbekoorn (pvda) mocht niet baten. Alleen haar eigen fractie, inclusief wethouder J. de Vries, en T. de Blok- Van Herpen (Dorpsbelangen Toe risme) wist zij te overtuigen. In haar betoog wees Van de Ree-Slab- bekoom op de grote gevoelens van on veiligheid die bij vrouwen leven. „Vrouwen worden nog altijd gecon fronteerd met veel machtsmisbruik, zowel verbaal als fysiek. Maar het zijn zelfstandige wezens, die zelf moeten kunnen beslissen. Vrouwen moeten zich te weer kunnen stellen tegen aller lei vormen van geweld. Daar horen ook fysieke middelen bij. Een doorsnee man is sterker dan een doorsnee vrouw. Maar ook een gewichtheffer van honderd kilo heeft z'n zwakke plekken". OOSTBURG - De gemeenteraad van Oostburg heeft donderdagavond in krachtige bewoordingen tegen het on derwijsbeleid van minister W. Deet- man geprotesteerd. In een motie, die naar de minister en naar de vaste ka mercommissie voor onderwijs wordt gestuurd, stelde de raad dat er per dorp minstens één basisschool moet blijven bestaan. Volgens de raad worden de scholen op het platteland onevenredig zwaar ge troffen door de maatregelen van de mi nister. Het recente besluit om te kor ten op de formatieplaatsen betekent dat de onrust in het onderwijs voort duurt, waar grote rust geboden is. De onderwijsmogelijkheden op het plat teland worden afgebroken, hetgeen ten koste gaat van de leefbaarheid van de dorpen. De motie was een initiatief van de WD. Dat wekte enige verbazing bij de overige fracties, die van fractievoorzit ter A. Rosendaal wilden weten, waar om de Oostburgse WD niet eerder aan de bel had getrokken. „Waarom hebt u niet bij de kamerfractie aange klopt anderhalve maand geleden, toen er nog een besluit genomen moest wor den? De WD heeft zeker iets goed te maken, dat ze nu pas een protest laat horen", hielden CDA, PvdA en D T Rosendaal in koor voor. Niettemin steunden ze de motie. Dat gebeurde ook met het voorstel van wethouder J. Thomaes om de petitie mee te sturen, die de 23 ouderraden woensdag aan de West-Zeeuws- Vlaamse colleges van b en w aanbo den. De sociaal-democrate wees er verder op, dat in het onderwijs aan meisjes de gelegenheid wordt geboden om zelf- verdedigingslessen te volgen. „Het wordt zelfs gestimuleerd door het mi nisterie". Volgens Van de Ree-Slabbe- koorn gaan vrouwen naar assertivi- teits- en zelfverdedigingscursussen om zichzelf weerbaarder te maken, om meer zelfvertrouwen te krijgen. „Ook EVA is met een assertiviteitscursus begonnen. Maar de vrouwen hebben er behoefte aan om zich meer dan alleen maar verbaal te kunnen verdedigen". Namens de meerderheid van het colle ge stelde wethouder J. Thomaes dat de vrouwen heel goed bij de judovereni ging in Breskens terecht kunnen. „De mogelijkheden zijn er. De aanvragers van de subsidie stellen, dat deelname vergemakkelijkt wordt met een ge meentelijke subsidie. Welnu, als vrou wen zich bedreigd voelen, moeten ze andere hobby's maar opgeven om aan die cursus deel te kunnen nemen". OOSTBURG - Nu de provinciale sta ten de meest westelijke tracés voor een vaste oeververbinding over de Westerschelde heeft geschrapt, moet Oostburg samen met de Walcherse ge meenten gaan strijden voor het be houd van het veer Vlissingen-Bres- kens. „Hiervoor moeten we de krach ten bundelen. Voor deze strijd is nog een grote groep te mobiliseren". Dit pleidooi hield de Oostburgse wet houder A. de Feijter doderdagavond tijdens de vergadering van de gemeen teraad. De CDA-wethouder zag niets in de motie die de WD en de PvdA hadden ingediend. Daarin werden ou de standpunten met betrekking tot een tunnel onder het kanaal Gent-Ter- neuzen en een volwaardige veerver binding herhaald. „Deze motie heeft geen effect op de overheden", meende De Feijter. Zijn fractiegenoot H. Lippens voegde er aan toe, dat er met de pleitbezorgers van een internationale route een lobby gestart moet worden. De WD'er A. Rosendaal, één van de indieners van de motie, meende dat de motie geen kwaad kon. „Er is een nieuwe situatie na de uitspraak van de provinciale sta ten. Dan heeft het zin om ons stand punt nog eens duidelijk onder de aan dacht te brengen". Ondanks de kritische opmerkingen van het CDA, stemde de fractie voor de motie. Alleen J. van de Ree-Slabbe- koom en W. Verplanke-De Vuijst (bei de van de pvda) stemmden tegen; zij zien in het geheel niets in een vaste oe ververbinding, waar dan ook. MIDDELBURG, STADSSCHOUW BURG 'Nachtwake', van Lars Norén in de verta ling van Karst Woudstra. Een produktie van Het Zuidelijk Toneel i.s.m. Blauwe Maandag Compagnie met Els Dotter mans, Luk Perceval, Mark Rietman en Lieneke le Roux. Regie van Guy Joosten. Het is een veelgebruikte manier om onuitvechtbare conflicten tussen echtelieden op te rakelen in aanwezigheid van derden. Dat zal wel zijn, omdat er gehoopt wordt dat de 'tegenstander' uit fatsoen zijn felste wapens niet zal gebrui ken en zich bovendien zal laten verrassen. Meestal werkt dat ech ter niet, en wordt het voor alle par tijen een genante vertoning. De nietsvermoedende gasten zijn doorgaans stom van verbijstering en schaamte. In 'Nachtwake' speelt zich een der gelijk drama af, waarbij vooral het publiek in de rol wordt gedrongen van de machteloze, ontstelde 'gas ten'. In een vernietigende confron tatie tussen John en Charlotte (en in mindere mate tussen Alan en Mo nica) zijn wij de toeschouwers die achterblijven met de vraag, wat we in godsnaam met de situatie aan moeten. Wie heeft er gelijk? Waar om doen ze zo tegen elkaar? Kun nen ze zich niet een beetje beheer sen? Hoe kunnen mensen zo ver ko men? De kracht en pracht van de voor stelling is onder meer gelegen in het feit, dat er op deze vragen niet ver der wordt ingegaan. Er is geen inter pretatie, geen oordeel over wie goed en wie kwaad is, hoe dit moet verder gaan. Is het waar, dat John een gefrus- teerd mama-kindje is? Kan Char lotte haar psychose zonder hem (de psycholoog van beroep) niet de baas en is zij een masochiste? Denkt Alan echt alleen in termen van geld en zekerheid? Is Monica het uitgebuite, geminachte trutje en wordt zij daardoor in de armen gedreven van een jonge, psychisch gestoorde minnaar? Kan John werkelijk geen papa zijn voor zijn kinderen en is hij letterlijk en figuurlijk een kindermoorde naar? Is Charlotte een ego-poppetje en een Karin Kanker? Hangt er tus sen John's benen 'alleen maar' een navelstreng? Geen enkel antwoord komt naar voren uit de urenlange, schitterend wanhopige ruzie, de rotte vrucht van lange jaren. Als een doem hangt de wolk van onver mogen - om te leven, om te voelen, om te aanvaarden, om te zijn - bo ven deze vier mensen. Rond hen is niemand anders te bekennen dan doden (de as van de zojuist gecre meerde moeder zelfs in hun mid den) en gestoorden. Hoe bizar ook - en met name de ero tiek neemt vormen aan, die ik zelfs in mijn meest vergaande verbeel ding niet kan beamen -, geen mo ment verliest deze ruim vier uur du rende voorstelling zijn geloofwaar digheid, zijn spanning. Dat is de verdienste van de acteurs. Alle vier spelen voortreffelijk. Meeslepend veelzijdig in emotie en variatie, in nuances en felheid, is Els Dotter mans als Charlotte. Ontroerend hulpeloos en innemend, maar ook ongrijpbaar en hard, gemeen is Luk Perceval als John. Bot, onbeholpen, stilstaande puber is Mark Rietman als Alan en gekwetst, slaafs, naief maar ook sterk is Lieneke le Roux als Monica. Schitterend en naturel is de dia loog, verdienste van Norén, maar waarschijnlijk niet minder die van Guy Joosten, die het 9 uur durende stuk sterk heeft ingekort. Haarfijn bitter kon er met woorden getergd worden, werden de dingen pijnlijk raak gezegd. Imponerend in steriliteit is het de cor met zijn hoge, koper-gifgroene wanden, de hol-moderne meubel stukken, het desolate trappenhuis. Geraffineerd draagt de kleding bij aan de beeldvorming van de perso nages. Dat een mens het vier uur uithoudt (en ik verlang er zelfs naar het stuk als geheel te ondergaan en er een echte nachtwake van te maken), komt mede door de afwisseling van onwaarschijnlijk komische mo menten en sterk dramatisch gela den scènes (Charlotte beschildert de muren manshoog met KINDER MOORDENAAR, smijt de urn in wolken van as aan stukken). Ieder van de peronages probeert een leven te funderen op de ruines, waar hij de ander in wil veranderen. Dat Norén er in slaagt je te boeien met een dergelijk negatief wereld en mensbeeld, berust op de opge roepen intuïtie dat er op deze puin hopen te bouwen valt. Maar wat? Willem Nijssen ('Nachtwake' is nog te zien in Terneuzen donderdag 23 februari). De raad keurde de gemeenschappelij ke regeling voor het welzijnsbeleid in West-Zeeuwsch-Vlaanderen goed. Na vijf jaar touwtrekken betekent dit, dat beslissingen over de regionale in stellingen door de drie gemeenten in gezamenlijk overleg worden geno men. En daar was het voornamelijk om te doen. Op verzoek van de WD bepaalde de raad, dat er hij de benoeming van de zes Oostburgse kandidaten voor het algemeen bestuur van de gemeen schappelijke regeling nog gesproken wordt in hoeverre zij een bindend man daat krijgen. Eigenlijk een overbodige zaak, vond wethouder De Vries. Im mers, de bestuursleden vertegenwoor digen hun gemeenteraden. Hun op stelling in het algemeen bestuur wordt automatisch bepaald door wat de ra den aan wensen en verlangens hebben. TERNEUZEN - Om blessures in de toekomst zoveel mogelijk te voorko men, is de KNLTB, de landelijke ten- nisbond, een samenwerkingsverband aangegaan met de Vereniging Sport en Aerobic Center Nederland (SACN). SACN heeft een tennistrainingspro- gramma ontwikkeld onder de naam Tennis Condition, waarmee techniek en vooraj conditie op peil gebracht kunnen worden. In de maanden februari en maart is er voor tennissers de mogelijkheid om zes weken achtereen tweemaal per week te kunnen trainen. Voordat de cursus begint zijn er maandag proef lessen in Terneuzen en Hulst. In Ter- neuzen begint de les om 19.00 uur in de gymzaal van scholengemeenschap De Leeuwtjes aan de Rembrandtlaan en in Hulst om 21.00 uur in het Jansenius- college aan de Tivoliweg. OOSTBURG - De CDA-fractie in de Oostburgse gemeenteraad vindt het zinloos om voor de in aanbouw zijnde DGSM-boten blusmateriaal aan te schaffen. Het materiaal is volstrekt onvoldoende om bij een brand effec tief op te kunnen treden. Bovendien is het met de paraatheid van de boten bijzonder slecht gesteld. Kortom, een subsidie voor pompen en containers is weggegooid geld. Dit stelde fractiewoordvoerder J. Quist donderdagavond tijdens de raadsvergadering. Hij vond hét wel aanvaardbaar om verbindingsappara- tuur aan te schaffen. „In het verleden is gebleken, dat het bij branden vooral aan coördinatie schort. Het zou daar om beter zijn van de DGSM-boten in geval van calamiteiten commandobo- ten te maken. De bergingsmaatschap pijen zorgen wel voor het bluswerk". In plaats van een subsidie van 12.500 gul den was een bijdrage van ruim 5000 gulden meer dan voldoende, meende de christen-democraat. Loco-burgemeester J. Thomaes was het niet met Quist eens. „Er loopt een drukke scheepvaartroute over Oost- burgs grondgebied. Als daar iets ge beurt, zijn wij verantwoordelijk. Een particuliere berger heeft niet als eerste belang het blussen van een brand. Nee, die kijkt eerst naar het financiële voor deel. We moeten niet pietluttig doen en onze verantwoordelijkheid nemen, te land, te zee en misschien ook nog 'ns in de lucht". Dat vond de rest van de raad ook, waardoor het collegevoor stel voldoende steun kreeg. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om persoonlijk afscheid te nemen van vice-voorzitter Sanderse. KAPELLE - De Christelijke Boe ren- en Tuinders Bond West-Neder land heeft woensdagmiddag tij dens een drukbezochte receptie in Kapelle afscheid genomen van vi ce-voorzitter W. J. Sanderse. Hij blijft wel aan als adviseur van de boerenorganisatie. Sanderse, te vens loco-burgemeester van Veere, heeft de functie van vice-voorzitter twaalf jaar bekleed. Hij genoot daarnaast enige bekendheid als be stuurslid van de landinrichtings commissie Walcheren en voorzitter van de gewestelijke raad van het landbouwschap van Zeeland. Diverse sprekers lieten zich lovend uit over de bestuurscapaciteiten van de vertrekkende vice-voorzit ter. Directeur landbouw, natuur en openluchtrecreatie van het ministe rie van landbouw en visserij, ir C. A. C. J. Oomen, noemde Sanderse één van de boeren die in staat én bereid is bestuursverantwoordelijkheid te dragen. „Hij kijkt verder dan het korte termijnbelang, hij durft beslis singen te nemen en hij weet aan de achterban duidelijk te maken waar om hij een bepaald standpunt heeft ingenomen. Het is prettig om in de relatie overheid-landbouw te ma ken te hebben met mensen als San derse. Hij heeft zich laten kennen als een degelijke, goed leidende en neu trale voorzitter". Voorzitter H. C. van der Maas van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) stelde dat Sanderse twaalf jaar lang een aanzienlijke inbreng heeft gehad in en een duidelijk stem pel heeft gedrukt op de belangenbe hartiging van de Zeeuwse land- en tuinbouwsamenleving. „We zullen je missen. Je bestuurderskwalitei ten waren van een hoog niveau. Je was begiftigd met een uitstekend verstand, gepaard aan een soepele geest". In zijn dankwoord zei de vertrek kende voorzitter dat hij niet alle banden met de CBTB zal loslaten. „En eigenlijk ben ik er wel blij mee dat het nog geen definitief afscheid is. Het werk is prettig genoeg om niet alles tegelijk los te laten, hoewel het de laatste tijd geen onverdeeld genoegen is geweest om de kar van de akkerbouw te moeten trekken". ZEEUWSCH-VLAANDEREN 18 en 19 februari 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 01150-12200 Huisartsen: Terneuzen, zat 8.00-zon. 8.00 uur: P R L. Vercauteren. Axelsestraat 56. prak tijk Beethovenhof 3b, tel. 13768. Zon. 8.00-ma. 8.00 uur: W. Hammer. Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat. en zon. 11.30 en 17.00 uur. Oostburg en Aardenhurg: vrij. 19.00- ma. 8.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: H. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. Bonarius, Wa- lenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825. Axel: vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: E. Klop, Bastionstraat 36, tel. 01155-1777. Spreekuren zat. van 10.00-10.30 en 16.00-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe, tel. 1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedge vallen zat. 10.30 uur op Bolwerk - Oranje 2. Hulst: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: V. Voorbrood, Gr. Bagijnestraat 16, tel. 01140-13373. Spoedgevallenspreekuur zonder af spraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: H. M. Nijsten, Irisstraat 31, Hoek, tel. 01154- 1356. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. om 11.30 uur op Julianastraat 2. Kloosterzande en Hontenisse: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: M. van Kalmthout, Groenedijk 52, tel. 01148-1377. Spreekuur voor spoedgevallen op zat. 11.30 uur. Zaamslag: W. L. Fraanje, Plein 42, tel. 01153-1244. Clinge, Sint-Jansteen en Koewacht: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: M. Kerckhaert, Kon. Julianastraat 23, Clinge, tel. 01140-12361. Apotheken Terneuzen: zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel. 12060. Axel: zat. 10.00-11.00 en 16.00-17.00 uur: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst: zat. 11.00-12.00 en 15.30-17.30 en zon. 11.00-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01140-14225. (Spoedrecepten telefo nisch). Oostburg: zat. 10.00-12.30 en 15.00- 16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30-18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burcht straat 16, tel. 01170-2170. (Spoedrecep ten telefonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: E. F. de Nijs, Wil- helminalaan 11, Hulst, tel. 01140- 13004. Spreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Terneuzen en Axel: J. J. L. M. Kop. Spreekuren: zat. Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur, tel. 01150-95017. Axel Dierenkliniek van 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens afspraak tel. 01150- 95017. IJzendijke: H. H. F. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388. Weekendspreekuur zat. 13.00 uur en zon. 12.00 uur in de dierenkliniek te IJ zendijke. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur en verder volgens telefonische afspraak. Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren, Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur en verder volgens telefonische afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur zat. en zon. 11.30 uur vol gens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: W. H. Kapsenberg, 1 Novemberstraat 1, Sluis, tel. 01178-1225. Weekendspreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Sas van Gent: E. O. M. David, West- dam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800. Spreekuur zaterdag en zondag 10.00- 11.00 uur en volgens afspraak. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. en zon. 12.00-12.30 uur: I. J. Buize, Nieuw- straat 55, Oostburg, tel. 01170-3580. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. 10.00-10.30 uur en 18.00-18.30 uur en zon. 12.00-12.30 uur: J. Mathijssen, He rengracht 13, Terneuzen, tel. 01150- 12004. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele- foonno. 01170-3139, u kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat, dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele- foonno. 01140-12191, u kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat. Kruisvereniging Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telefoonno. 01150-19049, u kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat. Verloskundige: Kanaalzone en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen: mevr. M. J. van Veen, Lo- rentzlaan 24, Terneuzen, tel. 01150- 96007. De zwaar gehavende auto van de familie T., waarin drie volwassenen en drie kinderen zaten. AXEL - Bij een verkeersongeluk in Axel is donderdagavond een kind van de familie T. uit Gent om het leven ge komen. De moeder raakte zwaar ge wond en is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Gent. Twee andere kinderen van het gezin T. werden met onbekende verwondin gen opgenomen in het ziekenhuis De Honte in Terneuzen. De vader en nog een inzittende van de Belgische auto konden, evenals de twee inzittenden van een auto uit Westdorpe die bij het ongeluk betrokken was, ter plaatse worden behandeld aan lichte verwon dingen. Het ongeluk gebeurde rond half tien op de kruising Tractaatweg en de Axelse Sassing. Volgens de rijkspolitie van Hulst is het ongeluk vermoedelijk te wijten aan een voorrangsfout. De auto van het gezin T., waarin drie vol wassenen en drie kinderen zaten, wil de de Tractaatweg oprijden. Vermoe delijk zag de bestuurder de aankomen de auto, bestuurd door Van der H. uit Westdorpe over het hoofd, waarna een aanrijding volgde. De auto van Van der H. boorde zich in de flank van de Belgische auto. Beide auto's werden vernield. De politie beschikte gister avond laat nog niet over alle gegevens omtrent de identiteit en leeftijd van de betrokkenen. WALSOORDEN - In café Rue du Nord in Walsoorden werd een schie ting gehouden waaraan 33 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: R. Verschoten, Vogel waarde; eerste zijvogel: J de Kort, Ossenis- se; tweede zijvogel: H. van Reyt, Klooster zande; meeste kleine vogels (5): mevrouw Dobbelaer, Vogelwaarde. Eveneens in café Rue du Nord werd een schieting voor ouderen gehouden met 23 deelnemers. Uitslag, hoge vogel: A. Cocqheyt, Absdale; eerste zijvogel: Th. Cambeen, Kloosterzan de; tweede zijvogel: P. Schelfhout, Klooster zande; meeste kleine vogels (7): P. Strobbe, Lamswaarde. HULST In zaal W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden met 35 schutters. Uitslag, hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel: W. de Kuiper, Hulst; tweede zijvogel: W. Blommaart, Hulst; meeste klei ne vogels (5): F. de Kint, Sint-Jansteen. In zaal Blommaert werd voorts een schieting gehouden met 41 deelne mers. Uitslag, hoge vogel: E. Luyckx, Hulst; eerste zijvogel: R. Wilking, Hulst; tweede zijvogel: W. Blommaart, Hulst; meeste kleine vogels (4): G. de Maayer, Kieldrecht (B).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 50