PZC Brandweerman Bliek weekenddiensten bij afscheid van korps onderscheiden Afdeling Hout- en Bouwbond CNV huldigde jubilarissen Sponsorproject voor computers Vlissingse scholen van start Uit theater-effecten wordt 'de gek' geboren Hout- en Bouwbond CNV huldigt jubilarissen kerkdiensten streek ZATERDAG 28 JANUARI 1989 16 NA 22 JAAR IN ARNEMUIDEN Fijne collega IN MIDDELBURG Sportraad in Goes houdt vergadering Bej aar denbilj art OPROEP AAN BEDRIJFSLEVEN Voorzitter Flinke buit bij inbraak clubhuis Eis vijf maanden tegen autokraker Bevestiging pastoraal medewerkster Terneuzen MIDDELBURG VLISSINGEN ARNEMUIDEN - Tijdens een bijzon dere bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis te Arnemuiden is de heer B. Bliek vrijdagavond dubbel onderscheiden. Hij ontving uit han den van burgemeester M. M. Markus- se de koninklijke onderscheiding in zilver in de Orde van Oranje Nassau én het vergulde brandweerkruis. Bliek heeft zich ruim veertig jaar in gezet voor het brandweerkorps Arne muiden. waarvan bijna 22 jaar als plaatsvervangend commandant. Burgemeester Markusse memoreerde in zijn toespraak de verbintenis tussen gemeentebestuur en brandweer. ..Wat is een gemeentebestuur zonder brand weer? De brandweer is een onmisbaar element in de gemeente. We hebben el kaar nodig", aldus burgemeester Mar kusse, die meende dat de heer Bliek na veertig jaar wel eens in het zonnetje mocht worden gezet. „Er kon ten alle tijden een beroep op u worden gedaan. Soms in beroerde om standigheden. Soms zelfs met gevaar voor eigen leven. Het gemeentebe stuur is u erkentelijk voor uw inzet en plichtsbetrachting' Commandant G. Meerman van de brandweer van Arnemuiden. noemde de heer Bliek een fijne collega, die al tijd tussen de manschappen stond. Ook zei hij veel van zijn ondercom mandant te hebben geleerd. Namens de regionale brandweerkring Noord en Midden-Zeeland sprak de heer W. P. van Leersum, die ook commandant is van de brandweer in Vlissingen. Naast lovende woorden aan het adres van de heer Bliek ging de heer van Leersum even in op de grote veranderingen die de laatste jaren plaatsvonden binnen de brandweer. Ook uit de woorden van de heer G. Schouten, voorzitter van de vereniging van bevelvoerenden in de regio Walcheren, sprak veel respect voor de scheidende brandweerman. MIDDELBURG - Het lidmaatschap van een vakbond is 'bittere nood zaak'. Dat was vijftig jaar geleden zo en dat geldt nu nog. Dit zei districts bestuurder Tj. van Rijssel van de Hout- en Bouwbond CNV vrijdag- GOES - De Sportraad van de gemeen te Goes houdt dinsdag 14 februari een vergadering in het stadhuis te Goes. Op de agenda staat onder meer de vaststelling van de prioriteitenlijst voor 1989. Bovenaan staan, zoals ook al gemeld naar aanleiding van de vergaderingen van de gemeenteraad, de aanleg van een kunststofateletiekbaan op sport park 't Schenge en aanpassingen aan het gemeentelijk zwembad. Daarnaast wijst de sportraad voor uit voering aan de verbetering van kleed accommodaties in sportpark *s-Heer- Arendskerke en het opstellen van een beheersplan voor de sportvelden. De vergadering begint om 20.00 uur. GOES - De teams in de Bevelandse biljart competitie voor bejaarden hebben deze week de negentiende ronde gespeeld. Het team van Lewedorp heeft nog steeds de leiding met een positief saldo van 733 caramboles. De stand is als volgt: 2. Hansweert 559). 3. Ovezande (+293). 4. Erasmus (+271). 5. Goes2 167). Hekkensluiter op de zestien de plaats is het team uit Rilland met een ne gatief saldo van 277 caramboles. avond tijdens de jaarvergadering van de afdeling Middelburg van deze bond. Van Rijssel was naar Middel burg gekomen om een aantal leden te huldigen en een praatje te houden over actuele bondszaken. Van Rijssel stelde dat het CNV nogal wat leden telt die zich geen christen noemen. Toch onderschrijven die le den de doelstellingen van de christelij ke vakbeweging. De districtsbestuur der veronderstelde dat die verschui ving voort komt uit de redelijke opstel ling van de christelijke vakbeweging, in tal van zaken waarbij de bijbel toch als leidraad wordt gebruikt. Een zestal leden van de Middelburgse Hout- en Bouwbond werden in het zon netje gezet. Zij zijn al vele jaren lid van de christelijke vakbeweging. De heer J. Pouwer werd onderscheiden omdat hij al 50 jaar lid is van de bond. Hij kreeg onder meer een oorkonde, een bloemstuk en een fruitmand. Een gou den CNV-insigne met lauwertak was er voor de heren J. Dekker en A. Roose. Zij maakten veertig lidmaatschapsja ren vol. De heren J. Zachariasse, P. N. J. Tatenhoven en M. Bareman kregen de gouden CNV-speld voor het 25-jarig lidmaatschap. Districtsbestuurder Van Rijssel speldde de onderscheidin gen op. Afdelingsvoorzitter C. A. Jeras deelde daarbij geschenkenbonnen uit en de dames van de jubilarissen kre gen een bloemetje. ren de tel kwijt geraakt, maar hij is toch echt veertig jaar lid van de christelijke vakbeweging", verzekerde districtsbestuurder Van Rijssel. De overige afdelingsbestuurders hadden de huldiging voor hun voorzitter ge heim weten te houden. Ook voorzitter Jeras kreeg een gouden CNV-speld met lauwertak alsmede enkele andere geschenken. Mevrouw Jeras werd eveneens in de hulde betrokken. Ook zij kreeg een geschenk, 'voor de vele uren dat zij haar man heeft moeten missen voor het bondswerk'. Jeras maakt al meer dan dertig jaar deel uit van het afdelingsbestuur en is bovendien lid van de bondsraad. Hoe wel hij inmiddels van de Vut geniet is hij nog steeds actief voor het vak bondswerk. Burgemeester M. M. Markusse van Arnemuiden speldde vrijdagavond de heer B. Bliek de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau en het vergulde brandweerkruis op. Hij kreeg deze onderscheidingen voor zijn ver diensten gedurende 22 jaar voor de Arnemuidse brandweer. De huldiging zou worden gevolgd door een pauze. Afdelingsvoorzitter Jeras kondigde die onderbreking al aan. Maar hij werd teruggefloten. De voor zitter bleek zelf ook tot de jubilarissen te behoren. Hij was volkomen verrast. „Waarschijnlijk is hij in de loop der ja- VLISSINGEN, - VESTZAKTHEA TER Dagboek van een gek', van Nikolai Go gol, door het Raamteater, gespeeld door Roger van Kerpel. Regie van Julienne de Bruyn Vroeger, zo stel ik me voor, wa ren er andere "gekken" dan tegenwoordig. Nu word je waarschijnlijk gemakkelijk gek van overdaad, aan werk, indruk ken, spanning. Vroeger werd je misschien eerder gek van een te kort, aan medemenselijkheid, recht op eigen identiteit, eigen ori ginaliteit, persoonlijke ontwikke ling. Vooral in het Rusland van de 19e eeuwse tsaren moet er flink wat "individualiteit" zijn af geknepen. Het 'Dagboek van een gek' van Go gol beschrijft het proces van de des integratie van een onbeduidend ambtenaartje, waarschijnlijk be hoorlijk intelligent, maar ingekap seld in zijn rang van titulair-raad. Het als dagboek geschreven ver haal boeit enorm door zijn onver mijdelijk lijkende, neerwaartse lijn, maar ook door de herkenbaarheid van het thema 'miskenning'. Het is ook vaak gespeeld, als solo-toneel, omdat het zo direkt is en zo drama tisch van verloop. In de vertolking van Roger van Ker pel (van het Antwerpse Raamtea ter) viel me in eerste instantie de huilerige, klagende toon op. Dat had ik niet direkt verwacht van een desintegrerend personage. Voor mij schuilt er als het ware nog te veel zelfkennis in huilerigheid. Wanen, gedreven wanen, jachterig, veel te veel zelfverzekerdheid, dat had ik verwacht. De tekst geeft dat ook aan: veronderstelde jaloezie van de chef, overgevoeligheid voor geuren, gebrek aan zelfkennis door bij ande ren (ook al zijn het honden) af te keuren wat men zelf zegt of doet. Lange tijd bleef het gevoel hangen, dat Roger van Kerpel zijn persona ge onrecht aandeed door het zo week te brengen. Alles wat er toch nog aan dramatiek was te beleven, leek van de theater-effecten te ko men: een decor als een lijntjes schrift met daarin een uitgescheurd stuk, vingers door het achterdoek priemend, reuzengrote, vertekende silhouetten van "de gek" op het achterdoek. En daarbij een steeds luider tikkende, tenslotte hamerende klok bij toenemend uit eenvallen van de persoon. Leesbare data op de wand geschreven, die verworden tot krabbels, krassen, woeste uithalen. En fel strobo scoop-licht om de ontreddering te onderstrepen. Tenslotte echter vond Roger van Kerpel de juiste zielestemming, of werd ik van mijn reserve beroofd: de laatste scenes waren van een zo tref fende, ontroerende uitbeelding, zo mooi ook van enscenering (en zo krachtig ook van tekst), dat ik werkelijk in "de gek" kon ge loven, ontsteltenis, medelijden kon voelen. Vrij plotseling groeide be wondering, voor Gogol, voor Roger van Kerpel, en daar bovenuit bloei de inzicht op. Inzicht in menselijke processen, in noodlots-lijnen. Het was prachtig om te zien, hoe met weinig middelen -niet meer dan een kaal bed, getralied licht, wit zie- kenhuishemd en geschoren hoofd- het desolate beeld van 19e eeuwse gekkenhuizen werd opgeroepen. In drukwekkend te zien, hoe Gogol de waanzin tekent door de medepa tiënten tot Spaanse 'grandes' te maken en de verpleger tot stoks- laande rijkskanselier ("een oud riddergebruik"). Zonder verder verweer, maar ook zonder afkeer, kijken we naar een naakte man, die een laken als knuf feldoekje gebruikt, om zijn moeder tje roept. Die dan weer opleeft in zijn nieuwste zekerheid: 'Weet U, dat de baai van Algiers onder zijn neus een wrat heeft?" Het duurde wat lang, maar "de gek" is waarachtig en geloof waardig tot leven gekomen en heeft bezit genomen van de harten van de toeschouwers. Willem Nijssen VLISSINGEN - Met het uitvouwen van een computeruitdraai met daar op de zin: 25.000,- van de gemeente, nu nog ƒ35.000,— van sponsors', gaf burgemeester J. C. Th. Van der Doef vrijdagmiddag het startsein voor het sponsorproject computers basison derwijs Vlissingen. Een comité met de burgemeester als voorzitter streeft ernaar voldoende geld bijeen te bren gen om zowel de openbare als de bij zondere Vlissingse basisscholen over computers te laten beschikken. Het is de bedoeling dat iedere Vlis singse basisschool rond 1990 drie com- VLISSINGEN - Een hoeveelheid snoep, een fles jenever, een fles vieux, twee kratten bier, zes pakken koffie, een aantal muziekcassettes ter waar de van 500 gulden, een geldbedrag uit de telefoonpot en diverse levensmid delen. Dat is de buit van de inbrekers die in de nacht van donderdag op vrijdag het clubhuis van de sportvereniging Rit- them aan het Baskensburgplein in Vlissingen bezochten. Ze kwamen bin nen door een kozijnraam open te bre ken. Uit een woning aan de J. Israëlslaan is donderdag een geldkist met persoon lijke papieren en een CD-speler ter waarde van 900 gulden gestolen. De achterdeur van het huis werd ingesla gen om binnen te komen. puters tot haar beschikking heeft. De ze moeten de onderwijzers helpen bij het lesgeven. Eén computer wordt be taald door de gemeente, een ander door de school zelf en de derde zou ge schonken moeten worden door het be drijfsleven. De gemeente heeft intus sen haar aandeel 25.000,-) beschik baar gesteld. Het wachten is nu op het bedrijfsleven, volgens Van der Doef het draagkrachtige gedeelte van de sa menleving, dat 35.000,- moet bijdra gen. Het comité verklaarde vrijdag middag dat de eerste sponsor, de Vlis singse firma Ahrend BV, zich heeft ge meld. Burgemeester Van der Doef noemde het belang van de aanwezigheid van computers op lagere scholen groot. „Een kind moet even vertrouwd raken met de computer als met bijvoorbeeld met de telefoon of televisie. Compu ters zijn niet meer weg te denken uit onze samenleving. We kunnen niet wachten tot de rijksoverheid eindelijk eens met geld over de brug komt. Het onderwijs moet zelf het initiatief ne men. Het comité heeft daarom 300 Vlissingse bedrijven met meer dan vijf werknemers benaderd". Het comité sponsoring computers ba sisonderwijs Vlissingen bestaat uit be stuurlijke en ambtelijke vertegen woordigers van de gemeente en van besturen en directies van de lagere scholen. Eén van de vier scholen waar al sinds 1986 wordt geëxperimenteerd met computer-onderwijs is de openbare basisschool De Houtuyn. Directeur M. G. J. Sinke over de ervaringen van de school: „We moeten de invloed van de computer binnen het basisonderwijs niet overschatten. De leerkracht speelt, gelukkig, nog steeds de groot ste rol. Toch zouden we de computer enorm missen. Het houdt alle leerre sultaten van ieder kind bij en geeft aangepaste opgaven. Werken met de computer verhoogt de concentratie en vermindert de faalangst. Van de com puter mag je best fouten maken. Hij vraagt het kind heel geduldig om op nieuw een antwoord te geven. Het is voor ons een uitstekend stuk, educa tief verantwoord, gereedschap". Van links naar rechts P. Ventevogel, L. van Belzen, J. Ventevogel en L. Meer man. ARENEMUIDEN - De Hout- en Bouw bond CNV in Arnemuiden heeft vrij dagavond vier jubilarissen gehuldigd tijdens een feestelijke bijeenkomst in het verenigingsgebouw De Arne. Lan delijk voorzitter F. van der Meulen van de CNV-bouwbond versierde de revers van de vier jubilarissen met een bonds- speldje. De namen van de jubilarissen: L. van Belzen, J. Ventevogel, P. Vente vogel en L. Meerman. De eerste drie zijn veertig jaar lid van de bond, de laatste is vijfentwintig jaar lid. 28 en 29 januari 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Artsen Vlissingen: zat. 0.00-24.00 uur: A. J. Mijnlieff. Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Zon. 0.00-24.00 uur: W. v. Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vrij. 18.00-zat. 24.00 uur: A. I. v. Heusden, Bellinkplein 3, tel. 23011: zon. 0.00-24.00 uur: P. den Doel- der. Bellinkplein 1. tel. 11721. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: zat. 0.00-24.00 uur: M. M. L. Pennings, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Zon. 0.00-24.00 uur: N. Kapteyn, Leliestraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zat. 8.00-zon. 23.00 uur: J. Mol en W. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188- 1271. Voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook vot Grijpskerke). Vrij. 18.00-ma. 08.00 uu A. Stutterheim, Beukelmanstraat Meliskerke, tel. 01186-1760 Tandarts: Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.1 uur: A. D. de Stigter, Van Borselelaa 38. Veere. tel. 01181-1830. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 0118 33803, visites aanvragen van 8-9 uur Kleine huisdieren: Mw. Th. J. Dri huis, tel. 01184-66548. Consult allee na telefonische afspraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a te Oostk pelle, tel. 01188-1443. Behandelir kleine huisdieren op afspraak. Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg tel. 01189-2838. Spreekuur zat. vanl 12 uur en volgens afspraak. Apotheken: De dienst van elke apotheek vangt aa om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmo gen daaropvolgend. Middelburg: Stromenwijk-'t Zant Maasstraat 56, tel. 35565. Vlissingen: Apotheek Paauwenbui) Troelstraweg 2a, tel. 70717. Wijkverpleegkundigen: Voor geheel Walcheren: via Alarmcei trale tel. 01184-14444. Verloskundige Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 0.00 uui Mw. H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: vrij. 18.00-zon. 24.00 uui Mw. C. de Crom, tel. 27325. MIDDELBURG - De 19-jarige C. J. M. uit Sluiskil hoorde vrijdag op de zit ting van de rechtbank in Middelburg zeven maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaarde lijk tegen zich eisen voor een serie au tokraken. M. stapte 10 oktober in zijn auto met de vooropgezette bedoeling een aantal autoradio's te stelen. Eerst tankte hij zijn wagen vol met benzine uit twee andere auto's. Vervol gens reed hij richting Biervliet, waar hij zes of zeven auto's openbrak en de radiocassetterecorders eruit meenam. De spullen werden naderhand bij hem thuis gevonden. In de periode die aan deze expeditie voorafging was hij al vaker op soortgelijke wijze op het die venpad geweest. M. verklaarde dat hij uit stelen was ge gaan omdat hij in die tijd geen uitke ring had. Hij had het inbrekersvak al op jeugdige leeftijd geleerd van een in Zeeuwsch-Vlaanderen op dat gebied beruchte familie. Hij had al diverse veroordelingen voor diefstal achter de rug, waarvan hij nog een aantal maan den gevangenisstraf tegoed heeft. Officier van justitie mr T. H. Lind wees erop dat M. met zijn kraken veel scha de heeft toegebracht, terwijl de op brengst ervan maar betrekkelijk klein was. „Een autokraker veroorzaakt al gauw duizend gulden schade per keer terwijl hij misschien 150 gulden voor een gestolen radio krijgt", aldus mr Lind. M. hoopt met hulp van een psy choloog verandering te kunnen bren gen in het doelloze leven dat hij leidt. Om die reden vroeg zijn raadsman mr D. J. Olie hem een zo kort mogelijke gevangenisstraf op te leggen. Uitspraak 10 februari. TERNEUZEN - In de Goede Herder kerk te Terneuzen wordt zondag me vrouw M. Taalman-de Ruiter beves tigd als pastoraal medewerkster van het verpleeghuis Ter Schorre. Mevrouw Taalman is 1 december vorig jaar met haar werk begonnen. Zij doet dit niet formeel namens de kerken, maar haar arbeid wordt wel door de kerk gedragen. Vandaar dat in de avonddienst van de Nederlandse her vormde gemeente de pastoraal mede werkster wordt ingeleid en bevestigd door ds C. Hoogendoorn. Zondag 29 januari Nederlands Hervormde Kerk. Aagte kerke 10 dhr. Schoenmaker, 19 mw. da. De Boon: Arnemuiden 9.30, 15 ds. Ruygrok; Biggekerke 10 ds. Spaans; Domburg 10 ds. Schokking, 19 ds. Wes terveen; Gapinge 14 ds. Otte; Grijps kerke 10 ds. De Boon, 14.30 ds. v. Mou- rik; Kleverskerke 9.30 ds. Westerveen (HA); Koudekerke 9,10.30 ds. De Jong; Meliskerke 10 ds. Köther; Middel burg: Oostkerk 10 ds. De Boer; Nieu we Kerk 9.30 ds. Dubbink. 11, 17 ds. Trouwborst; Thomaskapel 9.30 dhr. Allewijn: Koorkerk 10.15 ds. Meije- ring; Ontmoetingskerk 10 ds. Else- man; Nieuw- en Sint Joosland 11 ds. v. Oostende (HA); Oostkapelle 9, 10.30 ds. v. Dijke; Oost-Souburg: (Kanaal straat) 9.30 ds. v. Buiren; Oranjeplein 9.30 ds. Melse, 19 ds. v. Buiren; Rit- them 9.30 ds. v. Oostende (HA); Se rooskerke 10 ds. v. Mourik (HA). 19 ds. v. Oosten (HA); Sint-Laurens 10.30 ds. v. Boven; Veere 11 ds. Westerveen; Vlissingen: Sint-Jacobskerk 10 ds. Hiensch; Johanneskerk 9.30 ds. Glas houwer, 17 dhr. Jorritsma; Ter Reede 19 ds. Makkinga; Bethesda/Sint-Jo- seph 10 ds. Joosse; verpleeghuis Der Boede 10.30 ds. IJkel; Open Hof 9.30 ds. Wijnands; De Schaapskooi 9.30 ds. De Nooij; Vrouwenpolder 9.30 ds. De Boer (HA); Westkapelle 9.30 ds. Spaans (HA), 19 ds. Molen en ds. Spaans (Ger. Kerk); Zoutelande 9.30 ds. Boekesteijn. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 9.30, 14.30 ds. Mink; Domburg 10 ds. Mol (HA), 19 ds. Westerveen; Gapinge 10 ds. Simon, 14 ds. Otto; Grijpskerke 10 dhr. Jobsen, 14.30 ds. v. d. Berg; Koudekerke 9.30 ds. Kalksma, 17 ds. Wijnands; Meliskerke 10, 14.30 ds. Coppoolse; Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. v. d. Berg, 14.30 ds. Dondorp; Getuigeniskerk 10 ds. Paulus, 17 ds. v. d. Berg; De Hoeksteen 9.30 ds. Don- dorp, 17 ds. Paulus; Oostkapelle 9, 10.30 ds. v. Dijke; Serooskerke 10 ds. Poppe, 17 ds. De Craene; Sint-Laurens 10 dhr. v. Westen, 17 ds. Burema; Veere 10 kand. mw. v. d. Buekel, 14 ds. Otte; Vlissingen: Petruskerk 9.30 ds. Mak kinga; Vrouwenpolder 10, 14.30 ds. Bouwer (HA); Westkapelle 9.30 ds. Ob- bink, 19 ds. Mol en ds. Spaans. Gereformeerde Gemeente. Aagteker ke 9.30, 14, 19 leesdienst; Meliskerke 9.30, 14.30 ds. v. Ruitenberg; Middel burg-Centrum 9.30, 14 leesdienst, 18.30 ds. v. Stuijvenberg; Middelburg- Zuid 9.30, 14, 19 ds. Kattenberg; Oost kapelle 10, 15 ds. C. Harinck; Vlissin gen 9.30, 16 ds. Vreugdenhil; Westka pelle 9.30,14 leestdienst, 19 ds. Vreug denhil; Zoutelande 9.30, 14.30 ds. v. Stuyvenberg. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg (Engelse Kerk) 9.30,17 ds. v. d. Vegt. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Souburg en Vlissingen (De Lannoy- straat) 9.30 ds. Zomer, 16.30 ds. De Snoo; Vrouwenpolder 9 ds. Kuiper, 14.30 ds. Zomer. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Mid delburg 9.30, 16.30 ds. v. Vuuren; Vlis singen 9.30, 17 ds. Brons. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den en Remonstranten. Middelburg (Koorkerk) 10.15 ds. Meijering. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg 11 br. De Wit; Vlissingen 9.30 br. De Wit. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen (Walstraat 23) 10 en 17 dienst. Geredja Kristen Maluku Selatan di Belanda. Oost-Souburg 10 pdt. Waisa- py; Koudekerke 12 pdt. Waisapy. Nieüw-Apostolische Kerk. W.-Sou- burg (Westerbaan) 9.30 en 16, woens dag 20 dienst. Leger des Heïls. Middelburg 10, 19 kapt. De Heer; Vlissingen 10, 19 br. Weeland. Anglicaanse Kerk. Vlissingen-Oos (kapel zeemanshuis Scheldepoori 10.30 holy communion, 19.30 evenin prayer. Zevendedags-Adventisten zaterdag West-Souburg (Marnixkerk) ds. v. i Ploeg. Baptisten Gemeente. Middelburg (k: pel Bree 8) 10 ds. Ezinga. Pinkstergemeente. Vlissingen 14.30 ei woensd. 19.30 dienst. Evangelie Gemeente. Middelburg (Di Wijngaard. LTS) 9.30 dhr. v. d. Zandei Volle Evangelie Gemeente. Vlissingei (Filadelfia, Vrouwestraat 5) 9.4i dienst; Berea (Westerbaan 16) 8.3 doopdienst, 10 dienst; Arnemuidei (Westdijkstr. 5-7) 10 dienst. Gereformeerde Gemeente in Neder land. Middelburg: Westerkerk 9.30,11 18.30 dienst; Arnemuiden 9.30, 14.30 19 leesdienst. Vrije Evangelische Gemeente. West kapelle 9.30, 19 evang. De Jonge. De kerk van Jezus Christus van d Heiligen der Laatste Dagen. Vlissin gen (Badhuisstr. 161) 10 dienst. Evang. Baptistengemeente. Middel burg (Damplein 12) 10 br. Lok. Volle Evangelie Bethel Kerk. Middel burg (geb. 't Zand) 16 dienst. Rooms-Katholieke Kerk. Middelburg (Petrus en Pauluskerk) zon. 10.00 uui 2e en 4e zat. 19.00 uur; Hoeksteen zon 11.30 uur. Souburg (Zoute Viever) zat. 9 uur Martinuskerk zon. 10.00 uur parochie koor. Vlissingen Lieve Vrouwekerk zat 19.00 dameskoor, zon. 9.30 uur jeugd koor; Open Hof zon. 11 uur eigen zang groep; Bethesda/Sint-Joseph zon. 11 uur; Ter Reede zat. 17.00 uur. Rommelmarkt - De wandelsport vereniging 't Zand in Middelburg houdt zaterdag 4 februari een grote rommelmarkt in wijkgebouw 'De Ver guide Baars' in de speeltuin aan cl Baarsjesstraat. Men kan er terech voor curiosa, elektrische en huishou delijke artikelen, boeken, meubels speelgoed en kleding. De rommel markt begint om negen uur 's mor gens. Plattelandsvrouwen - De afde ling Middelburg en omstreken van d( Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen houdt dinsdag de jaarverga dering in gebouw De Schakel aan he Bachtensteene in Middelburg. D( agenda vermeldt onder meer de jaar overzichten en een bestuursverkiezini waarbij mevrouw N. v. d. Broeke-Mat thijsse aftredend en herkiesbaar is ei mevrouw F. J. Adriaanse-Verburg ziel niet meer herkiesbar stelt. Bestuurs kandidaten zijn de dames Hillebrand de Regt, Abrahamse-de Visser er Brunke-Toomey. Na het huishoudelij ke gedeelte zal mevrouw A. v. d. Leed en, oud-provinciaal secretaresse var de bond over haar ruim 30-jarige erva ring in de organisatie vertellen. D( jaarvergadering begint 's avonds on half. acht. Carnaval Het buurthuis Schelde buurt aan de Verkuijl Quakkelaar straat in Vlissingen houdt vrijdag 3 fe bruari een carnavalsavond voor vol wassenen. Iedereen wordt verzocht verkleed of vermomd te komen. Aan vang 20.00 uur. Kinderen van 10 tot er met 14 jaar kunnen dinsdag 7 februar van 19.00 tot 21.00 uu terecht in het buurthuis voor het vieren van het car naval. Voor de kleintjes tenslotte staat het feest woensdag 8 februari van 141 tot 15.30 uur op het programma. Districtsbestuurder van de Hout en Bouwbond CNV Tj. van Rijssel (rechts) overhandigt de heer J. Pouivel zijn oorkonde voor het vijftigjarig lidmaatschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 16