PZC Clingenaar kritiseert lokatie woonwagens Oostburg verlaagt huur parkeerterreinen niet In liedbundel De Kinkhoorn ruist Zeeuwsch-Vlaanderen I weekenddiensten kerkdiensten Cursus cafébedrijf streek 16 ZATERDAG 28 JANUARI 1989 WEL ONDERZOEK NAAR BERMBEPLANTING Verenigingen bekeken carnavalswagens Kanaalzone richt vastenactie op huizen in Colombia Belastingen CLINGE SAS VAN GENT CDA Oostburg wijst subsidie voor blusmateriaal af Vier maanden voor in Sas van Gent gepakte tasjesrover 'VOLMAAKT HUWELIJK TUSSEN TEKST EN MUZIEK' Levenswerk Gebondenheid HORECA INSTITUUT BREDA Hoewel de materiële schade groot ivas, deden zich vrijdag geen persoonlijke ongevallen voor bij de aanrijding op de kruising van de langeweg met rijksweg 252 in Sluiskil. SLUISKIL - De brandweer van Sluiskil is gisteren te hulp geroepen na een ongeluk op de kruising van de Langeweg met rijksweg 252 in Sluiskil. Met de brandspuit werd het wegdek gereinigd dat na het ongeval, waarbij geen gewonden vielen, bezaaid was met glas en olie. De 37-jarige P. A. M. uit Sluiskil reed de rijksweg op zonder voorrang te verlenen aan de vrachtwagen bestuurd door de 51-jarige W. V. S. uit Markelo. Vermoedelijk was M. ver blind door de laagstaande zon. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd. OOSTBURG - De exploitanten van de parkeerterreinen langs de kust in West-Zeeuwsch-Vlaanderen hoeven niet te rekenen op een korting van de huur. De fracties lieten vrijdag tij dens de vergadering van de commis sie financiën weten dat een slecht sei zoen een normaal ondernemersrisico is. Wel vinden ze dat mogelijkheden moeten worden onderzocht om het parkeren in de bermen tegen te gaan door middel van struiken. Namens de exploitanten pleitte A. De Putter vrijdag voor een verlaging van de huur met twintig procent. De ge meente had de zaak vorig jaar te rooskleurig voorgesteld. Verder is vol gens De Putter gebleken dat de ge meente en het waterschap Het Vrije HULST - De Hulster carnavalsver eniging AHC De Vossen hield vrijdag avond de traditionele wagentjes kijk- tocht. Vanaf café De Ster (Vossenhol) vertrok het gezelschap bestaande uit prins Emiel en zijn gevolg, de ver schillende bouwersgroepen en andere belangstellenden naar drie lokaties in de Reynaertstad om de creativiteit van de bouwers te bewonderen. Er werd een bezoek gebracht aan een garage op het Industrieterrein waar Botje bai Botje haar werkzaamheden verricht en twee lokaties in de oude brandweerkazerne op het Oranje Bol werk waar naast De Vossen zelf ook de carnavalsgroep De Boskoppen de af gelopen maanden koortsachtig aan haar creaties heeft gewerkt. Het wagentje kijken werd muzikaal bege leid door de boerenkapel De Kalle- saien. Ook in Graauw ging men wagentje kij ken. Vanaf café Van Grol vertrokken prins Gerardus en zijn gevolg, zes bou wersgroepen en de plaatselijke boe renkapel De Stoefers, naar de bouw plaatsen in Graauw, Zandberg en De Paal. Het eind van de tocht was gesi tueerd in 't Zicht der Schelde op De Paal. f TERNEUZEN-De vastenactie van de rk-parochies in de Kanaalzone is dit jaar gericht op een huizenbouwpro ject in Colombia. Het is voor het eerst dat de parochies van Axel, Sluiskil, Philippine, Zandstraat en Sas van Gent en in Terneuzen alle vertegen woordigd zijn in de regionale werk groep Vastenactie. Onder het motto 'Een dak boven wat hoofden' wil deze werkgroep 65.000 gulden bijeenbrengen voor een betere huisvesting van de armste families in de parochie San Sebastian in de stad Roldanillo in Colombia. Er zijn daar voor in de Kanaalzone diverse inzame lingsmogelijkheden bedacht. Tradi tioneel is het verspreiden en ophalen van Vastenzakjes. Ook is er een ver koop van gebruikte kleding in Sas van Gent, een gesponsorde wandeltocht in Terneuzen. een gesponsorde sterrit fietstocht vanuit de andere plaatsen met Axel als centrale ontmoetings plaats, een regionale kaarting in Zand straat, een bloemenverkoop in Sluiskil en een regionale bingo in Axel. In Sas van Gent is reeds een speel goedbeurs gehouden die 225 gulden opbracht. van Sluis nog maar bar weinig hebben gedaan aan het parkeren in de ber men. „Al met al staan de kosten in geen verhouding tot de opbrengst", concludeerde De Putter. Hij probeerde de commissieleden tot een korting over te halen met de toe zegging dat de exploitanten bereid zijn te investeren in bermbeplanting. Maar de commissie wilde daar niet op ingaan, evenmin als wethouder J. Tho- rnaes. K. Malcorps (vvd) en L. Cuele- naere-Faes (cda) vonden dat de huur niet na één jaar al moet worden aange past. Thomeas voegde er aan toe, dat ce exploitanten nog geen jaarcijfers hebben overlegd. Hij kon dus niet vaststellen of het werkelijk een slecht jaar is geweest. Wel drongen de fracties er bij de wet houder op aan de mogelijkheden van bermbeplanting te onderzoeken om op die manier te bewerkstelligen dat op de parkeerterreinen wordt gepar keerd. Thomaes reageerde daar niet bijster enthousiast op. „Het is een zaak voor de wegbeheerder, in casu het waterschap. De gemeente kan ui teraard wel een bemiddelende rol spe len, maar het mag ons geen geld kos ten". Malcorps en Cuelenaere-Faes wilden de exploitanten verder tegemoet ko men met een verlenging van het sei zoen. Tussen 1 maart en 1 november zou er volgens hen parkeergeld in reke ning gebracht kunnen worden. Vol gens de CDA-woordvoerster moet de zelfde periode gelden voor de parkeer- meters die in Cadzand-Bad worden ge plaatst. In antwoord op vragen van het CDA deelde wethouder Thomaes mee, dat het college in het vervolg de inning van de gemeentelijke belastingen wil spreiden. Cuelenaere-Faes was tevre den met de reactie, maar wil dat het college onderzoekt of inschakeling van incassobureaus nog besparingen kan opleveren. Ook vroeg ze of het no dig is voor elke belasting termijnbe taling toe te staan. Thomaes en zijn partijgenoot J. Pro voost vonden de opstelling van het CDA onbegrijpelijk. „Het CDA wordt op zijn wenken bediend en dan is het weer niet goed". De wethouder zei dat al lang naar uitbesteding van gemeen telijke taken wordt gekeken. Voor het beperken van de termijnbetalingen komt eigenlijk alleen de woonforen- senbelasting in aanmerking. Concluderend stelde Thomaes dat de gemeente met de spreiding van de be lastingen „weer lief voor ons en de sa menleving is geweest. Het is natuurlijk wel zo dat ons rentevoordeel een rente nadeel van de burger betekent van vijf Oud papier - Leden van de voet balvereniging Clinge halen vandaag (zaterdag) vanaf 9.00 uur oud papier op. Vastenactie De Stuurgroep Ont- wikkelings Samenwerking (SOS) houdt in samenwerking met de vas- tenactiegroep Sas van Gent een verko ping van tweedehands kleding. De op brengst komt ten goede aan slechtbe- huisden in Roldanillo (Colombia), voor welk project de vastenactie in de Kanaalzone dit jaar heeft gekozen. Goede, schone kleding kan tot en met 3 februari worden ingeleverd bij de ba sisschool De Kreeke. Kleding die niet wordt verkocht, gaat naar Polen. De verkoop is van 31 januari tot en met 2 februari van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur in de winkel Noord straat 15 in Sas van Gent. Dit geldt ook voor de periode van 9 februari tot en met 22 maart. gulden per persoon". Het CDA drong op spreiding aan om ophoping van be talingen te voorkomen. Bovendien zou het de gemeente een flink rentevoor deel opleveren van 90.000 gulden. De commissie was het verder eens met het college om geen subsidie te geven aan de stichting Basiseducatie West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De stichting is door de groei van de activiteiten in ruimteproblemen gekomen. Om dat op te lossen wil de stichting een woon huis huren. De extra kosten - het gaat om een bedrag van 40.000 gulden - wil de stichting van de gemeente vergoed krijgen. Het college vindt dat de stich ting heel goed terecht kan in het so ciaal-cultureel centrum Den Hoekzak. Voor 1991 komt een definitieve oplos sing voor het ruimtegebrek. CLINGE - De gemeenteraad van Hulst heeft zich nog maar nauwelijks uitgesproken over de aanduiding van de drie lokaties voor woonwagenbe woners, of het eerste bezwaar ligt al op de stoep van het stadhuis. In een brief aan het Hulster college vraagt C. Peeters uit Clinge zich af of de geko zen lokatie aan de Woestijnestraat te Clinge wel een verstandige is. „Wie bekend is met de afsluitende bodem lagen weet dat dit één van de natste streken van Clinge is", schrijft hij. „In natte winters staat dit gebied bij de minste regenval onder water". De briefschrijver is van mening, dat de wagens van de mogelijk toekomstige bewoners 'tot aan de assen in het wa ter zullen staan' en 'dat dit de woonwa genbewoners niet kan worden aange daan'. Peeters ziet het 's-Gravenhof- plein in Hulst als een goed alternatief, niet alleen uit technisch oogpunt, maar zeker vanuit de gedachte van de integratie. De slechte grondwaterafvoer in het beoogde gebied is voor Peeters in het verleden al eens meer reden geweest om bij de gemeente aan de bel te trek ken. In april vorig jaar heeft hij het pro bleem ook al bij het college aange kaart. Het antwoord dat hij destijds kreeg van de gemeente, hield onder OOSTBURG - De Oostburgse CDA- fractie ziet niets in het subsidiëren van blusmaterialen voor het directo raat-generaal voor de scheepvaart en maritieme zaken (DGSM). „De ber gingsmaatschappijen hebben al een overcapaciteit", stelde J. Quist vrij dag in de vergadering van de commis sie financiën. „DGSM heeft daar niets aan toe te voegen. Het is uitermate vreemd dat DGSM dat verzoek zelf doet". Nadat pogingen van de provincie strandden om met de bergingsmaat schappijen een regeling te treffen over paraatheid, kwam DGSM met het plan blusvoorzieningen aan te bren gen op twee vaarwegmarkeringsbo- ten. Alle gemeenten langs de Wester- schelde is een bijdrage gevraagd. Oostburg zou ruim 12.000 gulden moe ten subsidiëren. Quist vond het maar onzin. „DGSM is kennelijk op zoek naar een nieuwe taak. De bergingsmaatschappijen die op de Westerschelde operéren zijn goed uitgerust. Dat komt ook door de felle concurrentie. Als DGSM hiermee begint zouden de bergers er wel eens mee op kunnen houden. Of de blusbo ten van DGSM dan een zinvolle bijdra ge zijn voor de veiligheid op de Wester schelde is maar zeer de vraag". VVD'er J. Provoost vond dat particu liere bedrijven geen minimale garantie kunnen bieden. Zijn partijgenoot en wethouder J. Thomaes sloot zich daar bij aan. „In dit soort zaken kun je niet leunen op het bedrijfsleven. Die gaan waar de winst is". De overige fracties lieten zich nog niet uit over het college voorstel. meer in dat 'een volledige oplossing van het probleem kan worden bereikt als door middel van bemaling de grondwaterstand op kunstmatige wij ze wordt geregeld'. De kosten van deze operatie zouden meer dan één miljoen gulden bedragen. Volgens de gemeen te - in een reactie in juni vorig jaar - ontbreken hiervoor de benodigde fi nanciële middelen. Het bemalingssys teem is wel op de 'prioriteitenlijst 1989 geplaatst'. Peeters vraagt zich af of er nog geld overblijft voor de aanleg van een woonwagencentrum in de Woestijne straat als eerst het bemalingssysteem uitgevoerd moet worden. Wethouder G. van de Voorde van de gemeente Hulst deelde desgevraagd mee, dat het bedrag van één miljoen gulden betrekking heeft op het totale gebied van de Clingepolder. „Als we alleen het gebied nemen waar het nieuwe woonwagencentrum moet ko men, zal het een stuk goedkoper zijn". Peeters merkt verder op dat het ge bied op particuliere grond ligt en dat daardoor eerst een onteigeningspro cedure op gang moet worden ge bracht. Ook zou volgens Peeters de ge kozen lokatie in beschermd gebied liggen. Wethouder G. van de Voorde geeft toe dat er mogelijk langdurige procedures zullen moeten worden gevoerd. Hij houdt daar ook rekening mee. ..Om de procedures kunnen wij niet heen en de financiële aspecten van de onteige ning, daar wordt rekening mee gehou den", aldus de Hulster wethouder van openbare werken. De bezwaren die Peeters aanvoert zijn volgens wethou der Van de Voorde van zuiver techni sche aard en „die zijn voor ons niet on overkomelijk". MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft de 23-jarige M. W. J. H. uit het Belgische Zelzate voor een aantal tasjesroven veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maan den waarvan de helft voorwaardelijk. Bij de behandeling van de zaak was er vijf maanden waarvan één maand voorwaardelijk tegen hem geëist, zo dat H. nu een veel langere voorwaar delijke straf als stok achter de deur heeft als hij tijdens de proeftijd van drie jaar weer iets dergelijks zou wil len doen. H. hoorde tot een groepje van vier Bel gische jongelui dat in oktober in Sas van Gent een viertal oudere dames van hun tassen beroofde. H. fungeerde steeds als chauffeur. Eén van de da mes kwam bij de beroving te vallen, waarbij ze een ernstige botbreuk op liep. De rechtbank overwoog dat de bero vingen grote angst veroorzaakt heb ben, dat de jongelui steeds weerloze slachtoffers hebben uitgezocht en dat zwaar lichamelijk letsel is toege bracht. H. moet aan de slachtoffers 800 gulden schadevergoeding betalen. NIEUW-NAMEN - Het op muziek zetten van 23 gedichten over Zeeuwsch-Vlaanderen, samenge voegd in een bundel en aangevuld met een 15 kinderliedjes, heeft gere sulteerd in de uitgave van de liede renbundel De Kinkhoorn. Zo klinkt in het kort de ontstaanshistorie, uit de mond van de Belgische tekst schrijver Paul van Cleemput. Sa men met de in februari vorig jaar overleden Rob Pollet uit Westdor- pe, die de teksten van muziek voor zag, was Van Cleemput de grond legger van deze liederenbundel waarin Zeeuwsch-Vlaanderen wordt bezongen. De gepensioneerde zakenman uit Sint-Niklaas (B) koestert al ruim veertig jaar een warme liefde voor Zeeuwsch-Vlaanderen. „Ik ken deze streek op mijn duimpje", aldus Van Cleemput. „Het rondzwerven in dat heerlijke gebied en het grasduinen in de geschiedenis en volkskunde van deze streek heeft mij geïnspi reerd tot het schrijven van teksten. Mijn literaire bedrijvigheid heeft on der meer al novellen, hoorspelen en zelfs tv-scripts op papier gebracht. In de jaren vijftig was ik één van de grondleggers van de Belgische tv- serie Schipper naast Mathilde, die heel België en Zeeuwsch-Vlaande ren aan de zwart-wit beeldbuis kluisterde. Verder schrijf ik nog to neelstukken". Toen Van Cleemput een van zijn ge dichten opdroeg aan zijn vriend Ge rard Pollet uit Nieuw-Namen, was de eerste stap gezet op weg naar de bundel. Gerard maakte zijn broer Rob Pollet attent op het vers 'Aan Zeeuws-Vlaanderen'. De muzikale Rob Pollet had er acht dagen later noten bij staan. Aan zijn orgel geze ten componeerde hij er zelfs een vierstemmig lied van. „De tekst en muziek bleken een volmaakt huwe lijk te zijn waarbij de nadruk op het lied kwam te liggen", aldus Gerard Pollet. „Tussendoor werd er een aanvul ling gemaakt met enkele kinder liedjes", aldus Gerard. „Maar toen de verzameling bijna rond was, dat wil zeggen dat op een paar steden en plekjes na zowat het hele gebied van Zeeuwsch-Vlaanderen was be zongen, gebeurde het ontstellende, het onbegrijpelijke. Mijn geestdrif tige broer Rob ontviel ons - op 52- jarige leeftijd - na een pijnlijke en Coen Pollet, Paul van Cleemput en Gé Pollet (vlnr) tonen de Zeeuws-Vlaamse liederenbundel De Kinkhoorn. uitzonderlijk moedig gedragen ziekte. Tot het eind van zijn leven was hij bezeten van de wil deze bundel af te maken. Het was zijn le venswerk en het was tevens een therapie die zijn leven wat heeft verlengd. Anders zou hij zeker eer der zijn gestorven. Hij wilde deze liederen niet in de la laten liggen, maar ze bundelen en onder de men sen brengen opdat ze zouden wor den gezongen". De teksten werden nadien nog wat aangevuld om een zo volledig moge lijk totaalbeeld te bereiken. Maar op toon gezet zijn de laatste zeven tek sten niet. Paul van Cleemput spreekt de hoop uit dat één of ande re componist uit Zeeuwsch-Vlaan deren dit alsnog wil doen. Kort voor zijn overlijden heeft Rob Pollet nog één liedje kunnen beluis teren. Dat was op een bonte avond in het gemeenschapscentrum De Kauter in Nieuw-Namen, waar het plaatselijke Sint-Cecilia koor onder leiding van Gerard Pollet voor het eerst 'Aan Zeeuws-Vlaanderen' met succes vertolkte. In april 1988 bracht het Sint-Cecilia koor op een korenfestival in Sint- Jansteen nog drie liederen uit de bundel ten gehore. „Als titel voor deze bundel werd 'De Kinkhoorn' gekozen,", vertelt Van Cleemput. „omdat deze grote schelp waarin men zogenaamd het ruisen van de zee hoort, Zeeuwsch-Vlaanderen ty peert, dat voor een groot deel door water wordt begrensd". De vijftien aanvullende kinderlied jes kregen de verzamelnaam 'Schelpjes', aanleunend bij De Kinkhoorn. Als overgang is er het lied 'Heimwee naar Kinderland'. Uiteraard was het niet mogelijk alle dorpjes en plekjes uit de streek te behandelen. Toch is ernaar ge streefd zoveel mogelijk, zij het dan in verzamelliederen, elke ruimte aan bod te doen komen. Naast streekliederen staan er ook religieuze, romantische en humoris tische liedjes in de bundel. Vooral de volkse gebondenheid tussen Zeeuwsch- en Belgisch Vlaanderen komt in verschillende songs tot uit drukking. Historisch gezien vorm den deze gebieden steeds een een heid en ook nu nog gaan duizenden mensen uit beide streken intensief met elkaar om. De staatsgrens ver vaagt niet alleen, maar valt prak tisch weg". Tekstschrijver Paul van Cleemput schrijft in zijn voorwoord dat de bundel in dc eerste plaats is be doeld als een blijvend gedenkteken aan de zo begaafde en stille kunste naar Rob Pollet. Van Cleemput toont zijn erkentelijkheid met een afscheidsgedicht, opgedragen aan zijn vriend Rob. WEEKENDDIENSTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN 28 en 29 januari 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 01150-12200 Huisartsen: Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: C. H. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 94000. Zon. 8.00-ma. 8.00 uur: M. Maenhout, Van Kinsbergenlaan 2, tel. 13256. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat. en zon. 11.30 en 17.00 uur. Oostburg en Aardenburg: vrij. 19.00- ma. 8.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: H. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: J. K. Slinger land, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: R. J Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel. 01172-1956. Axel: vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: J. Hoef man, Oranjestraat 4, tel. 01155-1555. Spreekuren zat. van 10.00-10.30 en 16.00-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: L. Feyen. tel. 1777, spreekuur zat. 11.30 uur op Stations straat 26, Sas van Gent (uitsluitend voor spoedgevallen). Hulst: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: C. L. Th. v. d. Mee, Wilhelminalaan 13. tel. 01140-14215. Spoedgevallenspreekuur zonder afspraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur voor spoed gevallen zat. en zon. om 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. 01148-1377. Spreekuur voor spoedgevallen op zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Zaamslag: W. L. Fraanje, Plein 42, tel. 01153-1244. Clinge, Sint-Jansteen en Koewacht: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-327. Apotheken Terneuzen: zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. J. Klaassen, winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel: zat. 10.00-11.00 en 16.00-17.00 uur: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst: zat. 11.00-12.00 en 15.30-17.30 en zon. 11.00-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst. Steenstraat 35, tel. 01140-14225 spoedrecepten telefo nisch). Oostburg: zat. 10.00-12.30 en 15.00- 16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30-18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burcht straat 16, tel. 01170-2170. (Spoedrecep ten telefonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: E. F. de Nijs, Wil helminalaan 11, Hulst, tel. 0114(1 13004. Spreekuren zat. en zon. 13.C uur. Terneuzen en Axel: J. J. L. M. Kol Spreekuren: zat. Terneuzen, W. cl Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur. te| 01150-95017. Axel Dierenkliniek van ll.00-12.ol uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens afspraak tel. 0115(J 95017. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver, tel 01176-1388, b.g.g. 01174-424. Weekentf spreekuur zat. 13.00 uur en zon. 12.C uur in de dierenkliniek te IJzendijke! Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek vool kleine huisdieren en bijzorjdere diererf Van Diemenstraat 83, Terneuzen, te| 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur el verder volgens telefonische afspraak I Peter de Vos, polikliniek voor klein| huisdieren, Van Steenbergenlaan Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur el verder volgens telefonische afspraak! Breskens: G. A. M. de Bruijckeia Dorpstraat 133, tel. 01172-2761 Spreekuur zat. en zon. 11:30 uur vo| gens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: W. Kapsenberg, 1 Novemberstraat Sluis, tel. 01178-1225. WeekendspretJ kuren zat. en zon. 13.00 uur. Sas van Gent: E. David, Westdam 5-i tel. 01158-3800. Spreekuur zat. en zon| 10-11 uur en na afspraak. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. ei] zon. 12.00-12.30 uur: D. Balk, Nassau] straat 5, IJzendijke, tel. 01176-1760. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat 10.00-10.30 uur en 18.00-18.30 uur er zon. 12.00-12.30 uur: H. E. L. Verhelsi Terneuzensestraat 10, Zaamslag, té 01153-1700. Wijkverpleegkundigen: W'est-Zeeuwsch-VIaanderen: Tele foonno. 01170-3139, u kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat, dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele foonno. 01140-12191, u kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat. Kruisvereniging Kanaalzon Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telefoonno. 01150-19049 kunt uw boodschap inspreken op he1 antwoordapparaat. Verloskundige: Kanaalzone en Oost-Zeeuwsci Vlaanderen: Mw. H. Haak, St.-Maai tenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. Zondag 29 januari 1989 Nederlands Hervormde Kerk. Aar denburg 10.30 ds. Valk; Axel 10 ds. Maasland; Breskens 9.30 ds. Nummer dor (HD); Hoek 10 ds. v. Meeuwen; Hontenisse 11 ds. v. d. Wel; Hoofd plaat 10.30 ds. Meeuwse; Hulst 9.30 ds. v. d. V/el (HA); Nieuwvliet 11 dhr. v. Es; Oostburg 9.30 ds. Lorier; Philippi ne 11 dhr. v. Vliet; Sluiskil 9.30 dhr. v. Vliet; Sint-Anna ter Muiden 10 ds. Balk; Sint-Kruis 9 ds. Valk; Terneu zen: Opstandingskerk 10.30 ds. De Rooij; Grote Kerk 9 ds. v. d. Hoek; Goede Herderkerk 10 ds. v. d. Meer (HD), 19 ds. Hoogendoorn en ds. Jur- jens; Streekziekenhuis De Honte 17.30 ds. Jurjens; 'Ter Schorre' 10.30 ds. Hoogendoorn; Zaamslag 10 ds. De Jonge; Zuidzande 9.30 dhr. v. Es. Geref. Bond. Terneuzen geb. De Le vensbron, 17 kand. Emaus. Gereformeerde Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Valk; Axel 10 ds. v. d. Weide, 17 ds. Krijnen; Breskens 9.30 ds. De Craene, 17 ds. Lorier; Hoek 10 en 15 ds. Schalkwijk; Oostburg 9.30 ds. Lorier; Terneuzen (Noordstr.) 10.30 ds. Jur jens; Opstandingskerk 9 ds. Jurjens, 16 dhr. v. Empel; Schoondijke 9.30, 14.30 dhr. Jansen; Zaamslag 10 en 15 ds. De Haan. Gereformeerde Gemeente. Axel 10 en 15 leesdienst; Oostburg (Geref. Kerk) 11 en 15.30 leesdienstTerneuzen 10 en 15 leesdienst. Oud Gereformeerde Gemeente. Oost burg 9.30 en 14.30 leesdienst; Terneu zen 10 en 17 dhr. De Boer. Vrije Evangelische Gemeente. Cad zand 9.30 ds. Mietus; Nieuwvliet 11 ds. Mietus. Zevende Dags Adventisten (zaterdag). Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Axel 10 en 15 ds. Bosma; Hoek 10 en li ds. Kramer; Terneuzen 10 en 15 ds. Mi we; Zaamslag 9.30 en 15 ds. Kruizingi Christelijk Gereformeerde Kerk Zaamslag 10 en 15 leesdienst. Evangelische Gemeente. Terneuzen (gebouw De Kandelaar) 10 dhr. Kos ter. Hulst (gebouw Den Dullaert) 19.3( dhr. Zwaanswijk. Gereformeerde Gemeente in Neder land. Terneuzen 9.30, 14 en 18 lees dienst; Oostburg 10 en 14.30 lees dienst; Hoek 9.30 en 14 leesdienst Rooms-Katholieke Kerk. Aardenbur 9.30, zat. 17, Coendike 9; Axel 11, zat 19; Biervliet 10, zat. 19; Boschkapelle 9, zat. 19; Breskens 10, zat. 17; Clingi 8.30, 10, zat. 19; Graauw 9, zat. 19 Hengstdijk 9, zat. 19; Heikant 10, zat 19; Hoek 10.30; Hoofdplaat 9, zat. 11 Hulst 9.30, 11.30, zat. 19; Kloosterzan de 9, 10.30, zat. 18.30; Koewacht 8.30 10, zat. 19; Lamswaarde 10, zat. 19 Nieuw-Namen 10.30, zat. 17; Oostburj 11, zat. 19; Ossenisse 10.30, zat. 19; Phi lippine 9.30, zat. 17; Sas van Gent 9.30 11, zat. 19.15; Sint-Jansteen 8, 10, zat 19; Schoondijke 10.15; Sluis 10, zat. 19 Sluiskil 11, zat. 19; Slijkplaat zat. 11 Stoppeldijk 8, 10, zat. 19; Terhole 10 zat. 19; Terneuzen: Triniteitskerk 9.15 10.30, zat. 19, Opstandingskerk 9.30 11, zat. 19; Westdorpe 8,10; IJzendijke 10.30, zat. 19; Zandstraat 10; Zuiddor pe 9.45, zat. 17. Pastorale zondagsdienst. Oost Zeeuwsch Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur: J. ten Braak, Hulst, tel. 01140- 19595. Kanaalzone: zon. 12-dl. 12 uur: L. Heynen, tel. 01150-12531. Pinkstergemeente. Terneuzen (gei) Bethel) 10 dienst; Nieuwstraal 2711 dhr. Oudeman. Gemeentevergaderingen Jehova's Ge tuigen. Axel 10 en don. 19; Oostburg 10 en din. 19.30; Terneuzen 10 en din. 19.30. Inschrijfavond a.s. donderdag 2 febr. om 19.30 uur in Rest. Reynaertshof, Stationsplein 2-4, Hulst (bij vol doende deelname ook een cursus in Terneuzen) P. v. d. VELDEN ex-animator, gedipt horecadocent. Heusdenhoutseweg 81, 4817 NA Breda. Prospectus op aanvraag. Tel. 076-876632.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 46