Jagers verdrijven de vogels uit Saeftinghe Kweken resistente Zeeuwse jester beter dan uitheemse Ravage bij kettingbotsing CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- BRANDBRIEF ZEEUWSE LANDSCHAP: Reeks diefstallen en inbraken in Vlissingen gepleegd Automobilist houdt 'te goed' rechts Automobilist uit Oostburg gewond door slippartij STELLING PROEFSCHRIFT YERSEKSE BIOLOOG Soos slachtoffer >eschadigt auto Bromfietser door auto aangereden Geslaagden Centrum Beroepsoriëntatie Onderzoek Algengroei Beheersjacht Terneuzenaren zetten fiets keurig op slot Leider overgangsklas zaalvoetbal behoudt zijn voorsprong DE VAREL ALARMGROEP. Nederlands grootste zelfinstallerende beveiligingsorganisatie is ook in uw regio gevestigd. Varia MIDDELBURG - Aula Zeeuwse Bi bliotheek 19.45 uur: Lezing over Joods-Amerikaanse literatuur door dr. P. J. de Voogd. Films BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20.15 uur: De Siciliaan, 12 jr. Roxy II, 20 uur: Big, a.l. Cinemactueel 120 uur: Scrooged, a.l. Cinemactueel II, 20 uur: A fish called Wanda, a.l. Cinemactueel III, 20 uur: Who framed Roger Rabbit, a.l. GOES - Grand, 20 uur: Who framed Roger Rabbit, a.l. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: A fish called Wanda, a.l., 20 uur: Who framed Roger Rabbit, a.l, 20 uur: Buster, a.l. 20 uur: Big, a.l. MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: The unbearable lightness of being. Schuttershof, 20.30 uur: Un ragazzo di calabria. TERNEUZEN-Luxor, 20 uur: Coming to America, a.l., 20 uur: Scrooged, a.l. VLISSINGEN - Alhambra I. 20 uur: A fish called Wanda, a.l. Alhambra II, 20 uur: Scrooged, a.l. 17 uur: Foto's Adri van Wyngen (t/m 16/2). KRUININGEN - Gemeentehuis, 9-17 uur: werken Henriëtte van Antwerpen (t/m 31/3). MIDDELBURG - Zeeuwse Biblio theek, 18-21 uur: Zeeuwse affiches (t/m 25/3). Luchtwachttorens in Zeeland (t/m 11/ 3). Turkse handwerken (t/m 27/2). ZKC 18-21 uur: 'Kunst boven water', werken diverse Zeeuwse kunstenaars (t/m 5/2). Werken Zeeuws-Vlaamse kunstenaars (t/m 4/2). Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: 'Be kroonde ontwerpers 2' (t/m 26/2). OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Museum, 13.30-17 uur: 'Duimelijntje' (t/m 26/2). VLISSINGEN - Reptielenzoo Iguana, 14-17.30 uur: Expositie levende reptie len. amfibiën en insekten. Gevangentoren, vanaf 17 uur: Werken Guino Jansen it/m 31/1). IJZENDIJKE - Aurinhuis, 10-22 uur: Joop Smits met 'Droomlandschap pen' (t/m 28/2). Streekmuseum. 10-12 en 13-17 uur: 'Kant als luxe artikel' (t/m 27/3). Hulpcentra Tentoonstellingen BRUINISSE - Hal Stadhuis, 8.30-12 uur: Peter Cornelis Kik, aquarellen en olieverven (t/m 31/3). BRUGH-HAAMSTEDE - De Bewaer- schole, 13.30-16.30 uur: Kees van Burg, olieverven van het Zeeuwse landschap (t/m 10/2). GOES - Galerie La Strada, 11-20 uur: Tineke Zaadnoordijk, diverse technie ken (t/m 16/2). HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HEINKENSZAND - De Stenge, 13.30- Noord- en Midden-Zeeland, tel 01184-14444 (ook voor milieuklachteni. Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulance! SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf' van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 16-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. DISHOEK - Het zonnige weer heeft gisteren op verschillende plaatsen in Zeeland geleid tot een bijna zomers aandoende drukte op de Zeeuwse stranden. Velen grepen dankbaar het fraaie weer aan om de grauwheid van de zachte winter een middag te ontvluchten. De foto toont een stroom ivandelaars op het strand bij het Walcherse Dishoek. SPECIALIST IN INBRAAKBEVEILIGING VLISSINGEN - Gedurende het week einde zijn in Vlissingen op veel plaat sen dieven actief geweest. Aan de Vlissingse Ballastkade is in de nacht van zaterdag op zondag de auto van de Vlissinger F. W. T. gestolen. Het gaat om een Opel Ascona in de kleur grijs metalic met het kenteken JK-94- GZ. De Vlissingse politie hield de 19-jarige H. J. J. uit de Scheldestad aan met twee kratten bier, die hij had gestolen bij de Miro. Twee jongeren, P. C. van de W. uit Nieuw- en Sint Joosland en M. P. van B. uit Vlissingen, werden gepakt voor diefstal van een fiets aan de Ke nau Simons Hasselaarstraat. Uit woningen aan de Bloemenlaan en de S. de Vliegerlaan verdwenen zater dagnacht voor 300,- aan sieraden, een horloge en rookwaren. In beide ge vallen werd de deur geforceerd. De politie hield de Vlissinger P. K. op straat aan in verband met diefstal van een autoradio. Bij een benzinestation aan de Mercuriusweg werd een in braakpoging gedaan. De dader) s) kwa- m(en) binnen door het vernielen van een raam. In het Sportfondsenbad maakten inbrekers 100,- en een hoe veelheid sigaretten buit. Ook ditmaal werd een raam geforceerd. Een inbraak in een schaftkeet aan de Govert Flincklaan leverde een koffie zetapparaat en 14 pakken koffie op. Uit een woning aan de Bouwen Ewout- straat verdwenen bij een inbraak ƒ300,-, een hoeveelheid buitenlands geld en persoonlijke bescheiden en bij een frituurzaak aan de President Roosveltlaan zijn bij een inbraak vrij dagnacht drank, eet- en rookwaren verdwenen. Men kwam de zaak binnen door het vernielen van een ruit. TERNEUZEN - Op de Axelsestraat in Terneuzen hield automobilist H. S. (28) uit die plaats omstreeks 17.00 uur 'te goed rechts', waardoor hij een ge parkeerde auto schampte. S. reed door maar kon 's avonds toch worden verbaliseerd, omdat een passant het kenteken had opgeschreven. Zowel de geparkeerde auto als de wa gen van S. liepen een grote kras aan de zijkant op, aldus een politiewoord voerder. OOSTBURG - De automobilist J. F. uit Oostburg is zaterdagmiddag om streeks zes uur gewond geraakt bij een ongeval op de Oostburgseweg tus sen Oostburg en Draaibrug. F. reed in de richting van Oostburg. Hij raakte door nog onbekende oor zaak met zijn voertuig in de berm, slip te en reed tegen twee bomen. Hij werd door agenten en omstanders uit zijn auto bevrijd. Daartoe werd het portier met een breekijzer opengebroken. De brandweer van Aardenburg kwam ook ter plaatse, omdat de auto benzine lek te. F. werd met onbekende verwondingen in een ambulance overgebracht naar het Sint-Antoniusziekenhuis te Oost burg. ERSEKE - „In het verleden én in an- lere landen is te zwaar gedacht aan iet werken met oester-nurseries. Dat ukt niet echt. Het is mijns inziens ijzer om in plaats van steeds maar eer uitheemse soorten te kweken, ens netjes op een rijtje te zetten hoe s een resistente originele platte leeuws oester kan kweken. Het rordt tijd om de oesterziekte bona- nia ostrea - ook in samenwerking net het bedrijfsleven - eens goed door lichten. Er is zowel in Nederland Is in het buitenland voldoende ken- aanwezig om de aard en de oor aak van de ziekte te bekijken". )r ir J. W. Rijstenbil uit Yerseke, ankton-bioloog bij het Delta Insti tuut voor Hydrobiologisch Onderzoek in zijn woonplaats, verduidelijkt één van zijn elf stellingen. Afgelopen woensdag promoveerde hij aan de Vrije Universiteit in Amsterdam op een proefschrift over de effecten van tijdelijke verzoeting op de groei en stikstof-opname van verschillende kiezel wieren in brak water. Niet echt een onderwerp waarvan leken opge wonden zullen raken. Alleen de laatste stelling ('een feeststelling') intrigeert: om de oestercultuur in het Deltage bied te behouden, dient men naast een aantal oester-nurseries ook een oes terkliniek te bouwen. TERNEUZEN - Een 32-jarige Terneu- enaar werd in de nacht van zaterdag »p zondag zo boos dat zijn fiets in de Nieuwstraat was gestolen, dat hij zijn voede koelde op een toevallig gepar- leerde auto. /oor- en zijruiten, verschillende lich en en een zijkant van de auto moesten iet ontgelden. De man richtte voor 'et- elijke duizenden guldens' schade aan, aldus een politiewoordvoerder. Ook in de Donze Visserstraat werd dezelfde nacht een autoruit ingeslagen. 1IERVLIET - Een Belgische automo- liliste uit Eeklo 'vergat' zondagmid- lag in Biervliet een bromfietser voor- ang te verlenen. Een botsing tussen laar auto en dedoor een 17-jarige iiervlietenaar bestuurde brommer vas het gevolg. )e automobiliste kwam uit de Gentse- itraat en wilde oversteken naar de ïeukelsstraat. MIDDELBURG - Voor de cursus tekstverwerken/kantoorpraktijk op het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening Zeeland (CBBZ) te Middelburg, zijn de volgende cur sisten geslaagd: De dames: R. P Assenberg, B. Bravenboer, M. Drijvers-Zuilekom, S. Honkoop, H. Huiszoon, E. A. Klap-Israel, A. v.d. Linden, Otto, I. Vitters, M. E. van Belzen, S. Brown-Bridgewater. M. B. van eenennaam, Y C. Hariot, C. G. de Jong-Joosse, P. Kyr- mos-Volkers, M. D. L. Marteijn, F. Richter, Zevenbergen, D. Bergma-Siereveld. J. A. van Dalen-Hamelink, L. Elskamp, S. Hen- drikse. W P. Kartodikromo, L. S. Lelienhof, W. Oele. E. Toksoz. e heren R. Boogaard, J. J. Hilberdink, G. J Eggebeen, R. R. Schenkhuizen, M. F Hen- <es. oor de cursus voor het brugdiploma Ver- liegende en Verzorgde Beroepen I (BVB I) :ijn de volgende cursisten geslaagd: De dames: N. J. Kramer, S. F. O. Brien, M. J. an Stee, C. J. Hintzen, B. Ophof, M. J. Ver- berkmoes, L. D. Misilje, D. S. Schrier. De heren S. M. Mes, C. v.d. Reest, P. M. Wil ms. De toelichting: „De platte Zeeuwse oester is de enige originele oester die in het Deltagebied thuishoort, het daar goed gedaan heeft en het goed doet. Het is ontzettend jammer om te zien dat-ie zwaar onder de parasieten zit en een armetierige dood sterft. Mijn voorstel is om die oesters nu 's een poosje op de wetenschappelijke onderzoekstafel te leggen. Want wat is nu de reden dat de bonamia ostrea toeslaat? Is dat omdat de oester daar tegen geen weerstand heeft, of omdat er al zoveel andere stoffen in het mi lieu zitten die niet goed voor hem zijn?" Een dergelijk onderzoek moet in de vi sie van de kersverse doctor gericht zijn op de oorzaak van bonamia ostrea, het wegkrijgen van de ziekte en het herstel van de Zeeuwse oestercultuur. „De platte oester hoort bij Zeeland en bij Yerseke". Het Rijksinstituut voor Visserij On derzoek (RIVO) verricht al onderzoek naar het wel en wee van de schaal- en schelpdieren. „Maar die hebben", al dus Rijstenbil, „een vrij krappe onder- zoekspot. Ze kunnen niet veel man in zetten". Het onderzoek naar de vernie tigende parasiet is niet echt ver gevor derd. „Het is vaak een kwestie van fondsen en wie er belang in stelt. Niet dat ik nu commerciële interesse heb... Het is alleen zo bijzonder jammer dat de klad zit in een tamelijk unieke oes ter". mo: C. Z 11 van aril Ie In zijn proefschrift herziet de bioloog opvattingen van enkele vakgenoten, die er altijd van uit zijn gegaan dat algen bij een beperkt zoutgehalte af sterven. Rijstenbil heeft het tegen deel bewezen. Een aantal soorten blijkt zich bijzonder snel aan te pas sen aan water met een verminderd zoutgehalte. „Met name de kleine al gen", aldus Rijstenbil. „Die zullen de concurrentie om de voedingszouten winnen van de grotere soorten. De grotere worden min of meer verdron gen". Algen zijn een belangrijke voedings bron voor mosselen. De aanwezigheid van weinig tot geen algen in het water heeft ontegenzeglijk invloed op de kwaliteit van Zeeland's bekendste vis- produkt. „Als er een periode is met kleine algen, kunnen de mosselen min- (Advertentie) varel alarmgroep VAREL ZEELAND Installatiebedrijf Wisse B.V. Verrijn Stuartweg 3 - Postbus 305 4460 AS Goes - Tel. 01100-27072 Erkend Uneto, (TBBS) Beveiligings installateur Clingse sportvissers tonen op getogen de relatief kleine buit na het schoonmaken van de oevers van de de Zestigvoet- kreek. HEINSKENSZAND - Uitoefening van de jacht op ganzen en ander wild staat volstrekt haaks op de functie van het Verdronken Land van Saef tinghe als beschermd natuurmonu ment. Het gebied doet onder meer dienst als steeds belangrijker foera- geer- en rustgebied voor ganzen. Daardoor wordt schade aan omlig gende akkers voorkomen. De jacht brengt een verstoring in Saeftinghe met zich mee, waardoor de vogels juist uit het reservaat verdreven wor den, richting landbouwgronden. Niet voor niets pleiten ook landbouworga nisaties voor beëindiging van het hui dige jachtbeleid in Saeftinghe. Naast deze agrarisch ongewenste si tuatie is er door de jacht sprake van afschot van honderden ganzen, smien ten, talingen en wilde eenden. Uit oog punt van goed natuurbeheer is dit in een reservaatgebied niet te verant woorden. Deze gang van zaken wordt door de bevolking in de regio ook abso luut niet begrepen. Eén en ander stelt de stichting Het Zeeuwse Landschap in een 'brandbrief aan mr R. Botte- manne, inspecteur van de domeinen in Zuidwest-Nederland. Hij is er verant woordelijk voor dat in Zeeuwse na tuurgebieden, waaronder het Verdron ken Land van Saeftinghe, volop ge jaagd wordt. Bij de uitgifte van gronden in Saefting he aan Het Zeeuwse Landschap werd het uitoefenen van de jacht uitgezon derd. Het jachtrecht is tot eind maart 1989 verhuurd aan de jagersvereniging Saeftinghe. Deze vereniging huurt ook de jacht op de particuliere gronden in het Verdronken Land (eigendom van de Belgische bv DeWesterschelde/De Cloedt). Secretaris prof dr P. H. Nien- huis van Het Zeeuwse Landschap wijst er in de brief aan inspecteur Bot- temanne op dat de afloop van het jachtcontract hèt moment is om de ja gersactiviteiten te stoppen. „Hoewel de uitoefening' van de jacht plaatsvindt op basis van een wildbe- heersplan waarin beperkingen zijn opgenomen, zijn wij van mening dat de uitoefening van de jacht niet in overeenstemming is met de functie die dit gebied uit een oogpunt van na tuur en landschap vervult", aldus professor Nienhuis. Hij herinnert aan het beheersplan voor Saeftinghe, dat met goedkeuring van het ministerie van landbouw en visse rij is opgesteld. Daarin staat dat de jacht moet worden afgebouwd. Nood zakelijke beheersjacht (ter bestrijding van schade aan derden en ter instand houding van natuurwetenschappelij ke waarden) kan dan aan Het Zeeuwse Landschap worden overgelaten. De stichting onderstreept dat het be heer in Saeftinghe er duidelijk op ge richt is het gebied nog beter geschikt te maken voor vogels. Inzet van schaapskudden heeft gezorgd voor be tere overwinteringsmogelijkheden voor ganzen. Jacht doet deze verbete ringen weer teniet, stelt professor Nienhuis. der profiteren. Grotere blijven makke lijker in de filters van de mosselen han gen. Mosselen zijn niet zo kieskeurig. De kwestie is meer: wat is in de aanbie ding?" Voortbordurend op dat onderwerp komt als vanzelf de zoetwatervoorzie ning op Tholen aan bod. Rijstenbil kan geen oordeel uitspreken over de eventuele nadelige effecten van het lo zen van zoet water op de zoute Ooster- schelde. omdat concrete cijfers over de aanvoer ontbreken. Maar zegt hij: „Aan de ene kant bouw je een zout/ zoetscheidingssysteem in de Kram mersluizen om te voorkomen dat zoet Zoommeerwater de Oosterschelde in stroomt, terwijl je aan de andere kant zoet overtollig water in de Ooster schelde pompt. Dat is een beetje tegen de principes in van de compartimente- ringsdammen". Rijstenbil noemt het volkomen legaal om gebruik te maken van zoet water om de landbouwpro- duktie te verhogen, al waarschuwt hij de Thoolse akkerbouwers de kwaliteit van het water uit het Zoommeer goed in de gaten te houden. TERNEUZEN - Het overgrote deel van de Terneuzenaren zet zijn Fiets in het centrum van zijn woonplaats op slot. Slechts veertien van de 326 door de politie gecontroleerde fietsen ston den vrijdag en zaterdag niet op slot. Zeven daarvan hadden ook helemaal geen slot. Ruim tweederde van de gecontroleer de fietsen was voorzien van een inge graveerde postcode en eenderde had een goedgekeurd ANWB-slot. De gemeentepolitie wil dit jaar nog een paar keer dergelijke controles hou den, om de behoefte aan parkeerplaat sen voor tweewielers te peilen. „Een bewaakte stalling voor zo'n vijftig fiet sen zou al gauw te klein zijn, zo hebben we kunnen constateren", aldus een woordvoerder. AdvertentieI MIDDELBURG/GOES - In de over gangsklas zaalvoetbal regio Walche ren/Beveland behoudt Van Ruiten Fruit de leiding met vier punten voor sprong op 's-Heer Arendskerke. Beide ploegen boekten weer een overwin ning. De koploper won met 5-3 van De Pantalon en de nummer twee op de ranglijst versloeg Torna met 10-6. Middelburg komt naast Raja Wali op een gedeelde derde plaats dank zij een 5-3 winst op Taxicentrale Vlissingen. De stand: 1 Van Ruiten Fruit 15-26,2 's-Heer Arendskerke 15-22, 3 Raja Wali 14-17, 4 Mid delburg 14-17, 5 Roovers Sport 14-15, 6 Wel- singe 13-13, 7 PZEM 14-12, 8 Draadkrabbers 14-12,9 De Pantalon 16-12, lOToma 14-10,11 Taxicentrale Vlissingen 15-9, 12 De Belt 12- 5. Het wedstrijdprogramma voor woensdag 1 februari, sporthal Baskensburg, Vlissingen: 18.30 uur De Belt-PZEM. 19.25 uur Roovers Sport-Raja Walivrijdag 3 februari, sport hal De Kruitmolen. Middelburg: 19.50 uur Welsinge-Taxicentrale Vlissingen, 20.40 uur Middelburg- 's-Heer Arendskerke. Na de kettingbotsing was de Meinersweg bij Koudekerke geruime tijd voor het verkeer gestremd. KOUDEKERKE - Bij een kettingbot sing op de Meinersweg even buiten Koudekerke zijn zondagmiddag vijf auto's beschadigd. Een inzittende - een vrouw uit het Brabantse Made - raakte lichtgewond. Het verkeer moest enkele uren worden omgeleid. De botsing ontstond rond 15 uur toen M. J. G. uit Klundert (Noord-Brabant) stopte om op een wegenkaart te kij ken. Zijn wagen werd aan de achter kant aangereden door B. J. van de H. uit Utrecht. Deze automobilist kreeg een forse duw van M. H. J. van P. uit Middelburg, wiens wagen op zijn beurt werd geramd door L. J. A. uit Kruinin- gen. Een bestuurder uit Made, J. W. J. B„ reed tot slot op het viertal in. De ravage was enorm. De auto's uit Utrecht, Middelburg en Kruiningen zijn volgens de rijkspolitie volledig vernield, de andere twee liepen aan zienlijke schade op. Mevrouw B. liep verwondingen op aan het hoofd en moest zich onder doktersbehandeling- stellen. Politie, brandweer en takelfir ma waren tot 17 uur bezig om de weg weer berijdbaar te maken. CLINGE - Zaterdagochtend zijn weer een aantal leden van de Clingse Hen gelaars Vereniging op pad gegaan om vuil te verzamelen langs de oevers van de viswateren die door de Clingse hengelaars worden bevist. Langs de oevers van de Zestigvoetkreek en de Zandput was de 'schade' deze keer zeer beperkt. De buit bedroeg hier 'slechts' enkele volle vuilniszakken. Erger troffen de Clingse vissers het bij de Weelkens. Bij dit viswater, dat enigszins geïsoleerd ligt maar wel in de buurt van de Belgi sche camping Fort Bodmer. werden meer dan tien zakken vuil verzameld. Vanuit de Clingse Hengelaars Vereni ging werd direct contact opgenomen met de eignaar van de Belgische cam ping, of hij zijn gasten er met nadruk op wilde wijzen de oevers van de Weel kens zuiver te houden. De voorzitter van de Clingse Henge laars Vereniging', Hugo Willaert, was toch tevreden met het redelijk beperk te aantal vuilzakken. „Al vele jaren ha meren wij er bij onze leden op hun af val mee naar huis te nemen. Zo langza merhand krijgt onze roep toch gehoor. Als we bedenken, dat we vijftien tot twintig jaar geleden vele tientallen zakken vuil verzamelden, waar dat nu beperkt blijft tot slechts enkele, dan mogen we gerust zeggen dat onze actie om de oevers schoon te houden lijkt te slagen. Alleen op de oevers van de Weelkens is onze greep iets minder. De vele campinggasten zijn er mede oor zaak van dat daar meer vuil ligt dan elders. Maar wij gaan stug door", aldus voorzitter Hugo Willaert. Binnenkort start in Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébe drijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avondlessen van elk 2'/2 uur. De totale cursuskosten bedragen f 295,- en men kan zich nog aanmelden. Voor hen die de komende maanden zinvol willen besteden en een Rijkserkend Diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen is op 7 juni 1989. De cursus wordt vaak zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd personeel in de Horeca. De lesstof bevat o.a. Bier, Wijn, Hygiëne en Apparatuur. De lessen worden levendig gebracht met o.a. Dia's, vrijblij vend wijnproeven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, Bar etc. beheren. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel St. Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. Erkend door de Minister van Onderwijs Wetenschappen op grond van de Wet op de erkende onderwijsinstellingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 7